M 60 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 6.60 | |||||||||||
2 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 6.65 | |||||||||||
3 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 6.66 | =SB | ||||||||||
4 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 6.68 | |||||||||||
5 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.69 | ||||||||||||
6 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.71 | SB | ||||||||||
7 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 6.73 | =PB | ||||||||||
Indledende heats | 12.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 6.73 | =PB | ||||||||||
2 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.75 | SB | ||||||||||
3 | Jhevaughn Matherson Jhevaughn Matherson ('99) | 99 | JAM | 6.79 | SB | ||||||||||
4 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 6.81 | |||||||||||
5 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.91 | SB | |||||||||||
6 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 6.96 | SB | |||||||||||
Indledende 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 6.66 | SB | ||||||||||
2 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.69 | ||||||||||||
3 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 6.76 | |||||||||||
4 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 6.97 | ||||||||||||
Indledende 3 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 6.63 | |||||||||||
2 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 6.69 | |||||||||||
3 | Darryl Gay Darryl Gay ('97) | 97 | USA | 6.77 | |||||||||||
4 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 6.78 | |||||||||||
5 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.79 | =SB | ||||||||||
6 | Cade Clarke Cade Clarke ('01) | 01 | USA | 6.92 | PB | ||||||||||
7 | Jacoby McNamara Jacoby McNamara | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
Indledende 4 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.57 | SB | ||||||||||
2 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 6.76 | |||||||||||
3 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 6.77 | |||||||||||
4 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 6.80 | SB | ||||||||||
5 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 6.81 | SB | ||||||||||
7 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 7.36 | |||||||||||
M 200 m Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 20.41 | PB | ||||||||||
2 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 20.42 | PB | ||||||||||
3 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.71 | SB | ||||||||||
4 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 21.34 | PB | ||||||||||
Finale B 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Kasaun James Kasaun James ('97) | 97 | USA | 20.68 | SB | ||||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 20.94 | PB | ||||||||||
3 | Lance Broome Lance Broome | 00 | USA | 21.14 | |||||||||||
4 | Matt Nortje Matt Nortje ('02) | 02 | RSA | 21.66 | PB | ||||||||||
Finale C 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 20.89 | PB | ||||||||||
2 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 21.19 | ||||||||||||
3 | Charles Lewis Charles Lewis | 00 | USA | 21.50 | |||||||||||
Tylin Jackson Tylin Jackson | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale D 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 21.14 | PB | ||||||||||
2 | Jacoby McNamara Jacoby McNamara | USA | 21.23 | PB | |||||||||||
3 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 21.45 | ||||||||||||
4 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 21.60 | SB | |||||||||||
Finale E 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 21.21 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Leiba Cameron Leiba | USA | 21.27 | PB | |||||||||||
3 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 22.16 | |||||||||||
Jake Lanier Jake Lanier ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale F 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 21.51 | PB | ||||||||||
2 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 21.71 | PB | ||||||||||
3 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 22.08 | PB | ||||||||||
Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | DQ | |||||||||||||
Finale G 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 21.79 | |||||||||||
2 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 21.86 | |||||||||||
Cade Clarke Cade Clarke ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
M 400 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 45.22 | PB | ||||||||||
2 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 45.99 | PB | ||||||||||
3 | Daeqwan Butler Daeqwan Butler ('99) | 99 | USA | 46.89 | SB | ||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Leander Forbes Leander Forbes ('98) | 98 | USA | 46.31 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 46.41 | PB | ||||||||||
3 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 47.37 | SB | ||||||||||
Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||
Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jake Lanier Jake Lanier ('99) | 99 | USA | 47.35 | PB | ||||||||||
2 | Ian Davis Ian Davis | USA | 47.77 | ||||||||||||
3 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 48.31 | |||||||||||
4 | Joshua St. Clair Joshua St. Clair ('98) | 98 | TTO | 48.87 | SB | ||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 47.97 | SB | ||||||||||
2 | Matt Nortje Matt Nortje ('02) | 02 | RSA | 48.29 | |||||||||||
3 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 48.35 | |||||||||||
Cameron Daniel Cameron Daniel | USA | DQ | |||||||||||||
Cameron Daniel Cameron Daniel | USA | DQ | |||||||||||||
Finale E 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Gabriel Serrano Gabriel Serrano | 00 | PUR | 48.02 | PB | ||||||||||
2 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 48.81 | PB | ||||||||||
3 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 49.92 | |||||||||||
Finale F 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 48.32 | PB | ||||||||||
2 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 48.94 | SB | ||||||||||
3 | Jonathan Martin Jonathan Martin ('02) | 02 | USA | 49.18 | |||||||||||
De'Marre Martin De'Marre Martin | USA | DQ | |||||||||||||
De'Marre Martin De'Marre Martin | USA | DQ | |||||||||||||
M 800 m Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 1:45.59 | AR | PB | |||||||||
2 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 1:47.61 | NR | PB | |||||||||
3 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:48.32 | PB | ||||||||||
4 | Clay Aaron Tatsunami Clay Aaron Tatsunami ('02) | 02 | JPN | 1:48.45 | PB | ||||||||||
5 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 1:50.47 | PB | |||||||||||
6 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 1:51.31 | PB | |||||||||||
Finale B 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 1:48.44 | PB | ||||||||||
2 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 1:49.29 | PB | ||||||||||
3 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 1:49.47 | PB | ||||||||||
4 | Grady Shiflet Grady Shiflet | 00 | USA | 1:50.72 | PB | ||||||||||
5 | Angus Fölmli Angus Fölmli ('96) | 96 | SUI | 1:51.48 | PB | ||||||||||
6 | Reese Walters Reese Walters ('97) | 97 | USA | 1:51.86 | PB | ||||||||||
7 | Ethan Carney Ethan Carney | USA | 1:53.45 | PB | |||||||||||
Finale C 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:52.17 | PB | |||||||||||
2 | Luke George Luke George ('99) | 99 | USA | 1:52.34 | PB | ||||||||||
3 | Jaob Francios Jaob Francios | USA | 1:52.46 | PB | |||||||||||
4 | Mark Shannon Mark Shannon ('99) | 99 | USA | 1:53.54 | PB | ||||||||||
5 | Amari Douglas Amari Douglas | USA | 1:55.43 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 3:50.39 | PB | ||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:56.88 | PB | ||||||||||
2 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:50.55 | PB | ||||||||||
2 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 3:57.81 | PB | ||||||||||
3 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 3:53.49 | NR | PB | |||||||||
3 | Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | 3:59.78 | PB | ||||||||||
4 | EJ Holland EJ Holland ('01) | 01 | USA | 3:59.95 | PB | ||||||||||
5 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 4:01.97 | PB | |||||||||||
6 | Andrew Kibet Andrew Kibet | KEN | 4:02.27 | PB | |||||||||||
7 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 4:04.83 | SB | ||||||||||
8 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 4:05.64 | PB | ||||||||||
Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Angus Fölmli Angus Fölmli ('96) | 96 | SUI | DNF | ||||||||||||
John Rice John Rice | USA | DNF | |||||||||||||
Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Tommy Romanow Tommy Romanow ('02) | 02 | USA | 4:09.76 | PB | ||||||||||
2 | Eric Casarez Eric Casarez ('99) | 99 | USA | 4:09.90 | |||||||||||
3 | Gavin Hoffpauir Gavin Hoffpauir | 00 | USA | 4:10.78 | |||||||||||
4 | Jace Jones Jace Jones | USA | 4:10.89 | PB | |||||||||||
5 | Marshall Dillon Marshall Dillon ('98) | 98 | USA | 4:10.95 | SB | ||||||||||
6 | Abraham Avila-Martinez Abraham Avila-Martinez | USA | 4:13.78 | PB | |||||||||||
7 | Mateo Barreto Mateo Barreto | USA | 4:13.83 | PB | |||||||||||
8 | Cooper Cawthra Cooper Cawthra | USA | 4:17.33 | ||||||||||||
M 3000 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 7:58.89 | PB | ||||||||||
2 | Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | 8:06.42 | PB | |||||||||||
3 | John Rice John Rice | USA | 8:09.00 | PB | |||||||||||
4 | Samuel Field Samuel Field | 00 | AUS | 8:11.49 | PB | ||||||||||
5 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 8:13.20 | SB | |||||||||||
6 | Eric Casarez Eric Casarez ('99) | 99 | USA | 8:16.62 | SB | ||||||||||
7 | Brady Grant Brady Grant ('99) | 99 | USA | 8:17.10 | PB | ||||||||||
8 | Caden Monk Caden Monk | USA | 8:24.10 | PB | |||||||||||
9 | Will Dart Will Dart ('02) | 02 | USA | 8:35.85 | PB | ||||||||||
M 5000 m Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 13:38.95 | SB | |||||||||||
2 | Adrian Wildschutt Adrian Wildschutt ('98) | 98 | RSA | 13:39.43 | PB | ||||||||||
3 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 13:40.20 | PB | ||||||||||
4 | Jacob Mcleod Jacob Mcleod | 00 | USA | 13:41.26 | PB | ||||||||||
5 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 13:42.59 | PB | ||||||||||
6 | Graydon Morris Graydon Morris ('01) | 01 | USA | 13:48.73 | PB | ||||||||||
7 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 14:02.28 | PB | |||||||||||
8 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 14:03.50 | PB | ||||||||||
9 | Myles Richter Myles Richter | USA | 14:11.46 | PB | |||||||||||
10 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 14:17.42 | PB | ||||||||||
11 | Emmanuel Cheboson Emmanuel Cheboson ('96) | 96 | KEN | 14:19.24 | SB | ||||||||||
12 | Quincy Norman Quincy Norman | USA | 14:32.14 | PB | |||||||||||
Jack Yearian Jack Yearian ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | DNF | |||||||||||||
M 60 m hæk Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.55 | SB | ||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.69 | SB | ||||||||||
3 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
4 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 7.72 | PB | ||||||||||
5 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.82 | SB | ||||||||||
6 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 8.00 | |||||||||||
7 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 8.01 | |||||||||||
8 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 8.02 | |||||||||||
Indledende heats | 12.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.81 | |||||||||||
2 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 7.83 | |||||||||||
3 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 8.01 | |||||||||||
4 | Andre Turay Andre Turay | 00 | SLE | 8.13 | |||||||||||
5 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 9.03 | PB | ||||||||||
Indledende 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.80 | |||||||||||
2 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 8.01 | |||||||||||
3 | Tyson Williams Tyson Williams ('02) | 02 | USA | 8.06 | |||||||||||
4 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 8.20 | |||||||||||
5 | Nathan Franco Nathan Franco | USA | 8.27 | PB | |||||||||||
6 | Joseph Stravato Joseph Stravato | USA | 8.32 | ||||||||||||
Indledende 3 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.66 | |||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.84 | |||||||||||
3 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 7.97 | |||||||||||
4 | Shaka Bogan Shaka Bogan | USA | 8.19 | ||||||||||||
5 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 8.38 | |||||||||||
6 | Alex Loving Alex Loving | USA | 8.85 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Riley Foreman Riley Foreman | USA | 2.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mason Corbin Mason Corbin | USA | 2.08 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 1.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Carter Bajoit Carter Bajoit ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Warren Miller Warren Miller | USA | 5.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sean Clarke Sean Clarke ('98) | 98 | USA | 5.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kenny Odinet Kenny Odinet ('99) | 99 | USA | 5.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Spencer Simons Spencer Simons ('98) | 98 | USA | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brock Meyer Brock Meyer | USA | 4.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Zach Davis Zach Davis ('01) | 01 | USA | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rhett Nelson Rhett Nelson ('01) | 01 | USA | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Braedon Maddox Braedon Maddox | USA | 4.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 8.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 8.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 7.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Darius Clark Darius Clark ('98) | 98 | USA | 7.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 7.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 7.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 7.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Pierce LaCoste Pierce LaCoste | USA | 7.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Johnathan Baker Johnathan Baker ('02) | 02 | USA | 7.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 6.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alex Loving Alex Loving | USA | 6.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 6.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Blake Harris Blake Harris | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
DJ Henderson DJ Henderson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Blake Harris Blake Harris | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
DJ Henderson DJ Henderson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Ihemeje Emmanuel Ihemeje ('98) | 98 | ITA | 16.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 16.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Brown Ryan Brown ('98) | 98 | JAM | 15.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 15.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 15.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cj Stevenson Cj Stevenson | USA | 14.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 14.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Blake Harris Blake Harris | USA | 14.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 21.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 19.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 19.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Milton Ingraham Milton Ingraham ('99) | 99 | USA | 18.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 16.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nathan Cooper Nathan Cooper | USA | 15.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mason Strunk Mason Strunk | USA | 15.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tyler Arbaugh Tyler Arbaugh ('02) | 02 | USA | 15.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Taurean Carter Taurean Carter ('01) | 01 | USA | 15.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 15.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 14.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 22.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 22.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ruben Banks Ruben Banks ('01) | 01 | GBR | 21.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 21.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 20.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tyler Arbaugh Tyler Arbaugh ('02) | 02 | USA | 19.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mason Strunk Mason Strunk | USA | 19.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:06.99 | ||||||||||||
Jon Maas, Micaiah Harris, Charles Brockman III, Willington Wright | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:07.26 | ||||||||||||
Jadon Bartholomew, Jalen Brown, James Milholen, Rhayko Schwartz | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:07.28 | ||||||||||||
Ryan Willie, Ian Davis, Denzel Villaman, Jacob Miley | |||||||||||||||
K 60 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 7.24 | |||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.28 | |||||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.28 | SB | ||||||||||
4 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.30 | |||||||||||
5 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.33 | |||||||||||
6 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 7.35 | |||||||||||
7 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 7.40 | |||||||||||
8 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 7.54 | |||||||||||
Indledende heats | 12.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.28 | SB | ||||||||||
2 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 7.28 | |||||||||||
3 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 7.40 | |||||||||||
4 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 7.54 | SB | ||||||||||
5 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 7.57 | PB | ||||||||||
6 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 7.91 | SB | ||||||||||
Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.26 | =SB | ||||||||||
2 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 7.29 | PB | ||||||||||
3 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.31 | =SB | ||||||||||
4 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.53 | |||||||||||
5 | Rachel Hall Rachel Hall | USA | 7.54 | ||||||||||||
6 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 7.56 | SB | ||||||||||
7 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 7.69 | SB | ||||||||||
8 | Jacoria Burton Jacoria Burton | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
Indledende 3 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.29 | SB | ||||||||||
2 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 7.39 | PB | ||||||||||
3 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 7.41 | SB | ||||||||||
4 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 7.43 | |||||||||||
5 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.56 | SB | ||||||||||
6 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
7 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 7.58 | SB | ||||||||||
8 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 7.93 | SB | ||||||||||
K 200 m Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 22.73 | PB | ||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.89 | SB | ||||||||||
3 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 23.45 | |||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 24.15 | SB | ||||||||||
Finale B 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 22.94 | PB | ||||||||||
2 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 23.40 | |||||||||||
3 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 23.47 | |||||||||||
4 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 23.59 | NR | PB | |||||||||
Finale C 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.35 | |||||||||||
2 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 23.62 | PB | ||||||||||
3 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 23.63 | |||||||||||
4 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 24.95 | |||||||||||
Finale D 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 23.36 | PB | ||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 24.16 | SB | ||||||||||
3 | Megan Bolton Megan Bolton | USA | 24.73 | PB | |||||||||||
Finale E 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.49 | |||||||||||
2 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 23.53 | SB | ||||||||||
3 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 23.66 | PB | ||||||||||
Finale F 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 23.50 | SB | ||||||||||
2 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.66 | |||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 24.02 | |||||||||||
4 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 24.88 | SB | ||||||||||
Finale G 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.66 | |||||||||||
2 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 24.13 | SB | ||||||||||
3 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 24.13 | SB | ||||||||||
4 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 24.14 | SB | ||||||||||
Finale H 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 23.76 | PB | ||||||||||
2 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 23.86 | |||||||||||
3 | Rachel Hall Rachel Hall | USA | 23.91 | PB | |||||||||||
4 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.97 | SB | ||||||||||
Finale I 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 24.15 | SB | ||||||||||
Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale J 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Davicia Patterson Davicia Patterson | 00 | IRL | 24.38 | PB | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 24.40 | PB | ||||||||||
3 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 24.50 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 52.27 | PB | ||||||||||
2 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.45 | PB | ||||||||||
3 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 52.51 | PB | ||||||||||
4 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 55.20 | |||||||||||
Finale B 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 52.42 | PB | ||||||||||
2 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 52.50 | PB | ||||||||||
3 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 52.51 | SB | ||||||||||
4 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 52.86 | |||||||||||
Finale C 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.74 | SB | ||||||||||
2 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 52.89 | SB | ||||||||||
3 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 55.21 | PB | ||||||||||
Finale D 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 54.94 | PB | ||||||||||
2 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 55.13 | SB | ||||||||||
3 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 56.15 | SB | ||||||||||
K 800 m Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:04.65 | PB | ||||||||||
2 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:05.57 | PB | ||||||||||
3 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:05.65 | PB | ||||||||||
4 | Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99) | 99 | DEN | 2:06.06 | PB | ||||||||||
5 | Carly Kleefeld Carly Kleefeld | USA | 2:07.94 | PB | |||||||||||
6 | Dominique Mustin Dominique Mustin ('02) | 02 | USA | 2:09.10 | |||||||||||
7 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 2:09.74 | |||||||||||
Finale B 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Turner Lauren Turner | 00 | USA | 2:09.84 | |||||||||||
2 | Bianca Carroccio Bianca Carroccio | USA | 2:10.08 | ||||||||||||
3 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:10.61 | ||||||||||||
4 | Margot Dooley Margot Dooley ('99) | 99 | USA | 2:11.50 | PB | ||||||||||
5 | Brooke Barrington Brooke Barrington | USA | 2:13.16 | ||||||||||||
Finale C 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 2:13.25 | PB | ||||||||||
2 | Savannah Noethlich Savannah Noethlich ('99) | 99 | USA | 2:13.35 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:31.83 | PB | ||||||||||
2 | Amaris Tyynismaa Amaris Tyynismaa ('01) | 01 | USA | 4:33.22 | PB | ||||||||||
3 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:34.19 | SB | ||||||||||
4 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 4:34.39 | PB | ||||||||||
5 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:34.98 | PB | ||||||||||
6 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 4:35.88 | PB | ||||||||||
7 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 4:37.57 | PB | ||||||||||
8 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:39.44 | PB | ||||||||||
9 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 4:42.29 | |||||||||||
10 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 4:42.95 | PB | ||||||||||
11 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 4:49.22 | |||||||||||
Carly Kleefeld Carly Kleefeld | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 13.2. | 13.2. | ||||||||||||||
1 | Isabel Van Camp Isabel Van Camp | USA | 4:43.65 | PB | |||||||||||
2 | Taylor Ewert Taylor Ewert ('01) | 01 | USA | 4:43.78 | PB | ||||||||||
3 | Yasmine Abbes Yasmine Abbes ('02) | 02 | NED | 4:44.22 | PB | ||||||||||
4 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 4:44.96 | PB | ||||||||||
5 | Gracie Morris Gracie Morris | USA | 4:45.32 | PB | |||||||||||
Halena Rahmaan Halena Rahmaan | USA | DNF | |||||||||||||
Corie Smith Corie Smith ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
K 3000 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 8:57.78 | PB | ||||||||||
2 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 8:58.36 | PB | ||||||||||
3 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 9:09.49 | |||||||||||
4 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 9:17.22 | SB | ||||||||||
5 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 9:18.03 | PB | ||||||||||
6 | Jami Reed Jami Reed ('01) | 01 | USA | 9:21.29 | PB | ||||||||||
7 | Taylor Ewert Taylor Ewert ('01) | 01 | USA | 9:26.42 | PB | ||||||||||
8 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 9:27.60 | |||||||||||
9 | Corie Smith Corie Smith ('01) | 01 | USA | 9:42.28 | PB | ||||||||||
10 | Julia Black Julia Black ('99) | 99 | USA | 9:45.38 | PB | ||||||||||
11 | Claudine Blancaflor Claudine Blancaflor | USA | 9:48.43 | SB | |||||||||||
12 | Kayla Easterly Kayla Easterly ('98) | 98 | USA | 9:50.55 | |||||||||||
13 | Adoette Vaughan Adoette Vaughan | 00 | USA | 9:51.42 | SB | ||||||||||
14 | Ava Peeples Ava Peeples | USA | 9:53.38 | PB | |||||||||||
15 | Ashley LaJocies Ashley LaJocies ('02) | 02 | USA | 9:55.22 | PB | ||||||||||
16 | Alexa Cruz Alexa Cruz ('98) | 98 | USA | 10:08.44 | SB | ||||||||||
K 5000 m Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | 16:01.67 | PB | ||||||||||
2 | Rebecca Clark Rebecca Clark | 00 | USA | 16:02.47 | PB | ||||||||||
3 | Alyson Churchill Alyson Churchill ('02) | 02 | USA | 16:08.27 | PB | ||||||||||
4 | Alessia Zarbo Alessia Zarbo ('01) | 01 | FRA | 16:20.67 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 7.96 | SB | ||||||||||
2 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 7.98 | SB | ||||||||||
3 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.15 | SB | ||||||||||
4 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 8.15 | SB | ||||||||||
5 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.16 | |||||||||||
6 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 8.17 | PB | ||||||||||
7 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.20 | |||||||||||
8 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 8.26 | |||||||||||
Indledende heats | 12.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.00 | SB | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.17 | |||||||||||
3 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 8.19 | SB | ||||||||||
4 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 8.28 | |||||||||||
5 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 8.33 | |||||||||||
6 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.41 | |||||||||||
7 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 8.44 | |||||||||||
8 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 8.78 | |||||||||||
Indledende 2 12.2. | 12.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.10 | |||||||||||
2 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.12 | PB | ||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.24 | |||||||||||
4 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 8.28 | |||||||||||
5 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 8.41 | |||||||||||
6 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 8.43 | |||||||||||
7 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 8.51 | |||||||||||
8 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 9.24 | |||||||||||
K Højdespring Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 1.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nyagoa Bayak Nyagoa Bayak ('01) | 01 | USA | 1.82 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marleen Guerrero Marleen Guerrero | USA | 1.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 1.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tori Sloan Tori Sloan | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | 4.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 4.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Olivia Buntin Olivia Buntin | USA | 3.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Grace Ridgeway Grace Ridgeway ('99) | 99 | USA | 3.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Madison Gawthorp Madison Gawthorp | USA | 3.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Riley White Riley White | 00 | USA | 3.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Riley Hunt Riley Hunt ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 6.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 6.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 6.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 6.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 5.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 5.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 5.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 5.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Aysia Ward Aysia Ward | USA | 5.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 5.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Rūta Lasmane Rūta Lasmane | 00 | LAT | 13.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 13.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 13.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 13.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 12.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 12.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 12.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 12.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 12.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mahalia Mitchell Mahalia Mitchell ('02) | 02 | CAN | 12.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amani Heaven Amani Heaven ('99) | 99 | USA | 15.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora ('01) | 01 | USA | 15.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 15.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jaida Ross Jaida Ross ('01) | 01 | USA | 14.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 13.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ellie Akough Ellie Akough | USA | 13.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Christalee Kirby Christalee Kirby ('02) | 02 | USA | 12.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 19.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 17.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ellie Akough Ellie Akough | USA | 17.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:26.27 | ||||||||||||
Jania Martin, Charokee Young, Syaira Richardson, Athing Mu | |||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 3:32.64 | ||||||||||||
Stacey-Ann Williams, Kynnedy Flannel, Kennedy Simon, Davicia Patterson | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:34.02 | ||||||||||||
Taylor Manson, Talitha Diggs, Sterling Lester, Doneisha Anderson | |||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 3:35.29 | ||||||||||||
Amber Anning, Symone Mason, Favour Ofili, Milan Young | |||||||||||||||
5 | Arkansas Arkansas | USA | 3:36.46 | ||||||||||||
Morgan Burks-Magee, Jayla Hollis, Kethlin Campbell, Jada Baylark | |||||||||||||||
M 1 mile Inde 13.2. Finale A Finale | Inde 13.2. | ||||||||||||||
Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Angus Fölmli Angus Fölmli ('96) | 96 | SUI | DNF | ||||||||||||
M 1500 m Inde 12.2. Finale A Finale | Inde 12.2. | ||||||||||||||
1 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 3:35.46 | PB | ||||||||||
2 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:35.63 | PB | ||||||||||
3 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 3:36.94 | PB |