Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Åbne klubmesterskaber i Tre-kamp 25.8.2021
Herlev Stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK55.57
  
 SB
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:01.59
  
 PB
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1:04.73
  
 PB
4Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik1:05.92
  
 PB
5Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik1:16.97
  
 PB
6Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik1:50.46
  
  K Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.90
  
 
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK5.25
0.0
  
 PB
 
5.04 SB
 0.0
4.92
 0.0
5.25 PB
 0.0
     
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.05
  
 SB
 
10.05 SB  X  X     
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik8.05
  
 PB
 
7.55 =SB7.82 SB8.05 PB     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK7.63
  
 PB
 
7.59 PB7.63 PB7.55     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF10.50
  
 PB
 
10.50 PB10.2110.04     
D15 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.32
  
 PB
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik12.75
  
 PB
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK13.17
  
 PB
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik13.48
  
 PB
5Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik14.01
  
 PB
6Md Salah Ad Deen Khazin NuhanMd Salah Ad Deen Khazin Nuhan ('07)Gentofte IK14.83
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.55
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60
XXX
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.55
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
  
3Md Salah Ad Deen Khazin NuhanMd Salah Ad Deen Khazin Nuhan ('07)Gentofte IK1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.85
+1.5
  
 
 
5.85
 1.5
5.75
 3.2
5.69
 1.7
5.58
 2.3
5.68
 0.6
4.29
 1.8
  
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik5.12
+1.4
  
 
 
4.17
 1.4
5.12
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4.56
+2.0
  
 PB
 
4.56 PB
 2.0
  X
 0.0
4.43
 0.2
4.03
 1.2
  X
 0.0
4.17
 1.7
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik12.59
  
 
 
12.2712.5912.59     
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.14
  
 
 
11.8012.14  X     
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK7.89
  
 PB
 
7.89 PB7.387.00     
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik6.77
  
 
 
6.716.736.77     
5Md Salah Ad Deen Khazin NuhanMd Salah Ad Deen Khazin Nuhan ('07)Gentofte IK5.48
  
 PB
 
5.39 PB5.105.48 PB     
P15 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.86
  
 PB
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.27
  
 SB
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK14.67
  
 PB
4Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK15.13
  
 
5Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK15.50
  
 
6Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK15.58
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.45
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
 
2Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.40
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
  
3Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
  
4Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik3.84
+1.7
  
 PB
 
3.33
 2.6
3.28
 1.5
3.38
 1.9
3.64 SB
 0.5
3.84 PB
 1.7
3.59
 1.8
  
2Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK3.61 w
+3.5
  
 
 
3.07 SB
 1.8
3.61
 3.5
3.32
 3.0
3.56 =PB
 2.0
3.15
 0.0
3.32
 1.1
  
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik3.01 w
+3.0
  
 
 
3.01
 3.0
2.95
 2.6
2.88
 0.2
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.61
  
 
 
9.319.619.17     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.10
  
 
 
7.878.107.55     
3Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK7.16
  
 PB
 
6.95 PB7.15 PB7.16 PB     
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK5.88
  
 PB
 
5.88 PB4.614.35     
5Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK5.38
  
 PB
 
4.95 PB5.10 PB5.38 PB     
D13 80 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.75
  
 PB
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.48
  
  K Mixed competition
3Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK11.64
  
 PB
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.87
  
  K Mixed competition
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK12.39
  
 PB
6Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK13.21
  
  K Mixed competition
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.35
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.36
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.06
 1.4
4.36 PB
 0.0
     
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.16
0.0
  
 PB
 
3.62
 1.1
3.89
 0.0
4.16 PB
 0.0
     
3Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK3.97
+0.3
  
 PB
 
3.70 PB
 1.7
3.90 PB
 1.9
3.97 PB
 0.3
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.42
  
 PB
 
9.5710.42 PB9.79     
2Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK6.39
  
 PB
 
5.97 PB5.856.39 PB     
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK5.27
  
 PB
 
4.91 PB5.27 PB4.86     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.25
+1.6
  
 PB
 
3.85
 0.9
3.88
 2.7
4.25 PB
 1.6
     
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.13 w
+3.4
  
 
 
3.82
 1.9
3.94
 1.6
4.13
 3.4
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik8.02
  
 PB
 
7.158.02 PB7.44     
2Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK6.81
  
 PB
 
6.50 PB6.81 PB6.47     
D11 60 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik11.24
  
 SB
2
Shaheer Nubaid Ahmed
Shaheer Nubaid Ahmed ('10)
Gentofte IK11.49
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik9.95
  
 PB
2
Leander Ricard Borchorst
Leander Ricard Borchorst ('10)
Gentofte IK10.30
  
 PB
3
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
Gentofte IK10.31
  
 PB
4
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik10.55
  
 PB
5
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik10.77
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.97
  
 
1
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC8.97
  
 
3
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik9.77
  
 SB
4
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik9.83
  
 PB
5
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik10.27
  
 SB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
2
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
3
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik1.05
  
 
 
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.48
+1.9
  
 
 
4.45
 0.9
4.48
 1.9
4.48
 1.4
     
2
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC4.48
+1.9
  
 PB
 
4.26
 0.0
4.15
 1.1
4.48 PB
 1.9
     
3
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3.48
+0.8
  
 PB
 
3.48 PB
 0.8
2.94
 0.7
3.19
 2.9
     
4
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik3.39
+1.0
  
 SB
 
3.39 SB
 1.0
3.17
 0.5
3.04
 1.7
     
5
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.29
+1.0
  
 
 
3.18
 1.2
3.29
 1.0
3.22
 0.3
     
6
Leander Ricard Borchorst
Leander Ricard Borchorst ('10)
Gentofte IK3.28
+1.5
  
 PB
 
3.20 PB
 0.0
3.10
 0.0
3.28 PB
 1.5
     
7
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik3.26
+1.8
  
 PB
 
3.26 PB
 1.8
3.18
 0.0
3.16
 0.0
     
8
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
Gentofte IK3.24
+1.2
  
 PB
 
3.10 SB
 0.4
3.20 PB
 0.1
3.24 PB
 1.2
     
9
Shaheer Nubaid Ahmed
Shaheer Nubaid Ahmed ('10)
Gentofte IK2.91
+0.1
  
 PB
 
2.91 PB
 0.1
2.70
 1.7
2.82
 3.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC37.70
  
 
 
36.7335.7937.70     
2
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
Gentofte IK33.86
  
 PB
 
33.86 PB33.3031.18     
3
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC30.14
  
 PB
 
26.74 PB29.48 PB30.14 PB     
4
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik29.77
  
 
 
27.5629.7727.60     
5
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik28.84
  
 
 
28.8425.9427.85     
6
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik28.62
  
 SB
 
24.90 SB26.37 SB28.62 SB     
7
Shaheer Nubaid Ahmed
Shaheer Nubaid Ahmed ('10)
Gentofte IK28.10
  
 PB
 
  –20.65 PB28.10 PB     
8
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik27.85
  
 
 
25.0325.1327.85     
9
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik23.58
  
 
 
23.5822.1823.54     
10
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik21.24
  
 PB
 
21.24 PB20.4316.73     
11
Leander Ricard Borchorst
Leander Ricard Borchorst ('10)
Gentofte IK17.79
  
 PB
 
  –16.35 PB17.79 PB     
12
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik17.25
  
 
 
7.2017.2511.69     
P11 60 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Beate Kehlet Watt
Beate Kehlet Watt ('10)
Gentofte IK10.92
  
 PB
2
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik11.18
  
 PB
3
Esther Mollerup
Esther Mollerup ('10)
Gentofte IK11.69
  
 PB
Finale B
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik9.68 w
  
 
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik9.87 w
  
 
3
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK10.31 w
  
 
4
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik10.73 w
  
 
5
Vigga Elmelund Christensen
Vigga Elmelund Christensen ('11)
Gentofte IK10.85 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik3.93
+1.8
  
 PB
 
  X
 0.0
3.93 PB
 1.8
3.93 =PB
 1.7
     
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.51
+1.9
  
 PB
 
3.49
 3.1
3.51 PB
 1.9
3.36
 2.1
     
3
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK3.39 w
+2.3
  
 
 
3.34 PB
 0.5
3.35
 2.5
3.39
 2.3
     
4
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik3.32 w
+3.2
  
 
 
3.23 =PB
 2.0
3.32
 3.2
3.05
 1.3
     
5
Vigga Elmelund Christensen
Vigga Elmelund Christensen ('11)
Gentofte IK3.27
+1.2
  
 PB
 
3.27 PB
 1.2
3.19
 0.7
2.98
 1.4
     
6
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik3.03
+1.3
  
 PB
 
2.96 PB
 1.4
3.03 PB
 1.3
2.80
 1.8
     
7
Beate Kehlet Watt
Beate Kehlet Watt ('10)
Gentofte IK2.74
+0.9
  
 PB
 
2.74 PB
 0.9
2.49
 2.2
2.65
 1.7
     
8
Esther Mollerup
Esther Mollerup ('10)
Gentofte IK2.29
+1.3
  
 PB
 
2.29 PB
 1.3
2.23
 2.1
2.10
 1.3
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik25.38
  
 PB
 
23.4825.38 PB23.43     
2
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik22.51
  
 PB
 
22.51 PB20.3321.40     
3
Vigga Elmelund Christensen
Vigga Elmelund Christensen ('11)
Gentofte IK22.23
  
 PB
 
22.23 PB21.3519.64     
4
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik19.60
  
 PB
 
19.60 PB17.0018.12     
5
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik19.25
  
 PB
 
14.7919.25 PB16.39     
6
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK15.35
  
 PB
 
15.35 PB13.1015.33     
7
Beate Kehlet Watt
Beate Kehlet Watt ('10)
Gentofte IK14.69
  
 PB
 
14.69 PB11.18  X     
8
Esther Mollerup
Esther Mollerup ('10)
Gentofte IK13.66
  
 PB
 
8.09 PB13.66 PB8.36     
D9 40 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Otton Ingelsrud
Otton Ingelsrud ('13)
Gentofte IK7.82
  
 PB
2
Frederik Dahl Fischer
Frederik Dahl Fischer ('12)
Herlev Atletik8.39
  
 PB
3
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik8.52
  
 PB
4
Axel Borchorst
Axel Borchorst ('13)
Gentofte IK8.86
  
 PB
5
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik8.96
  
 PB
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK7.20
  
 PB
2
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik7.49
  
 PB
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik7.61
  
 PB
4
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik7.70
  
 PB
5
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik7.84
  
 PB
6
Liam Benjamin Zeuner
Liam Benjamin Zeuner ('13)
Herlev Atletik7.92
  
 PB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.60
  
 PB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.64
  
 PB
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik6.81
  
 PB
4
Mathias Holbek
Mathias Holbek ('12)
Herlev Atletik7.07
  
 PB
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik7.44
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.78
0.0
  
 
 
3.78
 0.0
3.43
 0.0
3.21
 0.1
     
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.54
+1.1
  
 
 
3.38
 0.4
3.26
 0.0
3.54
 1.1
     
3
Mathias Holbek
Mathias Holbek ('12)
Herlev Atletik3.41
+0.3
  
 PB
 
3.41 PB
 0.3
3.22
 0.1
3.23
 1.5
     
4
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK3.26
+1.4
  
 PB
 
3.26 PB
 1.4
3.11
 0.1
2.93
 1.7
     
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik2.77
+0.1
  
 
 
2.73
 0.0
2.77
 0.1
2.68
 0.8
     
6
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik2.73
+1.3
  
 PB
 
2.73 PB
 1.3
2.46
 1.8
2.58
 0.0
     
7
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik2.73
+1.7
  
 PB
 
2.13
 2.4
2.46 PB
 0.0
2.73 PB
 1.7
     
8
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik2.70
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
2.54
 1.4
2.69
 0.0
     
9
Otton Ingelsrud
Otton Ingelsrud ('13)
Gentofte IK2.70
+0.5
  
 PB
 
2.70 PB
 0.5
2.25
 0.0
2.16
 2.8
     
10
Liam Benjamin Zeuner
Liam Benjamin Zeuner ('13)
Herlev Atletik2.61
+0.2
  
 PB
 
1.96 PB
 0.2
2.61 PB
 0.2
2.44
 0.4
     
11
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik2.45
+1.4
  
 PB
 
2.45 PB
 1.4
2.07
 0.0
2.38
 0.9
     
12
Frederik Dahl Fischer
Frederik Dahl Fischer ('12)
Herlev Atletik2.42
+0.6
  
 =PB
 
2.42 =PB
 0.6
2.14
 1.1
2.36
 0.5
     
13
Axel Borchorst
Axel Borchorst ('13)
Gentofte IK2.41
+1.7
  
 PB
 
2.41 PB
 1.7
2.34
 0.0
2.14
 2.4
     
14
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik1.92
+2.0
  
 PB
 
1.77 PB
 1.0
1.86 PB
 0.0
1.92 PB
 2.0
     
15
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik1.75 w
+2.5
  
 
 
1.42 =PB
 0.0
  X
 0.0
1.75
 2.5
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mathias Holbek
Mathias Holbek ('12)
Herlev Atletik36.67
  
 PB
 
36.67 PB26.4632.16     
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik32.19
  
 
 
30.5829.2832.19     
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC28.30
  
 PB
 
23.00 PB24.77 PB28.30 PB     
4
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK26.67
  
 PB
 
26.67 PB17.0126.34     
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC23.64
  
 
 
23.6423.6323.31     
6
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik23.43
  
 
 
20.0222.1323.43     
7
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik23.25
  
 PB
 
23.25 PB22.2517.95     
8
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik22.54
  
 PB
 
18.93 PB21.73 PB22.54 PB     
9
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik20.15
  
 PB
 
20.15 PB19.0918.33     
10
Frederik Dahl Fischer
Frederik Dahl Fischer ('12)
Herlev Atletik16.69
  
 PB
 
15.29 PB  X16.69 PB     
11
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik16.27
  
 PB
 
13.43 PB14.25 PB16.27 PB     
12
Axel Borchorst
Axel Borchorst ('13)
Gentofte IK16.23
  
 PB
 
14.20 PB15.84 PB16.23 PB     
13
Otton Ingelsrud
Otton Ingelsrud ('13)
Gentofte IK14.96
  
 PB
 
14.96 PB14.2214.41     
14
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik14.89
  
 PB
 
  X9.8314.89 PB     
15
Liam Benjamin Zeuner
Liam Benjamin Zeuner ('13)
Herlev Atletik11.59
  
 PB
 
1.71 PB11.59 PB8.52     
16
Storm Orland
Storm Orland ('12)
Herlev Atletik9.86
  
 PB
 
9.28 PB8.739.86 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik7.67
  
 PB
2
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik8.05
  
 PB
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik8.07
  
 PB
4
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK8.24
  
 PB
5
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik8.51
  
 PB
6
Tilde Grønbæk
Tilde Grønbæk ('12)
Herlev Atletik9.00
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik2.80 w
+2.2
  
 
 
2.38 PB
 1.4
2.80
 2.2
2.72 PB
 0.0
     
2
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK2.62
+1.8
  
 PB
 
2.30 PB
 0.0
2.52 PB
 0.5
2.62 PB
 1.8
     
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.51
0.0
  
 
 
2.27
 0.8
2.51
 0.0
  X
 0.0
     
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.37
+0.5
  
 
 
2.23
 1.7
2.18
 1.2
2.37
 0.5
     
5
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik2.32 w
+2.2
  
 
 
2.32
 2.2
2.13
 2.2
2.11 =PB
 0.0
     
6
Tilde Grønbæk
Tilde Grønbæk ('12)
Herlev Atletik1.45
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
1.45 PB
 0.0
1.14
 0.1
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik19.86
  
 PB
 
19.86 PB12.1015.14     
2
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik17.84
  
 PB
 
16.21 PB15.7417.84 PB     
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik13.37
  
 PB
 
13.37 PB12.046.71     
4
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik12.62
  
 PB
 
12.62 PB9.9611.49     
5
Tilde Grønbæk
Tilde Grønbæk ('12)
Herlev Atletik10.44
  
 PB
 
10.02 PB10.44 PB7.38     
6
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK9.40
  
 PB
 
9.40 PB8.609.33     
D7 40 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik8.66
  
 PB
2
Oliver Fischer
Oliver Fischer ('14)
Herlev Atletik9.62
  
 PB
3
Konrad Doil
Konrad Doil ('15)
Gentofte IK9.69
  
 PB
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik10.36
  
 PB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik8.19
  
 PB
2
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik8.26
  
 PB
3
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK9.40
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik2.65 w
+2.5
  
 
 
2.51 =PB
 0.9
2.65
 2.5
2.50
 0.7
     
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik2.60
+2.0
  
 PB
 
  X
 0.0
2.00 PB
 1.1
2.60 PB
 2.0
     
3
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik2.57 w
+40.0
  
 
 
2.22 =PB
 0.7
2.52 PB
 0.0
2.57
 40.0
     
4
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK2.25
+0.2
  
 PB
 
2.14 PB
 0.0
2.25 PB
 0.2
2.25 =PB
 1.2
     
5
Konrad Doil
Konrad Doil ('15)
Gentofte IK2.24 w
+2.1
  
 
 
1.99 =PB
 0.0
1.75
 1.4
2.24
 2.1
     
6
Oliver Fischer
Oliver Fischer ('14)
Herlev Atletik1.90
0.0
  
 PB
 
1.78 PB
 0.0
1.84 PB
 0.9
1.90 PB
 0.0
     
7
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.88
+1.6
  
 
 
1.75
 0.2
1.65
 1.7
1.88
 1.6
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Linus Bøwig Hickman
Linus Bøwig Hickman ('14)
Herlev Atletik18.60
  
 PB
 
12.00 SB16.86 PB18.60 PB     
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik16.14
  
 PB
 
14.04 PB12.1016.14 PB     
3
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik15.46
  
 PB
 
15.46 PB11.9714.16     
4
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik14.82
  
 PB
 
12.97 PB13.67 PB14.82 PB     
5
Oliver Fischer
Oliver Fischer ('14)
Herlev Atletik9.37
  
 PB
 
9.22 PB9.37 PB7.20     
6
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik9.14
  
 PB
 
5.349.14 PB  –     
7
Konrad Doil
Konrad Doil ('15)
Gentofte IK8.41
  
 PB
 
4.70 PB6.59 PB8.41 PB     
8
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK5.84
  
 PB
 
5.84 PB5.12  –     
P7 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.89
  
 PB
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik8.11
  
 PB
3
Ida Moazen Zadeh
Ida Moazen Zadeh ('14)
Herlev Atletik9.49
  
 PB
4
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik9.78
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.63
+1.7
  
 PB
 
2.24 PB
 0.7
2.50 PB
 1.7
2.63 PB
 1.7
     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.52
+1.5
  
 PB
 
2.30 PB
 1.7
2.27
 0.7
2.52 PB
 1.5
     
3
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik2.07
+1.1
  
 PB
 
1.95 PB
 1.1
2.00 PB
 0.6
2.07 PB
 1.1
     
4
Ida Moazen Zadeh
Ida Moazen Zadeh ('14)
Herlev Atletik0.84
+1.6
  
 PB
 
0.84 PB
 1.6
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik15.00
  
 PB
 
13.3515.00 PB13.12     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik14.02
  
 
 
10.7214.0211.58     
3
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik6.69
  
 PB
 
5.18 PB6.69 PB4.28     
4
Ida Moazen Zadeh
Ida Moazen Zadeh ('14)
Herlev Atletik3.39
  
 PB
 
2.21 PB3.39 PB3.37     
M35 Længdespring    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik4.37
0.0
  
 SB
 
4.25 SB
 0.0
4.21
 0.0
4.37 SB
 0.0
     
M35 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik7.27
  
 
 
  X6.957.27     
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.51
  
 PB
 
1.36
  O
1.41
  O
1.46
  O
1.51 PB
 XO
1.56
XXX
   
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik4.18
0.0
  
 
 
3.90
 0.0
4.18
 0.0
4.14
 0.0
     
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik9.15
  
 
 
9.059.158.81     
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik7.69
  
 PB
 
7.69 PB7.427.46     
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik6.48
  
 
 
6.306.486.22     
K65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2.37
0.0
  
 PB
 
2.28
 0.0
2.37 PB
 0.0
  X
 0.0
     
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik5.41
  
 PB
 
5.19 SB5.41 PB5.21     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3