Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: DM-Master 28‐29.8.2021
Ballerup Atletikstadion

M30 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Adin G. RadascevicAdin G. Radascevic ('90)Skive AM2:15.92
  
 PB
M30 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Peter RønningPeter Rønning ('91)BAC4:09.07
  
 
M30 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)THS15:36.17
  
 
M30 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)THS32:03.11
  
 SB
2Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)Herlev Atletik35:35.33
  
 PB
M30 Spydkast 800 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Mike Dennis Aagaard HansenMike Dennis Aagaard Hansen ('89)BAK43.48
  
 
 
40.08  X43.48  X  X  X  
K30 100 m    
28.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.3
1Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF13.33
  
 
K30 200 m    
29.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.9
1Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF27.73
  
 
K30 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:02.85
  
 
M35 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Nick ConradiNick Conradi ('84)Greve Trim58.61
  
 PB
2Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 59.86
  
 SB
M35 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Nick ConradiNick Conradi ('84)Greve Trim4:38.61
  
 PB
M35 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sigurd BrinckSigurd Brinck ('84)Sparta18:36.68
  
 PB
M35 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF5.71
+1.9
  
 SB
 
5.62
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.71 SB
 1.9
  X
 0.0
  
M35 Trespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF12.03 w
+2.7
  
 
 
11.74
 1.8
  X
 0.0
12.03
 2.7
  X
 0.0
11.83
 1.0
  X
 0.0
  
K35 100 m    
28.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.3
1Tine JohansenTine Johansen ('82)Herlev Atletik14.44
  
 SB
K35 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Kathrine WulffKathrine Wulff ('84)Herlev Atletik5:19.28
  
 SB
K35 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED18:51.15
  
 PB
K35 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED38:23.30
  
 PB
K35 Kuglestød 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM12.80
  
 
 
11.9812.80  X12.7912.57  X  
K35 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM41.81
  
 
 
40.6741.8139.1137.28  X40.55  
K35 Vægtkast 9.08 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.45
  
 
 
13.06  X  X13.4513.1813.13  
K35 Hammerkast 4.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.03
  
 
 
42.0544.0342.0442.46  X38.96  
K35 Spydkast 600 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM24.99
  
 
 
20.4221.9424.9924.0524.1723.13  
M40 100 m    
28.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
28.8.Vind: +2.1
1Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.37 w
  
 
M40 200 m    
29.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
29.8.Vind: +1.8
1Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik25.27
  
 
M40 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød55.49
  
 PB
2Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik57.21
  
 SB
3Zhouyan CaiZhouyan Cai ('80)FIF Hillerød59.15
  
 SB
4Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta1:06.95
  
 PB
M40 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)Amager AC2:12.56
  
 SB
2Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta2:22.49
  
 PB
M40 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM4:13.43
  
 PB
M40 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM15:37.80
  
 PB
2Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF16:25.12
  
 SB
3Jakob Rønhoff HyllegaardJakob Rønhoff Hyllegaard ('78)BAC16:53.75
  
 PB
M40 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF34:56.99
  
 SB
2Allan Peter Engsig-KarupAllan Peter Engsig-Karup ('77)BAC37:14.86
  
 PB
M40 3000 m forh.    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Rasmus BøjeRasmus Bøje ('77)Herlev Atletik13:13.07
  
 PB
M40 400 m hæk    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik1:04.89
  
 PB
M40 Vægtkast 15.89 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Rasmus BøjeRasmus Bøje ('77)Herlev Atletik5.68
  
 PB
 
  X5.68 PB  X5.46  X  X  
M40 1000 m stafet    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1FIF - Hillerød FIF - Hillerød  2:22.46
  
 
  Rasmus Foldager, Bjørn Knudsen, Zhouyan Cai, Esben Masotti Kryger
2Blovstrød - Løverne Blovstrød - Løverne  2:48.11
  
 
  Naveed Baig, Henrik Lundgren, Bjarke Rose, Christian Haslund
K40 200 m    
29.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.9
1Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF30.14
  
 PB
K40 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta1:11.99
  
 SB
K40 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta5:14.83
  
 SB
K40 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
28.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.5
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM13.80
  
 PB
K40 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM4.12
+1.2
  
 
 
4.09
 2.0
4.10
 1.1
4.12
 1.2
4.02
 1.4
3.97
 1.6
  X
 0.0
  
M45 100 m    
28.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
28.8.Vind: +2.1
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM12.64 w
  
 
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød13.19 w
  
 
3Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik13.79 w
  
 
M45 200 m    
29.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
29.8.Vind: +1.8
1Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne27.71
  
 SB
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik28.61
  
 PB
M45 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta58.23
  
 PB
2Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne59.35
  
 PB
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1:05.76
  
 
M45 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF2:15.27
  
 SB
2Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:16.50
  
 
3Paul RoomePaul Roome ('73)THS2:17.02
  
 SB
4Hesham Morten GabrHesham Morten Gabr ('76)2:17.05
  
 PB
5Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 2:20.80
  
 PB
M45 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF4:38.03
  
 
2Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim4:53.78
  
 SB
3Naveed BaigNaveed Baig ('75)Blovstrød Løverne5:42.12
  
 PB
M45 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Brian StrandbyBrian Strandby ('76)Kolding Tri15:57.19
  
 PB
2Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad16:45.73
  
 SB
M45 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Brian StrandbyBrian Strandby ('76)Kolding Tri32:53.71
  
 PB
2Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad34:45.06
  
 PB
3Niels HjølundNiels Hjølund ('72)BAC35:06.16
  
 PB
M45 3000 m forh.    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim12:28.19
  
 SB
M45 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF1.65
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70
XXX
    
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
3Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
    
4Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød1.35
  
 SB
 
1.30 =SB
 XO
1.35 SB
  O
1.40
XXX
     
5Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
M45 Stangspring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.80
  
 SB
 
3.30
 XO
3.60
 XO
3.80 SB
 XO
3.90
XXX
    
2Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.65
  
 PB
 
2.40
  O
2.65 PB
  O
2.80
XXX
     
M45 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM5.07
+0.9
  
 
 
5.05
 0.5
4.92
 0.2
5.07
 0.9
  X
 0.0
4.55
 1.0
  X
 0.0
  
2Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK4.97
+1.3
  
 SB
 
4.97 SB
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.86 w
+2.1
  
 
 
4.66
 1.0
4.64
 1.4
  X
 0.0
4.86
 2.1
  X
 0.0
4.80
 2.0
  
4Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik4.84
+0.4
  
 
 
4.45
 1.7
4.84
 0.4
4.38
 1.2
4.59
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød4.51
+1.4
  
 PB
 
4.31 PB
 1.1
4.51 PB
 1.4
4.19
 1.5
  X
 0.0
4.15
 1.5
  X
 0.0
  
M45 Trespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik9.40 w
+2.3
  
 
 
8.47
 1.4
9.40
 2.3
  X
 0.0
9.17 =SB
 2.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik8.97
+1.1
  
 PB
 
8.31 PB
 1.4
8.49
 2.6
8.39 PB
 1.4
8.94 PB
 1.8
7.83
 1.4
8.97 PB
 1.1
  
M45 Kuglestød 7.26 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik8.95
  
 
 
8.008.078.95  X  X8.69  
M45 Diskoskast 2.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF33.85
  
 
 
33.85  X33.17  X  X  X  
2Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas28.60
  
 SB
 
26.2825.30  X  X28.60 SB22.93  
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik21.17
  
 
 
21.17  X  X  X19.0720.75  
M45 Vægtkast 15.89 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM11.95
  
 SB
 
  X11.95 SB11.1111.38  X  X  
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik6.88
  
 
 
  X6.72  X6.216.316.88  
M45 Hammerkast 7.26 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM37.71
  
 SB
 
35.4337.71 SB37.39  X36.4936.49  
2Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF35.14
  
 SB
 
  X31.53 SB33.82 SB  X32.9435.14 SB  
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik21.50
  
 PB
 
20.00 PB21.50 PB20.7221.4720.6720.95  
M45 Spydkast 800 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM35.17
  
 SB
 
35.17 SB30.24  X31.93  X  X  
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik33.58
  
 PB
 
27.5728.8830.5833.58 PB30.1933.32  
3Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas31.96
  
 
 
31.96  X31.2131.2131.21   
M45 1000 m stafet    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  2:37.73
  
 
  Stig Falkenblad, Thomas Christensen, Jakob Lind Tolborg, Stig Fog
K45 100 m    
28.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.3
1Ida Regitze KragIda Regitze Krag ('75)Hvidovre AM14.39
  
 SB
2Mie KjærMie Kjær ('76)BAC14.69
  
 
K45 200 m    
29.8. Vind: +1.0

Finale A

Finale
29.8.Vind: +1.0
1Ida Regitze KragIda Regitze Krag ('75)Hvidovre AM30.03
  
 SB
2Mie KjærMie Kjær ('76)BAC30.60
  
 SB
3Charlotte EdholmCharlotte Edholm ('73)BAC30.89
  
 PB
4Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød33.25
  
 SB
K45 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Charlotte EdholmCharlotte Edholm ('73)BAC1:09.08
  
 PB
K45 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne2:42.37
  
 SB
2Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød2:58.38
  
 PB
K45 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM5:13.62
  
 PB
2Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne5:37.97
  
 SB
3Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød6:00.75
  
 SB
4Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Blovstrød Løverne6:30.52
  
 PB
K45 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Mie KjærMie Kjær ('76)BAC4.30
+1.7
  
 SB
 
4.01
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
4.30 SB
 1.7
4.20
 2.1
4.28
 1.4
  
K45 1000 m stafet    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Blovstrød - Løverne Blovstrød - Løverne  3:12.16
  
 
  Tine Broksø, Trine B Andersen, Etly Degn, Annika Winther
M50 100 m    
28.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
28.8.Vind: +2.1
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.32 w
  
 
2Robin RichRobin Rich ('67)KIF13.14 w
  
 
3Jesper Nørremark MortensenJesper Nørremark Mortensen ('71)Hvidovre AM13.32 w
  
 
M50 200 m    
29.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.9
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF25.03
  
 SB
2Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC28.95
  
 SB
M50 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Robin RichRobin Rich ('67)KIF56.14
  
 
2Jesper Nørremark MortensenJesper Nørremark Mortensen ('71)Hvidovre AM1:01.01
  
 SB
3Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC1:04.90
  
 SB
M50 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:20.18
  
 
2Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC2:42.09
  
 PB
M50 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 4:36.20
  
 SB
2Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:41.91
  
 
3Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL4:46.48
  
 PB
4Niels HansenNiels Hansen Greve Trim5:07.57
  
 
5André Friis MøllerAndré Friis Møller ('68)NG&IF 5:58.60
  
 SB
6Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas6:08.19
  
 SB
M50 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL16:27.43
  
 SB
2Niels HansenNiels Hansen Greve Trim18:06.22
  
 
3Jonny AskøeJonny Askøe ('67)Aarhus Fremad18:23.22
  
 PB
4Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas22:52.25
  
 
M50 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL34:42.56
  
 SB
2Pelle GrønbergPelle Grønberg ('71)Blovstrød Løverne35:02.32
  
 SB
3Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik35:04.39
  
 PB
4Anders LieblAnders Liebl ('69)BAC36:27.94
  
 PB
5Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne37:58.51
  
 PB
6Jan Grønlund RasmussenJan Grønlund Rasmussen ('69)BAK38:01.12
  
 PB
M50 100 m hæk 91.4 cm    
28.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.7
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA15.66
  
 PB
M50 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55
XXX
  
M50 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik5.20 w
+3.3
  
 
 
5.01 =SB
 1.5
4.98
 1.4
5.20
 3.3
3.64
 1.9
4.94
 0.8
  X
 0.0
  
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik4.67
+1.5
  
 SB
 
4.42 SB
 1.4
4.65 SB
 0.5
4.67 SB
 1.5
4.58
 1.8
4.45
 1.0
4.46
 0.7
  
M50 Kuglestød 6.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja11.42
  
 PB
 
10.88 SB11.19 PB11.06  X11.42 PB11.40  
2Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik10.09
  
 
 
10.099.639.859.709.849.84  
3Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.97
  
 
 
  X8.778.978.648.928.87  
M50 Diskoskast 1.5 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja31.03
  
 PB
 
  X28.47 SB30.83 PB  X30.93 PB31.03 PB  
2Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 29.86
  
 SB
 
28.31 SB28.31 =SB  X  X26.7129.86 SB  
3Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik29.81
  
 
 
29.81  X27.54  X28.3129.00  
M50 Vægtkast 11.34 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 12.81
  
 SB
 
12.81 SB  X  X12.45  X  X  
2Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja11.15
  
 SB
 
10.85 SB11.15 SB  X  X  X  X  
3Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA10.31
  
 PB
 
  X10.31 PB  X  X  X  X  
M50 Hammerkast 6.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja36.13
  
 
 
34.2235.5336.13  X  X35.26  
2Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA34.49
  
 
 
  X29.46  X  X  X34.49  
3Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 33.67
  
 SB
 
  X32.30 SB32.41 SB  X  X33.67 SB  
M50 Spydkast 700 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik38.41
  
 
 
38.4137.5636.4335.0835.5136.55  
2Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF36.42
  
 SB
 
36.08 SB31.14  X  X34.7336.42 SB  
3Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja30.09
  
 PB
 
  X27.89 PB30.09 PB  X  X  X  
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik NM
  
 
K50 100 m    
28.8. Vind: +2.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +2.3
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF14.25 w
  
 
2Trille IpsenTrille Ipsen ('67)Sparta14.78 w
  
 
K50 200 m    
29.8. Vind: +2.2

Finale A

Finale
29.8.Vind: +2.2
1Trille IpsenTrille Ipsen ('67)Sparta31.10 w
  
 
2Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik35.68 w
  
 
K50 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne1:21.60
  
 SB
K50 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne2:57.03
  
 SB
K50 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 19005:06.70
  
 SB
2Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM5:35.73
  
 PB
3Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne5:55.26
  
 SB
K50 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190018:44.01
  
 SB
2Tina KristensenTina Kristensen ('70)BAC21:00.57
  
 SB
K50 Trespring     
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik7.01
+1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
7.01 PB
 1.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K50 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Annelie Schöldström
Annelie Schöldström ('67)
/ SWE8.46
  
 
 
8.088.10  X  X8.467.78  
2Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik6.70
  
 PB
 
  X  X5.88 PB6.70 PB6.686.62  
K50 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik14.39
  
 
 
  X  X13.5214.39  X  X  
K50 Vægtkast 7.26 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1
Annelie Schöldström
Annelie Schöldström ('67)
/ SWE11.63
  
 
 
  X11.09  X11.6311.34  X  
K50 Hammerkast 3.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1
Annelie Schöldström
Annelie Schöldström ('67)
/ SWE34.55
  
 
 
32.2434.5534.12  X  X  X  
K50 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF19.72
  
 SB
 
  X16.54 SB14.2116.3019.72 SB  X  
M55 100 m    
28.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
28.8.Vind: +0.9
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.50
  
 
M55 200 m    
29.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.9
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC29.77
  
 SB
2Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC33.85
  
 PB
M55 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM2:26.47
  
 SB
2Kim SørensenKim Sørensen ('65)Køge Atletik2:44.54
  
 SB
3Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC2:51.69
  
 PB
M55 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM4:42.22
  
 SB
2Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM5:01.59
  
 
M55 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Per H. ChristensenPer H. Christensen ('66)BAK17:11.05
  
 SB
2Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM17:16.94
  
 SB
3Erik HansonErik Hanson ('63)Køge Atletik / USA17:51.27
  
 SB
4Kim SørensenKim Sørensen ('65)Køge Atletik19:09.42
  
 SB
5Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC19:33.91
  
 SB
6Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC20:05.76
  
 SB
7Heino WohlertHeino Wohlert ('66)Langgarverne21:25.29
  
 PB
M55 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Erling WormErling Worm ('66)Køge Atletik35:47.40
  
 SB
2Erik HansonErik Hanson ('63)Køge Atletik / USA37:09.22
  
 SB
3Torben JohansenTorben Johansen ('62)MK Amager38:45.46
  
 SB
4Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC39:26.53
  
 SB
M55 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Thomas RingstedThomas Ringsted ('64)KIF1.55
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60
XXX
   
M55 Stangspring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur2.00
  
 
 
2.00
 XO
2.20
  X
2.50
  XX
     
M55 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Lars RasmussenLars Rasmussen ('66)Aalborg Øst RRC3.26
+0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
3.26 PB
 0.1
2.32
 2.3
3.24
 2.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M55 Kuglestød 6.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik12.94
  
 
 
  X12.1512.2512.4612.9412.89  
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC10.28
  
 
 
9.88  X9.939.88  X10.28  
3Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / FOR8.82
  
 SB
 
8.68 SB8.82 SB  X8.67  X8.62  
M55 Diskoskast 1.5 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik45.54
  
 
 
44.4942.0242.5844.1043.0245.54  
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC33.21
  
 
 
30.86  X  X33.21  X  X  
M55 Vægtkast 11.34 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik18.09
  
 SB
 
  X17.70 SB17.75 SB  X18.09 SB17.76  
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC14.81
  
 SB
 
  X  X14.81 SB  X  X  X  
M55 Hammerkast 6.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik53.10
  
 
 
  X50.13  X53.10  X52.68  
2Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC45.07
  
 
 
44.7243.7644.5145.07  X43.65  
M55 Spydkast 700 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM47.17
  
 
 
43.3644.0247.1745.3946.56  X  
2Chandima MendisChandima Mendis ('64)Holte Atletik40.09
  
 SB
 
40.09 SB  X  X39.93  X  X  
3Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik35.45
  
 
 
35.45  X32.0032.08  X32.79  
K55 100 m    
28.8. Vind: +2.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +2.3
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC14.74 w
  
 
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas18.90 w
  
 
K55 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM1:22.62
  
 PB
K55 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM2:59.23
  
 PB
K55 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Lene FiskerLene Fisker ('65)HGF AM5:43.37
  
 PB
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM6:07.32
  
 PB
K55 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Benedicte KastrupBenedicte Kastrup ('66)BAC48:40.77
  
 SB
K55 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.27
  
 
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
     
2Helle NørgaardHelle Nørgaard ('62)Sparta1.15
  
 SB
 
1.06 SB
  O
1.09 SB
  O
1.12 SB
  O
1.15 SB
  O
1.18
XXX
   
K55 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC4.15
+1.8
  
 SB
 
3.75
 1.1
  X
 0.0
4.15 SB
 1.8
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas3.20
+0.7
  
 SB
 
2.98 SB
 1.4
3.13
 2.2
  X
 0.0
3.02
 2.1
3.10 SB
 1.4
3.20 SB
 0.7
  
K55 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.79
  
 
 
7.797.697.527.637.297.30  
2Helle NørgaardHelle Nørgaard ('62)Sparta7.02
  
 PB
 
6.64 PB7.01 PB7.02 PB6.496.896.97  
3Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC6.92
  
 SB
 
6.57 SB6.88 SB6.776.88 =SB6.92 SB6.91  
4Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC5.40
  
 
 
5.40  X5.345.315.40  X  
K55 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM35.95
  
 SB
 
35.95 SB35.49  X35.6335.13  X  
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas17.97
  
 
 
17.9717.6117.6116.0816.9515.67  
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC16.62
  
 SB
 
16.02 SB15.4416.62 SB16.6015.98  X  
4Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA16.26
  
 
 
  X  X16.2616.05  X14.28  
5Susanne Juul OlesenSusanne Juul Olesen ('63)Herlev Atletik14.13
  
 PB
 
14.09 PB14.09 =PB  X13.46  X14.13 PB  
K55 Vægtkast 7.26 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 9.20
  
 SB
 
8.458.809.20 SB8.89  X  X  
2Linda BaggeLinda Bagge ('64)Glostrup IC8.52
  
 SB
 
  X8.30 SB8.52 SB  X  X  X  
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC7.73
  
 PB
 
6.21 PB6.48 PB6.63 PB7.73 PB  X6.93  
K55 Hammerkast 3.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 30.05
  
 
 
28.8327.72  X28.7430.05  X  
2Linda BaggeLinda Bagge ('64)Glostrup IC26.93
  
 SB
 
26.02 SB26.45 SB  X  X26.93 SB26.61  
3Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas25.18
  
 
 
  X21.47  X24.5923.2425.18  
4Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC19.55
  
 
 
16.4218.23  X19.55  X  X  
K55 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC13.52
  
 
 
12.7111.67  X13.52  X11.32  
2Martina HolstMartina Holst ('66)Herlev Atletik13.13
  
 
 
11.45  X0.95  X13.1312.68  
K55 3000 m kapgang    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK20:41.39
  
 SB
M60 100 m    
28.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.8
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.08
  
 SB
2Ebbe TelgårdEbbe Telgård ('58)Blovstrød Løverne15.07
  
 PB
3Jens Arne ChristiansenJens Arne Christiansen ('58)Blovstrød Løverne15.77
  
 PB
4Leonard DaviesLeonard Davies ('60)Aarhus Fremad16.68
  
 PB
5Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik17.51
  
 SB
M60 200 m    
29.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
29.8.Vind: +1.7
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta27.10
  
 SB
2Henrik HyllestedHenrik Hyllested ('60)Blovstrød Løverne29.41
  
 PB
3Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik29.90
  
 PB
4Jesper LützenJesper Lützen ('57)BAK30.80
  
 SB
5Poul Henrik SeedorffPoul Henrik Seedorff ('61)Frederiksberg IF31.02
  
 PB
M60 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta1:02.09
  
 SB
2Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19001:04.04
  
 PB
3Henrik HyllestedHenrik Hyllested ('60)Blovstrød Løverne1:04.69
  
 PB
4Jens Arne ChristiansenJens Arne Christiansen ('58)Blovstrød Løverne1:20.11
  
 PB
M60 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta2:27.17
  
 
2Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19002:29.50
  
 PB
3Per BjergPer Bjerg ('60)2:42.25
  
 PB
M60 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen5:01.85
  
 SB
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta5:06.23
  
 
3Per BjergPer Bjerg ('60)5:19.00
  
 SB
4Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik5:35.18
  
 SB
M60 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen18:20.37
  
 SB
2Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC19:08.94
  
 
3Per BjergPer Bjerg ('60)19:15.39
  
 SB
4Bjarne BjergBjarne Bjerg ('57)Frederiksberg IF21:06.65
  
 PB
5Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik24:29.34
  
 SB
M60 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen37:49.07
  
 SB
2Bent PovlsenBent Povlsen ('61)Blovstrød Løverne38:30.04
  
 SB
3Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC38:43.93
  
 SB
4Roald AmmentorpRoald Ammentorp ('59)IK Hellas39:20.74
  
 SB
M60 100 m hæk 84.0 cm, 8 m    
28.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.7
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød19.0h
  
 
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja19.5h
  
 
M60 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
M60 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.20
+1.4
  
 
 
4.20
 1.4
       
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.97
+1.7
  
 SB
 
3.84
 1.8
3.97 SB
 1.7
  X
 0.0
3.81
 1.5
3.84
 1.7
   
M60 Trespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.95 w
+2.5
  
 
 
8.47
 1.4
8.95
 2.5
  X
 0.0
8.49 =SB
 1.3
  X
 0.0
8.32
 0.8
  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM12.44
  
 
 
12.19  X12.23  X  X12.44  
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM11.04
  
 PB
 
  X  X11.04 PB10.4010.5610.41  
3Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF10.69
  
 SB
 
10.69 SB  X9.76  X  X  X  
M60 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.67
  
 
 
44.1849.67  X47.70  X46.70  
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM41.22
  
 PB
 
38.2339.88  X38.5941.22 PB  X  
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød34.39
  
 
 
33.9632.9734.39  X  X  X  
4Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF31.81
  
 PB
 
30.76 PB  X  X  X  X31.81 PB  
5Allan KolbyeAllan Kolbye ('59)Amager AC30.45
  
 SB
 
30.45 SB29.6128.18  X  X27.86  
M60 Vægtkast 9.08 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM17.21
  
 
 
  X16.70  X17.05  X17.21  
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM15.00
  
 
 
14.00  X15.00  X  X  X  
M60 Hammerkast 5.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM48.85
  
 
 
48.8548.59  X46.28  X47.19  
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM33.02
  
 
 
  X  X  X33.02  X  X  
M60 Spydkast 600 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM37.57
  
 
 
37.1536.9737.5737.01  X34.84  
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF35.36
  
 
 
33.1033.4235.36  X35.1234.56  
3Eli HenriksenEli Henriksen ('57)Herlev Atletik19.50
  
 PB
 
  X  X8.51 SB19.50 PB  X18.60  
M60 3000 m kapgang    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix20:41.56
  
 PB
M60 1000 m stafet    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Blovstrød - Løverne Blovstrød - Løverne  2:46.09
  
 
  Jens Arne Christiansen, Ebbe Telgård, Henrik Saaby Christensen, Henrik Hyllested
2Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  3:51.33
  
 
  Sven Åge Jørgensen, Mogens Bertram-Nielsen, Eli Henriksen, René Brohammer
K60 100 m    
28.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.8
1Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik19.75
  
 SB
K60 200 m    
29.8. Vind: +2.2

Finale A

Finale
29.8.Vind: +2.2
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC34.77 w
  
 
K60 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC3:05.81
  
 SB
K60 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)IK Hellas42:45.07
  
 SB
K60 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik0.97
  
 SB
 
0.85
  O
0.88
  O
0.91
 XO
0.94
  O
0.97 SB
  O
1.00
XXX
  
K60 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.67
  
 
 
  X8.538.518.67  X8.49  
K60 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød25.99
  
 
 
25.9925.45  X24.3924.1424.25  
K60 Vægtkast 5.44 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød11.96
  
 
 
  X11.9611.66  X  X  X  
K60 Hammerkast 3.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød38.14
  
 
 
36.5238.1436.88  X  X  X  
K60 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.04
  
 
 
25.2524.8725.3823.4226.0424.75  
M65 100 m    
28.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
28.8.Vind: +0.9
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM13.85
  
 SB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA15.19
  
 
M65 200 m    
29.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
29.8.Vind: +2.0
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM28.38
  
 SB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA30.29
  
 PB
3Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik31.06
  
 PB
M65 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:02.61
  
 SB
2Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris1:10.73
  
 PB
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:12.15
  
 
4Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta1:14.70
  
 
5Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF1:20.46
  
 SB
M65 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM2:31.20
  
 SB
2Lars Juel JensenLars Juel Jensen ('53)Ben Hur2:35.77
  
 SB
3Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3:03.57
  
 SB
M65 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta5:38.38
  
 SB
M65 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM19:54.81
  
 SB
M65 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Laurids JakobsenLaurids Jakobsen ('52)Viborg AM39:23.78
  
 SB
2Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM40:32.65
  
 SB
3André AndersenAndré Andersen ('53)Odsherred Løberne42:02.83
  
 SB
M65 100 m hæk 84.0 cm, 8 m    
28.8. Vind: +1.7

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.7
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA21.35
  
 PB
M65 300 m hæk 76.2 cm    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA57.99
  
 PB
M65 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.36 w
+2.3
  
 
 
3.10
 2.6
3.15
 1.9
3.36
 2.3
3.05
 0.7
3.35 =SB
 1.7
3.20
 2.3
  
M65 Trespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.49 w
+2.7
  
 
 
8.31 PB
 2.0
7.65
 0.1
8.49
 2.7
  X
 0.0
  X
 0.0
7.66
 1.6
  
M65 Kuglestød 5.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM8.03
  
 
 
7.687.767.767.857.218.03  
M65 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Martin IversenMartin Iversen ('56)Herlev Atletik29.45
  
 
 
  X28.6827.49  X  X29.45  
2Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM21.92
  
 SB
 
18.9121.92 SB15.2721.3120.0319.76  
3Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF20.10
  
 SB
 
18.7217.7716.6917.9420.10 SB18.17  
M65 Vægtkast 9.08 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Karsten HessiltKarsten Hessilt ('53)Glostrup IC11.64
  
 SB
 
11.35 SB11.64 SB  X10.79  X  X  
2Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF11.06
  
 SB
 
10.23 SB  X11.01 SB  X10.7711.06 SB  
M65 Hammerkast 5.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Karsten HessiltKarsten Hessilt ('53)Glostrup IC30.26
  
 SB
 
29.28 SB  X29.98 SB  X30.26 SB  X  
2Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF29.23
  
 SB
 
25.1727.52  X  X  X29.23 SB  
3Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik16.25
  
 
 
  X15.42  X16.1416.0116.25  
M65 Spydkast 600 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM17.24
  
 
 
15.74  X15.6817.2416.3416.96  
2Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik13.39
  
 
 
10.4713.39  X  X  X12.86  
K65 100 m    
28.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.8
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik21.39
  
 PB
K65 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik1:34.90
  
 SB
2Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik1:39.84
  
 PB
3Marianne EskildsenMarianne Eskildsen ('54)Herlev Atletik1:44.05
  
 PB
4Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik1:49.71
  
 PB
K65 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik6:52.22
  
 PB
2Vibeke Laumann HartlevVibeke Laumann Hartlev ('53)Blovstrød Løverne6:52.98
  
 PB
3Marianne EskildsenMarianne Eskildsen ('54)Herlev Atletik7:37.13
  
 PB
K65 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik23:59.68
  
 SB
2Vibeke Laumann HartlevVibeke Laumann Hartlev ('53)Blovstrød Løverne24:27.36
  
 PB
K65 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik49:40.83
  
 PB
K65 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2.22
+1.0
  
 
 
2.17
 2.3
2.22
 1.0
  X
 0.0
1.99
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K65 Vægtkast 5.44 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 11.95
  
 SB
 
11.75 SB  X11.95 SB  X11.67  X  
K65 Hammerkast 3.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 31.35
  
 
 
31.3530.27  X26.6130.5830.40  
2Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik13.65
  
 
 
  X9.9110.7413.6512.97  X  
K65 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik10.79
  
 PB
 
10.44 PB10.79 PB  X7.609.148.34  
K65 1000 m stafet    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  4:15.60
  
 
  Marianne Flindt, Marianne Eskildsen, Birgit Rødgaard-Jessen Lund, Ulla Kofoed
M70 200 m    
29.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.1
1Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik32.79
  
 SB
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC36.97
  
 SB
M70 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas1:13.50
  
 SB
M70 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:44.62
  
 
2Henrik Saaby ChristensenHenrik Saaby Christensen ('49)Blovstrød Løverne2:46.28
  
 SB
M70 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Erik JohansenErik Johansen ('51)Kalundborg IF5:55.62
  
 SB
M70 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas22:34.61
  
 SB
M70 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas46:59.39
  
 SB
2Henning HansenHenning Hansen ('51)Odense Atletik 47:09.27
  
 SB
M70 2000 m forh. 76.2 cm    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Esben ElbækEsben Elbæk ('50)Aalborg Øst RRC13:27.71
  
 SB
M70 300 m hæk 68.6 cm    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC1:08.09
  
 PB
M70 80 m hæk 76.2 cm, 7 m    
28.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.5
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC21.46
  
 PB
M70 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51)SAK771.11
  
 SB
 
0.99 SB
  O
1.05 SB
  O
1.08 SB
  O
1.11 SB
  O
1.14
XXX
   
M70 Stangspring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC2.00
  
 SB
 
1.80 SB
  O
2.00 SB
  O
2.20
XXX
     
M70 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51)SAK773.68
+1.8
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
2.77 PB
 1.1
3.68 PB
 1.8
  
M70 Kuglestød 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 10.28
  
 
 
9.959.7910.2010.2010.28   
M70 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 30.23
  
 
 
30.21  X30.23  X  X  X  
2Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik29.00
  
 SB
 
28.57 SB25.9526.0926.1729.00 SB  X  
3Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51)SAK7722.88
  
 SB
 
  X22.88 SB  X17.65  X19.76  
M70 Vægtkast 7.26 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 14.72
  
 
 
  X  X  X14.72  X  X  
2Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik12.12
  
 PB
 
12.12 PB11.7111.8411.261.3111.96  
M70 Hammerkast 4.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 39.15
  
 
 
23.4138.82  X  X39.1539.10  
2Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51)SAK7727.79
  
 PB
 
26.00 PB  X25.90  X27.79 PB26.14  
M70 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 30.05
  
 
 
24.8629.46  X  X  X30.05  
2Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik29.17
  
 PB
 
23.3225.8023.5528.15 PB26.9929.17 PB  
M70 1000 m stafet    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  3:20.41
  
 
K70 200 m    
29.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
29.8.Vind: +2.1
1Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM39.86 w
  
 
2Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM39.97 w
  
 
K70 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:11.59
  
 SB
K70 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Ella GrimmElla Grimm ('47)Langgarverne26:55.78
  
 SB
K70 200 m hæk 68.6 cm    
29.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
29.8.Vind: 0.0
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM48.90
  
 PB
K70 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF1.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.91 PB
  O
0.94 PB
  O
0.97 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.03
XXX
  
K70 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.65
  
 SB
 
7.307.65 SB7.40  X7.077.42  
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.38
  
 SB
 
6.547.097.38 SB7.03  X  X  
3Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik5.86
  
 SB
 
  X5.74 SB5.335.86 SB5.515.73  
4Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF5.78
  
 
 
5.64  X5.535.685.785.51  
K70 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.37
  
 
 
22.6724.3724.11  X  X22.59  
2Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik12.02
  
 
 
11.4411.9211.3911.9111.6112.02  
K70 Vægtkast 5.44 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM9.99
  
 
 
10.55  X9.9910.2110.2810.65  
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC8.23
  
 
 
  X7.227.418.23  X  X  
K70 Hammerkast 3.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM29.33
  
 
 
29.33  X28.1228.9128.52  X  
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC21.57
  
 
 
  X  X  X  X21.57  X  
3Maia AvnboMaia Avnbo ('50)Dianalund IF16.17
  
 PB
 
14.86 SB  X16.17 PB15.2014.4914.91  
4Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik15.22
  
 PB
 
14.02 PB15.22 PB14.5214.4614.40  X  
K70 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jane GustavsenJane Gustavsen ('47)Greve Atletik9.61
  
 PB
 
7.66 PB9.61 PB  X  X  X8.26  
M75 100 m    
28.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.3
1Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur16.23
  
 SB
2Jan Bent HansenJan Bent Hansen ('44)KIF17.52
  
 SB
M75 200 m    
29.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.1
1Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur34.25
  
 SB
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190050.75
  
 SB
M75 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia2:12.49
  
 PB
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002:13.01
  
 SB
M75 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica3:13.15
  
 SB
M75 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica22:27.98
  
 SB
2Leif J. VincentsenLeif J. Vincentsen ('46)Snik Atletik22:31.35
  
 SB
3Søren TrabergSøren Traberg ('43)Herlev Atletik23:45.12
  
 PB
4Poul BøghPoul Bøgh ('44)Nordtrim30:33.28
  
 SB
M75 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Søren TrabergSøren Traberg ('43)Herlev Atletik51:08.39
  
 PB
M75 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jan Bent HansenJan Bent Hansen ('44)KIF1.19
  
 SB
 
0.96 SB
  O
0.99 SB
  O
1.02 SB
  O
1.05 SB
  O
1.08 SB
  O
1.11 SB
  O
1.14 SB
 XO
1.19 SB
 XO
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19000.99
  
 
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96
 XO
0.99
  O
1.02
XXX
   
3Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia0.99
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.93 SB
XXO
0.96 SB
 XO
0.99 SB
  O
1.02
XXX
   
M75 Stangspring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.40
  
 SB
 
1.40 SB
XXO
       
M75 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia2.56 w
+2.4
  
 
 
2.56
 2.4
2.49
 2.6
2.51 =SB
 1.8
2.43
 0.7
2.43
 2.3
2.28
 1.8
  
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002.45
+1.8
  
 SB
 
2.30
 2.5
2.36
 2.5
  X
 0.0
2.45 SB
 1.8
2.33
 0.7
2.38
 2.2
  
M75 Trespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia5.62
+1.7
  
 SB
 
5.17 SB
 1.7
5.43 SB
 1.9
5.62 SB
 1.7
5.10
 0.6
5.55
 1.9
5.38
 1.0
  
M75 Kuglestød 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.90
  
 
 
9.78  X9.339.90  X9.39  
2Jan Bent HansenJan Bent Hansen ('44)KIF9.29
  
 SB
 
8.33 SB9.29 SB8.829.018.338.76  
M75 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik32.47
  
 
 
26.4329.5932.3931.6332.4729.71  
2Eigil GramEigil Gram ('45)KIF25.38
  
 PB
 
  X25.38 PB  X25.1325.2823.44  
M75 Vægtkast 7.26 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.21
  
 
 
  X  X13.2111.72  X12.25  
M75 Hammerkast 4.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik36.08
  
 
 
32.0731.81  X36.08  X  X  
2Eigil GramEigil Gram ('45)KIF24.70
  
 SB
 
  X24.70 SB21.4024.14  X22.54  
M75 Spydkast 500 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC31.80
  
 SB
 
29.4631.80 SB  X  X31.6530.87  
K75 100 m    
28.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.8
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM19.88
  
 SB
K75 200 m    
29.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
29.8.Vind: +2.1
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM41.99 w
  
 
K75 80 m hæk 68.6 cm    
28.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.5
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande20.75
  
 PB
K75 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande1.00
  
 =SB
 
0.91
  O
0.94
  O
0.97
  O
1.00 =SB
XXO
1.03
XXX
   
2Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik0.94
  
 
 
0.85
  O
0.91
  O
0.94
  O
0.97
XXX
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.65
  
 
 
7.59  X7.317.327.657.48  
2Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik6.31
  
 PB
 
5.81  X6.31 PB5.946.305.90  
K75 Weight Throw (4kg)    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande9.87
  
 
 
8.63  X  X  X8.769.87  
K75 Hammerkast 2.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande28.26
  
 
 
28.2626.5925.9527.9727.41  X  
K75 Spydkast 400 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM18.16
  
 
 
17.5816.8818.0517.2618.1617.80  
M80 100 m    
28.8. Vind: +1.3

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.3
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF17.84
  
 
2Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød17.91
  
 SB
M80 200 m    
29.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.9
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF37.92
  
 PB
M80 400 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:32.67
  
 
M80 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE4:02.48
  
 SB
2Poul Bachmann MadsenPoul Bachmann Madsen ('39)Vejle IF4:14.12
  
 
M80 1500 m    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF7:11.69
  
 SB
2Erik B JespersenErik B Jespersen ('39)IK Olympia8:38.90
  
 SB
3Poul Bachmann MadsenPoul Bachmann Madsen ('39)Vejle IF9:16.66
  
 
M80 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE28:26.08
  
 SB
M80 10000 m    
27.8.

Finale A

Finale
27.8.
1Jens Myrup NoeJens Myrup Noe ('38)Fremad Holbæk55:22.93
  
 SB
2John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE56:28.33
  
 PB
3Poul Bachmann MadsenPoul Bachmann Madsen ('39)Vejle IF1:13:18.14
  
 SB
M80 80 m hæk 68.6 cm    
28.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.5
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød18.96
  
 PB
M80 Længdespring    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød3.24
+1.3
  
 SB
 
3.05 SB
 1.9
2.87
 2.4
3.24 SB
 1.3
3.11
 0.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M80 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF18.15
  
 PB
 
17.85 PB18.15 PB16.79  X  X15.59  
Niels Ole FrederiksenNiels Ole Frederiksen ('41)Roar Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M80 Spydkast 400 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød28.98
  
 PB
 
21.4827.6124.8426.0628.98 PB  X  
K80 100 m    
28.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
28.8.Vind: +1.8
1Kirsten BayKirsten Bay ('38)IK Hellas24.09
  
 SB
M85 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC7.83
  
 
 
7.837.757.637.81  X  X  
2Omar El-AzemOmar El-Azem ('36)Roar Atletik7.44
  
 SB
 
6.48 SB7.13 SB7.29 SB6.567.44 SB6.82  
M85 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC23.06
  
 
 
  X20.9822.9021.7723.06  X  
2Omar El-AzemOmar El-Azem ('36)Roar Atletik17.58
  
 SB
 
  X17.58 SB  X  X  X  X  
M85 Vægtkast 5.44 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC11.07
  
 
 
11.0711.01  X  X  X10.68  
M85 Hammerkast 3.0 kg    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC28.30
  
 
 
27.18  X  X27.0028.0328.30  
M85 Spydkast 400 gram    
28.8.

Finale A

Finale
28.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC17.70
  
 
 
17.70  X  X  X  X  X  

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3