Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Odense: Løbestævne 7.6.2021
Odense Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
400 m
1500 m
Vælg kvinder discipliner
M 100 m
Vind: +0.7
Finale A
Finale
Vind: +0.7
1
Toke Toft Musabula Nielsen
Toke Toft Musabula Nielsen ('97)
97
Odense Atletik
11.59
PB
2
Camilla Motzkus
Camilla Motzkus ('97)
97
Odense Atletik
12.44
K
3
Anna-Marie Petráková
Anna-Marie Petráková ('98)
98
Odense Atletik / CZE
13.15
K
M 200 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Toke Toft Musabula Nielsen
Toke Toft Musabula Nielsen ('97)
97
Odense Atletik
23.23
w
2
Anna-Marie Petráková
Anna-Marie Petráková ('98)
98
Odense Atletik / CZE
26.78
K
M 400 m
Finale A
Finale
1
Jeppe Emil Kristensen
Jeppe Emil Kristensen ('99)
99
Odense Atletik
52.59
2
Mikkel Bjerregaard Nielsen
Mikkel Bjerregaard Nielsen ('03)
03
Kolding KFUM
54.35
PB
3
Lex van Aartsen
Lex van Aartsen ('98)
98
Odense Atletik / NED
58.01
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
3:49.75
SB
2
Rasmus Gregersen
Rasmus Gregersen ('95)
95
Odense Atletik
3:53.45
PB
3
Mikkel Bjerregaard Nielsen
Mikkel Bjerregaard Nielsen ('03)
03
Kolding KFUM
4:16.74
PB
4
Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt ('01)
01
Odense Atletik
4:25.53
SB
Christoffer Sloth
Christoffer Sloth ('85)
85
Odense Atletik
DNF
Jonas Gertsen
Jonas Gertsen ('98)
98
Odense Atletik
DNF
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland