Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Copenhagen Open 12‐13.6.2021
Hvidovre Stadion

M 100 m    
12.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.1
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.48
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.57
  
 PB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.60
  
 PB
4Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.65
  
 PB
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.69
  
 PB
6Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.72
  
 PB
7Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.77
  
 SB
8Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.91
  
 
Finale B
12.6. Vind: +4.1
12.6.Vind: +4.1
1Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL10.74 w
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.80 w
  
 
3Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.01 w
  
 
4Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.01 w
  
 
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.07 w
  
 
Finale C
12.6. Vind: +1.9
12.6.Vind: +1.9
1Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.10
  
 SB
2Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.11
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.38
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.45
  
 SB
Finale D
12.6. Vind: +2.9
12.6.Vind: +2.9
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.30 w
  
 
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.36 w
  
 
3Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.41 w
  
 
4Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.55 w
  
 
5Djuma BerlevDjuma Berlev ('89)If Gullfoss11.60 w
  
 
6Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.79 w
  
 
Finale E
12.6. Vind: +0.3
12.6.Vind: +0.3
1Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.65
  
 SB
2Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.69
  
 
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.96
  
 
Finale F
12.6. Vind: -0.3
12.6.Vind: -0.3
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.33
  
 
2Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.86
  
 
3Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.36
  
 
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.09
  
 
5Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.87
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +0.3
12.6.Vind: +0.3
1Harald SuurorgHarald Suurorg ('99)KIF / EST11.33
  
 SB
2Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.56
  
 PB
3Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.82
  
 
4Simon DarvilleSimon Darville ('93)BAC11.93
  
 PB
5Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.30
  
 PB
6Pierre KaryPierre Kary ('69)Roar Atletik14.40
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: -0.2
12.6.Vind: -0.2
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.53
  
 PB
2Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC11.74
  
 PB
3Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.76
  
 SB
4Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF12.01
  
 =PB
5Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.65 w
  
 
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.11
  
 
6Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.06
  
 PB
7Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.64
  
 
Indledende 3
12.6. Vind: +3.2
12.6.Vind: +3.2
1Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.36 w
  
 
2Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta11.53 w
  
 
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.55 w
  
 
4Djuma BerlevDjuma Berlev ('89)If Gullfoss11.60 w
  
 
6Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.91 w
  
 
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 1900 DNFw
  
 
Indledende 4
12.6. Vind: +1.6
12.6.Vind: +1.6
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.10
  
 PB
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.19
  
 PB
3Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.23
  
 PB
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.28
  
 PB
5Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.41
  
 PB
6Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.48
  
 PB
7Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.58
  
 
Indledende 5
12.6. Vind: +0.7
12.6.Vind: +0.7
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.83
  
 SB
2Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL10.93
  
 SB
3Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF10.94
  
 PB
4Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER10.95
  
 SB
5Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik10.99
  
 PB
6Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre TC11.05
  
 
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.10
  
 PB
8Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.14
  
 SB
Indledende 6
12.6. Vind: +2.3
12.6.Vind: +2.3
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.51 w
  
 
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.63 w
  
 
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.70 w
  
 
4Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.75 w
  
 
5Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.75 w
  
 
6Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.78 w
  
 
7Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.89 w
  
 
8Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.97 w
  
 
M 200 m    
13.6. Vind: +1.7

Finale A

Finale
13.6.Vind: +1.7
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.55
  
 PB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.65
  
 SB
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik21.67
  
 PB
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.79
  
 PB
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik21.92
  
 
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik22.31
  
 PB
8Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.34
  
 SB
13Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik22.79
  
 SB
Finale B
13.6. Vind: +1.5
13.6.Vind: +1.5
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK22.25
  
 PB
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta22.53
  
 PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta22.54
  
 PB
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta22.59
  
 PB
5Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta22.71
  
 PB
6Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 22.82
  
 PB
7Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF22.89
  
 PB
Finale C
13.6. Vind: +4.5
13.6.Vind: +4.5
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið22.86 w
  
 
2Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja22.96 w
  
 
3Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM23.17 w
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.32 w
  
 
5Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF23.48 w
  
 
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC23.59 w
  
 
7
Nathan Pineda
Nathan Pineda ('02)
/ CAN24.87 w
  
 
Finale D
13.6. Vind: +0.6
13.6.Vind: +0.6
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF23.57
  
 PB
2Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC23.79
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK23.81
  
 PB
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.94
  
 PB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas23.98
  
 PB
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF24.17
  
 PB
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK26.40
  
 PB
M 400 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik48.74
  
 SB
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre TC49.43
  
 
3Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre TC49.49
  
 
4Jonathan KureJonathan Kure ('97)KIF49.53
  
 PB
5Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta49.94
  
 
7Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF51.41
  
 
8Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik52.20
  
 
Finale B
12.6.
12.6.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK51.36
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið52.33
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas54.06
  
 
4Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM54.14
  
 
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF55.14
  
 PB
6Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK55.73
  
 SB
Finale C
12.6.
12.6.
1Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris1:12.25
  
 SB
2
Emil Engdahl
Emil Engdahl ('02)
/ SWE53.05
  
 PB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF55.51
  
 PB
4Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas56.31
  
 PB
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK59.69
  
 PB
M 800 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM1:59.62
  
 
2Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:59.92
  
 
3Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF2:00.01
  
 PB
4Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:00.85
  
 SB
6Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 2:01.61
  
 PB
7Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:01.97
  
 
9Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:03.73
  
 SB
10Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:04.55
  
 SB
Finale B
13.6.
13.6.
1Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:01.55
  
 SB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:03.26
  
 SB
3Nils Christian GregersNils Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 2:05.20
  
 PB
4Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 2:07.30
  
 PB
5Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:08.17
  
 PB
6Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:09.33
  
 
7Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:10.91
  
 
8Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 2:22.48
  
 SB
M 1500 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS3:52.25
  
 PB
2Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:02.19
  
 SB
3Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF4:09.63
  
 PB
4Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:12.65
  
 SB
5Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:13.03
  
 PB
6Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:15.04
  
 SB
7Emil Lux HammerEmil Lux Hammer ('02)Sparta4:15.07
  
 PB
8William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:18.36
  
 
11Johan PlatzJohan Platz ('94)Sparta4:28.51
  
 
Finale B
12.6.
12.6.
1
Erik Albin
Erik Albin ('02)
/ SWE4:20.88
  
 PB
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:26.12
  
 PB
3Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta4:31.29
  
 PB
4Jacques DehnbostelJacques Dehnbostel ('90)Trongårdens IF 4:31.44
  
 PB
5Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF4:33.06
  
 SB
6Jan JakubicekJan Jakubicek ('96)Sparta4:33.24
  
 
7Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:39.22
  
 SB
8Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta4:44.57
  
 SB
M 110 m hæk    
12.6. Vind: +4.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +4.5
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.77 w
  
 
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.87 w
  
 
M 400 m hæk    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM57.01
  
 SB
2Jan WildemanJan Wildeman ('99)KIF / GER57.19
  
 PB
3Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC1:01.93
  
 PB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:02.14
  
 PB
5Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK1:04.24
  
 PB
M Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.96
  
 
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.88
  
 SB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.82
  
 =PB
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.82
  
 
5Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.76
  
 
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.76
  
 SB
7Rasmus PetersenRasmus Petersen ('01)Glostrup IC1.55
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas NH
  
 
M Stangspring    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.93
  
 PB
2Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.83
  
 PB
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.63
  
 
4Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.43
  
 SB
5Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF4.43
  
 PB
6Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta4.33
  
 SB
7Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF4.13
  
 PB
8Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja4.03
  
 PB
9Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.93
  
 PB
10Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.23
  
 PB
M Længdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.39 w
+3.9
  
 
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.26 w
+4.5
  
 
3Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.06 w
+4.1
  
 
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.77 w
+3.2
  
 
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.71 w
+2.7
  
 
6Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið6.40 w
+2.5
  
 
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.35 w
+4.2
  
 
8Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.31 w
+3.5
  
 
9Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið6.25
+0.3
  
 PB
10Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.16 w
+3.6
  
 
11Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas4.99 w
+2.9
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta NM
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta NM
  
 
M Trespring    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190015.32 w
+2.5
  
 
2Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan13.17
+1.8
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Christopher H. JensenChristopher H. Jensen ('97)Sparta15.10
  
 
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190012.78
  
 
3Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM10.37
  
 
4Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.24
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas NM
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta55.80
  
 SB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik38.16
  
 PB
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190033.76
  
 
4Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM30.28
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM62.09
  
 
2Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM60.09
  
 
3Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190055.20
  
 
4Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF51.88
  
 
5Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM48.70
  
 PB
M Spydkast 800 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190057.78
  
 
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk48.49
  
 PB
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC45.95
  
 PB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja44.37
  
 PB
5Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC34.70
  
 
6Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM34.18
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta NM
  
 
Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK NM
  
 
K 100 m    
12.6. Vind: +2.6

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.6
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.78 w
  
 
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM11.84 w
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.47 w
  
 
4Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.56 w
  
 
5Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.73 w
  
 
Finale B
12.6. Vind: +1.2
12.6.Vind: +1.2
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 12.89
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik12.98
  
 PB
3Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.03
  
 PB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.32
  
 SB
5Freja Alvina ThostrupFreja Alvina Thostrup ('02)Hvidovre AM13.68
  
 
Finale C
12.6. Vind: +4.4
12.6.Vind: +4.4
1Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF13.46 w
  
 
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik13.73 w
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +1.5
12.6.Vind: +1.5
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.78
  
 SB
2Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.48
  
 PB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.55
  
 PB
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.86
  
 PB
5Ashley AshahueAshley Ashahue ('05)BAK12.89
  
 PB
6Freja Alvina ThostrupFreja Alvina Thostrup ('02)Hvidovre AM13.52
  
 PB
7Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby15.14
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +3.2
12.6.Vind: +3.2
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF11.79 w
  
 
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.35 w
  
 
3Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.55 w
  
 
4Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta12.88 w
  
 
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF12.94 w
  
 
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF13.64 w
  
 
Indledende 3
12.6. Vind: +3.2
12.6.Vind: +3.2
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM11.84 w
  
 
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.63 w
  
 
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK12.89 w
  
 
4Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE12.91 w
  
 
5Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.01 w
  
 
6Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik13.77 w
  
 
7Smilla Broe FergoSmilla Broe Fergo ('06)Køge Atletik14.37 w
  
 
Indledende 4
12.6. Vind: +2.7
12.6.Vind: +2.7
1Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.25 w
  
 
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 12.80 w
  
 
3Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby12.88 w
  
 
4Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.11 w
  
 
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF13.56 w
  
 
K 200 m    
13.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
13.6.Vind: +1.5
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM24.10
  
 PB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF24.44
  
 PB
3Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF24.93
  
 PB
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.00
  
 PB
5Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.16
  
 PB
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta25.17
  
 PB
7Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta25.24
  
 PB
Finale B
13.6. Vind: +3.9
13.6.Vind: +3.9
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja25.35 w
  
 
2Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik25.93 w
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta26.05 w
  
 
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF26.10 w
  
 
5Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF26.11 w
  
 
6Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.42 w
  
 
7Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF28.46 w
  
 
Finale C
13.6. Vind: +1.3
13.6.Vind: +1.3
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 25.64
  
 PB
2Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF26.28
  
 PB
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta26.31
  
 SB
4Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 26.39
  
 PB
5Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta26.61
  
 PB
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK26.63
  
 PB
Finale D
13.6. Vind: +5.1
13.6.Vind: +5.1
1Emma FlorEmma Flor ('05)FIF Hillerød27.65 w
  
 
2Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.72 w
  
 
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.78 w
  
 
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik28.35 w
  
 
5Sofie Vejlby Kaas HansenSofie Vejlby Kaas Hansen ('95)Frederiksberg IF28.46 w
  
 
6Lærke Horn BuschLærke Horn Busch ('05)Gentofte IK35.58 w
  
 
K 400 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.40
  
 
2Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF57.23
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF58.34
  
 SB
4Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik58.36
  
 PB
5Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF58.86
  
 PB
6Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta58.88
  
 SB
8Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Sparta59.78
  
 
9Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti59.81
  
 SB
Finale B
12.6.
12.6.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja59.47
  
 PB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:00.88
  
 
3Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:02.28
  
 PB
4Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE1:02.38
  
 PB
5Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:02.91
  
 
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:03.70
  
 
7Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta1:04.12
  
 SB
8Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF1:04.22
  
 PB
K 800 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:12.98
  
 
2Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:18.09
  
 
3Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:18.52
  
 SB
4Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.69
  
 
5Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:20.04
  
 SB
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:21.06
  
 PB
7Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:21.40
  
 SB
8Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:21.81
  
 SB
9Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:21.88
  
 SB
10Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta2:30.25
  
 SB
11Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik2:30.62
  
 SB
12Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:30.69
  
 SB
K 1500 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF5:12.74
  
 PB
2Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:16.49
  
 SB
3Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:17.70
  
 PB
4Mathilde Holck HansenMathilde Holck Hansen ('02)Sparta5:29.14
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +5.6
12.6.Vind: +5.6
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.40 w
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.91 w
  
 
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.11 w
  
 
4Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik14.17 w
  
 
5Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.57 w
  
 
Indledende 2
12.6. Vind: +3.1
12.6.Vind: +3.1
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF15.95 w
  
 
K 400 m hæk    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta59.96
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:02.75
  
 PB
3Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Sparta1:05.99
  
 
4Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:11.84
  
 PB
5Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:14.43
  
 
6Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne1:21.07
  
 SB
K Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.75
  
 
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.72
  
 SB
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.63
  
 
4Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.63
  
 SB
5Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.52
  
 
5Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta1.52
  
 PB
7Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.47
  
 SB
8Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.42
  
 SB
9Lærke Horn BuschLærke Horn Busch ('05)Gentofte IK1.17
  
 PB
Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF NH
  
 
K Stangspring    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.12
  
 
2Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta4.02
  
 
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.22
  
 
4Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.02
  
 
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.92
  
 
K Længdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF6.05 w
+3.3
  
 
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.88 w
+3.5
  
 
3Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.72
+0.6
  
 PB
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.49 w
+2.3
  
 
5Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.35 w
+3.4
  
 
6Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.31 w
+4.0
  
 
7Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.08 w
+4.1
  
 
8Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik5.08 w
+3.2
  
 
9Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.03 w
+2.4
  
 
10Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.01 w
+4.8
  
 
11Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta4.93 w
+3.4
  
 
12Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 4.90
+1.5
  
 
13Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.67 w
+3.4
  
 
14Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.56 w
+2.8
  
 
15Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19004.48 w
+3.4
  
 
16Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM4.29
+1.2
  
 PB
17Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM3.98 w
+2.8
  
 
18Smilla Broe FergoSmilla Broe Fergo ('06)Køge Atletik3.88 w
+7.0
  
 
19Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik3.27 w
+4.1
  
 
Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF NM
  
 
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF NM
  
 
Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF NM
  
 
K Trespring     
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.78
+0.8
  
 
2Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF12.10 w
+3.3
  
 
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.82
+1.8
  
 PB
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.61 w
+3.0
  
 
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.53 w
+3.6
  
 
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.10
-0.3
  
 SB
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.76 w
+2.7
  
 
8Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 10.23 w
+3.3
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.02
  
 PB
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.88
  
 SB
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.89
  
 PB
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER10.92
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta59.69
  
 PB
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM56.69
  
NU23R PB
3Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 40.88
  
 SB
4Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF34.34
  
 PB
5Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik31.79
  
 
6Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC27.19
  
 
7Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 26.84
  
 
8Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF22.75
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta65.82
  
 
2Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 59.69
  
 
3
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
/ SWE58.46
  
 
4Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta56.16
  
 
5Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM51.47
  
 
K Spydkast 600 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta45.97
  
 
2Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF38.18
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.69
  
 PB
D19 Diskoskast 1.75 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja39.47
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC NM
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM60.49
  
 
D17 110 m hæk    
12.6. Vind: +4.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +4.5
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.71 w
  
 
2Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta19.16 w
  
 
D17 400 m hæk    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta56.06
  
 PB
2Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM58.13
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 16.95
  
 PB
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta15.74
  
 PB
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.21
  
 
4Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.39
  
 
5Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik12.16
  
 
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.58
  
 PB
7David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.04
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 52.09
  
 PB
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik41.96
  
 
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta41.19
  
 PB
4Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik40.23
  
 PB
5Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja32.49
  
 PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta NM
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Julius KleinJulius Klein ('04)BAC48.38
  
 PB
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.43
  
 
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik39.81
  
 
4Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja32.51
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta56.60
  
 
2Julius KleinJulius Klein ('04)BAC44.70
  
 PB
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja33.45
  
 PB
P17 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats12.6.
Indledende 2
12.6. Vind: +3.1
12.6.Vind: +3.1
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta15.30 w
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.80 w
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta12.07
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.93
  
 
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 11.06
  
 
4Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC9.04
  
 
P17 Spydkast 500 gram    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF33.40
  
 
D15 100 m    
12.6. Vind: +3.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +3.1
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.29 w
  
 
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.78 w
  
 
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja11.81 w
  
 
5Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK11.92 w
  
 
6Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC12.15 w
  
 
Finale B
12.6. Vind: +1.5
12.6.Vind: +1.5
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.12
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.24
  
 
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.37
  
 
4Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.38
  
 
5Filip Emil LarsenFilip Emil Larsen ('06)Hvidovre AM12.86
  
 
6Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC13.03
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta DNF
  
 
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta DNF
  
 
Finale C
12.6. Vind: +3.0
12.6.Vind: +3.0
1Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF13.03 w
  
 
2Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 13.05 w
  
 
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja13.38 w
  
 
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.56 w
  
 
5Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC13.67 w
  
 
6Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik13.99 w
  
 
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC14.56 w
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +1.7
12.6.Vind: +1.7
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.18
  
 PB
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.42
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja11.85
  
 PB
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.21
  
 PB
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta12.30
  
 PB
6Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja13.42
  
 PB
7Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC13.49
  
 PB
8Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC14.40
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +0.4
12.6.Vind: +0.4
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.64
  
 PB
2Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC11.95
  
 PB
3Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK12.01
  
 PB
4Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.08
  
 
5Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC13.02
  
 PB
6Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 13.08
  
 PB
7Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF13.17
  
 PB
8Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik13.83
  
 PB
Indledende 3
12.6. Vind: +1.0
12.6.Vind: +1.0
1Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk11.57
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.93
  
 PB
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta12.06
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.18
  
 PB
5Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.27
  
 PB
6Filip Emil LarsenFilip Emil Larsen ('06)Hvidovre AM12.83
  
 PB
7Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.40
  
 PB
D15 200 m    
13.6. Vind: +2.6

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.6
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF23.22 w
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta23.34 w
  
 
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC24.09 w
  
 
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja24.53 w
  
 
5Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK24.86 w
  
 
6Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta24.87 w
  
 
7Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM25.12 w
  
 
8Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 25.59 w
  
 
D15 300 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC39.37
  
 PB
2Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik43.01
  
 PB
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF45.61
  
 PB
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190045.70
  
 PB
D15 800 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne2:16.32
  
 PB
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:17.54
  
 PB
3Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK2:20.21
  
 PB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:20.25
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:27.08
  
 PB
D15 1500 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:24.66
  
 SB
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:50.41
  
 PB
3Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:55.79
  
 PB
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4:56.96
  
 PB
5Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:56.99
  
 PB
6Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC5:04.43
  
 PB
7Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja5:14.51
  
 PB
8Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5:19.91
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: -1.4
13.6.Vind: -1.4
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.60
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta15.60
  
 PB
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik20.32
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC21.69
  
 PB
D15 Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.69
  
 PB
2Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.54
  
 PB
Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM NH
  
 
D15 Stangspring    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2.82
  
 
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.22
  
 PB
D15 Længdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.60
+0.4
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK5.81
+0.9
  
 PB
3Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK5.73 w
+2.3
  
 
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.53 w
+7.3
  
 
5Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.95 w
+4.0
  
 
6Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.83 w
+5.2
  
 
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4.45
+1.2
  
 PB
8Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4.38 w
+3.8
  
 
9Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF3.93
+0.9
  
 
10Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik3.76
+2.0
  
 PB
11Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF3.71 w
+4.2
  
 
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja NM
  
 
Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC NM
  
 
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik NM
  
 
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC NM
  
 
D15 Trespring    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK11.84
+0.9
  
 PB
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.52 w
+3.3
  
 
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 9.38
0.0
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik13.15
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.10
  
 PB
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.51
  
 
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK10.92
  
 PB
5Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM10.14
  
 PB
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.17
  
 
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta NM
  
 
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik NM
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik43.08
  
 PB
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja39.51
  
 PB
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK30.47
  
 
4Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM30.28
  
 PB
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC23.33
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik45.71
  
 SB
2Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.17
  
 
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja38.06
  
 PB
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta34.45
  
 
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta32.92
  
 PB
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.54
  
 
7Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM27.49
  
 
8Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC21.08
  
 PB
P15 100 m    
12.6. Vind: +4.0

Finale A

Finale
12.6.Vind: +4.0
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.35 w
  
 
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC12.87 w
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta12.87 w
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.19 w
  
 
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.42 w
  
 
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.46 w
  
 
7Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.55 w
  
 
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas DNFw
  
 
Finale B
12.6. Vind: +2.5
12.6.Vind: +2.5
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.43 w
  
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.44 w
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.55 w
  
 
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta13.80 w
  
 
5Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Køge Atletik14.03 w
  
 
Finale C
12.6. Vind: +4.1
12.6.Vind: +4.1
1Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 13.61 w
  
 
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.71 w
  
 
3Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja13.84 w
  
 
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC13.96 w
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF13.96 w
  
 
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.08 w
  
 
Finale D
12.6. Vind: +3.2
12.6.Vind: +3.2
1Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.17 w
  
 
2Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK14.26 w
  
 
3Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta14.32 w
  
 
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190014.45 w
  
 
5Frederikke PoulsenFrederikke Poulsen ('07)Trongårdens IF 14.79 w
  
 
6Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK14.88 w
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +1.2
12.6.Vind: +1.2
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta12.86
  
 PB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.03
  
 SB
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.28
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.58
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.94
  
 PB
6Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja13.98
  
 PB
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.46
  
 SB
Indledende 2
12.6. Vind: +1.0
12.6.Vind: +1.0
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC12.83
  
 PB
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.24
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.82
  
 PB
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.06
  
 PB
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.35
  
 PB
6Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK14.90
  
 PB
Indledende 3
12.6. Vind: +2.3
12.6.Vind: +2.3
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.49 w
  
 
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.80 w
  
 
3Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 13.88 w
  
 
4Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.13 w
  
 
5Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta14.58 w
  
 
6Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK14.58 w
  
 
7Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF15.49 w
  
 
Indledende 4
12.6. Vind: +2.8
12.6.Vind: +2.8
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.06 w
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.18 w
  
 
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.31 w
  
 
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta13.69 w
  
 
5Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Køge Atletik13.73 w
  
 
6Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190014.46 w
  
 
7Frederikke PoulsenFrederikke Poulsen ('07)Trongårdens IF 14.75 w
  
 
P15 200 m    
13.6. Vind: +3.1

Finale A

Finale
13.6.Vind: +3.1
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.36 w
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta26.27 w
  
 
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta26.68 w
  
 
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF27.20 w
  
 
6Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik27.75 w
  
 
7Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.02 w
  
 
8Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF28.32 w
  
 
8Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF28.32 w
  
 
Finale B
13.6. Vind: +1.9
13.6.Vind: +1.9
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK26.03
  
 PB
10Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK28.41
  
 PB
11Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik28.62
  
 PB
12Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta28.81
  
 PB
13Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC29.75
  
 PB
14Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik30.39
  
 
15Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK31.21
  
 PB
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta DNF
  
 
P15 300 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF41.05
  
 SB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC46.21
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik46.71
  
 PB
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF47.26
  
 PB
P15 800 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:22.51
  
 PB
2Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta2:40.70
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:42.52
  
 PB
4Frederikke PoulsenFrederikke Poulsen ('07)Trongårdens IF 2:49.01
  
 PB
P15 1500 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF4:51.90
  
 PB
2Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:35.40
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:36.44
  
 PB
4Linea ElmgrenLinea Elmgren ('07)Blovstrød Løverne5:37.41
  
 PB
5Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas6:05.22
  
 PB
P15 300 m hæk    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC47.95
  
 PB
2Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM49.72
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF50.94
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +2.0
13.6.Vind: +2.0
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja11.85
  
 PB
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190012.81
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik12.92
  
 PB
4Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM12.98
  
 PB
5Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.42
  
 PB
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM14.17
  
 PB
P15 Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.44
  
 SB
2Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK1.44
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.41
  
 
4Freja Snedker StorgaardFreja Snedker Storgaard ('06)BAC1.38
  
 PB
5Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.35
  
 
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.35
  
 =SB
7Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK1.27
  
 PB
8Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.22
  
 SB
Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Køge Atletik NH
  
 
Adriana Vennervald OperaAdriana Vennervald Opera ('06)AK Brøndby NH
  
 
P15 Stangspring    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.02
  
 SB
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.02
  
 PB
3Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.72
  
 PB
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.62
  
 PB
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.22
  
 PB
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK2.22
  
 PB
P15 Længdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.30 w
+4.6
  
 
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.24 w
+2.7
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta5.10 w
+3.1
  
 
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.04
+1.3
  
 
5Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.83 w
+4.3
  
 
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.75 w
+5.4
  
 
7Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.68 w
+3.6
  
 
8Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.60 w
+3.0
  
 
9Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.37 w
+3.1
  
 
10Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Køge Atletik4.24 w
+5.6
  
 
11Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.24 w
+3.6
  
 
12Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.16 w
+3.5
  
 
13Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.09 w
+5.3
  
 
14Selina Rasmussen MeilstrupSelina Rasmussen Meilstrup ('06)Hvidovre AM4.01 w
+8.5
  
 
15Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.00 w
+3.8
  
 
16Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC3.96 w
+3.6
  
 
17Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK3.91 w
+3.3
  
 
18Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik3.87 w
+2.2
  
 
19Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta3.82
+1.8
  
 
20Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.79 w
+2.5
  
 
21Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.51 w
+4.9
  
 
Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF NM
  
 
P15 Trespring     
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM10.32 w
+3.9
  
 
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.50 w
+2.8
  
 
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.33 w
+3.7
  
 
4Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik8.05 w
+2.5
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.93
  
 PB
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.90
  
 
3Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.85
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.49
  
 PB
5Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.71
  
 PB
6Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik8.60
  
 
7Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik8.23
  
 
8Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik7.80
  
 
9Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM7.05
  
 
10Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK5.96
  
 
Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF NM
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF30.79
  
 PB
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik26.18
  
 PB
3Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik24.72
  
 PB
4Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM21.70
  
 PB
5Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM19.74
  
 PB
6Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik18.64
  
 SB
P15 Hammerkast 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM44.98
  
 
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF44.65
  
 PB
3Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF44.54
  
 PB
4Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia30.08
  
 
5Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta27.26
  
 SB
6Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM25.46
  
 SB
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta21.63
  
 PB
8Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik20.56
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF25.72
  
 
2Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja24.30
  
 PB
3Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK14.98
  
 PB
4Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM14.39
  
 
Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF NM
  
 
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia NM
  
 
Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF NM
  
 
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas NM
  
 
D13 80 m    
13.6. Vind: +1.9

Finale A

Finale
13.6.Vind: +1.9
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.55
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 10.65
  
 PB
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.93
  
 
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.06
  
 
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.07
  
 
6Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC11.25
  
 PB
7Anton KystAnton Kyst ('08)BAC11.34
  
 
8Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK11.86
  
 SB
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +1.3
13.6.Vind: +1.3
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.47
  
 PB
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.73
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.93
  
 PB
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta10.96
  
 PB
5Anton KystAnton Kyst ('08)BAC11.21
  
 PB
6Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.24
  
 PB
7Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 12.70
  
 PB
Indledende 2
13.6. Vind: +2.8
13.6.Vind: +2.8
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 10.80 w
  
 
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC11.01 w
  
 
3Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK11.57 w
  
 
4William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta11.78 w
  
 
5Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik11.92 w
  
 
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik12.48 w
  
 
D13 100 m    
12.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.1
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK13.07 w
  
 
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið13.30 w
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.49 w
  
 
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas14.30 w
  
 
5Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta14.62 w
  
 
6Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF14.71 w
  
 
7Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 15.97 w
  
 
Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM DNFw
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +2.2
12.6.Vind: +2.2
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.84 w
  
 
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK12.93 w
  
 
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið13.04 w
  
 
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.35 w
  
 
5Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF14.48 w
  
 
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta14.55 w
  
 
7Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 15.67 w
  
 
8Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.87 w
  
 
D13 200 m    
13.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.0
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK26.53
  
 PB
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta27.94
  
 PB
6Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK30.68
  
 PB
7Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik31.28
  
 PB
8David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta33.14
  
 PB
Finale B
13.6. Vind: +0.3
13.6.Vind: +0.3
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið27.30
  
 PB
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC28.20
  
 
5August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF29.27
  
 PB
9Anton KystAnton Kyst ('08)BAC38.49
  
 SB
Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC DNF
  
 
D13 300 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF48.60
  
 PB
2Aksel Såbye LauritsenAksel Såbye Lauritsen ('08)Fremad Holbæk49.10
  
 PB
3Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF51.05
  
 PB
4Laurits KruseLaurits Kruse ('08)Amager AC52.95
  
 PB
D13 600 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:37.57
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:44.81
  
 PB
3Aksel Såbye LauritsenAksel Såbye Lauritsen ('08)Fremad Holbæk1:51.74
  
 PB
4Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1:54.93
  
 PB
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta2:01.97
  
 PB
6Laurits KruseLaurits Kruse ('08)Amager AC2:03.94
  
 PB
D13 1000 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:58.95
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk3:12.46
  
 PB
3Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF3:18.16
  
 PB
4Aksel Såbye LauritsenAksel Såbye Lauritsen ('08)Fremad Holbæk3:18.51
  
 PB
5Laurits KruseLaurits Kruse ('08)Amager AC3:34.79
  
 PB
6David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3:38.17
  
 PB
7Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC3:49.61
  
 PB
D13 80 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +1.5
13.6.Vind: +1.5
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.33
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk15.29
  
 PB
3Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta16.07
  
 PB
Laurits KruseLaurits Kruse ('08)Amager AC DNF
  
 
D13 Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.49
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.49
  
 SB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.31
  
 PB
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.31
  
 PB
5Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.28
  
 PB
6Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC1.28
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.53 w
+3.7
  
 
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.87 w
+2.2
  
 
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.74 w
+2.7
  
 
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.67 w
+3.0
  
 
5William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta4.54 w
+2.7
  
 
6Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK4.51 w
+2.7
  
 
7Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.48 w
+2.7
  
 
8Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.32
-0.1
  
 PB
9Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta4.17 w
+2.5
  
 
10Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik3.94 w
+2.6
  
 
11Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK3.93 w
+3.4
  
 
12Laurits KruseLaurits Kruse ('08)Amager AC3.79
+1.6
  
 PB
13August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF3.77 w
+2.9
  
 
14Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 3.68
+1.9
  
 
Anton KystAnton Kyst ('08)BAC NM
  
 
Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið NM
  
 
Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK NM
  
 
Emil Fischer SchiltmannEmil Fischer Schiltmann ('08)Holte Atletik NM
  
 
Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta NM
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.49
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.14
  
 
3Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik10.04
  
 PB
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.96
  
 PB
5Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC7.35
  
 PB
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta6.67
  
 
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik6.66
  
 PB
Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK NM
  
 
D13 Diskoskast 0.75 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik35.01
  
 PB
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.61
  
 SB
2Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik17.24
  
 SB
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta12.76
  
 SB
3Laurits KruseLaurits Kruse ('08)Amager AC14.49
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 32.82
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta28.87
  
 SB
3Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF26.66
  
 PB
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta25.30
  
 PB
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.47
  
 
6Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta23.81
  
 PB
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas22.37
  
 PB
8Jasper JørgensenJasper Jørgensen ('08)BAC20.55
  
 PB
9Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik18.50
  
 PB
10Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC17.44
  
 PB
11Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta13.51
  
 SB
Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta NM
  
 
P13 80 m    
13.6. Vind: +2.6

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.6
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.59 w
  
 
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.90 w
  
 
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.99 w
  
 
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.27 w
  
 
5Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.37 w
  
 
6Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.40 w
  
 
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.52 w
  
 
8Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.56 w
  
 
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +0.3
13.6.Vind: +0.3
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.78
  
 PB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.35
  
 SB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.80
  
 PB
4Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC11.99
  
 PB
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.36
  
 PB
Caroline BrandenhoffCaroline Brandenhoff ('09)KIF DNF
  
 
Indledende 2
13.6. Vind: +1.9
13.6.Vind: +1.9
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.04
  
 PB
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.42
  
 PB
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.68
  
 PB
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.69
  
 PB
5Oline GebuhrOline Gebuhr ('08)Holte Atletik12.14
  
 PB
6Arame Kiil-NielsenArame Kiil-Nielsen ('08)Hvidovre AM12.37
  
 PB
7Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 12.51
  
 PB
Indledende 3
13.6. Vind: +2.8
13.6.Vind: +2.8
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.84 w
  
 
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.46 w
  
 
3Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik11.89 w
  
 
4Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 11.92 w
  
 
5Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik12.32 w
  
 
6Annabell MalecAnnabell Malec ('08)Holte Atletik13.14 w
  
 
Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF DNFw
  
 
Indledende 4
13.6. Vind: -0.5
13.6.Vind: -0.5
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.05
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.32
  
 PB
3Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik11.46
  
 PB
4Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF11.46
  
 PB
5Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas11.72
  
 PB
6Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 12.03
  
 PB
7Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF12.09
  
 PB
8Maja Sofia NørlovMaja Sofia Nørlov ('09)Sparta12.46
  
 PB
P13 100 m    
12.6. Vind: +3.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +3.5
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta13.07 w
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.46 w
  
 
3Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik13.71 w
  
 
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.89 w
  
 
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 14.13 w
  
 
6Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF14.17 w
  
 
7Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas14.53 w
  
 
8Andrea ChristensenAndrea Christensen ('08)HGATM 21.60 w
  
 
Finale B
12.6. Vind: +0.3
12.6.Vind: +0.3
1Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 14.73
  
 PB
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.01
  
 PB
3Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 15.04
  
 PB
4Cimone Ploug WagnerCimone Ploug Wagner ('08)Køge Atletik15.08
  
 PB
5Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 15.23
  
 PB
6Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja15.33
  
 PB
7Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik15.86
  
 =PB
Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik DNF
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +2.3
12.6.Vind: +2.3
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta13.13 w
  
 
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.94 w
  
 
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC14.03 w
  
 
4Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF14.06 w
  
 
5Andrea ChristensenAndrea Christensen ('08)HGATM 14.79 w
  
 
6Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik15.03 w
  
 
Indledende 2
12.6. Vind: +3.5
12.6.Vind: +3.5
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.53 w
  
 
2Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas14.58 w
  
 
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja15.07 w
  
 
4Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 15.17 w
  
 
Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF DNFw
  
 
Indledende 3
12.6. Vind: +0.8
12.6.Vind: +0.8
1Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik13.96
  
 
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.09
  
 PB
3Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 15.19
  
 PB
4Cimone Ploug WagnerCimone Ploug Wagner ('08)Køge Atletik15.20
  
 PB
5Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 15.31
  
 PB
6Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik15.86
  
 PB
P13 200 m    
13.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
13.6.Vind: -0.1
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.74
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF29.63
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC29.83
  
 
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.13
  
 PB
5Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik30.37
  
 =PB
6Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik31.03
  
 PB
7Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC35.71
  
 PB
Finale B
13.6. Vind: +1.9
13.6.Vind: +1.9
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF30.08
  
 PB
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas30.35
  
 PB
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik31.33
  
 PB
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja31.62
  
 PB
5Freja GudmeFreja Gudme ('08)BAC32.63
  
 PB
6Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM33.31
  
 PB
P13 300 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta44.02
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF47.51
  
 PB
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF48.17
  
 PB
4Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas48.46
  
 PB
5Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM48.67
  
 PB
6Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik52.68
  
 PB
P13 600 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF1:55.46
  
 PB
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1:55.63
  
 PB
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF2:03.08
  
 
P13 1000 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:28.94
  
 PB
2Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC3:41.44
  
 SB
P13 60 m hæk 84.0 cm    
13.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.0
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.88
  
 PB
2Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta9.97
  
 PB
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.48
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.51
  
 PB
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK11.07
  
 PB
6Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.45
  
 PB
7Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta11.86
  
 PB
8Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.96
  
 PB
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +2.1
13.6.Vind: +2.1
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.28 w
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.68 w
  
 
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK11.08 w
  
 
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.18 w
  
 
5Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik12.64 w
  
 
6Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF12.70 w
  
 
7Frederikke SøndergaardFrederikke Søndergaard ('08)BAC13.56 w
  
 
Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF DNFw
  
 
Indledende 2
13.6. Vind: +2.9
13.6.Vind: +2.9
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.11 w
  
 
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.48 w
  
 
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.88 w
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.38 w
  
 
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.24 w
  
 
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC13.67 w
  
 
7Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 14.24 w
  
 
8Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.28 w
  
 
P13 Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.52
  
 PB
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.49
  
 PB
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.43
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.40
  
 =SB
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.37
  
 
6Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.37
  
 PB
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 1.25
  
 PB
8Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.17
  
 
9Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1.07
  
 PB
10Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia0.92
  
 PB
Carla JørgensenCarla Jørgensen ('09)Hvidovre AM NH
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta4.76 w
+2.6
  
 
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.74 w
+5.5
  
 
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.70 w
+3.8
  
 
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 4.47 w
+3.9
  
 
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.45
+0.9
  
 PB
6Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik4.38 w
+4.9
  
 
7Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF4.34 w
+2.8
  
 
8Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.29 w
+2.2
  
 
9Oline GebuhrOline Gebuhr ('08)Holte Atletik4.20
+1.4
  
 PB
10Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas4.12 w
+3.6
  
 
11Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.05 w
+2.8
  
 
12Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK4.02 w
+2.7
  
 
13Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.92 w
+2.7
  
 
14Nanna Kampp DavidsenNanna Kampp Davidsen ('09)Holte Atletik3.89 w
+5.6
  
 
15Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC3.81 w
+2.1
  
 
16Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC3.81
+1.2
  
 PB
17Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 3.78 w
+2.7
  
 
18Olivia Rinne-RidleyOlivia Rinne-Ridley ('09)Holte Atletik3.78 w
+2.7
  
 
19Frederikke SøndergaardFrederikke Søndergaard ('08)BAC3.78 w
+4.9
  
 
20Ayla Stephansdottir M MølvigAyla Stephansdottir M Mølvig ('09)Holte Atletik3.76 w
+2.7
  
 
21Freja GudmeFreja Gudme ('08)BAC3.74 w
+2.8
  
 
22Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik3.72 w
+2.7
  
 
23Maja Sofia NørlovMaja Sofia Nørlov ('09)Sparta3.68
-0.6
  
 PB
24Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.59 w
+3.5
  
 
25Annabell MalecAnnabell Malec ('08)Holte Atletik3.58 w
+2.8
  
 
26Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF3.55 w
+2.4
  
 
27Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.53
0.0
  
 PB
28Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 3.51 w
+2.7
  
 
29Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta3.37
+1.0
  
 PB
Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas NM
  
 
Benedicte Wichmann RiisgaardBenedicte Wichmann Riisgaard ('08)Holte Atletik NM
  
 
Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC NM
  
 
Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF NM
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.88
  
 
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.53
  
 PB
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.36
  
 
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.52
  
 PB
5Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.29
  
 
6Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.81
  
 PB
7Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas8.79
  
 PB
8Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC7.10
  
 
9Frederikke SøndergaardFrederikke Søndergaard ('08)BAC7.09
  
 
10Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta6.73
  
 
11Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia6.10
  
 PB
12Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC5.62
  
 PB
P13 Diskoskast 0.75 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 21.43
  
 
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC20.52
  
 SB
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC16.81
  
 PB
4Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.29
  
 SB
5Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia13.45
  
 PB
P13 Hammerkast 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 31.07
  
 PB
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 22.18
  
 PB
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik21.45
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 35.45
  
 PB
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC30.51
  
 
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF25.07
  
 PB
4Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM24.10
  
 PB
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta23.69
  
 PB
6Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF19.16
  
 PB
7Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja18.14
  
 PB
8Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC15.66
  
 PB
9Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas14.20
  
 PB
10Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC13.90
  
 
11Maja BondeMaja Bonde ('09)IK Olympia11.97
  
 
12Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC8.72
  
 SB
Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF NM
  
 
D11 60 m    
13.6. Vind: +0.2

Finale A

Finale
13.6.Vind: +0.2
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.54
  
 
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.89
  
 PB
3
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC9.11
  
 
4
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK9.54
  
 PB
5
Noah Gudbjerg Boll
Noah Gudbjerg Boll ('10)
Fremad Holbæk9.89
  
 PB
6
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta9.95
  
 PB
7
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta9.97
  
 PB
8
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF11.27
  
 PB
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: -0.4
13.6.Vind: -0.4
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.57
  
 
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.91
  
 PB
3
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC8.95
  
 PB
4
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta11.02
  
 PB
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF DNF
  
 
Indledende 2
13.6. Vind: +3.7
13.6.Vind: +3.7
1
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK9.39 w
  
 
2
Noah Gudbjerg Boll
Noah Gudbjerg Boll ('10)
Fremad Holbæk9.64 w
  
 
3
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta9.66 w
  
 
4
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta9.69 w
  
 
5
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF10.99 w
  
 
6
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta11.35 w
  
 
D11 100 m    
12.6. Vind: +5.2

Finale A

Finale
12.6.Vind: +5.2
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF13.53 w
  
 
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF13.62 w
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF14.03 w
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF14.52 w
  
 
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC14.40 w
  
 
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC14.56 w
  
 
4
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas14.70 w
  
 
4
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas15.08 w
  
 
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC15.26 w
  
 
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC15.59 w
  
 
6
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF15.70 w
  
 
6
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF15.85 w
  
 
7
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas15.78 w
  
 
7
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas16.09 w
  
 
8
Euan Loubser
Euan Loubser ('10)
Holte Atletik16.76 w
  
 
8
Euan Loubser
Euan Loubser ('10)
Holte Atletik17.35 w
  
 
D11 200 m    
13.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
13.6.Vind: +1.5
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF28.10
  
 
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC30.42
  
 PB
3
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC31.10
  
 PB
4
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta33.30
  
 PB
5
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK33.90
  
 PB
6
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk36.45
  
 PB
Matthias Nielsen
Matthias Nielsen ('10)
Holte Atletik DNF
  
 
D11 300 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF46.55
  
 PB
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC48.88
  
 PB
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta51.22
  
 PB
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas55.09
  
 PB
5
Matthias Nielsen
Matthias Nielsen ('10)
Holte Atletik55.50
  
 PB
6
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF56.23
  
 PB
D11 600 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1:52.37
  
 PB
2
Tristan Lund
Tristan Lund ('10)
Sparta1:54.69
  
 PB
3
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
Amager AC2:08.97
  
 PB
D11 1000 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Tristan Lund
Tristan Lund ('10)
Sparta3:21.12
  
 PB
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC3:30.82
  
 PB
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3:49.08
  
 PB
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas DNF
  
 
D11 60 m hæk    
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +2.5
13.6.Vind: +2.5
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC12.06 w
  
 
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta12.44 w
  
 
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC12.66 w
  
 
4
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta13.63 w
  
 
5
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF15.10 w
  
 
D11 Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1.36
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.33
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC1.24
  
 
4
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.18
  
 PB
5
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1.07
  
 PB
6
Henry Max Fog
Henry Max Fog ('10)
Sparta1.07
  
 PB
7
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.07
  
 PB
8
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas1.07
  
 PB
9
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1.02
  
 PB
10
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta0.97
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF4.84 w
+2.4
  
 
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.56
+1.1
  
 PB
3
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC4.44 w
+2.8
  
 
4
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.20 w
+3.1
  
 
5
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.17
+1.6
  
 PB
6
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
Amager AC4.02 w
+2.9
  
 
7
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta3.80
+1.2
  
 PB
8
Noah Gudbjerg Boll
Noah Gudbjerg Boll ('10)
Fremad Holbæk3.58 w
+3.5
  
 
9
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta3.13 w
+2.7
  
 
10
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta3.08
+1.2
  
 PB
11
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK3.01 w
+3.4
  
 
12
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF2.65 w
+3.1
  
 
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas NM
  
 
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF NM
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC7.96
  
 SB
2
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC7.61
  
 PB
3
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
Amager AC7.01
  
 
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC6.98
  
 
5
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta5.85
  
 PB
6
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta5.76
  
 PB
7
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta5.22
  
 PB
Bertram Pihlman Christensen
Bertram Pihlman Christensen ('11)
Sparta NM
  
 
D11 Spydkast 400 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas21.98
  
 PB
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas21.14
  
 PB
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk18.67
  
 PB
4
Euan Loubser
Euan Loubser ('10)
Holte Atletik16.36
  
 PB
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas14.48
  
 PB
6
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC12.83
  
 SB
P11 60 m    
13.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.0
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta8.91
  
 PB
2
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta9.10
  
 
3
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta9.33
  
 PB
4
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.46
  
 PB
5
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta9.46
  
 
6
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.57
  
 
7
Sofie J Ivarsen
Sofie J Ivarsen ('10)
Greve Atletik9.74
  
 PB
8
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk9.93
  
 
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +0.1
13.6.Vind: +0.1
1
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta9.50
  
 
2
Sofie J Ivarsen
Sofie J Ivarsen ('10)
Greve Atletik9.85
  
 PB
3
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC9.90
  
 PB
4
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta11.15
  
 PB
5
Tilde Balmer
Tilde Balmer ('10)
IK Olympia11.52
  
 PB
Vilma Viola Müller
Vilma Viola Müller ('10)
KIF DNF
  
 
Indledende 2
13.6. Vind: +1.0
13.6.Vind: +1.0
1
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta9.45
  
 
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.53
  
 PB
3
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.54
  
 PB
4
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk9.79
  
 PB
5
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik10.28
  
 PB
6
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik10.45
  
 PB
7
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik11.40
  
 PB
Indledende 3
13.6. Vind: +1.6
13.6.Vind: +1.6
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta8.99
  
 PB
2
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta9.02
  
 PB
3
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik9.98
  
 PB
4
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik10.00
  
 PB
5
Karla Kinzi Due
Karla Kinzi Due ('10)
DELTA10.56
  
 
6
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta11.13
  
 
7
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta11.18
  
 
P11 100 m    
12.6. Vind: +0.4

Finale A

Finale
12.6.Vind: +0.4
1
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta14.73
  
 
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta14.76
  
 PB
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia15.12
  
 PB
4
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta15.39
  
 PB
5
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta15.44
  
 
6
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik15.63
  
 
7
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk16.01
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +1.7
12.6.Vind: +1.7
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC15.99
  
 PB
2
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik16.19
  
 
3
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik16.71
  
 
4
Emilia Palmer
Emilia Palmer ('11)
Greve Atletik18.26
  
 PB
5
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik18.61
  
 PB
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik DNF
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +2.0
12.6.Vind: +2.0
1
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta14.66
  
 PB
2
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik15.31
  
 PB
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta15.32
  
 PB
4
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik15.99
  
 PB
5
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik16.28
  
 PB
6
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik16.28
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +3.3
12.6.Vind: +3.3
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta14.45 w
  
 
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia14.85 w
  
 
3
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta15.12 w
  
 
4
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk15.45 w
  
 
5
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC15.83 w
  
 
6
Emilia Palmer
Emilia Palmer ('11)
Greve Atletik17.80 w
  
 
7
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik17.91 w
  
 
P11 200 m    
13.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.0
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta29.95
  
 PB
2
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta32.57
  
 PB
3
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta34.10
  
 PB
4
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta34.30
  
 PB
5
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF34.61
  
 PB
6
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM36.13
  
 PB
7
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF36.16
  
 PB
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik DNF
  
 
P11 300 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta50.37
  
 PB
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia52.46
  
 PB
3
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta55.57
  
 PB
4
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik58.87
  
 PB
P11 600 m    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk2:15.28
  
 SB
P11 1000 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta3:44.29
  
 PB
2
Luana Hess
Luana Hess ('10)
Sparta4:03.58
  
 PB
3
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF4:04.43
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
13.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.1
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta12.31 w
  
 
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta12.41 w
  
 
3
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF12.92 w
  
 
4
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta12.93 w
  
 
5
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta12.96 w
  
 
6
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta13.20 w
  
 
7
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF13.85 w
  
 
8
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta13.95 w
  
 
Indledende heats13.6.
Indledende 1
13.6. Vind: +3.6
13.6.Vind: +3.6
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta12.82 w
  
 
2
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta13.06 w
  
 
3
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta13.34 w
  
 
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta13.74 w
  
 
5
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta14.04 w
  
 
Indledende 2
13.6. Vind: +1.8
13.6.Vind: +1.8
1
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta12.89
  
 PB
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta12.94
  
 PB
3
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF13.42
  
 PB
4
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF13.95
  
 PB
5
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta16.17
  
 PB
P11 Højdespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta1.18
  
 
2
Vilma Viola Müller
Vilma Viola Müller ('10)
KIF1.18
  
 
3
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta1.18
  
 PB
4
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk1.15
  
 PB
5
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1.12
  
 
6
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta1.12
  
 PB
7
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta1.12
  
 PB
8
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta1.07
  
 
9
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.07
  
 =PB
10
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.07
  
 PB
11
Karen Olsen
Karen Olsen ('10)
IK Olympia0.97
  
 PB
12
Emilia Palmer
Emilia Palmer ('11)
Greve Atletik0.92
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta4.53 w
+2.4
  
 
2
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta4.07
+2.0
  
 PB
3
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta3.98 w
+2.9
  
 
4
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta3.97
+1.1
  
 PB
5
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.91 w
+2.6
  
 
6
Selma Salomon Thing
Selma Salomon Thing ('10)
Holte Atletik3.87
+2.0
  
 PB
7
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta3.79 w
+4.5
  
 
8
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta3.72 w
+3.4
  
 
9
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF3.69 w
+3.6
  
 
10
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik3.69 w
+2.6
  
 
11
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta3.63
+2.0
  
 
12
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik3.60 w
+2.6
  
 
13
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta3.57
+1.9
  
 
14
Karla Kinzi Due
Karla Kinzi Due ('10)
DELTA3.53
+1.5
  
 PB
15
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik3.47 w
+2.8
  
 
16
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF3.41
+1.5
  
 
17
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC3.37 w
+3.5
  
 
18
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk3.22 w
+4.4
  
 
19
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.20 w
+2.1
  
 
20
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF3.19
+1.5
  
 PB
21
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta3.06 w
+2.6
  
 
22
Tilde Balmer
Tilde Balmer ('10)
IK Olympia2.97 w
+4.0
  
 
23
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta2.85
+1.4
  
 PB
Vilma Viola Müller
Vilma Viola Müller ('10)
KIF NM
  
 
P11 Kuglestød 2.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC9.31
  
 
2
Tilde Balmer
Tilde Balmer ('10)
IK Olympia5.00
  
 PB
3
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik3.97
  
 PB
4
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta3.59
  
 PB
P11 Spydkast 400 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC19.93
  
 PB
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia15.52
  
 PB
3
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik15.38
  
 PB
4
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta11.90
  
 PB
5
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik11.56
  
 PB
6
Emilia Palmer
Emilia Palmer ('11)
Greve Atletik9.42
  
 PB
D9 40 m    
13.6. Vind: -0.7

Finale A

Finale
13.6.Vind: -0.7
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.71
  
 PB
3
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC7.26
  
 PB
5
Sofus Thaarup Dam
Sofus Thaarup Dam ('12)
Sparta7.55
  
 PB
9
Liam Lund Lütken
Liam Lund Lütken ('12)
DELTA7.69
  
 PB
10
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik7.91
  
 PB
11
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.92
  
 SB
12
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta8.02
  
 PB
14
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 9.13
  
 PB
Finale B
13.6. Vind: +1.9
13.6.Vind: +1.9
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.77
  
 PB
4
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.43
  
 PB
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta7.58
  
 PB
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta7.59
  
 PB
8
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF7.66
  
 PB
13
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta8.52
  
 PB
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov ('13)
KIF DNF
  
 
Hugo Diment
Hugo Diment ('13)
KIF DNF
  
 
D9 200 m    
13.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
13.6.Vind: +2.1
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC32.05 w
  
 
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta32.89 w
  
 
5
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta37.05 w
  
 
8
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF37.78 w
  
 
9
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF37.97 w
  
 
Sofus Thaarup Dam
Sofus Thaarup Dam ('12)
Sparta DNFw
  
 
Finale B
13.6. Vind: +2.2
13.6.Vind: +2.2
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC33.25 w
  
 
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF36.39 w
  
 
6
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta37.12 w
  
 
7
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC37.20 w
  
 
10
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta42.87 w
  
 
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Sparta DNFw
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.94 w
+3.4
  
 
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.85
+1.9
  
 PB
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.69 w
+3.3
  
 
4
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.44 w
+4.2
  
 
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.29 w
+2.3
  
 
6
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.23
+0.8
  
 PB
7
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.19 w
+2.2
  
 
8
Sofus Thaarup Dam
Sofus Thaarup Dam ('12)
Sparta3.09
+0.9
  
 PB
9
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta3.06 w
+4.0
  
 
10
Liam Lund Lütken
Liam Lund Lütken ('12)
DELTA2.94 w
+2.7
  
 
11
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.73
+0.3
  
 PB
12
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA2.60
+1.5
  
 PB
13
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 2.08
+0.3
  
 
Hugo Diment
Hugo Diment ('13)
KIF NM
  
 
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov ('13)
KIF NM
  
 
D9 Ball throw (300g)    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Liam Lund Lütken
Liam Lund Lütken ('12)
DELTA33.48
  
 PB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC32.59
  
 PB
3
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF29.72
  
 PB
4
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik27.64
  
 PB
5
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta27.06
  
 PB
6
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC26.01
  
 PB
7
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA20.72
  
 PB
8
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta20.51
  
 PB
9
Theodor Tofte Thune
Theodor Tofte Thune ('13)
Sparta15.46
  
 PB
10
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta13.40
  
 PB
11
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta12.13
  
 PB
12
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 9.42
  
 PB
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov
Lui Benjamin Chipeta Lunderskov ('13)
KIF NM
  
 
P9 40 m    
13.6. Vind: -0.6

Finale A

Finale
13.6.Vind: -0.6
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas6.93
  
 PB
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.41
  
 PB
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.64
  
 PB
4
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC7.83
  
 PB
8
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF8.08
  
 PB
10
Isa Zhao Olsen
Isa Zhao Olsen ('12)
KIF8.34
  
 PB
Finale B
13.6. Vind: +0.4
13.6.Vind: +0.4
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta7.94
  
 PB
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta8.01
  
 PB
7
Nikoline Meyer Kierkegaard
Nikoline Meyer Kierkegaard ('13)
Holte Atletik8.04
  
 PB
9
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK8.12
  
 PB
11
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC8.54
  
 PB
12
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.63
  
 PB
P9 200 m    
13.6. Vind: +0.5

Finale A

Finale
13.6.Vind: +0.5
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas35.56
  
 SB
2
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik39.61
  
 PB
3
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC39.95
  
 PB
4
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF40.10
  
 PB
5
Nikoline Meyer Kierkegaard
Nikoline Meyer Kierkegaard ('13)
Holte Atletik40.18
  
 PB
6
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC45.23
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas3.58 w
+3.1
  
 
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.19 w
+2.5
  
 
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta2.90 w
+4.1
  
 
4
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta2.90 w
+2.2
  
 
5
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta2.89
+1.7
  
 PB
6
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.57
+1.4
  
 PB
7
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC2.52
+1.5
  
 PB
8
Isa Zhao Olsen
Isa Zhao Olsen ('12)
KIF2.43 w
+5.7
  
 
9
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF2.40
+2.0
  
 PB
10
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.35 w
+5.3
  
 
P9 Ball throw (300g)    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta20.81
  
 PB
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas19.02
  
 PB
3
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC16.59
  
 PB
4
Isa Zhao Olsen
Isa Zhao Olsen ('12)
KIF14.42
  
 PB
5
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK12.57
  
 PB
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta12.16
  
 PB
7
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta11.31
  
 PB
8
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta9.11
  
 PB
9
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta9.10
  
 PB
K50 Kuglestød 3.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik NM
  
 
K50 Hammerkast 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik35.15
  
 PB
K50 Spydkast 500 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik38.86
  
 PB
M55 Kuglestød 6.0 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.75
  
 SB
M55 Diskoskast 1.5 kg    
13.6.

Finale A

Finale
13.6.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC31.75
  
 

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg