Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Sprint og Stafetstævne 24.8.2021
Frederiksberg Stadion

M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.54
  
 
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk10.92
  
 
3Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.29
  
 
4
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
/ SWE11.33
  
 
5Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.45
  
 
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.66
  
 
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.64
  
 SB
2Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.93
  
 SB
3Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF12.01
  
 
4Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC12.08
  
 
5Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.32
  
 
6Kasper ClemmesenKasper Clemmesen ('91)Frederiksberg IF13.58
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.30
  
 
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.56
  
 
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.56
  
 PB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF24.20
  
 
4August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF24.20
  
 SB
6Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC24.70
  
 
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta21.16
  
 PB
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.41
  
 PB
3Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 190021.43
  
 SB
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.10
  
 
5Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik22.57
  
 PB
Finale C
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)Frederiksberg IF / USA24.86
  
 SB
2Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM25.81
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE46.83
  
 SB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF49.85
  
 PB
3Jonatan Kure FriisJonatan Kure Friis ('97)50.08
  
 PB
4Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF51.25
  
 PB
5Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF52.40
  
 
Finale B
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF50.37
  
 PB
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF57.61
  
 PB
3Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF57.99
  
 
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.22
  
 PB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.50
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.80
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.05
  
 
2Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF15.62
  
 SB
3Lærke NørbjergLærke Nørbjerg ('04)KIF17.01
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.40
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.63
  
 
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.93
  
 SB
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF26.93
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF1:00.96
  
 PB
2Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1:04.28
  
 SB
D17 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.63
  
 
2Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM12.23
  
 PB
P17 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Haddy ChamHaddy Cham ('05)Hvidovre AM28.16
  
 PB
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  50.14
  
 
  Filip Emil Larsen, David Rørvig, Laurits Læbo Rehhoff Thomsen, Kasper Birk
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  50.57
  
 
  Adam Skytte, August Juhl Horsgaard, Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg
P15 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.77
  
 
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.78
  
 PB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.87
  
 
4Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF14.94
  
 PB
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF15.00
  
 
P15 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta26.74
  
 
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF29.43
  
 
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  55.28
  
 
  Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen, Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  56.30
  
 
  Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl, Isabella Bonde, Mille Elmer
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  57.49
  
 
  Annika Aqraou, Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen
D13 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF27.91
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF29.64
  
 
P13 200 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.29
  
 
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF31.61
  
 
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF31.94
  
 
4Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF35.56
  
 PB
P11 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF30.46
  
 PB
2
Elisabeth Gaarde Høgsbro
Elisabeth Gaarde Høgsbro ('10)
Frederiksberg IF34.96
  
 PB
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF35.95
  
 PB
4
Alba de la Villa Olsen
Alba de la Villa Olsen ('10)
Frederiksberg IF36.56
  
 PB
5
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF38.23
  
 PB
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF32.80
  
 PB
2
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF33.46
  
 PB
3
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF33.50
  
 PB
P11 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1FIF atletik og motion FIF atletik og motion  59.82
  
 
  Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen, Elsa Kyster Hvelplund, Siri Milter Fausager
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:01.13
  
 
  Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen, Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:08.16
  
 
  Clara Rosenberg Abrahamsen, Frida Kjeldsen-Kragh, Elisabeth Gaarde Høgsbro, Martha Dybdal Emkjær

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3