Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM Hold 2021 5.9.2021


Team points
   
 Mænd 
1Sparta AL135
2Aarhus 1900 AL128.5
3Aalborg Atletik og Motion78
4Frederiksberg IF67.5
5Randers Freja Atletik66
6Odense Atletik61
7KIF55
8Skive AM53
9Aarhus Fremad Atletik24
10Esbjerg AM22
   
 Kvinder 
1Sparta AL135
2Aarhus 1900 AL110
3KIF100
4Frederiksberg IF94
5Aalborg Atletik og Motion77
6Randers Freja Atletik56
7Aarhus Fremad Atletik47
8Skive AM41

M 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.31
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.34
  
 
3Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.56
  
 
4Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.22
  
 
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.45
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 11.39
  
 PB
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.46
  
 PB
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.49
  
 PB
4Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.75
  
 
5William Burchardt EgendalWilliam Burchardt Egendal ('94)Aarhus Fremad12.10
  
 SB
M 100 m extra    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.52
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.71
  
 
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.94
  
 
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.15
  
 
5Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.57
  
 PB
6Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 11.65
  
 
7William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 11.97
  
 PB
8Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad12.54
  
 
M 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190020.49
  
 PB
2Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta20.99
  
 
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.64
  
 
4Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF22.09
  
 
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.04
  
 
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF22.72
  
 PB
2Toke Toft Musabula NielsenToke Toft Musabula Nielsen ('97)Odense Atletik 23.32
  
 PB
3Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM23.64
  
 PB
4Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM23.74
  
 PB
5Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad26.19
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta46.75
  
 
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 190047.50
  
 SB
3Jonathan KureJonathan Kure ('97)KIF50.10
  
 
4Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja52.90
  
 
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF54.18
  
 
Finale B
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM53.69
  
 SB
2Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 55.58
  
 PB
3Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad56.05
  
 SB
4Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM57.15
  
 PB
5Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM57.15
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier Sparta1:54.50
  
 
2Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:55.39
  
 PB
3Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.37
  
 
4Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM1:59.94
  
 PB
5Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:01.36
  
 
6Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 2:02.96
  
 
7Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2:04.30
  
 PB
8Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad2:04.57
  
 PB
9Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:09.47
  
 PB
10Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM2:18.30
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:55.89
  
 
2Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Randers Freja3:56.55
  
 SB
3Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:01.00
  
 
4Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad4:03.78
  
 SB
5Rasmus Meldgaard KristensenRasmus Meldgaard Kristensen ('96)Aalborg AM4:04.68
  
 PB
6Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:06.96
  
 PB
7Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:16.89
  
 SB
8Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:21.86
  
 
9Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM4:29.41
  
 SB
10Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)AK Holstebro5:00.62
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190015:08.58
  
 SB
2Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Randers Freja15:13.61
  
 
3Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta15:17.78
  
 
4Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF15:31.97
  
 
5Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad15:48.12
  
 
6Christian Blom NassChristian Blom Nass ('01)Odense Atletik 15:53.21
  
 SB
7Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM15:59.34
  
 
8Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM16:52.94
  
 
9Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)AK Holstebro17:15.43
  
 PB
10Magnus Jørck RavnMagnus Jørck Ravn ('91)KIF17:42.97
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.78
  
 
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.83
  
 PB
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.69
  
 PB
4Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190017.06
  
 PB
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF17.51
  
 PB
6Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 20.60
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM53.01
  
 PB
2Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta54.10
  
 
3Toke Toft Musabula NielsenToke Toft Musabula Nielsen ('97)Odense Atletik 57.08
  
 PB
4Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja57.26
  
 
5Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190057.28
  
 
6Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM59.09
  
 
7Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1:00.99
  
 PB
8Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1:03.95
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.04
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
  O
2.04
 XO
2.07
XXX
 
2Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
    
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.90
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
XXX
  
4Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM1.90
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.80 SB
 XO
1.85 SB
XXO
1.90 SB
 XO
1.95
  X
  
5Daniel SturmaDaniel Sturma ('96)Frederiksberg IF / GER1.80
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.80 SB
 XO
1.85
XXX
    
6Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.80
  
 
 
1.70
 XO
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
    
7Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.70
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
XXO
1.75
  X
    
8Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 1.65
  
 
 
1.55
  O
1.65
 XO
1.70
XXX
     
9Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1.65
  
 PB
 
1.55 PB
  O
1.65 PB
XXO
1.70
XXX
     
10Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad1.65
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.65 PB
XXO
1.70
XXX
   
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.83
  
 
 
4.43
  O
4.63
  O
4.83
  O
5.03
XXX
    
2Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.63
  
 PB
 
4.13
  O
4.23
 XO
4.33
  O
4.43
  O
4.53 PB
XXO
4.63 PB
  O
4.73
XXX
 
3Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF4.03
  
 
 
4.03
  O
       
4Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.83
  
 SB
 
3.83 SB
  O
3.93
XXX
      
4Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.83
  
 PB
 
3.93
XXX
       
6Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3.53
  
 
 
3.03
  O
3.13
  O
3.23
  O
3.33
  O
3.43
 XO
3.53
  O
3.63
XXX
 
7Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3.23
  
 PB
 
2.83
  O
2.93
  O
3.03
  O
3.13 PB
 XO
3.23 PB
  O
3.33
XXX
  
8Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.83
  
 PB
 
2.43
  O
2.83 PB
XXO
2.93
XXX
     
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM NH
  
 
 
4.23
XXX
       
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.44
+1.3
  
 
 
  X
 0.0
7.36
 2.6
7.41
 1.6
7.44
 1.3
    
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.05
+1.7
  
 
 
7.05
 1.7
  X
 0.0
6.96
 0.6
7.02
 1.0
    
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.41
-0.8
  
 SB
 
5.95 SB
 0.7
6.41 SB
 -0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
    
4Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.15
+1.4
  
 SB
 
5.95 SB
 1.0
6.15 SB
 1.4
5.62
 1.9
  X
 0.0
    
5Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 6.10
+1.0
  
 PB
 
5.86 PB
 0.4
5.80
 1.2
5.84
 2.0
6.10 PB
 1.0
    
6Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.06
+0.4
  
 
 
6.06
 0.4
6.01
 -0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
3.63   
7Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.47
+1.1
  
 
 
5.30
 0.9
5.33
 2.2
5.47
 1.1
5.38
 0.3
    
8Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM5.44 w
+2.4
  
 
 
5.44
 2.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
9Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.02 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
4.80
 0.6
4.68
 1.7
5.02
 2.1
    
10Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM4.98
+1.5
  
 =PB
 
4.98 =PB
 1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
M Trespring    

Finale A

Finale
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190015.11
+0.9
  
 
 
14.19
 -0.1
13.90
 0.2
15.11
 0.9
     
2Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.03
+1.4
  
 SB
 
14.53 SB
 1.5
14.66 SB
 0.0
15.03 SB
 1.4
     
3Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF11.92
0.0
  
 PB
 
11.47 PB
 0.0
11.54 PB
 0.0
11.92 PB
 0.0
     
4Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF11.59
0.0
  
 PB
 
11.59 PB
 0.0
10.92
 0.4
11.07
 1.4
     
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.41
+1.4
  
 PB
 
11.03
 0.0
11.41 PB
 1.4
      
6William Burchardt EgendalWilliam Burchardt Egendal ('94)Aarhus Fremad10.92
+0.2
  
 SB
 
10.58 SB
 0.2
10.16
 0.0
10.92 SB
 0.2
10.61
 0.0
    
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.69
-0.4
  
 PB
 
10.69 PB
 -0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
8Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM10.39
+1.3
  
 PB
 
10.15 SB
 0.0
10.39 PB
 1.3
  X
 0.0
     
9Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.31
+2.0
  
 
 
10.12
 0.4
10.10
 1.3
10.19
 0.0
10.31
 2.0
    
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Christopher H. JensenChristopher H. Jensen ('97)Sparta15.27
  
 
 
  X  X14.6215.27    
2Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.00
  
 SB
 
15.00 SB14.84  X  X    
3Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER14.02
  
 
 
12.3712.9913.1914.02    
4Daniel SturmaDaniel Sturma ('96)Frederiksberg IF / GER11.95
  
 PB
 
11.69 PB10.5711.95 PB11.66    
5Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 11.85
  
 
 
  X11.1811.7111.85    
6Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM10.46
  
 SB
 
10.03 SB10.46 SB  X  X    
7Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.34
  
 PB
 
10.00 PB10.34 PB10.23  X    
8Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.05
  
 PB
 
9.94 PB10.05 PB9.47  X    
9Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad7.93
  
 PB
 
7.54 PB7.187.73 PB7.93 PB    
10Alexander Overlund KristensenAlexander Overlund Kristensen ('02)Esbjerg AM7.10
  
 PB
 
  X6.79 PB7.10 PB7.06    
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta52.77
  
 
 
52.2252.2852.77  X    
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190044.89
  
 SB
 
42.16 SB44.89 SB43.07  X    
3Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM36.08
  
 SB
 
33.67 SB33.85 SB36.08 SB34.58    
4Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF35.10
  
 SB
 
33.2533.8235.10 SB34.05    
5Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 32.53
  
 SB
 
25.04 SB31.09 SB30.7532.53 SB    
6Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM32.05
  
 PB
 
29.6031.18 SB30.7232.05 PB    
7Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja29.50
  
 PB
 
  X  X29.50 PB  X    
8Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF29.05
  
 PB
 
29.05 PB28.76  X  X    
9Stefan SchmidtStefan Schmidt ('77)Aarhus Fremad20.89
  
 SB
 
19.71 SB20.89 SB18.56     
10Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM14.97
  
 PB
 
  X  X14.97 PB  X    
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190053.96
  
 
 
52.9153.9651.75  X    
2Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF52.81
  
 
 
49.3749.96  X52.81    
3Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM52.78
  
 
 
51.36  X52.7852.60    
4Diego Marcano-GonzalesDiego Marcano-Gonzales ('92)Sparta / ESP47.27
  
 
 
  X45.4647.2746.23    
5Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM41.41
  
 SB
 
  X  X41.41 SB  X    
6Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF33.37
  
 SB
 
  X32.04 SB29.5733.37 SB    
7Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja31.51
  
 SB
 
27.25 SB30.77 SB31.12 SB31.51 SB    
8Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 26.52
  
 PB
 
23.41 PB26.52 PB26.29  X    
9Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad14.03
  
 PB
 
14.03 PB       
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta69.73
  
 PB
 
69.73 PB66.9464.6963.07    
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190063.16
  
 
 
63.1662.0362.94  X    
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM52.24
  
 
 
51.9652.2447.9249.16    
4Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM50.25
  
 PB
 
48.2650.25 PB44.2949.35    
5Waldemar SvejstrupWaldemar Svejstrup ('97)Frederiksberg IF49.72
  
 SB
 
48.3449.13 SB48.5149.72 SB    
6Rasmus Hjorth-ChristensenRasmus Hjorth-Christensen ('95)Odense Atletik 45.46
  
 PB
 
45.46 PB42.2544.7540.59    
7Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF39.89
  
 PB
 
39.89 PB36.9839.8435.54    
8Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja38.40
  
 
 
37.5338.4032.9237.28    
9Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM33.28
  
 
 
31.0032.2033.2831.97    
10Stefan SchmidtStefan Schmidt ('77)Aarhus Fremad25.05
  
 SB
 
  X  X25.05 SB  X    
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  40.00
  
 DM 1
  Jakub Sikorski, Kojo Musah, Simon Hansen, Steffen Udengaard Knudsen
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  40.31
  
 DM 2
  Jacob Hvorup, Frederik Schou-Nielsen, Tobias Gorgone Larsen, Tazana Kamanga-Dyrbak
3Greve Atletik Greve Atletik  42.18
  
 
  Frankly Dadey, Peter Andersson, Frederik Andersson, Kasper Andersson
4Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  42.91
  
 DM 3
  Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza, Rasmus Overgaard Madsen, Daniel K. Pedersen
5Kolding Kfum Atletik Og Motion Kolding Kfum Atletik Og Motion  43.14
  
 
  Victor Kiplagat Kondrup, Mads Lunø, William Asklund, Søren A. Nørgaard
6Aalborg Atletik & Motion Aalborg Atletik & Motion  43.79
  
 DM 4
  Jakob Holt Jensen, Jacob Aagaard Jensen, Sebastian Sund Frandsen, Mark Drongesen
Finale B
1Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  44.08
  
 DM 1
  Magnus Askov-Hansen, Emil Grovn, Sebastian Kordt Lassen, Jacob Moos Larsen
2Skive A.M. Skive A.M.  44.37
  
 DM 2
  Niklas Haupt, Jakob Rose Hansen, Noah Birk Meissner, Emil Mader Kjær
3Odense Atletik - O.G.F. Odense Atletik - O.G.F.  47.08
  
 DM 3
  Henrik Johansen, Toke Staub Jørgensen, Christian Blom Nass, Toke Toft Musabula Nielsen
4Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  48.52
  
 DM 4
  William Burchardt Egendal, Jacob Qvist Jensen, Harry Thiruchelvam, Bjørn Baunwall
5Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  48.95
  
 DM 5
  Simon Larsen, Andreas Tissier, Lasse Holm Jensen, Sune Madsen
Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  DQ
  
 
  Jesse Lasquite, Jonathan Kure, August Østergaard, Lukas Medina Sørensen
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  3:17.32
  
 DM 1
  Nicolai Trock Hartling, Tobias Gorgone Larsen, Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen
2Greve Atletik Greve Atletik  3:18.46
  
 
  Frederik Andersson, Kasper Andersson, Tobias Andersson, Mathias Astrup
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  3:18.79
  
 DM 2
  Jeppe Ege Nielsen, Martin Johansen, Torúr Mortensen, Benjamin Lobo Vedel
4Aalborg Atletik & Motion Aalborg Atletik & Motion  3:28.97
  
 DM 3
  Asger Østerby, Carl August Allerød, Klaus Præst Jaqué, Jacob Aagaard Jensen
5Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  3:35.77
  
 DM 4
  Christian Daniel Nørskov, Casper Spure Pedersen, Tobias Roed Garza, Magnus Dewett
6Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  3:36.44
  
 
  Tobias Feldborg Nielsen, Jakob Remontius, Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
7Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  3:42.80
  
 DM 5
  Emil Grovn, Jacob Moos Larsen, Yousef Bellouch, Mathias Lundkvist
Finale B
1Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  3:33.43
  
 DM 1
  Neloo Falck, Jonathan Kure, August Østergaard, Jonathan M. Adamsen
2Odense Atletik - O.G.F. Odense Atletik - O.G.F.  3:42.08
  
 DM 2
  Henrik Johansen, Peter Gerner Ejersbo, Christian Blom Nass, Toke Toft Musabula Nielsen
3Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  3:42.19
  
 DM 3
  Thomas Søholm Larsen, Rasmus Mouridsen, Emil Hviid Pedersen, Samuel Ettrup Larsen
4Skive A.M. Skive A.M.  3:46.56
  
 DM 4
  Noah Birk Meissner, Jakob Rose Hansen, Niklas Haupt, Cornelius Birk Meissner
5Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  3:50.03
  
 DM 5
  Jacob Qvist Jensen, Peter Christian Mølbak, Bjørn Baunwall, Harry Thiruchelvam
K 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.69
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta12.09
  
 
3Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.41
  
 PB
4Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.55
  
 
5Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.60
  
 
6Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad12.68
  
 PB
7Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.90
  
 
8Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.07
  
 
K 100 m extra    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.32
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.32
  
 PB
3Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190012.98
  
 SB
4Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad13.23
  
 PB
5Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM13.95
  
 
K 200 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF24.15
  
 SB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM25.19
  
 
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja25.20
  
 PB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.24
  
 
5Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF25.25
  
 
6Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190025.92
  
 SB
7Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)Aarhus Fremad / SWE28.08
  
 SB
8Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM29.40
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta55.62
  
 
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190055.71
  
 
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF58.87
  
 
4Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad58.98
  
 PB
5Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:00.93
  
 
6Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF1:02.30
  
 
7Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:04.68
  
 PB
8Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:05.00
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:11.46
  
 
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:12.24
  
 
3Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad2:12.85
  
 PB
4Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Aarhus 19002:14.06
  
 SB
5Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:16.43
  
 
6Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:17.07
  
 SB
7Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:20.92
  
 PB
8Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:30.80
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:21.22
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:29.90
  
 
3Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM4:57.12
  
 
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF4:59.70
  
 SB
5Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja5:03.91
  
 PB
6Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad5:04.72
  
 SB
7Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF5:21.91
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta17:32.24
  
 
2Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190017:43.08
  
 PB
3Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:48.36
  
 
4Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM18:00.99
  
 PB
5Emily Greve SomersetEmily Greve Somerset ('98)Aalborg AM18:13.71
  
 PB
6Tine ØstergaardTine Østergaard KIF18:15.70
  
 PB
7Gina HvalGina Hval ('99)Frederiksberg IF19:33.47
  
 PB
8Stine K MadsenStine K Madsen ('79)Randers Freja23:43.17
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.48
  
 
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.31
  
 
3Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF15.85
  
 SB
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM16.02
  
 PB
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190016.43
  
 
6Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja19.63
  
 PB
7Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)Aarhus Fremad20.70
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190058.56
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta59.33
  
 
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja59.75
  
 PB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:10.56
  
 PB
5Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF1:13.59
  
 PB
6Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF1:15.36
  
 PB
7Stine SjøholtstrandStine Sjøholtstrand ('88)AGF Atletik1:22.68
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.73
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70 =SB
  O
1.73 SB
XXO
1.75
XXX
 
2Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.60
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60 PB
  O
     
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.60
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =SB
  O
1.55 SB
 XO
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
  
4Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
     
5Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF1.55
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.60
  X
   
6Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
7Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
    
8Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
     
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta3.93
  
 
 
3.73
 XO
3.93
  O
4.03
XXX
     
2Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.43
  
 
 
3.13
  O
3.23
 XO
3.33
  O
3.43
  O
3.63
XXX
   
3Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.33
  
 PB
 
3.03
  O
3.13
  O
3.23
  O
3.33 PB
  O
3.43
XXX
   
4Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.03
  
 
 
2.83
  O
2.93
  O
3.03
 XO
3.13
XXX
    
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.73
  
 
 
2.73
  O
2.83
XXX
      
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.53
  
 PB
 
2.33
  O
2.43
  O
2.53 PB
  O
2.63
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.90
+2.0
  
 
 
5.90
 2.0
5.70
 0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
    
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.90
+0.6
  
 PB
 
5.56
 1.6
  X
 0.0
5.90 PB
 0.6
  X
 0.0
    
3Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 19005.55
+0.5
  
 
 
5.35
 2.8
5.31
 0.8
5.18
 0.0
5.55
 0.5
    
4Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF5.45
+1.8
  
 
 
4.96
 0.5
  X
 0.0
5.24
 0.6
5.45
 1.8
    
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.26 w
+2.1
  
 
 
5.26
 2.1
5.12
 0.0
5.03
 0.0
  X
 0.0
    
6Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad5.25
0.0
  
 PB
 
5.09 PB
 0.6
5.25 PB
 0.0
5.11
 0.8
5.19
 1.4
    
7Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.16
+0.9
  
 
 
5.16
 0.9
4.99
 0.0
5.14
 0.0
5.12
 -0.1
    
8Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM4.42
-0.5
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.42
 -0.5
4.17
 0.0
    
K Trespring     

Finale A

Finale
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF12.50
+0.1
  
 PB
 
12.12
 2.3
12.01
 1.3
12.23 PB
 0.0
12.50 PB
 0.1
    
2Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.49
+1.1
  
 
 
12.49
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.17
-0.6
  
 PB
 
11.78
 1.7
12.07
 1.5
12.17 PB
 -0.6
     
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.21
0.0
  
 
 
11.20
 1.9
11.21
 0.0
      
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM10.42
+1.0
  
 
 
10.42
 1.0
10.35
 1.2
10.20
 0.0
  X
 0.0
    
6Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM9.97
0.0
  
 PB
 
9.43 PB
 0.0
9.97 PB
 0.0
9.85
 0.0
     
7Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja8.67
+0.8
  
 PB
 
8.50 PB
 1.7
8.67 PB
 0.8
8.59
 1.2
     
8Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)Aarhus Fremad8.11
+0.3
  
 SB
 
7.54 SB
 1.4
8.11 SB
 0.3
      
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.93
  
 
 
12.6212.9413.9313.60    
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190011.91
  
 SB
 
  X11.53 SB11.89 SB11.91 SB    
3Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF10.49
  
 SB
 
9.6210.49 SB  X  X    
4Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.45
  
 
 
8.699.4810.459.67    
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF9.90
  
 
 
9.877.989.909.75    
6Sofie MøllerSofie Møller ('99)Aarhus Fremad8.77
  
 PB
 
8.57 PB7.798.63 PB8.77 PB    
7Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.18
  
 PB
 
  X8.16 PB8.18 PB7.88    
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.12
  
 PB
 
8.12 PB  X7.307.17    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta57.41
  
 
 
57.4156.7155.2355.12    
2Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF35.69
  
 PB
 
  X35.69 PB33.9033.90    
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF34.38
  
 PB
 
29.0331.9231.5534.38 PB    
4Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190033.16
  
 PB
 
31.25 SB33.16 PB  X  X    
5Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM33.14
  
 
 
32.09  X33.1033.14    
6Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja27.77
  
 SB
 
  X24.82 SB  X27.77 SB    
7Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM23.32
  
 SB
 
21.64 SB23.32 SB  X     
8Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)Aarhus Fremad / SWE11.80
  
 PB
 
11.80 PB       
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta69.58
  
NR NU23R DUR-22 PB
 
63.8469.58 NR NU23R PB65.35  X    
2Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190042.88
  
 PB
 
40.3642.88 PB  X41.28    
3Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM37.30
  
 SB
 
  X37.30 SB36.58  X    
4Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM35.63
  
 
 
27.03  X  X35.63    
5Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF35.40
  
 PB
 
  X33.08 PB35.40 PB  X    
6Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF35.12
  
 PB
 
34.72 PB35.12 PB32.5334.44    
7Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja22.10
  
 PB
 
16.01 SB16.72 SB  X22.10 PB    
8Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad12.61
  
 PB
 
  X11.00 SB12.61 PB     
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM43.23
  
 SB
 
41.16 SB37.5042.13 SB43.23 SB    
2Julia TölleJulia Tölle Frederiksberg IF38.60
  
 PB
 
37.24 PB38.60 PB37.20  X    
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190034.98
  
 PB
 
29.9233.6433.3934.98 PB    
4Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja33.50
  
 PB
 
26.27 SB26.53 SB33.50 PB29.52    
5Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta31.63
  
 
 
  X  X  X31.63    
6Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF30.53
  
 SB
 
27.34 SB30.53 SB28.2526.24    
7Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM29.59
  
 SB
 
29.59 SB  X  X  X    
8Sofie MøllerSofie Møller ('99)Aarhus Fremad24.89
  
 PB
 
22.02 SB24.89 PB17.0618.50    
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  46.20
  
 DM 1
  Anne Sofie Kirkegaard, Astrid Glenner-Frandsen, Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  47.16
  
 DM 2
  Sophie Roessler, Mathilde U. Kramer, Mathilde Heltbech, Camilla Høgh Sørensen
3Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  47.26
  
 DM 3
  Annette Juma Nielsen, Rebekka Hillingsø, Celina Hagihara, Alma Søby Witt
4Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  47.88
  
 DM 4
  Emma Molte Korsgaard Schmidt, Terese Salling Hansen, Sara Slott Petersen, Isabell Paprotny
5Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  50.28
  
 DM 5
  Maiken Larsen, Marie Qvist Jensen, Laura Kathrine Kornum, Lovisa Johansson Sjödin
6Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  50.76
  
 DM 6
  Mille Johanson, Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch, Amanda Sondrup Henriques
7Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  51.27
  
 DM 7
  Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard, Ida B Nielsen, Anne Bonderup Andersen
8Skive A.M. Skive A.M.  53.36
  
 DM 8
  Sarah Kristensen, Julie Hesselvig, Malene Fisker, Nanna Tveen Høgsberg
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  3:44.03
  
 DM 1
  Annemarie Nissen, Marie Falkebo Jensen, Olivia Thorsgaard, Anne Sofie Kirkegaard
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  3:52.22
  
 DM 2
  Ida Marie Hartmann, Emma Kiplagat Kondrup, Martha Danneskjold Rasmussen, Sara Slott Petersen
3Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  3:57.58
  
 DM 3
  Rebekka Hillingsø, Anna Krab Scheibelein, Katrine Lund, Louise Jørgensen
4Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  4:10.51
  
 DM 4
  Amanda Sondrup Henriques, Kristine Skifter Bitsch, Lærke Blaabjerg Pedersen, Lærke F. Thygesen
5Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  4:10.91
  
 DM 5
  Signe Lehmann, Mille B. Olesen, Ida Jørgensen, Laura G. Andersen
6Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  4:16.14
  
 DM 6
  Marie Qvist Jensen, Laura Kathrine Kornum, Lovisa Johansson Sjödin, Helene Svane
7FIF atletik og motion FIF atletik og motion  4:17.20
  
 DM 7
  Sofie Tidsvilde, Mathilde Heltbech, Nikoline L. Laursen, Cecilie Biltoft-Jensen
8Skive A.M. Skive A.M.  4:33.50
  
 DM 8
  Julie Hesselvig, Pil Vilstrup Cunningham, Signe Risvig, Katrine Risvig

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3