Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: Ugens Udfordring Finale 1 8.6.2021
Viborg Atletikstadion

D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Viborg AM1.36
  
 PB
 
1.15
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.30 =PB
 XO
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
  
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Viborg AM4.56
0.0
  
 
 

 0.0
3.68
 0.2

 0.0
4.56
 0.0
    
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1William ThomsenWilliam Thomsen ('05)Viborg AM1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.18
XXX
      
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1William ThomsenWilliam Thomsen ('05)Viborg AM4.09
+1.3
  
 PB
 
4.09 PB
 1.3
3.68
 0.0
3.61
 1.2
3.55
 1.4
    
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM1.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.39
  O
1.44
  O
1.50 =PB
XXO
1.56
  XX
  
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM1.42
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
XXO
1.42 PB
  O
1.44
XXX
      
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.63
0.0
  
 PB
 
4.14 PB
 1.8
4.20 PB
 0.3
4.60 PB
 0.0
4.63 PB
 0.0
    
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.00
+0.5
  
 
 
3.36
 0.0
4.00
 0.5
3.88
 0.0
     
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.18
XXX
   
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15 PB
  O
1.18
XXX
   
3Elliot Gøsta Glaney RundqvistElliot Gøsta Glaney Rundqvist ('09)Viborg AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.15 w
w
  
 
 
4.15 PB
 0.0
3.93
 0.0
4.00
 0.0
     
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM3.95 w
w
  
 
 

 0.0
3.95
 0.0
3.90
 0.0
     
3Elliot Gøsta Glaney RundqvistElliot Gøsta Glaney Rundqvist ('09)Viborg AM3.46 w
w
  
 
 
3.46
 0.0
3.45
 0.0
3.45
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.05
  
 PB
 
4.57 PB4.325.05 PB     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.39
  
 PB
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36 PB
XXO
1.39 PB
XXO
1.42
XXX
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM1.21
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.18 PB
 XO
1.21 PB
  O
1.24
XXX
 
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.18
XXX
   
4Leonora Lunderskov KristensenLeonora Lunderskov Kristensen ('08)Viborg AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM7.98
  
 PB
 
7.52 PB7.98 PB7.12     
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM7.48
  
 PB
 
7.19 PB6.737.48 PB     
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.90 PB
  O
1.00
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM3.28 w
w
  
 
 
2.96
 0.0
3.18 PB
 0.0
3.28 PB
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM23.01
  
 PB
 
23.01 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM1.10
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM23.49
  
 PB
 
23.49 PB       
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM0.75
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80
XXX
     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.94 w
w
  
 
 
2.53 PB
 0.0
2.76 PB
 0.0
2.94 PB
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM14.52
  
 PB
 
14.52 PB       
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mynthe Rohde
Mynthe Rohde ('12)
Viborg AM0.75
  
 PB
 
0.70 PB
XXO
0.75 PB
XXO
0.80
XXX
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mynthe Rohde
Mynthe Rohde ('12)
Viborg AM12.29
  
 PB
 
12.29 PB       

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg