Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Esbjerg: 5000m banestævne i Esbjerg 15.6.2021
Esbjerg Atletik Stadion
Vælg mænd discipliner
5000 m
Vælg kvinder discipliner
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Christian Østergaard Jørgensen
Christian Østergaard Jørgensen ('86)
86
Esbjerg AM
15:27.39
SB
2
Eskild Espenhain Landgrebe
Eskild Espenhain Landgrebe ('90)
90
Esbjerg AM
16:07.59
SB
3
Heino Aaling
Heino Aaling ('94)
94
16:32.21
PB
4
Thomas Krogh Pedersen
Thomas Krogh Pedersen ('82)
82
Esbjerg AM
17:30.50
PB
5
Christian Galijatovich Gram
Christian Galijatovich Gram ('84)
84
Esbjerg AM
17:54.27
PB
6
Jacob Glæsner
Jacob Glæsner ('76)
76
Esbjerg AM
18:01.53
7
Steffan Andersen
Steffan Andersen ('81)
81
Esbjerg AM
18:01.75
8
Freja Riegels Jakobsen
Freja Riegels Jakobsen ('04)
04
Esbjerg AM
18:01.95
K 1
9
Jannick Kjersgaard
Jannick Kjersgaard ('74)
74
Esbjerg AM
18:02.15
SB
10
Christian Martinez
Christian Martinez ('70)
70
Esbjerg AM
19:06.04
PB
11
Christian Damgaard Andersen
Christian Damgaard Andersen ('80)
80
Esbjerg AM
19:17.81
PB
12
Johnny Strandbygaard Hansen
Johnny Strandbygaard Hansen ('70)
70
Esbjerg AM
19:18.01
PB
13
Lars Hansen
Lars Hansen ('65)
65
Esbjerg AM
19:52.32
PB
14
Silas Gärtner
Silas Gärtner ('06)
06
Esbjerg AM
20:48.76
PB
Kristian Holm Jensen
Kristian Holm Jensen ('97)
97
Esbjerg AM
DNF
Kristina Elkjær Jessen
Kristina Elkjær Jessen ('84)
84
Esbjerg AM
DNF
K
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland