Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Finale 1 stævne 10.6.2021
Sæby atletikstadion

K 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Emilie Røntved KrukiewiczEmilie Røntved Krukiewicz ('96)SIK8013.29
  
 PB
2Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 14.92
  
 PB
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8015.52
  
 PB
4Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 16.95
  
 PB
D17 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8012.52 w
  
 
2Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK8012.95 w
  
 
3Daniel AndersenDaniel Andersen ('06)Dybvad IK 14.23 w
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('06)Dybvad IK 1.20
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25
XXX
      
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('06)Dybvad IK 4.28
+0.4
  
 PB
 
4.07 PB
 -0.3
4.28 PB
 0.4
  X
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('06)Dybvad IK 6.46
  
 PB
 
6.05 PB6.46 PB5.93     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
1.50 PB
 XO
1.52
XXX
  
2Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 4.24
0.0
  
 PB
 
4.06 PB
 -0.3
4.24 PB
 0.0
4.14
 -0.2
     
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK804.13
-0.3
  
 PB
 
4.00 PB
 -0.2
4.13 PB
 -0.3
  X
 0.0
     
3Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 3.85
+0.4
  
 PB
 
3.57 PB
 -0.3
  X
 0.0
3.85 PB
 0.4
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 8.62
  
 
 
8.558.627.90     
2Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 8.51
  
 
 
8.058.518.42     
D13 80 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8011.13
  
 PB
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 12.92
  
 PB
3Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 13.20
  
 PB
4Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK8013.28
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
XXO
1.45
XXX
  
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK801.00
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.67
-0.2
  
 PB
 
4.67 PB
 -0.2
4.37
 -0.8
  –
 0.0
     
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.34
-0.2
  
 PB
 
4.01 PB
 0.0
4.34 PB
 -0.2
  X
 0.0
     
3Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 3.75
-0.2
  
 PB
 
3.57 PB
 0.0
3.65 PB
 -0.4
3.75 PB
 -0.2
     
4Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK803.45
-0.5
  
 PB
 
3.45 PB
 -0.5
3.26
 -0.4
3.28
 0.3
     
5Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 3.15
-0.9
  
 PB
 
  X
 0.0
3.15 PB
 -0.9
2.90
 0.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.05
  
 
 
8.988.029.05     
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 7.51
  
 
 
7.516.666.90     
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK807.41
  
 PB
 
7.41 PB7.13  X     
4Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK804.95
  
 PB
 
4.75 PB4.90 PB4.95 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.74
  
 PB
 
8.619.74 PB9.08     

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg