Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: NVJ Mesterskabsstævne 19.9.2021
Hancock Arena Skive

P17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nora Lambæk KjeldsenNora Lambæk Kjeldsen ('07)AK Holstebro15.13 w
  
 
2Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE15.62 w
  
 
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande15.81 w
  
 
4Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro15.84 w
  
 
5Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande17.84 w
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE1.41
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44
XXX
   
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ester DvorakovaEster Dvorakova ('04)AK Holstebro / CZE24.62
  
 PB
 
22.83 PB21.8824.58 PB20.9424.62 PB23.55  
D15 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.71
  
 
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM14.02
  
 
3Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik14.28
  
 PB
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande14.94
  
 PB
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM15.70
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro2:26.66
  
 PB
2Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM2:54.22
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande20.12
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM1.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.50
XXX
    
2Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande1.25
  
 
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.89
0.0
  
 PB
 
4.68
 -0.5
4.65
 -0.1
4.89 PB
 0.0
4.38
 0.0
4.53
 -0.7
4.87
 0.0
  
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.44
0.0
  
 PB
 
4.44 PB
 0.0
4.07
 -0.6
4.32
 0.0
3.92
 0.0
4.10
 -0.5
4.05
 0.0
  
3Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik4.20
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 -0.6
4.20 PB
 0.0
4.10
 -0.3
  X
 -0.8
  X
 0.0
4.13
 0.0
  
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande3.85
-0.6
  
 
 
3.84
 0.0
3.64
 -0.3
3.52
 0.0
3.77
 -1.1
3.85
 -0.6
3.66
 0.0
  
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.85
0.0
  
 PB
 
3.47 PB
 0.0
  X
 0.0
3.73 PB
 0.0
3.85 PB
 0.0
3.56
 -1.2
3.28
 0.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik8.38
  
 PB
 
8.38 PB8.267.88     
2Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro7.79
  
 PB
 
7.42 PB7.277.79 PB     
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.74
  
 PB
 
7.42 PB7.157.74 PB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande23.86
  
 
 
18.01  X23.86     
2Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik20.99
  
 
 
20.9920.2719.47     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM31.24
  
 PB
 
29.3126.6031.24 PB27.6020.3629.73  
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM28.67
  
 PB
 
28.67 PB27.7028.43  X  X27.41  
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande27.76
  
 PB
 
25.26 PB19.43  X26.02 PB27.76 PB27.60  
4Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik26.00
  
 PB
 
17.72 PB24.06 PB22.4926.00 PB23.4422.50  
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Viborg AM Viborg AM  53.44
  
 
  Tobias Krath Hansen, Marius Skovsgaard Pedersen, Oliver Krath Hansen, Luca Torres Sølager
2Athletikklubben Holstebro Athletikklubben Holstebro  57.87
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:28.56
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande15.87
  
 PB
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande16.80
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.25
  
 SB
 
1.15 SB
 XO
1.20 SB
  O
1.25 SB
XXO
     
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nora Lambæk KjeldsenNora Lambæk Kjeldsen ('07)AK Holstebro4.05
-0.1
  
 PB
 
4.05 PB
 -0.1
3.93
 -0.8
  X
 0.0
3.92
 0.0
3.69
 -1.2
3.75
 0.0
  
2Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro3.62
0.0
  
 PB
 
3.62 PB
 0.0
  X
 -0.3
3.23
 -0.9
  X
 -1.3
3.34
 0.0
  X
 0.0
  
3Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
  X
 -0.5
3.18
 -0.6
  X
 0.0
2.98
 0.0
3.10
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande7.90
  
 PB
 
7.87 PB7.89 PB7.90 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande17.55
  
 PB
 
16.92 PB13.02  X15.9216.3117.55 PB  
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande17.33
  
 PB
 
  X14.96 PB17.33 PB16.8216.72   
D13 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)10.35
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM10.75
  
 
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.23
  
 
4Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM11.78
  
 PB
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.87
  
 
6Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik11.90
  
 PB
7Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM12.55
  
 SB
8Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM14.78
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM10.95
Q
  
 
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik12.59
q
  
 PB
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM12.81
q
  
 PB
4Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)12.94
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM12.98
  
 PB
Indledende 2
Vind: w
Vind: w
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)10.45 w
Q
  
 
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.38 w
q
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.83 w
q
  
 
4Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM12.13 w
q
  
 
5Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM12.72 w
q
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik2:36.44
  
 PB
2Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM2:42.16
  
 PB
3Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM2:51.90
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM14.33
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM15.10
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM15.79
  
 PB
4Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM17.91
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM1.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35 PB
XXO
1.37
XXX
   
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM1.30
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
 
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
 XO
1.15 =PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
XXO
1.30
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM4.74
0.0
  
 
 
4.35
 0.0
4.74
 0.0
4.64
 -0.1
     
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik4.61
-0.3
  
 PB
 
4.43 PB
 0.0
4.43 =PB
 0.0
4.61 PB
 -0.3
     
3Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM4.25
-0.8
  
 PB
 
4.05 PB
 0.0
4.25 PB
 -0.8
4.22
 0.0
     
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.24
0.0
  
 PB
 
4.17 PB
 0.0
4.24 PB
 0.0
3.99
 -0.6
     
5Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.18
0.0
  
 
 
4.17
 -0.1
4.18
 0.0
4.15
 0.0
     
6Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM4.12
0.0
  
 PB
 
4.12 PB
 0.0
2.55
 -1.4
4.03
 0.0
     
7Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM3.84
-0.5
  
 PB
 
3.84 PB
 -0.5
  –
 0.0
  –
 0.0
     
8Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM3.74
0.0
  
 PB
 
3.58 PB
 -0.2
3.74 PB
 0.0
3.47
 -0.4
     
9Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.59
0.0
  
 PB
 
3.59 PB
 0.0
  X
 -0.2
  X
 -0.6
     
10Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)3.33
0.0
  
 PB
 
3.33 PB
 0.0
3.29
 0.0
3.25
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik7.96
  
 PB
 
7.147.96 PB7.18     
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM7.02
  
 PB
 
7.02 PB6.996.57     
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.82
  
 PB
 
6.646.82 PB6.55     
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.55
  
 PB
 
6.37 PB6.44 PB6.55 PB     
5Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM6.04
  
 PB
 
6.04 PB5.335.85     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik19.00
  
 PB
 
19.00 PB  X18.64     
2Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM15.05
  
 PB
 
  X14.66 PB15.05 PB     
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik14.16
  
 
 
13.77  X14.16     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM25.69
  
 
 
25.6925.1124.60     
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM24.93
  
 PB
 
22.5724.93 PB24.05     
3Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM24.34
  
 PB
 
19.25 PB21.96 PB24.34 PB     
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM22.00
  
 
 
16.65  X22.00     
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM21.49
  
 
 
19.6718.7621.49     
6Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM19.85
  
 
 
16.4816.7819.85     
7Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM7.20
  
 PB
 
7.20 PB  –  –     
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Skive A.M. Skive A.M.  45.69
  
 
  Sebastian Strøbeck, Sebastian Jeppesen, William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal
2Herning GF, Atletik/Motion Herning GF, Atletik/Motion  48.46
  
 
  Manuel Garcia, Andreas Klitgaard-Romero, Marcus Tarp, Noah Thorgaard Enninful
P13 80 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.96
  
 
2Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro12.30
  
 PB
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM12.33
  
 
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM12.50
  
 
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM12.72
  
 PB
6Katrine HolmgaardKatrine Holmgaard ('09)13.15
  
 PB
7Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.46
  
 PB
8Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro14.15
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM2:40.32
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:43.27
  
 PB
3Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3:06.41
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.41
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro1.37
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40
XXX
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.37
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37 PB
 XO
1.40
XXX
 
3Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28
XXs
   
4Katrine HolmgaardKatrine Holmgaard ('09)1.20
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro NH
  
 
 
1.10
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.15
0.0
  
 
 
4.15
 0.0
4.09
 -0.7
3.99
 0.0
     
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.11
0.0
  
 =PB
 
4.11 PB
 0.0
4.11 =PB
 0.0
4.06
 -0.5
     
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM3.87
-1.2
  
 
 
2.05
 -0.3
2.71
 0.0
3.87
 -1.2
     
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.71
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 -1.4
3.59 PB
 -0.4
3.71 PB
 0.0
     
5Katrine HolmgaardKatrine Holmgaard ('09)3.65
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.55
 -0.1
3.45
 0.0
     
6Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.56
0.0
  
 PB
 
3.56 PB
 0.0
3.48
 0.0
  X
 0.0
     
7Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.49
-0.3
  
 PB
 
3.46 PB
 -0.7
3.49 PB
 -0.3
3.44
 -0.6
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro10.29
  
 PB
 
10.29 PB  X9.88     
2Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro9.00
  
 PB
 
8.47 PB8.73 PB9.00 PB     
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM8.45
  
 PB
 
8.45 PB8.137.63     
4Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM5.71
  
 PB
 
5.71 PB5.144.86     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM25.12
  
 PB
 
25.12 PB25.1021.90     
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM22.16
  
 
 
20.7822.1620.68     
3Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro22.04
  
 
 
22.0416.5921.48     
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM21.20
  
 
 
17.5421.2020.04     
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM17.07
  
 PB
 
  X14.49 PB17.07 PB     
6Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro12.29
  
 PB
 
10.72 PB11.75 PB12.29 PB     
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Viborg AM Viborg AM  49.99
  
 
  Caroline-Marie Rytter Nielsen, Sidsel Krogh Kristensen, Lucia Karoline Stengård, Tea Helvig Øe
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM9.54 w
  
 
2
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 10.07 w
  
 
3
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik10.16 w
  
 
4
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 10.19 w
  
 
5
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik10.21 w
  
 
6
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM10.45 w
  
 
7
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM10.64 w
  
 
8
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.74 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM9.87
Q
  
 PB
2
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 10.38
q
  
 PB
3
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 10.65
q
  
 PB
4
Andreas Tækker Kristiansen
Andreas Tækker Kristiansen ('10)
Stoholm Atletik11.01
  
 PB
4
Nicolaj Graversgård
Nicolaj Graversgård ('10)
AK Holstebro11.01
  
 PB
6
August Salling Høgedal
August Salling Høgedal ('10)
Skive AM11.59
  
 PB
7
Ivan Vereb
Ivan Vereb ('10)
Hvide Sande11.69
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik9.96
Q
  
 PB
2
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM10.17
q
  
 PB
3
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik10.27
q
  
 PB
4
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.49
q
  
 PB
5
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM10.84
q
  
 PB
6
Magnus Renner Block
Magnus Renner Block ('10)
Stoholm Atletik10.93
  
 PB
7
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro11.51
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 2:10.95
  
 PB
2
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2:11.92
  
 
3
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 2:14.43
  
 PB
4
Mads B. H. Madsen
Mads B. H. Madsen ('10)
Stoholm Atletik2:16.77
  
 PB
5
Andreas Tækker Kristiansen
Andreas Tækker Kristiansen ('10)
Stoholm Atletik2:18.30
  
 PB
6
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik2:21.62
  
 PB
7
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 2:23.13
  
 PB
8
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro2:38.71
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM12.13
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 1.25
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
     
2
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
  
3
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 1.10
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
4
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
   
5
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
  
6
Ivan Vereb
Ivan Vereb ('10)
Hvide Sande0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
   
7
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro0.70
  
 
 
0.70
XXO
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM3.92 w
w
  
 
 
3.67 SB
 0.0
3.73 SB
 0.0
3.92 PB
 0.0
     
2
Andreas Tækker Kristiansen
Andreas Tækker Kristiansen ('10)
Stoholm Atletik3.59 w
w
  
 
 
3.58 PB
 0.0
3.39
 0.0
3.59 PB
 0.0
     
3
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 3.55 w
w
  
 
 
3.50 PB
 0.0
3.55 PB
 0.0
3.32
 0.0
     
4
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik3.55 w
w
  
 
 
3.41 PB
 0.0
3.34
 0.0
3.55 PB
 0.0
     
5
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 3.54 w
w
  
 
 
3.54 PB
 0.0
3.53
 0.0
3.46
 0.0
     
6
Magnus Renner Block
Magnus Renner Block ('10)
Stoholm Atletik3.47 w
w
  
 
 
3.47 PB
 0.0
3.19
 0.0
3.20
 0.0
     
7
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 3.37 w
w
  
 
 
3.26 PB
 0.0
3.19
 0.0
3.37 PB
 0.0
     
8
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik3.33 w
w
  
 
 
3.33 PB
 0.0
3.16
 0.0
3.12
 0.0
     
9
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM3.13 w
w
  
 
 
3.03
 0.0
3.13
 0.0
3.09
 0.0
     
10
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB
 0.0
2.94
 0.0
3.08
 0.0
     
11
Nicolaj Graversgård
Nicolaj Graversgård ('10)
AK Holstebro2.94 w
w
  
 
 
2.93 PB
 0.0
2.94 PB
 0.0
2.60
 0.0
     
12
Mads B. H. Madsen
Mads B. H. Madsen ('10)
Stoholm Atletik2.85 w
w
  
 
 
2.79 PB
 0.0
2.85 PB
 0.0
  X
 0.0
     
13
Ivan Vereb
Ivan Vereb ('10)
Hvide Sande2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB
 0.0
2.65
 0.0
2.74
 0.0
     
14
August Salling Høgedal
August Salling Høgedal ('10)
Skive AM2.69 w
w
  
 
 
2.69
 0.0
2.64
 0.0
2.63
 0.0
     
15
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro2.61 w
w
  
 
 
2.59 PB
 0.0
2.61 PB
 0.0
2.58
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 9.15
  
 PB
 
  X7.27 PB9.15 PB     
2
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM8.09
  
 PB
 
8.09 PB7.777.09     
3
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 7.85
  
 PB
 
7.00 PB6.437.85 PB     
4
Magnus Renner Block
Magnus Renner Block ('10)
Stoholm Atletik7.49
  
 PB
 
7.49 PB7.027.38     
5
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik6.82
  
 
 
6.706.796.82     
6
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 6.41
  
 PB
 
6.41 PB5.706.33     
7
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik6.16
  
 PB
 
5.686.16 PB5.57     
8
August Salling Høgedal
August Salling Høgedal ('10)
Skive AM6.12
  
 PB
 
5.47 PB5.71 PB6.12 PB     
9
Nicolaj Graversgård
Nicolaj Graversgård ('10)
AK Holstebro5.55
  
 PB
 
4.89 PB5.55 PB5.25     
10
Ivan Vereb
Ivan Vereb ('10)
Hvide Sande5.32
  
 PB
 
4.71 PB4.665.32 PB     
11
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro4.45
  
 PB
 
  X4.024.45 PB     
12
William Görener
William Görener ('10)
Skive AM4.26
  
 PB
 
3.06 PB4.26 PB4.03     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karl Færgegaard Pedersen
Karl Færgegaard Pedersen ('10)
Rødding Atletik 57.42
  
 PB
 
57.42 PB  X54.69     
2
Bertil Dohn Ibsen
Bertil Dohn Ibsen ('10)
Rødding Atletik 44.60
  
 PB
 
44.60 PB38.6638.84     
3
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 38.57
  
 PB
 
38.57 PB34.2233.39     
4
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik35.79
  
 PB
 
34.02 PB35.79 PB33.73     
5
Magnus Renner Block
Magnus Renner Block ('10)
Stoholm Atletik34.78
  
 PB
 
32.32 PB34.78 PB      
6
Andreas Tækker Kristiansen
Andreas Tækker Kristiansen ('10)
Stoholm Atletik34.12
  
 PB
 
34.12 PB29.0832.68     
7
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM31.91
  
 PB
 
31.91 PB29.9421.55     
8
Mads B. H. Madsen
Mads B. H. Madsen ('10)
Stoholm Atletik28.45
  
 PB
 
28.45 PB28.35      
9
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro27.40
  
 PB
 
27.40 PB26.0126.21     
10
Ivan Vereb
Ivan Vereb ('10)
Hvide Sande22.23
  
 PB
 
  X22.23 PB  –     
11
William Görener
William Görener ('10)
Skive AM15.66
  
 PB
 
14.58 PB12.8815.66 PB     
D11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening  41.02
  
 
  Kevin Skov, Magnus Bloch, Valdemar Riis Hansen, Andreas Tækker Kristiansen
2Rødding Atletik Klub Rødding Atletik Klub  41.84
  
 
  Karl Færgegaard Pedersen, Bertil Dohn Ibsen, William Falkenberg Ibsen, Mikkel Kobs Justesen
3Athletikklubben Holstebro Athletikklubben Holstebro  42.87
  
 
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro10.01 w
  
 
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande10.20 w
  
 
3
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM10.28 w
  
 
4
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.79 w
  
 
5
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande10.90 w
  
 
6
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro11.05 w
  
 
7
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande11.57 w
  
 
8
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande11.78 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM9.89
Q
  
 PB
2
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande10.67
q
  
 PB
3
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro10.85
q
  
 PB
4
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande11.02
q
  
 PB
5
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande11.45
q
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro9.82
Q
  
 PB
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande10.21
q
  
 
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.80
q
  
 PB
4
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik12.27
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM2:03.61
  
 PB
2
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro2:28.18
  
 PB
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande2:31.18
  
 PB
4
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande2:40.48
  
 PB
5
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro2:41.51
  
 PB
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande2:42.90
  
 PB
7
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande2:43.09
  
 PB
8
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande2:45.58
  
 PB
9
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik2:50.18
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM12.77
  
 PB
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande14.06
  
 PB
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande14.28
  
 PB
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande13.94
  
 PB
2
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande13.97
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.22
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
2
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande1.16
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.13 PB
 XO
1.16 PB
  O
1.19
XXX
3
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande1.13
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.13 PB
XXO
1.16
XXX
 
4
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
5
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
    
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
7
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik0.95
  
 
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
8
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
     
9
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM3.70 w
w
  
 
 
3.67
 0.0
3.70
 0.0
3.44
 0.0
     
2
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro3.64 w
w
  
 
 
3.37 PB
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.37
 0.0
     
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.32 w
w
  
 
 
3.32
 0.0
3.24
 0.0

 0.0
     
4
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande3.19 w
w
  
 
 
3.08 PB
 0.0
3.11 PB
 0.0
3.19 PB
 0.0
     
5
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande3.04 w
w
  
 
 
3.04
 0.0
3.03
 0.0
3.03
 0.0
     
6
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.00 w
w
  
 
 
3.00
 0.0
2.98
 0.0
2.94
 0.0
     
7
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik2.92 w
w
  
 
 
2.92
 0.0
2.76
 0.0
2.87
 0.0
     
8
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
2.82
 0.0
2.80
 0.0
     
9
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB
 0.0
2.12
 0.0
2.04
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik6.83
  
 PB
 
6.57 PB6.83 PB6.74     
2
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande6.30
  
 PB
 
5.806.29 PB6.30 PB     
3
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande5.91
  
 PB
 
5.91 PB5.745.83     
4
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro5.46
  
 PB
 
4.04 PB5.46 PB5.28     
5
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande5.36
  
 PB
 
5.15 PB5.36 PB5.29     
6
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande5.27
  
 PB
 
5.06 PB5.27 PB5.17     
7
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande5.19
  
 PB
 
4.93 PB5.19 PB4.58     
8
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM5.02
  
 PB
 
4.93 PB5.02 PB4.51     
9
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro4.68
  
 PB
 
4.68 PB3.844.48     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande31.29
  
 PB
 
30.08 PB31.29 PB30.94     
2
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik30.06
  
 
 
29.6530.06  –     
3
Emma Vang
Emma Vang ('11)
Hvide Sande27.54
  
 
 
22.8125.5527.54     
4
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM26.90
  
 PB
 
26.29 PB26.90 PB20.59     
5
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande25.80
  
 PB
 
21.13 SB25.80 PB  X     
6
Anne Bjerg
Anne Bjerg ('10)
Hvide Sande24.02
  
 PB
 
19.70 PB24.02 PB14.55     
7
Luna Vrist Backs
Luna Vrist Backs ('11)
Hvide Sande16.73
  
 PB
 
13.5416.73 PB15.50     
8
Dagmar Sivertsen
Dagmar Sivertsen ('10)
AK Holstebro16.27
  
 PB
 
16.27 PB13.6915.18     
9
Theodora Colding Qvist
Theodora Colding Qvist ('10)
AK Holstebro15.30
  
 PB
 
15.30 PB  –  –     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro6.93 w
  
 
2
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
7.43 w
  
 
3
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro7.46 w
  
 
4
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande7.50 w
  
 
5
August Uth
August Uth ('12)
7.52 w
  
 
6
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro7.79 w
  
 
7
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
7.87 w
  
 
8
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.94 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro7.05
Q
  
 PB
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro7.60
q
  
 PB
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande7.88
q
  
 PB
4
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.90
q
  
 PB
5
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('13)
8.06
  
 PB
6
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
8.08
  
 PB
7
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
8.14
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
7.47
Q
  
 PB
2
August Uth
August Uth ('12)
7.64
q
  
 PB
3
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
7.92
q
  
 PB
4
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro7.95
q
  
 PB
5
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 8.02
  
 PB
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro8.65
  
 PB
7
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande8.72
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro1:27.99
  
 PB
2
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande1:30.59
  
 PB
3
August Uth
August Uth ('12)
1:33.67
  
 PB
4
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro1:36.02
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
1:38.81
  
 PB
6
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 1:46.43
  
 PB
7
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande2:00.09
  
 PB
Finale B
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro1:24.88
  
 PB
2
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
1:37.09
  
 PB
3
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
1:38.43
  
 PB
4
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro1:43.65
  
 PB
5
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
1:45.02
  
 PB
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro2:04.44
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
2
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
3
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
4
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
0.90
  
 PB
 
0.85 PB
XXO
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
5
August Uth
August Uth ('12)
0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
     
6
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.85
XXX
       
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.85
XXX
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro3.71 w
w
  
 
 
3.69 PB
 0.0
3.71 PB
 0.0
3.71 =PB
 0.0
     
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro3.04 w
w
  
 
 
3.04 PB
 0.0
3.04 =PB
 0.0
2.53
 0.0
     
3
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro3.01 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
1.62
 0.0
     
4
August Uth
August Uth ('12)
3.00 w
w
  
 
 
2.79 PB
 0.0
3.00 PB
 0.0
2.49
 0.0
     
5
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
2.15
 0.0
2.99 =PB
 0.0
     
6
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB
 0.0
2.79
 0.0
2.71
 0.0
     
7
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
2.76 w
w
  
 
 
2.48 PB
 0.0
2.57 PB
 0.0
2.76 PB
 0.0
     
8
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande2.75 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
2.63
 0.0
2.75 PB
 0.0
     
9
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande2.75 w
w
  
 
 
2.10 PB
 0.0
2.75 PB
 0.0
2.25
 0.0
     
10
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 2.68 w
w
  
 
 
2.68 PB
 0.0
2.68 =PB
 0.0
2.49
 0.0
     
11
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.65 w
w
  
 
 
2.65
 0.0
2.65
 0.0
2.51
 0.0
     
12
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro2.53 w
w
  
 
 
2.49 PB
 0.0
2.49 =PB
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
13
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('13)
2.41 w
w
  
 
 
2.20 PB
 0.0
2.41 PB
 0.0
2.09
 0.0
     
14
Claes Alstrup Frandsen
Claes Alstrup Frandsen ('12)
2.34 w
w
  
 
 
  X
 0.0
2.33 PB
 0.0
2.34 PB
 0.0
     
15
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB
 0.0
2.26
 0.0
1.54
 0.0
     
16
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB
 0.0
2.18
 0.0
2.20
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 4.99
  
 PB
 
4.99 PB4.424.57     
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro4.84
  
 PB
 
3.99 PB4.41 PB4.84 PB     
3
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro4.66
  
 PB
 
4.66 PB  X4.06     
4
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro4.61
  
 PB
 
3.66 PB  X4.61 PB     
5
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande4.37
  
 PB
 
4.37 PB4.274.08     
6
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande3.19
  
 PB
 
3.19 PB  X  X     
7
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro3.03
  
 PB
 
  X3.03 PB2.74     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Claes Alstrup Frandsen
Claes Alstrup Frandsen ('12)
34.75
  
 PB
 
34.75 PB32.4133.89     
2
August Uth
August Uth ('12)
29.38
  
 PB
 
28.54 PB29.38 PB  X     
3
Levi Laugesen
Levi Laugesen ('12)
Hvide Sande28.51
  
 PB
 
26.01 PB  X28.51 PB     
4
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
27.57
  
 PB
 
25.82 PB25.7027.57 PB     
5
Mikkel Kobs Justesen
Mikkel Kobs Justesen ('13)
Rødding Atletik 26.67
  
 PB
 
25.07 PB25.43 PB26.67 PB     
6
Johan Reinhold Behrndtz
Johan Reinhold Behrndtz ('12)
AK Holstebro25.34
  
 PB
 
25.34 PB25.1424.10     
7
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande21.96
  
 PB
 
21.96 PB18.8119.34     
8
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('13)
20.53
  
 PB
 
9.95 PB14.66 PB20.53 PB     
9
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro20.31
  
 PB
 
20.31 PB19.3711.89     
10
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM19.65
  
 PB
 
19.65 PB9.4311.28     
11
Sander Ørbæk Primdal Kortsen
Sander Ørbæk Primdal Kortsen ('12)
19.02
  
 PB
 
  X  X19.02 PB     
12
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro18.98
  
 PB
 
18.98 PB17.6518.68     
13
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
17.52
  
 PB
 
17.15 PB17.52 PB14.37     
14
Viktor Fuglsang Bennedsgaard
Viktor Fuglsang Bennedsgaard ('12)
AK Holstebro17.03
  
 PB
 
  X16.46 PB17.03 PB     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM7.28 w
  
 
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM7.55 w
  
 
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.66 w
  
 
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM7.81 w
  
 
5
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 7.93 w
  
 
6
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM7.98 w
  
 
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
8.38 w
  
 
8
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
8.57 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM7.28
Q
  
 PB
2
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 8.11
q
  
 PB
3
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
8.67
q
  
 PB
4
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
9.30
  
 PB
5
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.82
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande7.46
Q
  
 PB
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM7.64
q
  
 PB
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM7.86
q
  
 PB
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM7.86
q
  
 PB
5
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
8.60
q
  
 PB
6
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 8.75
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM1:32.25
  
 PB
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1:33.36
  
 PB
3
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1:38.10
  
 
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 1:43.36
  
 PB
5
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
1:47.88
  
 PB
6
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
1:54.56
  
 PB
7
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
2:20.33
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande1.10
  
 PB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
 XO
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1.00
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
       
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM0.95
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
0.90
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
 
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
   
6
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
0.75
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80
  X
    
7
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM0.70
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75
XXX
     
8
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
0.70
  
 PB
 
0.65 PB
XXO
0.70 PB
 XO
0.75
XXX
     
9
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 0.65
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70
XXX
      
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.12 w
w
  
 
 
3.08 PB
 0.0
  X
 0.0
3.12 PB
 0.0
     
2
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande2.98 w
w
  
 
 
2.87
 0.0
2.98
 0.0
2.00
 0.0
     
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
2.78
 0.0
2.68
 0.0
     
4
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM2.90 w
w
  
 
 
2.77 PB
 0.0
2.89 PB
 0.0
2.90 PB
 0.0
     
5
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM2.81 w
w
  
 
 
2.49 PB
 0.0
2.81 PB
 0.0
2.62
 0.0
     
6
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.55 w
w
  
 
 
2.55 PB
 0.0
2.28
 0.0
2.28
 0.0
     
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
2.54 w
w
  
 
 
2.54 PB
 0.0
2.35
 0.0
2.31
 0.0
     
8
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
2.38 w
w
  
 
 
2.27 PB
 0.0
1.49
 0.0
2.38 PB
 0.0
     
9
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.30 w
w
  
 
 
2.10 PB
 0.0
2.18 PB
 0.0
2.30 PB
 0.0
     
10
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
1.90 w
w
  
 
 
1.82 PB
 0.0
1.90 PB
 0.0
1.84
 0.0
     
11
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik1.29 w
w
  
 
 
1.26
 0.0
1.29
 0.0
  X
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande5.51
  
 PB
 
5.51 PB5.344.53     
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM5.50
  
 PB
 
5.50 PB4.664.87     
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.76
  
 PB
 
  X3.31 PB3.76 PB     
4
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.402.67     
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.55
  
 PB
 
2.55 PB2.302.55 =PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Johanne Just
Johanne Just ('12)
Hvide Sande25.20
  
 PB
 
22.67 SB  X25.20 PB     
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM19.05
  
 PB
 
16.26 PB18.53 PB19.05 PB     
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM18.22
  
 PB
 
18.22 PB15.799.98     
4
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
16.09
  
 PB
 
14.12 PB14.83 PB16.09 PB     
5
Asta Schäffer
Asta Schäffer ('13)
HGF AM12.60
  
 PB
 
12.60 PB11.159.98     
6
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 10.69
  
 PB
 
10.69 PB  X10.55     
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
10.29
  
 PB
 
10.29 PB9.278.39     
8
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 9.22
  
 PB
 
8.22 PB6.169.22 PB     
9
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
8.02
  
 PB
 
6.43 PB5.658.02 PB     
10
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik7.69
  
 PB
 
6.396.497.69 PB     
D7 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande7.62
  
 PB
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro8.13
  
 PB
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik8.30
  
 PB
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande8.62
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.05 w
w
  
 
 
2.96 PB
 0.0
2.85
 0.0
3.05 PB
 0.0
     
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro2.92 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
2.92 PB
 0.0
2.87
 0.0
     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.65 w
w
  
 
 
2.52
 0.0
2.65
 0.0
2.63
 0.0
     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande2.35 w
w
  
 
 
1.99
 0.0
2.35 PB
 0.0
  X
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro26.08
  
 PB
 
26.08 PB22.8720.73     
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande20.95
  
 PB
 
19.04 PB20.95 PB17.05     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik14.01
  
 PB
 
14.01 PB9.685.74     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande13.82
  
 PB
 
13.82 PB  X9.90     
P7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande8.90
  
 PB
2
Mille Block
Mille Block ('14)
Stoholm Atletik9.35
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande2.64 w
w
  
 
 
2.64 PB
 0.0
2.49
 0.0
2.48
 0.0
     
2
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
2.56 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.56 PB
 0.0
2.14
 0.0
     
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
2.46 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.22
 0.0
2.27
 0.0
     
4
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
2.09 w
w
  
 
 
2.06 PB
 0.0
1.94
 0.0
2.09 PB
 0.0
     
5
Mille Block
Mille Block ('14)
Stoholm Atletik2.08 w
w
  
 
 
2.08 PB
 0.0
1.90
 0.0
1.97
 0.0
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
10.30
  
 PB
 
5.29 PB8.31 PB10.30 PB     
2
Elisa Laugesen
Elisa Laugesen ('14)
Hvide Sande9.56
  
 PB
 
9.56 PB7.736.63     
3
Mille Block
Mille Block ('14)
Stoholm Atletik7.72
  
 PB
 
6.68 PB7.72 PB7.46     

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3