M Kuglestød 7.26 kg 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Andrei Toader Andrei Toader ('97) | 97 | ROU | 20.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Francisco Belo Francisco Belo ('91) | 91 | POR | 20.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Scott Lincoln Scott Lincoln ('93) | 93 | GBR | 20.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jakub Szyszkowski Jakub Szyszkowski ('91) | 91 | POL | 20.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Asmir Kolašinac Asmir Kolašinac ('84) | 84 | SRB | 20.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Aleh Tamashevich Aleh Tamashevich | 00 | BLR | 20.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zane Weir Zane Weir ('95) | 95 | ITA | 20.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Leonardo Fabbri Leonardo Fabbri ('97) | 97 | ITA | 19.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tsanko Arnaudov Tsanko Arnaudov ('92) | 92 | POR | 19.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Giorgi Mujaridze Giorgi Mujaridze ('98) | 98 | GEO | 19.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Carlos Tobalina Carlos Tobalina ('85) | 85 | ESP | 18.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 8.5. | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Frántsi-Anastásios Latifllári Frántsi-Anastásios Latifllári ('96) | 96 | GRE | 19.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sebastian Łukszo Sebastian Łukszo ('94) | 94 | POL | 18.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dennis Lewke Dennis Lewke ('93) | 93 | GER | 18.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jander Heil Jander Heil ('97) | 97 | EST | 18.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Frederic Dagee Frederic Dagee ('92) | 92 | FRA | 18.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | José Ángel Pinedo José Ángel Pinedo ('90) | 90 | ESP | 18.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Itamar Levi Itamar Levi ('91) | 91 | ISR | 18.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Balázs Tóth Balázs Tóth | 00 | HUN | 17.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Blaž Zupančič Blaž Zupančič ('95) | 95 | SLO | 17.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jakub Héža Jakub Héža | 00 | CZE | 17.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Matthias Quintelier Matthias Quintelier ('97) | 97 | BEL | 16.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Martin Marković Martin Marković ('96) | 96 | CRO | 16.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | János Huszák János Huszák ('92) | 92 | HUN | 65.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gudni Valur Guðnason Gudni Valur Guðnason ('95) | 95 | ISL | 63.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marek Bárta Marek Bárta ('92) | 92 | CZE | 63.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | David Wrobel David Wrobel ('91) | 91 | GER | 62.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Philip Milanov Philip Milanov ('91) | 91 | BEL | 62.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Martin Marković Martin Marković ('96) | 96 | CRO | 62.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Róbert Szikszai Róbert Szikszai ('94) | 94 | HUN | 61.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lolassonn Djouhan Lolassonn Djouhan ('91) | 91 | FRA | 60.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lois Maikel Martínez Lois Maikel Martínez ('81) | 81 | ESP | 60.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Robert Urbanek Robert Urbanek ('87) | 87 | POL | 60.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Danijel Furtula Danijel Furtula ('92) | 92 | MNE | 60.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Giovanni Faloci Giovanni Faloci ('85) | 85 | ITA | 59.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Aleksas Abromavičius Aleksas Abromavičius ('84) | 84 | LTU | 59.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bartłomiej Stój Bartłomiej Stój ('96) | 96 | POL | 58.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Nazzareno Di Marco Nazzareno Di Marco ('85) | 85 | ITA | 58.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Marin Premeru Marin Premeru ('90) | 90 | CRO | 60.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christophoros Genethli Christophoros Genethli ('98) | 98 | CYP | 58.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rafail Antoniou Rafail Antoniou ('95) | 95 | CYP | 56.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Temuri Abulashvili Temuri Abulashvili ('98) | 98 | GEO | 56.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Domantas Poška Domantas Poška ('96) | 96 | LTU | 56.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Francisco Belo Francisco Belo ('91) | 91 | POR | 55.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90) | 90 | DEN | 55.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Yasiel Brayan Sotero Yasiel Brayan Sotero ('01) | 01 | ESP | 55.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gleb Zhuk Gleb Zhuk ('98) | 98 | BLR | 54.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Michal Forejt Michal Forejt | 00 | CZE | 53.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Iáson Thanópoulos Iáson Thanópoulos ('94) | 94 | GRE | 53.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Deyan Gemizhev Deyan Gemizhev ('98) | 98 | BUL | 53.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Voislav Grubiša Voislav Grubiša ('97) | 97 | BIH | 52.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Dennis Valliulin Dennis Valliulin ('89) | 89 | ISR | 51.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Luke Farrugia Luke Farrugia ('96) | 96 | MLT | 48.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Bradley Mifsud Bradley Mifsud ('96) | 96 | MLT | 44.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Manuk Manukyan Manuk Manukyan ('96) | 96 | ARM | 42.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Eşref Apak Eşref Apak ('82) | 82 | TUR | 75.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Bennett Chris Bennett ('89) | 89 | GBR | 75.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yann Chaussinand Yann Chaussinand ('98) | 98 | FRA | 74.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Paweł Fajdek Paweł Fajdek ('89) | 89 | POL | 74.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Campbell Taylor Campbell ('96) | 96 | GBR | 73.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Yury Vasilchanka Yury Vasilchanka ('94) | 94 | BLR | 73.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Özkan Baltacı Özkan Baltacı ('94) | 94 | TUR | 72.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alexandros Poursanidis Alexandros Poursanidis ('93) | 93 | CYP | 72.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dániel Rába Dániel Rába ('98) | 98 | HUN | 72.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Pedro José Martín Pedro José Martín ('92) | 92 | ESP | 72.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Marco Lingua Marco Lingua ('78) | 78 | ITA | 72.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Simone Falloni Simone Falloni ('91) | 91 | ITA | 71.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Krisztián Pars Krisztián Pars ('82) | 82 | HUN | 71.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ragnar Carlsson Ragnar Carlsson | 00 | SWE | 70.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | António Vital e Silva António Vital e Silva ('88) | 88 | POR | 69.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 68.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 8.5. | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Tristan Schwandke Tristan Schwandke ('92) | 92 | GER | 72.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marcin Wrotyński Marcin Wrotyński ('96) | 96 | POL | 71.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Henri Liipola Henri Liipola ('94) | 94 | FIN | 71.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Patrik Hájek Patrik Hájek ('98) | 98 | CZE | 68.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Adam Paul Kelly Adam Paul Kelly ('97) | 97 | EST | 68.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alberto González Alberto González ('98) | 98 | ESP | 68.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dempsey McGuigan Dempsey McGuigan ('93) | 93 | IRL | 67.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Roope Auvinen Roope Auvinen ('98) | 98 | FIN | 67.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mirko Mičuda Mirko Mičuda ('89) | 89 | CRO | 65.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mihaita Andrei Micu Mihaita Andrei Micu ('99) | 99 | ROU | 65.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tomas Vasiliauskas Tomas Vasiliauskas ('97) | 97 | LTU | 61.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Makars Korotkovs Makars Korotkovs ('02) | 02 | LAT | 59.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Lukas Baroke Lukas Baroke ('01) | 01 | SUI | 56.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Benjamin Lovrić Benjamin Lovrić ('95) | 95 | CRO | 46.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Johannes Vetter Johannes Vetter ('93) | 93 | GER | 91.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrian Mardare Andrian Mardare ('95) | 95 | MDA | 86.66 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Pavel Mialeshka Pavel Mialeshka ('92) | 92 | BLR | 82.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aliaksei Katkavets Aliaksei Katkavets ('98) | 98 | BLR | 82.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Manu Quijera Manu Quijera ('98) | 98 | ESP | 79.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cyprian Mrzygłód Cyprian Mrzygłód ('98) | 98 | POL | 78.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Odel Jainaga Odel Jainaga ('97) | 97 | ESP | 77.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alexandru Novac Alexandru Novac ('97) | 97 | ROU | 77.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Vítězslav Veselý Vítězslav Veselý ('83) | 83 | CZE | 75.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Norbert Rivasz-Tóth Norbert Rivasz-Tóth ('96) | 96 | HUN | 75.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rolands Štrobinders Rolands Štrobinders ('92) | 92 | LAT | 74.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Timothy Herman Timothy Herman ('90) | 90 | BEL | 74.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jānis Svens Grīva Jānis Svens Grīva ('93) | 93 | LAT | 73.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Dejan Mileusnic Dejan Mileusnic ('91) | 91 | BIH | 72.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Matija Kranjc Matija Kranjc ('84) | 84 | SLO | 70.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Petr Frydrych Petr Frydrych ('88) | 88 | CZE | 68.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 8.5. | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Jakub Kubinec Jakub Kubinec ('98) | 98 | SVK | 78.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Roberto Orlando Roberto Orlando ('95) | 95 | ITA | 77.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maximilian Slezak Maximilian Slezak ('96) | 96 | SVK | 74.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mauro Fraresso Mauro Fraresso ('93) | 93 | ITA | 73.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mark Slavov Mark Slavov ('94) | 94 | BUL | 72.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Remi Conroy Remi Conroy ('98) | 98 | FRA | 72.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ranno Koorep Ranno Koorep ('90) | 90 | EST | 70.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Yeóryios Hristakákos Yeóryios Hristakákos ('98) | 98 | GRE | 69.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Stephen Rice Stephen Rice ('96) | 96 | IRL | 67.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Denis Adrian Both Denis Adrian Both ('97) | 97 | ROU | 66.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Arno Marković Arno Marković ('99) | 99 | CRO | 65.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Antonio Ćurković Antonio Ćurković ('03) | 03 | CRO | 59.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Stefan Ackovski Stefan Ackovski ('98) | 98 | MKD | 50.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kiril Stojanovski Kiril Stojanovski ('96) | 96 | MKD | 49.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Vedran Samac Vedran Samac ('90) | 90 | SRB | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Sara Gambetta Sara Gambetta ('93) | 93 | GER | 18.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aliona Dubitskaya Aliona Dubitskaya ('90) | 90 | BLR | 18.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emel Dereli Emel Dereli ('96) | 96 | TUR | 18.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Klaudia Kardasz Klaudia Kardasz ('96) | 96 | POL | 17.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Katharina Maisch Katharina Maisch ('97) | 97 | GER | 17.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sara Lennman Sara Lennman ('96) | 96 | SWE | 17.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eliana Bandeira Eliana Bandeira ('96) | 96 | POR | 17.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Markéta Červenková Markéta Červenková ('91) | 91 | CZE | 17.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chiara Rosa Chiara Rosa ('83) | 83 | ITA | 16.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | María Belén Toimil María Belén Toimil ('94) | 94 | ESP | 16.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Úrsula Ruiz Úrsula Ruiz ('83) | 83 | ESP | 16.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 8.5. | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Francislaine Serra Francislaine Serra ('94) | 94 | POR | 16.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Senja Mäkitörmä Senja Mäkitörmä ('94) | 94 | FIN | 16.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Violetta Veiland Violetta Veiland ('98) | 98 | HUN | 15.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aysel Yılmaz Aysel Yılmaz ('99) | 99 | TUR | 15.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michaela Walsh Michaela Walsh ('98) | 98 | IRL | 15.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Caroline Metayer Caroline Metayer ('92) | 92 | FRA | 14.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marija Tolj Marija Tolj ('99) | 99 | CRO | 14.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Stéphanie Krumlovsky Stéphanie Krumlovsky ('95) | 95 | LUX | 13.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Andreea Apachițe Andreea Apachițe ('93) | 93 | ROU | 13.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Antonia Žaja Antonia Žaja ('01) | 01 | CRO | 13.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Gorana Tešanović Gorana Tešanović ('77) | 77 | BIH | 13.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hanna Skydan Hanna Skydan ('92) | 92 | AZE | 11.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Liliana Cá Liliana Cá ('86) | 86 | POR | 62.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Irina Rodrigues Irina Rodrigues ('91) | 91 | POR | 62.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shanice Craft Shanice Craft ('93) | 93 | GER | 62.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dragana Tomašević Dragana Tomašević ('82) | 82 | SRB | 60.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marija Tolj Marija Tolj ('99) | 99 | CRO | 59.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daria Zabawska Daria Zabawska ('95) | 95 | POL | 58.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 57.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Androniki Lada Androniki Lada ('91) | 91 | CYP | 57.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Zinaida Sendriūtė Zinaida Sendriūtė ('84) | 84 | LTU | 56.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Salla Sipponen Salla Sipponen ('95) | 95 | FIN | 56.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hrisoúla Anagnostopoúlou Hrisoúla Anagnostopoúlou ('91) | 91 | GRE | 56.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga ('98) | 98 | SWE | 55.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kathrine BebeKathrine Bebe ('91) | 91 | DEN | 55.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Eliška Staňková Eliška Staňková ('84) | 84 | CZE | 55.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Veronika Domjan Veronika Domjan ('96) | 96 | SLO | 54.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Karolina Urban Karolina Urban ('98) | 98 | POL | 57.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Irene Donzelot Irene Donzelot ('88) | 88 | FRA | 55.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alida van Daalen Alida van Daalen ('02) | 02 | NED | 54.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stefania Strumillo Stefania Strumillo ('89) | 89 | ITA | 54.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sviatlana Siarova Sviatlana Siarova ('86) | 86 | BLR | 53.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96) | 96 | DEN | 53.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dóra Kerekes Dóra Kerekes ('94) | 94 | HUN | 53.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Valentina Aniballi Valentina Aniballi ('84) | 84 | ITA | 51.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chantal Tanner Chantal Tanner ('97) | 97 | SUI | 49.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Semra Türk Semra Türk ('90) | 90 | TUR | 48.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Gorana Tešanović Gorana Tešanović ('77) | 77 | BIH | 42.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ana Brkljačić Ana Brkljačić ('02) | 02 | CRO | 38.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mateja Efremovska Mateja Efremovska ('96) | 96 | MKD | 34.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Malwina Kopron Malwina Kopron ('94) | 94 | POL | 72.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anita Włodarczyk Anita Włodarczyk ('85) | 85 | POL | 72.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexandra Tavernier Alexandra Tavernier ('93) | 93 | FRA | 70.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hanna Malyshik Hanna Malyshik ('94) | 94 | BLR | 70.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sara Fantini Sara Fantini ('97) | 97 | ITA | 70.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hanna Skydan Hanna Skydan ('92) | 92 | AZE | 68.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Krista Tervo Krista Tervo ('97) | 97 | FIN | 68.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Réka Gyurátz Réka Gyurátz ('96) | 96 | HUN | 68.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Laura Redondo Laura Redondo ('88) | 88 | ESP | 68.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kateřina Šafránková Kateřina Šafránková ('89) | 89 | CZE | 67.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alena Sobaleva Alena Sobaleva ('93) | 93 | BLR | 66.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Anamari Kožul Anamari Kožul ('96) | 96 | CRO | 66.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Grete Ahlberg Grete Ahlberg ('98) | 98 | SWE | 65.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tuğçe Şahutoğlu Tuğçe Şahutoğlu ('88) | 88 | TUR | 65.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Samantha Borutta Samantha Borutta | 00 | GER | 69.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carolin Paesler Carolin Paesler ('90) | 90 | GER | 66.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kıvılcım Salman Kıvılcım Salman ('92) | 92 | TUR | 65.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Berta Castells Berta Castells ('84) | 84 | ESP | 64.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Veronika Kaňuchová Veronika Kaňuchová ('93) | 93 | SVK | 64.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Iliána Korosídou Iliána Korosídou ('95) | 95 | GRE | 64.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicole Zihlmann Nicole Zihlmann ('86) | 86 | SUI | 64.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lorelei Taillandier Lorelei Taillandier ('91) | 91 | FRA | 60.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chrystalla Kyriakou Chrystalla Kyriakou ('96) | 96 | CYP | 59.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Villö Viszkeleti Villö Viszkeleti ('05) | 05 | HUN | 58.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen | 00 | DEN | 58.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lydia Wehrli Lydia Wehrli ('90) | 90 | SUI | 57.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Andrea Doria Terzić Andrea Doria Terzić ('02) | 02 | CRO | 49.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Zhanna Shahnazaryan Zhanna Shahnazaryan ('84) | 84 | ARM | 48.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Maria Andrejczyk Maria Andrejczyk ('96) | 96 | POL | 71.40 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christin Hussong Christin Hussong ('94) | 94 | GER | 66.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tatsiana Khaladovich Tatsiana Khaladovich ('91) | 91 | BLR | 62.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Victoria Hudson Victoria Hudson ('96) | 96 | AUT | 62.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marija Vučenović Marija Vučenović ('93) | 93 | SRB | 62.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eda Tuğsuz Eda Tuğsuz ('97) | 97 | TUR | 59.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elína Tzénggo Elína Tzénggo ('02) | 02 | GRE | 58.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Barbora Špotáková Barbora Špotáková ('81) | 81 | CZE | 58.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Arantxa Moreno Arantxa Moreno ('95) | 95 | ESP | 57.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Zahra Bani Zahra Bani ('79) | 79 | ITA | 57.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Réka Szilágyi Réka Szilágyi ('96) | 96 | HUN | 55.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Heidi Nokelainen Heidi Nokelainen ('90) | 90 | FIN | 55.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Viktoriya Bahutskaya Viktoriya Bahutskaya ('95) | 95 | BLR | 54.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Angéla Moravcsik Angéla Moravcsik ('96) | 96 | HUN | 57.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sara Jemai Sara Jemai ('92) | 92 | ITA | 56.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Klaudia Regin Klaudia Regin ('97) | 97 | POL | 54.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Esra Türkmen Esra Türkmen ('02) | 02 | TUR | 54.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Martina Píšová Martina Píšová ('94) | 94 | CZE | 54.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Noémie Pleimling Noémie Pleimling ('93) | 93 | LUX | 54.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Margaux Nicollin Margaux Nicollin ('95) | 95 | FRA | 51.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mari Klaup Mari Klaup ('90) | 90 | EST | 51.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Laura Štefanac Laura Štefanac ('98) | 98 | CRO | 45.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Laura Žeravica Laura Žeravica ('04) | 04 | CRO | 38.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M22 Kuglestød 7.26 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Dzmitriy Karpuk Dzmitriy Karpuk ('99) | 99 | BLR | 19.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Odisséas Mouzenídis Odisséas Mouzenídis ('99) | 99 | GRE | 19.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alperen Karahan Alperen Karahan | 00 | TUR | 19.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Piotr Goździewicz Piotr Goździewicz ('01) | 01 | POL | 18.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carmelo Alessandro Musci Carmelo Alessandro Musci ('01) | 01 | ITA | 17.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nermin Štitkovac Nermin Štitkovac | 00 | BIH | 17.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Adrián Baran Adrián Baran ('99) | 99 | SVK | 17.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | László Kovács László Kovács | 00 | HUN | 17.34 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Miguel Gómez Miguel Gómez ('01) | 01 | ESP | 16.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | David Tupý David Tupý | 00 | CZE | 16.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Earwyn Abdou Earwyn Abdou ('99) | 99 | FRA | 16.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Luka Šorman Luka Šorman ('03) | 03 | CRO | 15.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Arvid Mägi Theorin Arvid Mägi Theorin ('01) | 01 | SWE | 15.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M22 Diskoskast 2.0 kg 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Yauheni Bahutski Yauheni Bahutski ('99) | 99 | BLR | 64.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Giorgos Koniarakis Giorgos Koniarakis ('99) | 99 | CYP | 59.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tom Reux Tom Reux ('99) | 99 | FRA | 58.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Diego Casas Diego Casas ('99) | 99 | ESP | 57.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Martynas Alekna Martynas Alekna | 00 | LTU | 57.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Enrico Saccomano Enrico Saccomano ('01) | 01 | ITA | 55.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Samuel Kováč Samuel Kováč ('99) | 99 | SVK | 54.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jakub Forejt Jakub Forejt | 00 | CZE | 54.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mimir Sigurðsson Mimir Sigurðsson ('99) | 99 | ISL | 54.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99) | 99 | DEN | 53.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Will Youssef Dibo Will Youssef Dibo ('01) | 01 | AUT | 53.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Wojciech Marok Wojciech Marok ('01) | 01 | POL | 53.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Osman Kul Osman Kul | 00 | TUR | 52.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Gian Vetterli Gian Vetterli | 00 | SUI | 52.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Constantin Zanfir Constantin Zanfir | 00 | ROU | 48.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M22 Hammerkast 7.26 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Hrístos Frantzeskákis Hrístos Frantzeskákis | 00 | GRE | 75.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dawid Piłat Dawid Piłat ('02) | 02 | POL | 71.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ruben Antunes Ruben Antunes ('99) | 99 | POR | 71.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hugo Tavernier Hugo Tavernier ('99) | 99 | FRA | 70.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Giorgio Olivieri Giorgio Olivieri | 00 | ITA | 70.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Valentin Andreev Valentin Andreev ('02) | 02 | BUL | 69.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Halil Yılmazer Halil Yılmazer ('01) | 01 | TUR | 65.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gábor Czeller Gábor Czeller ('99) | 99 | HUN | 64.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dzianis Shabasau Dzianis Shabasau | 00 | BLR | 64.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Hugo Sörby Hugo Sörby ('01) | 01 | SWE | 61.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sean Mockler Sean Mockler | 00 | IRL | 60.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jan Doležálek Jan Doležálek ('02) | 02 | CZE | 59.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Stefan LehnertStefan Lehnert ('99) | 99 | DEN | 59.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sanna Balsa Sanna Balsa ('01) | 01 | SUI | 55.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Luca Martini Luca Martini | 00 | MLT | 50.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M22 Spydkast 800 gram 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Teuraiterai Tupaia Teuraiterai Tupaia | 00 | FRA | 80.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Pavel Sasimovich Pavel Sasimovich ('99) | 99 | BLR | 77.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Topias Laine Topias Laine ('01) | 01 | FIN | 76.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Simon Wieland Simon Wieland | 00 | SUI | 76.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leandro Ramos Leandro Ramos | 00 | POR | 75.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dawid Wegner Dawid Wegner | 00 | POL | 74.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Máté Járvás Máté Járvás ('01) | 01 | HUN | 70.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jhonatam Maullu Jhonatam Maullu ('01) | 01 | ITA | 69.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Pablo Costas Pablo Costas ('01) | 01 | ESP | 62.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 8.5. | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Patrik Michalec Patrik Michalec | 00 | SVK | 72.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexei Oleinic Alexei Oleinic ('99) | 99 | MDA | 67.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen | 00 | DEN | 67.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kryštof Kozač Kryštof Kozač ('99) | 99 | CZE | 66.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Razvan Carare Razvan Carare ('01) | 01 | ROU | 65.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amir Papazi Amir Papazi ('01) | 01 | MNE | 63.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Vitaliy Favorov Vitaliy Favorov ('02) | 02 | CRO | 62.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anze Durjava Anze Durjava ('01) | 01 | SLO | 60.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ömer Faruk Avan Ömer Faruk Avan | 00 | TUR | 57.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Kuglestød 4.0 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Pınar Akyol Pınar Akyol ('03) | 03 | TUR | 17.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Axelina Johansson Axelina Johansson | 00 | SWE | 17.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Katrin Brzyszkowská Katrin Brzyszkowská ('03) | 03 | CZE | 15.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ewa Różańska Ewa Różańska | 00 | POL | 15.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Monica Borraz Monica Borraz ('99) | 99 | ESP | 14.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mediha Salkić Mediha Salkić ('99) | 99 | BIH | 14.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anna Musci Anna Musci ('04) | 04 | ITA | 13.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Amanda Ngandu-Ntumba Amanda Ngandu-Ntumba | 00 | FRA | 16.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Casey Mulvey Casey Mulvey ('03) | 03 | IRL | 15.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Débora Quaresma Débora Quaresma ('02) | 02 | POR | 14.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Renáta Beregszászi Renáta Beregszászi ('01) | 01 | HUN | 13.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Natália Váleková Natália Váleková ('01) | 01 | SVK | 13.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tjaša Križan Tjaša Križan | 00 | SLO | 13.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alina Nikitsenka Alina Nikitsenka ('02) | 02 | BLR | 13.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nikol Cik Nikol Cik ('03) | 03 | CRO | 12.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Diskoskast 1.0 kg 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Özlem Becerek Özlem Becerek ('02) | 02 | TUR | 57.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amanda Ngandu-Ntumba Amanda Ngandu-Ntumba | 00 | FRA | 55.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen | 00 | DEN | 54.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Helena Leveelahti Helena Leveelahti ('99) | 99 | FIN | 54.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Estelle Valeanu Estelle Valeanu ('99) | 99 | ISR | 52.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ivanilda Lopes Ivanilda Lopes | 00 | POR | 51.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Diletta Fortuna Diletta Fortuna ('01) | 01 | ITA | 51.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Niamh FogartyNiamh Fogarty ('99) | 99 | IRL | 50.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alina Nikitsenka Alina Nikitsenka ('02) | 02 | BLR | 50.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nina Staruch Nina Staruch ('01) | 01 | POL | 49.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sofía Kessídi Sofía Kessídi ('02) | 02 | GRE | 49.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Barbora Tichá Barbora Tichá ('99) | 99 | CZE | 49.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mediha Salkić Mediha Salkić ('99) | 99 | BIH | 46.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Eglė Zarankaitė Eglė Zarankaitė | 00 | LTU | 44.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Lucija Leko Lucija Leko ('03) | 03 | CRO | 41.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Ioana Diana Tiganasu Ioana Diana Tiganasu | 00 | ROU | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Hammerkast 4.0 kg 8.5. Finale A Finale | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Cecilia Desideri Cecilia Desideri ('99) | 99 | ITA | 63.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99) | 99 | DEN | 63.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mariolla Bykel Mariolla Bykel ('02) | 02 | BLR | 63.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stavroúla Kosmídou Stavroúla Kosmídou ('01) | 01 | GRE | 63.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sara Forssell Sara Forssell | 00 | SWE | 62.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gema Marti Gema Marti | 00 | ESP | 62.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zsanett Németh Zsanett Németh | 00 | HUN | 62.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Elísabet Rut Rúnarsdóttir Elísabet Rut Rúnarsdóttir ('02) | 02 | ISL | 61.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ana Adela Stanciu Ana Adela Stanciu | 00 | ROU | 61.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 8.5. | 8.5. | ||||||||||||||
1 | Ewa Różańska Ewa Różańska | 00 | POL | 67.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicola Tuthill Nicola Tuthill ('03) | 03 | IRL | 60.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annika Emily Kelly Annika Emily Kelly ('01) | 01 | EST | 58.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mariana Pestana Mariana Pestana ('01) | 01 | POR | 57.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ezgi Sayan Ezgi Sayan | 00 | TUR | 56.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ajla Bašić Ajla Bašić ('01) | 01 | BIH | 53.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Karla Milinkovic Karla Milinkovic ('01) | 01 | CRO | 47.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mireya Cassar Mireya Cassar ('03) | 03 | MLT | 45.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Spydkast 600 gram 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||
1 | Adriana Vilagoš Adriana Vilagoš ('04) | 04 | SRB | 60.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julia Valtanen Julia Valtanen ('01) | 01 | FIN | 56.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Karyna Butkevich Karyna Butkevich ('01) | 01 | BLR | 56.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jona Aigouy Jona Aigouy ('99) | 99 | FRA | 55.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Münevver Hancı Münevver Hancı ('01) | 01 | TUR | 54.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Veronika Šokota Veronika Šokota ('04) | 04 | CRO | 54.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Melpoméni Grigoriádou Melpoméni Grigoriádou | 00 | GRE | 52.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Patricia Madl Patricia Madl ('99) | 99 | AUT | 50.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ivana Koktavá Ivana Koktavá ('01) | 01 | CZE | 50.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Federica Botter Federica Botter ('01) | 01 | ITA | 48.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Lena Meyer Lena Meyer ('99) | 99 | SUI | 46.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Mikhaela Petkova Mikhaela Petkova ('99) | 99 | BUL | 43.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Angelika Antoniak Angelika Antoniak | 00 | POL | 43.34 | SB | ||||||||||
|