Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Copenhagen Games 2021 14‐15.8.2021
Østerbro Stadion

M 100 m    
14.8. Vind: +2.3

Finale A

Finale
14.8.Vind: +2.3
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.80 w
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.83 w
  
 
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER10.84 w
  
 
4Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.15 w
  
 
5Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.24 w
  
 
6Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.33 w
  
 
7Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.45 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +1.2
14.8.Vind: +1.2
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.88
Q
  
 
2Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.16
q
  
 
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.31
q
  
 
4Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC12.00
  
 
5Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.09
  
 SB
6Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.27
  
 SB
Indledende 2
14.8. Vind: +2.9
14.8.Vind: +2.9
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk10.75 w
Q
  
 
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.10 w
q
  
 
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.34 w
  
 
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.59 w
  
 
5Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.65 w
  
 
Indledende 3
14.8. Vind: +1.3
14.8.Vind: +1.3
1Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.89
Q
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.02
q
  
 
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.25
q
  
 PB
4Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.81
  
 
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.88
  
 PB
6Anas AliAnas Ali ('99)KIF12.00 w
  
 
7Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik12.02
  
 PB
M 150 m    
15.8. Vind: +1.6

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.6
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta15.55
Q
  
 PB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta16.17
  
 PB
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER16.20
  
 PB
4Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF16.46
  
 PB
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF17.08
  
 PB
6August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF17.65
  
 PB
Indledende heats15.8.
Indledende 1
15.8. Vind: +2.4
15.8.Vind: +2.4
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta15.94 w
Q
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER16.30 w
q
  
 
3Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF16.47 w
q
  
 
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta16.87 w
q
  
 
5August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF17.66 w
q
  
 
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF17.99 w
  
 
Indledende 2
15.8. Vind: +2.3
15.8.Vind: +2.3
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta16.49 w
Q
  
 
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta16.76 w
q
  
 
3Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF17.23 w
q
  
 
4Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF17.66 w
  
 
5Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF18.41 w
  
 
6Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC21.59 w
  
 
M 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF51.54
  
 PB
2
Emil Engdahl
Emil Engdahl ('02)
/ SWE52.54
  
 PB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF53.00
  
 PB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas53.12
  
 PB
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF53.71
  
 PB
Finale B
14.8.
14.8.
1Anas AliAnas Ali ('99)KIF53.65
  
 PB
2Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF56.94
  
 SB
3Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF57.00
  
 PB
4Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM59.43
  
 
5Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris1:13.39
  
 
M 800 m    
15.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
15.8.Vind: +0.3
1Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:57.36
  
 SB
2Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:57.84
  
 
3Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:58.40
  
 SB
4Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF1:59.20
  
 
5Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:00.12
  
 PB
6Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF2:02.16
  
 SB
7Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:03.04
  
 
8Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:07.71
  
 SB
9Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:10.24
  
 SB
10Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:10.70
  
 
11Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:10.94
  
 PB
12Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:12.19
  
  K Mixed competition
13Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:19.26
  
 SB
M 1500 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 3:53.96
  
 
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:54.09
  
 SB
3Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta4:11.58
  
 SB
4Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta4:12.35
  
 PB
5Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:12.66
  
 PB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:13.28
  
 
7Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:17.77
  
 PB
8William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:20.88
  
 
9Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:24.03
  
 PB
10Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC4:40.73
  
 PB
11Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne5:01.91
  
 SB
12Alberte BrokAlberte Brok ('06)Sparta5:08.80
  
  K Mixed competition
13Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:09.56
  
  K Mixed competition
M 110 m hæk    
15.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.7
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.84
  
 PB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta15.86
  
 SB
M Højdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.93
  
 
 
1.82
 XO
1.85
  O
1.88
  O
1.93
 XO
1.97
XXX
   
2Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.76
  
 
 
1.67
  O
1.73
 XO
1.76
XXO
1.79
XXX
    
M Stangspring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.70
  
 
 
3.60
  O
3.70
XXO
3.90
XXX
     
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas3.40
  
 
 
3.30
XXO
3.40
 XO
3.50
XXX
     
3Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC3.20
  
 PB
 
3.00 PB
 XO
3.20 PB
  O
3.30
XXX
     
M Længdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta6.94
-1.4
  
 
 
  X
 0.0
6.94
 -1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
6.84
 0.0
6.87
 -0.8
  
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.76
-0.6
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
6.71
 0.0
6.76
 -0.6
6.68
 0.8
  X
 0.0
  
M Trespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK9.62
+0.7
  
 SB
 
9.60 SB
 0.0
9.62 SB
 0.7
9.40
 2.3
9.41
 3.1
9.45
 0.0
  X
 0.0
  
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M Diskoskast 2.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik53.12
  
 
 
53.1249.1551.7549.15  X52.86  
M Spydkast 800 gram    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM68.09
  
 
 
68.0964.72  X63.2362.0264.14  
2Waldemar SvejstrupWaldemar Svejstrup ('97)Frederiksberg IF48.98
  
 SB
 
48.98 SB48.4044.4147.9846.0344.54  
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk43.13
  
 
 
40.40  X39.07  X41.6043.13  
4Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF39.41
  
 
 
  X38.5139.41  X37.82  X  
K 100 m    
14.8. Vind: +1.4

Finale A

Finale
14.8.Vind: +1.4
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.89
  
 
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.15
  
 PB
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.25
  
 PB
4Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.37
  
 PB
5Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.46
  
 
6Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF12.52
  
 PB
7Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta12.75
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +0.2
14.8.Vind: +0.2
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.93
Q
  
 
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.33
q
  
 =PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.52
q
  
 
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF12.53
q
  
 PB
5Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta12.74
q
  
 SB
Indledende 2
14.8. Vind: +3.0
14.8.Vind: +3.0
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.08 w
Q
  
 
2Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.41 w
q
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.61 w
q
  
 
4Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF13.40 w
  
 
K 150 m    
15.8. Vind: -0.1

Finale A

Finale
15.8.Vind: -0.1
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF17.40
Q
  
 PB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta18.76
q
  
 PB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF19.11
q
  
 =PB
4Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF19.54
q
  
 PB
5Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF20.28
q
  
 PB
6Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF20.41
q
  
 
Indledende heats15.8.
Indledende 1
15.8. Vind: +2.7
15.8.Vind: +2.7
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF18.38 w
Q
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta18.71 w
q
  
 
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF19.29 w
q
  
 
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA19.50 w
q
  
 
5Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF20.13 w
q
  
 
Indledende 2
15.8. Vind: +1.7
15.8.Vind: +1.7
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF19.11
Q
  
 PB
2Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF20.23
q
  
 PB
3Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta20.38
q
  
 PB
K 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.70
  
 
2Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF58.62
  
 
3Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik58.80
  
 
4Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:00.53
  
 PB
5Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:02.32
  
 
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta1:03.74
  
 SB
K 800 m    
15.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.2
1Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:20.11
  
 SB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF2:22.45
  
 PB
3Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:28.89
  
 SB
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA2:36.58
  
 
5Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:43.00
  
 
6Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF2:44.41
  
 SB
7Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF3:03.22
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
15.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.7
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.65
  
 
2Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.77
  
 
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.94
  
 
K Højdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.58
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXX
     
K Længdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.77
-0.6
  
 
 
5.77
 -0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.02
 -2.6
  X
 0.0
  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.61
-0.7
  
 
 
5.59
 2.6
  X
 0.0
5.52
 0.0
5.51
 0.0
  X
 0.0
5.61
 -0.7
  
3Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.59
+0.9
  
 PB
 
5.59 PB
 0.9
5.59 =PB
 0.0
5.32
 -1.7
5.52
 0.0
  –
 0.0
   
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.55
0.0
  
 =SB
 
  X
 0.0
5.38
 0.0
  X
 0.0
5.55 SB
 0.0
5.55 =SB
 0.0
  –
 0.0
  
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.51
-0.3
  
 
 
  X
 0.0
5.51
 -0.3
  X
 0.0
5.44
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.19
+1.7
  
 
 
5.19
 1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
5.19
 -0.7
4.97
 0.2
  X
 0.0
  
7
Hanna Dahlberg
Hanna Dahlberg 
/ SWE4.99
-1.4
  
 SB
 
4.89 SB
 -0.7
4.75
 0.0
4.88
 1.2
4.74
 -0.8
4.99 SB
 -1.4
4.87
 -0.8
  
8Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Sparta4.87
-0.3
  
 SB
 
4.87 SB
 -0.3
4.59
 0.4
4.71
 1.0
4.84
 0.0
  –
 0.0
   
K Trespring     
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.21
+1.8
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
11.21
 1.8
10.81
 1.7
11.00
 0.0
  X
 0.0
  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta10.99
-1.1
  
 
 
10.99
 -1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
10.87
 0.3
  X
 0.0
  
3Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik10.89
-0.4
  
 
 
10.89
 -0.4
10.79
 0.1
  X
 0.0
10.79
 1.8
10.78
 2.1
10.40
 -1.8
  
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.91
+1.6
  
 
 
  X
 0.0
9.86
 0.0
  X
 0.0
9.78
 1.7
9.91
 1.6
  –
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.51
  
 
 
11.32  X11.46  X11.51  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.98
  
 
 
57.9854.09  X54.01  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta65.67
  
 
 
65.65  X65.1165.67  X65.55  
2Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta55.98
  
 
 
55.95  X54.5153.2955.98  X  
K Spydkast 600 gram    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik32.44
  
 SB
 
28.88 SB29.75 SB32.44 SB  X30.7632.12  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
15.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.7
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF15.06
  
 PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.19
  
 SB
3Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF19.39
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.69
  
 PB
 
13.69 PB13.37  X13.29  –  –  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.56
  
 PB
 
12.56 PB12.39  X12.2812.1412.31  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 39.52
  
 
 
38.0939.52  X37.6137.16  X  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta39.15
  
 SB
 
  X30.3829.4730.3329.6539.15 SB  
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas37.75
  
 
 
  X36.1537.75  X34.56  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 50.74
  
 PB
 
49.6350.1247.2550.2950.74 PB47.55  
D17 100 m    
14.8. Vind: +1.4

Finale A

Finale
14.8.Vind: +1.4
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.24
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.48
  
 
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.53
  
 
4Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 12.36
  
 PB
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.03
  
 
D17 200 m    
15.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.8
1Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta22.36
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.16
  
 
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.34
  
 
4Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM24.47
  
 PB
5August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK24.95
  
 PB
6Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 25.88
  
 PB
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK26.31
  
 PB
D17 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 1:02.51
  
  K Mixed competition
2Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA1:05.67
  
  K Mixed competition
3Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 1:05.81
  
  K Mixed competition
D17 110 m hæk 91.4 cm    
15.8. Vind: +2.2

Finale A

Finale
15.8.Vind: +2.2
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.84 w
  
 
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.85 w
  
 
3Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta19.19 w
  
 
D17 Højdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.85
  
 
 
1.73
  O
1.76
  O
1.82
XXO
1.85
 XO
1.88
XXX
   
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.73
  
 
 
1.64
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXX
    
3Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 1.58
  
 PB
 
1.41 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 =PB
  O
1.58 PB
  O
1.61
XXX
 
D17 Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.58
-0.7
  
 
 
6.47
 1.4
6.58
 -0.7
5.37
 1.9
6.22
 -1.0
  –
 0.0
  X
 0.0
  
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 5.01
+0.3
  
 SB
 
5.01 SB
 0.3
4.66
 -1.3
4.71
 0.9
  X
 0.0
4.32
 0.3
4.82
 1.3
  
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 16.53
  
 
 
14.6515.0016.0916.1916.5315.41  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta14.73
  
 
 
14.7314.70  X14.55  X14.05  
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.52
  
 
 
14.2214.5214.0914.1814.1914.52  
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta13.46
  
 PB
 
12.2613.46 PB13.3613.15  –  –  
5Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik11.70
  
 
 
  X  X11.70  X  X  X  
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.23
  
 
 
11.2311.12  X11.01  X10.98  
7Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.07
  
 
 
11.0110.43  X10.4011.0710.62  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 50.45
  
 
 
50.4549.6545.25  X  X  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik40.98
  
 
 
39.62  X  X40.9839.81  X  
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta38.87
  
 
 
38.82  X38.87  X  X38.31  
4Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik38.03
  
 
 
  X33.7538.0138.0337.35  X  
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta33.46
  
 
 
28.5033.46  –  –  –  –  
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta30.92
  
 PB
 
  X  X  X26.4327.5930.92 PB  
7David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF30.65
  
 
 
  X29.4228.86  X  X30.65  
8Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC27.41
  
 PB
 
24.18 PB21.3526.44 PB27.41 PB26.73  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta52.54
  
 
 
52.54  X  X  X  X  X  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik51.14
  
 
 
  X  X51.14  X  X46.71  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik39.54
  
 
 
39.51  X  X  X  X39.54  
D17 Spydkast 700 gram    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta56.49
  
 
 
54.3053.17  X55.7555.0756.49  
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 37.27
  
 PB
 
35.71 PB35.4426.3137.27 PB  X35.85  
3Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC30.38
  
 PB
 
23.3027.4428.85 PB30.38 PB26.6424.57  
P17 100 m    
14.8. Vind: +2.4

Finale A

Finale
14.8.Vind: +2.4
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.80 w
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.03 w
  
 
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.17 w
  
 
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.17 w
  
 
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik13.92 w
  
 
6Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 13.93 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +2.4
14.8.Vind: +2.4
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.77 w
Q
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.02 w
q
  
 
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.12 w
q
  
 
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik13.92 w
q
  
 
5Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 13.97 w
q
  
 
Indledende 2
14.8. Vind: +3.9
14.8.Vind: +3.9
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.30 w
Q
  
 
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.39 w
q
  
 
3Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne15.27 w
q
  
 
P17 200 m    
15.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.2
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta26.06
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta26.78
  
 
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.09
  
 
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK27.49
  
 
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF28.25
  
 PB
6Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik28.27
  
 
7Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik29.10
  
 PB
8Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik29.20
  
 
Finale B
15.8. Vind: +1.1
15.8.Vind: +1.1
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.18
  
 PB
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK27.28
  
 SB
3Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC27.44
  
 SB
4Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 29.45
  
 PB
5Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF29.66
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
15.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.7
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.90
  
 SB
P17 Højdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.52
  
 
 
1.49
 XO
1.52
  O
1.55
XXX
     
2Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.46
  
 
 
1.41
  O
1.46
XXO
1.49
XXX
     
P17 Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.27
+0.6
  
 
 
4.97
 0.0
5.12
 -0.6
5.27
 0.6
5.16
 0.0
5.04
 0.1
  X
 0.0
  
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.89
-0.9
  
 
 
  X
 0.0
4.89
 -0.9
4.78
 -0.2
3.76
 -0.1
  X
 0.0
4.64
 3.1
  
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.73
+0.3
  
 
 
4.73
 0.3
4.39
 -1.2
4.73
 -0.6
  X
 0.0
4.26
 -1.3
  –
 0.0
  
4Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 4.12
+1.8
  
 PB
 
3.94 PB
 0.6
4.12 PB
 1.8
4.07
 -0.2
4.10
 0.0
4.11
 0.0
4.05
 -1.0
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.00
  
 
 
10.8210.08  X10.1910.3411.00  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF33.83
  
 
 
33.83  X  X  X31.9531.05  
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta29.02
  
 SB
 
  X  X27.54 SB  X29.02 SB  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta51.06
  
 
 
51.06  X  X  X  X  X  
2Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF38.96
  
 PB
 
  X38.96 PB36.27  X  X  X  
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik20.22
  
 PB
 
  X17.97 PB  X20.22 PB  X17.76  
P17 Spydkast 500 gram    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia45.54
  
 PB
 
42.7641.5041.2845.54 PB40.4040.68  
2Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF35.35
  
 
 
32.8729.8026.5829.9535.3530.25  
D15 100 m    
14.8. Vind: +2.9

Finale A

Finale
14.8.Vind: +2.9
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.53 w
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.71 w
  
 
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.94 w
  
 
4Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.00 w
  
 
5Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.16 w
  
 
6Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.24 w
  
 
7Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta12.26 w
  
 
8Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA12.39 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +2.3
14.8.Vind: +2.3
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.55 w
Q
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.02 w
q
  
 
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.23 w
q
  
 
4Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)Allerød AM 13.06 w
  
 
5Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF13.24 w
  
 
Indledende 2
14.8. Vind: +4.3
14.8.Vind: +4.3
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.89 w
Q
  
 
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta12.29 w
q
  
 
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA12.45 w
q
  
 
4Filip Emil LarsenFilip Emil Larsen ('06)Hvidovre AM12.81 w
  
 
5Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.84 w
  
 
6Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk13.83 w
  
 
Indledende 3
14.8. Vind: +3.3
14.8.Vind: +3.3
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.70 w
Q
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.92 w
q
  
 
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF12.77 w
  
 
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF13.35 w
  
 
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF13.91 w
  
 
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC14.62 w
  
 
D15 300 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta37.81
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC39.36
  
 
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 40.53
  
 PB
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA40.68
  
 PB
5Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)Allerød AM 44.04
  
 PB
6Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF45.33
  
 
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF45.54
  
 PB
D15 800 m    
15.8. Vind: +1.0

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.0
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:05.22
  
 
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:08.49
  
 
3Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)BAC2:10.78
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:11.47
  
 PB
5Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF2:18.45
  
 PB
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:23.49
  
 PB
7Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:23.77
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
15.8. Vind: +2.6

Finale A

Finale
15.8.Vind: +2.6
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.54 w
  
 
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK14.57 w
  
 
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta15.04 w
  
 
D15 Højdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK1.49
  
 
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXX
     
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.49
  
 
 
1.41
  O
1.46
 XO
1.49
  O
1.52
XXX
    
3Christian Møller JensenChristian Møller Jensen ('07)IK Olympia1.46
  
 PB
 
1.31
  O
1.36
  O
1.41
 XO
1.46 PB
XXO
1.49
XXX
   
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.41
  
 
 
1.31
  O
1.36
 XO
1.41
 XO
1.46
XXX
    
D15 Stangspring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK2.60
  
 
 
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
XXX
     
D15 Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.30
-1.0
  
 
 
  X
 0.0
6.24
 1.9
6.27
 -2.4
  X
 0.0
6.10
 -0.4
6.30
 -1.0
  
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta6.22
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.37
 0.0
5.93
 0.3
6.22 PB
 1.3
  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.62
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.62
 0.0
3.82
 0.0
4.99
 -0.6
5.59
 1.3
  
4Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)Allerød AM 4.91
+1.1
  
 PB
 
4.91 PB
 1.1
4.64
 3.0
4.87
 0.9
3.76
 0.4
4.10
 2.3
4.04
 1.1
  
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.27
+1.0
  
 
 
4.22
 1.5
4.13
 2.8
4.17
 0.9
4.27
 1.0
3.25
 0.4
4.14
 0.2
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.79
  
 PB
 
  X12.47 PB12.79 PB11.8011.6512.27  
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.56
  
 PB
 
11.7611.92  X12.56 PB12.16  X  
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.73
  
 PB
 
6.946.917.73 PB7.577.336.90  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik31.65
  
 PB
 
24.47 PB  X31.65 PB  X29.87  X  
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta26.22
  
 PB
 
22.04 PB26.22 PB  X21.4524.6222.00  
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC25.27
  
 PB
 
14.76  X  X25.27 PB20.7623.40  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF43.25
  
 PB
 
  X41.53 PB43.25 PB  X  –  –  
D15 Spydkast 600 gram    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik43.08
  
 
 
  X43.0842.23  X39.74  X  
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta35.22
  
 PB
 
35.22 PB34.7129.36  –  –  –  
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta35.05
  
 PB
 
32.2235.05 PB  X33.8934.0833.55  
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC32.76
  
 
 
32.7627.3228.9428.86  X29.62  
5Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta28.50
  
 
 
  X  X28.5026.1825.9028.47  
P15 100 m    
14.8. Vind: +2.9

Finale A

Finale
14.8.Vind: +2.9
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.47 w
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.65 w
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta12.97 w
  
 
4Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.03 w
  
 
5Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.14 w
  
 
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.54 w
  
 
7Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.62 w
  
 
8Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.90 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +1.7
14.8.Vind: +1.7
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.54
Q
  
 PB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.77
q
  
 SB
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.75
q
  
 
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.83
  
 PB
5Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.68
  
 
Indledende 2
14.8. Vind: +2.2
14.8.Vind: +2.2
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.19 w
Q
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.59 w
q
  
 
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.79 w
q
  
 
4Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF13.90 w
  
 
5Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 14.32 w
  
 
6Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta14.40 w
  
 
Indledende 3
14.8. Vind: +1.4
14.8.Vind: +1.4
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.94
Q
  
 SB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.13
q
  
 
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.19
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.30
  
 
5Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia14.81
  
 PB
6Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK16.41
  
 
P15 300 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta42.64
  
 PB
2Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta48.48
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
15.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
15.8.Vind: +2.0
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.80
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.18
  
 
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.61
  
 
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta14.50
  
 PB
P15 Højdespring    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.58
  
 
 
1.49
  O
1.52
 XO
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXX
   
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.55
  
 PB
 
1.36
  O
1.41
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
 XO
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
 
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.49
  
 PB
 
1.31
  O
1.36
  O
1.41
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52
XXX
  
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.21
  
 
 
1.21
  O
1.26
XXX
      
P15 Stangspring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.50
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXO
2.60
XXX
    
2Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK2.40
  
 PB
 
2.10
 XO
2.20
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
 XO
2.50
XXX
   
P15 Længdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.97
+1.0
  
 PB
 
4.88
 -0.8
4.97 PB
 1.0
4.83
 -0.8
4.85
 0.4
4.77
 1.9
4.88
 1.7
  
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.91
+1.4
  
 PB
 
4.70 PB
 -0.9
4.63
 1.8
4.91 PB
 1.4
4.42
 1.6
  X
 0.0
4.55
 -0.5
  
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.86
-0.3
  
 
 
4.52
 0.0
  X
 0.0
4.71
 1.4
4.67
 0.0
4.79
 0.0
4.86
 -0.3
  
4Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF4.62
+0.6
  
 PB
 
4.54 PB
 0.6
4.57 PB
 0.7
4.53
 0.0
4.58
 3.9
4.62 PB
 0.6
4.42
 1.4
  
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.44
+1.7
  
 PB
 
4.29
 -1.5
4.42 PB
 1.6
4.22
 0.0
4.40
 2.0
4.44
 2.1
4.44 PB
 1.7
  
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.27
+0.6
  
 
 
4.18
 0.1
4.16
 1.7
4.27
 0.6
4.01
 -0.6
4.09
 0.2
4.15
 1.1
  
7Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.09
-0.5
  
 
 
4.09
 -0.5
3.91
 1.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
8Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.02
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
4.02
 0.2
3.54
 0.5
3.77
 -1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.87
  
 
 
10.7010.6810.299.8010.8710.65  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF10.01
  
 PB
 
9.98 PB9.769.709.209.1910.01 PB  
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.93
  
 
 
9.479.069.149.559.938.76  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.67
  
 PB
 
8.779.319.57 PB9.099.67 PB9.40  
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.57
  
 PB
 
9.099.109.049.419.57 PB9.49  
6Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik9.32
  
 
 
9.328.678.538.609.13  X  
7Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.29
  
 
 
7.898.488.739.298.71  X  
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta6.84
  
 PB
 
6.34 PB6.84 PB6.826.426.806.58  
9Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia6.42
  
 PB
 
6.42 PB  –  –     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik44.87
  
 
 
  X37.54  X44.01  X44.87  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF29.30
  
 
 
25.4224.56  X29.30  X23.20  
3Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik28.28
  
 PB
 
  X  X28.28 PB  X27.24  X  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik27.67
  
 SB
 
27.67 SB22.8327.4126.8625.8225.64  
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF17.78
  
 
 
17.7815.7017.7414.5716.5515.65  
6Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF17.40
  
 PB
 
13.7816.86 PB17.40 PB  X16.5014.27  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF43.38
  
 
 
  X43.3840.47  X38.72  X  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF40.21
  
 
 
  X  X  X  X40.21  X  
3Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia37.35
  
 
 
34.1432.3935.3136.5937.0837.35  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik23.76
  
 PB
 
21.0122.0023.76 PB22.6221.93  X  
P15 Spydkast 500 gram    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas32.12
  
 SB
 
32.12 SB29.5230.6224.5231.9629.58  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia31.57
  
 PB
 
27.46 PB27.1427.58 PB26.3129.87 PB31.57 PB  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik28.33
  
 
 
24.1222.9725.4526.8428.3327.78  
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF27.55
  
 PB
 
25.88 PB26.32 PB20.5322.2426.45 PB27.55 PB  
5Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta24.40
  
 
 
21.1124.4022.56  X21.70  X  
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF23.83
  
 PB
 
20.0017.2622.13 PB21.5420.3023.83 PB  
7Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK14.93
  
 
 
  X12.04  X13.6614.9313.30  
D13 80 m    
14.8. Vind: +2.9

Finale A

Finale
14.8.Vind: +2.9
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.37 w
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.75 w
  
 
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.07 w
  
 
4Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC11.16 w
  
 
5William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta11.20 w
  
 
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.22 w
  
 
7Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.54 w
  
 
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik12.00 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +2.2
14.8.Vind: +2.2
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.92 w
Q
  
 
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.42 w
q
  
 
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.64 w
q
  
 
4Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas12.24 w
  
 
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK12.36 w
  
 
Indledende 2
14.8. Vind: +1.0
14.8.Vind: +1.0
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.01
Q
  
 
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC11.14
q
  
 
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta12.15
  
 PB
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik12.37
  
 PB
5Sander Vernegren HellenbergSander Vernegren Hellenberg ('09)12.89
  
 PB
Indledende 3
14.8. Vind: +3.2
14.8.Vind: +3.2
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK10.34 w
Q
  
 
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta11.09 w
q
  
 
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.33 w
q
  
 
4Villum LundVillum Lund ('09)Fremad Holbæk12.01 w
  
 
5Maximillian HansenMaximillian Hansen ('09)12.71 w
  
 
D13 200 m    
15.8. Vind: w

Finale A

Finale
15.8.Vind: w
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK25.85 w
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta26.83 w
  
 
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC29.86 w
  
 
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta30.48 w
  
 
Finale B
15.8. Vind: +1.5
15.8.Vind: +1.5
1Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta28.34
  
 PB
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta29.50
  
 PB
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta30.06
  
 PB
4Sander Vernegren HellenbergSander Vernegren Hellenberg ('09)33.40
  
 PB
D13 600 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:37.14
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:40.27
  
 
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF1:50.79
  
 PB
4David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta1:58.86
  
 PB
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik2:05.12
  
 
6Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 2:09.87
  
 PB
D13 1000 m    
15.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
15.8.Vind: +1.5
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:55.73
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:57.29
  
 PB
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF3:19.76
  
 PB
4Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF3:25.67
  
 
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3:32.86
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
15.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
15.8.Vind: +2.0
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.96
Q
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.22
  
 PB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas14.55
  
 PB
4Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk14.63
  
 PB
5Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta14.71
  
 PB
6David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta15.93
  
 PB
7Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta15.94
  
 PB
Indledende heats15.8.
Indledende 1
15.8. Vind: 0.0
15.8.Vind: 0.0
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.22
Q
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.48
q
  
 PB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.21
q
  
 PB
4David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta15.98
q
  
 PB
Indledende 2
15.8. Vind: +1.0
15.8.Vind: +1.0
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk14.69
Q
  
 PB
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta15.19
q
  
 PB
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta16.54
q
  
 PB
4Maximillian HansenMaximillian Hansen ('09)18.74
q
  
 PB
D13 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.45
  
 
 
1.31
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.54
XXX
  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.42
  
 
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
XXO
1.45
XXX
  
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.36
  
 
 
1.21
  O
1.26
  O
1.31
  O
1.36
XXO
1.39
XXX
   
4Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.31
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26
XXO
1.31 PB
  O
1.36
XXX
 
5William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta1.26
  
 
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26
XXO
1.31
  r
   
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.26
  
 
 
1.11
  O
1.16
 XO
1.21
  O
1.26
XXO
1.31
XXX
   
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.16
  
 
 
1.16
  O
1.21
XXr
      
8Sander Vernegren HellenbergSander Vernegren Hellenberg ('09)1.16
  
 PB
 
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.21
XXX
   
9Maximillian HansenMaximillian Hansen ('09)1.16
  
 PB
 
1.01 PB
  O
1.06 PB
 XO
1.11 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.21
  r
   
D13 Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.35
+0.8
  
 
 
4.98
 -1.0
5.22
 -1.4
5.19
 0.0
5.13
 -1.1
5.35
 0.8
5.33
 1.3
  
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.86
0.0
  
 PB
 
4.64 PB
 1.4
4.86 PB
 0.0
4.74
 -0.2
4.75
 -1.2
4.77
 3.6
4.61
 1.3
  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.59
+0.1
  
 
 
4.30
 0.0
4.39
 -0.9
4.43
 0.1
4.33
 0.0
4.42
 -1.1
4.59
 0.1
  
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.45
0.0
  
 PB
 
4.32
 0.3
4.45 PB
 0.0
4.34
 0.5
4.15
 -2.3
4.43
 0.1
4.44
 -0.1
  
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas4.38
+1.0
  
 PB
 
4.26 PB
 0.4
3.98
 0.5
4.38 PB
 1.0
  X
 0.0
4.09
 0.0
4.20
 -0.3
  
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik4.30
-2.0
  
 
 
3.89
 0.9
3.84
 -0.6
4.30
 -2.0
4.27
 0.0
4.08
 0.0
  X
 0.0
  
7Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.25
-0.8
  
 
 
4.15
 2.0
4.23
 0.0
3.96
 0.0
4.25
 -0.8
4.18
 1.7
  X
 0.0
  
8Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta4.22
-0.2
  
 PB
 
2.26 SB
 -1.9
4.22 PB
 -0.2
3.04
 0.9
3.51
 1.2
1.50
 0.2
3.91
 0.8
  
9Maximillian HansenMaximillian Hansen ('09)3.89
+0.1
  
 PB
 
3.82 PB
 0.8
3.89 PB
 0.1
3.88
 0.0
     
10Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK3.68
-1.4
  
 
 
3.68
 -1.4
3.48
 -1.3
3.59
 0.8
     
11Sander Vernegren HellenbergSander Vernegren Hellenberg ('09)3.64
+1.0
  
 PB
 
3.64 PB
 1.0
3.63
 0.3
  X
 0.0
     
12Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 3.56
+0.2
  
 
 
3.45
 0.0
3.32
 -0.1
3.56
 0.2
     
13Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas3.48
-0.4
  
 SB
 
3.06 SB
 0.1
3.48 SB
 -0.4
  X
 0.0
     
14Villum LundVillum Lund ('09)Fremad Holbæk3.41
+1.5
  
 PB
 
3.13 PB
 0.3
3.41 PB
 1.5
2.65
 -1.6
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.28
  
 PB
 
10.87  –11.50 PB10.9811.86 PB12.28 PB  
2Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik10.75
  
 
 
10.379.9710.7510.059.9710.35  
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.31
  
 PB
 
10.1810.19  –10.0410.28 PB10.31 PB  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.31
  
 PB
 
  X9.02 PB8.508.378.779.31 PB  
5Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.30
  
 PB
 
8.30 PB8.018.097.987.027.68  
6Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF8.04
  
 
 
7.187.067.817.327.648.04  
7Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.93
  
 
 
6.547.347.137.787.917.93  
8Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta7.06
  
 PB
 
6.89 PB6.506.777.06 PB6.656.40  
9David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta6.09
  
 PB
 
5.40 PB5.366.09 PB     
D13 Hammerkast 3.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik17.18
  
 PB
 
16.41 PB17.18 PB13.7915.8113.22  X  
D13 Spydkast 400 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 39.68
  
 PB
 
39.68 PB34.51  X27.16  –  –  
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas26.55
  
 PB
 
23.02 PB24.09 PB22.5626.55 PB23.0523.95  
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta26.14
  
 PB
 
16.50 SB20.56 SB19.8822.98 PB24.46 PB26.14 PB  
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta24.34
  
 
 
23.7320.0722.6324.3424.2824.11  
5Villum LundVillum Lund ('09)Fremad Holbæk23.43
  
 PB
 
23.43 PB19.5217.1020.8818.3420.48  
6Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas21.87
  
 PB
 
19.57 PB20.57 PB20.5418.3821.87 PB16.61  
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik19.49
  
 PB
 
16.4519.49 PB  X18.6119.13  X  
8Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF18.80
  
 
 
16.0118.8013.7513.8216.59  X  
P13 80 m    
14.8. Vind: +2.5

Finale A

Finale
14.8.Vind: +2.5
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.55 w
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.10 w
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.27 w
  
 
4Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.41 w
  
 
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta11.45 w
  
 
6Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.52 w
  
 
7Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.55 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +0.7
14.8.Vind: +0.7
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.58
Q
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.28
q
  
 PB
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.52
q
  
 
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.60
q
  
 PB
5Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta11.90
q
  
 
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.42
  
 PB
Indledende 2
14.8. Vind: +2.4
14.8.Vind: +2.4
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.13 w
Q
  
 
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.41 w
q
  
 
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta11.41 w
q
  
 
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF12.05 w
  
 
5Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 12.08 w
  
 
6Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF12.11 w
  
 
7Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA15.10 w
  
 
P13 200 m    
15.8. Vind: w

Finale A

Finale
15.8.Vind: w
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF28.86 w
  
 
2
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta29.45 w
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF29.48 w
  
 
4Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta29.76 w
  
 
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF29.87 w
  
 
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.09 w
  
 
7Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik33.99 w
  
 
Finale B
15.8. Vind: w
15.8.Vind: w
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta26.85 w
  
 
2
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF30.19 w
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF32.01 w
  
 
4Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik33.74 w
  
 
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF35.03 w
  
 
P13 600 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF1:52.78
  
 
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1:55.30
  
 PB
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF1:56.44
  
 PB
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1:59.56
  
 PB
5Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF2:00.46
  
 PB
P13 1000 m    
15.8. Vind: +3.5

Finale A

Finale
15.8.Vind: +3.5
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik3:02.68 w
  
 
2Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3:03.43 w
  
 
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:32.56 w
  
 
4Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF3:49.62 w
  
 
5Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC3:50.39 w
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
15.8. Vind: +4.0

Finale A

Finale
15.8.Vind: +4.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.17 w
Q
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.40 w
  
 
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.53 w
  
 
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.03 w
  
 
5Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 12.09 w
  
 
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.84 w
  
 
7Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.58 w
  
 
Line SvareLine Svare ('08)Amager AC DNF
  
 
Indledende heats15.8.
Indledende 1
15.8. Vind: -0.8
15.8.Vind: -0.8
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.82
Q
  
 
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC11.23
q
  
 PB
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.11
q
  
 
4Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 12.84
q
  
 PB
5Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF14.54
  
 PB
Indledende 2
15.8. Vind: +1.0
15.8.Vind: +1.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.25
Q
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.36
q
  
 PB
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.93
q
  
 PB
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.99
q
  
 PB
5Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF13.01
  
 
6Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik13.01
  
 PB
P13 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.54
  
 PB
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.54 PB
  O
1.56
XXX
   
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.39
  
 
 
1.36
 XO
1.39
  O
1.42
XXX
     
3Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.16
  
 
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
XXX
    
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1.06
  
 
 
1.01
  O
1.06
 XO
1.11
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.02
-1.6
  
 
 
4.88
 -1.5
5.02
 -1.6
4.82
 1.1
4.62
 1.0
4.77
 1.7
4.79
 2.2
  
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.97
-0.2
  
 PB
 
4.97 PB
 -0.2
4.57
 -0.7
4.57
 0.1
4.62
 1.1
4.63
 1.3
4.82
 1.4
  
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.71
+1.0
  
 PB
 
4.53
 1.9
4.55
 0.7
4.56
 -0.3
4.71 PB
 1.0
4.60
 0.8
4.65
 1.6
  
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.61
+1.9
  
 
 
  X
 0.0
4.57
 -0.1
4.57
 -0.6
4.55
 0.7
  X
 0.0
4.61
 1.9
  
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.61
-1.8
  
 
 
4.55
 0.2
4.55
 0.0
4.61
 -1.8
4.49
 -1.9
4.52
 1.3
4.49
 0.5
  
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.44
+0.7
  
 PB
 
4.34
 -0.6
4.26
 -1.7
4.44 PB
 0.7
4.39
 1.4
4.30
 -0.4
4.30
 -2.2
  
7Line SvareLine Svare ('08)Amager AC4.39
0.0
  
 PB
 
4.39 PB
 0.0
4.35
 -1.3
4.30
 -0.6
4.28
 0.8
4.29
 1.2
4.36
 0.9
  
8Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF4.19
0.0
  
 PB
 
3.99 PB
 -0.1
4.19 PB
 0.0
3.74
 -0.1
3.58
 0.0
3.82
 1.0
3.68
 1.0
  
9Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC4.18
-1.2
  
 PB
 
4.07 PB
 1.3
4.18 PB
 -1.2
4.08
 1.9
     
10Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.93
+0.4
  
 
 
3.93
 0.4
3.93
 0.0
3.80
 -1.2
     
11Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC3.91
+1.2
  
 PB
 
3.75
 -1.1
3.91 PB
 1.2
3.83
 0.8
     
12Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF3.87
+0.2
  
 PB
 
  X
 0.0
3.73 PB
 -2.0
3.87 PB
 0.2
     
13Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta3.71
+0.2
  
 PB
 
3.66 PB
 0.6
3.71 PB
 0.2
3.59
 0.6
     
14Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta3.66
+1.1
  
 PB
 
3.66 PB
 1.1
3.60
 0.6
3.45
 0.0
     
15Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 3.52
-0.3
  
 
 
3.32
 0.1
2.99
 0.2
3.52
 -0.3
     
16Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.37
+1.0
  
 PB
 
3.36 =PB
 0.0
3.37 PB
 1.0
3.27
 0.0
     
Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta NM
  
 
 
  –
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.77
  
 PB
 
9.659.2710.77 PB9.809.919.77  
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.35
  
 PB
 
9.558.6410.35 PB9.7010.009.86  
3Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA10.16
  
 PB
 
10.04 PB10.16 PB9.569.348.597.92  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.99
  
 
 
9.04  X8.809.749.999.50  
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta9.15
  
 PB
 
8.89 PB8.618.578.299.15 PB8.99  
6Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.01
  
 PB
 
8.74 PB8.82 PB  X9.01 PB7.968.47  
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.60
  
 PB
 
7.938.60 PB8.558.50  –  –  
8Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA7.61
  
 PB
 
7.50 PB7.51 PB7.61 PB7.137.196.96  
9Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF6.97
  
 
 
6.355.986.97     
10Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta6.55
  
 
 
6.55  X6.35     
P13 Hammerkast 2.0 kg    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 32.85
  
 
 
28.2132.8529.93  –  –  –  
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik22.45
  
 PB
 
21.0521.5621.4922.25 PB22.45 PB19.06  
3Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik21.14
  
 PB
 
15.89  X21.14 PB17.8718.6120.29  
P13 Spydkast 400 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 38.96
  
 PB
 
36.05 PB38.96 PB34.7937.3633.0534.50  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC34.98
  
 PB
 
31.94 PB  X30.2034.98 PB32.8831.70  
3Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA31.20
  
 PB
 
30.95 PB31.20 PB30.9327.2025.8829.39  
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.31
  
 PB
 
27.25 PB30.31 PB24.5927.9628.2529.24  
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta24.36
  
 PB
 
24.36 PB21.5620.3721.2922.4520.63  
6Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF24.16
  
 
 
23.0424.1620.6620.9219.0619.45  
7Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik23.90
  
 PB
 
23.90 PB20.4420.3821.0319.8320.16  
8Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA21.15
  
 PB
 
20.58 PB18.2117.2619.2321.15 PB18.40  
9Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC17.26
  
 
 
17.2614.3914.98     
D11 60 m    
14.8. Vind: w

Finale A

Finale
14.8.Vind: w
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.67 w
Q
  
 
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.09 w
  
 
3
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.38 w
  
 
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.41 w
  
 
5
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.46 w
  
 
6
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC9.65 w
  
 
7
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik9.90 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.68 w
Q
  
 
2
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas9.63 w
q
  
 
3
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik9.99 w
  
 
4
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta10.22 w
  
 
5
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.53 w
  
 
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF11.26 w
  
 
7
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta11.53 w
  
 
Indledende 2
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.12 w
Q
  
 
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.54 w
q
  
 
3
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC9.80 w
q
  
 
4
Thor Wriedt Jakobsen
Thor Wriedt Jakobsen ('11)
BAC10.08 w
  
 
5
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF10.31 w
  
 
6
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas10.35 w
  
 
7
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF10.68 w
  
 
8
Louis Kirk Petersen
Louis Kirk Petersen ('11)
Sparta12.36 w
  
 
Indledende 3
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.50 w
Q
  
 
1
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.50 w
Q
  
 
3
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik9.86 w
q
  
 
4
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta10.18 w
  
 
5
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik10.40 w
  
 
6
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC10.60 w
  
 
7
William Persson
William Persson ('11)
Sparta10.82 w
  
 
8
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta12.42 w
  
 
D11 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF1:05.19
  
 PB
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1:06.08
  
 PB
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1:11.40
  
 PB
4
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF1:18.77
  
 PB
5
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF1:19.40
  
 PB
6
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1:22.14
  
 PB
7
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas1:23.48
  
 
8
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta1:24.08
  
 PB
9
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF1:24.72
  
 
10
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:25.97
  
 
11
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
1:26.10
  
 PB
12
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta1:28.43
  
 PB
13
William Persson
William Persson ('11)
Sparta1:28.56
  
 PB
14
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF1:35.73
  
 PB
15
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta1:36.58
  
 PB
16
Louis Kirk Petersen
Louis Kirk Petersen ('11)
Sparta1:36.77
  
 PB
17
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF1:51.74
  
 PB
D11 1000 m    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Tristan Lund
Tristan Lund ('10)
Sparta3:22.76
  
 
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC3:36.85
  
 
3
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta3:44.18
  
 PB
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk3:51.09
  
 PB
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3:56.68
  
 PB
6
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas4:02.50
  
 SB
7
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
4:12.82
  
 PB
8
William Persson
William Persson ('11)
Sparta4:23.51
  
 PB
D11 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1.27
  
 
 
1.16
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
 XO
1.30
XXX
   
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC1.27
  
 
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
 XO
1.24
  O
1.27
 XO
1.30
XXX
 
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.27
  
 
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
 XO
1.24
 XO
1.27
 XO
1.30
XXX
  
4
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik1.21
  
 
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.24
XXX
   
5
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik1.16
  
 PB
 
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11 PB
  O
1.16 PB
  O
1.21
XXX
   
6
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1.11
  
 PB
 
0.96
  O
1.01
  O
1.06 PB
  O
1.11 PB
  O
1.16
  Xr
   
7
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.11
  
 PB
 
1.01
 XO
1.06
  O
1.11 PB
 XO
1.16
XXX
    
8
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF1.06
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
 XO
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11
XXX
 
9
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF1.01
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.06
XXX
  
10
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
1.01
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
XXO
1.01 PB
  O
1.06
XXX
  
11
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta1.01
  
 PB
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01 PB
XXO
1.06
XXX
  
12
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta1.01
  
 PB
 
0.81 PB
 XO
0.86 PB
XXO
0.91 PB
 XO
0.96 PB
  O
1.01 PB
XXO
1.06
XXX
  
13
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF0.86
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.62
-1.3
  
 PB
 
4.45
 1.7
4.62 PB
 -1.3
4.28
 1.4
4.59
 1.5
4.43
 2.2
4.55
 1.7
  
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.32
-1.2
  
 PB
 
4.32 PB
 -1.2
3.97
 0.8
3.71
 -2.1
4.12
 0.8
3.90
 0.0
3.75
 0.0
  
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.21
+1.1
  
 PB
 
4.17 =PB
 1.7
4.05
 -2.1
3.83
 1.1
4.03
 1.1
4.04
 -1.1
4.21 PB
 1.1
  
4
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik3.92
+1.9
  
 PB
 
3.55 SB
 0.1
3.68 SB
 0.8
3.54
 -1.0
3.92 PB
 1.9
3.81
 0.1
3.71
 0.9
  
5
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas3.71
+1.7
  
 SB
 
3.71 SB
 1.7
3.29
 -1.4
3.44
 -0.6
3.45
 -0.3
3.34
 1.5
3.54
 0.0
  
6
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta3.55
+0.3
  
 PB
 
3.38 PB
 0.6
3.32
 -1.0
3.44 PB
 1.7
3.40
 0.0
3.55 PB
 0.3
3.38
 2.6
  
7
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk3.50
+1.7
  
 PB
 
3.18 PB
 0.6
3.50 PB
 1.7
3.39
 -1.1
3.26
 1.7
3.03
 -2.5
3.22
 -2.3
  
8
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.42
+1.4
  
 PB
 
3.42 PB
 1.4
3.28
 -1.9
3.09
 -0.8
3.27
 0.0
3.37
 -0.1
3.12
 -1.2
  
9
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta3.34
+0.8
  
 
 
3.28
 -1.1
3.29
 -0.2
3.34
 0.8
     
10
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
3.23
+0.3
  
 PB
 
3.23 PB
 0.3
3.22
 2.1
3.20
 -0.5
     
11
William Persson
William Persson ('11)
Sparta3.18
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.18 PB
 0.0
3.07
 1.4
     
12
Bertram Pihlman Christensen
Bertram Pihlman Christensen ('11)
Sparta3.10 w
+2.2
  
 
 
3.10
 2.2
2.68 PB
 -2.4
2.84 PB
 1.7
     
13
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta3.02 w
+2.6
  
 
 
3.02
 2.6
2.95 PB
 -1.2
2.10
 -0.2
     
14
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta2.66
-0.9
  
 
 
2.66
 -0.9
2.45
 0.5
2.33
 1.3
     
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC NM
  
 
 
  –
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas8.91
  
 PB
 
8.19 PB8.107.408.21 PB8.51 PB8.91 PB  
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC8.58
  
 PB
 
7.308.19 PB7.147.757.428.58 PB  
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.20
  
 SB
 
7.747.688.05 SB7.627.708.20 SB  
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC7.89
  
 PB
 
6.776.677.89 PB  X  X5.77  
5
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta6.41
  
 PB
 
5.80 PB5.88 PB6.11 PB5.666.41 PB6.13  
6
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta6.36
  
 PB
 
5.515.735.95 PB5.916.17 PB6.36 PB  
7
William Persson
William Persson ('11)
Sparta6.05
  
 PB
 
5.36 PB5.83 PB5.675.806.05 PB5.93  
8
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta5.82
  
 PB
 
5.30 PB5.075.41 PB5.245.82 PB5.67  
9
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta4.85
  
 PB
 
4.85 PB4.714.78     
10
Bertram Pihlman Christensen
Bertram Pihlman Christensen ('11)
Sparta4.23
  
 PB
 
3.70 PB4.23 PB  X     
D11 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC40.49
  
 PB
 
33.3239.60 PB39.3631.9037.2540.49 PB  
2
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas39.36
  
 
 
38.6437.6739.2034.9239.3638.56  
3
Johan Aagaard Eisinger
Johan Aagaard Eisinger ('11)
Sparta39.05
  
 
 
39.0535.5536.1837.7036.0235.40  
4
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF35.89
  
 PB
 
29.30 PB31.41 PB32.21 PB32.0030.8635.89 PB  
5
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta33.74
  
 SB
 
27.84 SB33.51 SB30.9631.8733.74 SB32.22  
6
William Persson
William Persson ('11)
Sparta33.23
  
 PB
 
30.75 PB  X29.2533.23 PB31.8232.52  
7
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF32.69
  
 PB
 
32.31 PB  X25.6029.5832.0632.69 PB  
8
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF31.14
  
 PB
 
31.14 PB27.7328.3428.1916.06  X  
9
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik30.59
  
 
 
27.9330.5928.90     
10
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
30.42
  
 PB
 
29.48 PB30.42 PB29.40     
11
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF28.74
  
 PB
 
28.74 PB23.6128.33     
12
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta26.72
  
 
 
26.0822.9926.72     
13
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas26.26
  
 PB
 
  X26.26 PB22.93     
14
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF25.29
  
 PB
 
9.51 SB24.93 PB25.29 PB     
15
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta24.77
  
 
 
24.2424.7723.29     
16
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik21.99
  
 PB
 
21.99 PB21.64  X     
17
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF8.43
  
 PB
 
6.22 PB7.70 PB8.43 PB     
P11 60 m    
14.8. Vind: w

Finale A

Finale
14.8.Vind: w
1
Ella Jensen
Ella Jensen ('10)
Roar Atletik8.89 w
Q
  
 
2
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta8.94 w
  
 
3
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta9.00 w
  
 
4
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta9.20 w
  
 
5
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF9.21 w
  
 
6
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.27 w
  
 
7
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið9.28 w
  
 
8
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.67 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta9.09 w
Q
  
 
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.82 w
q
  
 
3
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta9.87 w
  
 
4
Elisabeth Gaarde Høgsbro
Elisabeth Gaarde Høgsbro ('10)
Frederiksberg IF10.25 w
  
 
5
Karen Olsen
Karen Olsen ('10)
IK Olympia10.27 w
  
 
6
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC11.07 w
  
 
7
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta11.22 w
  
 
Indledende 2
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Ella Jensen
Ella Jensen ('10)
Roar Atletik9.12 w
Q
  
 
2
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta9.18 w
q
  
 
3
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.28 w
q
  
 
4
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk10.20 w
  
 
5
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta10.23 w
  
 
6
Carmen Veje Vintersborg
Carmen Veje Vintersborg ('10)
Sparta10.54 w
  
 
7
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk10.90 w
  
 
Indledende 3
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta9.33 w
Q
  
 
2
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið9.51 w
q
  
 
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.93 w
  
 
4
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF10.71 w
  
 
5
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.07 w
  
 
Sara Maite Fledelius Bernal
Sara Maite Fledelius Bernal ('11)
Sparta DNF
  
 
Indledende 4
14.8. Vind: w
14.8.Vind: w
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF9.61 w
Q
  
 
2
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta9.97 w
  
 
3
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta10.63 w
  
 
4
Milla Rose
Milla Rose ('10)
10.89 w
  
 
5
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta11.20 w
  
 
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF10.95 w
  
 
P11 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið1:08.41
  
 PB
2
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF1:10.67
  
 PB
3
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta1:12.87
  
 PB
4
Ella Jensen
Ella Jensen ('10)
Roar Atletik1:13.15
  
 
5
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta1:13.89
  
 PB
6
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1:14.90
  
 PB
7
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC1:15.68
  
 PB
8
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta1:16.21
  
 PB
9
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta1:18.25
  
 PB
10
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF1:21.88
  
 PB
11
Carmen Veje Vintersborg
Carmen Veje Vintersborg ('10)
Sparta1:22.01
  
 PB
12
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk1:22.98
  
 PB
13
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF1:29.12
  
 
P11 1000 m    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið3:18.33
  
 PB
2
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta3:47.25
  
 
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3:48.68
  
 PB
4
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta3:52.41
  
 PB
5
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta3:56.83
  
 PB
6
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta4:00.56
  
 PB
7
Carmen Veje Vintersborg
Carmen Veje Vintersborg ('10)
Sparta4:04.11
  
 PB
P11 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
  O
1.21
  O
1.24
 XO
1.27 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.32
XXX
2
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta1.27
  
 PB
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.24
 XO
1.27 PB
  O
 
3
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF1.27
  
 PB
 
1.06
 XO
1.11
  O
1.16
 XO
1.21
  O
1.24
 XO
1.27 PB
 XO
  
4
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC1.21
  
 
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.24
XXX
  
5
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta1.21
  
 PB
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
 XO
1.21 PB
  O
1.24
XXX
  
6
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC1.16
  
 PB
 
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.21
XXX
   
7
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.11
  
 PB
 
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  O
1.06
  O
1.11 PB
  O
1.16
XXX
  
7
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk1.11
  
 
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
XXX
    
9
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta1.06
  
 
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
XXX
     
9
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF1.06
  
 PB
 
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  O
1.06 PB
  O
1.11
XXX
  
11
Karen Olsen
Karen Olsen ('10)
IK Olympia1.06
  
 PB
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01 PB
  O
1.06 PB
XXO
1.11
XXr
 
12
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk1.01
  
 PB
 
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.06
XXs
1.11
  X
    
13
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta1.01
  
 
 
0.91
  O
0.96
  O
1.01
 XO
1.06
XXX
    
14
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF0.96
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01
XXX
   
14
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta0.96
  
 
 
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  Xr
     
16
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF0.96
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
 XO
1.01
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Ella Jensen
Ella Jensen ('10)
Roar Atletik4.69
+1.4
  
 PB
 
4.55 PB
 0.1
4.42
 0.0
4.39
 -1.0
4.58 PB
 0.2
4.51
 -0.1
4.69 PB
 1.4
  
2
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta4.60
+0.6
  
 PB
 
4.03 PB
 0.0
4.57 PB
 0.8
4.55
 1.6
4.33
 -0.6
4.50
 0.0
4.60 PB
 0.6
  
3
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF4.46
+1.5
  
 PB
 
4.30
 2.5
4.35
 -0.4
4.00
 -2.0
4.16
 0.8
4.20
 -0.3
4.46 PB
 1.5
  
4
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið4.38
+0.1
  
 
 
4.15
 -1.6
4.32
 0.0
4.38
 0.1
4.26
 0.3
4.33
 0.0
4.35
 0.3
  
5
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta4.21
-0.6
  
 
 
4.12
 -0.3
4.06
 1.9
4.21
 -0.6
4.03
 0.0
4.16
 0.0
  X
 0.0
  
6
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta3.89
+0.4
  
 
 
3.88
 1.8
3.28
 0.0
3.62
 0.0
3.77
 0.3
  X
 0.0
3.89
 0.4
  
7
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.78
+1.9
  
 PB
 
3.78 PB
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
3.78 =PB
 1.4
  
8
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF3.69
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.55 PB
 0.6
3.62 PB
 0.1
3.40
 0.0
3.62 =PB
 1.6
3.69 PB
 0.0
  
9
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia3.61
-0.5
  
 PB
 
3.61 PB
 -0.5
3.41
 -2.8
3.49
 -1.2
     
10
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC3.48 w
+2.8
  
 
 
3.43
 -0.8
3.43
 0.0
3.48
 2.8
     
11
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF3.47
+0.5
  
 PB
 
3.27
 0.0
3.08
 0.2
3.47 PB
 0.5
     
12
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta3.45
-0.9
  
 
 
  X
 0.0
3.04
 0.7
3.45
 -0.9
     
13
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta3.23
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
3.23 =PB
 -1.0
3.21
 0.6
     
14
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta2.86
0.0
  
 PB
 
2.69 PB
 -1.3
2.86 PB
 0.0
2.84
 0.1
     
15
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta2.76
-0.4
  
 
 
  X
 0.0
2.76
 -0.4
2.76
 2.1
     
16
Sara Maite Fledelius Bernal
Sara Maite Fledelius Bernal ('11)
Sparta2.68
+1.5
  
 PB
 
2.55
 0.0
2.68 PB
 1.5
2.15
 -1.4
     
17
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.67
-0.9
  
 PB
 
2.60 PB
 -0.2
2.61 PB
 0.3
2.67 PB
 -0.9
     
18
Rosa Agathe Lønberg
Rosa Agathe Lønberg ('11)
Sparta2.60
+1.7
  
 PB
 
2.52 PB
 0.0
2.43
 1.3
2.60 PB
 1.7
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC9.90
  
 PB
 
7.749.308.769.90 PB8.78  X  
2
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið8.00
  
 PB
 
7.767.207.617.488.00 PB7.51  
3
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta7.52
  
 PB
 
7.17 SB6.766.767.52 PB6.637.41  
4
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF7.19
  
 =PB
 
7.19 =PB6.406.776.946.766.97  
5
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta6.81
  
 PB
 
6.17 PB6.64 PB6.81 PB5.356.456.70  
6
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta6.29
  
 PB
 
6.29 PB6.145.645.465.855.42  
7
Rosa Agathe Lønberg
Rosa Agathe Lønberg ('11)
Sparta4.44
  
 PB
 
4.02 PB3.794.33 PB3.984.064.44 PB  
8
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta4.02
  
 PB
 
4.02 PB3.993.433.833.75  X  
P11 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið49.16
  
 PB
 
48.10 PB44.4141.2942.3741.7349.16 PB  
2
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF34.47
  
 PB
 
31.7534.47 PB31.7616.68  –  –  
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia29.81
  
 PB
 
29.23 PB28.2820.5328.5528.6329.81 PB  
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta26.81
  
 
 
24.4322.7925.0226.8125.9225.32  
5
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF24.90
  
 PB
 
24.53 PB17.2922.2124.90 PB23.5323.59  
6
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC24.31
  
 PB
 
21.36 PB22.02 PB24.31 PB22.8323.0519.48  
7
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta22.21
  
 PB
 
20.62 PB18.2516.5122.21 PB20.5215.84  
8
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF20.74
  
 PB
 
19.12 PB  X20.62 PB20.66 PB  –20.74 PB  
9
Elisabeth Gaarde Høgsbro
Elisabeth Gaarde Høgsbro ('10)
Frederiksberg IF16.52
  
 PB
 
16.13 PB16.52 PB16.05     
10
Rosa Agathe Lønberg
Rosa Agathe Lønberg ('11)
Sparta15.70
  
 PB
 
15.70 PB11.4114.12     
11
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta12.23
  
 PB
 
12.23 PB9.278.68     
12
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta9.79
  
 PB
 
9.36 PB9.79 PB  –     
13
Sara Maite Fledelius Bernal
Sara Maite Fledelius Bernal ('11)
Sparta9.40
  
 
 
9.408.17  –     
D9 40 m    
14.8. Vind: w

Finale A

Finale
14.8.Vind: w
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.72 w
Q
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.81 w
q
  
 
3
Vitus Hommelgaard Fleggaard
Vitus Hommelgaard Fleggaard ('12)
AK Brøndby6.89 w
q
  
 
4
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta7.06 w
q
  
 
5
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.25 w
q
  
 
6
William Lønborg
William Lønborg ('13)
7.66 w
q
  
 
7
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC7.68 w
q
  
 
8
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.92 w
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +0.4
14.8.Vind: +0.4
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.65
Q
  
 PB
2
Vitus Hommelgaard Fleggaard
Vitus Hommelgaard Fleggaard ('12)
AK Brøndby6.98
q
  
 PB
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.20
q
  
 PB
4
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC7.35
q
  
 PB
5
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 8.57
  
 PB
Indledende 2
14.8. Vind: -0.5
14.8.Vind: -0.5
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.93
Q
  
 
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta7.38
q
  
 SB
3
William Lønborg
William Lønborg ('13)
8.06
q
  
 PB
4
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF8.16
q
  
 
5
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta8.17
  
 PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.22
  
 
D9 200 m    
15.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
15.8.Vind: +2.0
1
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta32.70
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF36.32
  
 PB
3
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta36.86
  
 PB
4
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta42.05
  
 PB
Finale B
15.8. Vind: +3.1
15.8.Vind: +3.1
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC32.14 w
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC32.14 w
  
 
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik34.02 w
  
 
4
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF36.88 w
  
 
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC37.81 w
  
 
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta37.83 w
  
 
7
William Lønborg
William Lønborg ('13)
38.70 w
  
 
D9 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:20.63
  
 SB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:26.49
  
 
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:27.86
  
 
4
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF1:28.31
  
 PB
5
William Lønborg
William Lønborg ('13)
1:32.00
  
 PB
6
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta1:32.81
  
 PB
7
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta1:37.17
  
 PB
D9 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.19
  
 PB
 
0.96
  O
1.01
  O
1.04
  O
1.07
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
 XO
1.19 PB
  O
1.21
XXX
       
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1.07
  
 PB
 
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.04 PB
 XO
1.07 PB
XXO
1.10
XXX
  
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.01
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.04
XXX
 
D9 Længdespring 1 m zone    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta3.84
-0.5
  
 PB
 
3.68
 2.7
3.84 PB
 -0.5
3.75
 0.6
3.61
 -0.3
3.65
 -0.1
3.81
 0.9
  
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.81
+0.9
  
 PB
 
3.60
 1.3
3.57
 0.0
3.68 PB
 -0.1
3.66
 -2.2
3.81 PB
 0.9
3.78
 0.3
  
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.62
+0.9
  
 PB
 
3.45 SB
 1.4
3.56
 2.4
3.32
 1.7
3.45 =SB
 -0.7
3.62 PB
 0.9
3.57
 1.6
  
4
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.54
0.0
  
 
 
3.54
 0.0
  X
 0.0
3.49
 -1.2
3.44
 -1.4
  X
 0.0
3.43
 0.0
  
5
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.13
+0.9
  
 
 
3.13
 0.9
3.08
 -0.5
3.06
 0.9
3.07
 1.1
3.00
 0.9
2.97
 -3.5
  
6
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF3.03
+1.4
  
 PB
 
2.86 PB
 1.5

 0.0
2.98 PB
 0.0
2.75
 0.0
  X
 0.0
3.03 PB
 1.4
  
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.00
+1.4
  
 PB
 
2.81 SB
 0.0
2.73
 0.4
3.00 PB
 1.4
2.93
 -0.2
2.87
 0.0
  X
 0.0
  
8
William Lønborg
William Lønborg ('13)
2.82 w
+2.6
  
 
 
2.76 PB
 0.6
2.63
 1.1
2.82
 2.6
2.56
 -0.1
2.67
 1.7
2.62
 0.0
  
9
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.69
+1.5
  
 PB
 
2.58 PB
 -2.6
2.69 PB
 1.5
2.37
 0.7
     
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.63
+0.3
  
 =PB
 
2.46 SB
 1.4
2.38
 1.7
2.63 =PB
 0.3
     
11
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.56
+1.7
  
 
 
2.44
 1.1
2.56
 1.7
2.42
 1.0
     
12
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 2.30
0.0
  
 PB
 
1.69
 0.2
2.30 PB
 0.0
2.18
 1.7
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik6.57
  
 PB
 
6.57 PB6.076.236.116.126.46  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.24
  
 
 
5.985.996.196.246.16  X  
3
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC5.41
  
 PB
 
5.11 PB5.25 PB  X4.125.065.41 PB  
4
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta4.28
  
 PB
 
4.28 PB  X4.183.653.923.62  
5
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF4.23
  
 PB
 
3.03 PB  X4.23 PB  X  X  X  
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta3.43
  
 PB
 
3.43 PB3.373.363.203.06  X  
D9 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC30.00
  
 PB
 
23.81 SB20.5620.94  X27.74 PB30.00 PB  
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta29.01
  
 PB
 
29.01 PB26.2022.5424.1820.6423.25  
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta21.84
  
 PB
 
21.07 PB14.9917.7521.84 PB20.7521.32  
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF19.92
  
 SB
 
16.18 SB18.16 SB18.65 SB19.92 SB14.6519.84  
5
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC19.83
  
 PB
 
17.81 PB19.65 PB19.5618.3618.1219.83 PB  
6
William Lønborg
William Lønborg ('13)
18.65
  
 PB
 
14.29 PB18.09 PB  X18.65 PB14.4911.62  
7
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta10.45
  
 PB
 
10.45 PB8.667.379.029.839.82  
8
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 10.04
  
 PB
 
  X9.26 PB4.734.742.9910.04 PB  
P9 40 m    
14.8. Vind: w

Finale A

Finale
14.8.Vind: w
1
Emma Mogensen
Emma Mogensen ('12)
IK Hellas6.93 w
Q
  
 
2
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF7.09 w
Q
  
 
3
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið7.32 w
q
  
 
4
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.40 w
q
  
 
5
Solvrig Skytte
Solvrig Skytte ('12)
Sparta7.56 w
q
  
 
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.58 w
q
  
 
7
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF7.81 w
q
  
 
8
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF8.23 w
q
  
 
Indledende heats14.8.
Indledende 1
14.8. Vind: +0.1
14.8.Vind: +0.1
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið7.30
Q
  
 PB
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.46
q
  
 PB
3
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF7.89
q
  
 PB
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas8.05
  
 PB
5
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta8.24
  
 
6
Ava Iris Green Lett
Ava Iris Green Lett ('12)
KIF8.79
  
 PB
Indledende 2
14.8. Vind: -0.9
14.8.Vind: -0.9
1
Emma Mogensen
Emma Mogensen ('12)
IK Hellas6.90
Q
  
 PB
2
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF7.03
q
  
 PB
3
Solvrig Skytte
Solvrig Skytte ('12)
Sparta7.55
q
  
 PB
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.58
q
  
 
5
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF7.80
q
  
 PB
6
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.39
  
 PB
P9 200 m    
15.8. Vind: w

Finale A

Finale
15.8.Vind: w
1
Emma Mogensen
Emma Mogensen ('12)
IK Hellas34.76 w
  
 
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið35.94 w
  
 
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF36.25 w
  
 
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta41.85 w
  
 
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta43.97 w
  
 
P9 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Emma Mogensen
Emma Mogensen ('12)
IK Hellas1:24.68
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið1:24.98
  
 PB
3
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF1:25.06
  
 PB
4
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF1:29.13
  
 PB
5
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF1:31.97
  
 PB
6
Ava Iris Green Lett
Ava Iris Green Lett ('12)
KIF1:36.83
  
 PB
P9 Højdespring    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Emma Mogensen
Emma Mogensen ('12)
IK Hellas1.13
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.04 PB
  O
1.07 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.13 PB
 XO
1.16
  Xr
     
2
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF0.96
  
 PB
 
0.76 PB
 XO
0.81 PB
XXO
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01
  r
  
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas0.91
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96
XXr
   
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta0.91
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
 XO
0.96
XXX
   
5
Ava Iris Green Lett
Ava Iris Green Lett ('12)
KIF0.81
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86
XXX
     
P9 Længdespring 1 m zone    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Emma Mogensen
Emma Mogensen ('12)
IK Hellas3.86
+0.1
  
 PB
 
3.62 PB
 0.0
3.52
 0.1
3.42
 -1.0
3.71 PB
 0.0
3.64
 -1.5
3.86 PB
 0.1
  
2
Solvrig Skytte
Solvrig Skytte ('12)
Sparta3.40
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
3.31 PB
 -0.8
3.40 PB
 1.3
3.13
 0.0
3.08
 1.2
3.15
 1.4
  
3
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.25
0.0
  
 PB
 
3.11
 -1.8
3.25 PB
 0.0
3.17
 0.0
3.03
 0.0
3.11
 0.0
3.12
 0.2
  
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.11
0.0
  
 PB
 
3.06
 -1.2
3.10 PB
 1.2
3.11 PB
 0.0
3.00
 0.1
3.03
 0.7
3.10
 -0.1
  
5
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta2.99
-0.1
  
 PB
 
2.77
 -1.8
2.95
 2.6
2.99 PB
 -0.1
2.94
 0.0
2.78
 -0.7
2.83
 -0.1
  
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.86
+0.2
  
 PB
 
2.86 PB
 0.2
2.46
 0.0
  X
 0.0
2.63
 0.0
2.65
 0.0
2.75
 -2.8
  
7
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta2.85 w
+2.3
  
 
 
2.80 =PB
 0.0
2.71
 -2.1
2.85
 2.3
2.68
 -0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  
8
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.50
-0.6
  
 
 
2.14
 -0.5
2.45
 0.6
2.39
 0.5
2.41
 1.3
2.50
 -0.6
2.06
 -2.0
  
P9 Kuglestød 2.0 kg    
15.8.

Finale A

Finale
15.8.
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið5.43
  
 PB
 
4.75 PB5.43 PB4.975.094.865.38  
2
Alberte Rask Baad Pederse
Alberte Rask Baad Pederse ('12)
IK Olympia4.61
  
 PB
 
4.28 PB4.35 PB4.244.61 PB4.154.57  
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF4.29
  
 PB
 
3.80 PB4.29 PB4.054.29 =PB4.144.09  
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta3.95
  
 PB
 
3.92 PB  X3.531.753.95 PB3.90  
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.41
  
 PB
 
3.05 PB3.41 PB2.543.042.882.63  
P9 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið23.58
  
 PB
 
20.7720.8021.7923.58 PB21.0519.59  
2
Solvrig Skytte
Solvrig Skytte ('12)
Sparta21.38
  
 PB
 
13.71 PB15.32 PB21.38 PB14.0117.38  X  
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta20.03
  
 PB
 
11.07 SB15.42 PB15.47 PB20.03 PB15.9018.48  
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas19.57
  
 PB
 
18.54 PB16.2119.49 PB14.7119.57 PB13.59  
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta13.26
  
 PB
 
7.52 SB8.90 SB13.05 PB13.26 PB11.9510.43  
6
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF12.52
  
 PB
 
  X12.42 PB  X10.4711.5212.52 PB  
7
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta12.41
  
 PB
 
10.81 PB4.6012.41 PB  X11.548.95  
8
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.92
  
 PB
 
5.43 SB9.51 PB9.0710.92 PB  X10.52  
9
Ava Iris Green Lett
Ava Iris Green Lett ('12)
KIF8.24
  
 PB
 
4.00 PB8.24 PB5.49     
10
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF7.42
  
 PB
 
  X7.42 PB7.12     
D7 40 m    
14.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
14.8.Vind: -0.7
1
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta8.38
  
 PB
2
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik8.42
  
 PB
3
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta8.76
  
 PB
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta9.91
  
 PB
5
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas10.22
  
 PB
D7 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik1:25.92
  
 PB
2
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta1:30.25
  
 PB
3
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta1:45.69
  
 PB
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta1:52.69
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta2.72
0.0
  
 
 
2.72
 0.0
2.53
 -2.0
2.61
 -3.5
     
2
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta2.43
-4.0
  
 
 
2.14
 0.0
2.43
 -4.0
2.43
 -0.1
     
3
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta2.09
+1.1
  
 PB
 
2.09 PB
 1.1
1.71
 0.0
1.42
 -4.2
     
4
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.05
-1.4
  
 PB
 
1.72 PB
 0.7
2.05 PB
 -1.4
1.75
 -2.3
     
D7 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta18.74
  
 PB
 
17.37 PB18.74 PB17.65     
2
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta16.75
  
 
 
  X16.75  X     
3
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik12.30
  
 PB
 
11.71 PB12.30 PB  X     
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta10.25
  
 PB
 
3.327.31 PB10.25 PB     
5
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas7.58
  
 PB
 
4.80 PB4.92 PB7.58 PB     
P7 40 m    
14.8. Vind: -1.2

Finale A

Finale
14.8.Vind: -1.2
1
Pauline Mogensen
Pauline Mogensen ('14)
IK Hellas8.29
  
 PB
2
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta8.71
  
 SB
3
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta9.29
  
 PB
4
Helene Nadeau
Helene Nadeau ('14)
Sparta9.86
  
 PB
5
Kamma Wischman
Kamma Wischman ('14)
Sparta12.40
  
 PB
Finale B
14.8. Vind: -1.2
14.8.Vind: -1.2
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik8.13
  
 PB
2
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta8.58
  
 PB
3
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta9.01
  
 PB
4
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta9.99
  
 PB
5
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta10.79
  
 PB
Finale C
14.8. Vind: -0.3
14.8.Vind: -0.3
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta8.43
  
 PB
2
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta9.06
  
 PB
3
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta9.65
  
 PB
P7 400 m    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas1:40.97
  
 PB
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta1:41.33
  
 PB
3
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta1:48.06
  
 PB
4
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta1:48.52
  
 PB
5
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta1:49.05
  
 PB
6
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta1:50.11
  
 PB
7
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta1:51.38
  
 PB
8
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta2:00.04
  
 PB
9
Helene Nadeau
Helene Nadeau ('14)
Sparta2:02.48
  
 PB
10
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta2:03.64
  
 PB
11
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta2:08.01
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.46
0.0
  
 
 
2.46
 0.0
2.18
 -3.7
2.34
 0.0
     
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas2.37
0.0
  
 PB
 
2.37 PB
 0.0
2.35
 -1.1
2.27
 0.0
     
3
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.34
+0.7
  
 PB
 
2.04
 0.0
2.34 PB
 0.7
2.10
 -0.7
     
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.22
0.0
  
 PB
 
2.22 PB
 0.0
2.04
 -0.1
1.99
 1.0
     
5
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta2.15
-1.0
  
 
 
2.15
 -1.0
1.90
 -3.4
1.98
 -1.3
     
6
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta2.03
0.0
  
 
 
1.98
 0.0
1.94
 -2.3
2.03
 0.0
     
7
Helene Nadeau
Helene Nadeau ('14)
Sparta1.95
-1.4
  
 PB
 
1.95 PB
 -1.4
1.55
 -1.7
1.23
 0.4
     
8
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta1.90
+0.1
  
 =PB
 
1.90 =PB
 0.1
1.86
 -1.7
1.81
 0.0
     
9
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta1.80
+0.1
  
 
 
1.80
 0.1
1.77
 -0.8
1.78
 -1.3
     
10
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta1.69
0.0
  
 
 
1.59
 0.0
1.44
 -1.2
1.69
 0.0
     
11
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta1.56
0.0
  
 
 
1.56
 0.0
1.51
 0.0
1.52
 0.0
     
12
Kamma Wischman
Kamma Wischman ('14)
Sparta1.43
-1.9
  
 
 
  X
 0.0
1.30
 -3.4
1.43
 -1.9
     
P7 Boldkast 145 gram    
14.8.

Finale A

Finale
14.8.
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas13.82
  
 PB
 
  X4.71 PB13.82 PB     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik13.70
  
 PB
 
13.35 PB13.70 PB11.58     
3
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta13.41
  
 PB
 
11.608.5213.41 PB     
4
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta11.66
  
 
 
11.6610.97  X     
5
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta9.48
  
 PB
 
9.48 PB9.418.75     
6
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta9.45
  
 PB
 
7.979.45 PB6.60     
7
Helene Nadeau
Helene Nadeau ('14)
Sparta8.02
  
 PB
 
  X6.16 PB8.02 PB     
8
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta7.80
  
 PB
 
7.80 PB6.667.18     
9
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta7.78
  
 PB
 
7.227.78 PB  X     
10
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta6.08
  
 
 
  X6.085.58     
11
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta4.79
  
 
 
4.754.794.27     
12
Kamma Wischman
Kamma Wischman ('14)
Sparta3.65
  
 
 
3.083.233.65     
13
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta3.36
  
 
 
1.723.283.36     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3