Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regionsstorstævne 13.6.2021
Esbjerg Atletikstadion

M 3000 m    

Finale A

Finale
1Peter GlansPeter Glans ('93)THS8:41.48
  
 SB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM9:28.20
  
 PB
3Kasper PedersenKasper Pedersen ('91)Esbjerg AM9:30.88
  
 PB
4Henrik AalingHenrik Aaling ('83)Herning LK9:42.02
  
 PB
5Jannick KjersgaardJannick Kjersgaard ('74)Esbjerg AM9:58.11
  
 PB
6Daniel Ettrup LarsenDaniel Ettrup Larsen ('74)Esbjerg AM10:13.71
  
 PB
7Patrick AngelPatrick Angel ('83)10:33.36
  
 SB
8Morten BasseMorten Basse ('72)Esbjerg AM10:47.04
  
 SB
9Michael MikkelsenMichael Mikkelsen ('81)Esbjerg AM11:04.86
  
 PB
10Silas GärtnerSilas Gärtner ('06)Esbjerg AM11:18.45
  
 PB
11Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM11:20.98
  
 SB
12Thomas HansenThomas Hansen ('71)Esbjerg AM12:54.83
  
 PB
13Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande13:00.38
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM12.48
  
 PB
 
12.48 PB  X11.8912.1811.7811.80  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM42.32
  
 
 
42.3239.9942.15     
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM28.56
  
 PB
 
24.35 PB28.56 PB25.70     
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande24.35
  
 PB
 
23.01 PB23.10 PB24.35 PB     
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande19.70
  
 PB
 
18.95 PB19.70 PB  X     
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:44.65
  
 SB
2Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM11:30.01
  
 SB
3Britt MomsenBritt Momsen ('78)Esbjerg AM12:53.77
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.81
  
 SB
M22 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 22.18
  
 
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 23.08
  
 SB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.60
  
 SB
4William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 23.65
  
 PB
5Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM24.30
  
 PB
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF25.30
  
 
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM27.65
  
 PB
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM29.15
  
 SB
4Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande30.71
  
 PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 9.67
  
 PB
 
8.90 PB8.789.67 PB9.358.559.64  
2Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM9.19
  
 PB
 
8.50 PB9.18 PB9.179.17  X9.19 PB  
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 8.94
  
 PB
 
8.48 PB7.958.218.77 PB8.94 PB8.68  
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 8.29
  
 PB
 
6.75 PB6.598.29 PB8.128.067.69  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM NM
  
 
 
  X  –  –     
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:08.57
  
 
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:21.77
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:36.77
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM5.79
+1.9
  
 PB
 
5.33 PB
 0.3
5.70
 2.7
5.79 PB
 1.9
     
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5.07
+0.4
  
 PB
 
5.07 PB
 0.4
4.89
 2.2
  X
 0.0
     
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.41
+1.3
  
 PB
 
10.41 PB
 1.3
10.07
 1.0
      
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM9.72
  
 
 
9.72  X9.46  X  X9.17  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM45.47
  
 SB
 
43.52 SB  –45.47 SB     
P17 200 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM26.00 w
  
 
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF28.88 w
  
 
3Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM29.26 w
  
 
4Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 29.48 w
  
 
5Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM30.00 w
  
 
6Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM31.24 w
  
 
7Silje FrandsenSilje Frandsen ('07)Vejen AF32.43 w
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF3.86
+1.3
  
 
 
  X
 0.0
3.86
 1.3
3.86
 1.9
     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF16.36
  
 
 
16.3614.9816.28     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF25.43
  
 PB
 
23.3125.43 PB20.74     
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande17.13
  
 PB
2Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande19.83
  
 
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM20.98
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM2.06
  
 SB
 
1.96 SB
  O
2.01 SB
  O
2.06 SB
 XO
2.11
  Xs
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.33
+0.6
  
 PB
 
5.08 PB
 0.1
5.21 PB
 -0.2
5.33 PB
 0.6
     
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande4.76
-0.1
  
 PB
 
4.73 PB
 1.1
4.57
 1.2
4.76 PB
 -0.1
     
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF4.70
+1.4
  
 PB
 
4.59 PB
 1.4
4.70 PB
 1.4
4.53
 0.8
     
4Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.64
+1.2
  
 PB
 
4.54 PB
 1.9
4.29
 -1.4
4.64 PB
 1.2
     
5Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM4.60 w
+2.3
  
 
 
4.59 =PB
 0.3
4.48
 -1.5
4.60
 2.3
     
6Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande3.72 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
3.72
 2.1
3.62 PB
 1.9
     
7Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande3.65
+0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.65 PB
 0.5
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM9.28
  
 
 
9.289.019.11  X  X  X  
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM8.75
  
 PB
 
8.75 PB8.727.75  X    
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.08
  
 
 
8.028.087.77  X  X  X  
4Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM7.55
  
 PB
 
7.55 PB7.347.18  X  X  X  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande28.56
  
 PB
 
24.35 PB28.56 PB      
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM28.56
  
 PB
 
24.35 PB28.56 PB  –     
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande24.35
  
 PB
 
23.01 PB23.10 PB24.35 PB     
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM24.35
  
 
 
23.0123.1024.35     
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande19.70
  
 PB
 
18.95 PB19.70 PB  –     
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande19.70
  
 SB
 
18.9519.70  –     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande24.29
  
 PB
 
  –18.20 PB24.29 PB     
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande19.28
  
 PB
 
  –  –19.28 PB     
3Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande13.93
  
 PB
 
13.16 PB13.93 PB13.26     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF32.67
  
 PB
 
32.67 PB  X32.25     
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande31.45
  
 PB
 
30.86 PB31.45 PB27.30     
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM31.17
  
 PB
 
23.90 PB31.17 PB26.47     
4Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM30.32
  
 SB
 
30.32 SB  X30.23     
5Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande22.36
  
 PB
 
22.36 PB  X  X     
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande22.22
  
 PB
 
22.22 PB19.8417.86     
7Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM13.48
  
 PB
 
13.48 PB  X  X     
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:23.89
  
 
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM2:34.36
  
 PB
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF2:59.56
  
 PB
4Silje FrandsenSilje Frandsen ('07)Vejen AF3:04.26
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF14.52
  
 PB
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF16.08
  
 PB
3Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM17.52
  
 PB
4Silje FrandsenSilje Frandsen ('07)Vejen AF19.91
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.54
+1.6
  
 PB
 
4.54 PB
 1.6
4.43
 1.5
4.30
 1.5
     
2Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM4.19
+1.6
  
 SB
 
4.19 SB
 1.6
4.01
 1.9
3.85
 0.7
     
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF4.00 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
3.74 PB
 0.3
4.00
 2.1
     
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3.82
+1.1
  
 SB
 
3.74 SB
 0.9
3.82 SB
 1.1
3.74
 1.7
     
5Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM3.73
+1.5
  
 SB
 
3.73 SB
 1.5
  X
 0.0
3.67
 1.4
     
6Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande3.39
+0.8
  
 PB
 
3.28 PB
 0.3
3.39 PB
 0.8
3.08
 1.7
     
7Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF3.30
+1.2
  
 PB
 
2.78
 3.6
2.54 SB
 0.2
3.30 PB
 1.2
     
8Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM3.16
+1.1
  
 PB
 
3.16 PB
 1.1
2.98
 -0.1
3.09
 2.5
     
9Silje FrandsenSilje Frandsen ('07)Vejen AF2.95 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
2.95
 2.2
2.73 PB
 1.6
     
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM9.36
+1.2
  
 PB
 
8.66 SB
 0.3
9.28 PB
 1.1
9.36 PB
 1.2
9.27
 0.8
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.22
  
 PB
 
10.22 PB9.829.96     
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM8.10
  
 
 
7.857.718.10     
3Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF7.65
  
 PB
 
7.53 PB7.65 PB7.12     
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF7.45
  
 
 
7.457.046.82     
5Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.23
  
 
 
7.237.207.07     
6Sofie PuggaardSofie Puggaard ('06)Vejen AF6.90
  
 
 
6.776.906.79     
7Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande6.81
  
 PB
 
6.81 PB6.326.13     
8Silje FrandsenSilje Frandsen ('07)Vejen AF6.47
  
 PB
 
6.27 PB6.47 PB5.76     
9Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF6.35
  
 PB
 
5.87 PB6.02 PB6.35 PB     
10Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.10
  
 SB
 
5.315.906.10 SB     
11Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM6.02
  
 SB
 
6.02 SB5.685.46     
12Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM5.00
  
 PB
 
5.00 PB4.684.90     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM22.90
  
 PB
 
20.32 PB20.1922.90 PB     
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF22.88
  
 
 
  –18.6022.88     
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF20.58
  
 PB
 
17.5220.58 PB16.90     
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF17.67
  
 PB
 
17.67 PB17.0216.12     
5Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF16.15
  
 PB
 
14.29 PB16.15 PB13.75     
6Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF15.36
  
 PB
 
14.39 PB15.36 PB  –     
7Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande14.92
  
 PB
 
12.40 PB12.99 PB14.92 PB     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM21.74
  
 PB
 
17.89 PB20.88 PB21.74 PB     
2Sofie PuggaardSofie Puggaard ('06)Vejen AF20.73
  
 PB
 
20.73 PB20.73 =PB  –     
3Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande20.26
  
 PB
 
  –20.26 PB  –     
4Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM20.20
  
 PB
 
  –20.20 PB  –     
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF18.05
  
 PB
 
13.7315.96 PB18.05 PB     
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF14.60
  
 
 
13.0513.7814.60     
7Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF12.65
  
 SB
 
12.65 SB12.1211.88     
8Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM11.35
  
 PB
 
10.32 PB11.35 PB9.67     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF27.18
  
 
 
27.1825.2022.94     
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF21.00
  
 PB
 
20.7621.00 PB  X     
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF20.61
  
 PB
 
19.55 PB20.61 PB  X     
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF20.59
  
 PB
 
20.59 PB11.9917.44     
5Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM18.52
  
 SB
 
18.52 SB16.5215.95     
6Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM18.43
  
 PB
 
15.40 PB18.43 PB17.34     
7Sofie PuggaardSofie Puggaard ('06)Vejen AF15.66
  
 PB
 
15.66 PB15.46  X     
8Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF12.54
  
 PB
 
12.49 PB  X12.54 PB     
9Lærke GrantlandLærke Grantland ('07)Hvide Sande11.16
  
 PB
 
11.16 PB9.8810.14     
D13 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM29.86
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 30.62
  
 PB
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 31.13
  
 PB
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF31.18
  
 SB
5Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF33.52
  
 PB
6Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 33.94
  
 PB
7Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM35.35
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF1:48.44
  
 PB
2Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF2:03.77
  
 
3Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:03.81
  
 PB
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:04.06
  
 PB
5Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM2:04.13
  
 PB
6Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2:09.59
  
 
7Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:20.62
  
 PB
8Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM2:21.40
  
 PB
9Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 2:24.34
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM16.86
  
 PB
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM17.12
  
 PB
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM17.14
  
 PB
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF17.72
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM1.38
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.27 PB
  O
1.30 PB
  O
1.32 PB
  O
1.34 PB
  O
1.36 PB
  O
1.38 PB
  O
1.40
XXX
  
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF1.10
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15
XXX
    
3Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF1.10
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
   
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM1.81
  
 PB
 
1.46 PB
  O
1.51 PB
  O
1.56 PB
  O
1.61 PB
  O
1.66 PB
XXO
1.71 PB
  O
1.76 PB
  O
1.81 PB
 XO
1.86
XXX
       
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM1.71
  
 PB
 
1.46 SB
  O
1.51 SB
  O
1.56 SB
  O
1.61 =PB
  O
1.66 PB
  O
1.71 PB
  O
1.76
XXX
 
Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF NH
  
 
 
1.51
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.16
+0.3
  
 PB
 
3.99 PB
 1.5
4.16 PB
 0.3
3.67
 0.4
     
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.78
0.0
  
 PB
 
3.52 PB
 0.0
3.56 PB
 0.4
3.78 PB
 0.0
     
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM3.78
+1.0
  
 PB
 
3.43 PB
 2.0
3.78 PB
 1.0
3.55
 0.0
     
4Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3.70
-0.9
  
 SB
 
3.70 SB
 -0.9
3.50
 1.0
3.60
 0.0
     
5Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 3.57
+0.7
  
 SB
 
3.57 SB
 0.7
3.55
 0.0
3.45
 0.4
     
6Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF3.51
+1.0
  
 PB
 
3.16 PB
 1.0
  X
 0.0
3.51 PB
 1.0
     
7Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.33
0.0
  
 PB
 
3.31 PB
 0.0
3.33 PB
 0.0
3.04
 0.8
     
8Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF3.20
+1.0
  
 SB
 
  X
 0.0
3.20 SB
 1.0
  X
 0.0
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM19.28
  
 PB
 
  –19.28 PB  –     
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.10
  
 PB
 
15.10 PB12.33  –     
3Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF10.02
  
 PB
 
8.48 PB10.02 PB8.15     
4Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF9.12
  
 PB
 
  –  –9.12 PB     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 39.23
  
 PB
 
39.23 PB       
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 31.91
  
 PB
 
31.91 PB       
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM29.54
  
 PB
 
29.54 PB       
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF27.62
  
 PB
 
27.62 PB       
5Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 24.91
  
 PB
 
24.91 PB       
6Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM24.33
  
 PB
 
24.33 PB       
7Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM21.69
  
 PB
 
21.69 PB       
8Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF20.55
  
 PB
 
20.55 PB       
P13 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM28.20
  
 PB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM31.91
  
 PB
3Jessika Egholm-ChristensenJessika Egholm-Christensen ('08)Esbjerg AM32.01
  
 PB
4Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM33.83
  
 PB
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF33.92
  
 PB
6Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM34.32
  
 PB
7Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF36.33
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1:49.57
  
 PB
2Jessika Egholm-ChristensenJessika Egholm-Christensen ('08)Esbjerg AM2:04.56
  
 PB
3Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM2:09.51
  
 
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM2:14.54
  
 PB
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF2:21.24
  
 PB
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2:26.20
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM13.57 w
  
 
2Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF13.78 w
  
 
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM13.99 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1.30
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35
XXX
    
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM1.25
  
 PB
 
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
     
3Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
  
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
  XX
  
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF1.00
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05
  X
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jessika Egholm-ChristensenJessika Egholm-Christensen ('08)Esbjerg AM3.96
+0.6
  
 PB
 
2.92 PB
 0.0
3.55 PB
 0.0
3.96 PB
 0.6
     
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.78
+0.2
  
 PB
 
3.50 PB
 0.7
3.78 PB
 0.2
3.75
 0.7
     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.48
+1.0
  
 PB
 
3.48 PB
 1.0
3.35
 0.6
3.24
 0.0
     
4Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM3.37
+1.3
  
 PB
 
3.20 PB
 0.0
3.18
 1.4
3.37 PB
 1.3
     
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.36
+0.1
  
 PB
 
3.35 PB
 0.6
3.36 PB
 0.1
3.35
 1.7
     
6Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3.32
+0.2
  
 PB
 
  –
 0.0
3.24 PB
 0.0
3.32 PB
 0.2
     
7Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2.66
+0.6
  
 PB
 
2.29 PB
 0.7
2.34 PB
 0.1
2.66 PB
 0.6
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM20.39
  
 PB
 
20.39 PB20.39 =PB19.41     
2Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM17.07
  
 PB
 
15.02 PB17.07 PB  X     
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF12.48
  
 PB
 
10.17 PB12.48 PB10.95     
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.38
  
 PB
 
  X11.69 PB12.38 PB     
5Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM12.25
  
 PB
 
12.25 PB  X12.00     
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF12.14
  
 PB
 
  X11.14 PB12.14 PB     
7Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM10.28
  
 PB
 
10.28 PB  X9.60     
8Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF9.75
  
 PB
 
9.68 PB  X9.75 PB     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM36.44
  
 
 
  –  –36.44     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jessika Egholm-ChristensenJessika Egholm-Christensen ('08)Esbjerg AM39.37
  
 PB
 
39.37 PB       
2Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM28.35
  
 PB
 
28.35 PB       
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM27.06
  
 PB
 
27.06 PB       
4Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF24.05
  
 PB
 
24.05 PB       
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF23.50
  
 PB
 
23.50 PB       
6Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF21.94
  
 PB
 
21.94 PB       
7Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM13.21
  
 PB
 
13.21 PB       
D11 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF9.86
  
 
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM9.87
  
 PB
3
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM10.90
  
 PB
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM11.29
  
 PB
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM11.77
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1:21.08
  
 PB
2
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM1:23.03
  
 PB
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1:33.29
  
 PB
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1:34.19
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM12.60
  
 PB
2
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM14.02
  
 
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM14.58
  
 PB
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM15.38
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
  
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
XXO
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95 =PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3.66 w
w
  
 
 
3.61 PB
 0.0
3.38
 0.0
3.66 PB
 0.0
     
2
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM3.22 w
w
  
 
 
3.05 PB
 0.0
3.20 PB
 0.0
3.22 PB
 0.0
     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM2.80 w
w
  
 
 
2.80 =PB
 0.0
2.79
 0.0
2.78
 0.0
     
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM2.65 w
w
  
 
 
2.56 PB
 0.0
  X
 0.0
2.65 PB
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM6.44
  
 PB
 
  –6.34 PB6.44 PB     
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM5.81
  
 PB
 
5.23 PB4.605.81 PB     
3
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF5.68
  
 
 
5.435.395.68     
4
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM5.31
  
 PB
 
4.82 PB  –5.31 PB     
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3.56
  
 PB
 
3.29 PB3.283.56 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM33.37
  
 SB
 
33.37 SB       
2
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF32.86
  
 PB
 
32.86 PB       
3
Esben Hvid Borggaard
Esben Hvid Borggaard ('10)
Esbjerg AM26.05
  
 PB
 
26.05 PB       
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM25.35
  
 PB
 
25.35 PB       
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM13.34
  
 PB
 
13.34 PB       
P11 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.84
  
 PB
2
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 9.89
  
 PB
3
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM9.91
  
 PB
4
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande10.14
  
 
5
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 10.19
  
 PB
6
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM11.16
  
 PB
7
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM11.32
  
 PB
8
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande12.10
  
 PB
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM9.28 w
  
 
2
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF9.70 w
  
 
3
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM10.00 w
  
 
4
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM10.16 w
  
 
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.79 w
  
 
6
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande10.84 w
  
 
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.84 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1:11.93
  
 PB
2
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 1:19.14
  
 PB
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 1:19.66
  
 PB
4
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF1:21.97
  
 PB
5
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1:23.37
  
 PB
6
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1:25.89
  
 
7
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM1:26.39
  
 PB
8
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM1:26.73
  
 SB
9
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1:29.00
  
 PB
10
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1:32.31
  
 
11
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM1:33.76
  
 PB
12
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande1:36.02
  
 PB
12
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1:36.02
  
 PB
13
Ida Lodberg
Ida Lodberg ('11)
Hvide Sande1:36.82
  
 PB
14
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande1:40.85
  
 PB
15
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM1:44.52
  
 
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande12.97 w
  
 
2
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM13.43 w
  
 
3
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM13.68 w
  
 
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM14.10 w
  
 
5
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 14.20 w
  
 
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande14.26 w
  
 
7
Emilie Petersen
Emilie Petersen ('11)
Esbjerg AM15.79 w
  
 
Finale B
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM12.34 w
  
 
2
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 13.39 w
  
 
3
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM14.05 w
  
 
4
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande14.16 w
  
 
5
Ida Lodberg
Ida Lodberg ('11)
Hvide Sande15.82 w
  
 
6
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM23.74 w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.15
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
3
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande1.10
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
 
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
5
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
6
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
  
7
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM1.00
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
   
8
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1.00
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
   
9
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
10
Ida Lodberg
Ida Lodberg ('11)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.85 PB
XXO
0.90 PB
  O
      
11
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM0.85
  
 
 
0.85
 XO
       
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM7.19
  
 SB
 
6.49 SB6.92 SB7.19 SB     
2
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande6.09
  
 PB
 
5.52 PB  –6.09 PB     
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande5.35
  
 PB
 
4.97 SB5.35 PB5.21     
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 5.17
  
 PB
 
5.17 PB4.735.07     
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM5.10
  
 PB
 
5.10 PB  –4.83     
6
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM5.06
  
 PB
 
5.06 PB4.524.84     
7
Ida Lodberg
Ida Lodberg ('11)
Hvide Sande5.00
  
 PB
 
5.00 PB4.724.74     
8
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande4.65
  
 PB
 
4.20 PB4.65 PB4.62     
9
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4.57
  
 PB
 
4.02 PB3.604.57 PB     
10
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.533.89     
11
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande4.06
  
 PB
 
4.06 PB4.024.03     
12
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3.85
  
 SB
 
3.85 SB3.623.26     
13
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 3.78
  
 
 
3.783.303.37     
14
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM3.35
  
 
 
2.982.913.35     
15
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM3.17
  
 PB
 
3.17 PB2.882.81     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM43.14
  
 PB
 
43.14 PB       
2
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande32.18
  
 PB
 
32.18 PB       
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande27.83
  
 PB
 
27.83 PB       
4
Ida Lodberg
Ida Lodberg ('11)
Hvide Sande20.60
  
 PB
 
20.60 PB       
5
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande19.73
  
 SB
 
19.73 SB       
6
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 18.90
  
 SB
 
18.90 SB       
7
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM17.90
  
 PB
 
17.90 PB       
8
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM17.73
  
 SB
 
17.73 SB       
9
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 17.52
  
 SB
 
17.52 SB       
10
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM17.39
  
 SB
 
17.39 SB       
11
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM16.88
  
 SB
 
16.88 SB       
12
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF15.83
  
 PB
 
15.83 PB       
13
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande14.50
  
 PB
 
14.50 PB       
14
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM12.18
  
 SB
 
12.18 SB       
15
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM11.22
  
 PB
 
11.22 PB       
16
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM8.91
  
 PB
 
8.91 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM7.87 w
  
 
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM8.17 w
  
 
3
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande8.98 w
  
 
4
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM9.78 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM7.34 w
  
 
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.93 w
  
 
3
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM8.65 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM1:35.00
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:36.62
  
 PB
3
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM1:43.50
  
 PB
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:45.89
  
 
5
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM1:46.91
  
 
6
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande1:56.17
  
 PB
D9 40m Hurdles (68.6cm)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM9.66 w
  
 
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM9.71 w
  
 
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM12.11 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM9.75 w
  
 
2
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM10.60 w
  
 
3
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande11.28 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM3.02 w
w
  
 
 
2.94 PB
 0.0
2.97 PB
 0.0
3.02 PB
 0.0
     
2
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM2.92 w
w
  
 
 
2.73 PB
 0.0
2.92 PB
 0.0
2.55
 0.0
     
3
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM2.58 w
w
  
 
 
  X
 0.0
2.58 PB
 0.0
2.50
 0.0
     
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.51 w
w
  
 
 
2.25 PB
 0.0
2.51 PB
 0.0
2.39
 0.0
     
5
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM2.50 w
w
  
 
 
2.50 PB
 0.0
2.29
 0.0
2.33
 0.0
     
6
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande2.22 w
w
  
 
 
2.06 PB
 0.0
2.22 PB
 0.0
2.18
 0.0
     
7
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM2.06 w
w
  
 
 
2.06 PB
 0.0
1.86
 0.0
2.06 =PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM4.60
  
 PB
 
4.52 PB4.60 PB4.53     
2
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM4.02
  
 PB
 
3.85 PB3.184.02 PB     
3
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM3.74
  
 PB
 
2.94 PB3.14 PB3.74 PB     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande3.64
  
 PB
 
3.64 PB3.49  –     
5
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.252.30     
6
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM2.44
  
 PB
 
2.20 PB2.36 PB2.44 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM27.62
  
 PB
 
27.62 PB       
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM21.77
  
 PB
 
21.77 PB       
3
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM18.73
  
 PB
 
18.73 PB       
4
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM17.43
  
 PB
 
17.43 PB       
5
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM13.62
  
 PB
 
13.62 PB       
6
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande10.76
  
 PB
 
10.76 PB       
7
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM8.84
  
 PB
 
8.84 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.37 w
  
 
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.45 w
  
 
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM7.91 w
  
 
4
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM8.02 w
  
 
5
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF8.15 w
  
 
6
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM8.59 w
  
 
7
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM8.72 w
  
 
8
Isolde Valeur
Isolde Valeur ('14)
Esbjerg AM8.92 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM7.39 w
  
 
2
Mille Dahl Lyngvig
Mille Dahl Lyngvig ('12)
Hvide Sande7.59 w
  
 
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.85 w
  
 
4
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM8.23 w
  
 
5
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.56 w
  
 
6
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM8.59 w
  
 
7
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM8.87 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM1:30.95
  
 PB
2
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1:32.47
  
 PB
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM1:34.10
  
 PB
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF1:35.51
  
 PB
5
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM1:37.80
  
 
6
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM1:38.29
  
 PB
7
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:41.65
  
 PB
8
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM1:45.11
  
 PB
9
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM1:47.03
  
 
10
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:49.06
  
 
11
Isolde Valeur
Isolde Valeur ('14)
Esbjerg AM1:52.77
  
 PB
12
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM1:55.55
  
 PB
13
Mille Dahl Lyngvig
Mille Dahl Lyngvig ('12)
Hvide Sande1:57.08
  
 PB
14
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM1:58.05
  
 PB
15
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:58.11
  
 PB
P9 40m Hurdles (68.6cm)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.36 w
  
 
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM12.55 w
  
 
3
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM13.08 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM9.38 w
  
 
2
Mille Dahl Lyngvig
Mille Dahl Lyngvig ('12)
Hvide Sande9.44 w
  
 
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM9.57 w
  
 
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM10.53 w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande9.06 w
  
 
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM9.77 w
  
 
3
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM12.70 w
  
 
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM DNF
  
 
Finale D
Vind: w
Vind: w
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM10.99 w
  
 
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF11.28 w
  
 
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM12.55 w
  
 
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande4.94
  
 PB
 
4.36 SB4.94 PB4.72     
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3.91
  
 PB
 
2.56 PB3.38 PB3.91 PB     
3
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.252.93     
4
Mille Dahl Lyngvig
Mille Dahl Lyngvig ('12)
Hvide Sande3.36
  
 PB
 
1.87 PB3.36 PB3.11     
5
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.632.35     
6
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM2.88
  
 PB
 
2.88 PB2.372.44     
7
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM2.87
  
 SB
 
2.87 SB2.682.71     
8
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.802.33     
9
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM2.75
  
 SB
 
2.63 SB2.552.75 SB     
10
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM2.69
  
 PB
 
2.05 PB2.24 PB2.69 PB     
11
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM2.53
  
 PB
 
2.45 PB2.362.53 PB     
12
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.21
  
 PB
 
2.21 PB2.21 =PB1.93     
13
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.18
  
 SB
 
1.71 SB1.79 SB2.18 SB     
14
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1.97
  
 PB
 
1.97 PB1.761.80     
15
Isolde Valeur
Isolde Valeur ('14)
Esbjerg AM1.95
  
 PB
 
1.59 PB1.95 PB1.90     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande22.28
  
 SB
 
22.28 SB       
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM18.34
  
 PB
 
18.34 PB       
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM14.48
  
 PB
 
14.48 PB       
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM14.26
  
 PB
 
14.26 PB       
5
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM14.20
  
 PB
 
14.20 PB       
6
Mille Dahl Lyngvig
Mille Dahl Lyngvig ('12)
Hvide Sande13.86
  
 PB
 
13.86 PB       
7
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM13.45
  
 PB
 
13.45 PB       
8
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM12.60
  
 
 
12.60       
9
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM12.04
  
 PB
 
12.04 PB       
10
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF11.56
  
 PB
 
11.56 PB       
11
Isolde Valeur
Isolde Valeur ('14)
Esbjerg AM10.94
  
 PB
 
10.94 PB       
12
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM9.78
  
 
 
9.78       
13
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM8.88
  
 PB
 
8.88 PB       
14
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.78
  
 PB
 
7.78 PB       
15
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM6.86
  
 PB
 
6.86 PB       
M35 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM13.73
  
 PB
 
13.0813.60 PB13.73 PB  X13.2213.30  
M35 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM58.30
  
 
 
58.30  –58.25     
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM10.01
  
 SB
 
9.568.93  X9.91 SB10.01 SB  X  
M45 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM36.90
  
 SB
 
  X36.90 SB36.79     

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg