M 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | | Vind: +0.1 | | |
1 | Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96) | 96 | Sparta | 10.54 | | | | | |
2 | Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen | 00 | Sparta | 10.92 | | | | | |
3 | Frankly DadeyFrankly Dadey ('99) | 99 | Greve Atletik | 11.29 | | | | | |
4 | Raymond Solomon Mpanga Raymond Solomon Mpanga ('99) | 99 | / SWE | 11.33 | | | | | |
5 | Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96) | 96 | Sparta | 11.45 | | | | | |
6 | Asger ØsterbyAsger Østerby ('97) | 97 | Aalborg AM | 11.66 | | | | | |
Finale B Vind: -0.9 | | Vind: -0.9 |
1 | Emil GrovnEmil Grovn ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 11.64 | | | | SB | |
2 | Frederik RegliFrederik Regli ('90) | 90 | Frederiksberg IF | 11.93 | | | | SB | |
3 | Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01) | 01 | KIF | 12.01 | | | | | |
4 | Troels KaasTroels Kaas ('95) | 95 | BAC | 12.08 | | | | | |
5 | Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03) | 03 | KIF | 12.32 | | | | | |
6 | Kasper ClemmesenKasper Clemmesen ('91) | 91 | Frederiksberg IF | 13.58 | | | | PB | |
M 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | | Vind: +0.1 | | |
1 | Asger ØsterbyAsger Østerby ('97) | 97 | Aalborg AM | 23.30 | | | | | |
2 | Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05) | 05 | Sparta | 23.56 | | | | | |
2 | Emil GrovnEmil Grovn ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 23.56 | | | | PB | |
4 | Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93) | 93 | Frederiksberg IF | 24.20 | | | | | |
4 | August ØstergaardAugust Østergaard ('03) | 03 | KIF | 24.20 | | | | SB | |
6 | Troels KaasTroels Kaas ('95) | 95 | BAC | 24.70 | | | | | |
Finale B Vind: -0.4 | | Vind: -0.4 |
1 | Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96) | 96 | Sparta | 21.16 | | | | PB | |
2 | Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98) | 98 | Sparta | 21.41 | | | | PB | |
3 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | Aarhus 1900 | 21.43 | | | | SB | |
4 | Kasper AnderssonKasper Andersson ('97) | 97 | Greve Atletik | 22.10 | | | | | |
5 | Mathias AstrupMathias Astrup ('99) | 99 | Greve Atletik | 22.57 | | | | PB | |
Finale C Vind: -1.2 | | Vind: -1.2 |
1 | Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90) | 90 | Frederiksberg IF / USA | 24.86 | | | | SB | |
2 | Mathis TouillonMathis Touillon ('04) | 04 | Hvidovre AM | 25.81 | | | | SB | |
M 400 m Finale A Finale | | | | |
1 | Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89) | 89 | Hvidovre AM / SWE | 46.83 | | | | SB | |
2 | Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91) | 91 | Frederiksberg IF | 49.85 | | | | PB | |
3 | Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97) | 97 | KIF | 50.08 | | | | | |
4 | Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93) | 93 | Frederiksberg IF | 51.25 | | | | PB | |
5 | Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93) | 93 | Frederiksberg IF | 52.40 | | | | | |
Finale B | | |
1 | Neloo FalckNeloo Falck ('03) | 03 | KIF | 50.37 | | | | PB | |
2 | Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06) | 06 | Frederiksberg IF | 57.61 | | | | PB | |
3 | Jonas MesbihJonas Mesbih ('02) | 02 | Frederiksberg IF | 57.99 | | | | | |
K 100 m Vind: +0.2 Finale A Finale | | Vind: +0.2 | | |
1 | Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95) | 95 | Frederiksberg IF | 12.22 | | | | PB | |
2 | Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 12.50 | | | | | |
3 | Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99) | 99 | Sparta | 12.80 | | | | | |
Finale B Vind: +0.8 | | Vind: +0.8 |
1 | Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen | 00 | Frederiksberg IF | 13.05 | | | | | |
2 | Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen | 00 | Frederiksberg IF | 15.62 | | | | SB | |
3 | Lærke NørbjergLærke Nørbjerg ('04) | 04 | KIF | 17.01 | | | | PB | |
K 200 m Vind: -0.6 Finale A Finale | | Vind: -0.6 | | |
1 | Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98) | 98 | Sparta | 25.40 | | | | | |
2 | Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03) | 03 | Sparta | 25.63 | | | | | |
3 | Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard | 00 | Sparta | 25.93 | | | | SB | |
4 | Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99) | 99 | KIF | 26.93 | | | | | |
K 400 m Finale A Finale | | | | |
1 | Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98) | 98 | Frederiksberg IF | 1:00.96 | | | | PB | |
2 | Amalie BoeckAmalie Boeck ('03) | 03 | Frederiksberg IF | 1:04.28 | | | | SB | |
D17 100 m Vind: +1.9 Finale A Finale | | Vind: +1.9 | | |
1 | Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05) | 05 | Sparta | 11.63 | | | | | |
2 | Mathis TouillonMathis Touillon ('04) | 04 | Hvidovre AM | 12.23 | | | | PB | |
P17 200 m Vind: -1.3 Finale A Finale | | Vind: -1.3 | | |
1 | Haddy ChamHaddy Cham ('05) | 05 | Hvidovre AM | 28.16 | | | | PB | |
D15 4 x 100 m stafet Finale A Finale | | | | |
1 | Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion | | | 50.14 | | | | | |
| Filip Emil Larsen, David Rørvig, Laurits Læbo Rehhoff Thomsen, Kasper Birk |
2 | KIF - København KIF - København | | | 50.57 | | | | | |
| Adam Skytte, August Juhl Horsgaard, Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg |
P15 100 m Vind: -0.2 Finale A Finale | | Vind: -0.2 | | |
1 | Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07) | 07 | Sparta | 12.77 | | | | | |
2 | Mille ElmerMille Elmer ('07) | 07 | KIF | 13.78 | | | | PB | |
3 | Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07) | 07 | Frederiksberg IF | 13.87 | | | | | |
4 | Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08) | 08 | KIF | 14.94 | | | | PB | |
5 | Asta HindborgAsta Hindborg ('07) | 07 | Frederiksberg IF | 15.00 | | | | | |
P15 200 m Vind: -1.3 Finale A Finale | | Vind: -1.3 | | |
1 | Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07) | 07 | Sparta | 26.74 | | | | | |
2 | Aliya DahlAliya Dahl ('07) | 07 | KIF | 29.43 | | | | | |
P15 4 x 100 m stafet Finale A Finale | | | | |
1 | Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion | | | 55.28 | | | | | |
| Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen, Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen |
2 | København IF København IF | | | 56.30 | | | | | |
| Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl, Isabella Bonde, Mille Elmer |
3 | FIF atletik og motion FIF atletik og motion | | | 57.49 | | | | | |
| Annika Aqraou, Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen |
D13 200 m Vind: -0.8 Finale A Finale | | Vind: -0.8 | | |
1 | Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 27.91 | | | | PB | |
2 | August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 29.64 | | | | | |
P13 200 m Vind: -0.6 Finale A Finale | | Vind: -0.6 | | |
1 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 30.29 | | | | | |
2 | Isabella BondeIsabella Bonde ('08) | 08 | KIF | 31.61 | | | | | |
3 | Isabella PetersenIsabella Petersen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 31.94 | | | | | |
4 | Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 35.56 | | | | PB | |
P11 200 m Vind: -1.2 Finale A Finale | | Vind: -1.2 | | |
1 | Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 30.46 | | | | PB | |
2 | Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 34.96 | | | | PB | |
3 | Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 35.95 | | | | PB | |
4 | Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 36.56 | | | | PB | |
5 | Frida Kjeldsen-KraghFrida Kjeldsen-Kragh ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 38.23 | | | | PB | |
Finale B Vind: -0.7 | | Vind: -0.7 |
1 | Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 32.80 | | | | PB | |
2 | Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 33.46 | | | | PB | |
3 | Martha Dybdal EmkjærMartha Dybdal Emkjær ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 33.50 | | | | PB | |
P11 4 x 100 m stafet Finale A Finale | | | | |
1 | FIF atletik og motion FIF atletik og motion | | | 59.82 | | | | | |
| Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen, Elsa Kyster Hvelplund, Siri Milter Fausager |
2 | FIF atletik og motion FIF atletik og motion | | | 1:01.13 | | | | | |
| Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen, Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild |
3 | FIF atletik og motion FIF atletik og motion | | | 1:08.16 | | | | | |
| Clara Rosenberg Abrahamsen, Frida Kjeldsen-Kragh, Elisabeth Gaarde Høgsbro, Martha Dybdal Emkjær |