M 100 m 3.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 10.49 | SB | ||||||||||
2 | Maxwell Shannon Maxwell Shannon | USA | 10.74 | ||||||||||||
3 | Dallin Draper Dallin Draper | USA | 10.75 | SB | |||||||||||
4 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 10.75 | |||||||||||
5 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 10.76 | ||||||||||||
6 | David Pierce David Pierce ('99) | 99 | TTO | 11.09 | SB | ||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +1.1 | 3.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Blake Deringer Blake Deringer | USA | 10.76 | PB | |||||||||||
2 | Landon Maxfield Landon Maxfield | USA | 10.77 | PB | |||||||||||
3 | Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | 10.79 | PB | ||||||||||
4 | Kwabena Lynn Kwabena Lynn ('02) | 02 | USA | 10.82 | |||||||||||
5 | De'antae Choates De'antae Choates | USA | 10.92 | ||||||||||||
M 200 m 3.4. Vind: +2.8 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 21.26 | w | ||||||||||
2 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 21.49 | w | ||||||||||
3 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 21.60 | w | ||||||||||
4 | Jacob Williams Jacob Williams | USA | 21.88 | w | |||||||||||
5 | Ethan Willems Ethan Willems | USA | 21.92 | w | |||||||||||
6 | David Pierce David Pierce ('99) | 99 | TTO | 22.35 | w | ||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +0.3 | 3.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Blake Deringer Blake Deringer | USA | 21.73 | PB | |||||||||||
2 | De'antae Choates De'antae Choates | USA | 22.31 | PB | |||||||||||
M 400 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 46.75 | PB | ||||||||||
2 | Jacoby McNamara Jacoby McNamara | USA | 47.37 | SB | |||||||||||
3 | Gage Clay Gage Clay | 00 | USA | 48.24 | PB | ||||||||||
4 | Ethan Willems Ethan Willems | USA | 48.50 | SB | |||||||||||
5 | Cortez Ruiz Cortez Ruiz | USA | 48.84 | SB | |||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Joven Nelson Joven Nelson | USA | 49.27 | PB | |||||||||||
M 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 1:48.89 | PB | ||||||||||
2 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 1:48.99 | PB | ||||||||||
3 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 1:49.95 | PB | ||||||||||
4 | Matt Wisner Matt Wisner ('98) | 98 | USA | 1:50.31 | SB | ||||||||||
5 | Alex Lomong Alex Lomong ('97) | 97 | SSD | 1:51.02 | SB | ||||||||||
6 | David Thompson David Thompson | USA | 1:51.24 | PB | |||||||||||
7 | Andrew Kibet Andrew Kibet | KEN | 1:52.60 | SB | |||||||||||
8 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 1:52.70 | SB | |||||||||||
9 | Caleb Stamper Caleb Stamper | USA | 1:54.99 | SB | |||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Lucas Bons Lucas Bons ('99) | 99 | USA | 1:49.74 | PB | ||||||||||
2 | Max Spence Max Spence | USA | 1:51.84 | PB | |||||||||||
3 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 1:52.72 | PB | ||||||||||
4 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 1:52.86 | SB | ||||||||||
5 | Ethan Carney Ethan Carney | USA | 1:54.00 | PB | |||||||||||
6 | Jadon Mansur Jadon Mansur | USA | 1:55.82 | PB | |||||||||||
Finale C 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 1:51.03 | PB | ||||||||||
2 | Elliott Cook Elliott Cook ('02) | 02 | USA | 1:51.28 | PB | ||||||||||
3 | Leonel Perez Leonel Perez ('97) | 97 | DOM | 1:51.53 | PB | ||||||||||
4 | Nehemiah Too Nehemiah Too ('95) | 95 | KEN | 1:51.54 | PB | ||||||||||
5 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 1:51.87 | SB | ||||||||||
6 | Joe Schaefer Joe Schaefer | USA | 1:51.97 | PB | |||||||||||
7 | Reid Muller Reid Muller ('97) | 97 | CAN | 1:52.83 | SB | ||||||||||
8 | Jadon Bartholomew Jadon Bartholomew ('01) | 01 | USA | 1:53.17 | PB | ||||||||||
M 1500 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Matt Wisner Matt Wisner ('98) | 98 | USA | 3:42.95 | PB | ||||||||||
2 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:43.64 | SB | ||||||||||
3 | Jonathan Shields Jonathan Shields ('98) | 98 | GBR | 3:44.03 | PB | ||||||||||
4 | Abdirizak Ibrahim Abdirizak Ibrahim ('97) | 97 | USA | 3:44.14 | PB | ||||||||||
5 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 3:44.33 | PB | ||||||||||
6 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 3:44.67 | PB | ||||||||||
7 | Reid Muller Reid Muller ('97) | 97 | CAN | 3:46.78 | PB | ||||||||||
8 | Jed Helker Jed Helker | USA | 3:47.42 | PB | |||||||||||
9 | Israel Anaya Israel Anaya | USA | 3:49.59 | PB | |||||||||||
10 | George Duggan George Duggan ('96) | 96 | GBR | 3:53.67 | SB | ||||||||||
Trent Mazelli Trent Mazelli | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 3:47.41 | PB | ||||||||||
2 | Nehemiah Too Nehemiah Too ('95) | 95 | KEN | 3:49.13 | |||||||||||
3 | Steve Neumaier Steve Neumaier | USA | 3:50.73 | PB | |||||||||||
4 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 3:51.10 | SB | |||||||||||
5 | Luke Ramirez Luke Ramirez | USA | 3:51.53 | ||||||||||||
6 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 3:53.33 | SB | ||||||||||
M 5000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Jack Yearian Jack Yearian ('97) | 97 | USA | 14:11.22 | PB | ||||||||||
2 | Isaiah Labra Isaiah Labra | 00 | USA | 14:13.54 | PB | ||||||||||
3 | Nathan Dunn Nathan Dunn ('99) | 99 | GBR | 14:14.93 | PB | ||||||||||
4 | Bradley Peloquin Bradley Peloquin | USA | 14:16.13 | PB | |||||||||||
5 | Travis Feeny Travis Feeny | USA | 14:21.58 | PB | |||||||||||
6 | Keynan Abdi Keynan Abdi | USA | 14:26.08 | PB | |||||||||||
7 | Austen Apperson Austen Apperson | USA | 14:40.05 | PB | |||||||||||
8 | Jacob Nicholson Jacob Nicholson | USA | 14:41.99 | SB | |||||||||||
9 | Quincy Norman Quincy Norman | USA | 14:47.40 | PB | |||||||||||
10 | Leif Everson Leif Everson ('99) | 99 | USA | 14:48.41 | SB | ||||||||||
11 | Ben Sherman Ben Sherman | USA | 14:48.67 | PB | |||||||||||
Abdinasir Hussein Abdinasir Hussein | USA | DNF | |||||||||||||
Lucky Schreiner Lucky Schreiner | USA | DNF | |||||||||||||
M 10000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Wesley Kiptoo Wesley Kiptoo ('96) | 96 | KEN | 27:58.10 | SB | ||||||||||
2 | Edwin Kurgat Edwin Kurgat ('96) | 96 | KEN | 27:58.33 | PB | ||||||||||
3 | Patrick Dever Patrick Dever ('96) | 96 | GBR | 28:28.13 | PB | ||||||||||
4 | Christian Ricketts Christian Ricketts | USA | 28:40.62 | PB | |||||||||||
5 | Connor Weaver Connor Weaver ('95) | 95 | USA | 28:41.30 | PB | ||||||||||
6 | Scott Beattie Scott Beattie ('98) | 98 | GBR | 28:41.38 | PB | ||||||||||
7 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 28:41.94 | PB | ||||||||||
8 | Emmanuel Cheboson Emmanuel Cheboson ('96) | 96 | KEN | 28:43.91 | SB | ||||||||||
9 | Aidan Reed Aidan Reed ('98) | 98 | USA | 28:44.68 | PB | ||||||||||
10 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 28:46.31 | SB | ||||||||||
11 | Peter Lynch Peter Lynch ('97) | 97 | IRL | 28:53.12 | PB | ||||||||||
12 | Christian Allen Christian Allen ('98) | 98 | USA | 28:54.58 | PB | ||||||||||
13 | Mitchell Day Mitchell Day ('99) | 99 | USA | 28:55.03 | PB | ||||||||||
14 | Michael Ottesen Michael Ottesen | USA | 28:55.84 | PB | |||||||||||
15 | Michael Teran Michael Teran | USA | 29:01.15 | PB | |||||||||||
16 | Myles Richter Myles Richter | USA | 29:04.84 | PB | |||||||||||
17 | Dario De Caro Dario De Caro ('97) | 97 | ITA | 29:05.93 | PB | ||||||||||
18 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 29:07.23 | SB | ||||||||||
19 | Taylor Dillon Taylor Dillon | USA | 29:08.13 | PB | |||||||||||
20 | Clement Leduc Clement Leduc ('97) | 97 | FRA | 29:12.32 | PB | ||||||||||
21 | Jacob Klemz Jacob Klemz | USA | 29:14.70 | PB | |||||||||||
22 | Matthew Watkins Matthew Watkins | USA | 29:15.19 | PB | |||||||||||
23 | Jacob Mcleod Jacob Mcleod | 00 | USA | 29:16.38 | PB | ||||||||||
24 | Stan Niesten Stan Niesten ('96) | 96 | NED | 29:17.56 | SB | ||||||||||
25 | Jack Leitch Jack Leitch ('98) | 98 | GBR | 29:47.21 | PB | ||||||||||
26 | Leo Donlea Leo Donlea | USA | 30:02.97 | PB | |||||||||||
Logan Rees Logan Rees ('97) | 97 | GBR | DNF | ||||||||||||
Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m forh. 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 8:47.48 | SB | |||||||||||
2 | David Too David Too | KEN | 8:47.58 | PB | |||||||||||
3 | Garrett Marsing Garrett Marsing ('95) | 95 | USA | 8:50.98 | PB | ||||||||||
4 | Tracen Warnick Tracen Warnick ('98) | 98 | USA | 8:52.70 | PB | ||||||||||
5 | Adam Wood Adam Wood ('99) | 99 | USA | 8:57.81 | PB | ||||||||||
6 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 8:59.60 | SB | |||||||||||
7 | Ethan Kossover Ethan Kossover | USA | 9:01.42 | PB | |||||||||||
8 | Kramer Morton Kramer Morton | USA | 9:01.46 | PB | |||||||||||
9 | Joshua Snyder Joshua Snyder | USA | 9:07.69 | PB | |||||||||||
10 | Bronson Winter Bronson Winter | USA | 9:10.33 | PB | |||||||||||
11 | Tom Richardson Tom Richardson ('94) | 94 | GBR | 9:14.30 | PB | ||||||||||
12 | Riley Osen Riley Osen ('97) | 97 | USA | 9:15.59 | SB | ||||||||||
13 | Kennan Schrag Kennan Schrag ('97) | 97 | USA | 9:17.18 | PB | ||||||||||
14 | Austin Byrer Austin Byrer | USA | 9:20.89 | PB | |||||||||||
15 | Jacob Francis Jacob Francis | USA | 9:28.26 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 3.4. Vind: +3.4 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +3.4 | |||||||||||||
1 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 13.88 | w | ||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.08 | w | ||||||||||
3 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 14.08 | w | ||||||||||
4 | Nick Johnson Nick Johnson ('97) | 97 | USA | 14.15 | w | ||||||||||
5 | Justin Collins Justin Collins ('97) | 97 | USA | 14.53 | w | ||||||||||
6 | Shaka Bogan Shaka Bogan | USA | 14.65 | w | |||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +0.2 | 3.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 14.77 | PB | ||||||||||
2 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 15.11 | PB | ||||||||||
3 | Dalen Hargett Dalen Hargett | USA | 15.13 | PB | |||||||||||
4 | Nathan Poff Nathan Poff | USA | 16.05 | ||||||||||||
M 400 m hæk 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 50.96 | PB | ||||||||||
2 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 51.43 | SB | ||||||||||
3 | Ryan Cavinta Ryan Cavinta | USA | 52.12 | PB | |||||||||||
4 | Will Mundy Will Mundy | USA | 52.67 | PB | |||||||||||
5 | Jose Rubio Jose Rubio | USA | 53.17 | SB | |||||||||||
6 | Jared McAlvey Jared McAlvey ('01) | 01 | USA | 53.66 | PB | ||||||||||
7 | Justin Collins Justin Collins ('97) | 97 | USA | 54.44 | SB | ||||||||||
8 | Nathan Poff Nathan Poff | USA | 56.26 | PB | |||||||||||
Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
M Højdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | 2.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Milligan Ben Milligan ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Max English Max English | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 1.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 1.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Dalen Hargett Dalen Hargett | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Zach McWhorter Zach McWhorter ('99) | 99 | USA | 5.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rhett Nelson Rhett Nelson ('01) | 01 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Englar Jacob Englar | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Braden Masanga Braden Masanga | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Braedon Maddox Braedon Maddox | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | J Kai Yamafuji J Kai Yamafuji | USA | 4.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 4.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | 7.17 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Joseph Heitman Joseph Heitman | USA | 6.94 | +1.1 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nathan Poff Nathan Poff | USA | 6.72 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 6.72 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dalen Hargett Dalen Hargett | USA | 6.55 | +1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
DJ Henderson DJ Henderson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Ihemeje Emmanuel Ihemeje ('98) | 98 | ITA | 15.87 | -1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | 14.19 | -0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Mason Strunk Mason Strunk | USA | 16.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cory Martens Cory Martens | USA | 16.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucas Ribeiro Lucas Ribeiro | USA | 15.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | John Kolb John Kolb ('97) | 97 | USA | 55.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lucas Ribeiro Lucas Ribeiro | USA | 53.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cory Martens Cory Martens | USA | 50.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Travis Brewster Travis Brewster | USA | 49.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Arbaugh Tyler Arbaugh ('02) | 02 | USA | 49.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Joey Jensen Joey Jensen | USA | 48.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 43.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 41.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 35.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 32.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Michael Bryan Michael Bryan ('97) | 97 | USA | 68.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ruben Banks Ruben Banks ('01) | 01 | GBR | 64.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin Tharp Austin Tharp | USA | 59.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mason Strunk Mason Strunk | USA | 58.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Arbaugh Tyler Arbaugh ('02) | 02 | USA | 58.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dominique Williams Dominique Williams ('97) | 97 | USA | 56.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cory Martens Cory Martens | USA | 56.29 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jared Briere Jared Briere ('99) | 99 | USA | 56.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Cameron Bates Cameron Bates ('97) | 97 | USA | 77.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dalton Rasmussen Dalton Rasmussen | USA | 69.42 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taran Taylor Taran Taylor ('99) | 99 | USA | 69.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabriel Shouman Gabriel Shouman | USA | 64.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 63.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 40.51 | ||||||||||||
Roman Turner, Jeremy Farr, Tre'Bien Gilbert, Jalen Brown | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | BYU BYU | USA | 3:11.38 | ||||||||||||
Cortez Ruiz, Landon Maxfield, Dallin Draper, Michael Bluth | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:13.01 | ||||||||||||
Ethan Carney, Rhayko Schwartz, Jadon Bartholomew, James Milholen | |||||||||||||||
3 | Iowa State Iowa State | USA | 3:13.16 | ||||||||||||
Gage Clay, Cebastian Gentil, David Thompson, Roshon Roomes | |||||||||||||||
K 100 m 3.4. Vind: +1.9 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Skyler Walton Skyler Walton | 00 | USA | 11.78 | SB | ||||||||||
2 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 11.81 | SB | ||||||||||
3 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 11.89 | |||||||||||
4 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 11.95 | SB | ||||||||||
5 | Gabriella Beauvais Gabriella Beauvais | USA | 12.02 | ||||||||||||
6 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 12.17 | SB | ||||||||||
7 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 12.23 | SB | ||||||||||
K 200 m 3.4. Vind: +0.5 Finale A Finale | 3.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 23.79 | SB | ||||||||||
2 | Gabriella Beauvais Gabriella Beauvais | USA | 24.13 | SB | |||||||||||
3 | Megan Bolton Megan Bolton | USA | 24.26 | ||||||||||||
4 | Maya Lebar Maya Lebar | USA | 24.55 | PB | |||||||||||
5 | Jasneet Nijjar Jasneet Nijjar ('01) | 01 | CAN | 24.99 | |||||||||||
6 | Claire Corbitt Claire Corbitt | USA | 25.49 | SB | |||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +1.0 | 3.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
6 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 26.98 | SB | ||||||||||
K 400 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Anita Taviore Anita Taviore ('02) | 02 | NGR | 55.50 | PB | ||||||||||
2 | Jackie Martin Jackie Martin | USA | 56.46 | ||||||||||||
3 | Elise Unruh-Thomas Elise Unruh-Thomas | USA | 57.16 | PB | |||||||||||
4 | Tarisa Olinski Tarisa Olinski | USA | 57.60 | ||||||||||||
K 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 2:06.91 | PB | ||||||||||
2 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 2:07.14 | PB | ||||||||||
3 | Heather Hanson Heather Hanson | USA | 2:07.56 | PB | |||||||||||
4 | Whitney Hessler Whitney Hessler | USA | 2:08.23 | ||||||||||||
5 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 2:08.28 | SB | ||||||||||
6 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 2:08.50 | SB | |||||||||||
7 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 2:08.52 | PB | ||||||||||
8 | Brooklyn James Brooklyn James | 00 | USA | 2:08.99 | SB | ||||||||||
9 | Simone Plourde Simone Plourde | 00 | CAN | 2:09.32 | PB | ||||||||||
Finale B 3.4. | 3.4. | ||||||||||||||
1 | MaLeigha Menegatti MaLeigha Menegatti | 00 | USA | 2:08.51 | PB | ||||||||||
2 | Neema Kimtai Neema Kimtai | KEN | 2:08.60 | PB | |||||||||||
3 | Kelly Moodry Kelly Moodry | USA | 2:09.15 | PB | |||||||||||
4 | Jelena Grujić Jelena Grujić ('97) | 97 | SRB | 2:13.21 | SB | ||||||||||
5 | Jasie York Jasie York | USA | 2:13.94 | ||||||||||||
6 | Harlee Hales Harlee Hales | USA | 2:14.03 | PB | |||||||||||
7 | Rebecca Troescher Rebecca Troescher | USA | 2:14.83 | PB | |||||||||||
K 1500 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Lauren Ellsworth Lauren Ellsworth ('97) | 97 | USA | 4:20.64 | SB | ||||||||||
2 | Madison Boreman Madison Boreman ('98) | 98 | USA | 4:23.03 | SB | ||||||||||
3 | Olivia Johnson Olivia Johnson | USA | 4:23.44 | PB | |||||||||||
4 | Micaela Degenero Micaela Degenero ('98) | 98 | USA | 4:23.71 | SB | ||||||||||
5 | Simone Plourde Simone Plourde | 00 | CAN | 4:25.49 | SB | ||||||||||
6 | Laura Pellicoro Laura Pellicoro | 00 | ITA | 4:25.51 | |||||||||||
7 | Elise Thorner Elise Thorner ('01) | 01 | GBR | 4:25.77 | PB | ||||||||||
8 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 4:27.71 | SB | ||||||||||
9 | Nuria Tillo Nuria Tillo ('98) | 98 | ESP | 4:29.31 | SB | ||||||||||
10 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 4:30.75 | SB | |||||||||||
11 | Andrea Modin Engesæth Andrea Modin Engesæth ('01) | 01 | NOR | 4:31.34 | SB | ||||||||||
Finale B 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Kaili Keefe Kaili Keefe | USA | 4:25.00 | SB | |||||||||||
2 | Mari Friedman Mari Friedman | USA | 4:25.43 | PB | |||||||||||
3 | Steffi Jones Steffi Jones | USA | 4:25.68 | PB | |||||||||||
4 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 4:25.97 | PB | |||||||||||
5 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 4:26.31 | SB | ||||||||||
6 | Amelia Mazza-Downie Amelia Mazza-Downie ('99) | 99 | AUS | 4:27.09 | SB | ||||||||||
7 | Meagen Lowe Meagen Lowe | USA | 4:27.61 | PB | |||||||||||
8 | Sophie Ryan Sophie Ryan | USA | 4:30.38 | SB | |||||||||||
9 | Christina Geisler Christina Geisler | USA | 4:35.90 | PB | |||||||||||
10 | Tiahna Vladic Tiahna Vladic | USA | 4:39.53 | PB | |||||||||||
Finale C 2.4. | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Whitney Hessler Whitney Hessler | USA | 4:28.57 | PB | |||||||||||
2 | Rebecca Ledsham Rebecca Ledsham | USA | 4:31.29 | ||||||||||||
3 | Gabby Peterson Gabby Peterson | USA | 4:32.69 | PB | |||||||||||
4 | Natalie Ackerley Natalie Ackerley ('97) | 97 | USA | 4:34.14 | PB | ||||||||||
5 | Anna Busatto Anna Busatto ('96) | 96 | ITA | 4:35.70 | SB | ||||||||||
6 | Melissa Berry Melissa Berry | 00 | USA | 4:38.80 | PB | ||||||||||
7 | Kate Intile Kate Intile | USA | 4:39.45 | PB | |||||||||||
K 5000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Veerle Bakker Veerle Bakker ('97) | 97 | NED | 16:23.14 | PB | ||||||||||
2 | Audrey Lookner Audrey Lookner | USA | 16:26.02 | PB | |||||||||||
3 | Neema Kimtai Neema Kimtai | KEN | 16:31.13 | PB | |||||||||||
4 | Alyssa Foote Alyssa Foote ('98) | 98 | USA | 16:44.86 | PB | ||||||||||
5 | Corie Smith Corie Smith ('01) | 01 | USA | 16:49.42 | PB | ||||||||||
6 | Malia Pivec Malia Pivec | USA | 17:00.93 | SB | |||||||||||
7 | Emma Jenkins Emma Jenkins | USA | 17:03.54 | SB | |||||||||||
8 | Morgan Jensen Morgan Jensen | USA | 17:11.23 | PB | |||||||||||
9 | Adoette Vaughan Adoette Vaughan | 00 | USA | 17:15.02 | PB | ||||||||||
10 | Claire Graves Claire Graves | USA | 17:29.83 | SB | |||||||||||
Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
K 10000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 32:43.70 | SB | ||||||||||
2 | Lexie Thompson Lexie Thompson ('97) | 97 | USA | 32:49.62 | PB | ||||||||||
3 | Carmela Cardama Carmela Cardama ('96) | 96 | ESP | 32:57.01 | SB | ||||||||||
4 | Aubrey Frentheway Aubrey Frentheway | USA | 33:03.49 | PB | |||||||||||
5 | Cailie Logue Cailie Logue ('99) | 99 | USA | 33:09.99 | SB | ||||||||||
6 | Molly Born Molly Born ('99) | 99 | USA | 33:10.77 | PB | ||||||||||
7 | Anna Pataki Anna Pataki ('97) | 97 | HUN | 33:11.30 | PB | ||||||||||
8 | Bella Williams Bella Williams ('98) | 98 | GBR | 33:17.07 | PB | ||||||||||
9 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 33:18.62 | SB | ||||||||||
10 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 33:33.86 | PB | ||||||||||
11 | Billie Hatch Billie Hatch ('99) | 99 | USA | 33:39.68 | PB | ||||||||||
12 | Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | 33:45.02 | PB | ||||||||||
13 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 33:49.73 | SB | ||||||||||
14 | Kaila Gibson Kaila Gibson | USA | 33:55.99 | PB | |||||||||||
15 | Grace Brock Grace Brock ('01) | 01 | GBR | 33:59.31 | PB | ||||||||||
16 | Stella Gillman Stella Gillman | USA | 34:02.35 | PB | |||||||||||
17 | McKenna Lee McKenna Lee | USA | 34:06.20 | PB | |||||||||||
18 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 34:12.23 | SB | |||||||||||
19 | Sofia Castiglioni Sofia Castiglioni | USA | 34:24.18 | PB | |||||||||||
20 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 34:34.47 | PB | |||||||||||
21 | Anna Martin Anna Martin | USA | 34:35.75 | PB | |||||||||||
22 | Moria O'Shea Moria O'Shea ('98) | 98 | USA | 34:46.54 | PB | ||||||||||
23 | Erin Mullins Erin Mullins | USA | 34:51.37 | PB | |||||||||||
24 | Greta Van Calcar Greta Van Calcar | USA | 35:01.53 | PB | |||||||||||
25 | Cayla Seligman Cayla Seligman ('97) | 97 | USA | 35:09.71 | SB | ||||||||||
26 | Julie Sumsion Julie Sumsion ('99) | 99 | USA | 35:30.82 | PB | ||||||||||
27 | Haley Wolf Haley Wolf | USA | 35:37.40 | PB | |||||||||||
Sophie Lasswell Sophie Lasswell | USA | DQ | |||||||||||||
Carly Corsinita Carly Corsinita | USA | DNF | |||||||||||||
Melissa Berry Melissa Berry | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:54.65 | SB | ||||||||||
2 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 9:59.42 | SB | ||||||||||
3 | Sara Musselman Sara Musselman ('98) | 98 | USA | 10:01.88 | PB | ||||||||||
4 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 10:04.38 | SB | ||||||||||
5 | Lexy Halladay Lexy Halladay ('01) | 01 | USA | 10:12.36 | PB | ||||||||||
6 | Abby Caldwell Abby Caldwell ('95) | 95 | USA | 10:19.34 | |||||||||||
7 | Nicole McMillen Nicole McMillen | CAN | 10:32.45 | SB | |||||||||||
8 | Haley Tanne Haley Tanne | USA | 10:40.70 | ||||||||||||
Zorana Grujić Zorana Grujić ('97) | 97 | SRB | DNF | ||||||||||||
Jelena Grujić Jelena Grujić ('97) | 97 | SRB | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 3.4. Vind: -0.4 Finale A Finale | 3.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.52 | |||||||||||
2 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 13.83 | |||||||||||
3 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 14.26 | SB | ||||||||||
4 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 14.26 | ||||||||||||
5 | Jasneet Nijjar Jasneet Nijjar ('01) | 01 | CAN | 14.75 | PB | ||||||||||
6 | Claire Corbitt Claire Corbitt | USA | 14.83 | SB | |||||||||||
Finale B 3.4. Vind: +0.1 | 3.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Adael Scatena Adael Scatena | USA | 14.71 | SB | |||||||||||
2 | Taylor Chocek Taylor Chocek | USA | 14.76 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Stephanie Cho Stephanie Cho ('97) | 97 | CAN | 59.89 | SB | ||||||||||
2 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 1:00.38 | PB | |||||||||||
3 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 1:00.53 | SB | ||||||||||
4 | Adael Scatena Adael Scatena | USA | 1:02.52 | PB | |||||||||||
5 | Peyton Teevens Peyton Teevens | USA | 1:02.58 | ||||||||||||
6 | Ruby Jane Mathewson Ruby Jane Mathewson | USA | 1:03.48 | ||||||||||||
7 | Bailey Kealamakia Bailey Kealamakia | USA | 1:03.48 | ||||||||||||
K Højdespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Aislinn Overby Aislinn Overby | USA | 1.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Suzy Pace Suzy Pace | USA | 1.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jamari Drake Jamari Drake ('98) | 98 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 1.72 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emma Nelson Emma Nelson | USA | 1.72 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 1.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Emily Coombs Emily Coombs ('99) | 99 | USA | 3.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 5.92 | +0.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lauren Newman Lauren Newman ('97) | 97 | USA | 5.79 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rodgers Anna Rodgers Anna | USA | 5.76 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | 5.74 | +1.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Delaney Bahn Delaney Bahn | USA | 5.63 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 5.61 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Claire Corbitt Claire Corbitt | USA | 5.46 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 12.94 | 0.0 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 12.17 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madison Lyon Madison Lyon ('02) | 02 | USA | 12.06 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Jaida Ross Jaida Ross ('01) | 01 | USA | 15.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 14.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taylor Crockem Taylor Crockem | USA | 14.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sierra Freeland Sierra Freeland ('98) | 98 | USA | 14.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gretchen Hoesktre Gretchen Hoesktre ('01) | 01 | USA | 14.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 14.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sydney Guthrie-Baker Sydney Guthrie-Baker | USA | 13.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ellie Akough Ellie Akough | USA | 12.93 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lauren Whyrick Lauren Whyrick | USA | 12.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Christalee Kirby Christalee Kirby ('02) | 02 | USA | 12.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 51.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gretchen Hoesktre Gretchen Hoesktre ('01) | 01 | USA | 50.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sable Lohmeier Sable Lohmeier | USA | 48.07 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lindsay McShane Lindsay McShane | USA | 45.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Caitlyn Marx Caitlyn Marx ('01) | 01 | USA | 44.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Christalee Kirby Christalee Kirby ('02) | 02 | USA | 44.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sierra Freeland Sierra Freeland ('98) | 98 | USA | 43.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gya'ni Sami Gya'ni Sami | USA | 40.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Lindsay McShane Lindsay McShane | USA | 63.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sydney Guthrie-Baker Sydney Guthrie-Baker | USA | 59.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carolina Daza Carolina Daza ('01) | 01 | COL | 55.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sasha Korolenko Sasha Korolenko | USA | 53.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sable Lohmeier Sable Lohmeier | USA | 51.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 51.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jane Powers Jane Powers | USA | 47.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gya'ni Sami Gya'ni Sami | USA | 47.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Haleigh Sudbeck Haleigh Sudbeck ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Ashton Riner Ashton Riner ('99) | 99 | USA | 50.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordynn Slater Jordynn Slater | USA | 48.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kendra Sachse Kendra Sachse | USA | 47.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 46.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sara Sanders Sara Sanders | USA | 45.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maelyn George Maelyn George ('01) | 01 | USA | 43.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 43.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Riley Traeger Riley Traeger | USA | 43.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jazlyn Romero Jazlyn Romero | USA | 41.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kaia Alexander Kaia Alexander | USA | 41.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ella Knott Ella Knott | USA | 40.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Byu Byu | USA | 3:40.70 | ||||||||||||
Meghan Hunter, Alena Ellsworth, Claire Seymour, Lauren Barnes | |||||||||||||||
2 | Utah Utah | USA | 3:43.85 | ||||||||||||
Oneillia Fuller, Lauren O'Banion, Skyler Blair, Jackie Martin | |||||||||||||||
3 | Boise State Boise State | USA | 3:44.56 | ||||||||||||
Kelly Moodry, Anita Taviore, Harlee Hales, MaLeigha Menegatti | |||||||||||||||
M 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 1:46.60 | PB | ||||||||||
2 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 1:47.15 | SB | ||||||||||
3 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 1:47.55 | PB | ||||||||||
4 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 1:47.87 | SB | ||||||||||
5 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.15 | SB | ||||||||||
6 | James West James West ('96) | 96 | GBR | 1:52.49 | SB | ||||||||||
Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
M 1500 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:38.99 | PB | ||||||||||
2 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:39.79 | |||||||||||
3 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 3:39.93 | PB | ||||||||||
4 | Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | 3:40.72 | PB | ||||||||||
5 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 3:40.90 | SB | ||||||||||
6 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 3:41.60 | SB | |||||||||||
7 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:41.63 | |||||||||||
8 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 3:42.21 | PB | ||||||||||
9 | Lucas Bons Lucas Bons ('99) | 99 | USA | 3:42.31 | PB | ||||||||||
Elliott Cook Elliott Cook ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
M 5000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Eduardo Herrera Eduardo Herrera ('97) | 97 | MEX | 13:24.46 | PB | ||||||||||
2 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 13:24.78 | PB | ||||||||||
3 | Casey Clinger Casey Clinger ('98) | 98 | USA | 13:24.90 | PB | ||||||||||
4 | Brandon Garnica Brandon Garnica ('99) | 99 | USA | 13:26.62 | PB | ||||||||||
5 | Luke Meade Luke Meade | USA | 13:34.70 | PB | |||||||||||
6 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 13:36.29 | PB | ||||||||||
7 | Nate Osterstock Nate Osterstock | USA | 13:42.32 | PB | |||||||||||
8 | Elijah Armstrong Elijah Armstrong ('96) | 96 | USA | 13:53.37 | PB | ||||||||||
9 | Easton Allred Easton Allred | USA | 13:54.23 | PB | |||||||||||
10 | Thomas Pollard Thomas Pollard ('97) | 97 | USA | 13:55.27 | PB | ||||||||||
11 | Stefen Rasmuson Stefen Rasmuson | 00 | USA | 14:03.94 | PB | ||||||||||
12 | Zack Ericksen Zack Ericksen | USA | 14:10.32 | PB | |||||||||||
13 | Aidan Troutner Aidan Troutner | USA | 14:12.40 | PB | |||||||||||
14 | Santiago Gaitan Santiago Gaitan ('01) | 01 | CAN | 14:42.94 | PB | ||||||||||
James West James West ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||
K 800 m 3.4. Finale A Finale | 3.4. | ||||||||||||||
1 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 2:03.91 | SB | ||||||||||
2 | Alena Ellsworth Alena Ellsworth | USA | 2:04.40 | PB | |||||||||||
3 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 2:05.42 | PB | ||||||||||
4 | Claire Seymour Claire Seymour ('99) | 99 | USA | 2:06.37 | PB | ||||||||||
5 | Lauren Ellsworth Lauren Ellsworth ('97) | 97 | USA | 2:06.80 | SB | ||||||||||
6 | Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99) | 99 | DEN | 2:06.83 | SB | ||||||||||
7 | Meghan Hunter Meghan Hunter ('01) | 01 | USA | 2:07.44 | PB | ||||||||||
8 | Brooke Manson Brooke Manson | 00 | USA | 2:07.68 | |||||||||||
9 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 2:08.33 | PB | ||||||||||
K 1500 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 4:16.10 | PB | ||||||||||
2 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 4:16.12 | SB | ||||||||||
3 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:18.10 | PB | ||||||||||
4 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 4:18.43 | SB | ||||||||||
5 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 4:19.09 | SB | ||||||||||
6 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:19.67 | SB | ||||||||||
7 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:21.21 | PB | ||||||||||
8 | Heather Hanson Heather Hanson | USA | 4:26.24 | PB | |||||||||||
9 | Adva Cohen Adva Cohen ('96) | 96 | ISR | 4:28.10 | SB | ||||||||||
K 5000 m 2.4. Finale A Finale | 2.4. | ||||||||||||||
1 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 15:42.33 | PB | ||||||||||
2 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 15:45.07 | PB | ||||||||||
3 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 15:48.53 | PB | ||||||||||
4 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 15:53.06 | PB | ||||||||||
5 | Alessia Zarbo Alessia Zarbo ('01) | 01 | FRA | 15:54.05 | SB | ||||||||||
6 | Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | 15:54.90 | PB | ||||||||||
7 | Gracelyn Larkin Gracelyn Larkin ('01) | 01 | CAN | 15:55.56 | PB | ||||||||||
8 | Summer Harper Summer Harper | USA | 15:59.34 | PB | |||||||||||
9 | Kaylee Mitchell Kaylee Mitchell ('99) | 99 | USA | 16:00.52 | PB | ||||||||||
10 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 16:00.88 | SB | ||||||||||
11 | Alison Pray Alison Pray | USA | 16:06.42 | PB | |||||||||||
12 | Grace Fetherstonhaugh Grace Fetherstonhaugh | 00 | CAN | 16:11.59 | PB | ||||||||||
13 | Tyler Beling Tyler Beling ('99) | 99 | RSA | 16:26.43 | PB | ||||||||||
14 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 16:29.64 | PB | ||||||||||
15 | Sailor Hutton Sailor Hutton | USA | 16:30.25 | PB | |||||||||||
16 | Semira Mebrahtu Semira Mebrahtu ('99) | 99 | ERI | 16:42.36 | PB | ||||||||||
17 | Yukino Parle Yukino Parle | USA | 16:43.56 | SB | |||||||||||
Amelia Mazza-Downie Amelia Mazza-Downie ('99) | 99 | AUS | DNF |