Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tårnby TRACKS 19.8.2021
Tårnby Stadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.61
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.62
  
 PB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.76
  
 
4Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.81
  
 
5Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.02
  
 SB
6Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.31
  
 
6
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
/ SWE11.31
  
 SB
8Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM11.48
  
 SB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.24
  
 PB
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.33
  
 PB
3Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.46
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.48
  
 =PB
5Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.71
  
 
Finale C
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.73
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.79
  
 PB
3Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.88
  
 SB
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC12.98
  
 PB
5Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta13.12
  
 SB
6Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC13.40
  
 PB
7Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.53
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE33.44
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM35.03
  
 SB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF36.02
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM37.63
  
 PB
5Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM39.29
  
 PB
Finale B
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC39.17
  
 
2Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød41.17
  
 SB
3Hentie SwiegersHentie Swiegers ('75)Hvidovre AM43.36
  
 PB
Finale C
1Zhouyan CaiZhouyan Cai ('80)FIF Hillerød42.68
  
 PB
2Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta43.12
  
 PB
3Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta44.11
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:01.23
  
 
2Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta4:05.88
  
 SB
3Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:06.18
  
 PB
4Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta4:06.89
  
 
5Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:09.76
  
 PB
6Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta4:09.92
  
 PB
7Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:11.32
  
 PB
8Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta4:18.61
  
 SB
9Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:20.30
  
 PB K 1
10Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:20.71
  
 PB
11
Eskil Petersson
Eskil Petersson ('91)
/ SWE4:23.00
  
 
12Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:24.39
  
 PB
13Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:28.76
  
  K 2
14Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:30.18
  
  K 3
Finale B
1Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 4:42.58
  
 PB
2
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
/ SWE4:43.48
  
 
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:47.43
  
 PB
4Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF4:47.79
  
  K 1 Mixed competition
5Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)Viking Atletik4:49.80
  
  K 2 Mixed competition
6Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF4:59.06
  
  K 3 Mixed competition
7Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC4:59.43
  
 SB
8Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC5:00.85
  
  K 4 Mixed competition
9Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:16.66
  
  K 5 Mixed competition
10Frida Elleberg MøllerFrida Elleberg Møller ('07)BAC5:19.63
  
  K 6 Mixed competition
11Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:46.92
  
  K 7 Mixed competition
12Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC6:34.07
  
  K 8 Mixed competition
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Peter RønningPeter Rønning ('91)BAC15:25.94
  
 PB
2Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik15:27.83
  
 PB
3Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)BAC15:58.17
  
 
4Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta16:01.08
  
 PB
5Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 16:11.59
  
 
6Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:37.82
  
 
7Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF16:39.04
  
 SB
8Per H. ChristensenPer H. Christensen ('66)BAK17:27.41
  
 SB
9Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF17:45.64
  
 
10Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 17:58.52
  
 
11Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)THS18:21.56
  
 PB
Finale B
1Mads ErtingMads Erting ('02)Helsingør IF18:26.24
  
 
2Jan Grønlund RasmussenJan Grønlund Rasmussen ('69)BAK18:41.61
  
 SB
3Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF19:03.28
  
 SB
4Rasmus KofoedRasmus Kofoed ('74)19:23.64
  
 PB
5Asmita Fritt-RasmussenAsmita Fritt-Rasmussen ('98)Trongårdens IF 19:35.22
  
  K 1 Mixed competition
6Thomas QvistgaardThomas Qvistgaard ('73)Trongårdens IF 19:35.36
  
 
7Andreas MilánAndreas Milán ('69)SØAM20:47.69
  
 PB
8Nicolai SthurNicolai Sthur ('86)21:00.86
  
 PB
9Kim Nadiya DowlingKim Nadiya Dowling ('89)SØAM21:30.12
  
  K 2 Mixed competition
10Kristian Bech SafftKristian Bech Safft ('82)SØAM21:32.73
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.68
-0.4
  
 
 
  X6.68
 -0.4
  X  X  X  X  
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.53
0.0
  
 
 
  X6.53
 0.0
  X  X6.38
 0.2
  X  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.89
0.0
  
 
 
5.74
 0.7
5.62
 0.1
  X5.75
 1.1
5.89
 0.0
  X  
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.48 w
+2.1
  
 
 
4.48
 2.1
  X4.26 PB
 0.4
  X4.02
 0.5
  X  
5Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.39
+0.4
  
 =PB
 
4.39
 2.6
4.08
 1.0
4.09
 0.4
4.05
 0.0
4.39 =PB
 0.4
4.31
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.03
  
 PB
 
11.57 PB  X  X  X11.62 PB12.03 PB  
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC10.81
  
 PB
 
10.41 PB10.66 PB10.81 PB  X  X  X  
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.58
  
 
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.65
  
 PB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.80
  
 
4Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.82
  
 
5Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.88
  
 SB
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.49
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.78
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.84
  
 PB
3Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK14.51
  
 PB
4Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby15.58
  
 
5Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC16.01
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF42.29
  
 PB
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta43.83
  
 
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta45.07
  
 PB
4Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF45.14
  
 PB
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK49.03
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.79
+1.9
  
 
 
  X5.38
 0.0
5.79
 1.9
  X5.38
 0.7
  X  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.50
+1.6
  
 
 
  X5.34
 0.0
  X  X5.50
 1.6
  X  
3Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF4.92
+1.1
  
 SB
 
4.92 SB
 1.1
4.89
 1.8
  X4.53
 1.3
4.64
 0.0
  X  
4Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.83
0.0
  
 
 
4.75
 0.9
4.83
 0.0
4.72
 0.0
4.52
 0.0
  X  X  
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.50
0.0
  
 
 
4.32
 0.0
4.41
 1.1
4.48
 1.3
4.50
 0.0
4.25
 0.0
4.26
 2.0
  
6Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.43
0.0
  
 PB
 
4.43 PB
 0.0
  X4.37
 0.7
  X  X4.18
 0.0
  
Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK NM
0.0
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC11.68
  
 PB
 
11.68 PB  X11.0811.52  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC7.80
  
 PB
 
  X7.80 PB6.74  X  X  X  

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3