Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Kastestævne Masters træningssamling 2.7.2021
Aabenraa Stadion

M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta7.18
  
 =SB
 
6.917.18 =SB6.79  –  –  –  
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA7.27
  
 
 
6.777.277.18     
4Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM5.56
  
 
 
5.085.56  –     
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF9.73
  
 =PB
 
9.73 =PB8.388.31  X  X  X  
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta22.48
  
 =PB
 
21.9922.48 =PB  X  X  X  X  
3Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM34.15
  
 
 
  X  X34.15     
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
3Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM12.35
  
 
 
12.35  X  X     
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA6.55
  
 PB
 
6.55 PB5.52  X     
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
3Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM40.08
  
 SB
 
40.08 SB       
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA15.66
  
 PB
 
15.66 PB       
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta22.40
  
 =SB
 
  X22.40 =SB  X  X  X  X  
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA21.20
  
 
 
21.20  X  X     
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM3553
  
 SB
 
57,95NM13,24NM38,53NM39,43NM17,81NM
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1362
  
 PB
M Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM2224
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande8.21
  
 SB
 
7.688.21 SB7.68     
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande17.11
  
 
 
16.6716.4717.11     
K Weight Throw (4kg)    

Finale A

Finale
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA25.37
  
 =PB
 
  X  X25.37 =PB     
K Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande25.84
  
 
 
25.84  X  X     
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM20.12
  
 =PB
 
19.8820.12 =PB  X  X  X  X  
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande13.70
  
 
 
13.70  X  X     
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande2864
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.50
  
 
 
11.1312.1612.5011.7812.2911.50  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.01
  
 
 
38.01  X  X37.81  X  X  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 14.83
  
 
 
14.0914.1314.83  X14.4814.04  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 50.50
  
 PB
 
50.50 PB  X  X  X  X  X  
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF19.37
  
 
 
  X19.37  X  X  X  X  
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF17.74
  
 
 
17.74  X  X  X  X  X  
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.88
  
 SB
 
7.65 SB6.977.647.397.88 SB7.35  
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta5.83
  
 PB
 
5.55  X5.77 =PB5.345.735.83 PB  
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA17.40
  
 SB
 
17.40 SB       
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta12.15
  
 
 
12.15       
K55 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA25.37
  
 PB
 
  X  X25.37 PB     
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.18
  
 PB
 
9.92 SB10.18 PB9.989.59  X9.66  
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM12.42
  
 SB
 
12.42 SB12.2512.42 =SB     
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.62
  
 
 
47.8849.6248.67     
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM47.14
  
 
 
47.14       
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM37.09
  
 
 
37.09       
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM17.72
  
 
 
17.3817.7117.72     
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.72
  
 
 
49.72       
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM39.49
  
 PB
 
39.49 PB  X  X     
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4284
  
 PB
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.14
  
 SB
 
9.008.668.969.14 SB8.61  X  
K60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.36
  
 SB
 
26.36 SB       
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta7.18
  
 SB
 
6.91 SB7.18 SB6.79  –  –  –  
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta22.48
  
 PB
 
21.99 PB22.48 PB  X  X  X  X  
M65 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta22.40
  
 SB
 
  X22.40 SB  X  X  X  X  
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.23
  
 
 
  X7.007.236.99  X7.21  
2Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF5.91
  
 PB
 
5.91 PB5.655.545.774.695.40  
2Maya AvnboMaya Avnbo ('50)Dianalund IF5.91
  
 PB
 
5.91 PB5.655.545.774.695.40  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.09
  
 
 
24.09       
2Maya AvnboMaya Avnbo ('50)Dianalund IF11.38
  
 PB
 
11.38 PB       
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM32.31
  
 SB
 
32.31 SB  X  X     
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.01
  
 
 
9.659.5510.019.739.94  X  
M75 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik30.48
  
 
 
30.48  X  X  X  X  X  
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik30.48
  
 
 
30.48  X  X  X  X  X  
M75 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.91
  
 =SB
 
  X  X37.91 =SB  X  X  X  
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.91
  
 SB
 
  X  X37.91 SB  X  X  X  
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.67
  
 
 
  X7.177.177.477.677.36  
K75 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande17.84
  
 SB
 
17.84 SB       
K75 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM20.12
  
 PB
 
19.88 SB20.12 PB  X  X  X  X  

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg