Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Berlin GER: ISTAF Indoor Berlin 5.2.2021 Inde
Mercedes-Benz Arena Berlin

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arthur Gue Cissé
Arthur Gue Cissé ('96)
CIV6.53
  0.135
=NR =PB
2
Lamont Marcell Jacobs
Lamont Marcell Jacobs ('94)
ITA6.55
  0.143
 PB
3
Kevin Kranz
Kevin Kranz ('98)
GER6.62
  0.129
 
4
Elijah Hall-Thompson
Elijah Hall-Thompson ('94)
USA6.65
  0.147
 SB
5Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.65
  0.127
 PB
6
Mudiyanselage Abeykoon
Mudiyanselage Abeykoon ('94)
SRI6.65
  0.149
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Lamont Marcell Jacobs
Lamont Marcell Jacobs ('94)
ITA6.56
Q
  0.140
 PB
2
Arthur Gue Cissé
Arthur Gue Cissé ('96)
CIV6.56
q
  0.155
 
3Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.66
q
  0.126
 =PB
4
Deniz Almas
Deniz Almas ('97)
GER6.69
  0.125
 
5
Julian Reus
Julian Reus ('88)
GER6.75
  0.120
 
6
James Adebola
James Adebola ('02)
GER6.84
  0.138
 PB
Indledende 2
1
Kevin Kranz
Kevin Kranz ('98)
GER6.62
Q
  0.131
 
2
Mudiyanselage Abeykoon
Mudiyanselage Abeykoon ('94)
SRI6.66
q
  0.150
 
3
Elijah Hall-Thompson
Elijah Hall-Thompson ('94)
USA6.69
q
  0.118
 SB
4
Konstadínos Zíkos
Konstadínos Zíkos ('98)
GRE6.70
  0.145
 SB
5
Przemysław Słowikowski
Przemysław Słowikowski ('93)
POL6.77
  0.125
 
6
Christopher Belcher
Christopher Belcher ('94)
USA6.81
  0.152
 
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale 1
1
Orlando Ortega
Orlando Ortega ('91)
ESP7.73
  0.153
 SB
2
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL7.74
  0.145
 SB
3
Erik Balnuweit
Erik Balnuweit ('88)
GER7.75
  0.134
 
Finale 2
1
Aaron Mallett
Aaron Mallett ('94)
USA7.64
  0.184
 
2
Orlando Ortega
Orlando Ortega ('91)
ESP7.64
  0.170
 SB
3
Erik Balnuweit
Erik Balnuweit ('88)
GER7.70
  0.142
 SB
4
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL7.71
  0.164
 SB
5
Matthias Bühler
Matthias Bühler ('86)
GER8.12
  0.129
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ernest John Obiena
Ernest John Obiena ('95)
PHI5.80
  
NR PB
 
5.42
  O
5.52
 XO
5.62 =PB
 XO
5.72 PB
 XO
5.80 PB
  O
5.87
XXX
  
2
Torben Blech
Torben Blech ('95)
GER5.80
  
 
 
5.42
  O
5.52
 XO
5.62
 XO
5.72
  O
5.80
 XO
5.87
XXX
  
3
Oleg Zernikel
Oleg Zernikel ('95)
GER5.72
  
 PB
 
5.42
  O
5.52
  O
5.72 PB
  O
5.80
XXX
    
4
Robert Sobera
Robert Sobera ('91)
POL5.62
  
 SB
 
5.42 SB
  O
5.62 SB
  O
5.80
XXX
     
5
Piotr Lisek
Piotr Lisek ('92)
POL5.62
  
 =SB
 
5.52
XXO
5.62 =SB
  O
5.72
XXX
     
6
Bo Kanda Lita Baehre
Bo Kanda Lita Baehre ('99)
GER5.62
  
 
 
5.42
 XO
5.52
  O
5.62
 XO
5.72
XXX
    
7
Matt Ludwig
Matt Ludwig ('96)
USA5.62
  
 
 
5.42
  O
5.52
 XO
5.62
XXO
5.72
XXX
    
8
Raphael Holzdeppe
Raphael Holzdeppe ('89)
GER5.42
  
 
 
5.42
XXO
5.52
XXX
      
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Mihalinec Zidar
Maja Mihalinec Zidar ('89)
SLO7.23
  0.113
 =SB
2
Lisa Mayer
Lisa Mayer ('96)
GER7.26
  0.140
 
3
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE7.27
  0.114
 PB
4
Jennifer Montag
Jennifer Montag ('98)
GER7.29
  0.134
 
5
Yasmin Kwadwo
Yasmin Kwadwo ('90)
GER7.31
  0.140
 SB
6
Lisa Marie Kwayie
Lisa Marie Kwayie ('96)
GER7.36
  0.174
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Maja Mihalinec Zidar
Maja Mihalinec Zidar ('89)
SLO7.28
Q
  0.122
 
2
Lisa Marie Kwayie
Lisa Marie Kwayie ('96)
GER7.32
q
  0.168
 SB
3
Diana Vaisman
Diana Vaisman ('98)
ISR7.35
  0.143
 =SB
4
Corinna Schwab
Corinna Schwab ('99)
GER7.42
  0.151
 
5
Tamila Markgraf
Tamila Markgraf ('02)
GER7.77
  0.156
 =SB
6
Alina Spaniol
Alina Spaniol ('05)
GER7.86
  0.150
 SB
Indledende 2
1
Lisa Mayer
Lisa Mayer ('96)
GER7.29
Q
  0.139
 
2
Jennifer Montag
Jennifer Montag ('98)
GER7.30
q
  0.144
 
3
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE7.32
q
  0.128
 SB
4
Yasmin Kwadwo
Yasmin Kwadwo ('90)
GER7.32
q
  0.157
 =SB
5
Dezerea Bryant
Dezerea Bryant ('93)
USA7.33
  0.154
 
6
Salomé Kora
Salomé Kora ('94)
SUI7.35
  0.122
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1
Christina Clemons
Christina Clemons ('90)
USA7.90
  0.158
 
2
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN8.05
  0.176
 
3
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED8.10
  0.208
 
4
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
FIN8.21
  0.209
 
5
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.22
  0.169
 
6
Ricarda Lobe
Ricarda Lobe ('94)
GER8.41
  0.245
 
Finale 2
1
Christina Clemons
Christina Clemons ('90)
USA7.83
  0.135
 SB
2
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED7.90
  0.142
 SB
3
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN7.91
  0.116
NR PB
4
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.05
  0.111
 SB
5
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
FIN8.12
  0.120
 
6
Ricarda Lobe
Ricarda Lobe ('94)
GER8.19
  0.138
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malaika Mihambo
Malaika Mihambo ('94)
GER6.77
  
 SB
 
6.77 WL SB6.626.61  X  X  X  
2
Maryna Bekh-Romanchuk
Maryna Bekh-Romanchuk ('95)
UKR6.64
  
 SB
 
6.41 SB6.52 SB6.56 SB6.60 SB6.64 SB6.42  
3
Taliyah Brooks
Taliyah Brooks ('95)
USA6.49
  
 SB
 
  X6.246.286.22  X6.49 SB  
4
Maryse Luzolo
Maryse Luzolo ('95)
GER6.48
  
 
 
  X6.205.99  X6.486.31  
5
Laura Strati
Laura Strati ('90)
ITA6.40
  
 
 
6.406.26  X6.376.236.24  
6
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN6.37
  
 
 
6.076.29  X6.246.376.24  
7
Merle Homeier
Merle Homeier ('99)
GER6.32
  
 
 
5.845.936.146.216.326.05  
8
Caroline Joyeux
Caroline Joyeux ('01)
GER6.14
  
 PB
 
5.92 SB6.00 SB6.05 SB6.14 PBSB5.935.75  
9
Lea-Jasmin Riecke
Lea-Jasmin Riecke 
GER6.03
  
 
 
2.69  X6.03     

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020