Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viby: Viby Open 15.8.2021

M 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.34 w
  
 
2Khaled ChahrourKhaled Chahrour ('03)AGF Atletik11.79 w
  
 
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190011.98 w
  
 
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190012.22 w
  
 
5Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.27 w
  
 
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190012.90 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Albert NørholmAlbert Nørholm ('04)AGF Atletik53.66
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:02.98
  
 
2Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:03.95
  
 SB
3Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:09.67
  
 
Finale B
1Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:28.09
  
 PB
2Sophia BergmannSophia Bergmann ('90)Aarhus 19002:34.02
  
  K Mixed competition
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002:43.32
  
 PB
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:48.30
  
  K Mixed competition
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19004:08.98
  
 
2Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM4:14.88
  
 PB
3Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 19004:35.82
  
 PB
4Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:44.13
  
 SB
Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 1900 DNF
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
  K Mixed competition
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad16:34.88
  
 PB
2Torben BundgaardTorben Bundgaard ('81)VEXA HLM Running17:04.98
  
 PB
3Mathias Birk MadsenMathias Birk Madsen ('01)AGF Atletik17:42.12
  
 PB
4Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190018:13.25
  
 
5Christian Reumert HedetoftChristian Reumert Hedetoft ('92)AGF Atletik19:17.10
  
 SB
Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 1900 DNF
  
  K Mixed competition
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik6.63 w
+2.7
  
 
 
6.60
 2.4
6.63
 2.7
6.50 SB
 1.3
6.55 SB
 0.7
    
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.75
+1.9
  
 
 
5.75
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19005.09
+1.7
  
 
 
  X
 0.0
4.82
 1.3
5.09
 1.7
  X
 0.0
    
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.84
+1.5
  
 
 
  X
 0.0
4.67
 1.8
4.84
 1.5
4.78
 1.7
    
K 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad12.70 w
  
 
2Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190012.96 w
  
 
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190013.50 w
  
 
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.51 w
  
 
5Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik13.76 w
  
 
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.77 w
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190015.19
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190017.99
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.52
  
 
2Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190013.85
  
 PB
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190013.99
  
 PB
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.34
  
 PB
5Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190015.65
  
 PB
6Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190016.05
  
 PB
7Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190016.76
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.66 w
+2.4
  
 
 
4.66
 2.4
4.57 PB
 1.1
4.29
 0.0
4.39
 2.9
    
2Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.57 w
+2.7
  
 
 
4.51
 4.3
4.57
 2.7
4.32
 0.3
  X
 0.0
    
3Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19003.41
+0.5
  
 
 
3.37
 2.4
3.24
 2.2
3.40
 1.6
3.41
 0.5
    
Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
D13 80 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190011.46
  
  K Mixed competition
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.73
  
  K Mixed competition
3Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.74
  
  K Mixed competition
4Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190012.88
  
 
5Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 190013.67
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.10
+1.4
  
 
 
4.10
 1.4
3.91
 -2.1
3.95
 -0.3
     
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19004.02
-1.8
  
 PB
 
3.93 PB
 -1.9
4.02 PB
 -1.8
3.93
 -0.8
     
3Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.93
-1.9
  
 PB
 
3.49 PB
 -0.6
3.93 PB
 -1.9
3.37
 0.0
     
4Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.85
-2.7
  
 
 
3.84
 -2.1
3.76
 -1.2
3.85
 -2.7
     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3