Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Rønne: DGI individuelle mesterskaber 6.9.2021
Rønne Stadion Nord

M 60 m    

Finale A

Finale
1Sukey BrownSukey Brown ('63)Nyvest Atletik10.30
  
  K Mixed competition
2Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik11.60 w
  
 
M Længdespring uden tilløb    

Finale A

Finale
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik2.44
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik52.60
  
 
 
51.9751.4952.6052.22  X51.33  
K Længdespring uden tilløb    

Finale A

Finale
1Sukey BrownSukey Brown ('63)Nyvest Atletik1.81
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sukey BrownSukey Brown ('63)Nyvest Atletik6.51
  
 PB
 
6.40 PB6.256.51 PB     
D19 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik12.00
  
 PB
2Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik16.00
  
  K Mixed competition
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik5.13 w
w
  
 
 
4.89 PB
 0.0
5.13 PB
 0.0
4.61
 0.0
     
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik23.13
  
 PB
 
15.37 PB20.40 PB23.13 PB     
D15 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik11.00 w
  
 
2Frederikke JørgensenFrederikke Jørgensen ('07)Viking Atletik11.90
  
  K Mixed competition
Niclas PostborgNiclas Postborg ('08)Viking Atletik DNS
  
 
Elias StefansonElias Stefanson ('09)Viking Atletik DNS
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke JørgensenFrederikke Jørgensen ('07)Viking Atletik3.69 w
w
  
 
 
3.66
 0.0
3.63
 0.0
3.69
 0.0
     
2Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik3.57 w
w
  
 
 
3.49 PB
 0.3
3.57 PB
 0.0
3.56
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederikke JørgensenFrederikke Jørgensen ('07)Viking Atletik5.89
  
 
 
5.765.895.85     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik48.29
  
 
 
  X  X40.72  X48.2947.31  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik4.70 w
w
  
 
 
4.67 PB
 0.9
4.70 PB
 0.0
4.65
 0.0
     
Niclas PostborgNiclas Postborg ('08)Viking Atletik DNS
  
 
Elias StefansonElias Stefanson ('09)Viking Atletik DNS
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Elias StefansonElias Stefanson ('09)Viking Atletik DNS
  
 
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Emil Juul JensenEmil Juul Jensen ('08)Viking Atletik40.43
  
 
 
  X  X39.1239.07  X40.43  
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
Niclas PostborgNiclas Postborg ('08)Viking Atletik DNS
  
 
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Marie TrolleMarie Trolle ('09)Viking Atletik1:21.60
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Marie TrolleMarie Trolle ('09)Viking Atletik3.52 w
w
  
 
 
3.45 PB
 0.5
3.42
 0.0
3.52 PB
 0.0
     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Marie TrolleMarie Trolle ('09)Viking Atletik27.40
  
 PB
 
25.50 PB27.40 PB24.58     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3