Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: UP Stævne 19.8.2021
Frederiksberg Stadion

D15 100 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.87 w
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.83 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:20.87
  
 
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:25.02
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik11.78
  
 
 
11.50  –11.78     
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.67 w
  
 
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.33 w
  
 
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.87 w
  
 
4Victoria Rosenkrans BirnVictoria Rosenkrans Birn ('07)Allerød AM 14.96 w
  
 
Finale B
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.77 w
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.83 w
  
 
3Lisa WellingLisa Welling ('07)Allerød AM 15.79 w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF2:54.27
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.00 w
+2.3
  
 
 
4.98
 1.1
  X
 0.0
5.00
 2.3
     
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.70
+1.3
  
 PB
 
4.70 PB
 1.3
4.37
 3.9
  X
 0.0
     
3Victoria Rosenkrans BirnVictoria Rosenkrans Birn ('07)Allerød AM 3.62 w
+3.6
  
 
 
2.87 PB
 1.4
  X
 0.0
3.62
 3.6
     
4Lisa WellingLisa Welling ('07)Allerød AM 3.39
+0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
3.39 PB
 0.1
3.30
 1.6
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF9.86
  
 PB
 
8.44 SB9.86 PB9.20     
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.76
  
 PB
 
9.76 PB9.489.34     
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF10.41 w
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.40 w
  
 
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF11.68 w
  
 
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta11.84 w
  
 
5Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF17.08 w
  
 
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.03
  
 
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.28
  
 
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta11.80
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik12.06
  
 
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1:44.04
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.55
  
 PB
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53 =PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.57
XXX
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
  
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
4Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.30
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
XXO
1.35
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF4.89 w
+3.4
  
 
 
4.89
 3.4
4.75
 2.5
4.40
 2.6
     
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.74
+1.5
  
 
 
4.61
 2.4
4.58
 3.0
4.74
 1.5
     
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.66
+1.9
  
 PB
 
4.66 PB
 1.9
3.20
 1.8
3.42
 2.5
     
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.50
+1.7
  
 PB
 
3.70
 1.2
4.12
 0.4
4.50 PB
 1.7
     
5August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.35
+1.8
  
 
 
4.34
 1.5
4.35
 1.8
4.29
 1.0
     
6Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.32
+1.2
  
 
 
4.32
 1.2
4.25
 1.0
4.32
 1.7
     
7Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta4.32
+0.9
  
 =PB
 
4.32 =PB
 0.9
4.30
 2.0
4.22
 2.1
     
8Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.32 w
+2.5
  
 
 
4.32
 2.5
4.23
 0.0
4.10
 1.8
     
9Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik4.15
+0.4
  
 
 
4.11
 1.7
4.15
 0.4
4.00
 2.2
     
10Benjamin BoyeBenjamin Boye ('08)Frederiksberg IF3.91 w
+2.9
  
 
 
3.91
 2.9
3.71 PB
 1.9
  –
 0.0
     
11Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF3.87
+1.4
  
 PB
 
3.87 PB
 1.4
3.80
 1.5
3.85
 1.3
     
12Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF2.35 w
+2.6
  
 
 
  –
 0.0
  –
 0.0
2.35
 2.6
     
13Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.19
+0.5
  
 
 
2.09
 0.9
2.14
 1.7
2.19
 0.5
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.97
  
 
 
9.729.979.74     
2Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF8.43
  
 PB
 
7.138.43 PB7.89     
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.33
  
 PB
 
7.01 PB7.24 PB7.33 PB     
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta6.79
  
 
 
5.646.796.56     
5Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta5.68
  
 
 
5.685.635.31     
6Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik5.13
  
 PB
 
  X4.285.13 PB     
7Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF3.66
  
 PB
 
3.03 PB3.66 PB3.15     
P13 80 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.44 w
  
 
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC11.53 w
  
 
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.27 w
  
 
4Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF12.96 w
  
 
Finale B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.05 w
  
 
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.41 w
  
 
3Mille LangergaardMille Langergaard ('08)Frederiksberg IF12.12 w
  
 
4Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF12.44 w
  
 
Finale C
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.49 w
  
 
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.85 w
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF12.19 w
  
 
4Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF12.38 w
  
 
5Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF12.64 w
  
 
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF13.16 w
  
 
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1:58.70
  
 
2Lucca FrydendahlLucca Frydendahl ('08)Allerød AM 2:04.21
  
 PB
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF2:08.48
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.45
  O
1.52
XXX
    
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
     
3Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
    
4Lucca FrydendahlLucca Frydendahl ('08)Allerød AM 1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
    
5Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
6Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.69
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.15
 -1.2
4.69
 0.0
     
2Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta4.59
-1.0
  
 
 
  X
 0.0
4.59
 -1.0
4.54
 0.0
     
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.50
-0.5
  
 
 
4.15
 -1.3
4.31
 -2.6
4.50
 -0.5
     
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.10
-0.1
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.10
 -0.1
     
5Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.04
0.0
  
 
 
3.98
 -1.1
3.93
 0.0
4.04
 0.0
     
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF3.96
-0.5
  
 
 
3.96
 -0.5
3.86
 -0.5
  –
 0.0
     
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik3.95
-1.4
  
 
 
3.95
 -1.4
3.95
 0.0
3.86
 -1.7
     
8Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC3.85
-0.1
  
 
 
3.85
 -0.1
3.36
 0.0
3.70
 0.0
     
9Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta3.75
-0.8
  
 PB
 
3.54
 -0.2
3.75 PB
 -0.8
3.59
 0.0
     
10Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF3.70
-1.6
  
 PB
 
3.67 PB
 -1.7
3.50
 0.0
3.70 PB
 -1.6
     
11Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.68
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.68 PB
 0.0
  X
 0.0
     
12Mille LangergaardMille Langergaard ('08)Frederiksberg IF3.57
0.0
  
 PB
 
3.53 PB
 0.0
3.57 PB
 0.0
3.37
 0.0
     
13Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF3.33
-0.1
  
 PB
 
3.33 PB
 -0.1
3.31
 -1.0
2.92
 -1.2
     
14Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF3.11
-0.2
  
 PB
 
2.90 PB
 -0.8
3.11 PB
 -0.2
2.93
 -0.3
     
15Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF3.10
+0.3
  
 SB
 
  X
 0.0
3.10 SB
 0.3
  X
 0.0
     
16Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF2.78
0.0
  
 PB
 
2.61 PB
 0.0
2.78 PB
 0.0
  X
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.76
  
 PB
 
10.76 PB10.0810.16     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.09
  
 
 
9.8310.0910.03     
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.06
  
 
 
9.8510.069.45     
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.80
  
 PB
 
8.80 PB  –8.72     
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik7.76
  
 
 
7.587.687.76     
6Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.49
  
 
 
7.187.497.24     
7Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.25
  
 
 
6.367.25  –     
8Sofia JensenSofia Jensen ('08)Frederiksberg IF7.09
  
 PB
 
7.07 PB6.347.09 PB     
9Lucca FrydendahlLucca Frydendahl ('08)Allerød AM 6.81
  
 PB
 
6.81 PB6.566.17     
10Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF6.79
  
 PB
 
6.74 SB6.79 PB6.15     
11Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF6.40
  
 PB
 
5.81 SB6.40 PB5.80     
12Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF6.19
  
 PB
 
5.49 PB6.19 PB  –     
13Ella Kvist-SørensenElla Kvist-Sørensen ('08)Frederiksberg IF6.14
  
 
 
5.595.606.14     
14Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.34
  
 
 
5.345.315.29     
D11 60 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.75 w
  
 
2
Carl Philip Glastrup
Carl Philip Glastrup ('10)
Frederiksberg IF9.51 w
  
 
3
Carstens Carl
Carstens Carl ('10)
Frederiksberg IF10.00 w
  
 
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF10.05 w
  
 
5
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF10.15 w
  
 
6
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik10.34 w
  
 
7
Bille Harvig
Bille Harvig ('11)
Frederiksberg IF11.11 w
  
 
8
Villum Kieler Geiker
Villum Kieler Geiker ('11)
Frederiksberg IF12.16 w
  
 
Finale B
Vind: +4.1
Vind: +4.1
1
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC8.88 w
  
 
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.15 w
  
 
3
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF9.97 w
  
 
4
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF10.16 w
  
 
5
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF10.42 w
  
 
6
Viktor Wilkens
Viktor Wilkens ('11)
Frederiksberg IF10.76 w
  
 
7
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF10.86 w
  
 
8
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF13.09 w
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1:10.50
  
 PB
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:23.82
  
 
3
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF1:28.74
  
 SB
4
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF1:35.38
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik1.10
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
 XO
1.15
XXX
     
2
Carl Philip Glastrup
Carl Philip Glastrup ('10)
Frederiksberg IF1.10
  
 PB
 
1.05 =PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
     
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF NH
  
 
 
1.05
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.61 w
+2.4
  
 
 
4.53
 0.0
4.61
 2.4
4.55
 1.9
     
2
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC4.44
+1.5
  
 PB
 
4.29 PB
 1.9
4.31 PB
 1.6
4.44 PB
 1.5
     
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta3.99
+0.4
  
 
 
3.99
 0.4
3.74
 1.7
  X
 0.0
     
4
Carl Philip Glastrup
Carl Philip Glastrup ('10)
Frederiksberg IF3.69
+0.9
  
 PB
 
3.69 PB
 0.9
3.48
 0.8
  X
 0.0
     
5
Carstens Carl
Carstens Carl ('10)
Frederiksberg IF3.56
+1.2
  
 
 
3.56
 1.2
3.45
 1.3
3.51
 2.2
     
6
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.45
+1.2
  
 PB
 
3.45 PB
 1.2
3.28
 1.4
3.40
 2.6
     
7
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.42
0.0
  
 PB
 
3.42 PB
 0.0
3.36
 2.8
  X
 0.0
     
8
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF3.34 w
+2.4
  
 
 
3.34
 2.4
  X
 0.0
2.87 =PB
 1.7
     
9
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF3.14 w
+2.4
  
 
 
3.14
 2.4
3.02
 2.6
3.10
 2.1
     
10
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.14
+0.5
  
 
 
3.14
 0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
     
11
Bille Harvig
Bille Harvig ('11)
Frederiksberg IF3.09 w
+2.2
  
 
 
2.91 PB
 0.0
2.99 PB
 1.6
3.09
 2.2
     
12
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik3.05 w
+3.1
  
 
 
3.01 SB
 1.1
3.01 =SB
 1.2
3.05
 3.1
     
13
Viktor Wilkens
Viktor Wilkens ('11)
Frederiksberg IF3.03
+2.0
  
 PB
 
2.57
 2.4
  X
 0.0
3.03 PB
 2.0
     
14
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF2.96
+1.9
  
 PB
 
  X
 0.0
2.96 PB
 1.9
2.69
 1.3
     
15
Villum Kieler Geiker
Villum Kieler Geiker ('11)
Frederiksberg IF2.36
+1.1
  
 PB
 
2.36 PB
 1.1
1.92
 0.8
  X
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Carstens Carl
Carstens Carl ('10)
Frederiksberg IF7.92
  
 
 
6.857.926.36     
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC7.81
  
 
 
7.817.457.07     
3
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC7.34
  
 
 
7.347.137.08     
4
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF6.15
  
 PB
 
6.15 PB6.145.49     
5
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik6.15
  
 PB
 
6.15 PB5.765.17     
6
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF5.85
  
 PB
 
5.695.85 PB5.74     
7
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik5.79
  
 PB
 
5.41 PB5.79 PB5.74     
8
Bille Harvig
Bille Harvig ('11)
Frederiksberg IF5.52
  
 PB
 
  –5.52 PB5.24     
9
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF5.38
  
 
 
4.965.165.38     
10
Viktor Wilkens
Viktor Wilkens ('11)
Frederiksberg IF5.20
  
 PB
 
4.66 PB5.20 PB4.79     
11
Benjamin Katz
Benjamin Katz ('11)
Frederiksberg IF5.16
  
 PB
 
4.87 PB5.16 PB  –     
12
Sebastian Larsen Lund
Sebastian Larsen Lund ('11)
Frederiksberg IF5.08
  
 PB
 
4.62 PB5.08 PB  –     
13
Villum Kieler Geiker
Villum Kieler Geiker ('11)
Frederiksberg IF4.60
  
 PB
 
3.81 PB4.60 PB4.42     
P11 40 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF7.04
  
 
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.38
  
 PB
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.14
  
 PB
4
Olga Dømgaard
Olga Dømgaard ('13)
Frederiksberg IF8.56
  
 PB
5
Aline Solberg Adeler-Bjarnø
Aline Solberg Adeler-Bjarnø ('13)
Frederiksberg IF8.64
  
 PB
6
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta8.88
  
 PB
Finale B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Maëlle Galsøe
Maëlle Galsøe ('12)
Allerød AM 7.35 w
  
 
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.40 w
  
 
3
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF8.60 w
  
 
3
Rita Lyneborg
Rita Lyneborg ('13)
Frederiksberg IF8.60 w
  
 
5
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF9.01 w
  
 
6
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta9.43 w
  
 
Finale C
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta7.14
  
 PB
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.65
  
 PB
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.23
  
 PB
4
Augusta Norsker
Augusta Norsker ('13)
Frederiksberg IF8.87
  
 PB
5
Vera Rasmussen
Vera Rasmussen ('12)
Frederiksberg IF9.70
  
 PB
P11 60 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta8.99
  
 PB
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta9.25
  
 PB
3
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik9.51
  
 PB
4
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta9.61
  
 
5
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF9.72
  
 PB
6
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF10.07
  
 PB
7
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF10.11
  
 PB
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF9.05 w
  
 
2
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta9.42 w
  
 
3
Vigga Breum Helweg-Larsen
Vigga Breum Helweg-Larsen ('10)
Frederiksberg IF9.75 w
  
 
4
Elisabeth Gaarde Høgsbro
Elisabeth Gaarde Høgsbro ('10)
Frederiksberg IF9.80 w
  
 
5
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC9.99 w
  
 
6
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik10.00 w
  
 
7
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF10.24 w
  
 
8
Reet Rihel
Reet Rihel ('10)
Allerød AM 10.68 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF1:12.85
  
 
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1:17.19
  
 PB
3
Vigga Breum Helweg-Larsen
Vigga Breum Helweg-Larsen ('10)
Frederiksberg IF1:18.40
  
 PB
4
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta1:20.04
  
 PB
5
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1:20.91
  
 PB
6
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik1:22.95
  
 PB
7
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF1:23.43
  
 PB
8
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:30.30
  
 PB
9
Reet Rihel
Reet Rihel ('10)
Allerød AM 1:32.19
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC1.27
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.27 PB
  O
   
2
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 PB
  O
1.27
XXX
 
3
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20 =PB
  O
1.25 PB
 XO
1.27
XXX
 
4
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
5
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
6
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
7
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta1.00
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF4.14
-1.6
  
 
 
4.12
 -0.3
4.08
 0.0
4.14
 -1.6
     
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta4.11
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.97
 -0.1
4.11
 0.0
     
3
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik3.77
+0.5
  
 PB
 
3.56
 -1.1
3.77 PB
 0.5
3.43
 0.3
     
4
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta3.65
-1.6
  
 
 
  X
 0.0
3.65
 -1.6
3.65
 -1.0
     
5
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('10)
Sparta3.44
+0.5
  
 
 
3.43
 -2.7
3.43
 -1.5
3.44
 0.5
     
6
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF3.35
-0.2
  
 SB
 
3.13 SB
 -0.9
3.21 SB
 -1.5
3.35 SB
 -0.2
     
7
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.34
0.0
  
 PB
 
3.34 PB
 0.0
3.27
 0.0
3.23
 0.0
     
8
Elisabeth Gaarde Høgsbro
Elisabeth Gaarde Høgsbro ('10)
Frederiksberg IF3.30
-0.1
  
 PB
 
3.01 PB
 0.0
3.30 PB
 -0.1
3.29
 -1.9
     
9
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF3.29
-0.7
  
 
 
3.29
 -0.7
3.05
 0.0
3.14
 -1.6
     
10
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.29
-1.1
  
 
 
3.12
 -2.1
  X
 0.0
3.29
 -1.1
     
11
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta3.27
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.27
 0.0
  X
 0.0
     
12
Vigga Breum Helweg-Larsen
Vigga Breum Helweg-Larsen ('10)
Frederiksberg IF3.21
0.0
  
 PB
 
3.21 PB
 0.0
3.05
 2.0
3.21 =PB
 -0.6
     
13
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.80
-2.8
  
 =PB
 
2.80 =PB
 -2.8
2.76
 -0.5
2.78
 -0.6
     
14
Reet Rihel
Reet Rihel ('10)
Allerød AM 2.45
-0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
2.45 PB
 -0.5
2.45 =PB
 -1.4
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC9.52
  
 
 
8.688.949.52     
2
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF7.57
  
 PB
 
6.92 PB7.00 PB7.57 PB     
3
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF7.34
  
 PB
 
7.187.34 PB6.88     
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta6.31
  
 PB
 
6.19 PB5.046.31 PB     
5
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF6.10
  
 PB
 
5.80 PB6.10 PB5.56     
6
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF5.05
  
 PB
 
4.165.05 PB4.70     
7
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.28
  
 
 
3.084.284.14     
D9 40 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.61 w
  
 
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF7.41 w
  
 
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC7.55 w
  
 
4
Isak Søndergaard
Isak Søndergaard ('12)
Frederiksberg IF8.13 w
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.81
  
 
2
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta6.99
  
 PB
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF7.58
  
 PB
4
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta7.87
  
 
5
Nohr Andersen
Nohr Andersen ('14)
Frederiksberg IF8.14
  
 PB
Finale C
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.83
  
 PB
2
Alfred Letholm Wagn
Alfred Letholm Wagn ('13)
Allerød AM 7.42
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta7.83
  
 
4
Robin Weiglin Thorn
Robin Weiglin Thorn ('12)
Allerød AM 8.10
  
 PB
5
Samuel Nissen Martínez
Samuel Nissen Martínez ('12)
Allerød AM 8.17
  
 PB
6
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF9.42
  
 PB
Finale D
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF7.16 w
  
 
2
Sofus Thaarup Dam
Sofus Thaarup Dam ('12)
Sparta7.57 w
  
 
3
Carl-Johan Jørgensen
Carl-Johan Jørgensen ('13)
Allerød AM 7.69 w
  
 
4
Konrad Herring Jensen
Konrad Herring Jensen ('14)
Frederiksberg IF7.98 w
  
 
5
Magne Johannsen
Magne Johannsen ('12)
Allerød AM 8.12 w
  
 
6
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF9.64 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:17.40
  
 PB
2
Isak Søndergaard
Isak Søndergaard ('12)
Frederiksberg IF1:21.69
  
 PB
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1:23.61
  
 PB
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF1:26.36
  
 PB
5
Carl-Johan Jørgensen
Carl-Johan Jørgensen ('13)
Allerød AM 1:26.55
  
 PB
6
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:27.18
  
 PB
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta1:27.24
  
 PB
8
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1:27.60
  
 PB
9
Sofus Thaarup Dam
Sofus Thaarup Dam ('12)
Sparta1:32.89
  
 PB
10
Konrad Herring Jensen
Konrad Herring Jensen ('14)
Frederiksberg IF1:44.39
  
 PB
11
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC1:45.77
  
 PB
12
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF1:57.35
  
 PB
13
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2:00.93
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.07
+2.0
  
 PB
 
3.56
 0.9
4.07 PB
 2.0
3.55
 1.8
     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.00
+0.5
  
 PB
 
3.77 PB
 1.9
4.00 PB
 0.5
3.79
 2.1
     
3
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta3.95 w
+2.1
  
 
 
3.95
 2.1
3.59
 1.4
3.92 =PB
 1.7
     
4
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.81
+1.9
  
 
 
3.81
 1.9
3.55
 1.7
3.74
 2.8
     
5
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.52 w
+2.8
  
 
 
3.52
 2.8
2.47
 2.3
3.50 =PB
 1.9
     
6
Alfred Letholm Wagn
Alfred Letholm Wagn ('13)
Allerød AM 3.40
+1.1
  
 PB
 
3.40 PB
 1.1
3.13
 2.2
1.78
 1.7
     
7
Isak Søndergaard
Isak Søndergaard ('12)
Frederiksberg IF3.24
+1.8
  
 PB
 
3.00 PB
 1.4
3.11
 2.2
3.24 PB
 1.8
     
8
Sofus Thaarup Dam
Sofus Thaarup Dam ('12)
Sparta3.12 w
+2.9
  
 
 
2.93
 1.4
2.99
 2.5
3.12
 2.9
     
9
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta3.12 w
+3.1
  
 
 
2.85 SB
 1.3
3.12
 3.1
2.95 =PB
 1.7
     
10
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.06
+0.3
  
 PB
 
3.06 PB
 0.3
  X
 0.0
2.95
 0.9
     
11
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.02 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
3.02
 2.2
3.00 =PB
 2.0
     
12
Samuel Nissen Martínez
Samuel Nissen Martínez ('12)
Allerød AM 3.02
+1.8
  
 PB
 
3.02 PB
 1.8
2.72
 1.5
2.76
 1.3
     
13
Magne Johannsen
Magne Johannsen ('12)
Allerød AM 2.97 w
+2.9
  
 
 
2.97
 2.9
2.64
 2.8
2.75 PB
 2.0
     
14
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC2.96
+1.1
  
 PB
 
2.80 PB
 0.9
2.80 =PB
 1.3
2.96 PB
 1.1
     
15
Robin Weiglin Thorn
Robin Weiglin Thorn ('12)
Allerød AM 2.91 w
+2.1
  
 
 
2.91
 2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
16
Carl-Johan Jørgensen
Carl-Johan Jørgensen ('13)
Allerød AM 2.89
+1.0
  
 PB
 
2.89 PB
 1.0
2.80
 2.2
  X
 0.0
     
17
Nohr Andersen
Nohr Andersen ('14)
Frederiksberg IF2.83
+1.3
  
 PB
 
2.83 PB
 1.3
2.63
 1.3
2.48
 3.0
     
18
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF2.23 w
+2.2
  
 
 
1.98 =PB
 2.0
2.23
 2.2
2.04
 3.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF37.64
  
 PB
 
  –34.80 PB37.64 PB     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC31.22
  
 PB
 
27.7231.22 PB29.09     
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta28.15
  
 
 
22.6226.1128.15     
4
Samuel Nissen Martínez
Samuel Nissen Martínez ('12)
Allerød AM 27.89
  
 PB
 
27.25 PB  –27.89 PB     
5
Robin Weiglin Thorn
Robin Weiglin Thorn ('12)
Allerød AM 23.74
  
 PB
 
23.74 PB16.1823.08     
6
Magne Johannsen
Magne Johannsen ('12)
Allerød AM 23.69
  
 PB
 
23.69 PB19.75  –     
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta18.04
  
 PB
 
17.20 PB18.04 PB14.60     
8
Alfred Letholm Wagn
Alfred Letholm Wagn ('13)
Allerød AM 14.13
  
 PB
 
14.01 PB14.07 PB14.13 PB     
9
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta12.15
  
 SB
 
12.15 SB9.74  –     
10
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF5.28
  
 PB
 
1.58 PB5.28 PB  –     
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1:27.69
  
 PB
2
Maëlle Galsøe
Maëlle Galsøe ('12)
Allerød AM 1:28.41
  
 PB
3
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF1:28.84
  
 
4
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta1:29.01
  
 SB
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF1:31.92
  
 PB
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta1:46.14
  
 PB
7
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1:55.60
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.33
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.33 PB
 0.0
3.31
 -0.8
     
2
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF2.96
0.0
  
 
 
2.81
 -2.4
2.67
 -1.5
2.96
 0.0
     
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.95
-2.4
  
 
 
2.86
 -1.2
2.92
 -0.4
2.95
 -2.4
     
4
Maëlle Galsøe
Maëlle Galsøe ('12)
Allerød AM 2.87
-1.4
  
 PB
 
2.78 PB
 -0.7
2.87 PB
 -1.4
2.74
 -0.7
     
5
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta2.84
-0.1
  
 
 
2.64
 -0.7
2.36
 -1.3
2.84
 -0.1
     
6
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta2.77
-1.2
  
 PB
 
2.33 PB
 -2.1
1.87
 -1.2
2.77 PB
 -1.2
     
7
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta2.70
-1.6
  
 
 
2.51
 -0.4
2.54
 -1.7
2.70
 -1.6
     
8
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.51
-0.5
  
 
 
2.51
 -0.5
2.51
 -1.1
2.19
 0.0
     
9
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.32
-0.5
  
 
 
2.07
 -1.3
2.18
 0.0
2.32
 -0.5
     
10
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta2.26
-1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
2.26 PB
 -1.3
2.13
 0.0
     
11
Olga Dømgaard
Olga Dømgaard ('13)
Frederiksberg IF2.21
-1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
2.21 PB
 -1.3
2.18
 0.0
     
12
Rita Lyneborg
Rita Lyneborg ('13)
Frederiksberg IF2.21
0.0
  
 PB
 
2.21 PB
 0.0
1.86
 0.1
2.13
 0.5
     
13
Aline Solberg Adeler-Bjarnø
Aline Solberg Adeler-Bjarnø ('13)
Frederiksberg IF2.13
0.0
  
 PB
 
2.13 PB
 0.0
2.13 =PB
 -1.4
2.06
 -0.4
     
14
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF2.13
0.0
  
 PB
 
2.13 PB
 0.0
1.94
 0.0
2.08
 -0.8
     
15
Augusta Norsker
Augusta Norsker ('13)
Frederiksberg IF1.97
0.0
  
 PB
 
1.50 PB
 -1.2
1.97 PB
 0.0
  X
 0.0
     
16
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1.87
-2.1
  
 
 
1.86
 -1.9
1.87
 -2.1
1.80
 -0.9
     
17
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.75
-0.5
  
 PB
 
1.75 PB
 -0.5
1.64
 0.0
1.60
 -0.6
     
18
Annabell Olivarius
Annabell Olivarius ('14)
Frederiksberg IF1.71
-0.6
  
 PB
 
1.48 PB
 0.0
1.61 PB
 -1.2
1.71 PB
 -0.6
     
19
Vera Rasmussen
Vera Rasmussen ('12)
Frederiksberg IF1.61
0.0
  
 PB
 
1.53 PB
 0.0
1.52
 -1.2
1.61 PB
 0.0
     
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF NM
  
 
 
  –
 0.0
       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta18.41
  
 PB
 
13.71 PB18.41 PB16.40     
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik17.88
  
 PB
 
17.88 PB16.4917.43     
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta14.58
  
 
 
13.20  X14.58     
4
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta13.85
  
 PB
 
12.05 PB9.4513.85 PB     
5
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta13.31
  
 =PB
 
  X11.9313.31 =PB     
6
Rita Lyneborg
Rita Lyneborg ('13)
Frederiksberg IF12.86
  
 PB
 
12.69 PB12.86 PB12.41     
7
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta11.83
  
 
 
11.8211.8311.44     
8
Aline Solberg Adeler-Bjarnø
Aline Solberg Adeler-Bjarnø ('13)
Frederiksberg IF10.62
  
 PB
 
10.06 PB10.62 PB9.62     
9
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta9.54
  
 PB
 
9.54 PB6.83  X     
10
Augusta Norsker
Augusta Norsker ('13)
Frederiksberg IF9.25
  
 PB
 
4.74 PB9.25 PB7.56     
11
Vera Rasmussen
Vera Rasmussen ('12)
Frederiksberg IF9.08
  
 PB
 
9.03 PB8.349.08 PB     
12
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF8.89
  
 PB
 
8.89 PB8.847.46     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nohr Andersen
Nohr Andersen ('14)
Frederiksberg IF22.87
  
 PB
 
19.31 PB20.17 PB22.87 PB     
2
Konrad Herring Jensen
Konrad Herring Jensen ('14)
Frederiksberg IF22.06
  
 PB
 
  –22.06 PB21.37     
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF13.13
  
 PB
 
  –13.13 PB7.72     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik18.30
  
 PB
 
13.83 PB13.7718.30 PB     
2
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF7.91
  
 SB
 
  X7.91 SB3.86     
3
Annabell Olivarius
Annabell Olivarius ('14)
Frederiksberg IF5.71
  
 PB
 
  X5.71 PB  X     
5
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta13.31
  
 PB
 
  X11.93 PB13.31 PB     
P7 Boldkast    

Finale A

Finale
1
Olga Dømgaard
Olga Dømgaard ('13)
Frederiksberg IF8.06
  
 
 
11.2711.038.06     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3