Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Øst Danske Mesterskaber Ungdom 20.6.2021
Ballerup stadion

M22 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM23.16
  
 SB
M22 5000 m    

Finale A

Finale
1Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik15:31.31
  
 PB
2Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF17:56.90
  
 PB
3David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik18:10.16
  
 PB
4Mads ErtingMads Erting ('02)Helsingør IF18:10.71
  
 PB
M22 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Jan WildemanJan Wildeman ('99)KIF / GER57.07
  
 PB
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK1:03.62
  
 PB
M22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.96
  
 
 
1.87
  O
1.90
  O
1.93
  O
1.96
  O
2.01
XXX
   
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC30.79
  
 PB
 
30.79 PB  X  X  –  –  –  
M22 Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM18.02
  
 
 
17.4717.9818.02  X17.42  X  
2Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia16.56
  
 
 
16.56  X16.2515.83  X15.61  
3Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK15.37
  
 
 
  X  X15.2015.37  X  X  
K22 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta26.48
  
 PB
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta26.82
  
 
K22 800 m    

Finale A

Finale
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta2:38.03
  
 
2Hannah Ejby HansenHannah Ejby Hansen ('06)FIF Hillerød2:48.89
  
 PB
3Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød2:48.89
  
 PB
K22 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.48
-1.0
  
 
 
5.20
 0.0
  X
 0.0
5.38
 -0.4
5.00
 -2.3
  X
 0.0
5.48
 -1.0
  
K22 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK27.25
  
 SB
 
27.25 SB  X  X  X26.3825.38  
D19 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik22.36
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta22.63
  
 
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF22.80
  
 PB
4Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF23.78
  
 SB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.30
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF22.03
  
 PB
2Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan23.56
  
 SB
3Mads WaltherMads Walther ('02)IK Hellas24.78
  
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas2:01.10
  
 PB
2Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)IK Hellas2:06.85
  
 PB
3Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:15.83
  
 
D19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:02.99
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.70 SB
 XO
1.75 PB
 XO
1.78
XXX
   
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75 PB
XXO
1.78
XXX
   
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.32
+1.7
  
 
 
  X
 0.0
6.21
 2.7
6.17
 2.6
6.23
 1.5
6.32
 1.7
6.10
 1.9
  
2Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik5.81
+1.6
  
 
 
5.42
 0.3
5.37
 1.2
  X
 0.0
5.77
 1.6
  X
 0.0
5.81
 1.6
  
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC32.90
  
 
 
  X32.90  X30.88  X31.98  
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  
D19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  3:45.83
  
 
  Tobias Feldborg Nielsen, Rasmus Jæger, Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
P19 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF24.71
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.19
  
 
3Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik25.67
  
 PB
4Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.72
  
 
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta1:07.23
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.11
-1.3
  
 SB
 
  X
 0.0
5.04 SB
 0.0
3.71
 -1.0
3.32
 -1.4
4.92
 -1.3
5.11 SB
 -1.3
  
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta4.90
-1.2
  
 
 
4.90
 -1.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.29
 -1.5
4.72
 -1.8
  
3Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.61
-1.4
  
 
 
4.46
 -2.3
4.61
 -1.4
4.41
 -2.4
4.46
 -2.1
4.54
 -1.9
4.33
 -2.5
  
P18 800 m    

Finale A

Finale
1Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:31.06
  
 SB
D17 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta22.90
  
 
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.12
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK25.07
  
 
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK26.44
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:03.62
  
 
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:05.13
  
 
3Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:07.83
  
 PB
4Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:10.27
  
 PB
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:13.49
  
 PB
6Thomas Ek UdahlThomas Ek Udahl ('05)Hvidovre AM2:19.98
  
 PB
D17 400 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:07.64
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.93
  
 PB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.81
  O
1.84
  O
1.87
 XO
1.90
  O
1.93 PB
XXO
1.96
XXX
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.90
  
 PB
 
1.75
  O
1.78
  O
1.81 PB
  O
1.84 PB
  O
1.87 PB
  O
1.90 PB
XXO
1.93
XXX
 
3Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.45
  
 =PB
 
1.45 =PB
  O
1.50
XXX
      
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.02 w
+2.3
  
 
 
  X
 0.0
7.02
 2.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta40.02
  
 
 
36.11  X  X40.0235.0039.61  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik39.77
  
 
 
36.0337.25  X  X39.7738.70  
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik37.63
  
 
 
  X  X  X  X33.6337.63  
4David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF31.98
  
 
 
27.36  X  X26.7629.4531.98  
Kasper BaraczKasper Baracz ('04)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Julius KleinJulius Klein ('04)BAC12.87
  
 
 
12.2312.8712.42  X  X  X  
D17 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  2:20.25
  
 
  Lucas Spuur, Jonathan Kirk Henning, Jonas Strunge, Andrei-Stefan Ursea
P17 200 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK26.81
  
 
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.95
  
 
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK27.14
  
 PB
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.29
  
 
5Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.94
  
 PB
6Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik29.05
  
 PB
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.02
  
 PB
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC28.18
  
 PB
3Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF28.40
  
 PB
P17 3000 m    

Finale A

Finale
1Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta11:39.01
  
 PB
2Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF11:40.07
  
 SB
3Anna Tejs RohdeAnna Tejs Rohde ('04)Blovstrød Løverne12:18.15
  
 PB
4Alberte Halberg BredgaardAlberte Halberg Bredgaard ('06)Helsingør IF12:26.84
  
 PB
P17 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF1:17.53
  
 PB
2Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:18.99
  
 
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.40
  
 =PB
 
3.20
  O
3.40 =PB
  O
3.50
XXX
     
2Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.80
  
 
 
2.80
  O
       
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.70
  
 SB
 
2.50 SB
  O
2.60 SB
  O
2.70 SB
  O
2.80
XXX
    
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.14
-1.7
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.11 SB
 -1.6
3.70
 -2.2
  X
 0.0
5.14 SB
 -1.7
  
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.12
-2.0
  
 
 
4.91
 -2.6
  X
 0.0
5.12
 -2.0
4.76
 -1.9
5.00
 -2.5
5.08
 0.0
  
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.98
0.0
  
 SB
 
4.98 SB
 0.0
4.60
 -1.0
4.98 =SB
 -1.0
4.41
 -0.4
  X
 47.0
0.07
 0.0
  
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.88
-2.1
  
 
 
4.88
 -2.1
4.88
 -1.7
4.73
 -2.8
4.77
 -2.6
4.84
 -1.5
4.70
 -1.7
  
5Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.84
0.0
  
 PB
 
4.71 PB
 -0.4
4.84 PB
 0.0
4.84 =PB
 -1.3
4.65
 1.7
  X
 0.0
4.71
 -0.7
  
6Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.79
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.76
 0.0
4.51
 -1.1
4.79
 0.0
  X
 0.0
4.54
 -1.0
  
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.66
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.66
 0.0
4.34
 -1.7
4.12
 -1.6
  X
 0.0
4.63
 -1.1
  
8Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.52
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
4.52 SB
 0.0
4.35
 -2.4
4.02
 -1.7
  X
 0.0
4.27
 -1.4
  
9Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 4.21
-0.3
  
 SB
 
4.21 SB
 -0.3
3.97
 -0.1
  X
 0.0
     
10Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK4.12
-3.5
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.12
 -3.5
     
11Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik3.83
-2.3
  
 PB
 
3.83 PB
 -2.3
  X
 0.0
3.61
 -1.3
     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF34.45
  
 PB
 
34.45 PB32.5334.07  X32.07  X  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC27.06
  
 
 
  X  X23.0024.55  X27.06  
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF21.98
  
 
 
  X21.4619.4621.8521.9819.55  
P17 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC12.90
  
 SB
 
  X12.70 SB  X  X12.90 SB  X  
D15 200 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF23.94
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC24.86
  
 
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC26.49
  
 PB
4Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA26.58
  
 PB
5Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik26.74
  
 PB
Finale B
Vind: -3.6
Vind: -3.6
1Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk27.95
  
 
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF28.27
  
 PB
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF28.35
  
 PB
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC28.84
  
 PB
5Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk28.86
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:11.33
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:22.16
  
 
3Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK2:22.85
  
 
4Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF2:24.98
  
 PB
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:28.29
  
 PB
6Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:31.22
  
 
Finale B
1Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk2:29.86
  
 PB
2Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas2:30.01
  
 PB
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik2:33.71
  
 PB
D15 3000 m    

Finale A

Finale
1William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta9:13.13
  
 
2Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta9:20.47
  
 PB
3Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta9:25.78
  
 PB
4William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne10:23.30
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas10:33.70
  
 PB
6Noah Askerøi-WaldmannNoah Askerøi-Waldmann ('06)Frederiksberg IF10:43.97
  
 PB
7Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM10:44.14
  
 PB
8Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC10:52.97
  
 PB
9Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik11:00.88
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 PB
XXO
1.60 PB
 XO
1.63
XXX
   
2Christian Møller JensenChristian Møller Jensen ('07)IK Olympia1.45
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
   
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
 XO
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
4Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40 =PB
 XO
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
   
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
   
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.10
  
 
 
2.00
  O
2.10
XXO
2.20
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.30
-0.6
  
 
 
6.11
 0.0
6.30
 -0.6
6.10
 -0.7
  X
 0.0
  X
 62.4

 0.0
  
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK6.12
0.0
  
 PB
 
5.35
 0.1
5.90
 2.2
5.98 PB
 1.3
6.09
 3.5
6.12 PB
 0.0
6.07
 1.0
  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.97
+1.6
  
 PB
 
5.49 PB
 -0.7
5.71 PB
 1.9
5.93 PB
 1.4
5.97 PB
 1.6
4.64
 0.5
5.69
 2.0
  
4Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK5.79
0.0
  
 PB
 
5.56 PB
 0.4
5.65 PB
 -0.5
5.29
 0.0
5.46
 2.6
5.52
 0.2
5.79 PB
 0.0
  
5Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik5.70
+0.1
  
 PB
 
5.10 SB
 0.3
5.70 PB
 0.1
5.27
 0.5
5.07
 1.0
5.58
 1.2
5.51
 0.9
  
6Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF5.43
0.0
  
 PB
 
5.07 SB
 0.4
5.35
 3.2
5.43 PB
 0.0
5.27
 0.0
5.31
 2.2
  –
 0.0
  
7Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.43
+0.3
  
 PB
 
  X
 0.0
5.43 PB
 0.3
5.03
 -1.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
8Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC5.13
0.0
  
 
 
5.13
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
9Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.39
-1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.39 PB
 -1.3
     
10Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.28
+0.5
  
 
 
3.89
 0.6
4.28
 0.5
4.15
 0.0
     
11Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF4.12
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 0.0
3.67
 3.0
3.78
 0.6
     
12Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta4.12
+1.7
  
 
 
4.12
 1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
     
13Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK3.92
-0.3
  
 PB
 
3.81 PB
 -0.1
3.92 PB
 -0.3
  X
 0.0
     
14Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk3.86
+1.4
  
 PB
 
3.48 SB
 -0.2
3.86 PB
 1.4
3.74
 1,238.9
     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik38.93
  
 
 
36.4134.2735.06  X38.93  X  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK38.14
  
 PB
 
33.36 PB35.44 PB38.14 PB32.1335.12  X  
3Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik34.95
  
 
 
34.95  X  X  X  X  X  
4Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK33.69
  
 PB
 
  X  X33.69 PB  X  X  X  
5Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM29.22
  
 
 
25.79  X  X27.41  X29.22  
6Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA25.13
  
 PB
 
  X  X22.53 PB25.13 PB24.0321.19  
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik11.69
  
 PB
 
10.81 PB11.69 PB11.5411.6311.5010.42  
D15 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:13.86
  
 
  Tobias Lykke Nørgaard, Mads Vincentsen, Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
3Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  2:34.30
  
 
  Carl-Emil Jensen, Karlo Emil Lüders, Mads Laurits Nejsum Clausen, Noah Bank
4Helsingør If, Atletik Helsingør If, Atletik  2:36.89
  
 
  Mikkel Panduro Johansson, Sebastian Baan, Lucas Levring Jakobsen, Anton Moth Søndergaard
P15 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta26.35
  
 PB
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta26.41
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF27.73
  
 
4Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik27.85
  
 
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.51
  
 
6Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta28.78
  
 
Finale B
Vind: -2.0
Vind: -2.0
1Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta28.51
  
 PB
2Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF28.62
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF28.68
  
 
4Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta29.45
  
 
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK32.63
  
 SB
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød29.06
  
 PB
2Benedicte Bjørk PedersenBenedicte Bjørk Pedersen ('06)Holte Atletik29.24
  
 PB
3Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta30.11
  
 
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC30.19
  
 
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik29.28
  
 PB
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik30.03
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:44.00
  
 
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC49.56
  
 
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)52.81
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK2.20
  
 
 
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
XXO
   
2Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød2.10
  
 PB
 
1.70 =PB
 XO
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
XXO
   
3Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik2.00
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
XXO
    
Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik NH
  
 
 
1.70
XXX
       
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.01
+0.8
  
 
 
4.87
 1.0
  X
 0.0
4.88
 1.1
5.01
 0.8
4.78
 1.1
4.74
 0.0
  
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.99
+1.2
  
 
 
4.99
 1.2
4.83
 0.2
4.85
 1.2
     
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.96
+1.9
  
 SB
 
4.78 SB
 1.9
4.96 SB
 1.9
4.68
 1.0
4.75
 1.8
4.72
 0.0
4.80
 0.0
  
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.79
+0.5
  
 
 
4.62
 0.0
4.73
 1.0
4.79
 0.5
4.63
 1.8
4.78
 0.2
4.77
 0.5
  
5Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.79
+0.7
  
 
 
  X
 0.0
4.79
 0.7
4.19
 1.2
4.35
 1.7
4.67
 0.6
  X
 0.0
  
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.58
+1.0
  
 
 
4.19
 0.5
4.58
 1.0
4.21
 1.9
4.39
 0.8
4.36
 2.5
4.25
 1.8
  
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.31
+0.5
  
 PB
 
4.31 PB
 0.5
  X
 0.0
4.31 =PB
 1.5
  X
 0.0
4.24
 1.4
3.78
 0.9
  
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.31
+0.7
  
 
 
3.92
 1.2
4.31
 0.7
4.25
 2.2
  X
 0.0
3.83
 0.1
3.08
 0.9
  
9Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)4.28
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.27 PB
 1.3
4.28 PB
 1.0
     
10Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.15
+0.7
  
 
 
  X
 0.0
3.87
 0.1
4.15
 0.7
     
11Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød3.93
+0.1
  
 
 
3.74
 1.4
3.93
 0.1
3.77
 0.5
     
12Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød3.42
+0.3
  
 PB
 
3.19 PB
 1.1
  X
 0.0
3.42 PB
 0.3
     
13Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik3.35
+1.3
  
 
 
3.34
 0.1
3.35
 1.3
2.88
 1.3
     
Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.02
  
 PB
 
10.2710.6810.7111.02 PB10.3711.02 =PB  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.53
  
 PB
 
10.53 PB9.139.169.409.629.33  
3Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød9.66
  
 PB
 
9.07 PB9.22 PB8.739.28 PB9.66 PB9.02  
4Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik9.34
  
 PB
 
8.459.01 PB9.34 PB8.758.438.83  
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.29
  
 
 
9.009.298.979.248.849.22  
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.19
  
 
 
8.979.198.098.408.368.34  
7Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik8.81
  
 PB
 
7.91 PB7.758.81 PB8.127.96  X  
8Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik8.67
  
 PB
 
7.787.878.67 PB7.957.427.92  
9Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta8.56
  
 
 
7.468.568.45     
10Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.13
  
 
 
7.877.568.13     
11Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.06
  
 
 
8.008.067.83     
12Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta7.47
  
 
 
  X7.477.45     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik46.74
  
 SB
 
  X46.74 SB  X  X  X46.48  
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik27.81
  
 PB
 
23.9627.81 PB23.8420.3525.9322.17  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik26.38
  
 
 
  X26.3820.5721.80  X  X  
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta25.33
  
 PB
 
20.66 SB25.33 PB19.5822.69  X  X  
5Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik21.57
  
 PB
 
  X21.57 PB19.28  X20.22  X  
P15 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia15.75
  
 PB
 
14.1515.50 PB15.4314.61  X15.75 PB  
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.37
  
DUR-15 
 
9.099.378.969.278.719.05  
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.94
  
 PB
 
  X7.94 PB7.797.487.557.35  
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.49
  
 PB
 
6.52 PB7.36 PB7.48 PB7.49 PB7.055.95  
P15 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:24.90
  
 
  Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Maja Børregaard Voigt, Pil Nedergaard, Freja Isabel Knudsen
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  2:39.75
  
 
  Malika B. Jensen, Mille Elmer, Aliya Dahl, Sophia Bonde
3Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  2:56.02
  
 
  Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen, Signe Kensø, Vanja Stojanovic
D13 80 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.50
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 10.89
  
 
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.05
  
 
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.14
  
 
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.45
  
 
6William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta11.77
  
 
7Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.81
  
 SB
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik12.02
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.22
Q
  
 
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.56
q
  
 
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta11.73
q
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.79
q
  
 
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik12.87
  
 SB
Indledende 2
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.49
Q
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 10.98
q
  
 
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.02
q
  
 
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.82
q
  
 SB
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 12.80
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta3:03.58
  
 
2Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF3:09.71
  
 PB
3William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta3:21.82
  
 PB
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta3:25.03
  
 PB
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF3:27.06
  
 PB
6David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3:31.47
  
 PB
7Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF3:31.88
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.53
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =PB
XXO
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.53
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
 XO
1.50 PB
XXO
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
       
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.41
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35 =PB
  O
1.38 PB
XXO
1.41 PB
XXO
1.44
XXX
 
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
5William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta1.30
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
   
6Vilhelm Bak-ThomsenVilhelm Bak-Thomsen ('08)BAC1.25
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 10.80
  
 
 
10.1610.8010.328.429.579.91  
2Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik9.98
  
 
 
9.989.689.729.178.979.42  
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.58
  
 
 
9.329.459.509.159.279.58  
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK7.25
  
 SB
 
6.78 SB7.25 SB6.49     
5Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF6.08
  
 
 
4.996.055.776.085.755.71  
6David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta5.25
  
 PB
 
4.22 SB5.11 PB4.615.17 PB5.25 PB5.20  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 34.32
  
 PB
 
28.6932.7134.32 PB26.19  X31.83  
2Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF23.77
  
 
 
  X20.0921.6820.8118.4023.77  
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik22.66
  
 PB
 
  X19.2722.61 PB22.66 PB21.63  X  
4Jasper JørgensenJasper Jørgensen ('08)BAC22.46
  
 PB
 
  X17.2622.46 PB21.4516.2621.02  
5Vilhelm Bak-ThomsenVilhelm Bak-Thomsen ('08)BAC18.73
  
 PB
 
18.73 PB17.53  X  X  X  X  
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik18.47
  
 
 
17.2915.0315.8516.9015.7318.47  
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  42.88
  
 
  , Johan Dahl Kokkegård, William Thøgersen, Oliver Mikkelsen
2Bagsværd Atletik Club Bagsværd Atletik Club  50.02
  
 
P13 80 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.37
  
 
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.62
  
 
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta11.64
  
 
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.67
  
 
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.70
  
 
6Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF11.75
  
 
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.87
  
 
8Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta12.00
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -3.0
Vind: -3.0
1Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta11.65
Q
  
 
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.68
q
  
 PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.76
  
 SB
4Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 12.78
  
 
5Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik12.84
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.22
Q
  
 
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.68
q
  
 
2Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF11.68
q
  
 
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.69
q
  
 PB
5Andrea Breuning ChristensenAndrea Breuning Christensen ('08)12.00
  
 PB
6Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM12.06
  
 PB
7Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 12.68
  
 
Indledende 3
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.56
Q
  
 PB
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta11.74
q
  
 PB
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.78
  
 
4Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 11.84
  
 PB
5Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM12.33
  
 PB
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.52
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik3:03.22
  
 PB
2Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3:06.54
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.49
  
 
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.55
XXX
  
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.46
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXX
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.46
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXO
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXX
  
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.43
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 =PB
 XO
1.46
XXX
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.31
  
 
 
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
  Xr
    
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.28
  
 SB
 
1.20
  O
1.25 =SB
 XO
1.28 SB
  O
1.31
XXX
    
7Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta1.28
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31
XXX
    
8Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.20
  
 PB
 
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
9Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.70
  
 
 
11.0811.3111.7010.6610.9210.63  
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM11.04
  
 PB
 
9.96 SB10.15 SB10.50 SB9.9910.53 SB11.04 PB  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.25
  
 
 
9.559.1410.259.529.5310.02  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.07
  
 
 
  X9.139.70  X10.079.79  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.90
  
 PB
 
  X9.90 PB9.728.199.229.10  
6Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK9.84
  
 PB
 
9.84 PB9.639.328.459.618.40  
7Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.89
  
 
 
8.288.337.768.898.088.39  
8Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.35
  
 
 
8.168.228.358.258.247.80  
9Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta8.24
  
 
 
7.628.138.24     
10Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik7.81
  
 PB
 
7.81 PB6.606.69     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 33.82
  
 
 
32.7528.53  X33.8230.4331.75  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC28.69
  
 
 
26.7127.7528.6927.4127.74   
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM26.77
  
 SB
 
21.73 SB25.57 SB21.6023.6526.21 SB26.77 SB  
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF25.22
  
 
 
25.2224.3321.7722.46  X21.77  
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta22.27
  
 
 
21.4718.6318.6820.5322.27   
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC18.78
  
 PB
 
15.89 PB  X18.78 PB14.34    
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  43.42
  
 
  Esther Falck, Clara Vejlgaard, Queen Riege, Alma Børregaard Ravn
2Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  45.43
  
 
  Viola Lei Hansgaard, Selma Guldager Knudsen, Silje Ålsbøl Jensen, Nikoline Willadsen
3IK Hellas IK Hellas  48.12
  
 
  Benedicte Matthiesen, Sarah Hovmann Struer, Alberte Lindharth, Maj Flinch Biehl
4Greve Atletik Greve Atletik  49.69
  
 
5Bagsværd Atletik Club Bagsværd Atletik Club  51.23
  
 
Korsør Atletik & Motion Korsør Atletik & Motion  DQ
  
 
  Ashanti Johansen, Mille Jørgensen, Sara Mattesen, Klara Overlade
D12 80 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.86
  
 
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC11.10
  
 PB
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta12.00
  
 PB
4Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF12.46
  
 
5Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta12.71
  
 PB
D12 1000 m    

Finale A

Finale
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk3:11.24
  
 PB
2Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3:28.10
  
 PB
3Carl ThomsenCarl Thomsen ('09)3:41.00
  
 PB
4Frederik ZeebergFrederik Zeeberg ('09)3:50.02
  
 PB
5Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)3:52.82
  
 PB
6Arthur GibsonArthur Gibson ('09)BAC3:58.12
  
 PB
7Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC4:02.06
  
 PB
8Rasmus BankRasmus Bank ('09)4:03.72
  
 PB
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
XXX
  
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
    
3Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.58
  
 
 
7.067.587.377.506.836.64  
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.66
  
 
 
6.226.446.666.296.386.60  
3Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC6.28
  
 PB
 
5.88 PB5.854.975.90 PB6.28 PB6.12  
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta25.33
  
 PB
 
25.33 PB24.0620.9222.6919.6320.17  
2Arthur GibsonArthur Gibson ('09)BAC16.82
  
 PB
 
13.27 PB14.39 PB13.1713.6212.5016.82 PB  
P12 80 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.69
  
 PB
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.21
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.52
  
 
4Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.92
  
 
5Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.98
  
 
6Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik12.16
  
 
7Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 12.17
  
 
8Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta12.35
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -2.8
Vind: -2.8
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.76
Q
  
 PB
2Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.91
q
  
 PB
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik12.12
q
  
 
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik12.15
q
  
 PB
5Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta12.53
q
  
 PB
6Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK13.81
  
 PB
Indledende 2
Vind: -2.8
Vind: -2.8
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.37
Q
  
 
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.76
q
  
 
3Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 12.55
q
  
 
4Maja Sofia NørlovMaja Sofia Nørlov ('09)Sparta13.04
  
 
5Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC13.24
  
 
6Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC13.69
  
 
P12 1000 m    

Finale A

Finale
1Anna Brandt SchultzAnna Brandt Schultz ('09)BAC3:23.06
  
 PB
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:27.61
  
 PB
3Emma Brandt SchultzEmma Brandt Schultz ('09)BAC3:39.27
  
 PB
4Emilie PetersenEmilie Petersen ('09)Esbjerg AM3:47.53
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta7.05
  
 PB
 
6.90 PB5.976.606.326.747.05 PB  
2Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC6.98
  
 
 
6.746.566.806.456.986.71  
3Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC6.73
  
 
 
6.056.536.736.546.546.10  
4Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF6.00
  
 
 
5.535.725.055.876.005.49  
5Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC5.67
  
 PB
 
4.785.445.385.454.985.67 PB  
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik22.61
  
 PB
 
21.96 PB19.2620.4022.61 PB22.1321.11  
2Esther Fløe RasmussenEsther Fløe Rasmussen ('09)Helsingør IF19.53
  
 PB
 
19.53 PB15.3817.66  –16.79   
3Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta14.68
  
 PB
 
13.26 SB12.0413.43 SB14.68 PB14.60   
4Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC14.36
  
 PB
 
14.16 PB14.36 PB13.22     

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg