Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Frederiksberg: EM-forberedelses stævne 13.5.2021
Vælg mænd discipliner
100 m
1500 m
Vælg kvinder discipliner
M 100 m
Finale A
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
Christoph Hansen
Christoph Hansen ('92)
92
Frederiksberg IF / GER
11.24
w
2
Kasper Filsø
Kasper Filsø ('90)
90
Vejle IF
11.57
w
3
Caroline Benfeldt Sørensen
Caroline Benfeldt Sørensen ('02)
02
Frederiksberg IF
12.06
w
K 1
4
Daniel Wagner Jørgensen
Daniel Wagner Jørgensen ('93)
93
Vejle IF
12.53
w
5
Noa Bak-Pedersen
Noa Bak-Pedersen ('96)
96
KIF
13.14
w
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
6
Bente Aaling Skovgaard
Bente Aaling Skovgaard ('76)
76
Esbjerg AM
29.34
K 4
M 1500 m
Finale A
1
Jonathan Makwarth
Jonathan Makwarth
00
KIF
3:55.13
PB
2
Andreas Holst Lange
Andreas Holst Lange ('02)
02
KIF
3:56.07
PB
3
Mohamed Hersi
Mohamed Hersi ('94)
94
Frederiksberg IF
4:15.48
4
William Hvass
William Hvass ('06)
06
Sparta
4:15.73
PB
5
Sofia Thøgersen
Sofia Thøgersen ('05)
05
Sparta
4:19.18
DUR-16
K 1
7
Benjamin Azimi Khanlarkhani
Benjamin Azimi Khanlarkhani ('06)
06
Sparta
4:26.83
PB
8
Anders Lagergren
Anders Lagergren ('91)
91
PSF
4:28.70
9
Magnus Jørck Ravn
Magnus Jørck Ravn ('91)
91
KIF
4:32.22
PB
Finale B
1
Tine Østergaard
Tine Østergaard
00
KIF
4:53.28
K 1
2
Alberte Brok
Alberte Brok ('06)
06
Sparta
4:58.74
K 2
3
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
4:58.79
K 3
4
Esther Kirkeby
Esther Kirkeby ('04)
04
KIF
5:08.01
K 4
5
Mads Erting
Mads Erting ('03)
03
Helsingør IF
5:08.48
SB
6
Wilma Birch Johansson
Wilma Birch Johansson ('99)
99
KIF
5:09.70
K 5
7
Sarah Glad
Sarah Glad ('03)
03
Sparta
5:12.24
K 6
8
Isabella Matilda Jensen
Isabella Matilda Jensen ('01)
01
Sparta
5:22.41
K 7
9
Sille Oksbroe Hejselbak
Sille Oksbroe Hejselbak ('01)
01
Sparta
5:24.43
K 8
10
Alma Juhl Horsgaard
Alma Juhl Horsgaard ('05)
05
KIF
5:28.41
K 9
11
Mathilde Holck Hansen
Mathilde Holck Hansen ('02)
02
Sparta
5:29.64
K 10
12
Abigail Sacco
Abigail Sacco ('06)
06
Sparta
5:36.56
K 11
13
Astrid Brøns Petersen
Astrid Brøns Petersen
00
KIF
5:45.15
K 12
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1