Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Stævne + Ugens Udfordring finale 2 15.6.2021
Herning Atletikstadion

K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM17.80
  
 SB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM20.51
  
 SB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM2:58.0h
  
 PB
2Morten BurhøjMorten Burhøj ('07)HGF AM5:04.0h
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Morten BurhøjMorten Burhøj ('07)HGF AM12.87
  
 PB
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM12.72
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM2:49.0h
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM13.47
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM1:49.0h
  
 PB
2Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM1:51.0h
  
 PB
3Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:05.0h
  
 PB
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM2:07.0h
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM26.32
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM23.17
  
 PB
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM18.57
  
 PB
4Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM17.11
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM2:08.0h
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM14.17
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM1:23.0h
  
 
2
Andreas Richelieu
Andreas Richelieu ('10)
HGF AM1:30.0h
  
 
D11 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM28.88
  
 PB
2
Andreas Richelieu
Andreas Richelieu ('10)
HGF AM23.87
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Victoria Bach Larsen
Victoria Bach Larsen ('10)
HGF AM1:37.0h
  
 
2
Christine Burhøj
Christine Burhøj ('10)
HGF AM1:49.0h
  
 
P11 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Victoria Bach Larsen
Victoria Bach Larsen ('10)
HGF AM18.93
  
 PB
2
Christine Burhøj
Christine Burhøj ('10)
HGF AM13.32
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Oscar Rysstad Lind
Oscar Rysstad Lind ('12)
HGF AM1:30.0h
  
 
2
Karl Hago Staun
Karl Hago Staun ('12)
HGF AM1:45.0h
  
 
D9 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Karl Hago Staun
Karl Hago Staun ('12)
HGF AM24.61
  
 PB
2
Oscar Rysstad Lind
Oscar Rysstad Lind ('12)
HGF AM14.90
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1:33.0h
  
 
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM1:45.0h
  
 
3
Laura Knappe
Laura Knappe ('12)
HGF AM1:46.0h
  
 
P9 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM18.27
  
 PB
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM13.13
  
 PB
3
Laura Knappe
Laura Knappe ('12)
HGF AM9.76
  
 PB
P8 400 m    

Finale A

Finale
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM1:38.0h
  
 
1
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:38.0h
  
 
3
Mie Lodahl
Mie Lodahl ('13)
HGF AM2:17.0h
  
 
22
Lea Sasj Wilhelmsen
Lea Sasj Wilhelmsen ('13)
HGF AM2:31.0h
  
 
P8 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Mie Lodahl
Mie Lodahl ('13)
HGF AM6.93
  
 PB
2
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM3.60
  
 PB
3
Lea Sasja Wilhelmsen
Lea Sasja Wilhelmsen ('13)
HGF AM4.99
  
 PB
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM5.57
  
 PB

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg