M 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kim VilborgKim Vilborg ('72) | 72 | Greve Atletik | 13.40 | SB | ||||||||||
2 | Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72) | 72 | Herlev Atletik | 13.98 | PB | ||||||||||
3 | Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72) | 72 | Herlev Atletik | 14.10 | SB | ||||||||||
4 | Carsten DamslundCarsten Damslund ('66) | 66 | Hvidovre AM | 14.92 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Christian MøllerChristian Møller ('61) | 61 | Sparta | 13.17 | SB | ||||||||||
2 | Raymond RugundaRaymond Rugunda ('66) | 66 | Sparta | 14.15 | PB | ||||||||||
3 | Jan AxelsenJan Axelsen ('55) | 55 | HGATM | 16.07 | SB | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nick ConradiNick Conradi ('84) | 84 | Greve Trim | 59.63 | PB | ||||||||||
2 | Christian MøllerChristian Møller ('61) | 61 | Sparta | 1:02.14 | SB | ||||||||||
3 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 1:07.55 | PB | ||||||||||
4 | Jacob JensenJacob Jensen ('76) | 76 | Herlev Atletik | 1:10.88 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54) | 54 | Sparta | 1:13.46 | SB | ||||||||||
2 | Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52) | 52 | DELTA | 1:17.42 | PB | ||||||||||
3 | Vagn KildsigVagn Kildsig ('40) | 40 | Dianalund IF | 1:30.35 | SB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels HansenNiels Hansen | 00 | Greve Trim | 4:55.34 | SB | ||||||||||
2 | Johnny MøllerJohnny Møller ('59) | 59 | Sparta | 4:56.42 | SB | ||||||||||
3 | Thyge ArumThyge Arum ('61) | 61 | Greve Atletik | 5:39.32 | SB | ||||||||||
4 | Poul LindbergPoul Lindberg ('60) | 60 | Herlev Atletik | 5:41.80 | SB | ||||||||||
5 | Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76) | 76 | Dianalund IF | 6:38.12 | |||||||||||
6 | Vagn KildsigVagn Kildsig ('40) | 40 | Dianalund IF | 7:24.98 | SB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85) | 85 | Herlev Atletik | 16:05.58 | |||||||||||
2 | Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87) | 87 | Herlev Atletik | 17:16.73 | PB | ||||||||||
3 | Niels HansenNiels Hansen | 00 | Greve Trim | 17:31.74 | PB | ||||||||||
4 | Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70) | 70 | Snik Atletik | 17:53.70 | PB | ||||||||||
5 | Jens Jørgen EriksenJens Jørgen Eriksen ('54) | 54 | Dianalund IF | 22:24.16 | SB | ||||||||||
6 | Søren TrabergSøren Traberg ('43) | 43 | Herlev Atletik | 24:38.69 | PB | ||||||||||
K 100 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79) | 79 | Hvidovre AM / SWE | 14.35 | SB | ||||||||||
2 | Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63) | 63 | DELTA | 14.91 | SB | ||||||||||
3 | Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71) | 71 | Herlev Atletik | 16.67 | PB | ||||||||||
4 | Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 21.12 | SB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christina GoltermannChristina Goltermann ('80) | 80 | Hvidovre AM | 1:08.94 | SB | ||||||||||
2 | Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 1:55.50 | PB | ||||||||||
3 | Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53) | 53 | Herlev Atletik | 1:56.26 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kathrine WulffKathrine Wulff ('84) | 84 | Herlev Atletik | 5:25.28 | SB | ||||||||||
2 | Signe GadegaardSigne Gadegaard ('82) | 82 | Hvidovre AM | 5:40.44 | SB | ||||||||||
3 | Marianne FlindtMarianne Flindt ('55) | 55 | Herlev Atletik | 6:53.21 | PB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vibeke HansenVibeke Hansen ('58) | 58 | Hvidovre AM | 23:22.03 | SB | ||||||||||
2 | Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55) | 55 | Herlev Atletik | 24:35.69 | SB | ||||||||||
M35 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84) | 84 | Hvidovre AM | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K35 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 13.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K35 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 42.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K35 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 40.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K40 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79) | 79 | Hvidovre AM / SWE | 4.11 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M45 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72) | 72 | Herlev Atletik | 1.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72) | 72 | Herlev Atletik | 1.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72) | 72 | Herlev Atletik | 4.87 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72) | 72 | Herlev Atletik | 4.86 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kim VilborgKim Vilborg ('72) | 72 | Greve Atletik | 3.15 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M45 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas ChristensenThomas Christensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 9.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael SjøbergMichael Sjøberg ('76) | 76 | Dianalund IF | 8.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 7.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas ChristensenThomas Christensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 23.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72) | 72 | Herlev Atletik | 16.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas AnderssonThomas Andersson ('69) | 69 | Greve Atletik | 2.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69) | 69 | DELTA | 5.10 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thomas AnderssonThomas Andersson ('69) | 69 | Greve Atletik | 4.82 | +1.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M50 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Robert OutzenRobert Outzen ('68) | 68 | Herlev Atletik | 8.87 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69) | 69 | DELTA | 34.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 30.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69) | 69 | DELTA | 34.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert OutzenRobert Outzen ('68) | 68 | Herlev Atletik | 25.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 35.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71) | 71 | Herlev Atletik | 3.24 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K50 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70) | 70 | DELTA | 6.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71) | 71 | Herlev Atletik | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70) | 70 | DELTA | 17.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jan CordiusJan Cordius ('66) | 66 | Greve Atletik | 13.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carsten DamslundCarsten Damslund ('66) | 66 | Hvidovre AM | 9.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jan CordiusJan Cordius ('66) | 66 | Greve Atletik | 45.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64) | 64 | Herlev Atletik | 22.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
Jan CordiusJan Cordius ('66) | 66 | Greve Atletik | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65) | 65 | Hvidovre AM | 45.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64) | 64 | Herlev Atletik | 34.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K55 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63) | 63 | DELTA | 1.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K55 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Martina HolstMartina Holst ('66) | 66 | Herlev Atletik | 5.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62) | 62 | Sparta | 5.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K55 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vivian KraftVivian Kraft ('66) | 66 | Hvidovre AM | 32.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K55 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Martina HolstMartina Holst ('66) | 66 | Herlev Atletik | 15.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62) | 62 | Sparta | 11.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K60 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57) | 57 | Herlev Atletik | 0.95 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54) | 54 | Greve Atletik | 1.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55) | 55 | Sparta | 1.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52) | 52 | DELTA | 1.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52) | 52 | DELTA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55) | 55 | Sparta | 3.65 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jan AxelsenJan Axelsen ('55) | 55 | HGATM | 3.48 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M65 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55) | 55 | Sparta | 18.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per KlokmosePer Klokmose ('56) | 56 | Herlev Atletik | 17.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54) | 54 | Greve Atletik | 32.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54) | 54 | Sparta | 26.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jan AxelsenJan Axelsen ('55) | 55 | HGATM | 25.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Per KlokmosePer Klokmose ('56) | 56 | Herlev Atletik | 13.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K65 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53) | 53 | Herlev Atletik | 2.12 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K65 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53) | 53 | Herlev Atletik | 13.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K70 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 7.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 23.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maia AvnboMaia Avnbo ('50) | 50 | Dianalund IF | 9.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jørgen NielsenJørgen Nielsen ('42) | 42 | HGATM | 1.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 10.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 32.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 35.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jørgen NielsenJørgen Nielsen ('42) | 42 | HGATM | 18.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45) | 45 | Herlev Atletik | 1.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45) | 45 | Herlev Atletik | 6.11 | PB | ||||||||||
|