M 60 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Devon Moore Devon Moore | USA | 6.77 | ||||||||||||
2 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 6.83 | ||||||||||||
3 | Kind Butler Kind Butler ('89) | 89 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||
4 | Andrew DeRidder Andrew DeRidder | USA | 6.88 | PB | |||||||||||
5 | Sterling Melancon Sterling Melancon ('02) | 02 | USA | 6.91 | |||||||||||
6 | Silas Pimentel Silas Pimentel ('88) | 88 | BRA | 6.95 | SB | ||||||||||
7 | JR IVY JR IVY | USA | 6.98 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Devon Moore Devon Moore | USA | 6.74 | SB | |||||||||||
2 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 6.79 | PB | |||||||||||
3 | Kind Butler Kind Butler ('89) | 89 | USA | 6.86 | SB | ||||||||||
4 | Sterling Melancon Sterling Melancon ('02) | 02 | USA | 6.88 | |||||||||||
5 | JR IVY JR IVY | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
6 | Andrew DeRidder Andrew DeRidder | USA | 6.97 | SB | |||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Silas Pimentel Silas Pimentel ('88) | 88 | BRA | 6.97 | SB | ||||||||||
2 | Trevor Edgerton Trevor Edgerton | USA | 7.04 | PB | |||||||||||
3 | Tad Kirby Tad Kirby ('01) | 01 | USA | 7.06 | PB | ||||||||||
M 200 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Sterling Melancon Sterling Melancon ('02) | 02 | USA | 22.21 | |||||||||||
2 | Tad Kirby Tad Kirby ('01) | 01 | USA | 22.23 | |||||||||||
3 | Jemini Archer Jemini Archer | 00 | CAN | 22.29 | |||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 22.26 | ||||||||||||
M 400 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Sulaimane Bangura Sulaimane Bangura | USA | 49.11 | ||||||||||||
2 | Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | 49.71 | |||||||||||
M 800 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Nagel Ben Nagel | 00 | USA | 1:51.89 | PB | ||||||||||
2 | Adam Wright Adam Wright ('96) | 96 | GBR | 1:53.16 | |||||||||||
3 | Thibault Waeles Thibault Waeles ('99) | 99 | FRA | 1:53.74 | SB | ||||||||||
Nikolasz Csókás Nikolasz Csókás | 00 | HUN | DNF | ||||||||||||
Finale B 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||
Ryan Cash Ryan Cash ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Gavin Prior Gavin Prior | USA | 8:28.97 | PB | |||||||||||
2 | Jan Bayona Jan Bayona ('02) | 02 | ESP | 8:37.15 | PB | ||||||||||
3 | Nathan Herbst Nathan Herbst | USA | 8:38.75 | SB | |||||||||||
4 | Wyat Harmon Wyat Harmon | USA | 8:42.51 | SB | |||||||||||
5 | Noah Hufnagel Noah Hufnagel ('98) | 98 | USA | 8:43.66 | SB | ||||||||||
6 | Grady Wilkinson Grady Wilkinson | USA | 8:49.61 | SB | |||||||||||
M 5000 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Tai Smith Tai Smith ('97) | 97 | USA | 14:19.84 | PB | ||||||||||
2 | Titus Winders Titus Winders | USA | 14:37.72 | ||||||||||||
Pol Domenech Pol Domenech | ESP | DNF | |||||||||||||
M 60 m hæk Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Reynolds Seth Reynolds | USA | 8.08 | SB | |||||||||||
2 | Ndubisi Eze Ndubisi Eze | USA | 8.12 | PB | |||||||||||
3 | Samuel Dewitt Samuel Dewitt | USA | 8.19 | PB | |||||||||||
4 | Malik Jackson Malik Jackson | USA | 8.33 | ||||||||||||
5 | Dakarai Bush Dakarai Bush | 00 | USA | 8.35 | |||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ndubisi Eze Ndubisi Eze | USA | 8.16 | PB | |||||||||||
2 | Dakarai Bush Dakarai Bush | 00 | USA | 8.26 | PB | ||||||||||
3 | Malik Jackson Malik Jackson | USA | 8.32 | =PB | |||||||||||
4 | Samuel Dewitt Samuel Dewitt | USA | 8.48 | ||||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Reynolds Seth Reynolds | USA | 8.20 | SB | |||||||||||
M Højdespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Omamuoyvwi Erhire Omamuoyvwi Erhire ('02) | 02 | NGR | 2.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samuel Cleek Samuel Cleek | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shane Connell Shane Connell ('01) | 01 | GBR | 2.00 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ndubisi Eze Ndubisi Eze | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Donald Hatfield-Jackson Donald Hatfield-Jackson | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Seth Ragan Seth Ragan | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Dorian Chaigneau Dorian Chaigneau | 00 | FRA | 5.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ben Ferris Ben Ferris ('01) | 01 | USA | 5.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Treyton Arnold Treyton Arnold | USA | 4.74 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Austin Parrish Austin Parrish ('99) | 99 | USA | 4.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alex Hindman Alex Hindman ('98) | 98 | USA | 4.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bryce Carmack Bryce Carmack | USA | 4.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jonathon Wall Jonathon Wall ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
M Længdespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Edafiadhe Joseph Edafiadhe ('96) | 96 | NGR | 7.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brady Walden Brady Walden | USA | 7.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Theo Devillard Theo Devillard ('95) | 95 | FRA | 6.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Brock King Brock King | USA | 16.14 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Nick Ray Nick Ray ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Matt Royer Matt Royer ('91) | 91 | USA | 20.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Nick Ray Nick Ray ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
Brock King Brock King | USA | NM | |||||||||||||
K 60 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Darria Matthias Darria Matthias | 00 | VIN | 7.62 | SB | ||||||||||
2 | Jharna Alston Jharna Alston | USA | 7.64 | ||||||||||||
3 | Tia Davis Tia Davis | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
4 | Amanda Lowe Amanda Lowe | USA | 7.73 | ||||||||||||
5 | Ashlee Lowe Ashlee Lowe ('01) | 01 | BAR | 7.80 | |||||||||||
6 | Selena Mariel Arjona Selena Mariel Arjona ('99) | 99 | PAN | 7.82 | =SB | ||||||||||
Indledende heats | 27.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jharna Alston Jharna Alston | USA | 7.60 | =PB | |||||||||||
2 | Darria Matthias Darria Matthias | 00 | VIN | 7.64 | SB | ||||||||||
3 | Tia Davis Tia Davis | USA | 7.75 | PB | |||||||||||
4 | Amanda Lowe Amanda Lowe | USA | 7.75 | ||||||||||||
5 | Selena Mariel Arjona Selena Mariel Arjona ('99) | 99 | PAN | 7.82 | SB | ||||||||||
Indledende 2 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ashlee Lowe Ashlee Lowe ('01) | 01 | BAR | 7.79 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Anne Noëlle Clerima Anne Noëlle Clerima ('95) | 95 | FRA | 58.26 | |||||||||||
K 800 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
2 | Kinga Szarzyńska Kinga Szarzyńska ('95) | 95 | POL | 2:16.69 | SB | ||||||||||
K 1 mile Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Natália Novák Natália Novák ('98) | 98 | HUN | 4:59.77 | SB | ||||||||||
K 5000 m Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Jennifer Comastri Jennifer Comastri | USA | 17:10.23 | ||||||||||||
Gloria Esarco Gloria Esarco | USA | DNF | |||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Audrey Courand Audrey Courand ('99) | 99 | FRA | 9.04 | SB | ||||||||||
4 | Darcy Sanford Darcy Sanford ('99) | 99 | USA | 9.71 | |||||||||||
K Højdespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Esther Issa Esther Issa ('99) | 99 | NGR | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Moena Battle Moena Battle | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nathalie Schumacher Nathalie Schumacher ('92) | 92 | GER | 1.65 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Darcy Sanford Darcy Sanford ('99) | 99 | USA | 1.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Brittney Clark Brittney Clark | USA | 3.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 3.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lauren Joseph Lauren Joseph | USA | 3.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sandy Sledge Sandy Sledge | USA | 3.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sierra White Sierra White | 00 | USA | 3.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keala McCurry Keala McCurry | USA | 3.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kylie Falcone Kylie Falcone | USA | NH | |||||||||||||
Megan Young Megan Young | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Marie-Jeanne Ourega Marie-Jeanne Ourega ('97) | 97 | FRA | 6.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Esther Issa Esther Issa ('99) | 99 | NGR | 12.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie-Jeanne Ourega Marie-Jeanne Ourega ('97) | 97 | FRA | 12.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Antonija Radić Antonija Radić ('94) | 94 | CRO | 12.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Cierra Pulliam Cierra Pulliam ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Felisha Johnson Felisha Johnson ('89) | 89 | USA | 17.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Katrina Hopkins Katrina Hopkins | USA | 14.32 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cooper Monn Cooper Monn ('99) | 99 | USA | 13.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michaela Adams Michaela Adams | USA | 13.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elizabeth Fleming Elizabeth Fleming | USA | 12.69 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emily Jonas Emily Jonas | USA | 12.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rosemary Skripsky Rosemary Skripsky | USA | 12.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Darcy Sanford Darcy Sanford ('99) | 99 | USA | 10.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 28.2. Finale A Finale | Inde 28.2. | ||||||||||||||
1 | Sara Ramos Sara Ramos | USA | 18.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elizabeth Fleming Elizabeth Fleming | USA | 18.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zoe Pentecost Zoe Pentecost | USA | 18.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Katrina Hopkins Katrina Hopkins | USA | 17.79 | SB | |||||||||||
|