Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gent BEL: IFAM Gent Indoor 13.2.2021 Inde
Topsporthal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.62
  
=NR PB
2
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL6.75
  
 SB
3Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN6.81
  
 
4
Gediminas Truskauskas
Gediminas Truskauskas ('98)
LTU6.82
  
 
5
Keitharo Oosterwolde
Keitharo Oosterwolde ('02)
NED6.89
  
 
6
Peter Emelieze
Peter Emelieze ('88)
GER6.94
  
 
7
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL6.96
  
 SB
8
Antoine Snyders
Antoine Snyders ('97)
BEL7.02
  
 =SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL6.76
Q
  
 =SB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN6.87
Q
  
 
3
Peter Emelieze
Peter Emelieze ('88)
GER6.89
q
  
 =SB
4
Antoine Snyders
Antoine Snyders ('97)
BEL7.02
q
  
 SB
5
Jordan Paquot
Jordan Paquot ('98)
BEL7.04
  
 SB
6
Florian Tshitwenu
Florian Tshitwenu ('97)
BEL7.33
  
 SB
Indledende 2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.74
Q
  
 
2
Gediminas Truskauskas
Gediminas Truskauskas ('98)
LTU6.85
Q
  
 
3
Keitharo Oosterwolde
Keitharo Oosterwolde ('02)
NED6.86
q
  
 SB
4
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL6.99
q
  
 SB
5
Onyema Adigida
Onyema Adigida 
NED7.07
  
 SB
6
Victor Strijbis
Victor Strijbis ('92)
NED7.08
  
 SB
7
Charles Niesen
Charles Niesen ('94)
BEL7.12
  
 SB
M 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Pierre-Ambroise Bosse
Pierre-Ambroise Bosse ('92)
FRA1:16.61
  
 SB
2
Jonas de Smet
Jonas de Smet ('97)
BEL1:24.41
  
 PB
Wilfried Happio
Wilfried Happio ('98)
FRA DNF
  pace
 
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL DNF
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Robert
Benjamin Robert ('98)
FRA1:47.33
  
 
2
Filip Šnejdr
Filip Šnejdr ('95)
CZE1:47.78
  
 
3
Catalin Tecuceanu
Catalin Tecuceanu ('99)
ROU1:48.92
  
 
4
Mostafa Smaili
Mostafa Smaili ('97)
MAR1:49.95
  
 SB
5
Gabriele Aquaro
Gabriele Aquaro ('97)
ITA1:51.87
  
 
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL DNF
  pace
 
Finale B
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)DEN1:50.50
  
 
2
Quentin Tison
Quentin Tison ('96)
FRA1:50.67
  
 PB
3
Simon Denissel
Simon Denissel ('90)
FRA1:50.91
  
 PB
4Kevin ViezeeKevin Viezee ('97)NED1:51.05
  
 =PB
5
Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer ('96)
SUI1:51.06
  
 PB
Jonas de Smet
Jonas de Smet ('97)
BEL DNF
  pace
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vincent Keter
Vincent Keter ('02)
KEN3:42.95
  
 SB
2
Oussama Lonneux
Oussama Lonneux ('97)
BEL3:43.02
  
 
3
Jan Friš
Jan Friš ('95)
CZE3:43.85
  
 
4
Simas Bertašius
Simas Bertašius ('93)
LTU3:44.62
  
 
5Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)DEN3:44.69
  
 
6
Mahadi Abdi Ali
Mahadi Abdi Ali ('95)
NED3:44.99
  
 
7
Mohad Abdikadar Sheikh Ali
Mohad Abdikadar Sheikh Ali ('93)
ITA3:45.06
  
 SB
8Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN3:45.33
  
 
9
Benoit Campion
Benoit Campion ('98)
FRA3:45.74
  
 
10
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL3:49.60
  
 SB
11
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL3:52.79
  
 
Herbert Hut
Herbert Hut 
NED DNF
  
 
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL DNF
  pace
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL7:44.17
  
 PB
2
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE7:50.44
  
 PB
3Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN7:52.47
  
NU23R NU20R DUR-18 PB
4Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN7:55.12
  
 PB
5Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)DEN8:01.29
  
 
6
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL8:05.39
  
 
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA DNF
  
 
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL DNF
  
 
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale 1
1
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL7.76
  
 
2
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf ('98)
NED7.89
  
 
3
Rapolas Saulius
Rapolas Saulius ('96)
LTU7.91
  
 PB
4
Leo El Achkar
Leo El Achkar ('99)
FRA8.01
  
 
5
Mark Heiden
Mark Heiden ('02)
NED8.11
  
 PB
6
Nolan Van Cauwemberghe
Nolan Van Cauwemberghe 
BEL8.37
  
 SB
7
Dave Wesselink
Dave Wesselink ('99)
NED8.42
  
 SB
8
Kylian Montfort
Kylian Montfort ('98)
FRA8.53
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tihomir Ivanov
Tihomir Ivanov ('94)
BUL2.18
  
 
 
2.10
  O
2.18
 XO
2.26
XXX
     
2
Eugenio Meloni
Eugenio Meloni ('94)
ITA2.15
  
 
 
2.10
  O
2.15
 XO
2.18
XXX
     
3
Douwe Amels
Douwe Amels ('91)
NED2.10
  
 SB
 
2.10 SB
  O
2.15
XXX
      
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eusebio Cáceres
Eusebio Cáceres ('91)
ESP7.45
  
 SB
 
  X  X7.32  X  X7.45 SB  
2
Daniel Solis
Daniel Solis ('96)
ESP7.21
  
 
 
  X  X7.197.217.17  X  
3
Adrien Ralite
Adrien Ralite ('96)
FRA6.99
  
 SB
 
  X6.96 SB6.786.99 SB  X6.78  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rani Rosius
Rani Rosius 
BEL7.37
  
 
2
Olivia Fotopoulou
Olivia Fotopoulou ('96)
CYP7.38
  
 
3
Sarah Atcho
Sarah Atcho ('95)
SUI7.49
  
 
4
Justine Goossens
Justine Goossens 
BEL7.55
  
 
5
Akvilė Andriukaitytė
Akvilė Andriukaitytė 
LTU7.55
  
 
6
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL7.57
  
 SB
7
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL7.57
  
 SB
8
Mariam Oulare
Mariam Oulare ('02)
BEL7.58
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Olivia Fotopoulou
Olivia Fotopoulou ('96)
CYP7.38
Q
  
 
2
Rani Rosius
Rani Rosius 
BEL7.41
Q
  
 
3
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL7.61
q
  
 SB
4
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL7.65
q
  
 SB
4
Justine Goossens
Justine Goossens 
BEL7.65
q
  
 
Indledende 2
1
Sarah Atcho
Sarah Atcho ('95)
SUI7.50
Q
  
 
2
Akvilė Andriukaitytė
Akvilė Andriukaitytė 
LTU7.53
Q
  
 
3
Mariam Oulare
Mariam Oulare ('02)
BEL7.62
q
  
 SB
4
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL7.67
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL2:02.83
  
 
2
Tanja Spill
Tanja Spill ('95)
GER2:03.75
  
 
3
Elena Bellò
Elena Bellò ('97)
ITA2:03.91
  
 PB
4
Mirte Fannes
Mirte Fannes ('99)
BEL2:04.62
  
 
5
Diana Mezuliáníková
Diana Mezuliáníková ('92)
CZE2:04.76
  
 
6
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:06.79
  
 SB
Halima Hachlaf
Halima Hachlaf ('88)
MAR DNF
  pace
 
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL DNF
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elise Vanderelst
Elise Vanderelst ('98)
BEL4:11.14
  
 
2
Siham Hilali
Siham Hilali ('86)
MAR4:12.93
  
 SB
3
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED4:12.97
  
 PB
4
Caterina Granz
Caterina Granz ('94)
GER4:14.89
  
 
5
Vera Coutellier
Vera Coutellier ('95)
GER4:15.57
  
 PB
6
Giulia Aprile
Giulia Aprile ('95)
ITA4:15.62
  
 PB
7
Gaia Sabbatini
Gaia Sabbatini ('99)
ITA4:15.67
  
 SB
8
Fancy Cherono
Fancy Cherono ('01)
KEN4:24.70
  
 PB
9
Mercy Chepkurui
Mercy Chepkurui 
KEN4:34.98
  
 PB
Helena Ponette
Helena Ponette 
BEL DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED8.04
  
 =PB
2
Anamaria Nesteriuc
Anamaria Nesteriuc ('93)
ROU8.13
  
 PB
3
Teresa Errandonea
Teresa Errandonea ('94)
ESP8.18
  
 
4
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.21
  
 
5
Anja Lukić
Anja Lukić ('99)
SRB8.27
  
 SB
6
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA8.48
  
 SB
7
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL8.64
  
 
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL DNF
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tina Šutej
Tina Šutej ('88)
SLO4.53
  
 
 
4.23
 XO
4.38
  O
4.53
 XO
4.63
XXX
    
2
Fanny Smets
Fanny Smets ('86)
BEL4.23
  
 
 
4.23
 XO
4.38
XXX
      
3
Chloé Henry
Chloé Henry ('87)
BEL4.23
  
 
 
4.08
 XO
4.23
XXO
4.38
XXX
     
4
Killiana Heymans
Killiana Heymans ('97)
NED4.08
  
 SB
 
4.08 SB
XXO
4.23
XXX
      
5
Solene Guiloineau
Solene Guiloineau ('92)
FRA3.93
  
 SB
 
3.78 SB
  O
3.93 SB
 XO
4.08
XXX
     
5
Anne Berger
Anne Berger ('99)
GER3.93
  
 SB
 
3.93 SB
 XO
4.08
XXX
      
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filippa Fotopoulou
Filippa Fotopoulou ('96)
CYP6.46
  
 
 
6.166.46  X  X6.16  X  
2
Sara Lukić
Sara Lukić ('99)
SRB5.87
  
 
 
5.555.87  X  X  X5.80  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020