Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Svendborg: Løb til musikken 11.6.2021
Høje Bøge Stadion
Vælg mænd discipliner
800 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
M 800 m
Finale A
Finale
1
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
1:55.1h
2
Rasmus Gregersen
Rasmus Gregersen ('95)
95
Odense Atletik
1:55.4h
3
Kamille-My Bak Madsen
Kamille-My Bak Madsen ('05)
05
SG Atletik
2:27.1h
K 1
4
Mads Bak Madsen
Mads Bak Madsen ('75)
75
SÅN
2:28.0h
PB
5
Ida Kim Heide
Ida Kim Heide ('09)
09
SG Atletik
2:33.4h
K 2
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Morten Lynghøj
Morten Lynghøj ('86)
86
SG Atletik
15:14.0h
PB
2
Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt ('01)
01
Odense Atletik
16:08.9h
PB
3
Lasse Bjørn Jensen
Lasse Bjørn Jensen ('05)
05
Odense Atletik
16:38.5h
PB
4
Mads Bak Madsen
Mads Bak Madsen ('75)
75
SÅN
17:41.2h
PB
5
Rasmus Harder Henriksen
Rasmus Harder Henriksen ('99)
99
SG Atletik
17:46.6h
PB
6
Annika Fabrin
Annika Fabrin ('96)
96
Odense Atletik
18:20.0h
K 1
7
Kevin Holm-Jensen
Kevin Holm-Jensen ('02)
02
Odense Atletik
18:25.4h
PB
Jonas Ejlertsen
Jonas Ejlertsen ('78)
78
SG Atletik
DNF
Martin Eisemann de Almeida
Martin Eisemann de Almeida ('93)
93
Odense Atletik
DNF
Andreas Dam
Andreas Dam ('89)
89
AGF Atletik
DNF
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
DNF
Rasmus Gregersen
Rasmus Gregersen ('95)
95
Odense Atletik
DNF
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland