Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Master holdturnering - 2. runde 8.6.2021
Odense Atletikstadion

M 200 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF25.44 w
  
 
2Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 26.52 w
  
 
3Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM29.30 w
  
 
4Troels TroelsenTroels Troelsen ('45)Odense Atletik 32.83 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM2:22.08
  
 SB
2René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 2:36.08
  
 SB
3Bjarne KristensenBjarne Kristensen ('52)Esbjerg AM2:56.14
  
 PB
4Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF3:22.73
  
 SB
5Leif Møller PedersenLeif Møller Pedersen ('45)Odense Atletik 3:30.16
  
 SB
6Poul Bachmann MadsenPoul Bachmann Madsen ('39)Vejle IF3:56.85
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM16:47.14
  
 SB
2Thore EriksenThore Eriksen ('73)Odense Atletik 17:46.99
  
 SB
3Bjarne KristensenBjarne Kristensen ('52)Esbjerg AM21:46.61
  
 SB
4Henning HansenHenning Hansen ('51)Odense Atletik 23:34.42
  
 SB
5Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF24:10.37
  
 SB
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  2:46.68
  
 
  Bjarne Kristensen, Steffan Andersen, Steven Toy
K 200 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF30.82 w
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Marie Raun KnudsenMarie Raun Knudsen ('80)Odense Atletik 2:49.39
  
 PB
2Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM2:52.28
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM20:14.84
  
 
2Marie Raun KnudsenMarie Raun Knudsen ('80)Odense Atletik 20:23.53
  
 SB
K22 Stangspring    

Finale A

Finale
1Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.00
  
 
 
3.00
XXO
3.10
XXX
      
M40 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 1.70
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75
XXX
   
M40 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 5.19
+1.7
  
 SB
 
4.85 SB
 0.0
5.19 SB
 1.7
5.09
 0.5
  X
 0.0
    
M40 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Aldis MaslobojevsAldis Maslobojevs ('78)Vejle IF10.79
  
 PB
 
9.69 PB10.69 PB10.79 PB10.68    
M40 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 33.54
  
 
 
32.7633.2531.9333.54    
1Aldis MaslobojevsAldis Maslobojevs ('78)Vejle IF28.98
  
 SB
 
26.75 SB25.5428.98 SB  X    
M40 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Aldis MaslobojevsAldis Maslobojevs ('78)Vejle IF29.81
  
 PB
 
29.81 PB  X27.4329.04    
M40 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 41.15
  
 PB
 
37.43 SB37.43 =SB41.15 PB39.29    
M45 Stangspring    

Finale A

Finale
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.50
  
 SB
 
2.20 SB
  O
2.40 SB
  O
2.50 SB
 XO
2.60
  Xr
    
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM5.13
+2.0
  
 PB
 
5.08
 2.2
4.96 SB
 0.0
4.79
 1.1
5.13 PB
 2.0
    
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM9.84
  
 SB
 
9.24 SB  X9.43 SB9.84 SB    
M45 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM35.77
  
 SB
 
  X32.40 SB33.29 SB35.77 SB    
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM35.11
  
 SB
 
32.72 SB32.3135.11 SB33.95    
M50 Højdespring    

Finale A

Finale
1André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF1.55
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55 PB
  O
1.65
XXX
M50 Stangspring    

Finale A

Finale
1Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.80
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 SB
 XO
3.80 SB
  O
3.85
  Xr
   
M50 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF10.11
  
 PB
 
10.09 PB  X9.9410.11 PB    
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF27.65
  
 SB
 
  X  X27.65 SB  X    
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 29.88
  
 SB
 
  X  X29.88 SB  X    
M55 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 34.67
  
 SB
 
  X  X34.67 SB  X    
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF1.35
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
   
M60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF4.28
+0.8
  
 SB
 
4.25 SB
 1.9
4.11
 1.1
4.28 SB
 0.8
4.26
 2.8
    
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM12.27
  
 SB
 
12.0812.27 SB  X12.12    
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM46.62
  
 
 
44.0346.0546.4446.62    
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM47.64
  
 
 
46.2647.5047.3947.64    
1Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF27.54
  
 SB
 
27.54 SB  X  X  X    
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF30.46
  
 PB
 
28.39 PB28.49 PB30.46 PB29.81    
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1.35
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
XXO
1.40
XXX
   
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF25.61
  
 
 
21.1425.61  X  X    
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik NM
  
 
 
  –       
K65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 24.20
  
 SB
 
24.20 SB  X  X  X    
K65 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 27.91
  
 SB
 
27.91 SB  X  X  X    
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 10.80
  
 SB
 
10.05 SB10.60 SB10.80 SB10.48    
M70 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 42.18
  
 SB
 
39.04 SB42.18 SB  X  X    
M80 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Vejen AF9.59
  
 PB
 
9.59 PB8.599.108.61    
1Poul Husum SørensenPoul Husum Sørensen ('38)Odense Atletik 6.86
  
 SB
 
6.86 SB6.646.42  X    
M80 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Poul Husum SørensenPoul Husum Sørensen ('38)Odense Atletik 17.99
  
 SB
 
  X17.56 SB17.99 SB  X    
M80 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Vejen AF24.80
  
 PB
 
22.46 PB24.09 PB23.1524.80 PB    
K80 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM5.42
  
 SB
 
5.24 SB5.42 SB5.38  X    
K80 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM10.25
  
 SB
 
  X9.70 SB9.2510.25 SB    
K80 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM19.33
  
 PB
 
19.33 PB  X17.24  X    
K90 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 0.85
  
 SB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
      
K90 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 2.54
+1.7
  
 SB
 
  –
 0.0
2.54 SB
 1.7
  –
 0.0
  –
 0.0
    
K90 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 11.88
  
 SB
 
  X11.88 SB  X  X    

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg