Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Internt træningsstævne 6.12.2020 Inde
Randers Atletik Hal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja6.91
  
 PB
2Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja7.52
  
 PB
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja8.55
  
 PB
4Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.00
  
  K Mixed competition
5
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja9.91
  
 SB
Finale B
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja7.51
  
 PB
2Nikolaj FechtenburgNikolaj Fechtenburg ('05)Randers Freja7.62
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.81
  
 PB
3Toshiro BozdoganToshiro Bozdogan ('05)Randers Freja7.81
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja33.75
  
 PB
2
Anders Andersen
Anders Andersen ('11)
Gråsten I & Gf36.93
  
 PB
Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja DNF
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:06.71
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:27.11
  
  K Mixed competition
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:27.31
  
  K Mixed competition
4Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja2:31.27
  
 PB
5
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja2:35.41
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.84
  
 PB
 
1.55 SB
 XO
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.80 PB
  O
1.84 PB
XXO
1.88
XXX
2Nikolaj FechtenburgNikolaj Fechtenburg ('05)Randers Freja1.79
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
 XO
1.76 PB
  O
1.79 PB
  O
1.82
XXX
       
3Toshiro BozdoganToshiro Bozdogan ('05)Randers Freja1.50
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
    
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.20
  
 SB
 
1.10
  Xs
1.15 SB
 XO
1.20 SB
  O
1.40
  r
    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.89
  
 SB
 
8.89 SB8.14      
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7.23
  
 PB
 
7.23 PB7.10      
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.57
  
 PB
 
9.57 PB9.129.299.57 =PB9.14   
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja7.07
  
 PB
 
7.07 PB6.80      
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja10.06
  
 PB
 
9.02 PB9.11 PB8.669.31 PB9.77 PB10.06 PB  

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3