Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Grindsted: Spring- og kastestævne 22.6.2021
Grindsted Stadion

P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 26.52
  
 PB
 
26.52 PB       
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM1.45
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
      
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM4.90
+1.1
  
 
 
4.90
 1.1
       
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.70
+0.4
  
 PB
 
4.70 PB
 0.4
       
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM4.48
+1.2
  
 
 
4.48
 1.2
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM9.25
  
 
 
9.25       
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM8.76
  
 PB
 
8.76 PB       
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM8.74
  
 
 
8.74       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM39.60
  
 PB
 
39.60 PB       
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM26.64
  
 
 
26.64       
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 3.85
+0.5
  
 PB
 
3.85 PB
 0.5
       
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3.82
+0.4
  
 =SB
 
3.82 =SB
 0.4
       
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF3.72
+1.2
  
 PB
 
3.72 PB
 1.2
       
4Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF3.28
+0.8
  
 
 
3.28
 0.8
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.89
  
 PB
 
7.89 PB       
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF6.49
  
 
 
6.49       
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.15
  
 SB
 
6.15 SB       
4Silje FrandsenSilje Frandsen ('07)Vejen AF6.11
  
 
 
6.11       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF22.75
  
 
 
22.75       
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF21.98
  
 PB
 
21.98 PB       
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF21.51
  
 PB
 
21.51 PB       
4Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 15.25
  
 PB
 
15.25 PB       
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
   
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.20
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
 XO
1.20 =PB
XXO
     
3Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.20
  
 PB
 
1.10 SB
XXO
1.15 =PB
  O
1.20 PB
XXO
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3.99
+0.8
  
 
 
3.99
 0.8
       
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM3.90
+0.7
  
 PB
 
3.90 PB
 0.7
       
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 3.82
+1.4
  
 SB
 
3.82 SB
 1.4
       
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.29
+0.7
  
 
 
3.29
 0.7
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM7.33
  
 
 
7.33       
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 6.22
  
 PB
 
6.22 PB       
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM5.62
  
 PB
 
5.62 PB       
4Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 5.60
  
 PB
 
5.60 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM25.10
  
 PB
 
25.10 PB       
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM19.94
  
 PB
 
19.94 PB       
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 15.47
  
 PB
 
15.47 PB       
4Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 13.69
  
 PB
 
13.69 PB       
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Vega SyhlerVega Syhler ('08)AK Heden 1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
    
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
     
3Mille MikkelsenMille Mikkelsen ('09)AK Heden 1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10 PB
 XO
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.54
+0.8
  
 
 
3.54
 0.8
       
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.27
+0.9
  
 PB
 
3.27 PB
 0.9
       
3Mille MikkelsenMille Mikkelsen ('09)AK Heden 3.16
+0.5
  
 PB
 
3.16 PB
 0.5
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mille MikkelsenMille Mikkelsen ('09)AK Heden 5.83
  
 PB
 
5.83 PB       
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM5.14
  
 
 
5.14       
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM4.49
  
 PB
 
4.49 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 16.17
  
 PB
 
16.17 PB       
2Mille MikkelsenMille Mikkelsen ('09)AK Heden 13.12
  
 PB
 
13.12 PB       
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM9.86
  
 PB
 
9.86 PB       
4Vega SyhlerVega Syhler ('08)AK Heden 9.60
  
 PB
 
9.60 PB       
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
    
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.25 w
w
  
 
 
3.25 PB
 0.0
       
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3.14 w
w
  
 
 
3.14 PB
 0.0
       
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF4.75
  
 
 
4.75       
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM4.62
  
 
 
4.62       
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3.82
  
 PB
 
3.82 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1.30
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
 
2
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
     
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
  O
     
4
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05 =PB
  O
      
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 PB
 
1.00 =PB
 XO
1.05 PB
  O
      
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
      
6
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
      
6
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
      
9
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 PB
 
1.00 PB
  O
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM7.17
  
 
 
7.17       
2
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM5.43
  
 PB
 
5.43 PB       
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 5.11
  
 
 
5.11       
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM4.88
  
 
 
4.88       
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4.53
  
 
 
4.53       
6
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF4.44
  
 PB
 
4.44 PB       
7
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 4.21
  
 PB
 
4.21 PB       
8
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3.56
  
 
 
3.56       
9
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3.34
  
 
 
3.34       
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Asger Nissen
Asger Nissen ('13)
0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB
 0.0
       
2
Asger Nissen
Asger Nissen ('13)
2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM4.09
  
 
 
4.09       
2
Asger Nissen
Asger Nissen ('13)
3.62
  
 PB
 
3.62 PB       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM3.19
  
 PB
 
3.19 PB       
D7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
       
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3.45
  
 PB
 
3.45 PB       
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM3.66
  
 PB
 
3.66 PB       
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.37
  
 PB
 
2.37 PB       

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg