Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Sæby: ugens udfordring løb 27.5.2021
Sæby atletikstadion
Vælg mænd discipliner
D17 400 m
D15 800 m
D13 600 m
Vælg kvinder discipliner
D17 400 m
Finale A
Finale
1
Jens-Kristian Damgaard Jensen
Jens-Kristian Damgaard Jensen ('04)
04
SIK80
1:11.15
2
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
10
SIK80
1:18.41
PB
3
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
10
SIK80
1:28.47
PB
4
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
10
SIK80
1:38.32
K
5
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
10
SIK80
1:39.83
K
6
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
10
SIK80
1:40.31
K
7
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
11
SIK80
1:41.91
K
D15 800 m
Finale A
Finale
1
Nikolaj R. Jensen
Nikolaj R. Jensen ('07)
07
SIK80
2:49.10
PB
2
Anna Glinvad Krogh
Anna Glinvad Krogh ('07)
07
SIK80
2:52.43
K
3
Frida Pedersen
Frida Pedersen ('07)
07
SIK80
3:06.93
K
4
Mathilde Olesen
Mathilde Olesen ('07)
07
SIK80
3:16.29
K
5
Ronja Kjær
Ronja Kjær ('07)
07
SIK80
3:18.87
K
D13 600 m
Finale A
Finale
1
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
09
SIK80
2:23.67
PB
2
Pelle Christiansen
Pelle Christiansen ('08)
08
SIK80
2:31.02
PB
3
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
09
SIK80
2:34.10
PB
4
Frida Rengnér Fischer
Frida Rengnér Fischer ('08)
08
SIK80
2:36.78
K
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb