Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Odense Indoor 23.1.2021 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.76
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.95
  
 
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.99
  
 SB
4Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 7.05
  
 
5Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.06
  
 
6Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.08
  
 
7Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.19
  
 
8Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.50
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.66
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.92
  
 
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.99
  
 SB
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.06
  
 SB
Indledende 2
1Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 7.00
  
 PB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.07
  
 
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.15
  
 PB
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.26
  
 
5Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.44
  
 SB
M 200 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.19
  
 PB
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.86
  
 PB
Indledende 2
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta23.33
  
 PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik DNF
  
 
Indledende 3
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.80
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190021.87
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta48.04
  
 PB
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta51.00
  
 PB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF51.84
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.33
  
NR PB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.40
  
 
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.59
  
 
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.19
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta7.84
  
 
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta7.86
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.24
  
 
Indledende 2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.37
  
 SB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.41
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.44
  
 PB
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.64
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190025.43
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta25.66
  
 PB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta26.27
  
 
Indledende 2
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja24.91
  
 PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.06
  
 PB
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta26.01
  
 PB
Indledende 3
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190023.72
  
 SB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta24.05
  
 PB
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.00
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190054.33
  
 SB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190056.14
  
 PB
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta56.62
  
 PB
Finale B
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF58.35
  
 PB
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta1:00.51
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta2:14.43
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:16.49
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:17.27
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.82
  
 PB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.89
  
 SB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta DQ
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020