M 100 m Vind: +0.5 Finale A Finale | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 10.73 | PB | ||||||||||
2 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 10.76 | PB | ||||||||||
3 | Josh Norris Josh Norris ('01) | 01 | USA | 10.76 | SB | ||||||||||
4 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 10.92 | PB | ||||||||||
5 | Cameron Alexander Cameron Alexander | USA | 11.07 | PB | |||||||||||
6 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 11.10 | PB | ||||||||||
M 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 21.82 | SB | ||||||||||
2 | Jalen LaCour Jalen LaCour | USA | 22.34 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Liam McGowan Liam McGowan | USA | 22.29 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chance Armstrong Chance Armstrong | USA | 49.21 | PB | |||||||||||
2 | Reuben Dotson Reuben Dotson | USA | 49.52 | PB | |||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 14:02.94 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +0.5 Finale A Finale | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.68 | SB | ||||||||||
2 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.22 | SB | ||||||||||
3 | Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | 14.44 | PB | ||||||||||
4 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 14.66 | PB | ||||||||||
5 | Eugene Vickers Eugene Vickers | USA | 14.75 | PB | |||||||||||
6 | Julian Martin-Rogers Julian Martin-Rogers | USA | 14.77 | PB | |||||||||||
7 | Lester Davison Lester Davison ('01) | 01 | USA | 14.78 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Ariel Attias Ariel Attias ('99) | 99 | ISR | 16.24 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 51.73 | SB | ||||||||||
2 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 53.72 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Mereus Jordan Mereus | USA | 53.97 | SB | |||||||||||
4 | Javen Jackson Javen Jackson | USA | 54.17 | SB | |||||||||||
5 | Latrell Murray Latrell Murray | USA | 54.86 | PB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | 1.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kobe Cox Kobe Cox | USA | 1.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 1.89 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Dolan David Dolan | 00 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 4.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Evans Finnorn Evans Finnorn ('99) | 99 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 4.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ariel Attias Ariel Attias ('99) | 99 | ISR | 4.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 17.99 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Austin Snyder Austin Snyder | USA | 16.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 15.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 15.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 52.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 50.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 50.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ariel Attias Ariel Attias ('99) | 99 | ISR | 41.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 30.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 64.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Connor Brookman Connor Brookman | USA | 57.98 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | NM | ||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josh Estes Josh Estes | 00 | USA | 62.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cole Stewart Cole Stewart | USA | 62.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ariel Attias Ariel Attias ('99) | 99 | ISR | 61.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 48.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 12.05 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 12.18 | PB | ||||||||||
K 200 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 23.69 | SB | ||||||||||
2 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 24.15 | SB | ||||||||||
3 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 24.16 | SB | ||||||||||
4 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 24.57 | SB | |||||||||||
5 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 24.81 | SB | ||||||||||
6 | Talaya Lewis Talaya Lewis ('01) | 01 | USA | 24.85 | PB | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 55.55 | SB | ||||||||||
2 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 56.23 | SB | ||||||||||
3 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 56.29 | PB | ||||||||||
4 | Asja Thompson Asja Thompson | USA | 57.81 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:10.25 | PB | ||||||||||
2 | Tanner Guest Tanner Guest | USA | 2:14.77 | PB | |||||||||||
4 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 2:16.59 | PB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 4:36.58 | SB | ||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ashley Walker Ashley Walker | USA | 10:07.58 | PB | |||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 15:54.09 | SB | ||||||||||
2 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 16:25.07 | SB | ||||||||||
3 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 16:53.74 | PB | ||||||||||
4 | Macki Walsh Macki Walsh | USA | 17:12.74 | PB | |||||||||||
Sam Palmer Sam Palmer ('91) | 91 | USA | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 13.93 | SB | ||||||||||
2 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 14.58 | PB | ||||||||||
3 | Josie Pry Josie Pry ('02) | 02 | USA | 14.65 | PB | ||||||||||
4 | Rocío Beatriz Chaparro Rocío Beatriz Chaparro | 00 | PAR | 14.87 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Jade Johnson Jade Johnson | USA | 14.61 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Louise Jones Louise Jones | USA | 1:02.03 | PB | |||||||||||
2 | Donisha Jeanty Donisha Jeanty ('02) | 02 | USA | 1:02.65 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kiara Risher Kiara Risher ('01) | 01 | USA | 1.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 1.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nastja Modic Nastja Modic ('99) | 99 | SLO | 4.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.81 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stefanie Dadayeva Stefanie Dadayeva ('01) | 01 | BEL | 3.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristina Leggas Kristina Leggas ('99) | 99 | USA | 3.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Savannah Morgan Savannah Morgan ('01) | 01 | USA | 3.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 5.60 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taviana Williams Taviana Williams ('02) | 02 | USA | 5.58 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 5.31 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 12.63 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | 11.21 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
Taviana Williams Taviana Williams ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 14.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 14.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 14.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maren Butler Maren Butler | USA | 13.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 13.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 13.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 12.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Melisa Toilolo Melisa Toilolo | USA | 12.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Abby Grosinske Abby Grosinske | USA | 12.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 46.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 44.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 42.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Biniosa Ezukuse Biniosa Ezukuse ('02) | 02 | CAN | 40.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 65.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | 53.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 52.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hannah Patrick Hannah Patrick | USA | 40.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 40.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rocío Beatriz Chaparro Rocío Beatriz Chaparro | 00 | PAR | 40.09 | SB | ||||||||||
|