M 100 m Vind: -0.8 Finale A Finale | Vind: -0.8 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.29 | PB | ||||||||||
2 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 10.41 | SB | ||||||||||
3 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 10.50 | SB | ||||||||||
4 | Karlington Anunagba Karlington Anunagba ('01) | 01 | USA | 10.56 | PB | ||||||||||
5 | Ala'Juwan Robinson Ala'Juwan Robinson ('01) | 01 | USA | 10.62 | SB | ||||||||||
6 | Seth Texada Seth Texada | USA | 10.67 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 10.69 | =PB | |||||||||||
2 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 10.70 | SB | |||||||||||
3 | Daveon Rodgers Daveon Rodgers ('98) | 98 | USA | 10.88 | SB | ||||||||||
4 | Austin Simoneaux Austin Simoneaux | USA | 10.92 | PB | |||||||||||
Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | DQ | |||||||||||||
Finale C Vind: -1.8 | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Kavacion Webster Kavacion Webster | 00 | USA | 11.02 | SB | ||||||||||
M 200 m Vind: +0.3 Finale A Finale | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 20.67 | SB | ||||||||||
2 | Kennedy Harrison Kennedy Harrison | 00 | USA | 21.33 | SB | ||||||||||
3 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 21.36 | SB | ||||||||||
4 | Destine Scott Destine Scott | USA | 21.51 | PB | |||||||||||
5 | Ala'Juwan Robinson Ala'Juwan Robinson ('01) | 01 | USA | 21.68 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 21.46 | SB | |||||||||||
2 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 21.50 | SB | |||||||||||
3 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 21.69 | SB | ||||||||||
4 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 21.81 | SB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 46.60 | SB | ||||||||||
2 | Salim Epps Salim Epps ('02) | 02 | USA | 47.01 | PB | ||||||||||
3 | Devaniel Dale Devaniel Dale | USA | 47.51 | SB | |||||||||||
4 | Glenn Bender Glenn Bender | 00 | USA | 47.71 | SB | ||||||||||
5 | Ebenezer Aggrey Ebenezer Aggrey | USA | 47.79 | PB | |||||||||||
6 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 48.18 | PB | ||||||||||
David Seete David Seete ('01) | 01 | RSA | DQ | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Dejon Blake Dejon Blake | USA | 49.26 | PB | |||||||||||
2 | James Moten James Moten | USA | 49.82 | PB | |||||||||||
Jake Dyer Jake Dyer ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jostyn Andrews Jostyn Andrews ('97) | 97 | USA | 1:52.85 | PB | ||||||||||
2 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:53.61 | SB | |||||||||||
3 | Chris Vescovo Chris Vescovo | USA | 1:54.92 | PB | |||||||||||
4 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 1:55.41 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Luke Canon Luke Canon | USA | 1:54.08 | PB | |||||||||||
2 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 1:54.09 | SB | |||||||||||
7 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 2:03.10 | PB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 3:51.97 | PB | |||||||||||
2 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 3:52.14 | PB | |||||||||||
3 | Ryan Martin Ryan Martin | USA | 3:59.90 | PB | |||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Berry Cox Berry Cox | USA | 8:42.30 | PB | |||||||||||
2 | Marquentin Barnes Marquentin Barnes | USA | 8:42.73 | PB | |||||||||||
3 | Victor de Magalhães Castro Neiva Victor de Magalhães Castro Neiva ('01) | 01 | BRA | 8:46.71 | PB | ||||||||||
4 | Tanner Henderson Tanner Henderson | USA | 8:47.92 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: -1.3 Finale A Finale | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Rainey Anderson Rainey Anderson | 00 | USA | 14.37 | SB | ||||||||||
2 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 14.51 | SB | |||||||||||
3 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 14.57 | SB | ||||||||||
4 | Jordan Coates McBride Jordan Coates McBride ('02) | 02 | USA | 14.90 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||
1 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 14.75 | w | ||||||||||
3 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 15.41 | w | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.14 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mason Buckmaster Mason Buckmaster | USA | 2.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Max Braht Max Braht | 00 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ebenezer Aggrey Ebenezer Aggrey | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bradley Jelmert Bradley Jelmert ('01) | 01 | USA | 5.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matthew Keown Matthew Keown | USA | 4.87 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trace South Trace South | USA | 4.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucas Kelley Lucas Kelley ('97) | 97 | USA | 4.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Fernando Martinez Fernando Martinez ('97) | 97 | MEX | 4.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brock Hottel Brock Hottel | USA | 4.72 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Gonzalez Michael Gonzalez ('98) | 98 | USA | 4.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Franks Jacob Franks | USA | 4.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Van Patten Jacob Van Patten | USA | 4.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Cody Bullard Cody Bullard | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.79 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Markeit Steverson Markeit Steverson | USA | 7.38 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 6.77 | +1.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Quindarrius Thompson Quindarrius Thompson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 15.33 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kunle Akinlosotu Kunle Akinlosotu | USA | 14.45 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cameron Davis Cameron Davis | USA | 13.83 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marvin Walford Marvin Walford | USA | 13.77 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Quindarrius Thompson Quindarrius Thompson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 18.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 16.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Diego Trevino Diego Trevino | USA | 16.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 16.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bryant Parlin Bryant Parlin | USA | 16.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eric Williams Eric Williams | USA | 16.22 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyler Van Grouw Kyler Van Grouw | USA | 16.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kendall Maples Kendall Maples | USA | 15.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Patrick Michaels Patrick Michaels ('99) | 99 | USA | 15.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Eron Carter Eron Carter | USA | 54.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ryan Camp Ryan Camp ('97) | 97 | USA | 53.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyler Van Grouw Kyler Van Grouw | USA | 49.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 49.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bryant Parlin Bryant Parlin | USA | 48.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 38.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Karl Sralla Karl Sralla ('97) | 97 | SWE | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Aimar-Genís Palma Aimar-Genís Palma ('99) | 99 | ESP | 65.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 64.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 56.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Eron Carter Eron Carter | USA | 55.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99) | 99 | DEN | 73.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zion Hill Zion Hill ('99) | 99 | BAR | 67.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Josh Haus Josh Haus | USA | 62.56 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Max Braht Max Braht | 00 | USA | 53.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 52.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jake Dyer Jake Dyer ('97) | 97 | USA | 40.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Eron Carter Eron Carter | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tcu Tcu | USA | 39.39 | ||||||||||||
TJ Brock, Dennis Phillips, Kundai Maguranyanga, Robert Gregory | |||||||||||||||
2 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.80 | ||||||||||||
Javin Arrington, Kennedy Harrison, Kie'ave Harry, Treydarius Carr | |||||||||||||||
3 | North Texas North Texas | USA | 40.35 | ||||||||||||
Davonye Jones, Jared Johnson, Samir Williams, Antonio de la Cruz | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tcu Tcu | USA | 3:09.12 | ||||||||||||
Glenn Bender, David Seete, Jostyn Andrews, Derrick Mokaleng | |||||||||||||||
2 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:10.73 | ||||||||||||
Ebenezer Aggrey, Kennedy Harrison, Dejon Blake, Destine Scott | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 11.57 | PB | ||||||||||
2 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 11.59 | SB | ||||||||||
3 | Hope Glenn Hope Glenn ('98) | 98 | USA | 11.95 | SB | ||||||||||
4 | Jada Laye Jada Laye | 00 | USA | 12.05 | SB | ||||||||||
5 | Macy Burnham Holley Macy Burnham Holley | USA | 12.14 | PB | |||||||||||
6 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 12.23 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.9 | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Lauren Lucas Lauren Lucas | USA | 12.23 | SB | |||||||||||
K 200 m Vind: -0.4 Finale A Finale | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 23.85 | SB | ||||||||||
2 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 24.20 | SB | ||||||||||
3 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 24.20 | PB | ||||||||||
4 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 24.28 | SB | ||||||||||
5 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 24.90 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 24.50 | SB | |||||||||||
2 | Teleda Williams Teleda Williams | USA | 24.57 | SB | |||||||||||
3 | Jayla Fields Jayla Fields | 00 | USA | 24.84 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: -2.0 | Vind: -2.0 | ||||||||||||||
1 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 25.27 | PB | |||||||||||
Finale D Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 26.01 | PB | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 53.93 | PB | ||||||||||
2 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 54.62 | SB | |||||||||||
3 | Annette Bolomboy Annette Bolomboy | USA | 55.29 | SB | |||||||||||
4 | Nicholette Dixon Nicholette Dixon ('99) | 99 | USA | 55.88 | SB | ||||||||||
5 | Whitney Williams Whitney Williams | 00 | USA | 57.06 | SB | ||||||||||
6 | Kiana Banks Kiana Banks ('99) | 99 | USA | 57.49 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Asiah Fields Asiah Fields | USA | 55.95 | SB | |||||||||||
2 | Kyla Robinson-Hubbard Kyla Robinson-Hubbard | USA | 56.20 | SB | |||||||||||
3 | Kalaya Ali Kalaya Ali ('01) | 01 | USA | 56.65 | SB | ||||||||||
4 | Erica Cormier-Jordan Erica Cormier-Jordan | USA | 56.93 | SB | |||||||||||
5 | Diana Granados Diana Granados | USA | 57.52 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 56.08 | SB | ||||||||||
2 | Erin Wilson Erin Wilson | USA | 56.51 | SB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jasmin Muhammad-Graham Jasmin Muhammad-Graham ('01) | 01 | USA | 2:13.81 | SB | ||||||||||
2 | Lailah White Lailah White ('02) | 02 | USA | 2:14.79 | SB | ||||||||||
3 | Jayden Fiebiger Jayden Fiebiger | 00 | USA | 2:14.98 | SB | ||||||||||
7 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:18.86 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Leoni Mierswa Leoni Mierswa | 00 | GER | 4:44.87 | |||||||||||
3 | Lior Kremer Lior Kremer ('99) | 99 | ISR | 4:47.32 | SB | ||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mariana Martinez Mariana Martinez | 00 | MEX | 10:03.74 | SB | ||||||||||
2 | Valeria Diaz-Gonzales Valeria Diaz-Gonzales | USA | 10:10.71 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -0.9 Finale A Finale | Vind: -0.9 | ||||||||||||||
1 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 13.83 | SB | ||||||||||
2 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 13.98 | SB | ||||||||||
3 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.75 | SB | |||||||||||
5 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 15.30 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 14.47 | PB | ||||||||||
2 | Aliyah Carswell Aliyah Carswell | USA | 14.66 | PB | |||||||||||
3 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 14.79 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 58.93 | PB | ||||||||||
2 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 59.45 | PB | ||||||||||
3 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 1:02.20 | SB | ||||||||||
5 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 1:05.75 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 1.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 1.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lauren Clarke Lauren Clarke ('99) | 99 | USA | 1.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cassie Ackemann Cassie Ackemann ('99) | 99 | USA | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maddie Meiner Maddie Meiner ('02) | 02 | USA | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 1.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Olivia Dobson Olivia Dobson ('01) | 01 | GBR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Latyria Jefferson Latyria Jefferson ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sydney Salinas Sydney Salinas | USA | 3.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Sydney King Sydney King | USA | 3.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Abby Bilsbury Abby Bilsbury | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elissa White Elissa White ('99) | 99 | USA | 3.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tysen Townsend Tysen Townsend | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anna Long Anna Long | USA | 3.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kitto Parish Kitto Parish | USA | 3.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Karlyn Trahan Karlyn Trahan | USA | 3.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Madison Brown Madison Brown | USA | 3.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.59 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 6.45 | +2.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Saara Hakanen Saara Hakanen ('99) | 99 | FIN | 6.08 | -0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jayla Fields Jayla Fields | 00 | USA | 5.92 | -0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 5.92 | +0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Raelyn Roberson Raelyn Roberson ('02) | 02 | USA | 5.76 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maddie Meiner Maddie Meiner ('02) | 02 | USA | 5.75 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 5.40 | -0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Olivia Witt Olivia Witt | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lauren Clarke Lauren Clarke ('99) | 99 | USA | 12.90 | -1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tosin Alao Tosin Alao | 00 | USA | 12.80 | -1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.69 | +2.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Claudimira Landim Claudimira Landim | 00 | GBS | 12.24 | -0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nura Muhammad Nura Muhammad | USA | 12.21 | -1.6 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Atipa Mabonga Atipa Mabonga ('98) | 98 | NZL | 12.06 | -4.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 15.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 15.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 14.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jaleisa Shaffer Jaleisa Shaffer | USA | 14.46 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brianna Washington Brianna Washington | USA | 14.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brooklin Klopf Brooklin Klopf | USA | 14.07 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 14.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 13.99 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 13.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Olivia Dobson Olivia Dobson ('01) | 01 | GBR | 13.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 13.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 12.20 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mia Black Mia Black | USA | 12.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 10.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Marie Reed Marie Reed | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Macayla Needham Macayla Needham | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 54.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 53.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 51.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 50.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 47.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jaleisa Shaffer Jaleisa Shaffer | USA | 47.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Haley Walker Haley Walker | USA | 45.39 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 44.93 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 44.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kristin McDuffie Kristin McDuffie ('97) | 97 | USA | 44.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hannah Bradford Hannah Bradford ('99) | 99 | USA | 42.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brianna Washington Brianna Washington | USA | 41.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 41.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Erin Talbott Erin Talbott ('01) | 01 | USA | 40.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 64.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 57.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Haley Walker Haley Walker | USA | 54.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 53.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Geraldine Udo Geraldine Udo | USA | 51.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kristin McDuffie Kristin McDuffie ('97) | 97 | USA | 50.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Samone Turner Samone Turner | USA | 47.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Hannah Bradford Hannah Bradford ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Marie Reed Marie Reed | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 47.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kelsey Kehl Kelsey Kehl ('98) | 98 | USA | 45.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayla Kurtz Kayla Kurtz | USA | 44.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Skyler GUILLOT Skyler GUILLOT | USA | 42.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Akira Phillip Akira Phillip ('99) | 99 | IVB | 41.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 38.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 34.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 31.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Oklahoma Oklahoma | USA | 45.54 | ||||||||||||
Deborah Giffard, Lilan Henderson, Ja'Leesa Giles, Kennedy Blackmon | |||||||||||||||
2 | Tcu Tcu | USA | 45.80 | ||||||||||||
Hope Glenn, Destiny Longmire, Brittany Brown, Teleda Williams | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 3:41.22 | ||||||||||||
Natashia Jackson, Janiel Moore, Diana Granados, Erin Wilson | |||||||||||||||
2 | Oklahoma Oklahoma | USA | 3:45.31 | ||||||||||||
, Kennedy Blackmon, Erin Huls, Jai'lyn Merriweather |