Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Østdanske Holdmesterskaber for Ungdom 4.9.2021
Lyngby Atletik Stadion

D15 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.81
  
 
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.16
  
 
3Filip Emil LarsenFilip Emil Larsen ('06)Hvidovre AM12.83
  
 =PB
4Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 13.06
  
 PB
5Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.89
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta37.76
  
 PB
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF45.30
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik50.35
  
 PB
Finale B
1David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM41.67
  
 PB
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 42.23
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF44.10
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:27.90
  
 
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas5:00.34
  
 
3Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF5:03.81
  
 
4Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik5:22.64
  
 
5Noah KorsmannNoah Korsmann ('08)Trongårdens IF 6:11.33
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta14.44
  
 PB
2Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF15.77
  
 PB
3Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 18.78
  
 PB
4Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF20.82
  
 PB
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik21.16
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1.71
  
 PB
 
1.44 =PB
  O
1.47 PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
  O
1.59 PB
 XO
1.62 PB
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
  O
1.71 PB
 XO
1.74
XXX
      
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.53
  
 
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXO
1.53
 XO
1.56
XXX
   
3Aksel Sejer StevnhovedAksel Sejer Stevnhoved ('07)Trongårdens IF 1.47
  
 PB
 
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50
XXX
    
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF1.44
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 =PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
 
5Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta1.41
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.57 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
6.18
 0.4
6.57
 2.2
6.41
 1.2
    
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF5.26 w
+2.1
  
 
 
5.17 =PB
 1.6
5.22
 2.1
4.96
 1.4
5.26
 2.1
    
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF4.85 w
+3.1
  
 
 
4.60 PB
 1.3
4.72 PB
 1.1
4.85
 3.1
4.60
 1.1
    
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.73
+0.7
  
 PB
 
4.63 PB
 0.9
4.64 PB
 0.4
4.50
 1.4
4.73 PB
 0.7
    
5Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.62
+1.5
  
 SB
 
4.34
 2.1
4.62 SB
 1.5
4.38
 1.9
  X
 0.0
    
6Aksel Sejer StevnhovedAksel Sejer Stevnhoved ('07)Trongårdens IF 4.52
+1.0
  
 PB
 
4.52 PB
 1.0
  X
 0.0
4.37
 1.1
  X
 0.0
    
7Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.43
-0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
4.22 PB
 1.5
  X
 0.0
4.43 PB
 -0.6
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik8.02
  
 
 
7.127.687.188.02    
2Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF7.16
  
 PB
 
7.13 PB6.887.16 PB6.77    
3Noah KorsmannNoah Korsmann ('08)Trongårdens IF 5.86
  
 PB
 
5.62 PB5.86 PB  –5.14    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta26.22
  
 PB
 
26.22 PB20.3025.0422.51    
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas20.75
  
 PB
 
17.08 PB  –20.75 PB19.91    
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF14.10
  
 PB
 
12.39 PB12.0314.10 PB13.86    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta36.47
  
 
 
35.6334.9931.8236.47    
2Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF17.35
  
 PB
 
17.35 PB  X  X  X    
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  49.09
  
 
  Tobias Lykke Nørgaard, Joel Frederik von d'Ahé, William Hvass, Anyel Weis
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  49.91
  
 
  Adam Skytte, Samuel Kærhøg, August Juhl Horsgaard, Johan Emil Nygård
P15 100 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.93
  
 
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.81
  
 
3Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF13.91
  
 SB
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK14.70
  
 
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Stella LarsenStella Larsen ('06)Trongårdens IF 13.88
  
 PB
2Olivia Jakobi ØstoftOlivia Jakobi Østoft ('06)IK Hellas15.19
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK15.58
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF46.85
  
 PB
2Thora Juul AaboeThora Juul Aaboe ('07)Trongårdens IF 49.27
  
 PB
3Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas51.06
  
 PB
4Martine Gylden EbbesenMartine Gylden Ebbesen ('07)Herlev Atletik1:02.00
  
 PB
Finale B
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK46.32
  
 SB
2Katarina JørgensenKatarina Jørgensen ('06)Hvidovre AM47.98
  
 PB
3Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK50.83
  
 PB
4Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF54.53
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2:43.57
  
 PB
2Katarina JørgensenKatarina Jørgensen ('06)Hvidovre AM2:45.56
  
 PB
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF2:49.82
  
 PB
4Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK3:00.45
  
 PB
5Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK3:06.25
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM13.81
  
 
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK14.63
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.97
  
 PB
4Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF15.40
  
 PB
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF17.56
  
 PB
6Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas18.00
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.40
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
XXX
  
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.31
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
   
3Olivia Jakobi ØstoftOlivia Jakobi Østoft ('06)IK Hellas1.28
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
   
4Dea Katz-KayserDea Katz-Kayser ('07)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25 PB
XXO
1.28
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.06
-0.9
  
 SB
 
4.93
 0.0
4.63
 0.0
4.98 SB
 -1.2
5.06 SB
 -0.9
    
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.57
-0.6
  
 
 
4.52
 0.0
4.34
 1.4
4.25
 -1.7
4.57
 -0.6
    
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.56
-0.1
  
 PB
 
4.56 PB
 -0.1
  X
 0.0
4.21
 -0.8
4.29
 -2.4
    
4Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF4.50
-0.4
  
 
 
4.50
 -0.4
4.28
 -1.8
4.47
 -1.2
4.37
 -2.5
    
5Vanessa PakaVanessa Paka ('06)IK Hellas4.26
-0.5
  
 PB
 
4.26 PB
 -0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
6Selina Rasmussen MeilstrupSelina Rasmussen Meilstrup ('06)Hvidovre AM4.09
0.0
  
 SB
 
4.09 SB
 0.0
  X
 0.0
3.94
 -0.3
4.00
 -0.6
    
7Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK3.83
-0.1
  
 PB
 
3.83 PB
 -0.1
3.70
 -0.7
3.72
 -0.2
3.58
 -1.2
    
8Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.75
0.0
  
 
 
3.75
 0.0
  X
 0.0
3.53
 -3.8
  X
 0.0
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Vanessa PakaVanessa Paka ('06)IK Hellas9.14
  
 PB
 
8.55 PB8.89 PB8.749.14 PB    
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.76
  
 PB
 
8.76 PB8.747.928.24    
3Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK8.41
  
 PB
 
8.41 PB8.008.008.17    
4Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.32
  
 
 
7.758.028.058.32    
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF8.24
  
 PB
 
6.717.018.24 PB6.35    
6Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK6.96
  
 PB
 
5.23 PB6.56 PB6.96 PB6.89    
7Stella LarsenStella Larsen ('06)Trongårdens IF 6.95
  
 PB
 
5.70 PB6.27 PB6.95 PB5.91    
8Martine Gylden EbbesenMartine Gylden Ebbesen ('07)Herlev Atletik5.78
  
 PB
 
5.71 PB5.78 PB5.575.11    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik28.91
  
 
 
  –27.7828.9121.85    
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF20.21
  
 PB
 
16.61 PB20.21 PB19.6519.63    
3Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 19.78
  
 PB
 
17.01 PB17.0019.78 PB13.58    
4Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK19.27
  
 PB
 
18.13 PB18.79 PB  –19.27 PB    
5Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM18.20
  
 
 
  –15.2617.9818.20    
6Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM17.18
  
 
 
16.9717.1816.38  –    
7Anna SolvangAnna Solvang ('07)IK Hellas15.16
  
 PB
 
15.16 PB13.6813.8114.31    
8Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK14.63
  
 PB
 
12.48 PB14.63 PB14.0113.76    
9Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF14.40
  
 PB
 
14.40 PB13.82  –11.20    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik33.43
  
 PB
 
33.43 PB32.9430.1230.62    
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas28.54
  
 
 
25.5226.5028.54  X    
3Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF26.22
  
 
 
24.2820.9823.9126.22    
4Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 23.15
  
 PB
 
23.15 PB18.9121.86  X    
5Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik21.86
  
 PB
 
18.14 PB21.36 PB21.86 PB16.37    
6Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF21.77
  
 PB
 
19.7018.7621.77 PB  X    
7Anna SolvangAnna Solvang ('07)IK Hellas21.42
  
 PB
 
19.89 PB21.42 PB18.9020.88    
8Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK16.62
  
 PB
 
15.24 PB16.27 PB16.62 PB15.85    
9Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK15.34
  
 PB
 
12.91 PB15.34 PB11.8315.23    
10Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM12.19
  
 
 
  X10.8712.19  X    
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  56.11
  
 
  Dea Katz-Kayser, Asta Marie Holck Hansen, Asta Hindborg, Annika Aqraou
4Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  1:02.82
  
 
  Asta Bock, Clara-Sophie Hassø Nielsen, Ingrid Bove, Ellen Krogh Vindfeld
Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  DQ
  
 
  Celina Hagihara, Sophia Bonde, Mille Elmer, Malika B. Jensen
Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  DQ
  
 
  Filippa B Clemmensen, Amalie Hesthaven, Carla Sehrt Arnø, Amara Mol Romero
D13 80 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF10.61
  
 PB
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta10.98
  
 
3Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta11.21
  
 PB
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.45
  
 PB
5Lucas ZwickiLucas Zwicki ('08)Amager AC11.97
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC10.90
  
 PB
2
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF11.18
  
 PB
3Emil BayEmil Bay ('08)Hvidovre AM11.72
  
 PB
4Mikkel Moser KristiansenMikkel Moser Kristiansen ('08)Hvidovre AM12.13
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:57.49
  
 
2William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta3:16.58
  
 PB
3Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM3:21.05
  
 PB
4August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF3:21.95
  
 
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3:35.96
  
 
6Max HansenMax Hansen ('08)Hvidovre AM4:16.81
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.06
  
 PB
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta14.52
  
 PB
3David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta16.22
  
 
4August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF16.58
  
 PB
5Vilas Fjeldsøe OlsenVilas Fjeldsøe Olsen ('09)Helsingør IF18.60
  
 PB
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta15.96
  
 PB
2Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM16.98
  
 PB
3Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM17.09
  
 PB
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas17.28
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.53
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.53
  O
1.55
XXX
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF1.34
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34 PB
 XO
1.37
XXX
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31 =PB
XXO
1.34 PB
 XO
1.37
XXX
  
4Emil BayEmil Bay ('08)Hvidovre AM1.31
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34
XXX
  
5Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28
XXX
   
6Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF1.20
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
XXO
1.25
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.56 w
+2.2
  
 
 
5.28
 0.2
5.39
 1.4
5.43
 2.6
5.56
 2.2
    
2William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta4.79
+1.6
  
 PB
 
4.68 PB
 0.7
4.79 PB
 1.6
4.69
 0.5
4.54
 1.0
    
3
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF4.69
+1.9
  
 
 
4.60
 0.9
4.48
 0.8
4.62
 0.0
4.69
 1.9
    
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.66
+1.9
  
 PB
 
4.66 PB
 1.9
4.60
 1.3
4.57
 0.6
4.65
 1.6
    
5Meldgaard LukaMeldgaard Luka ('08)Frederiksberg IF4.50
-0.5
  
 PB
 
4.33 PB
 0.8
4.40
 4.2
4.38
 2.2
4.50 PB
 -0.5
    
6Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM4.48 w
+4.5
  
 
 
4.27 PB
 -0.6
4.48
 4.5
4.40 PB
 1.4
4.15
 0.7
    
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas4.16
+1.7
  
 
 
4.07
 -0.3
4.16
 1.7
3.95
 1.6
4.09
 -1.1
    
8Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM4.00
+0.2
  
 PB
 
3.91 PB
 1.5
3.95 PB
 1.3
3.64
 1.9
4.00 PB
 0.2
    
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.73
  
 PB
 
9.5710.2610.73 PB10.17    
2Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM9.95
  
 PB
 
9.77 PB9.729.95 PB9.76    
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas9.65
  
 PB
 
9.65 PB9.408.939.33    
4Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM9.36
  
 PB
 
8.87 PB9.16 PB9.019.36 PB    
5Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.99
  
 PB
 
7.95 PB7.207.99 PB7.52    
6Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.56
  
 
 
7.567.496.757.22    
7Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta7.36
  
 
 
6.886.517.366.94    
8Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta7.16
  
 PB
 
6.927.07 PB7.16 PB6.90    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas36.38
  
 PB
 
28.99 PB31.77 PB29.7536.38 PB    
2Mikkel Moser KristiansenMikkel Moser Kristiansen ('08)Hvidovre AM26.01
  
 PB
 
19.69 SB26.01 PB24.8823.75    
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta24.65
  
 
 
18.7223.2722.3624.65    
4Lucas ZwickiLucas Zwicki ('08)Amager AC24.13
  
 PB
 
24.13 PB23.9021.7923.09    
5Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF22.29
  
 PB
 
22.29 PB19.9414.3920.79    
6Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF22.02
  
 
 
18.3822.0220.4820.22    
7Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta21.55
  
 PB
 
  X17.84 PB19.47 PB21.55 PB    
8William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta20.16
  
 PB
 
20.16 PB  X18.35  X    
9Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM18.80
  
 PB
 
18.80 PB18.74  X  X    
10Vilas Fjeldsøe OlsenVilas Fjeldsøe Olsen ('09)Helsingør IF18.17
  
 PB
 
16.2418.17 PB17.55  X    
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  44.27
  
 
  Stefan Frese, Mikkel Moser Kristiansen, Emil Bay, Jeppe Birk
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  45.04
  
 
  Oliver Someya Elklint, Johan Dahl Kokkegård, Oliver Mikkelsen, William Thøgersen
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  45.25
  
 
  Meldgaard Luka, August Herring Jensen, Thor Steinicke Stride, August Olander
4Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  49.87
  
 
  Villy Reedtz Funder, Anton Maaløe, Sofus Houman-Prassé, Samuel Grønlund Brix
P13 80 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.62
  
 
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.96
  
 
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 12.02
  
 
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF11.53
  
 
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.78
  
 SB
3Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas11.82
  
 PB
4Emma RabenEmma Raben ('08)Hvidovre AM11.84
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3:05.16
  
 PB
2Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC3:21.85
  
 PB
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:23.25
  
 PB
4Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 3:27.87
  
 PB
5Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3:50.31
  
 PB
6Pernille Riehn BachPernille Riehn Bach ('08)IK Hellas3:53.10
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.71
  
 PB
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta11.92
  
 PB
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.96
  
 PB
4Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM12.56
  
 PB
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF14.12
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.37
  
 
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.79
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.83
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.49
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXX
1Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.49
  
 =PB
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49 =PB
  O
1.52
XXX
3Emma RabenEmma Raben ('08)Hvidovre AM1.43
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46
XXX
 
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.43
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
XXX
  
5Pernille Riehn BachPernille Riehn Bach ('08)IK Hellas1.37
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
      
6Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
  
6Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.31
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31 SB
  O
1.34
XXX
   
6Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC1.31
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
   
9Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta1.31
  
 PB
 
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
      
10Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas1.28
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.82
+0.7
  
 
 
4.75
 0.0
4.82
 0.7
4.66
 0.2
4.74
 0.0
    
2Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta4.73
-0.4
  
 
 
4.73
 -0.4
4.73
 -0.3
4.72
 -3.2
4.67
 -0.6
    
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.65
0.0
  
 PB
 
4.65 PB
 0.0
4.33
 0.0
4.61
 -0.5
4.57
 -0.9
    
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.32
0.0
  
 
 
4.03
 -0.1
4.32
 0.0
4.01
 -4.1
4.31
 -1.1
    
5Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 4.29
-0.1
  
 PB
 
4.16 =SB
 0.0
4.29 PB
 -0.1
4.26
 -0.3
4.16
 -0.4
    
6Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC4.18
0.0
  
 =PB
 
4.08
 -1.1
4.05
 -0.6
4.18 =PB
 0.0
4.09
 0.0
    
7Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 3.95
-0.1
  
 SB
 
3.95 SB
 -0.1
3.93
 0.0
3.73
 -0.5
3.85
 -0.6
    
8Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.77
-0.9
  
 PB
 
3.74 PB
 -1.0
3.61
 -0.5
3.77 PB
 -0.9
3.71
 -0.1
    
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.23
  
 
 
10.239.609.839.58    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.98
  
 
 
9.649.929.369.98    
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.18
  
 
 
9.188.367.898.58    
4Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.13
  
 
 
7.247.219.138.69    
5Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 8.64
  
 PB
 
8.17 PB  X8.50 PB8.64 PB    
6Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas8.23
  
 
 
7.757.798.098.23    
7Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta6.77
  
 
 
6.516.716.77  X    
8Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM5.47
  
 PB
 
5.01 PB5.41 PB5.245.47 PB    
9Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF5.33
  
 
 
5.294.975.335.30    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 36.78
  
 
 
30.1136.7836.6433.11    
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta31.35
  
 PB
 
25.1727.3724.3731.35 PB    
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC29.94
  
 
 
27.6425.96  X29.94    
4Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas21.93
  
 PB
 
20.19 PB21.62 PB21.2821.93 PB    
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF21.45
  
 PB
 
  X15.0514.9021.45 PB    
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF19.20
  
 PB
 
16.32 PB16.0219.20 PB17.14    
7Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 17.57
  
 PB
 
16.42 PB17.57 PB16.0114.20    
8Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM16.56
  
 PB
 
15.72 PB12.8216.56 PB14.15    
9Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta8.64
  
 PB
 
8.32 PB8.158.64 PB5.97    
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  43.21
  
 
  Alma Børregaard Ravn, Esther Falck, Queen Riege, Clara Vejlgaard
2Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  45.41
  
 
  Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen, Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  45.96
  
 
  , Louise Lehman Jensen, Isabella Petersen, Vilma Viggers Fabild
4Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  48.88
  
 
  Karoline Gatzwiller, Bai-Yo Jaworski, Astrid Østergaard, Emma Raben
D11 60 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.91
  
 
2
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.51
  
 SB
3
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas9.58
  
 PB
4
Hector Gabriel
Hector Gabriel ('10)
9.84
  
 PB
5
Raghav Ramkumar
Raghav Ramkumar ('11)
Sparta11.64
  
 PB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Charlie Bernhard Christensen
Charlie Bernhard Christensen ('10)
Hvidovre AM9.96
  
 PB
2
Tristan Lund
Tristan Lund ('10)
Sparta9.80
  
 PB
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.92
  
 PB
4
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC8.88
  
 PB
5
Sixtus Joel Partov Corneliussen
Sixtus Joel Partov Corneliussen ('11)
Hvidovre AM10.29
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Tristan Lund
Tristan Lund ('10)
Sparta3:22.72
  
 
2
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF3:38.33
  
 PB
3
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
Amager AC3:42.00
  
 PB
4
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas3:44.37
  
 PB
5
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta3:45.49
  
 
6
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3:47.64
  
 PB
7
Johan Vad-Nakai
Johan Vad-Nakai ('11)
Hvidovre AM3:56.65
  
 PB
8
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
4:19.65
  
 PB
9
Bertram Pihlman Christensen
Bertram Pihlman Christensen ('11)
Sparta4:37.27
  
 PB
10
Lucas Snedker Pitz
Lucas Snedker Pitz ('12)
Trongårdens IF 4:43.89
  
 PB
11
Raghav Ramkumar
Raghav Ramkumar ('11)
Sparta5:04.97
  
 PB
Emil Krab
Emil Krab ('10)
Trongårdens IF DNF
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas12.75
  
 PB
2
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik12.94
  
 PB
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF14.25
  
 PB
4
Bertram Pihlman Christensen
Bertram Pihlman Christensen ('11)
Sparta14.84
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC11.57
  
 PB
2
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas12.33
  
 PB
3
Charlie Bernhard Christensen
Charlie Bernhard Christensen ('10)
Hvidovre AM12.64
  
 PB
Finale C
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC12.23
  
 PB
2
Marcus Si Dyrby Dong
Marcus Si Dyrby Dong ('10)
Hvidovre AM12.73
  
 PB
3
Carstens Carl
Carstens Carl ('10)
Frederiksberg IF13.97
  
 PB
4
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta14.68
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.39
  
 PB
 
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
 XO
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39 PB
  O
1.42
XXX
      
2
Henry Max Fog
Henry Max Fog ('10)
Sparta1.30
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
 XO
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27 PB
 XO
1.30 PB
XXO
1.33
XXX
    
3
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik1.18
  
 
 
1.10
  O
1.15
XXO
1.18
 XO
1.21
XXX
    
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 PB
  O
1.18
  Xr
   
5
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.18
XXX
    
6
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
   
7
Norman Krogh Rindom
Norman Krogh Rindom ('11)
Sparta1.00
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05
XXX
      
8
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF1.00
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.95
  Xs
1.00 SB
  O
1.05
  r
    
9
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta1.00
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
      
9
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC4.42
-1.3
  
 
 
4.16
 -1.2
4.24
 -1.2
4.27
 -1.1
4.42
 -1.3
    
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.30
-1.7
  
 
 
4.08
 0.0
4.30
 -1.7
4.26
 -0.4
4.14
 -0.3
    
3
Marcus Si Dyrby Dong
Marcus Si Dyrby Dong ('10)
Hvidovre AM3.79
0.0
  
 PB
 
3.51 PB
 -1.2
3.73 PB
 -1.1
3.60
 -0.9
3.79 PB
 0.0
    
4
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.72
-1.4
  
 PB
 
3.72 PB
 -1.4
3.52
 -1.4
3.68
 -1.1
3.72 =PB
 0.0
    
5
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas3.66
-0.1
  
 PB
 
3.45 PB
 -0.7
3.29
 -1.3
3.66 PB
 -0.1
3.40
 -0.7
    
6
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.54
0.0
  
 PB
 
3.36
 -1.2
3.54 PB
 0.0
3.19
 -1.8
3.43
 -0.7
    
7
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.42
+0.3
  
 =PB
 
3.42 =PB
 0.3
3.11
 -0.6
3.10
 -0.2
3.12
 -0.3
    
8
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF3.12
0.0
  
 PB
 
3.12 PB
 0.0
3.02
 -1.9
  X
 0.0
3.05
 -1.0
    
9
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta2.40
-0.8
  
 
 
2.40
 -0.8
2.36
 0.0
2.28
 -1.7
  X
 0.0
    
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas8.88
  
 
 
8.888.567.438.32    
2
William Kühn Bjerre
William Kühn Bjerre ('10)
Amager AC8.85
  
 PB
 
8.85 PB  –8.378.70    
3
Carstens Carl
Carstens Carl ('10)
Frederiksberg IF8.14
  
 
 
8.147.527.917.80    
4
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
Amager AC7.39
  
 PB
 
6.720.777.39 PB6.86    
5
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik6.41
  
 PB
 
6.14 PB5.876.41 PB5.80    
6
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik6.02
  
 
 
5.996.025.995.64    
7
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta5.82
  
 
 
5.354.755.625.82    
8
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen
Aksel Bjerre Baun Mikkelsen ('11)
Frederiksberg IF5.63
  
 
 
  –5.63  –5.29    
9
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta5.56
  
 
 
5.565.395.505.28    
10
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF5.55
  
 PB
 
4.80 SB4.615.55 PB5.46    
11
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta5.02
  
 PB
 
  –  –4.89 PB5.02 PB    
12
Henry Max Fog
Henry Max Fog ('10)
Sparta4.25
  
 PB
 
4.25 PB4.044.084.24    
13
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.75
  
 PB
 
3.42 PB3.55 PB3.273.75 PB    
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas40.06
  
 
 
31.6133.7640.0634.39    
2
Mark Kardos
Mark Kardos ('11)
Sparta37.60
  
 PB
 
37.60 PB  X25.9329.55    
3
William Kühn Bjerre
William Kühn Bjerre ('10)
Amager AC34.92
  
 PB
 
32.10 SB34.92 PB32.17  X    
4
Emil Krab
Emil Krab ('10)
Trongårdens IF 33.13
  
 PB
 
29.04 PB29.80 PB31.22 PB33.13 PB    
5
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta31.24
  
 PB
 
31.24 PB24.2129.3729.21    
6
Lucas Snedker Pitz
Lucas Snedker Pitz ('12)
Trongårdens IF 29.57
  
 PB
 
25.88 PB24.4425.2829.57 PB    
7
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik27.96
  
 
 
25.1927.2227.96  –    
8
Johan Vad-Nakai
Johan Vad-Nakai ('11)
Hvidovre AM23.23
  
 PB
 
19.93 PB23.23 PB20.50  X    
9
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF22.92
  
 
 
22.9221.1421.9018.06    
10
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF22.69
  
 PB
 
22.69 PB  X18.7921.02    
D11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Amager Atletik Club Amager Atletik Club  35.10
  
 
  Jonas Wiese Kofoed-Nielsen, Otto Qvist, Balder Breinholst, Herman Marcussen
2Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  36.62
  
 
  Emil Keller, Viggo Lysemose Nielsen, Theodor Høyer Zacho, Bjørn Jensen
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  39.51
  
 
  Vilhelm Helk, Hviid August, Mikkel Sterup Abrahamsson, Carstens Carl
P11 60 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta9.16
  
 
2
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta9.28
  
 PB
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.40
  
 PB
4
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.97
  
 
5
Isabella Rav
Isabella Rav ('11)
Amager AC10.43
  
 PB
6
Lærke Bruun
Lærke Bruun ('10)
IK Olympia10.73
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta8.89
  
 PB
2
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF9.82
  
 
3
Edith Thoe Fuglsang
Edith Thoe Fuglsang ('10)
10.95
  
 PB
Sofiya Ergin
Sofiya Ergin ('10)
Trongårdens IF DNF
  
 
Alva Birkedal Jansen
Alva Birkedal Jansen ('11)
Trongårdens IF DNF
  
 
Finale C
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Milla Willson
Milla Willson ('10)
Amager AC9.49
  
 PB
2
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik9.75
  
 
3
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta9.86
  
 PB
4
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta10.45
  
 PB
5
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF10.98
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Amelie Zemanova
Amelie Zemanova ('10)
Amager AC3:53.25
  
 PB
2
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta3:53.33
  
 
3
Isabella Rav
Isabella Rav ('11)
Amager AC4:05.84
  
 PB
4
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF4:07.73
  
 
5
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik4:10.10
  
 PB
6
Alba-Viola Hedegaard
Alba-Viola Hedegaard ('10)
Frederiksberg IF4:27.40
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF12.54
  
 PB
2
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta12.68
  
 PB
3
Amelie Zemanova
Amelie Zemanova ('10)
Amager AC12.75
  
 PB
4
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta12.85
  
 PB
5
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC12.93
  
 PB
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta12.42
  
 SB
2
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF13.37
  
 PB
3
Agnes Friis Idorn
Agnes Friis Idorn ('10)
Trongårdens IF 13.57
  
 PB
4
Alva Birkedal Jansen
Alva Birkedal Jansen ('11)
Trongårdens IF 13.74
  
 PB
5
Solveig Fredensborg
Solveig Fredensborg ('10)
IK Olympia17.02
  
 PB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta13.16
  
 PB
2
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta13.28
  
 
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia13.45
  
 PB
4
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF13.74
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta1.38
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
 XO
1.35 =PB
XXO
1.38 PB
 XO
1.41
XXX
      
2
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta1.26
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
XXX
  
3
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF1.26
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
 XO
1.26
XXO
1.29
XXX
  
4
Luna Günsel
Luna Günsel ('10)
Sparta1.15
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
    
4
Vilma Viola Müller
Vilma Viola Müller ('10)
KIF1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
6
Agnes Friis Idorn
Agnes Friis Idorn ('10)
Trongårdens IF 1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
7
Frida Dalsby Kønigsberg
Frida Dalsby Kønigsberg ('10)
Amager AC1.10
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
8
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
    
9
Karen Olsen
Karen Olsen ('10)
IK Olympia1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
10
Lotus Bokvist Zwicki
Lotus Bokvist Zwicki ('11)
Amager AC1.00
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
11
Emilie Frida Carving Voigt
Emilie Frida Carving Voigt ('10)
Sparta0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
12
Lærke Bruun
Lærke Bruun ('10)
IK Olympia0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta4.62
+0.6
  
 
 
4.62
 0.6
4.49
 0.7
4.61
 1.7
4.42
 -1.3
    
2
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF4.50
0.0
  
 PB
 
4.50 PB
 0.0
4.10
 1.3
4.30
 0.8
4.43
 0.8
    
3
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta4.03
+1.1
  
 PB
 
4.03 PB
 1.1
3.68
 -0.7
  X
 0.0
3.97
 0.0
    
4
Ida Sofie Abel-Jespersen
Ida Sofie Abel-Jespersen ('10)
Herlev Atletik3.92
+1.5
  
 
 
3.71
 1.7
3.92
 1.5
3.71
 0.2
  –
 0.0
    
5
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC3.78
0.0
  
 PB
 
3.78 PB
 0.0
3.60
 0.7
3.72
 0.4
3.65
 1.1
    
6
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF3.65
+0.7
  
 
 
3.58
 1.6
3.65
 0.7
3.56
 1.9
3.53
 0.0
    
7
Freja Holm Smith
Freja Holm Smith ('10)
Trongårdens IF 3.52
+1.3
  
 =PB
 
3.20 SB
 1.4
3.23 SB
 1.7
3.40 SB
 1.8
3.52 =PB
 1.3
    
8
Vilma Viola Müller
Vilma Viola Müller ('10)
KIF3.49
+1.3
  
 PB
 
3.38 PB
 1.5
3.49 PB
 1.3
3.37
 0.4
3.41
 0.1
    
9
Emilie Frida Carving Voigt
Emilie Frida Carving Voigt ('10)
Sparta3.49
+0.4
  
 PB
 
3.49 PB
 0.4
3.27
 0.5
3.40
 0.0
3.32
 0.4
    
10
Deya Dellagatta
Deya Dellagatta ('10)
Sparta3.45
+0.3
  
 PB
 
3.45 PB
 0.3
3.35
 -0.4
3.44
 1.2
3.40
 0.7
    
11
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.35
+0.3
  
 PB
 
3.35 PB
 0.3
2.95
 0.3
3.28
 1.7
3.34
 1.3
    
12
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.27
+0.2
  
 
 
3.27
 0.2
3.16
 0.0
2.77
 1.1
  –
 0.0
    
13
Karen Olsen
Karen Olsen ('10)
IK Olympia3.15
+1.5
  
 PB
 
3.15 PB
 1.5
3.08
 0.8
2.93
 1.6
3.04
 0.5
    
14
Lærke Holm
Lærke Holm ('10)
Trongårdens IF 3.11
+0.8
  
 PB
 
2.81 PB
 0.8
2.68
 0.9
3.11 PB
 0.8
2.94
 1.1
    
14
Lærke Holm
Lærke Holm ('10)
Trongårdens IF 3.11
+0.8
  
 =PB
 
2.81
 0.8
2.68
 0.9
3.11 =PB
 0.8
2.94
 1.1
    
15
Solveig Fredensborg
Solveig Fredensborg ('10)
IK Olympia2.98
+0.5
  
 =SB
 
2.98 =SB
 0.5
2.96
 0.8
2.91
 1.1
2.75
 0.0
    
15
Solveig Fredensborg
Solveig Fredensborg ('10)
IK Olympia2.98
+0.5
  
 SB
 
2.98 SB
 0.5
2.96
 0.8
2.91
 1.1
2.75
 0.0
    
16
Sara Tamiri
Sara Tamiri ('11)
Amager AC2.46
+1.0
  
 PB
 
2.43 PB
 1.5
2.46 PB
 1.0
2.41
 0.8
2.31
 0.0
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC10.86
  
 
 
9.6610.5010.2710.86    
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta7.40
  
 
 
6.837.197.127.40    
3
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF7.04
  
 
 
6.726.887.046.83    
4
Tilde Balmer
Tilde Balmer ('10)
IK Olympia6.68
  
 PB
 
6.18 PB6.156.68 PB4.88    
5
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta6.23
  
 PB
 
6.21 PB  –5.706.23 PB    
6
Frida Dalsby Kønigsberg
Frida Dalsby Kønigsberg ('10)
Amager AC5.82
  
 PB
 
5.82 PB  –5.635.76    
7
Freja Holm Smith
Freja Holm Smith ('10)
Trongårdens IF 5.53
  
 PB
 
5.53 PB  –5.234.66    
8
Gaia Violo
Gaia Violo ('10)
4.56
  
 PB
 
3.73 PB  –4.56 PB4.06    
9
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF4.28
  
 PB
 
3.77 PB3.97 PB4.28 PB3.99    
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ella Kristine Meyer Jørgensen
Ella Kristine Meyer Jørgensen ('10)
Frederiksberg IF34.05
  
 PB
 
32.62 PB34.05 PB32.78  –    
2
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta31.92
  
 PB
 
31.92 PB25.8627.0626.80    
3
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC29.20
  
 PB
 
27.01 PB19.1021.9829.20 PB    
4
Tilde Balmer
Tilde Balmer ('10)
IK Olympia27.25
  
 PB
 
21.40 PB24.51 PB24.89 PB27.25 PB    
5
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta25.84
  
 PB
 
24.09 PB23.3223.6125.84 PB    
6
Milla Willson
Milla Willson ('10)
Amager AC24.41
  
 PB
 
16.70 PB24.41 PB17.8018.90    
7
Gaia Violo
Gaia Violo ('10)
15.50
  
 PB
 
  X14.02 PB15.50 PB13.43    
8
Alba-Viola Hedegaard
Alba-Viola Hedegaard ('10)
Frederiksberg IF13.10
  
 PB
 
11.72 PB13.10 PB12.2112.20    
9
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF12.19
  
 SB
 
9.84 SB9.8212.19 SB11.38    
P11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  35.47
  
 
  Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome, Johanne Hansen-Møller, Saga Nimb
2Amager Atletik Club Amager Atletik Club  36.74
  
 
  Milla Willson, Maria Rose Jørgensen, Franciska Trzecieski, Frida Dalsby Kønigsberg
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  37.48
  
 
  Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen, Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild
4Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  39.98
  
 
  Fernanda Refsgård, Isabella Zone Randrup, Anna Chachah, Edith Thoe Fuglsang
5IK Olympia IK Olympia  41.23
  
 
  Karen Olsen, Lærke Bruun, Solveig Fredensborg, Agnes Rask Baad Pedersen
6Amager Atletik Club Amager Atletik Club  41.64
  
 
  Isabella Rav, Amelie Zemanova, Sara Tamiri, Lotus Bokvist Zwicki

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3