Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta inde 1 30.1.2021 Inde
Østerbro Stadion, Spartahallen

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.87
  
 SB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.04
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.04
  
 
4Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk7.06
  
 PB
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.17
  
 
6Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.18
  
 
Finale B
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta7.24
  
 
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.29
  
 SB
3Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.47
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.92
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.01
  
 
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.08
  
 
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.13
  
 
5Emil FrændeEmil Frænde Sparta7.22
  
 SB
Indledende 2
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk7.11
  
 PB
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER7.19
  
 
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.29
  
 PB
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.33
  
 SB
5Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.37
  
 SB
6Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.41
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.50
  
 =PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta9.42
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.50
  
 PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta9.15
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.44
  
 SB
 
6.44 SB6.42  X     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.36
  
 SB
 
6.27 SB  X  X6.36 SB  X6.35  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.80
  
 SB
 
5.58 SB5.78 SB5.79 SB5.585.80 SB   
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta16.28
  
 
 
  X  X16.28  X  X  X  
2Christopher H. JensenChristopher H. Jensen ('97)Sparta14.29
  
 PB
 
14.29 PB  X  X13.6514.2512.87  
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta12.98
  
 SB
 
12.90 SB12.93 SB12.98 SB12.09  X12.74  
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.32
  
 SB
 
12.29 SB12.32 SB  X11.8011.9611.56  
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.53
  
 
 
10.1811.3911.3411.3711.5311.39  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF7.90
  
 
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.12
  
 
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF8.17
  
 =SB
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.25
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF7.84
  
 PB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.13
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta8.13
  
 SB
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF8.17
  
 SB
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.28
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.54
  
 SB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.71
  
DUR-18 PB
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.87
  
 SB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.91
  
 
Finale B
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta9.18
  
 PB
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.45
  
 PB
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.67
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.57
  
 SB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.78
  
 PB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.88
  
 PB
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.99
  
 
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.99
  
 
Indledende 2
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta9.24
  
 
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.54
  
 PB
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.72
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.66
  
 
 
  X5.66  X5.26  X5.46  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.65
  
 SB
 
  X5.63 SB5.415.65 SB5.615.60  
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.53
  
 PB
 
5.53 PB  X  X  X5.37  X  
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.44
  
 SB
 
5.30 SB5.42 SB5.395.44 SB5.42  X  
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.28
  
 
 
5.185.085.255.285.055.24  
6Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.24
  
 SB
 
5.14 SB  X5.22 SB5.04  X5.24 SB  
7Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.08
  
 SB
 
5.01 SB4.905.08 SB4.864.705.02  
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta NM
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.18
  
 SB
 
12.8113.00 SB12.7613.18 SB12.6712.27  
2Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta13.13
  
 SB
 
  X13.05 SB13.13 SB13.10  X12.27  
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta12.72
  
 SB
 
12.64 SB  X12.72 SB  X  X  X  
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.97
  
 SB
 
10.129.9610.89  X10.97 SB10.72  
5Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta10.74
  
 PB
 
10.74 PB  X  X10.5510.43  X  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020