Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Nålestævne 2 - Odense 25.8.2021
Odense Atletik stadion

D17 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Ruben Vadh WintherRuben Vadh Winther ('05)Odense Atletik 14.82 w
  
 
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ruben Vadh WintherRuben Vadh Winther ('05)Odense Atletik 1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
P15 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.94 w
  
 
2Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 14.98 w
  
 
3Olivia Toft BerthelsenOlivia Toft Berthelsen ('06)Odense Atletik 16.34 w
  
 
4Maja Kongpetsak PedersenMaja Kongpetsak Pedersen ('06)SG Atletik16.80 w
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Olivia Toft BerthelsenOlivia Toft Berthelsen ('06)Odense Atletik 17.86 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
  
3Olivia Toft BerthelsenOlivia Toft Berthelsen ('06)Odense Atletik 1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
    
4Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 12.40 w
  
 
2Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 13.14 w
  
 
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 13.67 w
  
 
4Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik14.22 w
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 16.40 w
  
 
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 17.69 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
       
2Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
    
Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik NH
  
 
 
1.00
XXX
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 6.82
  
 PB
 
6.65 PB6.486.82 PB     
2Zakarias JeyasinghamZakarias Jeyasingham ('08)Ringe Atletik6.64
  
 PB
 
6.64 PB5.796.19     
3Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 5.63
  
 PB
 
4.72 PB5.50 PB5.63 PB     
4Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 4.32
  
 PB
 
4.03 PB3.964.32 PB     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 11.33 w
  
 
2Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 12.04 w
  
 
3Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 12.45 w
  
 
4Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 13.45 w
  
 
5Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 13.52 w
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 12.70 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
2Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 8.54
  
 PB
 
8.43 PB8.54 PB8.34     
2Andrea LindeklideAndrea Lindeklide ('09)Odense Atletik 8.34
  
 PB
 
8.10 PB8.34 PB7.65     
3Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 7.82
  
 PB
 
6.16 PB  X7.82 PB     
4Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 7.61
  
 PB
 
7.44 PB7.61 PB7.15     
5Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 7.16
  
 PB
 
7.15 PB7.16 PB6.12     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kristian Lehmkuhl Knudsen
Kristian Lehmkuhl Knudsen ('10)
Odense Atletik 9.45 w
  
 
2
Anton Schou Jensen
Anton Schou Jensen ('10)
Ringe Atletik11.78 w
  
 
3
Marco Meloni Rønn
Marco Meloni Rønn ('10)
Odense Atletik 12.24 w
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kristian Lehmkuhl Knudsen
Kristian Lehmkuhl Knudsen ('10)
Odense Atletik 13.46 w
  
 
2
Anton Schou Jensen
Anton Schou Jensen ('10)
Ringe Atletik13.75 w
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kristian Lehmkuhl Knudsen
Kristian Lehmkuhl Knudsen ('10)
Odense Atletik 4.16 w
w
  
 
 
4.16 PB
 0.0
4.01
 0.0
3.94
 0.0
     
2
Anton Schou Jensen
Anton Schou Jensen ('10)
Ringe Atletik3.20 w
w
  
 
 
2.85 PB
 0.0
2.72
 0.0
3.20 PB
 0.0
     
3
Marco Meloni Rønn
Marco Meloni Rønn ('10)
Odense Atletik 2.47 w
w
  
 
 
2.39 SB
 0.0
2.47 SB
 0.0
2.29
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kristian Lehmkuhl Knudsen
Kristian Lehmkuhl Knudsen ('10)
Odense Atletik 37.00
  
 PB
 
37.00 PB  –  –     
2
Anton Schou Jensen
Anton Schou Jensen ('10)
Ringe Atletik32.65
  
 PB
 
32.65 PB  –  –     
3
Marco Meloni Rønn
Marco Meloni Rønn ('10)
Odense Atletik 24.09
  
 PB
 
24.09 PB  –  –     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Abilgail Jeyasingham
Abilgail Jeyasingham ('10)
Ringe Atletik10.71 w
  
 
2
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 10.83 w
  
 
3
Sarah Pil Olesen
Sarah Pil Olesen ('10)
Odense Atletik 11.21 w
  
 
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 12.98 w
  
 
2
Sarah Pil Olesen
Sarah Pil Olesen ('10)
Odense Atletik 13.51 w
  
 
3
Abilgail Jeyasingham
Abilgail Jeyasingham ('10)
Ringe Atletik13.60 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sarah Pil Olesen
Sarah Pil Olesen ('10)
Odense Atletik 3.06 w
w
  
 
 
2.64 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
2.78
 0.0
     
2
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 2.90 w
w
  
 
 
2.82 SB
 0.0
2.78
 0.0
2.90 SB
 0.0
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sarah Pil Olesen
Sarah Pil Olesen ('10)
Odense Atletik 27.73
  
 PB
 
27.73 PB  –  –     
2
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 20.34
  
 PB
 
20.34 PB  –  –     
3
Abilgail Jeyasingham
Abilgail Jeyasingham ('10)
Ringe Atletik17.61
  
 PB
 
17.61 PB  –  –     
D9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 10.73 w
  
 
2
Topper Lyø
Topper Lyø ('13)
SG Atletik11.15 w
  
 
3
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik11.32 w
  
 
4
Ville Klitgaard
Ville Klitgaard ('13)
SG Atletik12.14 w
  
 
5
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik12.19 w
  
 
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 14.33 w
  
 
D9 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Topper Lyø
Topper Lyø ('13)
SG Atletik13.24 w
  
 
3
Ville Klitgaard
Ville Klitgaard ('13)
SG Atletik14.05 w
  
 
5
Storm Bertelsen
Storm Bertelsen ('13)
SG Atletik15.80 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 11.98 w
  
 
1
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 16.47 w
  
 
3
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik13.64 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 3.03 w
w
  
 
 
3.03 PB
 0.0
2.75
 0.0
2.90
 0.0
     
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik2.89 w
w
  
 
 
2.78 PB
 0.0
2.89 PB
 0.0
2.75
 0.0
     
3
Topper Lyø
Topper Lyø ('13)
SG Atletik2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
2.62
 0.0
2.41
 0.0
     
4
Ville Klitgaard
Ville Klitgaard ('13)
SG Atletik2.36 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
2.28 PB
 0.0
2.36 PB
 0.0
     
5
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik2.35 w
w
  
 
 
2.35 PB
 0.0
2.11
 0.0
2.17
 0.0
     
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.14 w
w
  
 
 
1.56 PB
 0.0
2.14 PB
 0.0
1.95
 0.0
     
7
Storm Bertelsen
Storm Bertelsen ('13)
SG Atletik2.12 w
w
  
 
 
2.04 PB
 0.0
2.12 PB
 0.0
1.67
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 29.90
  
 PB
 
29.90 PB  –  –     
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik27.90
  
 PB
 
27.90 PB  –  –     
Ville Klitgaard
Ville Klitgaard ('13)
SG Atletik22.32
  
 PB
 
22.32 PB  –  –     
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik22.22
  
 PB
 
22.22 PB  –  –     
Topper Lyø
Topper Lyø ('13)
SG Atletik20.75
  
 PB
 
20.75 PB  –  –     
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 10.56
  
 PB
 
10.56 PB  –  –     
Storm Bertelsen
Storm Bertelsen ('13)
SG Atletik10.10
  
 PB
 
10.10 PB  –  –     
P9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Karna Pristed Vogn
Karna Pristed Vogn ('14)
SG Atletik11.29 w
  
 
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik11.34 w
  
 
3
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik12.88 w
  
 
4
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik13.09 w
  
 
5
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik13.55 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik11.13 w
  
 
2
Ellen Stenmand Aastrup Bach
Ellen Stenmand Aastrup Bach ('12)
Odense Atletik 11.36 w
  
 
3
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 12.19 w
  
 
3
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik12.19 w
  
 
5
Dagmar Marie Østerbye
Dagmar Marie Østerbye ('12)
SG Atletik12.30 w
  
 
6
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 14.95 w
  
 
P9 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik15.99 w
  
 
3
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik16.27 w
  
 
Finale D
Vind: w
Vind: w
1
Karna Pristed Vogn
Karna Pristed Vogn ('14)
SG Atletik14.25 w
  
 
3
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik14.69 w
  
 
5
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik16.18 w
  
 
Finale E
Vind: w
Vind: w
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 12.10 w
  
 
2
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik12.38 w
  
 
3
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik14.34 w
  
 
4
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 18.06 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 3.17 w
w
  
 
 
2.92 PB
 0.0
3.17 PB
 0.0
3.15
 0.0
     
2
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik3.15 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
3.04
 0.0
     
3
Karna Pristed Vogn
Karna Pristed Vogn ('14)
SG Atletik2.91 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
2.69 PB
 0.0
2.91 PB
 0.0
     
4
Iben Skovgaard Hansen
Iben Skovgaard Hansen ('12)
SG Atletik2.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
2.17
 0.0
  X
 0.0
     
5
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik2.71 w
w
  
 
 
2.66 PB
 0.0
2.69 PB
 0.0
2.71 PB
 0.0
     
6
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik2.60 w
w
  
 
 
  X
 0.0
2.58 PB
 0.0
2.60 PB
 0.0
     
7
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik2.42 w
w
  
 
 
2.42 PB
 0.0
2.41
 0.0
2.26
 0.0
     
8
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik2.21 w
w
  
 
 
2.02 PB
 0.0
2.21 PB
 0.0
2.09
 0.0
     
9
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik2.03 w
w
  
 
 
2.03 PB
 0.0
1.89
 0.0
1.83
 0.0
     
10
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 2.02 w
w
  
 
 
1.73 PB
 0.0
2.02 PB
 0.0
1.98
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
Iben Skovgaard Hansen
Iben Skovgaard Hansen ('12)
SG Atletik21.13
  
 PB
 
21.13 PB  –  –     
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik20.82
  
 PB
 
20.82 PB  –  –     
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik18.00
  
 PB
 
18.00 PB  –  –     
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 14.50
  
 PB
 
14.50 PB  –  –     
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik12.75
  
 PB
 
12.75 PB  –  –     
Karna Pristed Vogn
Karna Pristed Vogn ('14)
SG Atletik11.90
  
 PB
 
11.90 PB  –  –     
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik10.19
  
 PB
 
10.19 PB  –  –     
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik9.30
  
 PB
 
9.30 PB  –  –     
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 6.13
  
 PB
 
6.13 PB  –  –     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3