Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: DM ungdom 11‐12.9.2021
Hvidovre Stadion

M22 100 m    
11.9. Vind: +0.8

Finale A

Finale
11.9.Vind: +0.8
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.55
  
 PB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.70
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.70
  
 SB
4Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik10.74
  
 PB
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.84
  
 
6Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 190010.92
  
 PB
7Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta11.14
  
 =PB
Indledende heats11.9.
Indledende 1
11.9. Vind: +1.1
11.9.Vind: +1.1
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.72
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.74
  
 
3Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik10.86
  
 PB
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.18
  
 
5Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.84
  
 
6William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 11.92
  
 PB
Indledende 2
11.9. Vind: +1.9
11.9.Vind: +1.9
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.74
  
 
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.78
  
 
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 190011.00
  
 PB
4Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta11.14
  
 PB
5Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.40
  
 SB
M22 200 m    
12.9. Vind: +2.4

Finale A

Finale
12.9.Vind: +2.4
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik21.61 w
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 21.97 w
  
 
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.97 w
  
 
4Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik22.08 w
  
 
5Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik22.48 w
  
 
6Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM23.06 w
  
 
7William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 23.88 w
  
 
M22 400 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik50.96
  
 
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 53.87
  
 
3Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM54.40
  
 
M22 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 2:00.48
  
 PB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:00.83
  
 
3Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:07.24
  
 
M22 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:00.69
  
 
2Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)THS4:10.52
  
 PB
3Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM4:11.10
  
 
4Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:14.07
  
 
5Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:21.70
  
 
6Malthe PoulsenMalthe Poulsen Blovstrød Løverne4:33.23
  
 SB
7Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:37.26
  
 SB
M22 5000 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Albert FrydensbergAlbert Frydensberg ('01)BAC15:46.15
  
 PB
2Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)THS15:58.00
  
 PB
3Malthe PoulsenMalthe Poulsen Blovstrød Løverne17:16.19
  
 PB
4Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 190017:34.80
  
 PB
5Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 18:45.83
  
  K 1 Mixed competition
M22 3000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19009:52.06
  
 
2Malthe PoulsenMalthe Poulsen Blovstrød Løverne10:42.47
  
 PB
M22 110 m hæk    
12.9. Vind: +1.7

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.7
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.81
  
 PB
M22 400 m hæk    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM1:03.86
  
 SB
M22 Højdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.92
  
 
 
1.81
  O
1.88
  O
1.92
  O
1.95
XXX
    
M22 Stangspring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.70
  
 SB
 
4.30
  O
4.50 SB
  O
4.60 SB
XXO
4.70 SB
 XO
4.80
XXX
   
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM4.00
  
 PB
 
3.60 =SB
  O
3.70 SB
 XO
3.80 SB
  O
3.90 PB
XXO
4.00 PB
 XO
4.10
XXr
  
3Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.80
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
 XO
3.90
XXX
    
M22 Længdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.13 w
+2.2
  
 
 
7.13
 2.2
5.23
 1.7
6.92
 1.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
M22 Kuglestød 7.26 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.44
  
 
 
  X  X12.8013.44  X  X  
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.76
  
 PB
 
11.4412.22 PB11.7311.4111.9712.76 PB  
3Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia11.68
  
 PB
 
11.68 PB10.81  X11.3111.6511.51  
4Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM11.37
  
 PB
 
10.1510.93 SB10.6910.94 SB11.34 PB11.37 PB  
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.34
  
 
 
9.9710.349.95  X  X  X  
M22 Diskoskast 2.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM40.98
  
 
 
39.8640.6940.80  X  X40.98  
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM33.51
  
 PB
 
33.51 PB32.5332.63  X  X30.94  
3Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM31.12
  
 
 
  X  X29.0930.2430.3831.12  
4Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM29.02
  
 
 
29.0228.40  X26.39  X  X  
M22 Hammerkast 7.26 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM59.20
  
 
 
57.20  X  X57.17  X59.20  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK56.53
  
 
 
54.0852.4552.12  X52.5156.53  
3Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia54.85
  
 PB
 
  X51.91  X54.85 PB52.5451.49  
4Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF52.50
  
 
 
52.50  X  X  X  X  X  
5Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM48.69
  
 
 
  X46.1945.8147.0448.69  X  
6Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM34.39
  
 
 
33.8432.3633.5234.39  X  X  
M22 Spydkast 800 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM48.37
  
 
 
48.37  X  –  –  –  –  
2Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM37.98
  
 PB
 
37.77 PB  X35.2437.98 PB  X  X  
M22 3000 m kapgang    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF14:22.21
  
 PB
M22 4 x 400 m stafet    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  3:33.17
  
 
  Oswald Carstensen, Andreas Christoffersen, Bertram Costa, Nikolaj Grønbech
2Bragdið Bragdið  3:40.50
  
 
  Sveinur Silvurstein, Leon Johannesen, Andreas Bjarnastein Antoft, Jónas Gunnleivsson Isaksen
K22 100 m    
11.9. Vind: +1.5

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.5
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM12.21
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.59
  
 
3Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta12.67
  
 SB
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.89
  
 
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið13.02
  
 PB
6Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan13.27
  
 PB
7Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7713.32
  
 
K22 200 m    
12.9. Vind: +1.2

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.2
1Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF25.18
  
 
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.48
  
 SB
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið26.57
  
 SB
4Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM27.00
  
 PB
5Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7727.72
  
 PB
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta28.09
  
 PB
7Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM29.23
  
 
K22 400 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.61
  
 
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta1:00.16
  
 PB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta1:03.65
  
 =PB
K22 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:17.86
  
 
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:18.86
  
 
3Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF2:39.64
  
 SB
4Sofie ØrskovSofie Ørskov ('01)KIF3:04.44
  
 PB
K22 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF5:23.48
  
 
2Sofie ØrskovSofie Ørskov ('01)KIF6:15.43
  
 PB
K22 3000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF12:53.02
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
12.9. Vind: +1.9

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.9
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.68
  
 SB
2Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.68
  
 =SB
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190016.99
  
 
K22 400 m hæk    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:09.94
  
 PB
K22 Højdespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.58
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
XXX
    
K22 Stangspring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.30
  
 SB
 
3.00 SB
  O
3.10 SB
  O
3.20 SB
  O
3.30 SB
XXO
3.40
XXX
   
2Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.20
  
 SB
 
3.00
XXO
3.10 SB
XXO
3.20 SB
  O
3.30
XXX
    
3Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.20
  
 =SB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20 =SB
 XO
3.30
XXX
  
K22 Længdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.65
+1.5
  
 
 
5.64
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
5.65
 1.5
5.40
 1.7
5.63
 1.7
  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.54
+0.6
  
 
 
5.07
 1.5
5.54
 0.6
5.42
 1.4
5.36
 1.1
5.49
 2.6
5.46
 2.3
  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.45 w
+2.5
  
 
 
5.00
 2.2
5.19
 1.6
5.45
 2.5
5.38
 2.4
5.29
 2.4
5.35
 2.6
  
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.89 w
+2.9
  
 
 
4.37
 0.4
4.50
 1.6
4.50
 1.2
4.40
 3.6
4.89
 2.9
4.76
 2.5
  
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið4.87
+1.7
  
 SB
 
4.54
 2.0
4.87
 2.7
4.79
 3.3
4.87 SB
 1.7
  X
 0.0
4.78
 2.5
  
6Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.85
+2.0
  
 
 
4.45
 0.7
4.45
 1.3
4.64
 2.3
4.85
 2.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
7Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK774.74
+0.9
  
 
 
3.94
 1.8
4.74
 0.9
  X
 0.0
4.30
 1.5
4.65
 1.7
4.59
 1.7
  
8Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan4.57 w
+2.3
  
 
 
4.54
 2.9
4.32
 2.1
4.57
 2.3
  X
 0.0
4.49
 1.2
4.54
 2.6
  
K22 Trespring     
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið10.86
+1.6
  
 
 
10.33
 2.3
9.38
 1.0
  X
 0.0
10.52
 1.9
10.86
 1.6
10.83
 1.4
  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.03
  
 SB
 
11.03 SB10.8610.66  –  –  –  
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.59
  
 
 
9.59  X9.53  –  –  –  
K22 Diskoskast 1.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM48.11
  
 
 
  X48.11  –  –  –  –  
2Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM29.42
  
 PB
 
29.42 PB  X28.2924.53  X  X  
K22 Hammerkast 4.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta67.41
  
 
 
63.25  X  X  X67.41  X  
2Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 61.08
  
 
 
59.0857.18  X  X59.5961.08  
3Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM45.30
  
 SB
 
44.02 SB45.11 SB45.30 SB42.5044.15  X  
4Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190042.39
  
 
 
39.8840.3638.6542.39  X40.22  
K22 Spydkast 600 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta43.89
  
 
 
43.68  X41.1143.89  X41.73  
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM41.59
  
 
 
41.5941.5038.5840.2738.3839.64  
3Silja Vinga AhlstrømSilja Vinga Ahlstrøm Aalborg Øst RRC21.92
  
 PB
 
21.10 PB20.8320.1321.76 PB21.92 PB21.72  
K22 4 x 100 m stafet    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  48.54
  
 
  Ida Beiter Bomme, Betty Marie Ramsgaard Jensen, Anna Øbakke Lange, Louise Bach Moore
2Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  50.23
  
 
  Nanna Grubert, Filippa Roug, Stine Baandrup Tindbæk, Ashley Gnanogoh
3Bragdið Bragdið  52.11
  
 
  Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar, Margit Weihe Fríðmundsdóttir, Bjørg Jensen
4Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  53.44
  
 
  Freja Alvina Thostrup, Caroline Ringhofer, Katarina Jørgensen, Beatrice Kristensen
5Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  53.85
  
 
  Pauline Bennett Thorup, Thea Lei Hansgaard, Amalie Nymann Thomsen, Ida Hørdum Nielsen
6Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  54.41
  
 
  Mathilde Fogh, Cecilie Lindgaard Jensen, Lærke F. Thygesen, Lærke Blaabjerg Pedersen
7Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  55.61
  
 
  Mette Klausen, Katrine Vad, Christine Kjestrup Jørgensen, Olivia Vilstrup Roien
K22 4 x 400 m stafet    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  4:09.14
  
 
  Anna Øbakke Lange, Louise Bach Moore, Liv Nedergaard, Olivia Thorsgaard
2Bragdið Bragdið  4:28.61
  
 
  Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Arina Ludvig Michelsen, Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar, Margit Weihe Fríðmundsdóttir
D19 100 m    
11.9. Vind: +1.3

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.3
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.77
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.05
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.18
  
 
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.32
  
 PB
5Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.32
  
 PB
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.37
  
 
7Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.37
  
 
8Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.65
  
 PB
Indledende heats11.9.
Indledende 1
11.9. Vind: +0.5
11.9.Vind: +0.5
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.21
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.25
  
 
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.42
  
 PB
4August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF11.77
  
 PB
5Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið11.89
  
 PB
6Khaled ChahrourKhaled Chahrour ('03)AGF Atletik12.04
  
 
Indledende 2
11.9. Vind: +1.1
11.9.Vind: +1.1
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.97
  
 
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.35
  
 SB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.39
  
 
4Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.41
  
 PB
5Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.73
  
 SB
6Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.03
  
 
D19 200 m    
12.9. Vind: +1.4

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.4
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta23.23
  
 PB
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið24.08
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið24.31
  
 PB
4Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190024.37
  
 SB
5Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM26.50
  
 PB
6Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF27.00
  
 PB
Finale B
12.9. Vind: +2.6
12.9.Vind: +2.6
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.61 w
  
 
2Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF21.66 w
  
 
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik22.68 w
  
 
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 22.96 w
  
 
5Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190023.07 w
  
 
7Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan23.44 w
  
 
8August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF23.72 w
  
 
10Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið24.13 w
  
 
D19 400 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
6Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 53.69
  
 SB
8Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið54.79
  
 
9Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM1:01.23
  
 PB
Finale B
11.9.
11.9.
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF50.35
  
 PB
2Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190051.09
  
 
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF52.16
  
 PB
4Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið52.72
  
 
5Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.74
  
 SB
7Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas53.87
  
 
D19 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta2:00.31
  
 
2Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas2:01.16
  
 
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM2:02.14
  
 
4Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF2:02.56
  
 
5Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 2:04.14
  
 
6Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik2:04.50
  
 
7Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)IK Hellas2:06.58
  
 PB
8Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:08.12
  
 
9Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 2:08.27
  
 
10Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:12.22
  
 
D19 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:03.66
  
 PB
2Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:04.02
  
 
3Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK774:05.14
  
 PB
4Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas4:10.40
  
 PB
5Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta4:10.55
  
 
6Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:20.42
  
 PB
7Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:21.69
  
 SB
8Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 19004:33.57
  
 PB
9Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:34.75
  
 PB
10Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 4:39.43
  
 PB
D19 5000 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7715:13.38
  
 PB
2Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:15.24
  
 PB
3Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta15:58.57
  
 
4Jakob FriskJakob Frisk ('03)BAC16:54.00
  
 PB
5Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 190016:56.90
  
 PB
6Nils Christian GregersNils Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 17:10.22
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
12.9. Vind: +2.1

Finale A

Finale
12.9.Vind: +2.1
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.68 w
  
 
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF14.77 w
  
 
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC14.89 w
  
 
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja15.09 w
  
 
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.16 w
  
 
6Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA15.67 w
  
 
7Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið17.10 w
  
 
8Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF19.12 w
  
 
D19 400 m hæk    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM56.02
  
 PB
2Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA58.04
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:02.46
  
 
D19 Højdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.78
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.78
XXO
1.81
XXX
    
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM NH
  
 
 
1.70
XXX
       
D19 Stangspring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.50
  
 
 
4.30
  O
4.50
  O
4.70
  r
     
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta3.90
  
 
 
3.60
 XO
3.70
  O
3.90
 XO
4.00
  r
    
3Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 3.70
  
 PB
 
3.40
  O
3.60
  O
3.70 PB
  O
3.80
XXX
    
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM NH
  
 
 
3.00
  r
       
D19 Længdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.52
+1.8
  
 
 
6.36
 1.6
  X
 0.0
  X
 0.0
6.52
 1.8
6.49
 1.5
6.41
 2.0
  
2Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC6.35 w
+2.1
  
 
 
6.35
 2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
6.04
 1.6
5.71
 1.9
5.79
 2.7
  
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.33
+1.0
  
 
 
5.93
 1.6
  X
 0.0
6.02
 3.2
6.16
 3.2
  X
 0.0
6.33
 1.0
  
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.08
+1.3
  
 
 
5.91
 1.8
5.42
 1.7
6.08
 1.3
5.44
 1.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  
5Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM4.64
+2.0
  
 
 
  X
 0.0
4.59
 0.8
4.43
 1.9
4.34
 0.5
4.57
 2.2
4.64
 2.0
  
D19 Trespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan13.18
+1.5
  
 
 
13.18
 1.5
  X
 0.0
13.14
 1.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF11.67
+1.4
  
 PB
 
11.37
 2.8
11.58
 0.7
11.67 PB
 1.4
11.57
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta NM
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.98
  
 
 
12.4713.9812.6613.4613.38  X  
2Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA13.92
  
 
 
13.5613.6013.89  X13.5913.92  
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.47
  
 
 
13.1113.1713.1213.47  –  –  
4Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.97
  
 
 
12.9712.5812.7312.54  X12.27  
5Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.39
  
 
 
12.3912.3312.12  –  –  –  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA41.63
  
 SB
 
41.63 SB32.8637.1335.1235.6541.23  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.83
  
 
 
38.83  X35.8537.6438.43  X  
3Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM38.53
  
 
 
37.8238.53  X36.56  X  X  
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta38.36
  
 
 
  X38.36  X  X  X38.02  
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik37.02
  
 SB
 
32.2536.6325.0626.7737.02 SB  X  
6Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC35.53
  
 
 
35.53  X32.00  X  X34.12  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM60.86
  
 
 
59.87  X  X60.86  X60.76  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 49.68
  
 
 
  X49.1449.6845.7647.88  X  
D19 Spydkast 800 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190062.93
  
 
 
62.88  X  X61.4262.93  X  
2Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA61.82
  
 PB
 
50.0750.9051.1455.7754.0161.82 PB  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta58.99
  
 
 
  –  –53.99  X57.0658.99  
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM55.38
  
 
 
55.3853.2154.2552.6451.9355.19  
5Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja43.23
  
 
 
37.4643.2336.9839.4737.6939.64  
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta41.91
  
 
 
39.1640.2541.9140.0437.6240.14  
D19 4 x 100 m stafet    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  44.44
  
 
  Adam Sandbjerg Lind, Malte Dam Korsbjerg, Sofus Ingemann Harmsen, Jeppe Ege Nielsen
2Bragdið Bragdið  45.03
  
 
  Sveinur Silvurstein, Jónas Gunnleivsson Isaksen, Andreas Bjarnastein Antoft, Tummas Sjóvará
D19 4 x 400 m stafet    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  3:35.05
  
 
  Tobias Feldborg Nielsen, Rasmus Jæger, Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
P19 100 m    
11.9. Vind: +1.2

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.2
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.15
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.25
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.68
  
 PB
4Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC12.99
  
 
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.26
  
 PB
6Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið13.50
  
 PB
7Freja Alvina ThostrupFreja Alvina Thostrup ('02)Hvidovre AM13.70
  
 
P19 200 m    
12.9. Vind: +2.6

Finale A

Finale
12.9.Vind: +2.6
1Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta24.86 w
  
 
2Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik25.71 w
  
 
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 25.86 w
  
 
4Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC27.19 w
  
 
5Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM27.79 w
  
 
6Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið28.19 w
  
 
7Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.30 w
  
 
P19 400 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190055.24
  
 
2Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik57.98
  
 
3Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta58.93
  
 
4Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:00.30
  
 
5Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:01.18
  
 
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:01.78
  
 PB
7Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:02.80
  
 
P19 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:18.36
  
 
2Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:19.44
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:21.04
  
 
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:23.14
  
 SB
5Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne2:41.27
  
 SB
P19 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta4:50.46
  
 SB
2Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM4:55.80
  
 
P19 3000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne12:50.68
  
 SB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
12.9. Vind: +1.9

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.9
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik15.17
  
 
2Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM18.89
  
 PB
P19 400 m hæk    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta1:06.11
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:11.22
  
 
P19 Højdespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.68
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.65
XXO
1.68 PB
XXO
1.70
XXX
 
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
3Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK771.45
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXX
      
P19 Stangspring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.30
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  r
     
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.40
  
 SB
 
2.20 SB
  O
2.40 SB
  O
2.60
XXX
     
P19 Længdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.88 w
+2.2
  
 
 
5.84 =SB
 2.0
5.64
 1.8
5.44
 2.5
5.88
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.61 w
+4.3
  
 
 
5.61
 4.3
  X
 0.0
5.51
 2.2
5.19
 2.2
5.32
 2.6
5.52
 1.5
  
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta5.42 w
+3.5
  
 
 
5.19
 3.7
4.99
 2.1
5.08 SB
 1.4
5.42
 3.5
  X
 0.0
5.12 =PB
 1.9
  
4Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.17 w
+4.4
  
 
 
  X
 0.0
5.12
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
5.17
 4.4
4.87
 0.7
  
5Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.14 w
+3.0
  
 
 
5.01
 3.0
4.92
 1.7
5.04
 2.8
5.14
 3.0
  X
 0.0
4.88
 1.8
  
6Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK775.12 w
+3.9
  
 
 
4.65
 2.8
4.71
 2.2
4.83
 3.4
5.12
 3.9
4.93
 2.8
4.76
 1.7
  
7Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC5.01 w
+4.2
  
 
 
5.01
 4.2
  X
 0.0
4.95
 2.6
  –
 0.0
4.89
 2.5
4.93
 2.1
  
8Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.69 w
+2.5
  
 
 
4.08
 1.6
3.20
 2.9
4.65
 1.7
4.68
 1.4
  X
 0.0
4.69
 2.5
  
9Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.57 w
+2.1
  
 
 
4.57
 2.1
4.56
 2.9
4.51
 2.5
     
10Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.54
+1.5
  
 
 
4.54
 1.5
4.21
 2.8
4.41
 3.0
     
11Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM4.20 w
+4.0
  
 
 
3.50
 2.6
4.20
 4.0
3.86
 3.3
     
12Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið3.87 w
+2.3
  
 
 
3.57
 2.0
3.87
 2.3
  –
 0.0
     
13Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19003.31
+0.5
  
 
 
3.31
 0.5
1.28
 2.2
  X
 0.0
     
P19 Trespring     
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.76
+1.6
  
 PB
 
10.59 SB
 0.5
10.47
 1.8
  X
 0.0
10.54
 2.2
10.69
 2.1
10.76 PB
 1.6
  
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM9.64
+2.0
  
 
 
9.50
 0.9
  X
 0.0
9.64
 2.0
9.58
 3.2
9.25
 1.9
  –
 0.0
  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF11.34
  
 PB
 
10.9710.9511.1510.7810.9811.34 PB  
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.20
  
 
 
11.20  X  X  X  X  X  
P19 Diskoskast 1.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF38.44
  
 PB
 
38.44 PB35.89  X  X  X  X  
P19 Hammerkast 4.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta53.58
  
 
 
  X  X  X53.5851.22  X  
2Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro45.75
  
 PB
 
  X44.54 PB44.42  X45.75 PB  X  
3Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF45.40
  
 SB
 
44.21  X43.0343.8544.2345.40 SB  
P19 Spydkast 600 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan42.78
  
 PB
 
42.78 PB  X36.1838.7735.40  X  
2Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM35.90
  
 PB
 
33.3832.6030.9235.90 PB33.3234.38  
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik35.75
  
 PB
 
35.61 PB32.8035.75 PB31.4834.6435.58  
D17 100 m    
11.9. Vind: +1.7

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.7
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta10.91
  
 PB
2Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.01
  
 
3Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.11
  
 =PB
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.13
  
 
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.32
  
 PB
6Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.44
  
 
7Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.72
  
 
Indledende heats11.9.
Indledende 1
11.9. Vind: +1.0
11.9.Vind: +1.0
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.00
  
 PB
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.11
  
 PB
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.41
  
 PB
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA11.65
  
 
5Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik11.97
  
 PB
6Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 12.16
  
 PB
Indledende 2
11.9. Vind: +1.2
11.9.Vind: +1.2
1Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.13
  
 
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.33
  
 
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.61
  
 
4Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.66
  
 PB
5Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM11.96
  
 PB
6Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.62
  
 PB
Indledende 3
11.9. Vind: +1.5
11.9.Vind: +1.5
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.10
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.30
  
 PB
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.35
  
 PB
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7711.83
  
 PB
5Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190011.88
  
 PB
6Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.20
  
 
7Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK13.11
  
 
D17 200 m    
12.9. Vind: +2.9

Finale A

Finale
12.9.Vind: +2.9
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA23.46 w
  
 
8Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7723.76 w
  
 
10Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK23.97 w
  
 
11Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM24.09 w
  
 
12Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM24.63 w
  
 
13Michael Ølund LauritzenMichael Ølund Lauritzen ('04)Odense Atletik 25.35 w
  
 
Finale B
12.9. Vind: +4.2
12.9.Vind: +4.2
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja22.51 w
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 22.55 w
  
 
3Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta22.55 w
  
 
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK22.69 w
  
 
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta22.93 w
  
 
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta23.33 w
  
 
9Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF23.85 w
  
 
D17 400 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja51.08
  
 PB
6Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM53.95
  
 PB
7Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 55.49
  
 PB
Finale B
11.9.
11.9.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta50.12
  
 
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK51.23
  
 PB
4Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið51.32
  
 
5Albert NørholmAlbert Nørholm ('04)AGF Atletik52.51
  
 
8Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF55.51
  
 =PB
9Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 56.51
  
 PB
10Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM57.80
  
 
11Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK58.29
  
 PB
D17 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER2:05.67
  
 PB
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:07.22
  
 PB
3Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:08.84
  
 PB
4Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM2:09.68
  
 
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:10.53
  
 PB
6Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:22.36
  
 
Finale B
12.9.
12.9.
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM1:57.49
  
 
2Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:58.37
  
 PB
3Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF2:00.46
  
 
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:03.59
  
 
5Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:07.78
  
 
6Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:08.61
  
 
7Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:10.86
  
 
D17 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM4:05.59
  
 SB
2Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik4:06.16
  
 PB
3Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:08.45
  
 PB
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:09.28
  
 PB
5Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:09.94
  
 PB
6Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:14.94
  
 PB
7Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:17.22
  
 PB
8Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:24.33
  
 PB
9Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:25.28
  
 SB
10Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM4:28.50
  
 PB
11Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta4:31.54
  
 
D17 5000 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik15:12.26
  
 PB
2Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF18:19.08
  
 
3Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne18:33.20
  
 PB
4Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 19:35.15
  
 PB
D17 2000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne7:23.20
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
12.9. Vind: +1.7

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.7
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta14.20
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.84
  
 PB
3Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER15.04
  
 PB
4Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF18.82
  
 PB
D17 400 m hæk 84.0 cm    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja55.24
  
 PB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta56.85
  
 
3Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM57.10
  
 PB
4Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas1:02.36
  
 PB
5Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:04.24
  
 PB
6Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF1:08.91
  
 PB
D17 Højdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.89
  
 
 
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
XXO
1.89
  O
1.92
XXX
 
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.89
  
 
 
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
XXO
1.89
XXO
1.92
XXX
 
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.83
  
 PB
 
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77 SB
  O
1.80 PB
  O
1.83 PB
  O
1.86
XXX
 
4Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 1.68
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
 XO
1.71
XXX
 
5Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik1.65
  
 PB
 
1.45
XXO
1.50
  O
1.55
 XO
1.60 =PB
  O
1.65 PB
  O
1.68
XXX
  
D17 Stangspring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.10
  
 
 
3.70
 XO
3.90
  O
4.00
  O
4.10
XXO
4.30
XXX
   
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.90
  
 PB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90 PB
  O
4.00
XXX
  
3Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.00
  
 
 
3.00
 XO
3.20
XXX
      
D17 Længdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.98
+0.9
  
 
 
3.38
 1.3
6.90
 1.1
6.70
 1.0
6.86
 1.6
6.75
 1.5
6.98
 0.9
  
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.82
+1.8
  
 
 
6.68
 1.9
6.82
 1.8
5.53
 1.5
6.70
 2.3
6.57
 0.2
5.71
 1.3
  
3Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.62
+1.7
  
 
 
6.07
 1.3
  X
 0.0
6.62
 1.7
6.48
 2.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið6.47 w
+2.2
  
 
 
5.87
 2.3
6.13
 2.2
6.47
 2.2
6.18
 1.5
  X
 0.0
5.78
 1.2
  
5Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið6.29
+2.0
  
 PB
 
6.28
 2.5
5.79
 2.0
  –
 0.0
5.55
 1.1
6.29 PB
 2.0
  –
 0.0
  
6Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM6.07 w
+2.7
  
 
 
5.74
 2.3
6.07
 2.7
5.92
 2.6
5.38
 1.9
5.67
 0.6
5.92 =PB
 1.8
  
7Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER6.02
+1.8
  
 
 
5.38
 1.7
6.02
 1.8
5.73
 2.6
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
8Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik5.82 w
+2.3
  
 
 
5.26
 1.6
5.81 PB
 2.0
5.60
 1.9
5.82
 2.3
5.77
 1.9
5.79
 1.8
  
9Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.72 w
+2.2
  
 
 
5.72
 2.2
5.43
 1.2
5.57
 1.8
     
10Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta5.14
+1.4
  
 PB
 
4.69 SB
 0.9
  X
 0.0
5.14 PB
 1.4
     
11Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta4.99
+0.8
  
 SB
 
4.93 SB
 2.0
4.80
 0.6
4.99 SB
 0.8
     
12Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 4.80
+0.7
  
 
 
4.80
 0.7
4.65
 1.4
4.69
 1.3
     
D17 Trespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 12.50
+0.8
  
 PB
 
12.09 SB
 1.4
12.05
 0.9
12.24 =PB
 -0.1
12.50 PB
 0.8
12.09
 0.7
12.31
 1.0
  
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 11.27
+1.2
  
 PB
 
10.95 PB
 1.6
11.26 PB
 1.9
11.27 PB
 1.2
11.14
 0.7
10.81
 1.7
10.69
 1.8
  
3Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.57
+1.5
  
 PB
 
10.17
 1.7
10.43 PB
 2.0
10.56 PB
 1.1
10.27
 0.0
10.57 PB
 1.5
10.47
 1.4
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 16.34
  
 
 
13.9515.0115.4816.3416.20  X  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta14.51
  
 
 
14.5114.26  X14.27  X  X  
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.23
  
 
 
  X14.2313.35  X14.1713.41  
4Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja13.08
  
 
 
  X12.4312.4113.0812.6812.17  
5Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta12.13
  
 PB
 
  X12.13 PB  X  X10.9711.53  
6Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM12.10
  
 PB
 
11.56 PB11.5512.10 PB  X11.32  X  
7David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.48
  
 
 
11.0911.4811.0310.84  X11.04  
8Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM10.55
  
 
 
10.2110.55  X9.87  X9.83  
9Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190010.40
  
 PB
 
8.849.33 PB10.40 PB     
10Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik10.30
  
 
 
10.30  X  X     
D17 Diskoskast 1.5 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 53.54
  
 PB
 
  X51.93  X52.46 PB51.3153.54 PB  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik44.13
  
 PB
 
43.81 PB44.13 PB  X43.68  X40.55  
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta38.49
  
 
 
34.3537.3838.4936.18  X36.79  
4Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik37.47
  
 
 
  X  X  X37.4732.5933.71  
5Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja36.79
  
 PB
 
33.74 PB35.44 PB35.71 PB35.78 PB  X36.79 PB  
6Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM34.13
  
 PB
 
  X33.63 PB33.83 PB  X  X34.13 PB  
7David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF32.17
  
 
 
  X32.1730.1531.10  X  X  
8Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190026.34
  
 
 
  X21.2924.02  X26.34  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik55.55
  
 PB
 
  X52.3054.4955.55 PB  X  X  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta54.75
  
 
 
52.9754.7552.0652.56  X53.75  
3Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 52.02
  
 PB
 
  X50.14 PB  X50.37 PB52.02 PB  X  
4Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM49.84
  
 
 
47.89  X47.2247.0548.0749.84  
5Julius KleinJulius Klein ('04)BAC48.93
  
 PB
 
  X48.93 PB45.2346.6445.04  X  
6Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik43.10
  
 
 
  X43.10  X42.11  X  X  
7Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja43.02
  
 PB
 
41.97 PB  X  X43.02 PB  X40.87  
8Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC38.25
  
 PB
 
32.9238.25 PB35.3934.0436.6337.17  
9Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM33.55
  
 PB
 
  X  X33.55 PB     
D17 Spydkast 700 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta56.19
  
 
 
56.1953.96  X  X54.5554.66  
2Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik43.83
  
 
 
42.6039.0338.3840.6041.6043.83  
3Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190040.32
  
 
 
39.74  X40.3238.68  X35.77  
4Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik38.79
  
 
 
35.8437.8937.5738.3938.7938.69  
5Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik36.83
  
 
 
  X36.70  X32.8436.8334.21  
6Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 34.05
  
 
 
32.8631.9028.3329.3434.0532.57  
D17 4 x 100 m stafet    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  42.68
  
NU18R DUR-17 
  Vilhelm Krüger, Sofus Olivarius Vølund, Vitus Rosenkrands, Hans Christian Corlin
2Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  45.58
  
 
  Victor Coldberg, Mathias Højen, August Skytte Christensen, Daniel Bisgaard
D17 1000 m stafet    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:05.53
  
 
  Asger Pape Liboriussen, Sofus Olivarius Vølund, Vitus Rosenkrands, Vilhelm Krüger
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:08.54
  
 
  Mads Vincentsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahé
3Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  2:14.25
  
 
  Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen, Jonathan Sass Møller, Markus Dufresne
4Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  2:16.13
  
 
  Rasmus Eybye Petersen, Simon-Ronaldo Baun L Gonzales, Daniel Bisgaard, Mathias Højen
5Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  2:16.83
  
 
  Filip Emil Larsen, David Rørvig, Kasper Birk, Pedro Baptista
6Helsingør If, Atletik Helsingør If, Atletik  2:26.68
  
 
  Lucas Levring Jakobsen, Bertram Wolff Larsen, Sebastian Baan, Mikkel Panduro Johansson
7Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:27.01
  
 
  Carl Emil Bohn, Sofus Paavig, Theo Gervang, Jonathan Alfred Fensten
P17 100 m    
11.9. Vind: +1.7

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.7
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.18
  
 PB
2Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.19
  
 PB
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.56
  
 PB
4Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.66
  
 PB
5Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK12.78
  
 PB
6Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK12.82
  
 PB
7Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK12.96
  
 
8Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.07
  
 PB
Indledende heats11.9.
Indledende 1
11.9. Vind: +0.8
11.9.Vind: +0.8
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.39
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.76
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK12.93
  
 PB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.13
  
 PB
5Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.14
  
 SB
6Lærke NørbjergLærke Nørbjerg ('04)KIF16.61
  
 PB
Indledende 2
11.9. Vind: +1.7
11.9.Vind: +1.7
1Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.58
  
 
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.75
  
 PB
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK12.88
  
 PB
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK12.93
  
 PB
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik13.62
  
 PB
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF13.69
  
 PB
7Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.94
  
 
8Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM14.13
  
 SB
P17 200 m    
12.9. Vind: +3.1

Finale A

Finale
12.9.Vind: +3.1
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.63 w
  
 
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM25.73 w
  
 
3Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 28.95 w
  
 
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.42 w
  
 
5Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne30.56 w
  
 
Finale B
12.9. Vind: +2.8
12.9.Vind: +2.8
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK26.51 w
  
 
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.01 w
  
 
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK27.12 w
  
 
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.46 w
  
 
5Haddy ChamHaddy Cham ('05)Hvidovre AM27.70 w
  
 
6Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF27.79 w
  
 
7Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.86 w
  
 
8Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF28.57 w
  
 
Finale C
12.9. Vind: +2.2
12.9.Vind: +2.2
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM24.76 w
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja24.83 w
  
 
3Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik25.61 w
  
 
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta26.53 w
  
 
5Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta26.73 w
  
 
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK26.85 w
  
 
7Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja26.93 w
  
 
8Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.94 w
  
 
P17 400 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja56.35
  
 PB
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik57.00
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF59.12
  
 
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:04.80
  
 
5Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:04.94
  
 
6Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 1:05.33
  
 PB
7Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1:09.15
  
 
P17 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:19.62
  
 
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:20.46
  
 PB
3Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:21.20
  
 
4Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:26.11
  
 SB
5Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:26.41
  
 
6Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik2:29.54
  
 
7Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:30.70
  
 
8Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:33.78
  
 PB
P17 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:42.94
  
 
2Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM4:49.04
  
 PB
3Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF4:54.19
  
 SB
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM4:58.00
  
 
5Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik5:08.59
  
 
6Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:09.23
  
 
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:30.64
  
 
8Emilie HumbeyEmilie Humbey ('04)Helsingør IF5:46.49
  
 PB
P17 3000 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik9:47.20
  
 PB
2Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM10:16.88
  
 PB
3Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 10:23.33
  
 PB
4Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:54.67
  
 PB
5Kajsa Grønberg ChristensenKajsa Grønberg Christensen ('04)Blovstrød Løverne10:54.77
  
 SB
6Amanda HedemannAmanda Hedemann ('04)SG Atletik11:25.51
  
 PB
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF12:17.66
  
 
8Anna Tejs RohdeAnna Tejs Rohde ('04)Blovstrød Løverne12:42.42
  
 
P17 2000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta6:24.51
  
NR NU18R DUR-16 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:32.90
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
12.9. Vind: +2.5

Finale A

Finale
12.9.Vind: +2.5
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.38 w
  
 
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM15.07 w
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik15.24 w
  
 
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.45 w
  
 
5Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik16.74 w
  
 
6Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF17.84 w
  
 
7Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja18.78 w
  
 
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja19.48 w
  
 
P17 400 m hæk    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:00.87
  
 
2Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik1:12.11
  
 PB
3Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:12.33
  
 
4Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:12.43
  
 PB
5Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF1:16.48
  
 PB
P17 Højdespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.60
  
 =SB
 
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.60 =SB
  O
1.63
XXX
  
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.51
  
 
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
 XO
1.54
XXX
    
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
4Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.48
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
1.48 PB
  O
1.51
XXX
   
5Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.48
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
1.48 PB
 XO
1.51
XXX
   
6Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXO
1.48
 XO
1.51
XXX
    
7Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
XXO
1.51
XXX
    
8Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXX
     
P17 Stangspring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.10
  
 
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXX
   
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM3.00
  
 PB
 
2.40
  O
2.60
  O
2.80
XXO
2.90 =PB
  O
3.00 PB
  O
3.10
XXX
  
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.90
  
 
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
     
4Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.60
  
 
 
2.40
 XO
2.60
  O
2.80
XXX
     
P17 Længdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.70 w
+2.6
  
 
 
5.32
 1.4
5.41
 1.7
5.70
 2.6
5.61
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.35
+1.0
  
 
 
5.32
 2.1
5.08
 1.6
5.09
 1.8
5.19
 3.0
5.14
 0.4
5.35
 1.0
  
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.31 w
+2.3
  
 
 
4.84
 2.2
5.13
 1.6
5.03
 3.0
4.99
 1.5
5.25 PB
 1.6
5.31
 2.3
  
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.18
+2.0
  
 
 
5.03
 1.9
5.18
 2.0
5.15
 3.3
5.12
 1.2
  X
 0.0
5.04
 1.2
  
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF5.09
+1.5
  
 
 
4.88
 1.5
4.54
 2.5
4.25
 1.6
  X
 0.0
4.88
 1.1
5.09
 1.5
  
6Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.97
0.0
  
 
 
4.67
 1.8
4.50
 0.0
4.86
 2.4
4.97
 0.0
  X
 0.0
4.60
 1.4
  
8Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik4.90
+1.9
  
 SB
 
4.90 SB
 1.9
4.77
 1.1
4.64
 1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
4.82
 1.1
  
9Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.81
+0.8
  
 
 
4.81
 0.8
4.30
 1.8
  X
 0.0
     
10Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.79 w
+2.4
  
 
 
4.79
 2.4
4.59
 0.8
4.62
 1.1
     
11Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.71 w
+2.8
  
 
 
4.66
 2.1
4.62
 0.8
4.71
 2.8
     
12Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.54
+1.4
  
 PB
 
4.53 PB
 1.0
  X
 0.0
4.54 PB
 1.4
     
13Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.50
+1.9
  
 
 
4.50
 1.9
4.37
 1.1
2.05
 1.9
     
14Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.50 w
+2.4
  
 
 
4.50
 2.4
4.05
 2.1
3.74
 1.3
     
15Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.42
+2.0
  
 
 
4.42
 2.0
4.36
 1.3
4.39
 1.4
     
16Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.34
+1.9
  
 
 
3.86
 2.1
4.34
 1.9
4.09
 1.9
     
17Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 4.03 w
+2.4
  
 
 
4.03
 2.4
3.42
 2.7
3.38
 1.7
     
18Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja3.88
+1.9
  
 
 
3.78
 1.6
3.78
 0.0
3.88
 1.9
     
P17 Trespring     
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.03
+1.4
  
 
 
12.02
 1.9
11.77
 1.8
  X
 0.0
12.03
 1.4
  X
 0.0
11.88
 1.3
  
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik11.17
+1.6
  
 
 
11.15
 3.0
11.04
 2.7
10.85
 1.1
  X
 0.0
11.14
 3.1
11.17
 1.6
  
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.97
+1.4
  
 PB
 
10.64
 1.6
10.74
 2.0
10.97 PB
 1.4
10.91
 1.9
10.87
 1.8
9.32
 1.8
  
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið9.90 w
+2.2
  
 
 
9.66
 2.3
9.90
 2.2
9.84
 2.3
9.87
 2.3
9.63
 3.2
9.80
 3.6
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.38
  
 
 
12.0412.1811.9112.3812.37  X  
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.66
  
 
 
10.0111.2710.5210.8311.66  X  
3Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM11.28
  
 SB
 
10.86  X10.7010.7111.28 SB11.06  
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.90
  
 PB
 
10.68  X  X10.7410.4110.90 PB  
5Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja10.56
  
 PB
 
9.27 SB10.56 PB  X9.479.289.54  
6Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.53
  
 
 
9.969.6210.2810.539.9810.19  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF40.15
  
 PB
 
  X37.57 PB37.0936.88  X40.15 PB  
2Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM33.86
  
 
 
33.86  X  X30.8233.07  X  
3Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta30.80
  
 PB
 
28.74  X26.9430.80 PB  X28.33  
4Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 27.47
  
 PB
 
25.7422.1522.4225.4021.9427.47 PB  
5Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF25.55
  
 PB
 
  X24.91 PB24.1425.17 PB25.55 PB23.98  
6Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja19.71
  
 PB
 
16.84 PB16.1616.7216.7017.62 PB19.71 PB  
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM55.09
  
 PB
 
55.09 PB54.85  X  X  X55.03  
2Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC47.67
  
 PB
 
  X46.69 PB47.67 PB44.25  X  X  
3Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik41.91
  
 
 
38.85  X40.6939.33  X41.91  
4Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK7740.01
  
 PB
 
  X39.19 PB36.8134.4340.01 PB38.97  
5Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta36.97
  
 
 
  X  X36.97  X  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia47.20
  
 PB
 
42.9942.3342.4147.20 PB45.4647.10  
2Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM43.03
  
 PB
 
35.4836.3433.9038.5537.1643.03 PB  
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF41.61
  
 PB
 
32.3432.2635.1137.4641.61 PB36.02  
4Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF32.55
  
 
 
32.55  X30.2328.86  X  X  
5Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 31.33
  
 
 
28.4230.4229.9927.9831.3329.93  
6Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja23.18
  
 
 
23.1819.3222.3821.2021.9821.96  
7Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja20.14
  
 SB
 
  X  X20.14 SB  X19.85  X  
P17 1000 m stafet    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:19.94
  
 
  Amaya Kruse Jørgensen, Anna Pedersen, Emilie Frida Carving Voigt, Betty Marie Ramsgaard Jensen
2Holte Atletik Holte Atletik  2:27.06
  
 
  Benedicte Bjørk Pedersen, Asta Exner Jensen, Maja Tange Nordlien, Nora Grønnegaard Fischer
3Greve Atletik Greve Atletik  2:28.61
  
 
  Viola Jensen, Mathilde Steenberg, Manja Lund Jørgensen, Solvej Møller
4Haderslev Idræts-forening Haderslev Idræts-forening  2:28.92
  
 
  Camilla Urup Colstrup, Maria Hyhne Winde, Rebekka Kordon, Ida Duelund
D15 100 m    
11.9. Vind: +1.8

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.8
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.19
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.43
  
 
3Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.60
  
 
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja11.60
  
 PB
5Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja11.97
  
 
6Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik12.27
  
 PB
Indledende heats11.9.
Indledende 1
11.9. Vind: +0.4
11.9.Vind: +0.4
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.79
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.81
  
 
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.88
  
 
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.13
  
 PB
5Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA12.25
  
 PB
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190013.26
  
 PB
Indledende 2
11.9. Vind: +0.6
11.9.Vind: +0.6
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.59
  
 
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja11.76
  
 PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.03
  
 
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta12.37
  
 
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190012.82
  
 PB
6Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7713.80
  
 PB
Indledende 3
11.9. Vind: +2.9
11.9.Vind: +2.9
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.52 w
  
 
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.74 w
  
 
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja11.78 w
  
 
4Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC12.25 w
  
 
5Filip Emil LarsenFilip Emil Larsen ('06)Hvidovre AM12.63 w
  
 
6Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 190013.31 w
  
 
7Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF14.05 w
  
 
Indledende 4
11.9. Vind: +0.8
11.9.Vind: +0.8
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.58
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK11.66
  
 PB
3Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.42
  
 
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF12.59
  
 PB
5Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA12.94
  
 PB
D15 200 m    
12.9. Vind: +1.6

Finale A

Finale
12.9.Vind: +1.6
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM25.67
  
 PB
2Filip Emil LarsenFilip Emil Larsen ('06)Hvidovre AM26.06
  
 PB
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190026.60
  
 PB
4Thor V. NielsenThor V. Nielsen ('06)Aarhus 190027.22
  
 PB
5Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7728.02
  
 PB
Finale B
12.9. Vind: +2.4
12.9.Vind: +2.4
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF24.10 w
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta24.62 w
  
 
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 25.18 w
  
 
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA25.19 w
  
 
5Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF25.85 w
  
 
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190027.09 w
  
 
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF28.06 w
  
 
Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF DNFw
  
 
Finale C
12.9. Vind: +1.4
12.9.Vind: +1.4
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik23.17
  
 
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta23.34
  
 PB
3Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF23.58
  
 PB
5Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC24.12
  
 PB
6Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja24.16
  
 PB
7Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja24.26
  
 PB
8Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja24.35
  
 PB
9Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM24.42
  
 PB
D15 300 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja38.68
  
 PB
2Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM40.19
  
 PB
3Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM40.62
  
 PB
4Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 190043.56
  
 PB
Finale B
11.9.
11.9.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta36.87
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC37.92
  
 PB
3Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM37.97
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 40.19
  
 PB
5Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA40.36
  
 PB
6Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF42.56
  
 PB
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF44.96
  
 
8Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF45.15
  
 
D15 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2:21.51
  
 PB
2Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:22.22
  
 
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:23.35
  
 PB
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:25.45
  
 
5Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:25.48
  
 PB
6Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 19002:26.56
  
 PB
7Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM2:26.84
  
 PB
Finale B
12.9.
12.9.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:06.46
  
 
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:08.37
  
 
3Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta2:10.99
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:11.41
  
 PB
5Elias SkaarupElias Skaarup ('07)2:20.26
  
 
6Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:21.06
  
 PB
7Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:25.89
  
 
D15 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:24.09
  
 
2Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:24.55
  
 
3William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:24.71
  
 
4Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta4:27.28
  
 PB
5Elias SkaarupElias Skaarup ('07)4:44.52
  
 
6Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:45.11
  
 
7Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:48.66
  
 PB
8Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:48.92
  
 PB
9Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:50.21
  
 PB
10Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:50.78
  
 PB
11Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:54.14
  
 PB
12Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik5:10.75
  
 PB
D15 3000 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta9:25.87
  
 
2Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta9:26.94
  
 
3Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM10:20.48
  
 
4Thor V. NielsenThor V. Nielsen ('06)Aarhus 190010:28.27
  
 PB
5Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:28.38
  
 PB
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas10:29.14
  
 PB
7Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik10:49.56
  
 PB
8Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM11:50.18
  
 
D15 2000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19007:23.39
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM41.57
  
 PB
2David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM44.97
  
 PB
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja45.15
  
 PB
4Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF45.32
  
 PB
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta46.68
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
12.9. Vind: 0.0

Finale A

Finale
12.9.Vind: 0.0
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.28
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK14.42
  
 PB
3Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF15.30
  
 PB
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta15.45
  
 PB
5Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta16.93
  
 PB
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta17.76
  
 
D15 Højdespring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.70
  
 
 
1.70
 XO
1.80
XXX
      
2Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1.67
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
XXX
 
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.64
  
 
 
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXO
1.64
 XO
1.67
  Xr
   
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.55
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
XXX
   
5Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.50
  
 
 
1.50
  O
1.55
XXX
      
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
    
7Christian Møller JensenChristian Møller Jensen ('07)IK Olympia1.45
  
 
 
1.40
XXO
1.45
  O
1.50
XXX
     
8Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19001.35
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40
XXX
      
D15 Stangspring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3.70
  
 =PB
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70 =PB
  O
3.80
XXX
 
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.00
  
 =PB
 
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10
XXX
   
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK3.00
  
 
 
2.40
  O
2.60
  O
2.80
  O
3.00
 XO
3.10
XXX
   
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002.20
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.40
XXX
      
D15 Længdespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.66 w
+2.2
  
 
 
6.21
 1.7
6.24
 1.7
6.21
 1.4
6.49
 1.7
6.66
 2.2
6.40
 1.9
  
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta6.44
+1.3
  
 =PB
 
5.83
 0.4
6.41
 1.5
5.95
 0.9
6.44 =PB
 1.3
6.20
 0.8
4.41
 0.9
  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK6.02
+1.7
  
 =PB
 
5.75
 0.8
5.86
 1.4
5.76
 2.0
6.02 PB
 1.1
6.02 =PB
 1.7
6.02 =PB
 1.3
  
4Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 5.96
0.0
  
 PB
 
5.96 PB
 0.0
4.10
 1.5
5.20
 1.6
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
5Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.95
+1.0
  
 PB
 
5.80
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
5.95 PB
 1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
6Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK5.73
+1.0
  
 
 
5.10
 1.5
5.34
 1.9
5.41
 0.8
5.69
 1.9
5.50
 1.3
5.73
 1.0
  
7Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.54
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
5.54 PB
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
8Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19004.99
+1.0
  
 
 
4.99
 1.0
4.75
 2.1
4.92
 0.9
4.81
 0.9
  X
 0.0
4.67
 0.6
  
9Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.94
+1.4
  
 
 
4.69
 1.5
4.57
 1.4
4.68
 0.1
4.63
 0.8
4.75
 1.2
4.94
 1.4
  
10Thor V. NielsenThor V. Nielsen ('06)Aarhus 19004.60
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
4.60 PB
 1.3
4.48
 0.9
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
11Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.54
+0.5
  
 
 
3.13
 1.4
3.47
 0.6
4.54
 0.5
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
12Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.46
+1.4
  
 PB
 
4.01
 2.7
3.80
 2.0
4.46 PB
 1.4
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
13Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.21
+1.9
  
 
 
4.19
 0.7
4.13
 0.3
4.21
 1.9
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
14Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK774.20
+0.9
  
 
 
4.17
 0.9
4.20
 0.9
4.04
 1.5
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
15Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF4.09
+2.0
  
 PB
 
3.92
 3.0
  X
 0.0
4.09 PB
 2.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
16Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF3.48
+1.7
  
 
 
3.38
 0.8
3.48
 1.7
3.23
 2.2
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
D15 Trespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.26
+1.4
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
10.33
 1.7
9.58
 2.0
11.01
 2.3
11.26
 1.4
  
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 10.40
+1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
9.61
 1.9
  X
 0.0
10.40 PB
 1.2
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.74
  
 PB
 
13.43 PB13.3613.74 PB  –    
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja13.48
  
 
 
12.3812.8013.3712.6513.0313.48  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik13.11
  
 PB
 
  X  X11.72  X11.7713.11 PB  
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik12.28
  
 
 
12.28  X11.0110.89  X12.17  
5Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta12.12
  
 PB
 
10.92 PB12.12 PB11.6411.3410.94  X  
6Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.66
  
 PB
 
9.219.279.339.66 PB8.769.56  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.38
  
 
 
38.9725.0433.3429.0040.8141.38  
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM38.34
  
 
 
  X31.9938.07  X38.3436.80  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK35.63
  
 
 
34.33  X35.63  X32.7233.85  
4Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta30.84
  
 PB
 
27.97 SB30.65 PB28.5226.6130.84 PB27.12  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF38.03
  
 
 
  X38.03  X  X  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik41.85
  
 
 
40.7935.8241.85  X39.6040.76  
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM40.89
  
 PB
 
40.89 PB39.7736.7138.3737.7135.15  
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK40.06
  
 PB
 
37.5436.5537.8236.5437.3740.06 PB  
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta35.01
  
 
 
32.00  X32.1030.56  X35.01  
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190033.91
  
 PB
 
31.60 PB30.1630.81  X28.5933.91 PB  
6Thor V. NielsenThor V. Nielsen ('06)Aarhus 190033.35
  
 PB
 
27.11 PB27.69 PB31.45 PB27.4630.8133.35 PB  
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC32.91
  
 
 
32.9124.6230.3429.1532.6329.20  
D15 4 x 100 m stafet    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  47.03
  
 
  Mads Vincentsen, Anyel Weis, Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahé
2Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  47.68
  
 
  Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  48.69
  
 
  Filip Emil Larsen, Kasper Birk, David Rørvig, Pedro Baptista
4Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  51.71
  
 
  Sofus Paavig, Jonathan Alfred Fensten, Carl Emil Bohn, Theo Gervang
P15 100 m    
11.9. Vind: +1.9

Finale A

Finale
11.9.Vind: +1.9
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.29
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.39
  
 PB
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.71
  
 PB
4Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC12.98
  
 
5Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.04
  
 
6Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.15
  
 
7Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.25
  
 
Semifinale11.9.
Semi 1
11.9. Vind: +0.6
11.9.Vind: +0.6
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.41
  
 
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.73
  
 
3Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC12.96
  
 
4Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta13.26
  
 
5Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 13.27
  
 
6Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8013.34
  
 
7Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.52
  
 PB
8Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.71
  
 
Semi 2
11.9. Vind: +1.4
11.9.Vind: +1.4
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.58
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.90
  
 SB
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta12.95
  
 
4Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja13.12
  
 
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.20
  
 
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.38
  
 
7Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7713.45
  
 PB
Indledende heats11.9.
Indledende 1
11.9. Vind: +1.4
11.9.Vind: +1.4
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.27
  
 PB
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.95
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.18
  
 PB
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8013.28
  
 PB
5Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja14.18
  
 
6Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.55
  
 
7Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.75
  
 
Indledende 2
11.9. Vind: +1.4
11.9.Vind: +1.4
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.87
  
 
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 13.17
  
 
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7713.98
  
 PB
4Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM13.99
  
 
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF14.60
  
 PB
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.86
  
 
7Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.61
  
 PB
Indledende 3
11.9. Vind: +2.5
11.9.Vind: +2.5
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.78 w
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta12.88 w
  
 
3Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7713.32 w
  
 
4Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.32 w
  
 
5Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190013.36 w
  
 
6Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 14.05 w
  
 
7Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK14.18 w
  
 
8Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið14.59 w
  
 
Indledende 4
11.9. Vind: +2.1
11.9.Vind: +2.1
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC12.82 w
  
 
2Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta13.16 w
  
 
3Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF13.61 w
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.62 w
  
 
5Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 13.77 w
  
 
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.77 w
  
 
7Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF14.00 w
  
 
8Benedicte Bjørk PedersenBenedicte Bjørk Pedersen ('06)Holte Atletik14.04 w
  
 
Indledende 5
11.9. Vind: +1.8
11.9.Vind: +1.8
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.55
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.20
  
 PB
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.54
  
 
4Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM13.68
  
 PB
5Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 13.74
  
 PB
6Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja13.90
  
 PB
7Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7714.52
  
 PB
8Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik14.97
  
 PB
P15 200 m    
12.9. Vind: +2.7

Finale A

Finale
12.9.Vind: +2.7
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.41 w
  
 
2Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta26.72 w
  
 
3Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik27.15 w
  
 
4Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 27.64 w
  
 
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik27.80 w
  
 
6Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7727.93 w
  
 
7Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF28.41 w
  
 
8Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK30.59 w
  
 
Finale B
12.9. Vind: +2.8
12.9.Vind: +2.8
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190027.91 w
  
 
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF28.06 w
  
 
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190028.82 w
  
 
4Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM29.05 w
  
 
5Benedicte Bjørk PedersenBenedicte Bjørk Pedersen ('06)Holte Atletik29.19 w
  
 
6Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik29.36 w
  
 
7Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik30.86 w
  
 
8Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK31.10 w
  
 
Finale C
12.9. Vind: +1.5
12.9.Vind: +1.5
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.16
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta25.60
  
 PB
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK26.55
  
 
4Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik26.80
  
 PB
5Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik26.87
  
 
6Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF26.93
  
 PB
7Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC27.69
  
 
8Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik27.73
  
 PB
P15 300 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF44.76
  
 PB
2Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF46.60
  
 PB
3Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta46.68
  
 PB
4Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM46.82
  
 PB
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190047.72
  
 PB
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik52.80
  
 
Finale B
11.9.
11.9.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM41.69
  
 
2Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM45.17
  
 PB
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK45.19
  
 PB
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik45.84
  
 
5Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM46.10
  
 
6Katarina JørgensenKatarina Jørgensen ('06)Hvidovre AM46.88
  
 PB
7Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik1:02.76
  
 
P15 800 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK2:29.94
  
 PB
2Katarina JørgensenKatarina Jørgensen ('06)Hvidovre AM2:34.89
  
 PB
3Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF2:35.09
  
 SB
4Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:37.23
  
 SB
5Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF2:38.82
  
 PB
6Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød2:50.09
  
 
7Maja Manly KristiansenMaja Manly Kristiansen ('06)FIF Hillerød2:57.22
  
 
Finale B
12.9.
12.9.
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:22.49
  
 
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:24.77
  
 
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM2:26.98
  
 PB
4Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM2:28.87
  
 PB
5Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:30.92
  
 
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2:34.91
  
 PB
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:35.40
  
 
8Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:38.69
  
 
P15 1500 m    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:46.30
  
 PB
2Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC4:52.92
  
 PB
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 4:55.96
  
 
4Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM4:56.30
  
 PB
5Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM5:06.23
  
 PB
6Emma Lawson-SmithEmma Lawson-Smith ('07)BAC5:21.64
  
 PB
7Linea ElmgrenLinea Elmgren ('07)Blovstrød Løverne5:26.03
  
 PB
8Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:28.09
  
 PB
P15 3000 m    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:25.73
  
 PB
2Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC10:27.77
  
 PB
3Frida Elleberg MøllerFrida Elleberg Møller ('07)BAC11:22.43
  
 PB
4Emma Lawson-SmithEmma Lawson-Smith ('07)BAC11:25.13
  
 PB
5Linea ElmgrenLinea Elmgren ('07)Blovstrød Løverne11:52.01
  
 PB
P15 2000 m forh.    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC8:49.96
  
 PB
P15 300 m hæk    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik47.51
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM47.87
  
 PB
3Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM48.47
  
 PB
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM48.86
  
 
5Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK49.81
  
 PB
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC50.17
  
 
7Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190055.14
  
 PB
8Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK1:01.20
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
12.9. Vind: +3.5

Finale A

Finale
12.9.Vind: +3.5
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.46 w
  
 
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.63 w
  
 
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 12.66 w
  
 
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM12.75 w
  
 
5Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF12.75 w
  
 
6Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.12 w
  
 
7Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.29 w
  
 
8Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.44 w
  
 
Indledende heats12.9.
Indledende 1
12.9. Vind: +1.8
12.9.Vind: +1.8
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja11.97
  
 
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 12.56
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM12.77
  
 PB
4Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.44
  
 
5Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190013.68
  
 PB
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta14.16
  
 
7Mathilde Josephine PoulsenMathilde Josephine Poulsen ('07)HGATM 15.63
  
 PB
Indledende 2
12.9. Vind: +1.7
12.9.Vind: +1.7
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190012.89
  
 
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.18
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.21
  
 
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM13.52
  
 
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF15.23
  
 
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.34
  
 
Indledende 3
12.9. Vind: +1.6
12.9.Vind: +1.6
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.79
  
 PB
2Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.00
  
 PB
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8013.41
  
 
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.68
  
 PB
5Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja13.83
  
 SB
6Maja Manly KristiansenMaja Manly Kristiansen ('06)FIF Hillerød15.75
  
 PB
P15 Højdespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.59
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56 =PB
  O
1.59 PB
  O
1.62
XXX
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.59
  
 PB
 
1.41
  O
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
 XO
1.56 PB
XXO
1.59 PB
  O
1.62
XXX
 
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.59
  
 
 
1.44
 XO
1.47
 XO
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
 XO
1.62
XXX
 
3Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.59
  
 
 
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
 XO
1.56
XXO
1.59
 XO
1.62
XXX
  
5Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.56
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
  O
1.59
XXX
     
5Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.56
  
 
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXX
    
7Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.56
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXO
1.59
XXX
 
8Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.53
  
 
 
1.41
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXX
   
9Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.53
  
 =PB
 
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 =PB
 XO
1.56
XXX
  
10Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.50
  
 =SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =SB
XXO
1.53
XXX
       
11Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.47
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
12Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið1.44
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41 =PB
 XO
1.44 PB
  O
1.47
XXX
 
13Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.38
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
14Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.38
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXX
   
15Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1.38
  
 =SB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
  O
1.38 =SB
XXO
1.41
XXX
  
16Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXX
    
17Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35 =PB
 XO
1.38
XXX
   
18Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001.25
  
 PB
 
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
      
P15 Stangspring    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.35
  
 PB
 
3.00
  O
3.20
  O
3.35 PB
XXO
3.65
XXX
    
2Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.80
  
 PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXO
2.80 PB
XXO
2.90
XXX
   
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.70
  
 PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70 PB
  O
2.80
XXX
   
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.50
  
 
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  XX
2.70
  r
   
5Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja2.50
  
 
 
2.50
 XO
2.60
XXX
      
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.50
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40 PB
 XO
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
   
7Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK2.50
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40 =PB
 XO
2.50 PB
XXO
2.60
XXX
   
8Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød2.20
  
 PB
 
2.00
  O
2.20 PB
  O
2.40
XXX
     
Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja NH
  
 
 
2.20
XXX
       
P15 Længdespring    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.39
+0.9
  
 PB
 
  X
 0.0
5.07
 0.8
5.24
 0.7
5.03
 0.6
5.39 PB
 0.9
5.21
 1.1
  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.32
+1.1
  
 
 
  X
 0.0
4.86
 1.3
  X
 0.0
5.26
 1.9
5.11
 1.6
5.32
 1.1
  
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta5.10
+0.7
  
 PB
 
4.91
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
4.93
 0.9
4.99
 0.7
5.10 PB
 0.7
  
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.06
+0.8
  
 
 
4.62
 1.0
4.75
 0.0
4.72
 0.0
4.79
 2.0
4.92
 0.3
5.06
 0.8
  
5Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.04
+0.9
  
 
 
4.76
 1.3
4.69
 0.6
4.90
 0.6
  X
 0.0
5.04
 0.9
  X
 0.0
  
6Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.93
+0.2
  
 =PB
 
4.73
 0.8
4.60
 0.4
4.66
 0.8
4.85
 0.6
4.93 =PB
 0.2
4.73
 0.0
  
7Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.91
+1.8
  
 PB
 
4.75 PB
 1.5
4.49
 0.8
4.55
 0.0
4.91 PB
 1.8
  X
 0.0
4.76
 0.4
  
8Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.69
+0.4
  
 
 
4.56
 1.8
4.69
 0.4
4.06
 1.2
4.26
 1.3
4.29
 0.0
4.54
 0.1
  
9Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK774.67
+0.6
  
 
 
4.48
 0.7
4.67
 0.6
4.61
 0.0
     
10Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.54
+0.9
  
 
 
4.54
 0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
     
11Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.51
+0.3
  
 PB
 
4.05
 1.4
4.23
 0.6
4.51 PB
 0.3
     
12Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.43
+1.1
  
 
 
4.43
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
13Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.38
+1.6
  
 
 
4.38
 1.6
3.93
 1.8
4.36
 0.5
     
14Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM4.37
+1.3
  
 
 
4.31
 1.0
4.23
 1.1
4.37
 1.3
     
15Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja4.36
+0.1
  
 
 
4.25
 1.2
4.36
 0.1
  X
 0.0
     
16Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.36
+1.6
  
 
 
4.36
 1.6
4.18
 0.0
4.03
 0.4
     
17Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.33
+1.1
  
 
 
  X
 0.0
4.17
 0.6
4.33
 1.1
     
18Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.32
0.0
  
 
 
4.09
 1.0
4.32
 0.0
4.30
 0.0
     
19Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF4.31
+1.0
  
 PB
 
3.11 PB
 1.0
2.76
 0.4
  X
 0.0
4.31 PB
 1.0
    
20Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.20
+0.6
  
 
 
4.20
 0.6
3.11
 0.9
4.12
 0.2
     
21Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.15
+1.3
  
 
 
4.11
 1.9
4.15
 1.3
4.00
 0.4
     
22Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK774.10
+0.8
  
 
 
3.85
 0.6
4.10
 0.8
3.99
 0.6
     
23Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.01
+0.8
  
 
 
3.97
 1.5
4.01
 0.8
3.79
 1.0
     
24Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta3.93
+0.5
  
 PB
 
2.96 PB
 1.0
3.89 PB
 0.1
3.93 PB
 0.5
     
25Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið3.88
+0.4
  
 
 
3.07
 1.1
3.46
 1.5
3.88
 0.4
     
26Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.82
+0.5
  
 
 
3.27
 1.9
1.30
 1.1
3.82
 0.5
     
27Naya GarciaNaya Garcia ('06)SAK773.63
0.0
  
 PB
 
3.43
 0.7
3.63 PB
 0.0
3.33
 0.6
     
28Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik3.44
+1.0
  
 
 
3.44
 1.0
3.26
 0.6
3.29
 1.1
     
29Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.21
+0.1
  
 
 
2.77
 0.4
3.21
 0.1
2.42
 0.6
     
P15 Trespring     
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM10.11
+1.3
  
 PB
 
9.61 SB
 1.9
10.02 PB
 1.5
10.11 PB
 1.3
10.09
 2.9
9.75
 2.1
10.07
 1.3
  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM10.08 w
+2.3
  
 
 
9.66
 1.2
10.08
 2.3
  –
 0.0
10.00
 1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.88 w
+2.6
  
 
 
9.76
 0.4
9.06
 1.6
9.67
 2.6
9.88
 2.6
9.79
 1.4
9.81
 0.1
  
4Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK9.85
+1.2
  
 PB
 
9.82 PB
 0.0
9.56
 1.9
9.62
 2.2
9.63
 1.8
9.81
 1.2
9.85 PB
 1.2
  
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.60
+1.7
  
 PB
 
9.44 PB
 1.3
9.47 PB
 1.1
9.33
 2.6
9.55
 2.4
9.60 PB
 1.7
9.47
 0.9
  
6Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19009.01
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
9.01 PB
 1.3
9.01 =PB
 1.8
8.43
 4.5
8.82
 1.3
8.77
 1.8
  
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19008.12
0.0
  
 PB
 
8.12 PB
 0.0
7.30
 3.3
8.01
 1.7
7.85
 3.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  
8Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK8.09
+2.0
  
 PB
 
7.67 PB
 1.0
7.73 PB
 0.9
7.88 PB
 1.4
7.67
 2.4
7.84
 2.6
8.09 PB
 2.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik11.39
  
 
 
10.8411.3911.36     
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.35
  
 PB
 
10.7411.26 PB10.7711.31 PB11.35 PB11.29  
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.77
  
 
 
10.7610.699.84  X10.77  X  
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.49
  
 
 
8.569.389.589.9310.499.98  
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.27
  
 PB
 
9.219.459.6010.27 PB9.719.32  
6Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC10.19
  
 
 
9.229.409.6310.199.8110.12  
7Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.10
  
 SB
 
9.399.5910.07 SB9.58  –10.10 SB  
8Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.73
  
 
 
9.739.609.499.549.109.68  
9Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød9.53
  
 
 
9.349.299.53     
10Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.53
  
 
 
9.078.949.53     
11Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.52
  
 
 
9.179.529.03     
12Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.38
  
 
 
9.388.668.73     
13Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.07
  
 
 
8.419.078.67     
14Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM9.07
  
 
 
8.458.619.07     
15Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.58
  
 
 
8.397.628.58     
16Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF7.15
  
 
 
7.15  X6.79     
17Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM6.99
  
 
 
  X6.996.81     
18Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19006.88
  
 PB
 
6.836.626.88 PB     
19Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK6.55
  
 
 
6.245.976.55     
20Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.51
  
 PB
 
6.265.766.51 PB     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik51.36
  
 
 
  X49.6646.8951.3648.7548.91  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF35.41
  
 PB
 
35.26 PB35.41 PB  X  X  X  X  
3Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM35.29
  
 PB
 
34.53 PB  X26.4432.8935.29 PB  X  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik33.83
  
 PB
 
28.8125.2130.47 PB29.3723.2333.83 PB  
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF32.65
  
 PB
 
25.7625.02  X  X32.65 PB29.53  
6Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik29.51
  
 PB
 
20.3026.6529.24 PB28.7129.51 PB27.75  
7Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia28.00
  
 
 
  X22.62  X28.0022.46  X  
8Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta27.28
  
 PB
 
21.83 =PB18.8721.3010.85  X27.28 PB  
9Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta20.80
  
 
 
19.63  X20.80     
10Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM20.75
  
 
 
19.7920.0820.75     
11Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik18.47
  
 
 
18.47  X13.63     
12Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF18.19
  
 
 
15.8818.1917.26     
Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Hammerkast 3.0 kg    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC48.55
  
 PB
 
45.32  X  X45.2247.72 PB48.55 PB  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF47.40
  
 PB
 
45.5244.4844.2945.66  X47.40 PB  
3Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM46.89
  
 
 
46.8944.4142.62  X46.6146.10  
4Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF45.66
  
 PB
 
39.3243.8344.18  X44.3945.66 PB  
5Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM45.39
  
 SB
 
41.4245.39 SB  X44.2543.96  X  
6Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia37.89
  
 
 
34.9932.75  X  X33.5637.89  
7Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM24.05
  
 
 
23.7923.6124.0523.6422.6522.83  
8Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF20.38
  
 
 
  X15.4320.3817.71  X  X  
P15 Spydkast 500 gram    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia35.42
  
 PB
 
29.8128.4631.0934.66 PB35.42 PB33.77  
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja33.19
  
 
 
28.4927.0931.31  X33.19  X  
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 33.17
  
 PB
 
27.0426.9331.95 PB33.17 PB28.0232.10  
4Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik33.03
  
 
 
29.8032.3830.3829.9131.9733.03  
5Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta31.76
  
 
 
29.8031.7630.27  –31.63  –  
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF31.64
  
 
 
31.2730.3430.9228.0431.6429.63  
7Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF29.73
  
 PB
 
  X24.99 PB27.78 PB24.4329.73 PB26.19  
8Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta28.16
  
 
 
  X28.16  X25.34  –28.13  
9Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF27.75
  
 PB
 
26.5926.1127.75 PB     
10Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik26.49
  
 
 
23.94  X26.49     
11Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM25.63
  
 
 
25.6323.8923.17     
12Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas25.52
  
 
 
25.5223.5725.09     
13Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7724.66
  
 
 
  X24.66  X     
14Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik24.47
  
 PB
 
19.9324.47 PB23.54     
15Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM24.22
  
 
 
24.22  X  –     
16Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8024.04
  
 PB
 
21.11 PB19.9224.04 PB     
17Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF23.65
  
 
 
23.2023.6519.72     
18Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja22.28
  
 PB
 
  X  X22.28 PB     
19Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja22.10
  
 
 
22.1019.94  X     
20Naya GarciaNaya Garcia ('06)SAK7714.65
  
 PB
 
14.65 PB14.60  X     
21Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM14.22
  
 
 
14.2213.90  X     
P15 4 x 100 m stafet    
11.9.

Finale A

Finale
11.9.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  49.70
  
 
  Amaya Kruse Jørgensen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Ingrid Olivarius Vølund, Maja Børregaard Voigt
2Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  52.43
  
 
  Cathia Lindgaard Jensen, Mille Johanson, Kristine Skifter Bitsch, Klara T. Bjerregaard
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  55.51
  
 
  Silje Nyeland Sandholt, Lærke Jønson, Karoline Kalsmose Jakobsen, Laura Harding Egebart
Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  DQ
  
 
  Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg, Mille Holck Larsen, Sarah Jansteen Eskesen
Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  DQ
  
 
  Julie Bjerre Jensen, Karla Mærkedal, Maja My Outzen Vejlgård, Maya Korsgaard Nicholson
P15 1000 m stafet    
12.9.

Finale A

Finale
12.9.
1Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  2:24.86
  
 
  Aliya Dahl, Mille Elmer, Sophia Bonde, Celina Hagihara
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  2:25.93
  
 
  Ida B Nielsen, Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard, Marie B. Olesen
3Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:27.01
  
 
  Pil Nedergaard, Maja Børregaard Voigt, Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Ingrid Olivarius Vølund
4Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  2:32.72
  
 
  Klara T. Bjerregaard, Isabella Scherwin, Mille Johanson, Kristine Skifter Bitsch
5Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  2:34.07
  
 
  Silje Nyeland Sandholt, Sara Fredslund, Lærke Jønson, Karoline Kalsmose Jakobsen
6Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  2:37.15
  
 
  Dagmar Mathilde L Karlsen, Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg, Anna Toft Boesen
7Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  2:41.05
  
 
  Julie Bjerre Jensen, Maya Korsgaard Nicholson, Karla Mærkedal, Maja My Outzen Vejlgård
8Gentofte Idræts Klub Gentofte Idræts Klub  2:51.37
  
 
  Asta Bock, Ingrid Bove, Ellen Krogh Vindfeld, Amara Mol Romero

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3