M 100 m Vind: -0.6 Finale A Finale | Vind: -0.6 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91) | 91 | Randers Freja | 12.20 | |||||||||||
2 | Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62) | 62 | Aarhus 1900 | 16.83 | PB | ||||||||||
3 | Hans ElsborgHans Elsborg ('39) | 39 | Skive AM | 21.87 | |||||||||||
M 200 m Vind: -2.3 Finale A Finale | Vind: -2.3 | ||||||||||||||
1 | Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91) | 91 | Randers Freja | 24.95 | |||||||||||
2 | Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62) | 62 | Aarhus 1900 | 36.54 | SB | ||||||||||
3 | Hans ElsborgHans Elsborg ('39) | 39 | Skive AM | 47.12 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82) | 82 | Aarhus 1900 | 2:12.60 | |||||||||||
2 | Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77) | 77 | Aarhus 1900 | 2:13.21 | |||||||||||
3 | Jonas SørensenJonas Sørensen ('79) | 79 | Randers Freja | 2:20.31 | SB | ||||||||||
4 | Peter HoePeter Hoe ('70) | 70 | Randers Freja | 2:20.85 | PB | ||||||||||
5 | Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63) | 63 | Skive AM | 2:28.18 | SB | ||||||||||
6 | Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58) | 58 | Aarhus 1900 | 2:31.28 | SB | ||||||||||
7 | Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62) | 62 | Aarhus 1900 | 3:13.83 | SB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66) | 66 | Aarhus 1900 | 17:18.43 | |||||||||||
2 | Jens LoffJens Loff ('90) | 90 | Randers Freja | 17:20.90 | SB | ||||||||||
3 | Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('71) | 71 | Randers Freja | 18:27.93 | PB | ||||||||||
4 | Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63) | 63 | Skive AM | 21:58.87 | SB | ||||||||||
M 1000 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja | 2:24.77 | |||||||||||||
Christian Karstensen, Per Egge Rasmussen, Peter Hoe, Jens Loff | |||||||||||||||
K 100 m Vind: -3.5 Finale A Finale | Vind: -3.5 | ||||||||||||||
1 | Louise ViborgLouise Viborg ('91) | 91 | Aarhus 1900 | 15.27 | PB | ||||||||||
2 | Marianne GramMarianne Gram ('50) | 50 | Skive AM | 19.53 | PB | ||||||||||
3 | Sonja StigsenSonja Stigsen ('51) | 51 | Viborg AM | 19.54 | SB | ||||||||||
4 | Birgit KastepoldBirgit Kastepold ('85) | 85 | Aarhus 1900 / EST | 20.30 | PB | ||||||||||
5 | Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45) | 45 | Aalborg AM | 21.53 | SB | ||||||||||
K 200 m Vind: -2.6 Finale A Finale | Vind: -2.6 | ||||||||||||||
1 | Tine ThomsenTine Thomsen ('85) | 85 | Aarhus 1900 | 30.04 | SB | ||||||||||
2 | Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49) | 49 | Viborg AM | 39.17 | PB | ||||||||||
3 | Marianne GramMarianne Gram ('50) | 50 | Skive AM | 42.07 | SB | ||||||||||
4 | Annette M MøllerAnnette M Møller ('56) | 56 | Aalborg AM | 51.03 | PB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne JensenAnne Jensen ('77) | 77 | Aalborg AM | 3:01.61 | PB | ||||||||||
2 | Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66) | 66 | Skive AM | 3:05.84 | PB | ||||||||||
3 | Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49) | 49 | Viborg AM | 3:20.67 | SB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67) | 67 | Aarhus 1900 | 18:54.26 | SB | ||||||||||
2 | Ulla Binderup JacobsenUlla Binderup Jacobsen ('65) | 65 | Viborg AM | 20:56.89 | |||||||||||
3 | Anne JensenAnne Jensen ('77) | 77 | Aalborg AM | 21:27.38 | PB | ||||||||||
4 | Lene PedersenLene Pedersen ('79) | 79 | Aarhus 1900 | 21:51.19 | SB | ||||||||||
5 | Lene FiskerLene Fisker ('65) | 65 | Skive AM | 21:55.81 | SB | ||||||||||
6 | Annette M MøllerAnnette M Møller ('56) | 56 | Aalborg AM | 23:35.73 | SB | ||||||||||
M30 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 14.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M30 Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 39.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M30 Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 55.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K30 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Louise SevelstedLouise Sevelsted ('91) | 91 | Aarhus 1900 | 2.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K35 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tine ThomsenTine Thomsen ('85) | 85 | Aarhus 1900 | 4.18 | +1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K35 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Birgit KastepoldBirgit Kastepold ('85) | 85 | Aarhus 1900 / EST | 5.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K40 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne JensenAnne Jensen ('77) | 77 | Aalborg AM | 2.69 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K40 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marie Møller ChristiansenMarie Møller Christiansen ('78) | 78 | Hvide Sande | 7.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K40 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lene PedersenLene Pedersen ('79) | 79 | Aarhus 1900 | 17.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K40 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marie Møller ChristiansenMarie Møller Christiansen ('78) | 78 | Hvide Sande | 25.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K40 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marie Møller ChristiansenMarie Møller Christiansen ('78) | 78 | Hvide Sande | 16.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 11.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 35.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 42.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bo Lindholm PedersenBo Lindholm Pedersen ('71) | 71 | Randers Freja | 4.43 | +1.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M50 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jesper HviidJesper Hviid ('70) | 70 | Randers Freja | 37.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66) | 66 | Aarhus 1900 | 1.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66) | 66 | Aarhus 1900 | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63) | 63 | Skive AM | 3.06 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
M55 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66) | 66 | Aarhus 1900 | 28.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59) | 59 | Randers Freja | 1.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59) | 59 | Randers Freja | 2.50 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59) | 59 | Randers Freja | 3.82 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M60 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per SabroePer Sabroe ('59) | 59 | HGF AM | 38.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per SabroePer Sabroe ('59) | 59 | HGF AM | 37.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ib RasmussenIb Rasmussen ('55) | 55 | Randers Freja | 8.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ib RasmussenIb Rasmussen ('55) | 55 | Randers Freja | 33.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K65 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alice Høvring ChristensenAlice Høvring Christensen ('56) | 56 | AK Holstebro | 7.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K65 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alice Høvring ChristensenAlice Høvring Christensen ('56) | 56 | AK Holstebro | 20.15 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Jytte BitchJytte Bitch ('54) | 54 | Hvide Sande | 16.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Preben KrebsPreben Krebs ('51) | 51 | Aalborg AM | 8.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ivan MøllerIvan Møller ('49) | 49 | Aalborg AM | 22.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Preben KrebsPreben Krebs ('51) | 51 | Aalborg AM | 28.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Ivan MøllerIvan Møller ('49) | 49 | Aalborg AM | 20.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ivan MøllerIvan Møller ('49) | 49 | Aalborg AM | 20.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K70 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sonja StigsenSonja Stigsen ('51) | 51 | Viborg AM | 2.77 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
K70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sonja StigsenSonja Stigsen ('51) | 51 | Viborg AM | 11.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Peter BjerrePeter Bjerre ('42) | 42 | Aarhus 1900 | 1.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Peter BjerrePeter Bjerre ('42) | 42 | Aarhus 1900 | 2.47 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
M75 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Peter BjerrePeter Bjerre ('42) | 42 | Aarhus 1900 | 20.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 1.00 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45) | 45 | Aalborg AM | 0.95 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 7.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 28.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45) | 45 | Aalborg AM | 19.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M80 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39) | 39 | Aarhus 1900 | 6.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M80 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39) | 39 | Aarhus 1900 | 15.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M80 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39) | 39 | Aarhus 1900 | 22.73 | |||||||||||
|