Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mondeville FRA: Meeting Elite en Salle de Mondeville 30.1.2021 Inde
Halle Michel d'Ornano

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA6.59
  
 PB
2
Mouhamadou Fall
Mouhamadou Fall ('92)
FRA6.66
  
 PB
3
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA6.68
  
 
4
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA6.68
  
 
5
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA6.75
  
 
6
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI6.76
  
 
Finale B
1
Fabrice Dabla Kokoutse
Fabrice Dabla Kokoutse ('92)
TOG6.75
  
 SB
2
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA6.78
  
 
3
Pablo Mateo
Pablo Mateo ('01)
FRA6.83
  
 PB
4
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre ('90)
FRA6.86
  
 
5
Mohammed Badru
Mohammed Badru ('03)
FRA6.89
  
 
6
Antoine Thoraval
Antoine Thoraval ('01)
FRA6.96
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA6.67
  
 SB
2
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA6.69
  
 =PB
3
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI6.71
  
 
4
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA6.72
  
 
5
Fabrice Dabla Kokoutse
Fabrice Dabla Kokoutse ('92)
TOG6.76
  
 SB
6
Antoine Thoraval
Antoine Thoraval ('01)
FRA6.99
  
 SB
Indledende 2
1
Devin Quinn
Devin Quinn ('96)
USA6.63
  
 PB
2
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA6.64
  
 SB
3
Mouhamadou Fall
Mouhamadou Fall ('92)
FRA6.68
  
 =PB
4
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre ('90)
FRA6.81
  
 SB
5
Mohammed Badru
Mohammed Badru ('03)
FRA6.86
  
 PB
5
Pablo Mateo
Pablo Mateo ('01)
FRA6.86
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Robert Parge
Robert Parge ('97)
ROU47.87
  
 SB
2
Gilles Anthony Afoumba
Gilles Anthony Afoumba ('96)
CGO48.54
  
 SB
3
Luke Lennon-Ford
Luke Lennon-Ford ('89)
IRL49.70
  
 SB
4
Simon Mengal
Simon Mengal ('95)
BEL51.21
  
 PB
Finale B
1
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR48.08
  
 
2
Raidel Morales
Raidel Morales ('90)
POR48.54
  
 SB
3
Lorenzo Ricque
Lorenzo Ricque ('99)
FRA48.81
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA7:48.66
  
 PB
2
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT7:51.50
  
 SB
3Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN7:58.24
  
 
4
Abdenasser Oukhelfen
Abdenasser Oukhelfen ('93)
MAR7:59.75
  
 PB
5
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL8:00.65
  
 PB
6
Federico Riva
Federico Riva 
ITA8:04.49
  
 PB
7
Pietro Arese
Pietro Arese ('99)
ITA8:04.69
  
 PB
8
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:09.28
  
 SB
9
Valentin Gondouin
Valentin Gondouin ('99)
FRA8:18.50
  
 PB
10
Mael Gouyette
Mael Gouyette ('99)
FRA8:21.13
  
 SB
11
Bastien Augusto
Bastien Augusto ('99)
FRA8:28.38
  
 PB
Abderrahmane Anou
Abderrahmane Anou ('91)
ALG DNF
  
 
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN DNF
  
 
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey ('99)
FRA7.79
  
 
2
Marvin Pistol
Marvin Pistol ('96)
FRA7.93
  
 SB
Karl Erik Nazarov
Karl Erik Nazarov ('99)
EST DQ
  
 
Jarret Eaton
Jarret Eaton ('89)
USA DQ
  
 
Raphael Mohamed
Raphael Mohamed ('98)
FRA DNS
  
 
Matteo Ngo
Matteo Ngo ('98)
FRA DNS
  
 
Finale B
1
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
POR7.92
  
 
2
Romain Lecoeur
Romain Lecoeur ('97)
FRA7.93
  
 SB
3
Paul Chabauty
Paul Chabauty ('01)
FRA8.07
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Karl Erik Nazarov
Karl Erik Nazarov ('99)
EST7.80
  
 
2
Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey ('99)
FRA7.81
  
 
3
Matteo Ngo
Matteo Ngo ('98)
FRA7.84
  
 
4
Marvin Pistol
Marvin Pistol ('96)
FRA7.95
  
 SB
Indledende 2
1
Jarret Eaton
Jarret Eaton ('89)
USA7.71
  
 SB
2
Raphael Mohamed
Raphael Mohamed ('98)
FRA7.81
  
 PB
3
Romain Lecoeur
Romain Lecoeur ('97)
FRA7.97
  
 SB
4
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
POR7.98
  
 
5
Paul Chabauty
Paul Chabauty ('01)
FRA8.15
  
 SB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Cole Walsh
Cole Walsh ('95)
USA5.72
  
 =PB
 
5.27
  O
5.42
  O
5.52
  O
5.62
  O
5.72 =PB
 XO
5.80
XXX
  
2
Jacob Wooten
Jacob Wooten ('97)
USA5.62
  
 
 
5.27
  O
5.42
 XO
5.52
  O
5.62
  O
5.72
  X
5.80
  XX
  
3
Diogo Ferreira
Diogo Ferreira ('90)
POR5.52
  
 SB
 
5.12
  O
5.27
  O
5.42
 XO
5.52 SB
  O
5.62
XXX
   
4
Isidro Leyva
Isidro Leyva ('99)
ESP5.52
  
 PB
 
5.12
  O
5.27
  O
5.42 PB
  O
5.52 PB
 XO
5.62
XXX
   
5
Adrián Valles
Adrián Valles ('95)
ESP5.42
  
 SB
 
5.12
  O
5.27 SB
  O
5.42 SB
 XO
5.52
XXX
    
6
Matthias Orban
Matthias Orban 
FRA5.27
  
 
 
5.27
XXO
5.52
XXX
      
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rosângela Santos
Rosângela Santos ('90)
BRA7.23
  
 SB
2
Cynthia Leduc
Cynthia Leduc ('97)
FRA7.27
  
 SB
3
Krystsina Tsimanouskaya
Krystsina Tsimanouskaya ('96)
BLR7.32
  
 SB
4
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR7.44
  
 
5
Tamiris Liz
Tamiris Liz ('95)
BRA7.44
  
 
6
Wided Atatou
Wided Atatou ('99)
FRA7.49
  
 
Finale B
1
Olivia Fotopoulou
Olivia Fotopoulou ('96)
CYP7.37
  
 PB
2
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA7.45
  
 
3
María Gátou
María Gátou ('89)
GRE7.46
  
 
4
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA7.48
  
 
5
Germaine Abessolo Bivina
Germaine Abessolo Bivina ('90)
CMR7.53
  
 SB
6
Nasrane Bacar
Nasrane Bacar ('92)
FRA7.54
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Rosângela Santos
Rosângela Santos ('90)
BRA7.25
  
 SB
2
Cynthia Leduc
Cynthia Leduc ('97)
FRA7.33
  
 
3
Wided Atatou
Wided Atatou ('99)
FRA7.40
  
 PB
4
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR7.43
  
 SB
5
Olivia Fotopoulou
Olivia Fotopoulou ('96)
CYP7.43
  
 
6
Germaine Abessolo Bivina
Germaine Abessolo Bivina ('90)
CMR7.61
  
 SB
Indledende 2
1
Krystsina Tsimanouskaya
Krystsina Tsimanouskaya ('96)
BLR7.40
  
 =SB
2
Tamiris Liz
Tamiris Liz ('95)
BRA7.43
  
 
3
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA7.46
  
 SB
4
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA7.47
  
 
5
María Gátou
María Gátou ('89)
GRE7.49
  
 
6
Nasrane Bacar
Nasrane Bacar ('92)
FRA7.59
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rebecca Borga
Rebecca Borga ('98)
ITA54.29
  
 SB
2
Djénébou Danté
Djénébou Danté ('89)
MLI55.06
  
 PB
3
Aleksandra Gaworska
Aleksandra Gaworska ('95)
POL55.45
  
 SB
4
Souliatou Saka
Souliatou Saka ('91)
BEN57.62
  
 SB
Finale B
1
Kalyl Amaro
Kalyl Amaro ('98)
FRA54.84
  
 SB
2
Hanne Maudens
Hanne Maudens ('97)
BEL55.17
  
 PB
3
María Belibasáki
María Belibasáki ('91)
GRE55.41
  
 SB
4
Laureen Ouceni
Laureen Ouceni ('02)
FRA56.77
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alice Finot
Alice Finot ('91)
FRA4:13.98
  
 PB
2
Claire Palou
Claire Palou ('01)
FRA4:17.09
  
 PB
3
Gaia Sabbatini
Gaia Sabbatini ('99)
ITA4:18.43
  
 SB
4
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA4:21.85
  
 PB
5
Martina Tozzi
Martina Tozzi ('99)
ITA4:23.44
  
 SB
6
Aude Clavier
Aude Clavier ('99)
FRA4:24.30
  
 PB
7
Aurore Fleury
Aurore Fleury ('93)
FRA4:25.34
  
 SB
8
Alexa Lemitre
Alexa Lemitre ('98)
FRA4:25.41
  
 SB
9
Flavie Renouard
Flavie Renouard 
FRA4:26.77
  
 SB
10
Eugenie Camille Chenaux
Eugenie Camille Chenaux ('91)
SUI4:27.90
  
 PB
11
Leila Hadji
Leila Hadji ('98)
FRA4:34.07
  
 SB
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Laura Valette
Laura Valette ('97)
FRA8.10
  
 =PB
2
Cyrena Samba-Mayela
Cyrena Samba-Mayela 
FRA8.11
  
 
3
Teresa Errandonea
Teresa Errandonea ('94)
ESP8.17
  
 =SB
4
Sacha Alessandrini
Sacha Alessandrini ('99)
FRA8.20
  
 
5
Fanny Quenot
Fanny Quenot ('90)
FRA8.25
  
 =SB
6
Linda Guizzetti
Linda Guizzetti ('98)
ITA8.26
  
 =PB
Finale B
1
Mathilde Guillaume
Mathilde Guillaume 
FRA8.32
  
 PB
2
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA8.45
  
 SB
3
Kiriakí Samáni
Kiriakí Samáni ('95)
GRE8.49
  
 
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE DNS
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Laura Valette
Laura Valette ('97)
FRA8.12
  
 
2
Linda Guizzetti
Linda Guizzetti ('98)
ITA8.34
  
 
3
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE8.39
  
 SB
4
Mathilde Guillaume
Mathilde Guillaume 
FRA8.40
  
 PB
5
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA8.49
  
 SB
Indledende 2
1
Cyrena Samba-Mayela
Cyrena Samba-Mayela 
FRA8.10
  
 
2
Sacha Alessandrini
Sacha Alessandrini ('99)
FRA8.16
  
 SB
3
Teresa Errandonea
Teresa Errandonea ('94)
ESP8.17
  
 SB
4
Fanny Quenot
Fanny Quenot ('90)
FRA8.31
  
 
5
Kiriakí Samáni
Kiriakí Samáni ('95)
GRE8.44
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Susana Costa
Susana Costa ('84)
POR13.77
  
 SB
 
  X13.71 SB  X  X  X13.77 SB  
2
Senni Salminen
Senni Salminen ('96)
FIN13.76
  
 SB
 
13.41 SB13.68 SB13.76 SB13.5913.5013.59  
3
Dovilė Kilty
Dovilė Kilty ('93)
LTU13.67
  
 SB
 
  X13.22 SB  X13.46 SB13.67 SB13.40  
4Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.16
  
 
 
13.1012.9113.1612.5012.9912.98  
5
Jessie Maduka
Jessie Maduka ('96)
GER12.85
  
 
 
12.61  X  X12.85  X  X  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020