M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Manny Phoulom-Smith Manny Phoulom-Smith | USA | 6.98 | SB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
4 | Eric Vanerp Eric Vanerp | USA | 7.36 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alex Brosseau Alex Brosseau | USA | 22.08 | SB | |||||||||||
2 | Jake Werner Jake Werner | USA | 22.38 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Cody Roder Cody Roder | USA | 47.78 | PB | |||||||||||
2 | Darrien Lipscomb Darrien Lipscomb | USA | 49.57 | SB | |||||||||||
3 | Manny Phoulom-Smith Manny Phoulom-Smith | USA | 49.88 | PB | |||||||||||
Josh Knutson Josh Knutson | USA | DNF | |||||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jacob Rodin Jacob Rodin | USA | 1:51.20 | PB | |||||||||||
2 | Beau Brannan Beau Brannan | 00 | USA | 1:54.03 | PB | ||||||||||
3 | Connor McMannes Connor McMannes | USA | 1:54.87 | PB | |||||||||||
4 | Jackson Tracy Jackson Tracy | USA | 1:54.93 | PB | |||||||||||
5 | Symon Keiser Symon Keiser | USA | 1:55.29 | PB | |||||||||||
6 | Zach Long Zach Long | USA | 1:55.41 | PB | |||||||||||
7 | Carter Knaus Carter Knaus | USA | 1:55.49 | PB | |||||||||||
8 | Josh Becker Josh Becker | USA | 1:55.81 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Josh Samyn Josh Samyn | 00 | CAN | 4:12.98 | |||||||||||
2 | Luke Labatte Luke Labatte | USA | 4:14.57 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jack Vetsch Jack Vetsch | USA | 8.25 | PB | |||||||||||
2 | Nick Wessels Nick Wessels | USA | 8.26 | SB | |||||||||||
3 | Jacob Lackas Jacob Lackas | USA | 8.34 | SB | |||||||||||
4 | Mitchel Wangler Mitchel Wangler | USA | 8.43 | =SB | |||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Austin Wolf Austin Wolf | USA | 2.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | 5.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Shafer Noah Shafer | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jens Christensen Jens Christensen | USA | 4.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matthew Katz Matthew Katz | USA | 4.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Tre Manning Tre Manning | USA | 7.13 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brandon Lewis Brandon Lewis | USA | 7.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jack Vetsch Jack Vetsch | USA | 6.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Eric Vanerp Eric Vanerp | USA | 6.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Trey Tiefenthaler Trey Tiefenthaler | USA | 13.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 20.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 18.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 18.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 18.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Trevor Begeman Trevor Begeman | USA | 18.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Clayton Hannula Clayton Hannula | USA | 17.12 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Levi Rockey Levi Rockey | USA | 17.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Noah Huber Noah Huber | USA | 16.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dominick Etherington Dominick Etherington | USA | 15.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Dawson Schroeder Dawson Schroeder | USA | 15.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 20.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 19.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Huber Noah Huber | USA | 19.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Rich-Ann Archer Rich-Ann Archer ('99) | 99 | JAM | 7.54 | PB | ||||||||||
2 | Jaiden Boomsma Jaiden Boomsma | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
3 | Jocelyn Dinius Jocelyn Dinius | USA | 7.75 | SB | |||||||||||
4 | Lucy Steinmeyer Lucy Steinmeyer ('99) | 99 | GER | 7.77 | PB | ||||||||||
5 | Katie Heilman Katie Heilman | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Lucy Steinmeyer Lucy Steinmeyer ('99) | 99 | GER | 7.79 | PB | ||||||||||
2 | Collette Wolfe Collette Wolfe ('02) | 02 | CAN | 7.91 | PB | ||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Rich-Ann Archer Rich-Ann Archer ('99) | 99 | JAM | 7.55 | PB | ||||||||||
2 | Jaiden Boomsma Jaiden Boomsma | USA | 7.72 | ||||||||||||
3 | Jocelyn Dinius Jocelyn Dinius | USA | 7.77 | SB | |||||||||||
4 | Katie Heilman Katie Heilman | USA | 7.99 | PB | |||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lucy Steinmeyer Lucy Steinmeyer ('99) | 99 | GER | 25.13 | PB | ||||||||||
3 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 25.49 | SB | |||||||||||
K 400 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
3 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 1:03.58 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Nell Graham Nell Graham | USA | 57.43 | PB | |||||||||||
2 | Hannah Whitbread Hannah Whitbread ('01) | 01 | AUS | 57.45 | PB | ||||||||||
7 | Erica Benson Erica Benson | USA | 59.98 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Cornelia Wohlfahrt Cornelia Wohlfahrt | 00 | AUT | 4:57.39 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jennie Baragar-Petrash Jennie Baragar-Petrash ('98) | 98 | CAN | 9:36.83 | SB | ||||||||||
2 | Annika Rotvold Annika Rotvold | USA | 10:02.94 | SB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ansley Schug Ansley Schug | USA | 8.63 | ||||||||||||
2 | Salmata Korgho Salmata Korgho ('02) | 02 | USA | 8.86 | |||||||||||
3 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.90 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.94 | |||||||||||
3 | Erica Benson Erica Benson | USA | 9.50 | SB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Salmata Korgho Salmata Korgho ('02) | 02 | USA | 8.93 | |||||||||||
4 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 9.58 | SB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Ansley Schug Ansley Schug | USA | 8.62 | PB | |||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
2 | Erica Benson Erica Benson | USA | 1.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ellie Miller Ellie Miller | USA | 1.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Addison Eisenbeisz Addison Eisenbeisz | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Klara Lyon Klara Lyon | USA | 4.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jennifer Parent Jennifer Parent | USA | 3.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lexi Jordheim Lexi Jordheim | USA | 3.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Katie Berglund Katie Berglund | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Emily Altenburg Emily Altenburg | USA | 5.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 5.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Annie Wendt Annie Wendt | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 16.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 15.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 14.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 14.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madi Moorhouse Madi Moorhouse | USA | 13.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexis Schmidt Alexis Schmidt | USA | 13.62 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eve Goldstein Eve Goldstein ('02) | 02 | USA | 13.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Allison Lardy Allison Lardy | USA | 13.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michaela Hawkins Michaela Hawkins ('01) | 01 | USA | 13.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kenna Curry Kenna Curry | USA | 13.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | True Thorne True Thorne | USA | 12.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Meghan Hettinga Meghan Hettinga | USA | 12.82 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Micayla Ter Wee Micayla Ter Wee | USA | 12.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Caitlin Thilges Caitlin Thilges | USA | 12.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 23.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Destinee Rose-Haas Destinee Rose-Haas ('98) | 98 | USA | 20.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 19.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 18.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 18.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rebecca Tomman Rebecca Tomman | USA | 18.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Marianne Robin Marianne Robin | 00 | FRA | 14.76 | |||||||||||
|