Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DT Masters for hold, 2. runde i Randers 16.6.2021
Randers Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja12.20
  
 
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190016.83
  
 PB
3Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM21.87
  
 
M 200 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja24.95
  
 
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190036.54
  
 SB
3Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM47.12
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:12.60
  
 
2Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:13.21
  
 
3Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja2:20.31
  
 SB
4Peter HoePeter Hoe ('70)2:20.85
  
 PB
5Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM2:28.18
  
 SB
6Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19002:31.28
  
 SB
7Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 19003:13.83
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 190017:18.43
  
 
2Jens LoffJens Loff ('90)Randers Freja17:20.90
  
 SB
3Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('69)Randers Freja18:27.93
  
 PB
4Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63)Skive AM21:58.87
  
 SB
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  2:24.77
  
 
  Christian B. Jensen, Per Egge Rasmussen, Peter Hoe, Jens Loff
K 100 m    
Vind: -3.5

Finale A

Finale
Vind: -3.5
1Louise ViborgLouise Viborg ('91)Aarhus 190015.27
  
 PB
2Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM19.53
  
 PB
3Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM19.54
  
 SB
4Birgit KastepoldBirgit Kastepold ('85)Aarhus 1900 / EST20.30
  
 PB
5Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM21.53
  
 SB
K 200 m    
Vind: -2.6

Finale A

Finale
Vind: -2.6
1Tine ThomsenTine Thomsen ('85)Aarhus 190030.04
  
 SB
2Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM39.17
  
 PB
3Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM42.07
  
 SB
4Annette M MøllerAnnette M Møller ('56)Aalborg AM51.03
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Anne JensenAnne Jensen ('77)Aalborg AM3:01.61
  
 PB
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM3:05.84
  
 PB
3Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:20.67
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190018:54.26
  
 SB
2Ulla Binderup JacobsenUlla Binderup Jacobsen ('65)Viborg AM20:56.89
  
 
3Anne JensenAnne Jensen ('77)Aalborg AM21:27.38
  
 PB
4Lene PedersenLene Pedersen ('79)Aarhus 190021:51.19
  
 SB
5Lene FiskerLene Fisker ('65)HGF AM21:55.81
  
 SB
6Annette M MøllerAnnette M Møller ('56)Aalborg AM23:35.73
  
 SB
M30 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.36
  
 SB
 
14.10 SB14.36 SB14.25  –    
M30 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM39.92
  
 
 
39.9239.4439.02  –    
M30 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM55.18
  
 
 
50.4754.6455.0755.18    
K30 Stangspring    

Finale A

Finale
1Louise SevelstedLouise Sevelsted ('91)Aarhus 19002.30
  
 PB
 
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
 XO
2.30 PB
  O
2.40
XXX
 
K35 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tine ThomsenTine Thomsen ('85)Aarhus 19004.18
+1.8
  
 PB
 
4.17
 2.3
4.09
 0.8
3.83
 1.7
4.18 PB
 1.8
    
K35 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Birgit KastepoldBirgit Kastepold ('85)Aarhus 1900 / EST5.25
  
 PB
 
4.46 PB5.09 PB5.12 PB5.25 PB    
K40 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anne JensenAnne Jensen ('77)Aalborg AM2.69
+1.4
  
 PB
 
2.59 PB
 1.7
2.69 PB
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
    
K40 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marie Møller ChristiansenMarie Møller Christiansen ('78)Hvide Sande7.12
  
 PB
 
6.43 PB7.10 PB7.12 PB6.17    
K40 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lene PedersenLene Pedersen ('79)Aarhus 190017.80
  
 PB
 
15.57 PB17.80 PB16.73  –    
K40 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marie Møller ChristiansenMarie Møller Christiansen ('78)Hvide Sande25.59
  
 
 
  –24.7825.59  –    
K40 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie Møller ChristiansenMarie Møller Christiansen ('78)Hvide Sande16.71
  
 PB
 
  –16.71 PB16.22     
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja11.37
  
 SB
 
  –  –11.37 SB11.26    
M45 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja35.69
  
 
 
  –35.69  –  –    
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja42.25
  
 SB
 
39.2338.5442.25 SB40.74    
M50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bo Lindholm PedersenBo Lindholm Pedersen ('71)Randers Freja4.43
+1.8
  
 SB
 
4.30 SB
 1.8
4.43 SB
 1.8
  X
 0.0
  X
 0.0
    
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja37.85
  
 PB
 
35.4337.16 PB37.57 PB37.85 PB    
M55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.30
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
  
M55 Stangspring    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.70
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.70 SB
XXO
1.80
XXX
     
M55 Længdespring    

Finale A

Finale
1Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63)Skive AM3.06 w
+2.6
  
 
 
3.06
 2.6
2.64
 2.3
2.57 PB
 1.1
2.56
 2.0
    
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 190028.69
  
 SB
 
25.03 SB23.3228.69 SB24.70    
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
M60 Stangspring    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.50
  
 =SB
 
2.40
 XO
2.50 =SB
XXO
2.60
XXX
     
M60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.82
+1.2
  
 SB
 
3.75
 2.3
3.60
 1.8
3.82 SB
 1.2
3.59
 0.8
    
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM38.79
  
 
 
38.3537.4837.3138.79    
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM37.96
  
 
 
37.9637.17  –  –    
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Ib RasmussenIb Rasmussen ('55)Randers Freja8.79
  
 
 
  –6.568.79  –    
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Ib RasmussenIb Rasmussen ('55)Randers Freja33.01
  
 
 
30.63  –  –33.01    
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alice Høvring ChristensenAlice Høvring Christensen ('56)AK Holstebro7.73
  
 SB
 
7.327.73 SB  –7.46    
K65 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Alice Høvring ChristensenAlice Høvring Christensen ('56)AK Holstebro20.15
  
 =SB
 
20.15 =SB19.3119.04     
1Jytte BitchJytte Bitch ('54)Hvide Sande16.90
  
 PB
 
14.29 PB16.90 PB  –     
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM8.84
  
 
 
8.79  –  –8.84    
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Ivan MøllerIvan Møller ('49)Aalborg AM22.74
  
 SB
 
  –22.74 SB22.0822.51    
M70 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben KrebsPreben Krebs ('51)Aalborg AM28.42
  
 PB
 
28.42 PB  –  –  –    
1Ivan MøllerIvan Møller ('49)Aalborg AM20.94
  
 SB
 
20.53 SB20.94 SB20.25  –    
M70 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ivan MøllerIvan Møller ('49)Aalborg AM20.10
  
 
 
20.1019.00  –19.59    
K70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM2.77 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
2.74
 0.7
2.65
 1.8
2.77
 2.1
    
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.82
  
 SB
 
10.20 SB11.82 SB  –  –    
M75 Højdespring    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.00
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
     
M75 Længdespring    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002.47 w
+2.3
  
 
 
2.17
 2.8
2.42 =SB
 1.6
2.47
 2.3
2.30
 1.5
    
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190020.81
  
 SB
 
20.03 SB20.51 SB  –20.81 SB    
K75 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande1.00
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00 =SB
 XO
    
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM0.95
  
 =SB
 
0.90
  O
0.95 =SB
  O
      
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.59
  
 
 
7.337.457.597.42    
K75 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande28.94
  
 SB
 
28.94 SB  –  –  –    
K75 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM19.18
  
 
 
19.1819.12  –     
M80 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19006.81
  
 
 
6.786.72  –6.81    
M80 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190015.04
  
 
 
13.9914.1315.04  –    
M80 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190022.73
  
 
 
22.2822.7322.0821.87    

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg