Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Årsbedste 2020

Senior
Mænd
Kvinder
11.52
Mathilde U. Kramer
23.54
Mette Graversgaard
53.39
Sara Slott Petersen
2:05.65
Mia Helene Mørck
2:57.62
Rebekka Fuglø
4:19.85
Mathilde Diekema Jensen
9:38.7h
Laura Valgreen Petersen
15:21.44
Laura Valgreen Petersen
33:35.33
Laura Valgreen Petersen
17:33
Inge Kristoffersen
36:09
Nanna Bové
Laura Valgreen Petersen
2:46:34
Bouchra Lundgren Eriksen
11:20.63
Laura Astrup
Mette Graversgaard
Sara Slott Petersen
Rikke Andersen
Caroline Bonde Holm
Janne Nielsen
Janne Nielsen
Thea Jensen
Kathrine Bebe
Lise Lotte Jepsen
Celina Julin
Liv Cantby
5.442
Sandra Bøll
Helle Jensen
Helle Jensen
Helle Jensen
DEN
DEN
Lise Lotte Jepsen
Mænd
Kvinder
6.71
Marie Høgh Larsen
7.39
Mathilde U. Kramer
23.42
Mette Graversgaard
56.86
Martha Danneskjold Rasmussen
2:07.98
Helene Holm Gottlieb
2:50.87
Anna Mark Helwigh
4:32.53
Emma Kiplagat Kondrup
9:04.78
Maja Alm
Annette Juma Nielsen
Mette Graversgaard
Rikke Andersen
Caroline Bonde Holm
Janne Nielsen
Janne Nielsen
Thea Jensen
3.689
Nickoline Skifter Andersen
Liga Kleinberga
DEN


Årsrangliste UdeInde 

Vælg Aldersgruppe








Loading...

Seneste resultater

18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9Odense800m stævne
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7
15.9TårnbyAAC Klubstævne 13
13.9Hvide SandeSeptemberstævne
13.9NyborgDiskos i Nyborg
13.9OdenseKast i Odense
12‐13.9AalborgDMU 16-22
11.9Rønne1500 m Testløb
10.9AalborgDMU-Kval
10.9Aalborg5000 m Træningsstævne
10.9BallerupDiskos-kugle stævne
9.9Rønne3000 m testløb
7.9Korsør DMU-Test
7.9Maribo Pointstævne