Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Øst Danske Mesterskaber Ungdom 19.6.2021
Ballerup stadion

M22 100 m    
Vind: -2.6

Finale A

Finale
Vind: -2.6
1Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.33
  
 
2Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.62
  
 
3Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.85
  
 
M22 400 m    

Finale A

Finale
1David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik59.17
  
 SB
M22 110 m hæk    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.29
  
 
M22 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.48
  
 PB
 
11.63 SB12.14 =PB12.42 PB12.39  X12.48 PB  
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM61.48
  
 
 
59.64  X60.9161.0261.48  X  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK58.08
  
 
 
53.6656.48  X58.08  X57.57  
3Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia52.76
  
 
 
49.6350.0652.76  X52.73  X  
4Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM48.88
  
 PB
 
  X47.32  X  X48.88 PB  X  
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta54.61
  
 
 
53.3654.61  X46.8549.43  X  
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk42.43
  
 
 
42.43  X  X  –  –  –  
K22 100 m    
Vind: -2.6

Finale A

Finale
Vind: -2.6
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.33
  
 
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.69
  
 SB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.73
  
 
4Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.75
  
 SB
5Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta12.92
  
 SB
6Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.02
  
 
K22 1500 m    

Finale A

Finale
1Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta4:58.03
  
 SB
2Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:21.03
  
 
3Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:21.57
  
 
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta5:45.03
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta15.29
  
 
K22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.63
  
 =SB
 
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63 =SB
 XO
1.66
XXX
   
K22 Trespring     

Finale A

Finale
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.90
0.0
  
 SB
 
10.74 SB
 -0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
10.90 SB
 0.0
10.84
 0.0
  X
 0.0
  
K22 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK32.13
  
 SB
 
29.33  X29.3429.1630.0332.13 SB  
K22 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tracy AgyekumTracy Agyekum ('01)BAK23.13
  
 
 
23.1322.6323.0221.5920.71  X  
D19 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.20
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.27
  
 =PB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.34
  
 PB
4Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.07
  
 
5Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.26
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF11.29
Q
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.40
q
  
 
3Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.31
q
  
 
4Mads WaltherMads Walther ('02)IK Hellas12.37
q
  
 PB
5Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF13.81
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.42
Q
  
 
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.58
q
  
 
3Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.81
q
  
 
4Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.48
q
  
 SB
D19 400 m    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF53.43
  
 
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas54.15
  
 
3Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF59.45
  
 SB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas4:16.93
  
 
2Daniel Smith KjergaardDaniel Smith Kjergaard ('03)BAC4:23.24
  
 PB
3Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:28.58
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF15.76
  
 SB
2Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF19.84
  
 PB
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.90
  
 
 
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXX
    
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan13.45
+1.1
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
13.45
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta13.10
+0.8
  
 SB
 
11.18 SB
 0.0
12.57 SB
 0.0
12.83 SB
 0.0
  X
 0.0
13.10 SB
 0.8
  X
 0.0
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA14.14
  
 PB
 
13.1314.07 PB13.4214.14 PB13.7714.11  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.55
  
 
 
12.0911.5012.5512.2011.4812.01  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA58.38
  
 PB
 
57.1154.7755.1452.2052.9958.38 PB  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik49.80
  
 SB
 
45.88 SB44.1844.0342.9649.80 SB49.13  
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta45.91
  
 
 
44.2344.12  X  X44.8145.91  
4Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC43.81
  
 
 
43.8142.3542.59  X  X40.19  
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:02.73
  
 
2Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1:05.50
  
 SB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.57
  
 
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.24
-1.1
  
 SB
 
11.02
 0.0
11.13 SB
 -1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
10.78
 -1.1
11.24 SB
 -1.1
  
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.33
  
 PB
 
11.1811.90 PB12.33 PB11.5711.9811.57  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.37
  
 PB
 
10.0010.93 PB11.37 PB10.8310.8510.50  
3Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK10.18
  
 PB
 
9.06 SB  X9.52 SB10.18 PB9.46  X  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta53.84
  
 
 
52.84  X53.8451.0653.58   
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta42.01
  
 
 
38.55  X41.2439.7642.01  X  
P19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  51.18
  
 
  Nanna Grubert, Filippa Roug, Stine Baandrup Tindbæk, Caroline Vammen
D17 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.25
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.31
  
 PB
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.44
  
 PB
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.58
  
 
5Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK12.94
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.41
Q
  
 
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.49
q
  
 
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.50
q
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.77
q
  
 
5Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.89
q
  
 PB
6Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.34
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.43
Q
  
 
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.52
q
  
 
3Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta11.75
q
  
 
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK12.91
  
 PB
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.99
  
 PB
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta51.17
  
 
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK1:00.93
  
 
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:20.81
  
 
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:22.86
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik15.30
  
 PB
2Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta20.17
  
 PB
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF4.10
  
 
 
3.80
 XO
4.10
 XO
4.30
XXX
     
2Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.20
  
 
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXX
   
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 9.12
+0.6
  
 PB
 
8.10 SB
 0.2
8.86
 2.3
8.93
 2.6
8.84 PB
 0.0
8.96 PB
 0.9
9.12 PB
 0.6
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta15.33
  
 
 
  X14.71  X  X15.33  X  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.81
  
 PB
 
13.7413.9214.2713.9213.7214.81 PB  
3Asger LangeAsger Lange ('05)Greve Atletik13.92
  
 PB
 
  X  X13.51 PB12.74  X13.92 PB  
4Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik12.93
  
 PB
 
11.3312.00  X12.93 PB12.77  X  
5David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.58
  
 PB
 
10.8811.12 PB10.4310.54  X11.58 PB  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik53.59
  
 
 
  X  X47.57  X53.59  X  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta52.44
  
 
 
  X49.0949.3751.3952.44  X  
3Julius KleinJulius Klein ('04)BAC47.64
  
 
 
44.9144.3344.76  X46.9747.64  
4Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik41.88
  
 
 
  X  X  X  X41.8841.30  
5Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC33.06
  
 PB
 
29.8930.82 PB  X31.67 PB  X33.06 PB  
6Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC24.06
  
 PB
 
22.1222.6622.8622.6824.06 PB22.57  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta58.21
  
 PB
 
55.2458.21 PB  X  X53.29  X  
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta49.46
  
 
 
  X49.46  X48.0248.20  X  
3Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik45.55
  
 PB
 
40.5045.55 PB39.6838.4243.83  X  
4Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 44.28
  
 PB
 
44.28 PB  X  X30.72  X  X  
5Julius KleinJulius Klein ('04)BAC44.20
  
 
 
39.2544.20  X44.15  X  X  
D17 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  47.48
  
 
  Simon-Ronaldo Baun L Gonzales, Victor Coldberg, Rasmus Eybye Petersen, Daniel Bisgaard
P17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.53
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.06
  
 
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.08
  
 PB
4Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.15
  
 
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.23
  
 PB
6Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.32
  
 
7Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.47
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -2.0
Vind: -2.0
1Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.74
Q
  
 
2Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.39
q
  
 
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.47
q
  
 SB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.68
q
  
 
5Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta14.40
  
 SB
Indledende 2
Vind: -2.9
Vind: -2.9
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.36
Q
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.41
q
  
 
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.42
q
  
 
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.50
q
  
 
5Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.70
  
 SB
P17 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF8:50.56
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta15.29
  
 SB
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta15.60
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik15.66
  
 
4Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF18.54
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.63
  
 
 
1.54
  O
1.57
 XO
1.60
  O
1.63
  O
1.66
XXX
   
2Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.60
  
 SB
 
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63
XXX
   
3Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.51
  
 PB
 
1.40
  O
1.45 SB
  O
1.48 PB
XXO
1.51 PB
  O
1.54
XXX
   
4Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
    
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik11.20
-0.2
  
 PB
 
10.48 SB
 -0.6
11.20 PB
 -0.2
10.69
 -1.3
10.86
 0.0
10.50
 -1.5
10.72
 -1.0
  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.64
-0.1
  
 
 
10.25
 -1.1
10.50
 0.0
10.64
 -0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
10.24
 -0.3
  
3Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 9.66
0.0
  
 
 
9.66
 0.0
9.57
 -1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
9.32
 -2.5
  X
 0.0
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.49
  
 SB
 
12.49 SB11.4711.4212.4111.9111.41  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC11.29
  
 
 
  X  X10.6010.2010.1811.29  
3Hibo AwaaleHibo Awaale ('05)DELTA6.49
  
 PB
 
6.27 SB6.49 PB6.475.866.376.25  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta53.32
  
 
 
  X  X53.3251.3052.21  X  
2Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC45.92
  
 
 
  X44.6040.7445.92  X44.71  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC43.98
  
 
 
42.1643.8843.9843.9843.1339.88  
4Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik39.59
  
 
 
39.59  X  X  X38.27  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia44.90
  
 PB
 
39.3944.90 PB38.2338.7139.2438.91  
2Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF38.05
  
 SB
 
  X34.5237.05 SB35.23  X38.05 SB  
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 27.05
  
 
 
  X27.05  X  –  –  –  
4Hibo AwaaleHibo Awaale ('05)DELTA20.41
  
 PB
 
17.36 SB19.29 PB19.0920.41 PB14.71  X  
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.47
  
 
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK11.83
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.03
  
 
4Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta12.06
  
 =PB
5Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.22
  
 
6Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.23
  
 
7Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 12.58
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.02
Q
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.38
q
  
 
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF13.68
  
 PB
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC13.96
  
 
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF14.18
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta12.33
Q
  
 
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.43
q
  
 
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.48
q
  
 
4Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 12.63
q
  
 PB
5Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik13.07
  
 PB
Indledende 3
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.58
Q
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.23
q
  
 PB
3Gabriel HaywoodGabriel Haywood ('06)12.68
  
 PB
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF13.57
  
 
5Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk13.84
  
 PB
6Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta14.05
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC39.10
  
 PB
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF45.21
  
 PB
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik46.30
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:32.00
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 4:56.67
  
 PB
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:57.40
  
 
4Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK5:00.46
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas5:04.73
  
 
6Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik5:18.59
  
 PB
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5:22.00
  
 
8Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA5:22.03
  
 PB
9Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas5:25.74
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.64
  
 
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta DNF
  
 
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 9.86
0.0
  
 PB
 
9.65 PB
 0.0
9.86 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
9.40
 1.5
  –
 0.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik12.93
  
 
 
12.89  X12.2012.9212.93  X  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.08
  
 
 
11.0412.0712.0811.8011.9211.81  
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik11.92
  
 
 
11.92  X11.7011.6611.8211.14  
4Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.12
  
 
 
10.12  X  X  X  X  X  
5Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM9.49
  
 
 
9.49  X9.49  X9.319.41  
6Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC9.33
  
 PB
 
7.957.588.51 PB8.58 PB8.67 PB9.33 PB  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF38.99
  
 PB
 
37.06 PB38.64 PB  X38.99 PB36.76   
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik30.98
  
 PB
 
29.8727.7428.0729.6830.98 PB   
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.83
  
 SB
 
36.4141.83 SB41.3735.2237.21  X  
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK38.33
  
 PB
 
36.04 PB38.33 PB37.9231.1434.2633.23  
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta34.98
  
 PB
 
34.98 PB  X26.4331.15  X31.30  
4Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 32.11
  
 PB
 
30.12 PB27.2629.9032.11 PB28.0528.49  
5Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik25.93
  
 
 
20.18  X23.0721.6025.8125.93  
6Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC24.78
  
 
 
21.53  X  X24.38  X24.78  
7Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas24.21
  
 PB
 
  X21.20 PB  X  X24.21 PB22.24  
8Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC22.08
  
 PB
 
20.66  X  X19.5414.8922.08 PB  
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  46.22
  
 
  Nikolaj Krüger, Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Thor Knudsen
3Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  53.54
  
 
  Carl-Emil Jensen, Karlo Emil Lüders, Mads Laurits Nejsum Clausen, Noah Bank
P15 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.72
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta12.93
  
 
3Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.95
  
 PB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.08
  
 PB
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.20
  
 PB
6Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.42
  
 SB
7Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.43
  
 PB
8Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.44
  
 
Semifinale
Semi 1
Vind: -2.6
Vind: -2.6
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.95
Q
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.38
Q
  
 
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.79
q
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.85
q
  
 
5Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.37
  
 
Semi 2
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta13.25
Q
  
 
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.39
Q
  
 
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.56
q
  
 
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.79
q
  
 
5Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF14.01
  
 
6Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.25
  
 
7Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK14.32
  
 
8Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 14.40
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.74
Q
  
 SB
2Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF13.90
Q
  
 SB
3Benedicte Bjørk PedersenBenedicte Bjørk Pedersen ('06)Holte Atletik14.13
q
  
 
Indledende 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.93
Q
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.12
Q
  
 
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.89
q
  
 PB
4Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.91
q
  
 
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød14.35
q
  
 SB
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.40
  
 SB
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.53
  
 
Indledende 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.62
Q
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.07
Q
  
 PB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.46
  
 PB
4Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK14.90
  
 PB
5Selina Taslicukur MørchSelina Taslicukur Mørch ('07)BAK15.03
  
 PB
6Andrea Friis-VestergaardAndrea Friis-Vestergaard ('06)15.55
  
 PB
Indledende 4
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta13.22
Q
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.31
Q
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.57
q
  
 
4Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.67
q
  
 
5Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.14
q
  
 
6Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 14.23
q
  
 PB
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.36
  
 
8Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK15.02
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK45.24
  
 PB
2Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik45.70
  
 PB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik50.08
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:36.02
  
 
2Linea ElmgrenLinea Elmgren ('07)Blovstrød Løverne5:38.70
  
 
3Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC6:14.23
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.27
  
 SB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.45
  
 PB
3Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik14.83
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF15.74
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.60
  
 PB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56 =PB
  O
1.60 PB
 XO
1.62
XXX
  
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.53
  
 PB
 
1.30
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47 =SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 PB
  O
 
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.50
  
 SB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44 =SB
XXO
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53
XXX
 
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.47
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44 SB
  O
1.47 SB
 XO
1.50
XXX
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.38
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =SB
  O
1.38 SB
  O
1.41
XXX
  
5Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.38
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
7Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.38
  
 
 
1.30
 XO
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
XXX
    
8Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
   
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.86
-0.5
  
 PB
 
9.86 PB
 -0.5
9.63
 -1.6
9.52
 0.0
9.37
 -1.8
9.71
 -1.8
9.61
 -0.8
  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC46.75
  
 PB
 
41.4443.3246.75 PB45.8446.2344.83  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF45.48
  
 PB
 
  X  X45.48 PB  X  X42.84  
3Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF45.15
  
 PB
 
38.2840.6345.15 PB  X44.2841.55  
4Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia38.19
  
 PB
 
  X  X32.2835.31 PB35.0438.19 PB  
5Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM24.06
  
 
 
23.44  X24.0622.9724.06  X  
6Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik23.06
  
 PB
 
22.59 PB  X18.1821.3221.0923.06 PB  
7Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik19.17
  
 
 
17.5117.5818.9419.0519.1718.70  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik32.42
  
 
 
28.0229.1532.4225.7829.1828.19  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas30.34
  
 SB
 
28.07 SB26.5524.0630.34 SB26.4929.42  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik29.70
  
 
 
  X22.5222.3328.5529.7029.53  
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF23.57
  
 
 
20.6923.57  X20.7221.5423.38  
5Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta22.64
  
 
 
22.64  X  X19.53  X  X  
6Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta22.33
  
 PB
 
22.33 PB19.4717.3621.2814.8618.18  
7Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta21.38
  
 
 
  X  X21.38  X  X  X  
8Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC18.03
  
 PB
 
18.03 PB  X  X14.0115.0011.73  
9Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM12.88
  
 
 
12.88  X  X     
Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  –      
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta NM
  
 
 
  X  –      
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  50.83
  
 
  Amaya Kruse Jørgensen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Pil Nedergaard, Freja Isabel Knudsen
2Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  53.66
  
 
  Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg, Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen
3Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  55.10
  
 
  Milla Eskildsen, Aliya Dahl, Karla Danger Nielsen, Isabella Bonde
4Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  58.25
  
 
  Caroline Kobberød, Mathilde Bursøe, Selina Taslicukur Mørch, Mille Holck Larsen
5Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  59.25
  
 
  Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen, Signe Kensø, Vanja Stojanovic
D13 200 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 27.35
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta27.70
  
 PB
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta28.11
  
 
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta28.21
  
 PB
5Anton KystAnton Kyst ('08)BAC42.88
  
 
Finale B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK26.74
  
 
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta29.13
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik30.51
  
 PB
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta30.91
  
 PB
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta32.53
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:39.70
  
 
2Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:47.32
  
 SB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1:54.08
  
 
4August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF1:54.51
  
 PB
5Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF1:59.34
  
 
6David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta1:59.69
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.79
  
 SB
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.34
  
 =PB
3Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta16.13
  
 PB
4Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF16.98
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.40
+1.0
  
 PB
 
5.40 PB
 1.0
5.05
 0.0
5.18
 -1.5
4.93
 -2.3
  –
 0.0
   
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.90
0.0
  
 PB
 
4.75
 1.2
4.85 PB
 0.0
4.83
 0.0
4.78
 0.0
4.86 PB
 0.0
4.90 PB
 0.0
  
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.40
0.0
  
 PB
 
4.40 PB
 0.0
3.63
 0.0
4.35
 0.0
4.40 =PB
 -0.6
4.36
 0.0
  –
 0.0
  
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik4.35
-0.9
  
 PB
 
4.22 PB
 0.0
  X
 0.0
4.35 PB
 -0.9
4.27
 -0.6
4.27
 -0.6
4.35 =PB
 0.0
  
5Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.33
+0.9
  
 PB
 
4.05
 0.0
4.33 PB
 0.9
4.20
 0.0
4.12
 0.0
4.02
 -1.0
  –
 0.0
  
6Anton KystAnton Kyst ('08)BAC4.25
-0.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.25
 -0.2
4.22
 -1.1
  X
 0.0
3.27
 0.0
  
7Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 3.65
+1.6
  
 
 
3.55
 0.0
3.65
 1.6
3.44
 0.0
2.82
 -1.0
3.45
 -1.9
  –
 0.0
  
8Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF3.57
0.0
  
 PB
 
3.48 SB
 0.0
3.45
 0.0
  X
 0.0
3.42
 0.3
3.47
 -0.8
3.57 PB
 0.0
  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik36.12
  
 PB
 
35.0035.88 PB  X36.12 PB  X  X  
2Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik17.45
  
 PB
 
17.45 PB17.2113.3416.08  X  X  
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.00
  
 SB
 
15.39 SB12.7916.00 SB  X14.41   
P13 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF29.55
  
 PB
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.63
  
 PB
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF30.14
  
 
4Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF31.07
  
 
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta29.33
  
 PB
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM31.77
  
 PB
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik34.43
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik1:45.34
  
 PB
2Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA1:47.05
  
 PB
3Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM1:53.04
  
 PB
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM2:13.43
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.36
  
 SB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.61
  
 PB
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.89
  
 SB
4Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK11.15
  
 PB
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.89
  
 PB
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC13.61
  
 PB
7Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 14.01
  
 PB
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF2.10
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.60 SB
  O
1.70 SB
 XO
1.80 =PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
 XO
2.20
XXX
2Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.90
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
XXO
1.90 PB
  O
2.00
XXX
  
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.90
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
XXO
1.90 PB
 XO
2.00
XXX
  
Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik NH
  
 
 
1.50
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.73
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.73 PB
 0.0
  X
 0.0
4.57
 -1.5
4.59
 -1.7
4.57
 -1.0
  
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.70
-0.7
  
 PB
 
4.70 PB
 -0.7
4.59
 -2.2
4.51
 -0.1
4.68
 0.0
4.50
 -1.2
4.63
 -3.1
  
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.63
-0.4
  
 
 
4.63
 -0.4
4.47
 -2.7
4.34
 0.0
4.44
 -0.4
4.54
 -1.5
4.59
 -1.0
  
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.60
0.0
  
 SB
 
4.47
 -1.3
4.47
 -1.7
4.60 SB
 0.0
4.26
 -1.0
4.48
 -0.8
4.55
 -1.0
  
5Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.50
0.0
  
 SB
 
4.41 SB
 -1.0
4.50 SB
 0.0
  X
 0.0
4.40
 0.0
4.35
 -1.5
  X
 0.0
  
6Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta4.31
-1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
4.18
 -0.5
  X
 0.0
4.04
 -0.5
  X
 0.0
4.31 PB
 -1.4
  
7Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.23
-0.7
  
 
 
4.18
 -1.9
4.23
 -0.7
4.06
 -1.1
3.95
 -2.3
4.00
 -1.3
3.85
 -1.0
  
8Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.08
-0.3
  
 
 
4.07
 -1.5
4.08
 -0.3
3.86
 -0.8
3.79
 -0.1
3.87
 -0.2
  –
 0.0
  
9Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.97
-1.9
  
 
 
3.97
 -1.9
3.91
 -2.7
  –
 0.0
     
10Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK3.76
0.0
  
 SB
 
3.74 SB
 -1.3
3.66
 -1.8
3.76 SB
 0.0
     
11Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF3.76
-1.4
  
 
 
3.76
 -1.4
3.72
 -0.1
3.58
 -0.7
     
12Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 3.75
-1.9
  
 
 
3.75
 -1.9
3.08
 -1.0
3.51
 0.0
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC24.94
  
 PB
 
21.37 SB24.94 PB23.3124.6820.9123.85  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 22.63
  
 PB
 
20.20  X22.63 PB15.2121.1922.28  
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.01
  
 PB
 
  X  X10.49 PB  X11.95 PB14.01 PB  
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 34.96
  
 PB
 
34.96 PB31.20  X  X  X  X  
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik24.07
  
 PB
 
17.57 SB24.07 PB21.8318.7021.1818.96  
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik21.70
  
 PB
 
18.02 SB17.7618.67 SB21.70 PB19.0819.45  
D12 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF29.31
  
 
2Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik30.09
  
 PB
3Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF30.35
  
 PB
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta31.63
  
 PB
D12 600 m    

Finale A

Finale
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:45.05
  
 
2Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik2:03.49
  
 PB
D12 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk16.11
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.00
0.0
  
 PB
 
4.64
 -2.0
5.00 PB
 0.0
  X
 0.0
3.92
 0.0
4.33
 -0.5
4.51
 -1.2
  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.42
0.0
  
 PB
 
4.22
 -1.4
4.38 PB
 -1.3
4.42 PB
 0.0
4.24
 -1.3
4.21
 0.1
4.26
 -1.5
  
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.36
-0.8
  
 
 
4.20
 -1.1
4.36
 -0.8
4.28
 -0.8
3.89
 -1.7
3.19
 0.0
4.21
 0.0
  
4Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF4.27
0.0
  
 
 
4.19
 -0.8
4.09
 0.0
4.16
 -1.6
  X
 0.0
4.16
 -1.4
4.27
 0.0
  
5Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik4.21
0.0
  
 PB
 
3.85
 -2.2
3.90
 -1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.21 PB
 0.0
4.20
 0.0
  
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.21
+0.1
  
 PB
 
4.19 PB
 -2.0
4.17
 -1.4
3.95
 -0.9
4.21 PB
 0.1
4.10
 -1.0
3.90
 -0.7
  
D12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta20.34
  
 PB
 
17.16 PB16.1018.24 PB20.34 PB19.6518.78  
P12 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta27.24
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC30.15
  
 
3Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik30.87
  
 
4Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF31.52
  
 PB
5Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik33.04
  
 PB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF30.74
  
 
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik32.65
  
 
3Sophia LaursenSophia Laursen ('09)37.47
  
 PB
P12 600 m    

Finale A

Finale
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1:57.61
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF2:03.10
  
 
3Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2:03.23
  
 PB
4Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF2:06.09
  
 
5Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC2:16.94
  
 PB
6Sophia Yoon LaursenSophia Yoon Laursen ('09)2:23.93
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta11.95
  
 PB
2Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF12.46
  
 PB
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.30
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.08
+1.8
  
 
 
5.08
 1.8
4.84
 0.0
4.79
 2.3
4.72
 -1.7
  X
 0.0
4.91
 -1.9
  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.32
0.0
  
 
 
4.32
 0.0
4.22
 0.0
4.24
 2.0
4.08
 -1.3
4.13
 -1.0
4.12
 -0.5
  
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 3.94
-0.1
  
 SB
 
3.70 SB
 1.2
3.77 SB
 1.1
  X
 0.0
3.57
 0.0
3.82 SB
 -0.1
3.94 SB
 -0.1
  
4Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.92
-1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
3.85 =SB
 0.5
3.88 PB
 1.1
3.81
 -1.4
3.92 PB
 -1.4
3.85
 -1.2
  
5Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF3.65
+0.6
  
 PB
 
3.65 PB
 0.6
3.64
 0.3
3.62
 1.6
3.56
 -1.1
3.56
 0.0
3.24
 -2.4
  
6Maja Sofia NørlovMaja Sofia Nørlov ('09)Sparta3.65
+1.7
  
 
 
3.65
 1.7
3.55
 0.0
3.64
 0.6
3.43
 0.6
3.35
 -1.4
  X
 0.0
  
7Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 3.54
+2.0
  
 PB
 
3.54 PB
 2.0
3.38
 0.1
3.47
 0.5
  X
 0.0
3.53
 -1.7
3.45
 -1.9
  
8Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.38
-1.0
  
 
 
3.25
 0.3
3.36
 0.2
3.32
 1.9
3.06
 -1.3
3.17
 -1.5
3.38
 -1.0
  
9Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik3.10
+1.2
  
 
 
  X
 0.0
3.07
 1.5
3.10
 1.2
     
P12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik20.73
  
 PB
 
  X18.57 PB18.22  X20.73 PB  X  
2Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia12.46
  
 
 
11.4212.46  X10.9511.0212.25  
P12 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik21.70
  
 PB
 
18.66  X20.20 PB21.70 PB18.3520.99  
2Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia17.68
  
 PB
 
14.47 PB13.8214.94 PB14.8517.68 PB17.52  

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg