Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU Randers 20.6.2021
Randers Atletikstadion

M22 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 22.30
  
 
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 23.32
  
 
M22 800 m    

Finale A

Finale
1Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:01.79
  
 SB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:02.83
  
 
M22 Trespring    

Finale A

Finale
1Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM13.61 w
+3.4
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
13.32
 3.9
13.61 SB  X
 0.0
  
K22 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.89 w
  
 
K22 Trespring     

Finale A

Finale
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.45
+0.7
  
 
 
12.36
 -2.3
12.23
 -1.4
12.43
 1.1
12.45
 0.7
12.31
 -2.0
  X
 0.0
  
Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D19 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190024.39
  
 SB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik2:05.48
  
 
2Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:14.18
  
 
3Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM2:21.03
  
 PB
D19 5000 m    

Finale A

Finale
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:53.83
  
 SB
2Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7715:58.45
  
 
3Oliver Uldahl BruunOliver Uldahl Bruun ('03)AGF Atletik17:17.47
  
 PB
4Johannes SchrammJohannes Schramm ('02)Aarhus 190017:43.81
  
 SB
5Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik19:14.21
  
 SB
Mikkel Schnedler RasmussenMikkel Schnedler Rasmussen ('03)AGF Atletik DNF
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.89
  
 PB
 
  X35.5338.01 PB  X38.21 PB38.89 PB  
2Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM37.59
  
 
 
37.5936.4037.44  X36.32  X  
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM35.94
  
 
 
  X  X32.6331.63  X35.94  
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja34.07
  
 
 
  X  X30.53  X34.07  X  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM22.78
  
 PB
 
  X22.04 PB22.78 PB22.3322.08  X  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 16.20
  
 PB
 
15.43 PB  X  X14.3215.60 PB16.20 PB  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM62.71
  
 
 
59.9762.71  –59.9361.22  –  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 44.15
  
 
 
  –  –44.1542.85  –  –  
P19 200 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM29.01
  
 PB
2Mathilde HøjbjergMathilde Højbjerg ('02)Aarhus 190029.90
  
 PB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:17.07
  
 
2Camilla Huus PedersenCamilla Huus Pedersen ('02)AGF Atletik2:38.66
  
 
P19 5000 m    

Finale A

Finale
1Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM18:56.12
  
 SB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.34 w
  
 
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM9.70
+1.9
  
 
 
9.25
 -1.7
9.42
 0.4
9.70
 1.9
  –
 0.0
  –
 0.0
0.94
 -1.8
  
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF38.22
  
 PB
 
36.06 SB32.35  X38.22 PB  X37.51  
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM29.73
  
 PB
 
27.30  X  X  X  X29.73 PB  
P19 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF16.56
  
 SB
 
14.48 SB14.88 SB15.85 SB16.56 SB15.91  X  
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM14.30
  
 SB
 
14.18 SB14.0014.30 SB14.1013.5913.74  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF43.36
  
 SB
 
40.1043.36 SB  X  X  X41.72  
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM41.18
  
 
 
  X  X39.5636.0036.1441.18  
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D17 200 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja22.99
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.81
  
 
3Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM23.87
  
 SB
4Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM24.19
  
 PB
5Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro24.28
  
 SB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:04.40
  
 PB
2Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM2:10.33
  
 
D17 5000 m    

Finale A

Finale
1Noah BrendholdtNoah Brendholdt ('04)Skive AM17:59.17
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 16.03
  
 PB
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.36
+1.8
  
 
 
10.36
 1.8
10.09
 4.8
10.18
 4.8
10.09
 3.9
10.14
 3.9
  X
 0.0
  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 32.16
  
 PB
 
  X25.9032.16 PB24.75  X25.29  
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja32.14
  
 
 
30.10  X31.6032.14  X  X  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro13.55
  
 PB
 
  X13.55 PB12.9613.0712.51  X  
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja11.46
  
 SB
 
10.76 SB  X11.46 SB11.2911.4011.34  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro46.59
  
 PB
 
  –46.59 PB  –  –  –46.56  
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja33.16
  
 PB
 
32.2533.16 PB32.81  –29.2931.84  
D17 Sprint Medley    

Finale A

Finale
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  2:11.62
  
 
  Simon Larsen, Jacob Vejgaard Laustsen, Andreas Tissier, Lasse Holm Jensen
P17 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM25.05
  
 PB
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja25.82
  
 PB
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja26.69
  
 PB
4Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.48
  
 SB
5Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 29.19
  
 PB
6Mathilde VammenMathilde Vammen ('04)Randers Freja34.41
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:21.77
  
 
2Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik2:29.00
  
 PB
3Mathilde VammenMathilde Vammen ('04)Randers Freja2:52.74
  
 PB
P17 3000 m    

Finale A

Finale
1Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:13.92
  
 SB
2Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik10:14.59
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik17.81
  
 PB
2Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja19.48
  
 PB
3Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja19.91
  
 SB
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.00
  
 
 
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
XXO
3.10
XXX
    
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM33.04
  
 
 
33.0430.15  X  X32.4631.29  
P17 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM15.31
  
 
 
  X15.1715.31  X  X14.83  
2Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK7711.80
  
 
 
10.6210.3011.8010.999.37  X  
3Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja10.00
  
 SB
 
  X9.72 SB9.24  X10.00 SB  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM52.66
  
 SB
 
  X51.82 SB  X  X  X52.66 SB  
2Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja38.86
  
 PB
 
  X  X  X38.86 PB  X  X  
3Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK7736.52
  
 
 
  X  X32.92  X  X36.52  
D15 200 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.9
Vind: -1.9
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja24.49
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM25.88
  
 
3Bertram ElefsenBertram Elefsen ('06)Haderslev IF26.40
  
 PB
4Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190028.20
  
 PB
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190029.62
  
 PB
Indledende 2
Vind: -4.7
Vind: -4.7
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja25.47
  
 SB
2Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM25.81
  
 PB
3Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja26.93
  
 PB
4Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 27.19
  
 PB
5Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 28.34
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:20.33
  
 PB
2Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:21.15
  
 PB
3Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:21.58
  
 PB
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:22.11
  
 PB
5Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja2:26.57
  
 PB
6Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM2:29.55
  
 
7Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM2:40.29
  
 PB
D15 3000 m    

Finale A

Finale
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF10:16.56
  
 PB
2Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM10:17.71
  
 SB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190016.27
  
 PB
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande16.49
  
 PB
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190018.29
  
 
4Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande20.66
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.83
  
 PB
 
1.70
  O
1.75
XXO
1.80
 XO
1.83 PB
  O
1.86
XXX
   
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.55
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 =PB
  O
1.55 PB
XXO
1.58
XXX
 
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
     
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
    
5Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM1.45
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 =PB
  O
1.50
XXX
  
6Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
    
7Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1.45
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
  O
1.45 =PB
XXO
1.50
XXX
   
8Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =SB
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
  
9Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande1.30
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
  
10Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande1.15
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20
XXX
      
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.40
+0.3
  
 PB
 
10.54 PB
 -0.4
10.66 PB
 -0.1
10.82 PB
 -0.5
11.40 PB
 0.3
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.08
-0.7
  
 SB
 
10.59 SB
 0.0
10.64 SB
 -0.6
  X
 0.0
10.72 SB
 -1.1
  X
 0.0
11.08 SB
 -0.7
  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja37.00
  
 
 
30.8436.67  X34.2835.4737.00  
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM29.19
  
 PB
 
29.19 PB  X28.65  X  X  X  
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande25.56
  
 PB
 
  –  –24.91 PB25.18 PB24.0925.56 PB  
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM21.27
  
 PB
 
18.37 PB  X15.6913.4321.27 PB  X  
5Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande18.75
  
 
 
  –  –16.20  X18.75  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande26.72
  
 PB
 
25.12 PB  –26.44 PB26.72 PB  –  –  
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande21.12
  
 PB
 
  –  –  –  –21.12 PB  –  
3Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande14.65
  
 PB
 
  –13.1712.9813.72  –14.65 PB  
D15 Sprint Medley    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  2:15.17
  
 
  Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller, Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
2Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  2:28.80
  
 
  Nico Schumacher, Aleksei Schack Andersen, Nikolaj Trankjær Andersen, Theis Mohr Olsen
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:36.49
  
 
  Emil Winther Tørring, Linus Sørensen, Carl Emil Bohn, Jonathan Alfred Fensten
P15 200 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.82
  
 PB
2Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja26.48
  
 SB
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik26.78
  
 PB
4Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja28.55
  
 
5Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8029.04
  
 
6Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190031.21
  
 
Indledende 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 27.33
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 27.72
  
 PB
3Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM28.86
  
 PB
4Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM30.92
  
 PB
5Simone FrostSimone Frost ('07)33.26
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:21.05
  
 PB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:21.85
  
 PB
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM2:27.28
  
 PB
4Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM2:33.34
  
 PB
5Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:34.26
  
 PB
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2:37.30
  
 PB
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:41.57
  
 PB
8Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja2:49.65
  
 PB
9Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja2:55.50
  
 PB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:41.58
  
 SB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 11:07.97
  
 PB
3Anna JensenAnna Jensen ('06)Odense Atletik 11:22.96
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.18 w
Q
  
 
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190012.82 w
q
  
 
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.11 w
q
  
 
4Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190013.19 w
q
  
 
5Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8013.37 w
q
  
 
6Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.83 w
q
  
 
7Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.09 w
q
  
 
8Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM14.61 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.06
Q
  
 
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.76
q
  
 
3Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.45
q
  
 
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.84
  
 PB
5Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM16.82
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190012.93
Q
  
 
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.08
q
  
 PB
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8013.20
q
  
 
4Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190013.43
q
  
 PB
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM14.36
q
  
 
6Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190015.25
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.00
  
 
 
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
XXX
    
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja2.90
  
 
 
2.50
  O
2.60
 XO
2.70
  O
2.80
XXO
2.90
  O
3.00
XXX
  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.40
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
 XO
2.50
XXX
    
4Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja2.30
  
 =SB
 
2.20
  O
2.30 =SB
XXO
2.40
XXX
     
Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja NH
  
 
 
2.40
  Xr
       
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM10.62
+1.2
  
 PB
 
10.36
 0.2
10.62 PB
 1.2
10.49
 2.2
10.32
 0.3
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.31
-0.6
  
 
 
9.31
 -0.6
9.14
 0.3
9.22
 2.5
9.24
 0.8
9.19
 -2.2
8.98
 2.5
  
3Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19008.99 w
+2.2
  
 
 
8.47 PB
 0.6
8.23
 1.7
  –
 0.0
8.51 PB
 -2.2
8.35
 -1.7
8.99
 2.2
  
4Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.71
-1.7
  
 PB
 
8.22 PB
 0.4
  –
 0.0
8.08
 -0.7
8.12
 0.6
8.71 PB
 -1.7
8.63
 1.2
  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF29.64
  
 SB
 
24.0124.3623.1926.0929.64 SB24.17  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM29.48
  
 PB
 
27.28  X  X27.1426.7629.48 PB  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM49.04
  
 PB
 
45.1349.04 PB47.82  –  –46.37  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM44.20
  
 SB
 
  X42.5744.06 SB44.20 SB43.4842.26  
3Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM22.37
  
 PB
 
  X19.43  X21.05 PB22.37 PB  –  
4Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja19.85
  
 PB
 
17.06 PB18.28 PB  X  X19.85 PB  –  
5Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja17.75
  
 PB
 
15.08 PB17.75 PB16.83  –  –  –  
D13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM27.35
  
 PB
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8028.68
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF29.50
  
 PB
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF30.04
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF3:10.73
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM14.41 w
  
 
2Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 190016.69 w
  
 
3Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF17.67 w
  
 
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja23.89 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 19001.42
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
XXO
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45
XXX
       
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.39
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
XXX
  
3Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19001.39
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
XXO
1.39 PB
  O
1.42
XXX
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.28
  
 PB
 
9.36 PB9.94 PB9.899.5710.23 PB10.28 PB  
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK779.99
  
 PB
 
9.99 PB  X9.369.329.388.49  
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.94
  
 
 
8.148.948.127.96  –  –  
4Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 8.49
  
 PB
 
8.33 PB7.927.598.49 PB7.687.41  
5Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 19008.47
  
 PB
 
  X8.47 PB8.238.237.508.27  
6Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19007.90
  
 PB
 
6.86 PB6.677.90 PB7.237.287.90 =PB  
7Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19007.90
  
 PB
 
5.18 PB6.76 PB7.05 PB6.977.35 PB7.90 PB  
8Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja7.52
  
 PB
 
7.36 PB7.52 PB  X  X6.586.67  
9Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF6.40
  
 
 
6.40  X6.16     
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 24.30
  
 
 
  –22.60  –  –19.0724.30  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 19.45
  
 
 
17.40  –  –  –19.45  –  
P13 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM28.40
  
 
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.40
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.59
  
 PB
4Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF28.86
  
 PB
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190028.87
  
 PB
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM27.25
  
 PB
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 28.48
  
 PB
3Caroline KraglundCaroline Kraglund ('08)Aalborg AM30.51
  
 PB
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM31.75
  
 PB
5Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro33.90
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19003:32.76
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -2.7

Finale A

Finale
Vind: -2.7
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.18
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.50
  
 
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190012.37
  
 PB
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM13.47
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.43
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
XXO
1.43 =PB
  O
1.46
XXX
       
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.40
  
 =SB
 
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXO
1.40 =SB
 XO
1.43
XXX
 
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.37
  
 
 
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
    
4Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXX
    
5Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM1.25
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25 =PB
 XO
1.28
XXX
    
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.20
  
 
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
 XO
2.30
XXX
   
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.10
  
 
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXX
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.26
  
 
 
11.2610.2910.9311.2210.5310.49  
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM10.88
  
 PB
 
10.88 PB9.1510.478.72  –10.24  
3Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro10.20
  
 PB
 
10.07 PB9.489.139.7510.20 PB10.03  
4Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.26
  
 
 
8.728.778.44  –9.268.77  
5Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF8.66
  
 PB
 
7.62 SB7.92 SB7.508.07 SB8.48 PB8.66 PB  
6Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19007.77
  
 PB
 
6.98 PB7.28 PB7.51 PB7.77 PB7.167.23  
7Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19007.71
  
 PB
 
6.55 PB7.34 PB6.827.71 PB7.71 =PB6.96  
8Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK777.35
  
 PB
 
6.96 PB6.427.35 PB7.127.317.31  
9Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK776.19
  
 PB
 
6.19 PB5.805.60  –  –  –  
10Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja5.72
  
 PB
 
5.72 PB4.984.81  –  –  –  
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM31.28
  
 
 
  X  X  X  X31.28  –  
2Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 20.56
  
 
 
  X18.14  X  X20.5619.80  
3Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7718.84
  
 PB
 
18.84 PB17.2216.3418.7518.81  –  
4Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7716.63
  
 PB
 
14.44 PB  X14.76 PB16.63 PB  –  –  
D12 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM28.78
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM29.21
  
 PB
3Carl PilgaardCarl Pilgaard ('09)Aarhus 190032.80
  
 PB
D12 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Willads MogensbækWillads Mogensbæk ('09)SIK8014.47 w
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM15.62 w
  
 
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Willads MogensbækWillads Mogensbæk ('09)SIK801.39
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
 XO
1.42
XXX
 
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.36
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.33 PB
  O
1.36 PB
 XO
1.39
XXX
 
3Carl PilgaardCarl Pilgaard ('09)Aarhus 19001.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15
XXX
      
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM8.21
  
 PB
 
8.21 PB  –7.287.067.00  –  
2Willads MogensbækWillads Mogensbæk ('09)SIK807.58
  
 PB
 
6.93 PB6.397.34 PB7.43 PB7.58 PB7.43  
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM7.21
  
 PB
 
7.04 PB7.05 PB6.976.856.837.21 PB  
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.75
  
 PB
 
4.955.38 PB4.974.514.455.75 PB  
P12 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM29.19
  
 PB
2Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM29.72
  
 PB
3Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190030.85
  
 PB
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja32.50
  
 
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM33.38
  
 PB
P12 1000 m    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3:30.15
  
 PB
2Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09)SG Atletik3:34.01
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.71 w
  
 
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190012.54 w
  
 
3Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM13.09 w
  
 
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.37
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
 XO
1.40
  Xr
 
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.34
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 =PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34 PB
  O
1.37
XXX
 
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM1.31
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.28
  
 
 
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  Xs
1.37
  XX
    
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
  
6Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.28
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
 XO
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25 PB
XXO
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
 
7Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF1.15
  
 PB
 
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.72
  
 PB
 
7.07 SB9.41 PB9.049.41 =PB8.889.72 PB  
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.58
  
 SB
 
9.14 SB8.909.47 SB9.409.58 SB9.23  
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.14
  
 PB
 
8.61 PB8.96 PB8.188.298.99 PB9.14 PB  
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.30
  
 
 
8.138.307.897.867.817.20  
5Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM7.96
  
 PB
 
7.29 PB7.31 PB7.65 PB7.96 PB7.147.24  
6Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik6.88
  
 PB
 
6.23 PB6.53 PB6.396.66 PB6.88 PB6.16  
7Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF6.46
  
 PB
 
5.59 SB5.64 SB6.46 PB6.096.245.50  
8Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK775.77
  
 PB
 
5.10 SB5.39 PB5.77 PB5.42  –5.42  
P12 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Frida MikkelsenFrida Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik18.49
  
 PB
 
18.49 PB  X  X  X  X15.19  

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg