Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Fayetteville AR USA: Tyson Invitational 12‐13.2.2021 Inde
Randall Tyson Track

M 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Micah Williams
Micah Williams ('01)
USA6.60
  
 
2
Don'drea Swint
Don'drea Swint ('99)
USA6.65
  
 
3
Taylor Banks
Taylor Banks 
USA6.66
  
 =SB
4
Roman Turner
Roman Turner 
USA6.68
  
 
5
Gaston Bouchereau
Gaston Bouchereau 
USA6.69
  
 
6Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)DEN6.71
  
 SB
7
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA6.73
  
 =PB
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA6.73
  
 =PB
2Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)DEN6.75
  
 SB
3
Jhevaughn Matherson
Jhevaughn Matherson ('99)
JAM6.79
  
 SB
4
Emmanuel Yeboah
Emmanuel Yeboah ('97)
GHA6.81
  
 
5
DJ Henderson
DJ Henderson 
USA6.91
  
 SB
6
Cameron Mahorn
Cameron Mahorn 
USA6.96
  
 SB
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Taylor Banks
Taylor Banks 
USA6.66
  
 SB
2
Gaston Bouchereau
Gaston Bouchereau 
USA6.69
  
 
3
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover 
USA6.76
  
 
4
Caleb Hulbin
Caleb Hulbin 
USA6.97
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Micah Williams
Micah Williams ('01)
USA6.63
  
 
2
Don'drea Swint
Don'drea Swint ('99)
USA6.69
  
 
3
Darryl Gay
Darryl Gay ('97)
USA6.77
  
 
4
Dorian Camel
Dorian Camel 
USA6.78
  
 
5
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA6.79
  
 =SB
6
Cade Clarke
Cade Clarke 
USA6.92
  
 PB
7
Jacoby Mcnamara
Jacoby Mcnamara 
USA6.98
  
 PB
Indledende 4
12.2.
12.2.
1
Raymond Ekevwo
Raymond Ekevwo ('99)
NGR6.57
  
 SB
2
Roman Turner
Roman Turner 
USA6.76
  
 
3
Jeremiah Davis
Jeremiah Davis ('01)
USA6.77
  
 
4
Micaiah Harris
Micaiah Harris ('98)
USA6.80
  
 SB
5
Xavier Nairne
Xavier Nairne 
JAM6.81
  
 SB
7
Daniel Spejcher
Daniel Spejcher 
USA7.36
  
 
M 200 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Terrance Laird
Terrance Laird ('98)
USA20.41
  
 PB
2
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA20.42
  
 PB
3
Micaiah Harris
Micaiah Harris ('98)
USA20.71
  
 SB
4
Devon Achane
Devon Achane 
USA21.34
  
 PB
Finale B
13.2.
13.2.
1
Kasaun James
Kasaun James ('97)
USA20.68
  
 SB
2
Ryan Willie
Ryan Willie ('02)
USA20.94
  
 PB
3
Lance Broome
Lance Broome 
USA21.14
  
 
4
Matt Nortje
Matt Nortje ('02)
RSA21.66
  
 PB
Finale C
13.2.
13.2.
1
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA20.89
  
 PB
2
Gaston Bouchereau
Gaston Bouchereau 
USA21.19
  
 
3
Charles Lewis
Charles Lewis 
USA21.50
  
 
Tylin Jackson
Tylin Jackson 
USA DNF
  
 
Finale D
13.2.
13.2.
1
Xavier Nairne
Xavier Nairne 
JAM21.14
  
 PB
2
Jacoby Mcnamara
Jacoby Mcnamara 
USA21.23
  
 PB
3
Caleb Hulbin
Caleb Hulbin 
USA21.45
  
 
4
Cameron Mahorn
Cameron Mahorn 
USA21.60
  
 SB
Finale E
13.2.
13.2.
1
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover 
USA21.21
  
 PB
2
Cameron Leiba
Cameron Leiba 
USA21.27
  
 PB
3
Charles Brockman III
Charles Brockman III ('99)
USA22.16
  
 
Jake Lanier
Jake Lanier ('99)
USA DNF
  
 
Finale F
13.2.
13.2.
1
Phillip Lemonious
Phillip Lemonious ('98)
JAM21.51
  
 PB
2
Matthew Weaver
Matthew Weaver ('01)
USA21.71
  
 PB
3
Paramveer Chohan
Paramveer Chohan ('98)
USA22.08
  
 PB
Jathan Belaire
Jathan Belaire 
USA DQ
  
 
Finale G
13.2.
13.2.
1
Willington Wright
Willington Wright 
USA21.79
  
 
2
Jon Maas
Jon Maas ('98)
USA21.86
  
 
Cade Clarke
Cade Clarke 
USA DNF
  
 
M 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Bryce Deadmon
Bryce Deadmon ('97)
USA45.22
  
 PB
2
Champion Allison
Champion Allison ('98)
USA45.99
  
 PB
3
Daeqwan Butler
Daeqwan Butler ('99)
USA46.89
  
 SB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Leander Forbes
Leander Forbes 
USA46.31
  
 PB
2
Ryan Willie
Ryan Willie ('02)
USA46.41
  
 PB
3
Willington Wright
Willington Wright 
USA47.37
  
 SB
Jon Maas
Jon Maas ('98)
USA DQ
  
 
Jon Maas
Jon Maas ('98)
USA DQ
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1
Jake Lanier
Jake Lanier ('99)
USA47.35
  
 PB
2
Ian Davis
Ian Davis 
USA47.77
  
 
3
Rhayko Schwartz
Rhayko Schwartz ('97)
USA48.31
  
 
4
Joshua St. Clair
Joshua St. Clair ('98)
TTO48.87
  
 SB
Finale D
12.2.
12.2.
1
Chantz Sawyers
Chantz Sawyers ('99)
JAM47.97
  
 SB
2
Matt Nortje
Matt Nortje ('02)
RSA48.29
  
 
3
Denzel Villaman
Denzel Villaman ('98)
DOM48.35
  
 
Cameron Daniel
Cameron Daniel 
USA DQ
  
 
Cameron Daniel
Cameron Daniel 
USA DQ
  
 
Finale E
12.2.
12.2.
1
Gabriel Serrano
Gabriel Serrano 
USA48.02
  
 PB
2
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin 
USA48.81
  
 PB
3
Matthew Weaver
Matthew Weaver ('01)
USA49.92
  
 
Finale F
12.2.
12.2.
1
Paramveer Chohan
Paramveer Chohan ('98)
USA48.32
  
 PB
2
Cole Johnson
Cole Johnson ('98)
USA48.94
  
 SB
3
Jonathan Martin
Jonathan Martin ('02)
USA49.18
  
 
De'Marre Martin
De'Marre Martin 
USA DQ
  
 
De'Marre Martin
De'Marre Martin 
USA DQ
  
 
M 800 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Charles Hunter
Charles Hunter ('96)
AUS1:45.59
  
NR PB
2
Luis Peralta
Luis Peralta ('99)
DOM1:47.61
  
NR PB
3
Kieran Taylor
Kieran Taylor 
USA1:48.32
  
 PB
4
Clay Aaron Tatsunami
Clay Aaron Tatsunami ('02)
JPN1:48.45
  
 PB
5
Jacob Miley
Jacob Miley 
USA1:50.47
  
 PB
6
Brendan Hebert
Brendan Hebert 
USA1:51.31
  
 PB
Finale B
13.2.
13.2.
1
Cole Hocker
Cole Hocker ('01)
USA1:48.44
  
 PB
2
Cooper Teare
Cooper Teare ('99)
USA1:49.29
  
 PB
3
Reed Brown
Reed Brown ('98)
USA1:49.47
  
 PB
4
Grady Shiflet
Grady Shiflet 
USA1:50.72
  
 PB
5
Angus Fölmli
Angus Fölmli ('96)
SUI1:51.48
  
 PB
6
Reese Walters
Reese Walters ('97)
USA1:51.86
  
 PB
7
Ethan Carney
Ethan Carney 
USA1:53.45
  
 PB
Finale C
13.2.
13.2.
1
Deshay Fernandes
Deshay Fernandes 
USA1:52.17
  
 PB
2
Luke George
Luke George ('99)
USA1:52.34
  
 PB
3
Jaob Francios
Jaob Francios 
USA1:52.46
  
 PB
4
Mark Shannon
Mark Shannon ('99)
USA1:53.54
  
 PB
5
Amari Douglas
Amari Douglas 
USA1:55.43
  
 PB
M 1 mile    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Cooper Teare
Cooper Teare ('99)
USA3:50.39
  
 PB
1
Eliud Kipsang
Eliud Kipsang ('96)
KEN3:56.88
  
 PB
2
Cole Hocker
Cole Hocker ('01)
USA3:50.55
  
 PB
2
Yusuf Bizimana
Yusuf Bizimana 
GBR3:57.81
  
 PB
3
Charles Hunter
Charles Hunter ('96)
AUS3:53.49
  
NR PB
3
Crayton Carrozza
Crayton Carrozza 
USA3:59.78
  
 PB
4
EJ Holland
EJ Holland 
USA3:59.95
  
 PB
5
Jon Bishop
Jon Bishop 
USA4:01.97
  
 PB
6
Andrew Kibet
Andrew Kibet 
KEN4:02.27
  
 PB
7
Austin Tamagno
Austin Tamagno ('97)
USA4:04.83
  
 SB
8
Yaseen Abdalla
Yaseen Abdalla 
USA4:05.64
  
 PB
Reed Brown
Reed Brown ('98)
USA DNF
  
 
Angus Fölmli
Angus Fölmli ('96)
SUI DNF
  
 
John Rice
John Rice 
USA DNF
  
 
Cruz Gomez
Cruz Gomez 
USA DNF
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Tommy Romanow
Tommy Romanow ('02)
USA4:09.76
  
 PB
2
Eric Casarez
Eric Casarez 
USA4:09.90
  
 
3
Gavin Hoffpauir
Gavin Hoffpauir 
USA4:10.78
  
 
4
Jace Jones
Jace Jones 
USA4:10.89
  
 PB
5
Marshall Dillon
Marshall Dillon ('98)
USA4:10.95
  
 SB
6
Abraham Avila-Martinez
Abraham Avila-Martinez 
USA4:13.78
  
 PB
7
Mateo Barreto
Mateo Barreto 
USA4:13.83
  
 PB
8
Cooper Cawthra
Cooper Cawthra 
USA4:17.33
  
 
M 3000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Eliud Kipsang
Eliud Kipsang ('96)
KEN7:58.89
  
 PB
2
Cruz Gomez
Cruz Gomez 
USA8:06.42
  
 PB
3
John Rice
John Rice 
USA8:09.00
  
 PB
4
Samuel Field
Samuel Field 
AUS8:11.49
  
 PB
5
Jon Bishop
Jon Bishop 
USA8:13.20
  
 SB
6
Eric Casarez
Eric Casarez 
USA8:16.62
  
 SB
7
Brady Grant
Brady Grant 
USA8:17.10
  
 PB
8
Caden Monk
Caden Monk 
USA8:24.10
  
 PB
9
Will Dart
Will Dart 
USA8:35.85
  
 PB
M 5000 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Amon Kemboi
Amon Kemboi ('87)
KEN13:38.95
  
 SB
2
Adrian Wildschutt
Adrian Wildschutt ('98)
RSA13:39.43
  
 PB
3
Gilbert Boit
Gilbert Boit ('94)
KEN13:40.20
  
 PB
4
Jacob Mcleod
Jacob Mcleod 
USA13:41.26
  
 PB
5
Matt Young
Matt Young ('98)
USA13:42.59
  
 PB
6
Graydon Morris
Graydon Morris ('01)
USA13:48.73
  
 PB
7
Haftu Knight
Haftu Knight 
USA14:02.28
  
 PB
8
Trevor Foley
Trevor Foley ('99)
USA14:03.50
  
 PB
9
Myles Richter
Myles Richter 
USA14:11.46
  
 PB
10
Ryan Murphy
Ryan Murphy ('98)
USA14:17.42
  
 PB
11
Emmanuel Cheboson
Emmanuel Cheboson 
KEN14:19.24
  
 SB
12
Quincy Norman
Quincy Norman 
USA14:32.14
  
 PB
Jack Yearian
Jack Yearian 
USA DNF
  
 
Brendan Hebert
Brendan Hebert 
USA DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Trey Cunningham
Trey Cunningham ('98)
USA7.55
  
 SB
2
Damion Thomas
Damion Thomas ('99)
JAM7.69
  
 SB
3
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA7.71
  
 SB
4
Phillip Lemonious
Phillip Lemonious ('98)
JAM7.72
  
 PB
5
Tre'Bien Gilbert
Tre'Bien Gilbert ('99)
USA7.82
  
 SB
6
Connor Schulman
Connor Schulman 
USA8.00
  
 
7
Markus Ballengee
Markus Ballengee ('98)
USA8.01
  
 
8
Charles Brockman III
Charles Brockman III ('99)
USA8.02
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Damion Thomas
Damion Thomas ('99)
JAM7.81
  
 
2
Phillip Lemonious
Phillip Lemonious ('98)
JAM7.83
  
 
3
Charles Brockman III
Charles Brockman III ('99)
USA8.01
  
 
4
Andre Turay
Andre Turay 
SLE8.13
  
 
5
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA9.03
  
 PB
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA7.80
  
 
2
Markus Ballengee
Markus Ballengee ('98)
USA8.01
  
 
3
Tyson Williams
Tyson Williams 
USA8.06
  
 
4
Daniel Spejcher
Daniel Spejcher 
USA8.20
  
 
5
Nathan Franco
Nathan Franco 
USA8.27
  
 PB
6
Joseph Stravato
Joseph Stravato 
USA8.32
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Trey Cunningham
Trey Cunningham ('98)
USA7.66
  
 
2
Tre'Bien Gilbert
Tre'Bien Gilbert ('99)
USA7.84
  
 
3
Connor Schulman
Connor Schulman 
USA7.97
  
 
4
Shaka Bogan
Shaka Bogan 
USA8.19
  
 
5
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER8.38
  
 
6
Alex Loving
Alex Loving 
USA8.85
  
 
M Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Riley Foreman
Riley Foreman 
USA2.08
  
 PB
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05 =PB
 XO
2.08 PB
 XO
2.11
XXX
   
2
Mason Corbin
Mason Corbin 
USA2.08
  
 =SB
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.08 =SB
XXO
2.11
XXX
    
3
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA2.00
  
 
 
1.95
 XO
2.00
  O
2.05
XXX
     
4
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA1.90
  
 
 
1.90
 XO
1.95
XXX
      
Carter Bajoit
Carter Bajoit ('02)
USA NH
  
 
 
2.00
XXX
       
M Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Itamar Basteker
Itamar Basteker ('95)
ISR5.30
  
 
 
5.15
  O
5.30
XXO
5.45
XXX
     
2
Warren Miller
Warren Miller 
USA5.15
  
 
 
5.00
  O
5.15
  O
5.30
XXX
     
2
Sean Clarke
Sean Clarke ('98)
USA5.15
  
 SB
 
5.00
  O
5.15 SB
  O
5.30
XXX
     
4
Jacob Spotswood
Jacob Spotswood ('98)
USA5.15
  
 
 
5.00
 XO
5.15
  O
5.30
XXX
     
5
Kenny Odinet
Kenny Odinet ('99)
USA5.15
  
 PB
 
4.80
XXO
5.00
 XO
5.15 PB
XXO
5.30
XXX
    
6
Spencer Simons
Spencer Simons 
USA4.80
  
 
 
4.80
  O
5.00
XXX
      
6
Brock Meyer
Brock Meyer 
USA4.80
  
 
 
4.80
  O
5.00
XXX
      
8
Zach Davis
Zach Davis ('01)
USA4.80
  
 
 
4.80
 XO
5.00
XXX
      
8
Rhett Nelson
Rhett Nelson ('01)
USA4.80
  
 
 
4.80
 XO
5.00
XXX
      
10
Braeden Maddox
Braeden Maddox 
USA4.60
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXX
      
Daniel Spejcher
Daniel Spejcher 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Daniel Spejcher
Daniel Spejcher 
USA NH
  
 
 
4.60
XXX
       
Ryan Lipe
Ryan Lipe ('98)
USA NH
  
 
 
5.00
XXX
       
Markus Ballengee
Markus Ballengee ('98)
USA NH
  
 
 
5.00
XXX
       
Ryan Lipe
Ryan Lipe ('98)
USA NH
  
 
 
5.00
XXX
       
Markus Ballengee
Markus Ballengee ('98)
USA NH
  
 
 
5.00
XXX
       
M Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Isaac Grimes
Isaac Grimes ('98)
USA8.33
  
 PB
 
7.478.04  X  X8.27 WL PB8.33 WL PB  
2
JuVaughn Harrison
JuVaughn Harrison ('99)
USA8.09
  
 SB
 
  X  X7.98 =SB8.09 SB  X7.92  
3
Jeremiah Davis
Jeremiah Davis ('01)
USA7.83
  
 
 
  X  X7.737.83  X7.60  
4
Darius Clark
Darius Clark 
USA7.70
  
 PB
 
  X7.70 PB7.367.577.587.47  
5
Malcolm Clemons
Malcolm Clemons ('02)
USA7.69
  
 
 
7.627.697.547.52  X6.00  
6
Stacy Brown Jr
Stacy Brown Jr ('01)
USA7.54
  
 PB
 
7.40 PB7.45 PB5.94  X7.54 PB  X  
7
PJ Austin
PJ Austin 
USA7.49
  
 
 
  X  X7.37  X  X7.49  
8
Leo Neugebauer
Leo Neugebauer 
GER7.45
  
 
 
7.386.977.067.437.457.16  
9
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA7.39
  
 
 
7.39  X7.387.25  X  X  
10
Pierce LaCoste
Pierce LaCoste 
USA7.34
  
 
 
7.34  X7.28     
11
Johnathan Baker
Johnathan Baker 
USA7.25
  
 
 
  X7.256.84     
12
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA6.88
  
 PB
 
6.666.88 PB6.84     
13
Alex Loving
Alex Loving 
USA6.88
  
 
 
6.706.836.88     
14
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER6.83
  
 SB
 
6.536.83 SB6.76     
Jathan Belaire
Jathan Belaire 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Blake Harris
Blake Harris 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
DJ Henderson
DJ Henderson 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Ryan Brown
Ryan Brown ('98)
JAM NM
  
 
 
  X  X  X     
Blake Harris
Blake Harris 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
DJ Henderson
DJ Henderson 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Jathan Belaire
Jathan Belaire 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Ryan Brown
Ryan Brown ('98)
JAM NM
  
 
 
  X  X  X     
M Trespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Chiebuka Emmanuel Ihemeje
Chiebuka Emmanuel Ihemeje ('98)
ITA16.35
  
 
 
16.26  –16.35  –  –  –  
2
Sean Dixon-Bodie
Sean Dixon-Bodie ('02)
USA16.31
  
 
 
15.6316.0416.1914.7816.3116.30  
3
Chris Edwards
Chris Edwards ('99)
USA16.31
  
 PB
 
15.72 SB16.06 PB16.31 PB  X16.21  X  
4
Ryan Brown
Ryan Brown ('98)
JAM15.94
  
 
 
14.9615.2615.9415.5914.75  X  
5
Jacore Irving
Jacore Irving ('98)
USA15.68
  
 SB
 
  X15.2215.4515.62 SB15.1915.68 SB  
6
Jonathan Miller
Jonathan Miller 
BAR15.55
  
 SB
 
  X  X15.55 SB15.47  X  X  
7
Stacy Brown Jr
Stacy Brown Jr ('01)
USA15.35
  
 PB
 
  X14.41  X14.5414.6815.35 PB  
8
Cj Stevenson
Cj Stevenson 
USA14.79
  
 
 
14.18  X14.7914.4314.5914.58  
9
Andrew Gilreath
Andrew Gilreath 
USA14.41
  
 
 
14.41  –  –  X  –  –  
10
Blake Harris
Blake Harris 
USA14.24
  
 
 
  X  X14.24     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Adrian Piperi
Adrian Piperi ('99)
USA21.20
  
 
 
21.2020.6021.11  X  X  X  
2
Isaac Odugbesan
Isaac Odugbesan ('98)
NGR19.15
  
 
 
18.88  X  X  X  X19.15  
3
Connor Bandel
Connor Bandel ('97)
USA19.03
  
 SB
 
18.2218.6218.4718.86 SB18.8219.03 SB  
4
Milton Ingraham
Milton Ingraham ('99)
USA18.38
  
 PB
 
17.9918.38 PB  X18.2118.22  X  
5
Santiago Basso
Santiago Basso ('98)
CHI18.25
  
 SB
 
17.60 SB18.25 SB17.4017.46  X17.68  
6
Patrick Piperi
Patrick Piperi 
USA16.71
  
 
 
15.6816.2616.1416.71  X  X  
7
Nathan Cooper
Nathan Cooper 
USA15.98
  
 PB
 
  X15.4414.9615.98 PB15.8215.90  
8
Mason Strunk
Mason Strunk 
USA15.39
  
 PB
 
13.54 PB15.39 PB  X15.3414.79  X  
9
Tyler Arbaugh
Tyler Arbaugh ('02)
USA15.35
  
 PB
 
15.21 PB14.2614.8215.35 PB14.24  X  
10
Taurean Carter
Taurean Carter ('01)
USA15.12
  
 
 
14.66  X15.12     
11
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER15.07
  
 
 
14.16  X15.07     
12
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA14.04
  
 
 
13.4714.0413.83     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Bobby Colantonio
Bobby Colantonio ('98)
USA22.54
  
 SB
 
  X22.54 SB22.4721.6421.3822.32  
2
Thomas Mardal
Thomas Mardal ('97)
NOR22.19
  
 
 
21.6721.98  X22.0922.1822.19  
3
Ruben Banks
Ruben Banks ('01)
GBR21.37
  
 
 
21.01  X21.3721.0820.37  X  
4
Kieran McKeag
Kieran McKeag ('98)
USA21.03
  
 SB
 
20.97 SB20.62  X  X21.03 SB20.46  
5
Josh Brown
Josh Brown 
USA20.84
  
 PB
 
18.7120.84 PB19.83  X20.47  X  
6
Tyler Arbaugh
Tyler Arbaugh ('02)
USA19.29
  
 
 
  X19.29  X  X  X19.04  
7
Mason Strunk
Mason Strunk 
USA19.22
  
 
 
19.22  X  X  X18.78  X  
M 4 x 400 m stafet    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Texas 
Texas  
USA3:06.99
  
 
  Jon Maas, Micaiah Harris, Charles Brockman III, Willington Wright
2
Arkansas 
Arkansas  
USA3:07.26
  
 
  Jadon Bartholomew, Jalen Brown, James Milholen, Rhayko Schwartz
3
Florida 
Florida  
USA3:07.28
  
 
  Ryan Willie, Ian Davis, Denzel Villaman, Jacob Miley
K 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Kemba Nelson
Kemba Nelson 
JAM7.24
  
 
2
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA7.28
  
 
3
Jada Baylark
Jada Baylark ('97)
USA7.28
  
 SB
4
Brianna Duncan
Brianna Duncan ('98)
USA7.30
  
 
5
Semira Killebrew
Semira Killebrew ('01)
USA7.33
  
 
6
Kevona Davis
Kevona Davis ('01)
JAM7.35
  
 
7
Jadyn Mays
Jadyn Mays 
USA7.40
  
 
8
Immanuela Aliu
Immanuela Aliu 
GBR7.54
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Brianna Duncan
Brianna Duncan ('98)
USA7.28
  
 SB
2
Kemba Nelson
Kemba Nelson 
JAM7.28
  
 
3
Immanuela Aliu
Immanuela Aliu 
GBR7.40
  
 
4
Chanel Brissett
Chanel Brissett ('99)
USA7.54
  
 SB
5
Tara Davis
Tara Davis ('99)
USA7.57
  
 PB
6
Aasia Laurencin
Aasia Laurencin ('02)
USA7.91
  
 SB
Daija Lampkin
Daija Lampkin ('99)
USA DQ
  
 
Daija Lampkin
Daija Lampkin ('99)
USA DQ
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA7.26
  
 =SB
2
Kevona Davis
Kevona Davis ('01)
JAM7.29
  
 PB
3
Semira Killebrew
Semira Killebrew ('01)
USA7.31
  
 =SB
4
Ariyonna Augustine
Ariyonna Augustine 
USA7.53
  
 
5
Rachel Hall
Rachel Hall 
USA7.54
  
 
6
Alexis Brown
Alexis Brown ('01)
HAI7.56
  
 SB
6
Alexis Brown
Alexis Brown ('01)
USA7.56
  
 SB
7
Alysah Hickey
Alysah Hickey ('01)
USA7.69
  
 SB
8
Jacoria Burton
Jacoria Burton 
USA7.70
  
 PB
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Jada Baylark
Jada Baylark ('97)
USA7.29
  
 SB
2
Jadyn Mays
Jadyn Mays 
USA7.39
  
 PB
3
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA7.41
  
 SB
4
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA7.43
  
 
5
Jasmin Reed
Jasmin Reed 
USA7.56
  
 SB
6
Emelia Chatfield
Emelia Chatfield ('01)
USA7.58
  
 PB
7
Sophia Falco
Sophia Falco ('99)
USA7.58
  
 SB
8
Jaimie Robinson
Jaimie Robinson ('99)
USA7.93
  
 SB
K 200 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Kynnedy Flannel
Kynnedy Flannel 
USA22.73
  
 PB
2
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA22.89
  
 SB
3
Rosaline Effiong
Rosaline Effiong ('01)
USA23.45
  
 
4
Daija Lampkin
Daija Lampkin ('99)
USA24.15
  
 SB
Finale B
13.2.
13.2.
1
Talitha Diggs
Talitha Diggs ('02)
USA22.94
  
 PB
2
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA23.40
  
 
3
Kevona Davis
Kevona Davis ('01)
JAM23.47
  
 
4
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN23.59
  
NR PB
Finale C
13.2.
13.2.
1
Jayla Hollis
Jayla Hollis ('02)
USA23.35
  
 
2
Semira Killebrew
Semira Killebrew ('01)
USA23.62
  
 PB
3
Kennedy Simon
Kennedy Simon 
USA23.63
  
 
4
Daszay Freeman
Daszay Freeman 
JAM24.95
  
 
Finale D
13.2.
13.2.
1
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR23.36
  
 PB
2
Milan Young
Milan Young ('99)
USA24.16
  
 SB
3
Megan Bolton
Megan Bolton 
USA24.73
  
 PB
Finale E
13.2.
13.2.
1
Jada Baylark
Jada Baylark ('97)
USA23.49
  
 
2
Julien Alfred
Julien Alfred ('01)
LCA23.53
  
 SB
3
Stacey-Ann Williams
Stacey-Ann Williams ('99)
JAM23.66
  
 PB
Finale F
13.2.
13.2.
1
Taylor Manson
Taylor Manson ('99)
USA23.50
  
 SB
2
Ariyonna Augustine
Ariyonna Augustine 
USA23.66
  
 
3
Morgan Burks-Magee
Morgan Burks-Magee ('99)
USA24.02
  
 
4
Ashley Seymour
Ashley Seymour ('99)
USA24.88
  
 SB
Finale G
13.2.
13.2.
1
Tiana Wilson
Tiana Wilson 
USA23.66
  
 
2
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA24.13
  
 SB
3
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA24.13
  
 SB
4
Brianna Duncan
Brianna Duncan ('98)
USA24.14
  
 SB
Finale H
13.2.
13.2.
1
Jadyn Mays
Jadyn Mays 
USA23.76
  
 PB
2
Immanuela Aliu
Immanuela Aliu 
GBR23.86
  
 
3
Rachel Hall
Rachel Hall 
USA23.91
  
 PB
4
Kethlin Campbell
Kethlin Campbell ('99)
USA23.97
  
 SB
Finale I
13.2.
13.2.
1
Jasmin Reed
Jasmin Reed 
USA24.15
  
 SB
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA DQ
  
 
Finale J
13.2.
13.2.
1
Davicia Patterson
Davicia Patterson 
IRL24.38
  
 PB
2
Emily Sloan
Emily Sloan 
USA24.40
  
 PB
3
Jurnee Woodward
Jurnee Woodward ('99)
USA24.50
  
 PB
K 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Rosaline Effiong
Rosaline Effiong ('01)
USA52.27
  
 PB
2
Paris Peoples
Paris Peoples 
USA52.45
  
 PB
3
Shafiqua Maloney
Shafiqua Maloney ('99)
VIN52.51
  
 PB
4
Jurnee Woodward
Jurnee Woodward ('99)
USA55.20
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Tiana Wilson
Tiana Wilson 
USA52.42
  
 PB
2
Stacey-Ann Williams
Stacey-Ann Williams ('99)
JAM52.50
  
 PB
3
Syaira Richardson
Syaira Richardson ('98)
USA52.51
  
 SB
4
Morgan Burks-Magee
Morgan Burks-Magee ('99)
USA52.86
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1
Taylor Manson
Taylor Manson ('99)
USA52.74
  
 SB
2
Amber Anning
Amber Anning 
GBR52.89
  
 SB
3
Valery Tobias
Valery Tobias 
USA55.21
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
1
Rhasidat Adeleke
Rhasidat Adeleke ('02)
IRL54.94
  
 PB
2
Sterling Lester
Sterling Lester 
USA55.13
  
 SB
3
Sanique Walker
Sanique Walker 
JAM56.15
  
 SB
K 800 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Shafiqua Maloney
Shafiqua Maloney ('99)
VIN2:04.65
  
 PB
2
Gabrielle Wilkinson
Gabrielle Wilkinson ('99)
USA2:05.57
  
 PB
3
Valery Tobias
Valery Tobias 
USA2:05.65
  
 PB
4Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:06.06
  
 PB
5
Carly Kleefeld
Carly Kleefeld 
USA2:07.94
  
 PB
6
Dominique Mustin
Dominique Mustin ('02)
USA2:09.10
  
 
7
Kennedy Thomson
Kennedy Thomson ('98)
CAN2:09.74
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Lauren Turner
Lauren Turner 
USA2:09.84
  
 
2
Bianca Carroccio
Bianca Carroccio 
USA2:10.08
  
 
3
Abbie Harrelson
Abbie Harrelson 
USA2:10.61
  
 
4
Margot Dooley
Margot Dooley ('99)
USA2:11.50
  
 PB
5
Brooke Barrington
Brooke Barrington 
USA2:13.16
  
 
Finale C
13.2.
13.2.
1
Mathilde Rey
Mathilde Rey 
SUI2:13.25
  
 PB
2
Savannah Noethlich
Savannah Noethlich 
USA2:13.35
  
 PB
K 1 mile    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Kristlin Gear
Kristlin Gear ('99)
USA4:31.83
  
 PB
2
Amaris Tyynismaa
Amaris Tyynismaa ('01)
USA4:33.22
  
 PB
3
Lauren Gregory
Lauren Gregory ('99)
USA4:34.19
  
 SB
4
Katie Izzo
Katie Izzo ('96)
USA4:34.39
  
 PB
5
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:34.98
  
 PB
6
Aneta Konieczek
Aneta Konieczek ('97)
POL4:35.88
  
 PB
7
Gracie Hyde
Gracie Hyde 
USA4:37.57
  
 PB
8
Imogen Barrett
Imogen Barrett ('99)
AUS4:39.44
  
 PB
9
Logan Morris
Logan Morris ('98)
USA4:42.29
  
 
10
Jami Reed
Jami Reed ('01)
USA4:42.95
  
 PB
11
Abby Gray
Abby Gray ('98)
USA4:49.22
  
 
Carly Kleefeld
Carly Kleefeld 
USA DNF
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Isabel Van Camp
Isabel Van Camp 
USA4:43.65
  
 PB
2
Taylor Ewert
Taylor Ewert ('01)
USA4:43.78
  
 PB
3
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED4:44.22
  
 PB
4
Quinn Owen
Quinn Owen 
USA4:44.96
  
 PB
5
Gracie Morris
Gracie Morris 
USA4:45.32
  
 PB
Halena Rahmaan
Halena Rahmaan 
USA DNF
  
 
Corie Smith
Corie Smith ('01)
USA DNF
  
 
K 3000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Katie Izzo
Katie Izzo ('96)
USA8:57.78
  
 PB
2
Lauren Gregory
Lauren Gregory ('99)
USA8:58.36
  
 PB
3
Logan Morris
Logan Morris ('98)
USA9:09.49
  
 
4
Abby Gray
Abby Gray ('98)
USA9:17.22
  
 SB
5
Gracie Hyde
Gracie Hyde 
USA9:18.03
  
 PB
6
Jami Reed
Jami Reed ('01)
USA9:21.29
  
 PB
7
Taylor Ewert
Taylor Ewert ('01)
USA9:26.42
  
 PB
8
Jodie Judd
Jodie Judd ('98)
GBR9:27.60
  
 
9
Corie Smith
Corie Smith ('01)
USA9:42.28
  
 PB
10
Julia Black
Julia Black 
USA9:45.38
  
 PB
11
Claudine Blancaflor
Claudine Blancaflor 
USA9:48.43
  
 SB
12
Kayla Easterly
Kayla Easterly ('98)
USA9:50.55
  
 
13
Adoette Vaughan
Adoette Vaughan 
USA9:51.42
  
 SB
14
Ava Peeples
Ava Peeples 
USA9:53.38
  
 PB
15
Ashley LaJocies
Ashley LaJocies 
USA9:55.22
  
 PB
16
Alexa Cruz
Alexa Cruz ('98)
USA10:08.44
  
 SB
K 5000 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Hannah Reinhardt
Hannah Reinhardt ('98)
USA16:01.67
  
 PB
2
Rebecca Clark
Rebecca Clark 
USA16:02.47
  
 PB
3
Alyson Churchill
Alyson Churchill 
USA16:08.27
  
 PB
4
Alessia Zarbo
Alessia Zarbo ('01)
FRA16:20.67
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Grace Stark
Grace Stark ('01)
USA7.96
  
 SB
2
Chanel Brissett
Chanel Brissett ('99)
USA7.98
  
 SB
3
Emily Sloan
Emily Sloan 
USA8.15
  
 SB
4
Tara Davis
Tara Davis ('99)
USA8.15
  
 SB
5
Daszay Freeman
Daszay Freeman 
JAM8.16
  
 
6
Yoveiny Mota
Yoveiny Mota 
VEN8.17
  
 PB
7
Milan Young
Milan Young ('99)
USA8.20
  
 
8
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA8.26
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Chanel Brissett
Chanel Brissett ('99)
USA8.00
  
 SB
2
Emily Sloan
Emily Sloan 
USA8.17
  
 
3
Tara Davis
Tara Davis ('99)
USA8.19
  
 SB
4
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA8.28
  
 
5
Jayla Hollis
Jayla Hollis ('02)
USA8.33
  
 
6
Kaylah Robinson
Kaylah Robinson ('99)
USA8.41
  
 
7
Emelia Chatfield
Emelia Chatfield ('01)
USA8.44
  
 
8
Kristīne Blaževiča
Kristīne Blaževiča ('01)
LAT8.78
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Grace Stark
Grace Stark ('01)
USA8.10
  
 
2
Daszay Freeman
Daszay Freeman 
JAM8.12
  
 PB
3
Milan Young
Milan Young ('99)
USA8.24
  
 
4
Yoveiny Mota
Yoveiny Mota 
VEN8.28
  
 
5
Kennedy Smith
Kennedy Smith ('98)
USA8.41
  
 
6
Aasia Laurencin
Aasia Laurencin ('02)
USA8.43
  
 
7
Leah Phillips
Leah Phillips ('02)
USA8.51
  
 
8
Mathilde Rey
Mathilde Rey 
SUI9.24
  
 
K Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Tyra Gittens
Tyra Gittens ('98)
TTO1.88
  
 
 
1.77
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.88
XXO
1.93
XXX
   
2
Abigail O'Donoghue
Abigail O'Donoghue ('99)
USA1.85
  
 
 
1.77
  O
1.82
  O
1.85
 XO
1.88
XXX
    
3
Lamara Distin
Lamara Distin 
JAM1.82
  
 PB
 
1.72 =PB
 XO
1.77 PB
  O
1.82 PB
  O
1.85
  R
    
3
Nyagoa Bayak
Nyagoa Bayak ('01)
USA1.82
  
 =PB
 
1.67
  O
1.72
  O
1.77
 XO
1.82 =PB
  O
1.85
XXX
   
5
Marleen Guerrero
Marleen Guerrero 
USA1.77
  
 PB
 
1.62
  O
1.67
  O
1.72
 XO
1.77 PB
  O
1.82
XXX
   
7
Kristīne Blaževiča
Kristīne Blaževiča ('01)
LAT1.62
  
 
 
1.62
 XO
1.67
XXX
      
Tori Sloan
Tori Sloan 
USA NH
  
 
 
1.67
XXX
       
K Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Bailee McCorkle
Bailee McCorkle 
USA4.32
  
 
 
3.97
 XO
4.07
  O
4.17
  O
4.27
XXO
4.32
  O
4.42
XXX
  
2
Nastassja Campbell
Nastassja Campbell 
USA4.27
  
 
 
3.97
 XO
4.07
  O
4.17
  O
4.27
 XO
4.32
XXX
   
3
Mackenzie Hayward
Mackenzie Hayward 
USA4.27
  
 PB
 
3.62
  O
3.82
  O
3.97
  O
4.07
XXO
4.17 SB
XXO
4.27 PB
 XO
4.32
XXX
 
4
Kaitlyn Banas
Kaitlyn Banas 
USA4.17
  
 PB
 
3.62
  O
3.82
  O
3.97
XXO
4.07 SB
  O
4.17 PB
  O
4.27
XXX
  
5
Olivia Buntin
Olivia Buntin 
USA3.97
  
 SB
 
3.82
  O
3.97 SB
 XO
4.07
XXX
     
6
Grace Ridgeway
Grace Ridgeway 
USA3.82
  
 PB
 
3.62
  O
3.82 PB
  O
3.97
XXX
     
7
Madison Gawthorp
Madison Gawthorp 
USA3.62
  
 
 
3.62
  O
3.82
XXX
      
8
Riley White
Riley White 
USA3.62
  
 
 
3.62
 XO
3.82
XXX
      
Riley Hunt
Riley Hunt ('01)
USA NH
  
 
 
3.62
XXX
       
Taylor Pickett
Taylor Pickett ('99)
USA NH
  
 
 
3.62
XXX
       
K Længdespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Deborah Acquah
Deborah Acquah ('96)
GHA6.58
  
 
 
6.214.576.386.506.586.53  
2
Aliyah Whisby
Aliyah Whisby ('98)
USA6.52
  
 PB
 
6.46 PB6.296.426.25  X6.52 PB  
3
Tyra Gittens
Tyra Gittens ('98)
TTO6.43
  
 
 
6.225.736.066.43  X6.30  
4
Claire Bryant
Claire Bryant ('01)
USA6.23
  
 
 
6.12  X  X5.976.234.62  
5
Alexis Brown
Alexis Brown ('01)
HAI6.06
  
 
 
  X5.92  X6.06  X5.89  
5
Alexis Brown
Alexis Brown ('01)
USA6.06
  
 
 
  X5.92  X6.06  X5.89  
6
Zhane Smith
Zhane Smith ('99)
USA6.02
  
 
 
6.00  X6.025.835.545.92  
7
Kala Penn
Kala Penn ('98)
IVB6.01
  
 
 
5.865.975.816.015.745.73  
8
Sophia Falco
Sophia Falco ('99)
USA5.94
  
 
 
5.795.855.87  X5.565.94  
9
Alysah Hickey
Alysah Hickey ('01)
USA5.89
  
 SB
 
5.80 SB5.86 SB5.705.855.525.89 SB  
10
Serena Bolden
Serena Bolden ('01)
USA5.84
  
 SB
 
  X5.77 =SB5.84 SB     
11
Mathilde Rey
Mathilde Rey 
SUI5.80
  
 
 
5.725.805.77     
12
Aysia Ward
Aysia Ward 
USA5.74
  
 
 
5.525.745.56     
13
Kristīne Blaževiča
Kristīne Blaževiča ('01)
LAT5.57
  
 
 
5.575.575.41     
K Trespring     
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Rūta Lasmane
Rūta Lasmane 
LAT13.83
  
 PB
 
13.83 PB13.57  X13.6213.7313.80  
2
Deborah Acquah
Deborah Acquah ('96)
GHA13.58
  
 
 
13.5813.4813.4313.3613.0211.91  
3
Natricia Hooper
Natricia Hooper ('98)
GUY13.31
  
 SB
 
12.2813.31 SB13.1613.0211.4112.96  
4
Alonie Sutton
Alonie Sutton ('99)
USA13.24
  
 
 
  X13.2411.8212.9413.0913.09  
5
Dominique Ruotolo
Dominique Ruotolo 
USA13.01
  
 
 
12.94  X  X13.0112.8311.35  
6
Kala Penn
Kala Penn ('98)
IVB12.98
  
 
 
12.7212.9812.5812.2912.51  X  
7
Kyndal McKnight
Kyndal McKnight ('98)
USA12.95
  
 SB
 
  X12.6012.95 SB  X  X12.62  
8
Lexi Ellis
Lexi Ellis ('99)
USA12.83
  
 SB
 
  X12.70 =SB  X  X12.79 SB12.83 SB  
9
Sophia Falco
Sophia Falco ('99)
USA12.69
  
 
 
12.6212.3412.6912.4212.2912.15  
10
Jaimie Robinson
Jaimie Robinson ('99)
USA12.61
  
 
 
12.50  X12.61     
11
Serena Bolden
Serena Bolden ('01)
USA12.32
  
 SB
 
12.32 SB  X  X     
12
Zhane Smith
Zhane Smith ('99)
USA12.17
  
 
 
12.17  X  X     
13
Mahalia Mitchell
Mahalia Mitchell ('02)
USA12.12
  
 
 
12.1212.09  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Cherisse Murray
Cherisse Murray ('93)
TTO16.29
  
 SB
 
16.25 SB15.86  X16.0816.29 SB16.13  
2
Nickolette Dunbar
Nickolette Dunbar ('98)
USA16.14
  
 SB
 
  X13.26  X  X15.2016.14 SB  
3
Amani Heaven
Amani Heaven ('99)
USA15.37
  
 
 
15.00  X  X  X15.37  X  
4
Marilyn Nwora
Marilyn Nwora 
USA15.33
  
 PB
 
14.2113.5914.4914.2215.33 PB13.83  
5Thea JensenThea Jensen ('99)DEN15.09
  
 
 
15.09  X  X  X  X  X  
6
Jaida Ross
Jaida Ross 
USA14.48
  
 PB
 
13.1013.7614.09  X14.48 PB13.95  
7
Kiana Lowery
Kiana Lowery 
USA13.81
  
 
 
  X13.8112.1512.9713.16  X  
8
Ellie Akough
Ellie Akough 
USA13.68
  
 PB
 
11.7312.32  X12.95 PB12.8813.68 PB  
9
Christalee Kirby
Christalee Kirby ('02)
USA12.89
  
 
 
12.89  X  X12.71  X12.83  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Taylor Gorum
Taylor Gorum ('99)
USA19.53
  
 
 
17.30  X  X19.53  X  X  
2
Samantha Kunza
Samantha Kunza ('01)
USA17.95
  
 PB
 
  X17.95 PB  X16.1215.6515.70  
3
Ellie Akough
Ellie Akough 
USA17.21
  
 PB
 
16.29 PB16.07  X17.21 PB  X  X  
K 4 x 400 m stafet    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Texas A&M 
Texas A&M  
USA3:26.27
  
 
  Jania Martin, Charokee Young, Syaira Richardson, Athing Mu
2
Texas 
Texas  
USA3:32.64
  
 
  Stacey-Ann Williams, Kynnedy Flannel, Kennedy Simon, Davicia Patterson
3
Florida 
Florida  
USA3:34.02
  
 
  Taylor Manson, Talitha Diggs, Sterling Lester, Doneisha Anderson
4
LSU 
LSU  
USA3:35.29
  
 
  Amber Anning, Symone Mason, Favour Ofili, Milan Young
5
Arkansas 
Arkansas  
USA3:36.46
  
 
  Morgan Burks-Magee, Jayla Hollis, Kethlin Campbell, Jada Baylark
M 1 mile    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
Reed Brown
Reed Brown ('98)
USA DNF
  
 
Angus Fölmli
Angus Fölmli ('96)
SUI DNF
  
 
M 1500 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Cooper Teare
Cooper Teare ('99)
USA3:35.46
  
 PB
2
Cole Hocker
Cole Hocker ('01)
USA3:35.63
  
 PB
3
Charles Hunter
Charles Hunter ('96)
AUS3:36.94
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020