Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Sønderjysk Mesterskab 19.9.2021
Aabenraa Stadion

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Esben HøjsagerEsben Højsager ('89)Aabenraa IG 12.49
  
 PB
2Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF12.83
  
 PB
3August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF12.84
  
 SB
4Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF13.27
  
 PB
5Conrad LindConrad Lind ('07)Haderslev IF13.62
  
 PB
6Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.64
  
 PB
7Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 15.03
  
 
8Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)15.63
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF53.31
  
 PB
2Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF1:00.63
  
 PB
3Jesper Stærk JakobsenJesper Stærk Jakobsen ('84)Aabenraa IG 1:04.90
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:26.84
  
 
2Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:27.18
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:51.94
  
 
4Jesper Stærk JakobsenJesper Stærk Jakobsen ('84)Aabenraa IG 5:18.87
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.09
  
 
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 14.13
  
 
3Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF14.31
  
 
4Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 14.54
  
 PB
5Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF15.60
  
 
6Bodil NielsenBodil Nielsen ('56)Aabenraa IG 19.44
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 6:07.82
  
 PB
2Bodil NielsenBodil Nielsen ('56)Aabenraa IG 6:38.20
  
 SB
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Haderslev Idræts-forening Haderslev Idræts-forening  54.61
  
 
K 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Haderslev Idræts-forening Haderslev Idræts-forening  40.54
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 1.45
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.45 PB
  O
1.50
XXX
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF4.26
+1.3
  
 PB
 
3.43 PB
 0.8
3.96 PB
 1.1
4.03 PB
 1.1
4.26 PB
 1.3
    
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 17.20
  
 PB
 
  X17.16 PB16.82  X  X17.20 PB  
2Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF8.25
  
 PB
 
7.78 PB7.94 PB8.25 PB7.817.677.77  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 54.43
  
 PB
 
54.43 PB51.73  X49.38  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1:06.05
  
 PB
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1:08.25
  
 SB
3Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 1:13.96
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.76
  
 
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 17.84
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.50
  
 =SB
 
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50 =SB
  O
1.53
XXX
    
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
3Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 1.35
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
   
4Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
XXO
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
   
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.30
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35
XXX
      
6Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 1.25
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
      
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.82
0.0
  
 
 
4.82
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.68
 0.5
    
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.55
0.0
  
 SB
 
4.46
 1.3
  X
 0.0
4.55 SB
 0.0
  X
 0.0
    
3Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 4.18 w
+2.1
  
 
 
4.16 SB
 0.5
4.00
 0.4
4.08
 1.4
4.18
 2.1
    
4Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.59 w
+2.3
  
 
 
3.59
 2.3
3.46
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
    
5Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 3.56
+1.4
  
 SB
 
3.42 SB
 0.2
3.56 SB
 1.4
3.50
 0.0
3.51
 1.7
    
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 9.42
+0.3
  
 PB
 
8.92 SB
 0.2
8.60
 0.6
9.42 PB
 0.3
     
2Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 9.12
+0.4
  
 SB
 
8.80 SB
 0.1
8.91 SB
 0.2
9.12 SB
 0.4
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.94
  
 
 
9.94  X9.909.90    
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.58
  
 
 
9.218.678.779.58    
3Liane Hessler FiltenborgLiane Hessler Filtenborg ('05)8.94
  
 PB
 
7.17 SB8.64 PB8.508.94 PB    
4Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 6.72
  
 PB
 
6.24 PB6.69 PB6.72 PB6.36    
5Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 6.68
  
 PB
 
6.68 PB6.106.526.60    
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 11.52
  
 PB
 
9.62 PB11.27 PB11.52 PB     
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 17.75
  
 PB
 
17.75 PB16.0716.65     
2Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 14.96
  
 SB
 
  X14.96 SB  X     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF37.17
  
 
 
36.5031.3834.9437.17    
2Liane Hessler FiltenborgLiane Hessler Filtenborg ('05)18.24
  
 PB
 
14.13 SB  X13.8618.24 PB    
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF39.71
  
 PB
2Conrad LindConrad Lind ('07)Haderslev IF43.05
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 47.13
  
 PB
4Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)56.01
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF5.40
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
5.15 PB
 0.4
5.40 PB
 1.0
5.18
 1.2
    
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF4.56
+0.3
  
 PB
 
4.43 PB
 0.9
4.56 PB
 0.3
4.40
 0.4
4.49
 0.1
    
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.67
0.0
  
 
 
3.52
 0.3
3.67
 0.0
3.37
 1.0
  –
 0.0
    
4Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)2.94
0.0
  
 PB
 
2.94 PB
 0.0
  X
 0.0
2.84
 0.5
  X
 0.0
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF9.27
  
 PB
 
8.90 PB9.27 PB9.258.92    
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF8.97
  
 PB
 
8.97 PB8.878.728.76    
3Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)5.58
  
 PB
 
5.58 PB5.095.255.17    
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 5.32
  
 =PB
 
5.175.32 =PB4.864.86    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF19.88
  
 
 
  X15.9017.5419.88  X  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF19.71
  
 PB
 
19.71 PB  X13.8018.04    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF31.67
  
 
 
28.4828.9131.67     
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF31.20
  
 PB
 
27.1028.95 PB31.20 PB     
3Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)16.86
  
 PB
 
14.20 PB16.86 PB16.70     
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF49.51
  
 PB
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF52.24
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.40
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.63
+1.2
  
 
 
4.56
 1.2
4.63
 1.2
4.63
 0.0
4.46
 0.0
    
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF4.23
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
4.23 PB
 0.7
3.92
 0.7
3.99
 0.0
    
3Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 3.85
+0.1
  
 
 
3.81
 0.9
3.77
 1.2
3.85
 0.1
3.72
 0.4
    
4Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF3.27
+0.6
  
 
 
3.27
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF9.80
  
 PB
 
9.619.75 PB9.80 PB9.58    
2Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.22
  
 SB
 
7.57 SB7.317.95 SB8.22 SB    
3Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 8.02
  
 PB
 
7.50 PB7.268.02 PB7.58    
4Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF7.79
  
 PB
 
7.02 PB7.79 PB6.827.79 =PB    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 21.00
  
 SB
 
19.92 SB21.00 SB15.93     
2Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF19.31
  
 PB
 
19.31 PB18.1117.97     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF26.70
  
 PB
 
22.7925.4926.70 PB  X    
2Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 25.68
  
 PB
 
25.68 PB23.8025.3824.35    
3Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF19.36
  
 PB
 
19.36 PB19.0519.06  X    
4Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF16.05
  
 PB
 
16.05 PB14.2714.0914.90    
D13 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.49
  
 PB
2Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF12.08
  
 PB
3Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF13.34
  
 PB
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:32.15
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.68 w
w
  
 
 
4.68 PB
 0.0
4.64
 0.0
4.41
 0.0
     
2Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF4.04 w
w
  
 
 
3.42 PB
 0.0
3.77 PB
 0.0
4.04 PB
 0.0
     
3Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF3.46 w
w
  
 
 
3.25 PB
 0.0
3.46 PB
 0.0
3.42
 0.0
     
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 10.02 w
w
  
 
 
9.49 PB
 0.0
10.02 PB
 0.0
9.92
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF6.51
  
 PB
 
6.32 PB6.44 PB6.51 PB     
2Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF6.39
  
 PB
 
6.06 PB6.39 PB6.27     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF6.28
  
 PB
 
6.28 PB5.906.27     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF15.88
  
 PB
 
  X15.88 PB14.66     
2Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF11.10
  
 PB
 
  X11.10 PB  X     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF8.54
  
 SB
 
  X8.54 SB  X     
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF2.97
  
 PB
 
  X  X2.97 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF21.02
  
 PB
 
18.29 PB21.02 PB18.11     
2Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF18.61
  
 PB
 
14.24 PB18.61 PB14.58     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF18.27
  
 PB
 
16.62 PB14.8918.27 PB     
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.43
  
 PB
2Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF12.00
  
 
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf12.20
  
 =SB
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.49
  
 PB
5Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)12.69
  
 PB
6Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF15.00
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 2:34.78
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:37.57
  
 PB
3Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)2:46.34
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.15
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 12.33
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf12.38
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.35
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
     
2Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 4.23 w
w
  
 
 
4.13
 0.0
4.17
 0.0
4.23
 0.0
     
2Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf4.22 w
w
  
 
 
4.14
 0.0
4.20 =PB
 0.0
4.22 PB
 0.0
     
3Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.19 w
w
  
 
 
4.17
 0.0
4.19
 0.0
3.93
 0.0
     
4Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF4.19 w
w
  
 
 
4.14
 0.0
4.19
 0.0
4.10
 0.0
     
5Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF4.00 w
w
  
 
 
3.84
 0.0
4.00
 0.0
3.96
 0.0
     
6Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 3.99 w
w
  
 
 
3.93
 0.0
3.80
 0.0
3.99
 0.0
     
7Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB
 0.0
3.35
 0.0
3.52
 0.0
     
8Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF3.55 w
w
  
 
 
2.78
 0.0
2.85
 0.0
3.55 PB
 0.0
     
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 9.20 w
w
  
 
 
8.70 PB
 0.0
8.76 PB
 0.0
9.20 PB
 0.0
     
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 9.05 w
w
  
 
 
8.95 PB
 0.0
9.05 PB
 0.0
8.95
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 9.32
  
 PB
 
8.559.21 PB9.32 PB     
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF8.87
  
 PB
 
7.857.398.87 PB     
3Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)8.71
  
 PB
 
7.97 PB8.46 PB8.71 PB     
4Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf8.21
  
 PB
 
7.74 PB8.21 PB7.68     
5Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF7.08
  
 
 
6.787.086.90     
6Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF6.89
  
 
 
6.895.086.54     
7Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.60
  
 PB
 
6.60 PB6.485.46     
8Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.83
  
 
 
5.835.235.66     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 11.25
  
 PB
 
  X11.25 PB  X     
2Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF11.18
  
 PB
 
10.53 PB11.18 PB  X     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 27.32
  
 PB
 
21.2320.1227.32 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf23.22
  
 PB
 
19.99 SB21.62 SB23.22 PB     
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 20.46
  
 
 
18.7317.1220.46     
3Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF14.33
  
 PB
 
  X10.9114.33 PB     
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 13.36
  
 PB
 
13.36 PB11.289.22     
D12 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 13.82
  
 
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:50.73
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.11 w
w
  
 
 
3.11
 0.0
3.05
 0.0
2.98
 0.0
     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 5.90
  
 PB
 
5.35 PB5.36 PB5.90 PB     
P12 80 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF12.28
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)12.86
  
 PB
3Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF14.58
  
 PB
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF3:19.05
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
   
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.25
  
 
 
1.25
 XO
       
3Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
     
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.10 w
w
  
 
 
4.03
 0.0
3.73
 0.0
4.10
 0.0
     
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)3.73 w
w
  
 
 
3.73 PB
 0.0
3.68
 0.0
      
3Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF3.06 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
2.98
 0.0
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.72
  
 
 
9.569.729.48     
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)6.72
  
 PB
 
6.27 PB6.72 PB      
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF16.71
  
 PB
 
16.30 PB16.71 PB      
2Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF7.80
  
 PB
 
7.80 PB7.14  X     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
9.32 w
  
 
2
Sophus Biering Müller
Sophus Biering Müller ('10)
Haderslev IF9.96 w
  
 
3
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 10.07 w
  
 
4
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
10.44 w
  
 
5
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 10.51 w
  
 
6
Victor Simonsen Jensen
Victor Simonsen Jensen ('10)
11.06 w
  
 
7
Terkil J. Kraack
Terkil J. Kraack ('10)
11.77 w
  
 
8
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('10)
Haderslev IF11.80 w
  
 
D11 800 m    

Finale A

Finale
1
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 2:46.61
  
 PB
2
Sophus Biering Müller
Sophus Biering Müller ('10)
Haderslev IF3:08.35
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 1.20
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
       
2
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
3.84 w
w
  
 
 
3.52 PB
 0.0
3.84 PB
 0.0
3.72
 0.0
     
2
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 3.64 w
w
  
 
 
3.49 PB
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.45
 0.0
     
3
Sophus Biering Müller
Sophus Biering Müller ('10)
Haderslev IF3.49 w
w
  
 
 
3.49 PB
 0.0
3.14
 0.0
3.32
 0.0
     
4
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 3.01 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
2.95
 0.0
     
5
Victor Simonsen Jensen
Victor Simonsen Jensen ('10)
2.96 w
w
  
 
 
2.82 PB
 0.0
2.88 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
     
6
Terkil J. Kraack
Terkil J. Kraack ('10)
2.93 w
w
  
 
 
2.93 PB
 0.0
2.76
 0.0
2.92
 0.0
     
7
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('10)
Haderslev IF2.66 w
w
  
 
 
2.53 SB
 0.0
2.66 PB
 0.0
2.64
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
7.19
  
 PB
 
6.88 PB6.94 PB7.19 PB     
2
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 7.04
  
 PB
 
6.116.597.04 PB     
3
Victor Simonsen Jensen
Victor Simonsen Jensen ('10)
6.26
  
 PB
 
6.08 PB5.746.26 PB     
4
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 5.48
  
 PB
 
4.48 PB5.13 PB5.48 PB     
5
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('10)
Haderslev IF4.40
  
 PB
 
3.79 PB3.90 PB4.40 PB     
6
Terkil J. Kraack
Terkil J. Kraack ('10)
4.19
  
 PB
 
3.99 PB4.19 PB4.03     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 38.78
  
 PB
 
30.83 SB38.78 PB38.78 =PB     
2
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
34.31
  
 PB
 
32.48 PB34.31 PB30.06     
3
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('10)
Haderslev IF19.24
  
 SB
 
17.84 SB19.24 SB15.10     
4
Victor Simonsen Jensen
Victor Simonsen Jensen ('10)
19.14
  
 PB
 
19.14 PB16.4116.14     
5
Terkil J. Kraack
Terkil J. Kraack ('10)
13.71
  
 SB
 
13.71 SB13.6113.00     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF9.84 w
Q
  
 
2
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 10.00 w
Q
  
 
3
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF10.15 w
q
  
 
4
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
10.37 w
q
  
 
5
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
10.42 w
q
  
 
6
Anna Louise Frederiksen
Anna Louise Frederiksen ('10)
HSUF 10.94 w
q
  
 
7
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
10.99 w
  
 
8
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 11.18 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 9.96
Q
  
 PB
2
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF9.97
Q
  
 PB
3
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF9.99
q
  
 PB
4
Anna Louise Frederiksen
Anna Louise Frederiksen ('10)
HSUF 11.11
q
  
 PB
5
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 11.37
  
 SB
6
Freja Andersen
Freja Andersen ('10)
11.49
  
 PB
7
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
12.16
  
 
Indledende 2
Vind: w
Vind: w
1
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
10.10 w
Q
  
 
2
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
10.24 w
Q
  
 
3
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
10.87 w
q
  
 
4
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 11.18 w
q
  
 
5
Luka Lorenzen
Luka Lorenzen ('10)
12.60 w
  
 
P11 800 m    

Finale A

Finale
1
Luka Lorenzen
Luka Lorenzen ('10)
4:17.89
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF13.11
  
 PB
2
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF13.17
  
 PB
3
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 15.94
  
 PB
4
Luka Lorenzen
Luka Lorenzen ('10)
26.41
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
 
2
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
3
Anna Louise Frederiksen
Anna Louise Frederiksen ('10)
HSUF 0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF3.67 w
w
  
 
 
3.46 PB
 0.0
3.67 PB
 0.0
3.45
 0.0
     
2
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 3.23 w
w
  
 
 
3.13 PB
 0.0
3.23 PB
 0.0
3.06
 0.0
     
3
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 3.18 w
w
  
 
 
3.14
 0.0
3.18
 0.0
3.05
 0.0
     
4
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 3.17 w
w
  
 
 
3.17 PB
 0.0
3.10
 0.0
3.10
 0.0
     
5
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
3.15 w
w
  
 
 
3.15 PB
 0.0
2.94
 0.0
2.84
 0.0
     
6
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB
 0.0
3.00
 0.0
2.87
 0.0
     
7
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF3.07 w
w
  
 
 
2.95
 0.0
3.07
 0.0
3.05
 0.0
     
8
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
3.06 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
2.93
 0.0
     
9
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
2.91 w
w
  
 
 
2.77 PB
 0.0
2.91 PB
 0.0
  X
 0.0
     
10
Luka Lorenzen
Luka Lorenzen ('10)
2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
2.77
 0.0
2.48
 0.0
     
11
Anna Louise Frederiksen
Anna Louise Frederiksen ('10)
HSUF 2.85 w
w
  
 
 
2.85 PB
 0.0
2.60
 0.0
2.70
 0.0
     
12
Freja Andersen
Freja Andersen ('10)
2.80 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
  X
 0.0
2.57
 0.0
     
13
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
2.64 w
w
  
 
 
2.51 PB
 0.0
2.64 PB
 0.0
2.36
 0.0
     
14
Lina Lagoni
Lina Lagoni ('10)
2.50 w
w
  
 
 
2.35 =PB
 0.0
2.50 PB
 0.0
2.25
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 6.43
  
 PB
 
6.43 PB5.956.21     
2
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
6.11
  
 PB
 
5.19 PB5.90 PB6.11 PB     
3
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF6.05
  
 
 
5.406.055.99     
4
Lina Lagoni
Lina Lagoni ('10)
5.87
  
 PB
 
5.05 PB5.87 PB  X     
5
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
5.81
  
 PB
 
5.21 PB5.46 PB5.81 PB     
6
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF5.66
  
 PB
 
4.29 PB4.69 PB5.66 PB     
7
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 5.52
  
 PB
 
5.52 PB5.155.10     
8
Anna Louise Frederiksen
Anna Louise Frederiksen ('10)
HSUF 5.26
  
 PB
 
5.26 PB5.194.60     
9
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 5.24
  
 PB
 
5.24 PB4.853.91     
10
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
5.08
  
 PB
 
5.08 PB4.965.08 =PB     
11
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
4.42
  
 PB
 
4.10 PB3.954.42 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
25.37
  
 PB
 
22.72 PB20.8325.37 PB     
2
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF24.48
  
 PB
 
24.48 PB22.1722.79     
3
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 23.46
  
 PB
 
10.20 SB23.08 PB23.46 PB     
4
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 20.01
  
 PB
 
19.88 PB19.6420.01 PB     
5
Lina Lagoni
Lina Lagoni ('10)
18.40
  
 PB
 
14.71 PB17.95 PB18.40 PB     
6
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 18.03
  
 SB
 
15.48 SB17.68 SB18.03 SB     
7
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
17.75
  
 PB
 
13.07 PB17.75 PB16.33     
8
Anna Louise Frederiksen
Anna Louise Frederiksen ('10)
HSUF 17.47
  
 SB
 
17.47 SB17.0116.07     
9
Freja Andersen
Freja Andersen ('10)
13.76
  
 PB
 
12.85 PB12.87 PB13.76 PB     
10
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
13.71
  
 PB
 
11.45 PB13.71 PB10.34     
11
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
10.97
  
 PB
 
9.78 PB10.97 PB9.85     
12
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
10.10
  
 PB
 
9.12 PB6.9310.10 PB     
D10 60 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 10.26
  
 
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 10.42
  
 PB
3
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF10.76
  
 PB
4
Hjalte Johnsen
Hjalte Johnsen ('11)
10.79
  
 PB
5
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
10.89
  
 PB
6
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF11.29
  
 PB
D10 800 m    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3:20.17
  
 PB
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF3:31.10
  
 PB
3
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF3:35.40
  
 PB
D10 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF13.74
  
 PB
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 13.80
  
 PB
3
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 14.24
  
 PB
4
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF17.84
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 1.10
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
  
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 3.35 w
w
  
 
 
3.25 PB
 0.0
3.35 PB
 0.0
3.15
 0.0
     
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF3.24 w
w
  
 
 
3.24 PB
 0.0
3.22
 0.0
3.01
 0.0
     
3
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3.24 w
w
  
 
 
  X
 0.0
3.05 PB
 0.0
3.24 PB
 0.0
     
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
3.13 w
w
  
 
 
2.96 PB
 0.0
3.13 PB
 0.0
3.10
 0.0
     
5
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF2.78 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.48
 0.0
2.78 PB
 0.0
     
6
Hjalte Johnsen
Hjalte Johnsen ('11)
2.77 w
w
  
 
 
2.77 PB
 0.0
  X
 0.0
2.44
 0.0
     
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 4.92
  
 
 
4.164.794.92     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF30.88
  
 PB
 
30.88 PB28.5830.09     
2
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 30.66
  
 PB
 
27.68 PB30.18 PB30.66 PB     
3
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 29.59
  
 PB
 
29.59 PB25.3627.65     
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
24.67
  
 PB
 
21.43 PB19.6424.67 PB     
5
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF22.21
  
 PB
 
20.96 PB21.92 PB22.21 PB     
6
Hjalte Johnsen
Hjalte Johnsen ('11)
16.16
  
 PB
 
16.16 PB15.5512.43     
P10 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.49
  
 PB
2
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 10.14
  
 PB
2
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
10.14
  
 PB
4
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
10.42
  
 
5
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF10.80
  
 PB
6
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 10.82
  
 PB
7
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 11.94
  
 PB
P10 800 m    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3:01.68
  
 PB
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF3:12.51
  
 PB
3
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
3:28.51
  
 PB
4
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF3:36.31
  
 PB
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
13.26
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
2
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 0.90
  
 =PB
 
0.90 =PB
  O
0.95
XXX
      
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
 
3.46 PB
 0.0
3.13
 0.0
3.58 PB
 0.0
     
2
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
3.53 w
w
  
 
 
3.32 PB
 0.0
3.50 PB
 0.0
3.53 PB
 0.0
     
3
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
3.25 w
w
  
 
 
3.15 PB
 0.0
3.05
 0.0
3.25 PB
 0.0
     
4
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 3.06 w
w
  
 
 
2.96 PB
 0.0
3.04 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
     
5
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 2.83 w
w
  
 
 
2.64 PB
 0.0
2.65 PB
 0.0
2.83 PB
 0.0
     
6
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF2.72 w
w
  
 
 
2.72 SB
 0.0
2.70
 0.0
2.64
 0.0
     
7
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('11)
2.37 w
w
  
 
 
2.26 PB
 0.0
2.37 PB
 0.0
2.29
 0.0
     
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF5.64
  
 PB
 
4.684.765.64 PB     
2
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF5.16
  
 PB
 
5.07 PB4.275.16 PB     
3
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.734.89     
4
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 4.65
  
 PB
 
4.45 PB4.65 PB3.79     
5
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('11)
4.62
  
 PB
 
3.65 PB4.62 PB4.62 =PB     
6
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 3.89
  
 SB
 
3.39 SB3.72 SB3.89 SB     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF22.45
  
 PB
 
19.35 PB21.07 PB22.45 PB     
2
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF21.66
  
 PB
 
18.91 PB17.6221.66 PB     
3
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
20.14
  
 PB
 
18.43 PB17.7720.14 PB     
4
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 15.97
  
 PB
 
15.97 PB12.3215.13     
5
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('11)
15.30
  
 PB
 
  X15.30 PB12.71     
D9 40 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Sander G. Petersen
Sander G. Petersen ('12)
7.23
  
 PB
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF7.43
  
 PB
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF7.41
  
 PB
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 8.57
  
 PB
3
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 7.51
  
 PB
4
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 7.71
  
 PB
5
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
8.01
  
 PB
6
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF8.05
  
 =PB
7
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
9.10
  
 PB
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2:10.57
  
 PB
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2:38.48
  
 PB
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 2:13.58
  
 PB
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2:47.15
  
 PB
3
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
2:33.40
  
 PB
4
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
3:38.36
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
1.05
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF0.95
  
 PB
 
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 =PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
  
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 1.00
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
XXO
  
3
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF0.95
  
 PB
 
0.75 SB
 XO
0.80 SB
  O
0.85 =PB
XXO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
  
4
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 0.90
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
   
5
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90
XXX
    
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sander G. Petersen
Sander G. Petersen ('12)
3.44 w
w
  
 
 
3.02 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
3.44 PB
 0.0
     
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2.97 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.97 PB
 0.0
     
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 3.17 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
3.17 PB
 0.0
3.12
 0.0
     
3
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 3.15 w
w
  
 
 
2.85 PB
 0.0
2.87 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
     
4
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF3.13 w
w
  
 
 
2.71 PB
 0.0
3.10 PB
 0.0
3.13 PB
 0.0
     
5
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
2.97 w
w
  
 
 
2.86 PB
 0.0
2.97 PB
 0.0
2.96
 0.0
     
6
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF2.87 w
w
  
 
 
2.87 PB
 0.0
2.82
 0.0
2.82
 0.0
     
7
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
2.47 w
w
  
 
 
2.30 PB
 0.0
  X
 0.0
2.47 PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 5.66
  
 PB
 
5.62 PB5.66 PB5.59     
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF4.70
  
 PB
 
4.70 PB4.454.37     
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF5.60
  
 PB
 
5.135.60 PB5.44     
3
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
5.05
  
 PB
 
4.77 PB5.05 PB4.76     
4
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
4.88
  
 PB
 
4.25 PB4.50 PB4.88 PB     
5
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
3.96
  
 PB
 
3.81 PB3.703.96 PB     
6
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF3.47
  
 
 
2.973.47  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 32.26
  
 PB
 
  X28.60 PB32.26 PB     
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF23.03
  
 PB
 
18.28 SB21.82 PB23.03 PB     
2
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 29.64
  
 SB
 
29.64 SB29.0429.34     
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 16.81
  
 PB
 
13.84 PB11.6016.81 PB     
3
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
23.41
  
 PB
 
  X23.41 PB21.87     
4
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF22.38
  
 PB
 
  X22.38 PB9.10     
5
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
17.85
  
 PB
 
  X14.27 PB17.85 PB     
6
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF17.72
  
 PB
 
17.72 PB  X14.34     
7
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
9.06
  
 PB
 
6.00 PB6.14 PB9.06 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
7.40
  
 
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 7.56
  
 
3
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik7.63
  
 
4
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 7.64
  
 
5
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 7.65
  
 
6
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
7.87
  
 
7
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF7.96
  
 
8
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 8.72
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
7.60
Q
  
 
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 7.61
Q
  
 
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 7.68
q
  
 
4
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 7.92
q
  
 
5
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
8.78
  
 
6
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
10.15
  
 
Indledende 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik7.60
Q
  
 
2
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
7.77
Q
  
 PB
3
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF7.78
q
  
 
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 8.36
q
  
 PB
5
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
9.16
  
 
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik2:26.53
  
 PB
2
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
2:34.42
  
 PB
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 2:37.64
  
 PB
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2:58.00
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95
XXX
  
1
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
  
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 0.90
  
 =PB
 
0.70 SB
  O
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 =PB
  O
0.95
XXX
  
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF0.90
  
 PB
 
0.70 =PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
  
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
    
4
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
    
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
3.44 w
w
  
 
 
3.23 PB
 0.0
3.44 PB
 0.0
2.91
 0.0
     
2
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.79 PB
 0.0
2.99 PB
 0.0
2.84
 0.0
     
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 2.94 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
2.81
 0.0
2.94 PB
 0.0
     
4
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2.92 w
w
  
 
 
2.67 PB
 0.0
2.91 PB
 0.0
2.92 PB
 0.0
     
5
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
2.39
 0.0
2.72
 0.0
     
6
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 2.66 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
2.55
 0.0
2.66 PB
 0.0
     
7
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
2.57 w
w
  
 
 
2.33 PB
 0.0
2.57 PB
 0.0
2.47
 0.0
     
8
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF2.55 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.55 PB
 0.0
2.36
 0.0
     
9
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.53 w
w
  
 
 
2.40 PB
 0.0
2.49 PB
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
10
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
2.09 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
1.93
 0.0
1.91
 0.0
     
11
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
1.77 w
w
  
 
 
1.65 PB
 0.0
  X
 0.0
1.77 PB
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 4.57
  
 PB
 
4.57 PB3.903.86     
2
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 4.52
  
 PB
 
4.27 PB4.52 PB4.10     
3
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
4.49
  
 PB
 
3.89 PB4.16 PB4.49 PB     
4
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
4.43
  
 PB
 
4.30 PB4.43 PB4.28     
5
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF4.03
  
 PB
 
3.324.03 PB3.53     
6
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
3.55
  
 
 
3.083.433.55     
7
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 3.43
  
 
 
3.253.432.82     
8
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 3.06
  
 PB
 
3.05 PB3.06 PB2.73     
9
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
2.85
  
 PB
 
2.482.66 PB2.85 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik25.13
  
 PB
 
17.30 PB22.42 PB25.13 PB     
2
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
22.34
  
 PB
 
18.43 PB19.88 PB22.34 PB     
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
15.43
  
 PB
 
15.43 PB14.8113.64     
4
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 13.38
  
 PB
 
13.38 PB12.789.96     
5
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF12.85
  
 PB
 
10.84 PB9.4312.85 PB     
6
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
12.54
  
 PB
 
11.49 PB10.7812.54 PB     
7
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 9.55
  
 PB
 
7.44 SB9.31 PB9.55 PB     
8
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
6.34
  
 PB
 
6.34 PB6.143.36     
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG NM
  
 
 
  X  X  X     
P8 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
7.44
  
 PB
2
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
7.49
  
 PB
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF7.99
  
 PB
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.02
  
 PB
5
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.03
  
 PB
6
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 8.13
  
 PB
7
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
8.35
  
 PB
P8 600 m    

Finale A

Finale
1
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
2:26.35
  
 PB
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:48.48
  
 
3
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
3:04.40
  
 PB
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3:07.84
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
3.06 w
w
  
 
 
3.06 PB
 0.0
2.98
 0.0
2.93
 0.0
     
2
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
3.00 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
2.90 PB
 0.0
3.00 PB
 0.0
     
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.53 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.43
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 2.48 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
2.48 PB
 0.0
2.34
 0.0
     
5
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.45 w
w
  
 
 
2.35 PB
 0.0
2.42 PB
 0.0
2.45 PB
 0.0
     
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.26 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
2.08
 0.0
2.26 PB
 0.0
     
7
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
2.14 w
w
  
 
 
1.97 PB
 0.0
1.89
 0.0
2.14 PB
 0.0
     
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.203.98     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.86
  
 PB
 
3.413.333.86 PB     
3
Ida Bram
Ida Bram ('13)
3.47
  
 PB
 
3.30 PB3.47 PB3.21     
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.41
  
 PB
 
2.86 PB2.89 PB3.41 PB     
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3.27
  
 PB
 
2.70 PB3.27 PB3.14     
6
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.22
  
 
 
2.493.222.24     
7
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
2.39
  
 PB
 
2.37 PB2.39 PB2.30     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF17.53
  
 PB
 
17.17 PB17.53 PB17.35     
2
Ida Bram
Ida Bram ('13)
16.03
  
 PB
 
11.32 PB16.03 PB  X     
3
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
14.77
  
 PB
 
13.07 PB14.02 PB14.77 PB     
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 13.50
  
 PB
 
12.38 PB5.2313.50 PB     
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 11.45
  
 PB
 
6.30 PB8.00 PB11.45 PB     
6
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
6.10
  
 PB
 
  X4.31 PB6.10 PB     
D7 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.69
  
 PB
2
Oscar Soberra
Oscar Soberra ('16)
10.13
  
 PB
3
Aksel Ludvig
Aksel Ludvig ('15)
10.27
  
 PB
D7 600 m    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3:15.89
  
 PB
2
Oscar Soberra
Oscar Soberra ('16)
3:19.73
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.04 w
w
  
 
 
1.97 PB
 0.0
1.93
 0.0
2.04 PB
 0.0
     
2
Aksel Ludvig
Aksel Ludvig ('15)
1.98 w
w
  
 
 
1.98 PB
 0.0
1.75
 0.0
  X
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3.06
  
 PB
 
2.68 PB3.06 PB2.30     
2
Aksel Ludvig
Aksel Ludvig ('15)
2.17
  
 PB
 
1.87 PB1.782.17 PB     
P7 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF8.08
  
 PB
2
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
8.27
  
 PB
3
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 8.74
  
 PB
P7 600 m    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2:39.14
  
 PB
2
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2:47.24
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
2.52 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.30
 0.0
     
2
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.47 w
w
  
 
 
2.47 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.46
 0.0
     
3
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2.35 w
w
  
 
 
2.04 PB
 0.0
2.12 PB
 0.0
2.35 PB
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.81
  
 PB
 
2.05 PB2.81 PB2.07     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF11.98
  
 PB
 
11.98 PB8.8811.64     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Helle Guldborg NielsenHelle Guldborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 10.01
  
 PB
 
9.40 SB9.3110.01 PB9.92    
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Helle Guldborg NielsenHelle Guldborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 23.27
  
 SB
 
23.27 SB  X  X     
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Bodil NielsenBodil Nielsen ('56)Aabenraa IG 4.92
  
 PB
 
4.40 PB4.40 =PB4.86 PB4.92 PB    

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3