Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kuglestødsstævne 31.12.2020 Inde
Hvidovre Hallen

K Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
Finale 1
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.40
  
 SB
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.13
  
 SB
Finale 2
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.21
  
 
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM12.61
  
 
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde
Inde
Finale 1
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM10.26
  
 PB
Finale 2
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM9.33
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde
Inde
Finale 1
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM8.89
  
 PB
Finale 2
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM9.25
  
 PB

Seneste resultater

27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12SkiveKastestævne
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast