M 100 m 10.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Javaughn Moore Javaughn Moore | 00 | USA | 10.39 | PB | ||||||||||||
2 | Omar Diaz Omar Diaz ('98) | 98 | PUR | 10.59 | SB | ||||||||||||
3 | Emmanuel Olie Emmanuel Olie | USA | 10.59 | ||||||||||||||
4 | Josh Norris Josh Norris ('01) | 01 | USA | 10.64 | PB | ||||||||||||
5 | Jarel Shaw Jarel Shaw ('98) | 98 | USA | 10.72 | SB | ||||||||||||
6 | Elijah Burton Elijah Burton | USA | 10.83 | ||||||||||||||
7 | Jeffrey Uzzell Jeffrey Uzzell ('98) | 98 | USA | 10.83 | |||||||||||||
8 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 10.90 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: -0.1 | 10.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 10.40 | SB | ||||||||||||
2 | Zachary Jewell Zachary Jewell ('98) | 98 | USA | 10.43 | PB | ||||||||||||
3 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 10.49 | PB | |||||||||||||
4 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 10.57 | PB | |||||||||||||
5 | Jamhad Booth Jamhad Booth | USA | 10.60 | SB | |||||||||||||
6 | Jordan Hewing Jordan Hewing ('99) | 99 | USA | 10.68 | SB | ||||||||||||
7 | Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | 10.86 | SB | ||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +1.7 | 10.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Aaron Goodwin Aaron Goodwin | 00 | USA | 10.55 | PB | ||||||||||||
2 | Mikhail Carvalho Mikhail Carvalho ('05) | 05 | BAR | 10.74 | SB | ||||||||||||
3 | Jaleel Gilbert Jaleel Gilbert | USA | 10.75 | ||||||||||||||
4 | Blayne Harrington Blayne Harrington | USA | 10.87 | SB | |||||||||||||
5 | Austin Jackson Austin Jackson | USA | 10.87 | ||||||||||||||
6 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 10.90 | PB | |||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +2.4 | 10.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | 10.85 | w | ||||||||||||
2 | Alec'zander Townsley Alec'zander Townsley | USA | 10.92 | w | |||||||||||||
M 200 m 10.4. Vind: +2.5 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 20.69 | w | ||||||||||||
2 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 20.79 | w | ||||||||||||
3 | Davon DeMoss Davon DeMoss ('96) | 96 | USA | 20.95 | w | ||||||||||||
4 | Charles Lewis Charles Lewis | 00 | USA | 21.08 | w | ||||||||||||
5 | Aaron Goodwin Aaron Goodwin | 00 | USA | 21.19 | w | ||||||||||||
6 | Noah Malone Noah Malone ('01) | 01 | USA | 21.38 | w | ||||||||||||
7 | Quinest Bishop Quinest Bishop | USA | 22.28 | w | |||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +2.4 | 10.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 21.14 | w | ||||||||||||
2 | Alex Grays Alex Grays | USA | 21.20 | w | |||||||||||||
3 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 21.50 | w | ||||||||||||
4 | Jarel Shaw Jarel Shaw ('98) | 98 | USA | 21.89 | w | ||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +3.4 | 10.4. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 21.24 | w | |||||||||||||
2 | Mikhail Carvalho Mikhail Carvalho ('05) | 05 | BAR | 21.74 | w | ||||||||||||
3 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 21.77 | w | ||||||||||||
4 | Austin Jackson Austin Jackson | USA | 21.96 | w | |||||||||||||
5 | Jalen LaCour Jalen LaCour | USA | 21.97 | w | |||||||||||||
6 | Liam McGowan Liam McGowan | USA | 22.19 | w | |||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +3.2 | 10.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Jeffrey Uzzell Jeffrey Uzzell ('98) | 98 | USA | 21.70 | w | ||||||||||||
2 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 21.72 | w | ||||||||||||
3 | Evan Brooks Evan Brooks ('01) | 01 | USA | 21.99 | w | ||||||||||||
4 | Ejiroghene Biokoro Ejiroghene Biokoro | USA | 22.16 | w | |||||||||||||
Finale E 10.4. Vind: +4.9 | 10.4. | Vind: +4.9 | |||||||||||||||
1 | Josh Norris Josh Norris ('01) | 01 | USA | 21.70 | w | ||||||||||||
2 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 22.28 | w | ||||||||||||
M 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 46.31 | =PB | ||||||||||||
2 | Joshua St. Clair Joshua St. Clair ('98) | 98 | TTO | 47.26 | SB | ||||||||||||
3 | Ben Jean-Boni Ben Jean-Boni | USA | 48.20 | ||||||||||||||
4 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 48.57 | |||||||||||||
5 | Keishon Franklin Keishon Franklin | 00 | USA | 48.73 | |||||||||||||
6 | Jordan Mccleskey Jordan Mccleskey | USA | 48.76 | SB | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Gabriel Serrano Gabriel Serrano | 00 | PUR | 46.88 | PB | ||||||||||||
2 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 47.65 | PB | ||||||||||||
3 | Sparticus Griffin Sparticus Griffin | USA | 48.53 | ||||||||||||||
4 | Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | 49.06 | |||||||||||||
5 | Tyrell Hargrove Tyrell Hargrove | USA | 49.32 | ||||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alex Robinson Alex Robinson ('98) | 98 | JAM | 48.92 | |||||||||||||
2 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 49.04 | |||||||||||||
3 | Tahj Johnson Tahj Johnson | USA | 49.79 | ||||||||||||||
4 | Jalen Boyd Jalen Boyd | 00 | USA | 49.95 | SB | ||||||||||||
5 | Chance Armstrong Chance Armstrong | USA | 49.99 | ||||||||||||||
Finale D 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Cameron Johnson Cameron Johnson | USA | 49.55 | ||||||||||||||
2 | Joshua Armstead Joshua Armstead | USA | 49.91 | SB | |||||||||||||
M 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 1:47.20 | PB | ||||||||||||
2 | Leroy Russell Leroy Russell ('01) | 01 | CAN | 1:50.19 | PB | ||||||||||||
3 | Alex Thomas Alex Thomas | USA | 1:50.46 | PB | |||||||||||||
4 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 1:50.52 | PB | ||||||||||||
5 | Antonio José Peñalver Antonio José Peñalver | 00 | VEN | 1:50.52 | SB | ||||||||||||
6 | Terry Robinson Jr. Terry Robinson Jr. | USA | 1:50.77 | PB | |||||||||||||
7 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 1:51.28 | |||||||||||||
8 | Jesse Applewhite Jesse Applewhite | USA | 1:51.30 | PB | |||||||||||||
9 | Garrett Suhr Garrett Suhr ('02) | 02 | USA | 1:53.05 | PB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Gabriel Moronta Gabriel Moronta ('02) | 02 | DOM | 1:52.00 | PB | ||||||||||||
2 | Dylan Evans Dylan Evans | USA | 1:53.70 | PB | |||||||||||||
3 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 1:54.20 | SB | |||||||||||||
4 | Mac Bloodworth Mac Bloodworth | USA | 1:55.54 | PB | |||||||||||||
5 | Omari Hammond Omari Hammond ('02) | 02 | USA | 1:55.80 | PB | ||||||||||||
6 | Harrison Fultz Harrison Fultz | USA | 1:55.84 | SB | |||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | TJ Bleichner TJ Bleichner | USA | 1:54.28 | SB | |||||||||||||
2 | Freddie Jackson III Freddie Jackson III ('98) | 98 | USA | 1:54.75 | SB | ||||||||||||
3 | Henrik Anderson Henrik Anderson | 00 | USA | 1:54.94 | SB | ||||||||||||
4 | Slater Richardson Slater Richardson | 00 | USA | 1:55.35 | |||||||||||||
5 | Joshua Williams Joshua Williams | 00 | USA | 1:55.47 | |||||||||||||
6 | Cale Kilian Cale Kilian ('99) | 99 | USA | 1:55.48 | SB | ||||||||||||
7 | Adam Wise Adam Wise | USA | 1:55.65 | SB | |||||||||||||
Jared Hamilton Jared Hamilton | USA | DNF | |||||||||||||||
M 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:36.00 | PB | ||||||||||||
2 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 3:46.84 | PB | ||||||||||||
3 | Andrew Kent Andrew Kent ('97) | 97 | USA | 3:47.00 | PB | ||||||||||||
4 | Braeden Collins Braeden Collins ('99) | 99 | USA | 3:47.19 | PB | ||||||||||||
5 | Zachary Wyatt Zachary Wyatt | 00 | CAN | 3:47.71 | PB | ||||||||||||
6 | Alex Thomas Alex Thomas | USA | 3:48.98 | PB | |||||||||||||
7 | Alexander Hanson Alexander Hanson ('97) | 97 | GBR | 3:49.17 | PB | ||||||||||||
8 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:49.91 | SB | |||||||||||||
9 | Jace Jones Jace Jones | USA | 3:50.05 | PB | |||||||||||||
10 | Henrik Anderson Henrik Anderson | 00 | USA | 3:50.95 | |||||||||||||
11 | Zach Jaeger Zach Jaeger | USA | 3:53.81 | ||||||||||||||
12 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 3:54.90 | |||||||||||||
13 | Jeb Jones Jeb Jones | USA | 3:59.78 | PB | |||||||||||||
Garrett Suhr Garrett Suhr ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jake Shewbert Jake Shewbert | USA | 3:51.98 | PB | |||||||||||||
2 | Joshua Williams Joshua Williams | 00 | USA | 3:53.22 | PB | ||||||||||||
3 | Nick Nyman Nick Nyman | USA | 3:53.26 | PB | |||||||||||||
4 | Jacob Wiggers Jacob Wiggers ('01) | 01 | USA | 3:53.72 | PB | ||||||||||||
5 | Cole Miller Cole Miller | USA | 3:53.85 | PB | |||||||||||||
6 | David Reteneller David Reteneller | 00 | USA | 3:57.56 | PB | ||||||||||||
7 | Charlie Slaughter Charlie Slaughter ('99) | 99 | USA | 3:57.82 | |||||||||||||
8 | Mark Shannon Mark Shannon ('99) | 99 | USA | 3:58.40 | PB | ||||||||||||
9 | Koi Williams Koi Williams ('99) | 99 | USA | 3:58.73 | |||||||||||||
10 | Adam Wise Adam Wise | USA | 3:59.12 | ||||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Peter Kostarellis Peter Kostarellis | USA | 3:54.61 | PB | |||||||||||||
2 | Wyatt Wyman Wyatt Wyman | USA | 3:55.61 | PB | |||||||||||||
3 | Jack Elliott Jack Elliott | 00 | NZL | 3:56.15 | PB | ||||||||||||
4 | Will Smith Will Smith | 00 | USA | 3:56.22 | PB | ||||||||||||
5 | Mac Bloodworth Mac Bloodworth | USA | 3:56.38 | PB | |||||||||||||
6 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 3:57.70 | |||||||||||||
7 | Kenya Small Kenya Small ('97) | 97 | CAN | 3:59.24 | PB | ||||||||||||
8 | Mekhi Williams Mekhi Williams ('99) | 99 | USA | 3:59.56 | PB | ||||||||||||
M 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 14:46.89 | |||||||||||||
2 | Peter Kostarellis Peter Kostarellis | USA | 14:49.08 | PB | |||||||||||||
5 | Max Nores Max Nores ('99) | 99 | GER | 15:01.24 | |||||||||||||
M 3000 m forh. 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Zachary Wyatt Zachary Wyatt | 00 | CAN | 8:54.34 | PB | ||||||||||||
2 | Jaron Hamilton Jaron Hamilton | USA | 9:03.24 | PB | |||||||||||||
3 | Ben Garner Ben Garner ('98) | 98 | USA | 9:12.26 | PB | ||||||||||||
4 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 9:28.07 | PB | ||||||||||||
Will Dart Will Dart ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 110 m hæk 10.4. Vind: +4.0 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.42 | w | ||||||||||||
2 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.52 | w | ||||||||||||
3 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 13.71 | w | ||||||||||||
4 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 13.82 | w | ||||||||||||
5 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 13.84 | w | ||||||||||||
6 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.15 | w | ||||||||||||
7 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 14.34 | w | ||||||||||||
8 | Matthew Lewis-Banks Matthew Lewis-Banks ('99) | 99 | USA | 14.50 | w | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +4.1 | 10.4. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Michael McMahan Michael McMahan ('99) | 99 | USA | 13.81 | w | ||||||||||||
2 | Jack McHugh Jack McHugh | USA | 14.34 | w | |||||||||||||
3 | Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | 14.41 | w | |||||||||||||
4 | Jordan Atkins Jordan Atkins | USA | 14.46 | w | |||||||||||||
5 | Daryl Black Daryl Black | 00 | USA | 14.57 | w | ||||||||||||
6 | Julian Martin-Rogers Julian Martin-Rogers | USA | 14.79 | w | |||||||||||||
7 | Quincy Armstrong Quincy Armstrong | USA | 14.81 | w | |||||||||||||
8 | Avery Taylor Avery Taylor ('87) | 87 | USA | 14.89 | w | ||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +0.1 | 10.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Donovan LaJeunesse Donovan LaJeunesse | USA | 14.97 | PB | |||||||||||||
M 400 m hæk 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 50.64 | PB | ||||||||||||
2 | Michael McMahan Michael McMahan ('99) | 99 | USA | 52.03 | PB | ||||||||||||
3 | Landon Chalden Landon Chalden | USA | 52.76 | ||||||||||||||
4 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 52.98 | PB | ||||||||||||
5 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 53.59 | |||||||||||||
6 | Javen Jackson Javen Jackson | USA | 54.05 | ||||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Matthew Grigg Matthew Grigg | USA | 53.62 | PB | |||||||||||||
2 | Jordan Mereus Jordan Mereus | USA | 54.44 | ||||||||||||||
Kacey Spinks Kacey Spinks | USA | DQ | |||||||||||||||
M Højdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.23 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Eric Richards Eric Richards ('98) | 98 | USA | 2.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nathan Kiger Nathan Kiger ('99) | 99 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Juan Cavazos II Juan Cavazos II ('01) | 01 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nick Schultz Nick Schultz ('99) | 99 | USA | 2.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jack Anderson Jack Anderson | USA | 2.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kevin Krutsch Kevin Krutsch | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | McKinley Thompson McKinley Thompson | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ronnie Rounds Ronnie Rounds | USA | 2.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | 5.60 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.40 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jack Rhea Jack Rhea | USA | 5.20 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | David Dolan David Dolan | 00 | USA | 5.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kenny Odinet Kenny Odinet ('99) | 99 | USA | 5.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jed Sisco Jed Sisco | USA | 4.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nick Russell Nick Russell | USA | 4.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Stephen Smith Stephen Smith ('01) | 01 | USA | 4.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Evans Finnorn Evans Finnorn ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Matthew Standridge Matthew Standridge | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Drew O'Connor Drew O'Connor | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Brock Meyer Brock Meyer | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Brian Hauch Brian Hauch ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Gavin Holz Gavin Holz | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 8.12 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | 7.42 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kelvin Campbell Kelvin Campbell ('99) | 99 | USA | 7.33 | w | +5.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 7.27 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zay Paschall Zay Paschall | USA | 7.27 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karl Jõeäär Karl Jõeäär ('97) | 97 | EST | 7.12 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Frankie Young Frankie Young ('99) | 99 | USA | 7.09 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lance Williams Lance Williams | USA | 7.06 | w | +3.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Edwin Rainey Edwin Rainey | USA | 6.95 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alphonso Jordan Alphonso Jordan ('87) | 87 | USA | 16.68 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.05 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.96 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | John Watkins John Watkins | USA | 15.61 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Qwazon Al-Khaliq Qwazon Al-Khaliq ('98) | 98 | USA | 15.44 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.20 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jordan Wallace Jordan Wallace | USA | 15.03 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 14.99 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 14.94 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 14.72 | +1.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | David Olusanya David Olusanya | USA | 14.39 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Edwin Rainey Edwin Rainey | USA | 14.36 | +1.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Emmanuel Odubanjo Emmanuel Odubanjo ('99) | 99 | GBR | 14.02 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Joshua Mason Joshua Mason | USA | 13.82 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Phearthur Edwards Phearthur Edwards | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 19.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 19.12 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 18.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 18.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 17.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Austin Snyder Austin Snyder | USA | 17.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.76 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Wyatt Puff Wyatt Puff | USA | 16.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Caleb Hartley Caleb Hartley | USA | 16.50 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 16.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Brett Norton Brett Norton | USA | 16.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 16.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Joe Barnes Joe Barnes ('98) | 98 | USA | 15.87 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Josiah Harry Josiah Harry ('02) | 02 | USA | 15.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Parker Evans Parker Evans | USA | 15.53 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Matthew Everett Matthew Everett | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Luke Vaughn Luke Vaughn ('94) | 94 | USA | 58.74 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 56.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Adam Neelly Adam Neelly ('98) | 98 | USA | 55.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 52.51 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 52.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Austin Snyder Austin Snyder | USA | 50.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Robert Watson Robert Watson | USA | 50.22 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Matthew Everett Matthew Everett | USA | 49.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Matt Cahoon Matt Cahoon | USA | 49.58 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Brett Norton Brett Norton | USA | 48.89 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Dylan Finley Dylan Finley | USA | 48.40 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Josiah Harry Josiah Harry ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Parker Evans Parker Evans | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Wyatt Puff Wyatt Puff | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 74.55 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 73.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 69.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 67.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 63.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Robert Watson Robert Watson | USA | 62.26 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 56.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Connor Brookman Connor Brookman | USA | 56.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Oliver Tomann Oliver Tomann | 00 | GER | 54.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 71.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Eli Gaughan Eli Gaughan | USA | 68.23 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Max Emmerich Max Emmerich ('96) | 96 | GER | 64.19 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Andre Girouard Andre Girouard ('97) | 97 | USA | 64.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ashton Domingue Ashton Domingue ('99) | 99 | USA | 60.49 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Connor Brookman Connor Brookman | USA | 60.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Marek Taškár Marek Taškár ('98) | 98 | SVK | 59.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Quann Shears Quann Shears | USA | 58.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 7259 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 7146 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Quann Shears Quann Shears | USA | 6732 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ty Kimberlin Ty Kimberlin | USA | 6675 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 39.13 | ||||||||||||||
Dylan Peebles, Dorian Camel, Noah Williams, Terrance Laird | |||||||||||||||||
2 | UL-Lafayette UL-Lafayette | USA | 40.09 | ||||||||||||||
Trejun Jones, Terrell Jolla, Jamhad Booth, Brock Appiah | |||||||||||||||||
3 | Troy Troy | USA | 40.24 | ||||||||||||||
Jaleel Gilbert, Matthew Likely, Alex Grays, Mikhail Carvalho | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 3:07.95 | ||||||||||||||
Champion Allison, Robert Dunning, Demetrius Jackson, Joshua St. Clair | |||||||||||||||||
2 | Troy Troy | USA | 3:11.83 | ||||||||||||||
Alex Grays, Titus Sizemore, Matthew Likely, Jordan Mccleskey | |||||||||||||||||
3 | Central Arkansas Central Arkansas | USA | 3:12.66 | ||||||||||||||
Shamal Sullivan, Tristan Lavan, Terry Robinson Jr., Emmanuel Olie | |||||||||||||||||
4 | Kennesaw State Kennesaw State | USA | 3:13.14 | ||||||||||||||
Malik Hussie, Omar Diaz, Sparticus Griffin, Keishon Franklin | |||||||||||||||||
K 100 m 10.4. Vind: +1.9 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.07 | SB | ||||||||||||
2 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 11.21 | PB | ||||||||||||
3 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.40 | |||||||||||||
4 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 11.54 | PB | ||||||||||||
5 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 11.70 | SB | ||||||||||||
6 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 11.78 | PB | ||||||||||||
7 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.79 | SB | ||||||||||||
8 | Jasmine Riley Jasmine Riley ('01) | 01 | USA | 11.88 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.7 | 10.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 11.71 | SB | ||||||||||||
2 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 11.83 | PB | ||||||||||||
3 | Louise Tocays Louise Tocays | USA | 11.89 | PB | |||||||||||||
4 | Patricia Johnson Patricia Johnson | USA | 11.89 | PB | |||||||||||||
5 | Anna Witherspoon Anna Witherspoon ('01) | 01 | CAN | 11.96 | PB | ||||||||||||
6 | Rayne Duhart Rayne Duhart | USA | 12.12 | =PB | |||||||||||||
7 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 12.19 | ||||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +2.0 | 10.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Reynei Wallace Reynei Wallace ('01) | 01 | USA | 12.02 | PB | ||||||||||||
2 | Trinity Flagler Trinity Flagler ('02) | 02 | USA | 12.13 | SB | ||||||||||||
K 200 m 10.4. Vind: +3.3 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 23.23 | w | ||||||||||||
2 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 23.33 | w | ||||||||||||
3 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 23.62 | w | ||||||||||||
4 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 23.76 | w | ||||||||||||
5 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 24.01 | w | ||||||||||||
6 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 24.66 | w | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +3.5 | 10.4. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Trinity Benson Trinity Benson ('02) | 02 | USA | 24.06 | w | ||||||||||||
2 | Louise Tocays Louise Tocays | USA | 24.21 | w | |||||||||||||
3 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 24.52 | w | ||||||||||||
4 | Hannah Lueders Hannah Lueders ('98) | 98 | USA | 24.62 | w | ||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +2.7 | 10.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Alayah Dozier Alayah Dozier ('02) | 02 | USA | 24.30 | w | ||||||||||||
2 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 24.45 | w | ||||||||||||
3 | Kaitlyn Cole Kaitlyn Cole | USA | 24.55 | w | |||||||||||||
4 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 24.70 | w | ||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +3.6 | 10.4. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Asja Thompson Asja Thompson | USA | 24.80 | w | |||||||||||||
2 | Kaylie Wright Kaylie Wright | USA | 24.90 | w | |||||||||||||
3 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 24.94 | w | |||||||||||||
K 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 54.77 | SB | ||||||||||||
2 | Karri Green Karri Green | USA | 54.79 | PB | |||||||||||||
3 | Hunter Robinson Hunter Robinson ('99) | 99 | USA | 55.36 | |||||||||||||
4 | Jayla Mobley Jayla Mobley | 00 | USA | 55.41 | PB | ||||||||||||
5 | Maya Harewood Maya Harewood ('98) | 98 | USA | 55.57 | |||||||||||||
6 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 56.38 | |||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 55.21 | PB | |||||||||||||
2 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 55.62 | SB | |||||||||||||
3 | Iyanla Hunter Iyanla Hunter | USA | 56.53 | ||||||||||||||
4 | Kasia Cooper Kasia Cooper ('01) | 01 | USA | 57.38 | |||||||||||||
5 | Asja Thompson Asja Thompson | USA | 57.54 | ||||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | India Brown India Brown ('96) | 96 | USA | 57.24 | PB | ||||||||||||
K 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:01.47 | PB | ||||||||||||
2 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:07.23 | |||||||||||||
3 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 2:07.92 | |||||||||||||
4 | Margot Dooley Margot Dooley ('99) | 99 | USA | 2:10.72 | PB | ||||||||||||
5 | Lauren Turner Lauren Turner | 00 | USA | 2:11.18 | PB | ||||||||||||
6 | Barnes Kristoni Barnes Kristoni | USA | 2:11.62 | SB | |||||||||||||
7 | Imani Davis Imani Davis ('97) | 97 | USA | 2:12.71 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Rachel Van Amburgh Rachel Van Amburgh | USA | 2:08.79 | PB | |||||||||||||
2 | Hannah Carroll Hannah Carroll | USA | 2:11.89 | PB | |||||||||||||
3 | Katie Strozier Katie Strozier | USA | 2:12.02 | SB | |||||||||||||
4 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 2:13.07 | ||||||||||||||
5 | Emoni Coleman Emoni Coleman ('01) | 01 | USA | 2:13.31 | SB | ||||||||||||
6 | Ilene Soleyn Ilene Soleyn | USA | 2:13.86 | SB | |||||||||||||
7 | Savannah McMillon Savannah McMillon | USA | 2:14.86 | ||||||||||||||
9 | Patrīcija Cīrule Patrīcija Cīrule ('01) | 01 | LAT | 2:20.04 | SB | ||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Britiney Johnson Britiney Johnson | USA | 2:14.30 | PB | |||||||||||||
2 | Kayla Rose Kayla Rose | USA | 2:14.99 | SB | |||||||||||||
3 | Haley Unthank Haley Unthank | 00 | USA | 2:15.21 | SB | ||||||||||||
6 | Pauline Helm Pauline Helm ('99) | 99 | NOR | 2:16.89 | |||||||||||||
K 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Amaris Tyynismaa Amaris Tyynismaa ('01) | 01 | USA | 4:12.72 | PB | ||||||||||||
2 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 4:18.95 | PB | ||||||||||||
3 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:19.55 | |||||||||||||
4 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 4:19.92 | PB | ||||||||||||
5 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 4:19.98 | PB | ||||||||||||
6 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 4:21.60 | PB | ||||||||||||
7 | Makenzie Zeh Makenzie Zeh | USA | 4:22.09 | PB | |||||||||||||
8 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:22.59 | PB | ||||||||||||
9 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 4:25.95 | SB | ||||||||||||
10 | Mary Grace Strozier Mary Grace Strozier | USA | 4:29.66 | SB | |||||||||||||
11 | Sophie Spada Sophie Spada | USA | 4:33.48 | ||||||||||||||
12 | Liz Galarza Liz Galarza ('98) | 98 | USA | 4:35.66 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Tamara Reeves Tamara Reeves ('01) | 01 | NZL | 4:28.89 | PB | ||||||||||||
2 | Allie Nelson Allie Nelson | USA | 4:30.21 | PB | |||||||||||||
3 | Lindsay Billings Lindsay Billings ('97) | 97 | USA | 4:30.93 | PB | ||||||||||||
4 | Savannah McMillon Savannah McMillon | USA | 4:31.38 | PB | |||||||||||||
5 | Megan Patton Megan Patton | 00 | USA | 4:31.80 | PB | ||||||||||||
6 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 4:33.71 | PB | ||||||||||||
7 | Claire Moritz Claire Moritz | 00 | USA | 4:35.26 | PB | ||||||||||||
8 | Harper McGowan Harper McGowan | USA | 4:35.83 | PB | |||||||||||||
9 | Mary Kathryn Knott Mary Kathryn Knott | USA | 4:36.64 | PB | |||||||||||||
10 | Mary Claire Solomon Mary Claire Solomon ('97) | 97 | USA | 4:37.59 | SB | ||||||||||||
11 | Shanya Luna Shanya Luna | USA | 4:39.30 | ||||||||||||||
12 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 4:42.24 | |||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Erin Woodward Erin Woodward | USA | 4:37.58 | PB | |||||||||||||
3 | Ashley Melcherts Ashley Melcherts ('98) | 98 | NED | 4:40.45 | |||||||||||||
Finale D 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
3 | Bethan Evans Bethan Evans ('99) | 99 | GBR | 4:46.91 | SB | ||||||||||||
K 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jocelyn Quiles Jocelyn Quiles ('98) | 98 | PUR | 17:06.92 | SB | ||||||||||||
2 | Shelby Spoor Shelby Spoor ('02) | 02 | USA | 17:19.99 | PB | ||||||||||||
3 | Ashley LaJocies Ashley LaJocies ('02) | 02 | USA | 17:28.75 | PB | ||||||||||||
8 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 17:53.61 | PB | ||||||||||||
Megan Patton Megan Patton | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Susanna Pudner Susanna Pudner ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Audrey Honiotes Audrey Honiotes ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 10:03.79 | SB | ||||||||||||
2 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 10:30.70 | |||||||||||||
3 | Sara Funderburk Sara Funderburk ('98) | 98 | USA | 10:40.79 | PB | ||||||||||||
4 | Katie Meyer Katie Meyer ('98) | 98 | USA | 10:54.16 | SB | ||||||||||||
5 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 10:55.15 | PB | ||||||||||||
8 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 11:20.87 | SB | ||||||||||||
Emma Garner Emma Garner ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 10.4. Vind: +3.0 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.70 | w | ||||||||||||
2 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 13.00 | w | ||||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.18 | w | ||||||||||||
4 | Taylor Grimes Taylor Grimes ('01) | 01 | USA | 13.54 | w | ||||||||||||
5 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 13.74 | w | |||||||||||||
6 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 13.76 | w | ||||||||||||
Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | DQ | w | |||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.1 | 10.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Olivia Brown Olivia Brown ('01) | 01 | USA | 13.64 | PB | ||||||||||||
2 | Anna Witherspoon Anna Witherspoon ('01) | 01 | CAN | 13.75 | PB | ||||||||||||
3 | Makiyah Sills Makiyah Sills | USA | 13.90 | PB | |||||||||||||
4 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 14.00 | PB | |||||||||||||
5 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 14.03 | SB | ||||||||||||
6 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 14.09 | |||||||||||||
7 | Kennedy Jackson Kennedy Jackson ('10) | 10 | USA | 14.19 | |||||||||||||
8 | Osayi Omorodion Osayi Omorodion | USA | 14.40 | ||||||||||||||
9 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 14.49 | SB | ||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +2.4 | 10.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Ayana Harris Ayana Harris | USA | 14.02 | w | |||||||||||||
2 | Aysha Anderson Aysha Anderson | USA | 14.38 | w | |||||||||||||
3 | Josie Pry Josie Pry ('02) | 02 | USA | 14.51 | w | ||||||||||||
Darnesha Harris Darnesha Harris ('98) | 98 | USA | DQ | w | |||||||||||||
Jasmine Griffin Jasmine Griffin | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | DNF | w | |||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: -0.3 | 10.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Ryann Porter Ryann Porter ('02) | 02 | USA | 14.49 | PB | ||||||||||||
2 | Zoe Sullivan Zoe Sullivan | USA | 14.74 | ||||||||||||||
K 400 m hæk 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Shonita Brome Shonita Brome | 00 | BAR | 1:01.36 | SB | ||||||||||||
2 | Lea Duben Lea Duben ('01) | 01 | USA | 1:03.18 | PB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
3 | Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | 1:04.33 | PB | ||||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 59.39 | |||||||||||||
2 | Sydney Milani Sydney Milani ('99) | 99 | USA | 1:00.96 | |||||||||||||
3 | Amanda Dumar Amanda Dumar | USA | 1:02.40 | PB | |||||||||||||
4 | Aysha Anderson Aysha Anderson | USA | 1:02.85 | ||||||||||||||
K Højdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Carla Du Plessis Carla Du Plessis ('02) | 02 | RSA | 1.75 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Frankie Griffin Frankie Griffin | USA | 1.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sánti-Danái Papakósta Sánti-Danái Papakósta ('02) | 02 | GRE | 1.70 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maja Küßner Maja Küßner ('01) | 01 | GER | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kennedy Washington Kennedy Washington | USA | 1.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Makenzie Hooten Makenzie Hooten | USA | 1.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Helen Clare Edmonds Helen Clare Edmonds ('01) | 01 | USA | 1.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zaria Jones Zaria Jones | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Emilia Lesniak Emilia Lesniak ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Moore Olivia Moore | USA | 4.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maddy Kish Maddy Kish | 00 | USA | 4.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tally Wilson Tally Wilson | USA | 3.97 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Anna Massa Anna Massa ('98) | 98 | ESP | 3.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nastja Modic Nastja Modic ('99) | 99 | SLO | 3.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Selene Weaver Selene Weaver | USA | 3.82 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Riley White Riley White | 00 | USA | 3.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Stefanie Dadayeva Stefanie Dadayeva ('01) | 01 | BEL | 3.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 3.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.42 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 6.36 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Patricia Johnson Patricia Johnson | USA | 6.19 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jasmine Akins Jasmine Akins | USA | 6.15 | w | +2.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kennedy Jackson Kennedy Jackson ('10) | 10 | USA | 5.94 | w | +4.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jozalyn Albright Jozalyn Albright | USA | 5.79 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Onyinye Chukka Onyinye Chukka | USA | 5.74 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kaitlyn Davis Kaitlyn Davis ('99) | 99 | USA | 5.70 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Aiya Finch Aiya Finch ('01) | 01 | USA | 5.65 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Taylor Walls Taylor Walls | USA | 5.53 | +1.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alexis Kitchens Alexis Kitchens | USA | 5.52 | w | +2.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Osayi Omorodion Osayi Omorodion | USA | 5.51 | w | +3.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Angel Williams Angel Williams | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Aysia Ward Aysia Ward | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Trina Praprotnik Malej Trina Praprotnik Malej ('99) | 99 | SLO | 13.28 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.87 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 12.80 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ryann Porter Ryann Porter ('02) | 02 | USA | 12.36 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Morayo Bhadmos Morayo Bhadmos | USA | 12.14 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Anastasia Bampali Anastasia Bampali | USA | 12.03 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Shauntia Landrum Shauntia Landrum | USA | 12.02 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dominique Wood Dominique Wood | BAR | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 17.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 15.87 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Raorane Poorna Raorane Poorna | 00 | IND | 15.67 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 15.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Amber Hart Amber Hart | USA | 14.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 14.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lauren England Lauren England | USA | 14.48 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 14.11 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jayla Bynum Jayla Bynum ('01) | 01 | USA | 14.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Maren Butler Maren Butler | USA | 13.88 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Daffin Hannah Daffin Hannah | USA | 13.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Birthe Franck-Petersen Birthe Franck-Petersen ('01) | 01 | NOR | 13.23 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Javon Joyner Javon Joyner | 00 | USA | 13.22 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Tiondra Grant Tiondra Grant | 00 | USA | 13.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 13.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Feyisola Odejimi Feyisola Odejimi | USA | 12.85 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Biniosa Ezukuse Biniosa Ezukuse ('02) | 02 | CAN | 12.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 12.77 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Abby Grosinske Abby Grosinske | USA | 12.72 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Hannah Redlin Hannah Redlin | USA | 12.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Zoria Miller Zoria Miller | USA | 12.45 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Melisa Toilolo Melisa Toilolo | USA | 12.45 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Eriana Sanford Eriana Sanford | USA | 12.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 55.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 54.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brooklynne Wilson Brooklynne Wilson ('98) | 98 | USA | 52.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 51.99 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Amber Hart Amber Hart | USA | 46.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hannah Redlin Hannah Redlin | USA | 46.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 46.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 44.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Liza Lap Liza Lap ('99) | 99 | SLO | 44.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Isabella Simonelli Isabella Simonelli ('01) | 01 | AUS | 44.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 43.96 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 43.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Brittnee James Brittnee James | USA | 41.92 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 41.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Elaina Walls Elaina Walls | USA | 40.55 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Ashley McMillin Ashley McMillin | USA | 40.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Raorane Poorna Raorane Poorna | 00 | IND | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lauren England Lauren England | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 66.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 62.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 61.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 60.60 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Vigdis Jónsdóttir Vigdis Jónsdóttir ('96) | 96 | ISL | 60.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 58.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 55.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Isabella Simonelli Isabella Simonelli ('01) | 01 | AUS | 53.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 53.06 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Birthe Franck-Petersen Birthe Franck-Petersen ('01) | 01 | NOR | 49.48 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Haile Cook Haile Cook | USA | 49.34 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Maggie Johnston Maggie Johnston | USA | 47.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Haylee Terry Haylee Terry | USA | 47.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Javon Joyner Javon Joyner | 00 | USA | 47.11 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexis Morris Alexis Morris | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Daffin Hannah Daffin Hannah | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Claire Meyers Claire Meyers | USA | 53.34 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 49.19 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 47.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Noel Baker Noel Baker | USA | 45.92 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hannah Patrick Hannah Patrick | USA | 44.86 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kristen Hopkins Kristen Hopkins ('01) | 01 | USA | 43.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mari-Liis Tulev Mari-Liis Tulev ('95) | 95 | EST | 43.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Elina Nebl Elina Nebl ('01) | 01 | GER | 42.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Caroline Standley Caroline Standley ('99) | 99 | USA | 42.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Erin Long Erin Long | USA | 40.57 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kaitlyn Corral Kaitlyn Corral | USA | 40.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Birthe Franck-Petersen Birthe Franck-Petersen ('01) | 01 | NOR | 32.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5411 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 5397 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 5373 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 5312 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 5094 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jessica Watkins Jessica Watkins ('96) | 96 | USA | 4907 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 4841 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rocío Beatriz Chaparro Rocío Beatriz Chaparro | 00 | PAR | 4828 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mia Milašinović Mia Milašinović ('01) | 01 | USA | 4533 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kyarra Newton Kyarra Newton | USA | 4525 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 43.07 | ||||||||||||||
Tonea Marshall, Favour Ofili, Symone Mason, Thelma Davies | |||||||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 43.47 | ||||||||||||||
Daija Lampkin, Tamara Clark, D'Jai Baker, Natassha McDonald | |||||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 45.34 | ||||||||||||||
Amari Brown, Christal Mosley, Katie Funcheon, Aysia Ward | |||||||||||||||||
5 | UAB UAB | USA | 45.98 | ||||||||||||||
Makiyah Sills, Lisa Marie Petkov, Ebony Tolliver, Alayah Dozier | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 3:36.39 | ||||||||||||||
Christal Mosley, Tamara Clark, D'Jai Baker, Katie Funcheon | |||||||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | UAB UAB | USA | 3:44.07 | ||||||||||||||
Karri Green, Lovisa Skoglund, Ebony Tolliver, Lisa Marie Petkov |