Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Andreas Trajkovski

Født: 18 marts 1993

Klub: Hvidovre Atletik & Motion

Tidligere klubber:
Sparta Atletik og Løb 2.5.2014‐1.5.2019
KIF - København ‐1.5.2014

Nationalitet: MKD/DEN

Tidligere nationalitet : DEN -> 8 feb 2022

  • Længdespring VM U20 Sølv 2012
  •  5 NC‐guld
  •  6 NC‐sølv
  •  2 NC‐bronze
  •  3 INC‐guld
  •  5 INC‐sølv
  •  3 INC‐bronze

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [4]
7.01
i
SB RandersRanders13.1.24
6.98
i
SB RandersRanders13.1.24
7.02
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
7.00
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
Længdespring  [4]
7.67
i
SB AarhusAarhus23.1.24
 
7.67 DR SB7.577.547.617.487.39
7.79
i
SB (72)Istanbul, TURIstanbul, TUR10.2.24
 
7.647.75 DR SB7.577.577.517.79 DR SB
7.71
i
Beograd, SRBBeograd, SRB13.2.24
 
7.717.557.717.447.447.60
7.74
i
DMiOdenseDMi, Odense17.2.24
 
7.487.617.517.587.747.73

2023

60 m  [6]
6.98
i
SB RandersRanders21.1.23
6.94
i
SB RandersRanders21.1.23
6.97
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
6.94
i
=SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
6.93
i
SB DMiRandersDMi, Randers18.2.23
6.93
i
=SB DMiRandersDMi, Randers18.2.23
100 m  [9]
11.12
SB TårnbyTårnby6.5.23-2.8
11.12
=SB TårnbyTårnby6.5.23-1.7
10.61
SB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+1.7
10.76
w
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
10.79
Skopje, MKDSkopje, MKD10.6.23+0.1
10.81
EM-Hold Div 3Chorzów, POLEM-Hold Div 3, Chorzów, POL20.6.23+1.2
10.86
KøbenhavnKøbenhavn9.8.23+0.6
10.73
FrederiksbergFrederiksberg22.8.23+1.5
10.67
FrederiksbergFrederiksberg22.8.23+1.1
200 m  [2]
21.84
SB Skopje, MKDSkopje, MKD11.6.23+0.3
21.64
SB NCSkopje, MKDNC, Skopje, MKD9.7.23+0.9
Længdespring  [15]
7.52
i
SB AarhusAarhus25.1.23
 
7.52 SB7.52 =SB7.127.347.21X
7.24
i
Manchester, GBRManchester, GBR28.1.23
7.60
i
SB Beograd, SRBBeograd, SRB15.2.23
 
7.54 SB7.527.317.60 SB7.60 =SB7.60 =SB
7.52
i
DMiRandersDMi, Randers19.2.23
 
7.52XX7.49X7.41
7.79
SB Athína, GREAthína, GRE24.5.23+0.9
 
7.50 SB
 -1.7
X7.79 DR SB
 +0.9
XXX
7.69
KøbenhavnKøbenhavn7.6.23+0.8
7.70
w
KøbenhavnKøbenhavn7.6.23+2.8
 
7.69
 +0.8
7.57
 +0.7
7.70
 +2.8
7.62
 0.0
7.66
 0.0
7.70
Skopje, MKDSkopje, MKD10.6.230.0
 
7.60
 0.0
7.70
 0.0
7.70
 0.0
X7.41
 0.0
7.73
EM-Hold Div 3Chorzów, POLEM-Hold Div 3, Chorzów, POL21.6.23+0.1
 
7.47
 +0.5
7.73
 +0.1
X
 +0.7
X
 +0.7
7.25
 -0.1
7.49
 -0.5
7.56
DMAalborgDM, Aalborg25.6.230.0
 
7.56
 0.0
7.34
 -1.5
7.30
 -1.5
7.52
 -0.2
7.27
 -1.2
7.63
NCSkopje, MKDNC, Skopje, MKD8.7.23-0.7
 
7.457.63
 -0.7
7.52
 +0.7
7.41
 +0.5
7.46
 +0.8
7.40
 +0.7
7.75
BalkanCKraljevo, SRBBalkanC, Kraljevo, SRB22.7.23-0.8
 
7.67
 +0.3
7.62
 -0.3
7.72
 -0.4
7.55
 +0.8
7.75
 -0.8
7.50
 -0.8
7.67
Stuttgart, GERStuttgart, GER29.7.23+1.3
 
7.26
 +1.8
7.46
 +2.0
7.44
 +0.7
X
 +0.1
7.67
 +1.3
7.91
PB Inneringen, GERInneringen, GER30.7.23+1.9
 
7.71
 +1.9
X
 0.0
7.81 SB
 +2.0
7.86 DR PB
 +1.3
7.53
 +1.6
7.91 DR PB
 +1.9
7.59
Malmö/S, SWEMalmö/S, SWE5.8.23+0.1
 
7.52
 +0.9
7.40
 +0.9
7.38
 +0.2
X
 +1.8
7.42
 +1.0
7.59
 +0.1
7.84
HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO8.9.23+1.0
 
7.52
 +0.3
7.67
 -1.0
7.57
 -0.9
7.69
 +0.6
7.84
 +1.0
X
 +1.1
4 x 100 m stafet  [2]
41.75
PB EM-Hold Div 3Chorzów, POLEM-Hold Div 3, Chorzów, POL21.6.23
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Andreas Trajkovski, Ognen Stefanovski
MIhail Petrov, Jovan Stojoski
41.79
BalkanCKraljevo, SRBBalkanC, Kraljevo, SRB22.7.23
 Former Yugoslav Republic of Macedonia
Andreas Trajkovski, Ognen Stefanovski
Mihail Petrov, Jovan Stojoski
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.32
i
SB DMiRandersDMi, Randers19.2.23
 Hvidovre Atletik & Motion
Andreas Trajkovski, Nick Ekelund-Arenander
Jacob Chua Ziska, Affou Adlouni

2022

60 m  [8]
7.05
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.22
7.06
i
OdenseOdense5.2.22
6.98
i
SB OdenseOdense5.2.22
7.01
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
6.97
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
6.92
i
SB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.90
i
SB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
7.02
i
BalkanCIstanbul, TURBalkanC, Istanbul, TUR5.3.22
100 m  [13]
10.74
SB TårnbyTårnby7.5.22+1.8
10.68
w
TårnbyTårnby7.5.22+2.7
10.66
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.4
10.75
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-1.4
10.72
Skopje, MKDSkopje, MKD28.5.22
10.61
SB HvidovreHvidovre11.6.22+1.4
10.50
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.6
10.88
BalkanChCraiova, ROUBalkanCh, Craiova, ROU18.6.22-1.5
10.95
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.22-1.3
10.80
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.22-0.4
10.70
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+0.7
10.84
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+1.2
10.96
OdenseOdense3.9.22-3.1
150 m  [2]
16.08
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22-0.3
15.96
PB (36)KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+1.4
200 m  [3]
21.51
=PB Skopje, MKDSkopje, MKD29.5.22+1.7
21.67
HvidovreHvidovre12.6.22+2.0
21.80
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+0.5
300 m  [1]
34.97
PB TårnbyTårnby8.5.22
Længdespring  [16]
7.57
i
SB Nantes, FRANantes, FRA29.1.22
 
7.57 SB7.387.22X7.37
7.63
i
SB OdenseOdense5.2.22
 
7.62 SBX7.497.63 SB
7.33
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
X7.33 DR7.307.107.20
7.65
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 
7.42 DR7.65 DR SB7.537.517.38
7.62
i
BalkanCIstanbul, TURBalkanC, Istanbul, TUR5.3.22
 
7.317.627.346.047.357.55
7.41
SB Limassol, CYPLimassol, CYP10.5.22-0.1
 
7.33 DR SB
 +0.4
7.23
 -0.5
7.41 DR SB
 -0.1
XX7.26
 0.0
7.60
SB Alexándria GRE, GREAlexándria GRE, GRE17.5.22+2.0
7.20
Skopje, MKDSkopje, MKD28.5.220.0
7.33
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+1.6
 
X7.33
 +1.6
7.20
 0.0
7.19
 +0.7
7.19
 +1.1
X
7.50
BalkanChCraiova, ROUBalkanCh, Craiova, ROU18.6.22-0.1
7.31
NCSkopje, MKDNC, Skopje, MKD9.7.22+1.3
7.28
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.22+1.3
 
7.22
 +1.5
7.22
 +0.4
7.28
 +1.3
XX6.87
 +1.4
7.57
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.7.22+0.8
 
7.05
 +1.8
7.17
 +0.7
7.57
 +0.8
X
 +1.8
7.34
 +1.9
7.42
 +0.6
7.52
KøbenhavnKøbenhavn10.8.220.0
 
X7.52
 0.0
7.51
 -1.6
X7.46
 +1.1
7.35
 +1.3
7.33
Beograd, SRBBeograd, SRB30.8.22+0.9
 
7.097.09
 +0.8
XXX7.33
 +0.9
7.20
OdenseOdense3.9.22+1.5
7.41
w
OdenseOdense3.9.22+2.8
 
X7.41
 +2.8
X7.20
 +1.5
X7.11
 +1.4
4 x 100 m stafet  [1]
41.76
PB OdenseOdense3.9.22
 Hvidovre Atletik & Motion
Andreas Trajkovski, Nick Ekelund-Arenander
Jacob Chua Ziska, Mikkel Klejnstrup
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.60
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 Hvidovre Atletik & Motion
Andreas Trajkovski, Nick Ekelund-Arenander
Jacob Chua Ziska, Mikkel Johansson
4 x 400 m stafet  [1]
3:20.59
PB OdenseOdense3.9.22
 Hvidovre Atletik & Motion
Andreas Trajkovski, Mikkel Klejnstrup
Jacob Chua Ziska, Nick Ekelund-Arenander

2021

60 m  [4]
6.92
i
SB AarhusAarhus11.2.21
6.95
i
AarhusAarhus11.2.21
6.92
i
=SB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
6.93
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m  [9]
10.79
SB Wien, AUTWien, AUT15.5.21+0.8
10.99
Wien, AUTWien, AUT15.5.21-0.1
10.75
SB Skopje, MKDSkopje, MKD5.6.21+0.4
10.63
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.3
10.57
PB HvidovreHvidovre12.6.21+1.1
10.72
DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.0
10.70
DMOdenseDM, Odense26.6.21+0.9
11.13
KøbenhavnKøbenhavn4.8.21-1.3
10.61
TårnbyTårnby19.8.210.0
300 m  [1]
35.03
SB TårnbyTårnby19.8.21
Længdespring  [8]
7.34
i
SB HvidovreHvidovre23.1.21
 
XX7.34 SB7.337.277.09
7.49
SB Wien, AUTWien, AUT15.5.210.0
 
X
 0.0
7.30 SB
 0.0
X
 0.0
7.32 SB
 0.0
7.49 SB
 0.0
7.16
 0.0
7.51
SB Skopje, MKDSkopje, MKD22.5.210.0
7.62
SB Skopje, MKDSkopje, MKD5.6.21+0.2
7.52
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.1
 
7.29
 +1.6
7.52
 +0.1
7.36
 -0.1
6.11
 +0.2
X
 0.0
7.83
PB DMOdenseDM, Odense27.6.21+1.7
 
7.48
 +1.3
7.44
 +2.7
7.48
 +2.6
7.43
 +4.2
X
 0.0
7.83 PB
 +1.7
7.34
Lignano Sabbiadoro, ITALignano Sabbiadoro, ITA3.7.21+0.8
 
7.32
 +1.3
7.22
 +0.5
7.34
 +0.8
XX
7.22
KøbenhavnKøbenhavn4.8.21+0.7
 
XX7.22
 +0.7
7.10
 +2.1
7.02
Malmö/S, SWEMalmö/S, SWE14.8.21+1.3
 
7.02
 +1.3
6.98
 -1.5
6.88
 +1.1
6.90
 0.0

2020

60 m  [6]
7.05
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.20
7.03
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.20
7.01
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.98
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.90
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
6.89
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
100 m  [13]
10.83
SB HvidovreHvidovre20.6.20+0.9
10.85
BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR30.6.20+1.0
10.85
w
Berlin, GERBerlin, GER3.7.20+2.1
10.94
Berlin, GERBerlin, GER3.7.20+0.1
10.61
w
TårnbyTårnby11.7.20+3.6
10.76
SB TårnbyTårnby11.7.20+0.5
10.74
SB HvidovreHvidovre23.7.20+1.9
10.76
HvidovreHvidovre1.8.20+1.0
10.74
=SB HvidovreHvidovre1.8.20+1.0
10.63
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20+0.6
1DQ
DMKøbenhavnDM, København15.8.20
10.80
FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.8
10.85
AarhusAarhus6.9.20-1.3
200 m  [3]
DQ
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE17.1.20
22.31
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
21.77
SB HvidovreHvidovre2.8.20+1.2
300 m  [2]
35.49
SB TårnbyTårnby11.7.20
35.24
SB HvidovreHvidovre23.7.20
Længdespring  [12]
7.50
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
7.50 SBXX7.277.157.32
7.46
i
v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
 
7.337.466.717.377.33X
7.28
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
 
7.107.157.236.297.28
7.27
SB BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR30.6.20-0.1
 
7.23 SBX7.107.27 SB6.997.26
7.38
SB Berlin, GERBerlin, GER3.7.20+0.6
 
7.22
 +0.4
7.38 SB
 +0.6
7.25
 0.0
7.05
 +0.4
7.27
 +0.7
7.27
 +0.6
7.53
SB Göteborg/U-U, SWEGöteborg/U-U, SWE21.7.200.0
 
X
 0.0
7.26
 -0.6
X
 0.0
7.53 SB
 0.0
7.35
 +0.2
7.47
 -0.4
7.56
SB HvidovreHvidovre1.8.20+1.8
 
7.56 SB
 +1.8
7.46
 +1.4
XXX
7.33
Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8.20+1.2
 
7.33
 +1.2
7.33
 +1.4
X
 +1.5
X
 +2.2
7.22
 +2.1
X
 +0.7
7.57
SB DMKøbenhavnDM, København16.8.20-0.9
 
X
 0.0
7.34
 0.0
7.24
 0.0
7.33
 0.0
7.38
 0.0
7.57 SB
 -0.9
7.49
AarhusAarhus6.9.20+1.9
 
7.25
 0.0
7.07
 +1.4
7.21
 +1.0
7.49
 +1.9
7.55
Košice, SVKKošice, SVK10.9.20+0.9
 
7.55
 +0.9
XXX7.37
 0.0
X
4 x 100 m stafet  [1]
43.93
PB AarhusAarhus6.9.20
 Hvidovre Atletik & Motion
Andreas Trajkovski, Jacob Chua Ziska
Kasper Olsen, Simon Mathiasen

2019

60 m  [6]
7.01
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.07
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.01
i
=SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.03
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
6.96
i
SB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
6.92
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
100 m  [9]
11.04
SB BagsværdBagsværd18.5.19-2.3
10.61
SB OdenseOdense1.6.19+0.8
10.62
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+2.0
10.67
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+1.0
10.79
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+1.2
11.10
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-3.0
11.18
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
10.65
w
KøbenhavnKøbenhavn10.8.19+2.5
10.78
Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19+0.2
150 m  [2]
16.11
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19+1.0
16.04
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.6
200 m  [7]
22.69
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.19
22.36
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
21.86
i
SB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
22.54
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
22.33
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
21.75
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+2.7
22.10
SB KøbenhavnKøbenhavn10.8.19+0.1
300 m  [1]
35.63
SB TårnbyTårnby5.5.19
Længdespring  [10]
7.43
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
7.52
i
SB FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
 
7.317.406.01X7.267.52 SB
7.39
i
v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
 
7.157.087.397.137.257.19
7.52
i
=SB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
7.52 =SB7.19
7.72
w
OdenseOdense1.6.19+3.5
7.69
SB Torremolinos, ESPTorremolinos, ESP11.6.190.0
7.74
w
Torremolinos, ESPTorremolinos, ESP11.6.19+4.7
7.65
KøbenhavnKøbenhavn18.6.190.0
 
7.53
 -0.1
7.657.49
 +0.3
7.55
 +2.1
7.41
 +1.0
7.44
 +2.3
7.42
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.6
6.99
Ystad, SWEYstad, SWE21.7.19+0.6
7.30
w
Ystad, SWEYstad, SWE21.7.19+2.5
 
6.99
 +0.6
6.94
 +0.2
7.30
 +2.5
X6.98
 +2.1
7.10
OdenseOdense7.9.19+0.8
4 x 100 m stafet  [2]
40.98
SB Oslo, NOROslo, NOR4.6.19
 Denmark
Andreas Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen
Tazana Kamanga-Dyrbak, Albert Ranning
39.61
DR PB Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19
 Denmark
Andreas Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen
Tazana Kamanga-Dyrbak, Kojo Musah

2018

60 m  [4]
6.99A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM20.1.18
7.13A
i
Albuquerque, NMAlbuquerque, NM20.1.18
7.04
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
7.01
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m  [15]
10.48
w
Fayetteville, ARFayetteville, AR14.4.18+5.5
10.89
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18+0.1
10.85
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+1.4
10.83
SB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18-0.4
10.71
SB HvidovreHvidovre9.6.18-0.4
10.75
w
HvidovreHvidovre9.6.18+2.2
10.72
Ystad, SWEYstad, SWE22.7.18+1.5
10.78
Ystad, SWEYstad, SWE22.7.180.0
10.73
KøbenhavnKøbenhavn2.8.18-0.5
10.62
w
HvidovreHvidovre10.8.18+4.3
10.92
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.2
10.84
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+0.4
10.92
DMOdenseDM, Odense25.8.18+0.4
10.66
SB DMOdenseDM, Odense25.8.18+1.1
10.81
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+3.0
150 m  [2]
16.17
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.5
16.14
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.9
200 m  [13]
22.31
i
PB Fayetteville, ARFayetteville, AR12.1.18
21.63A
i
PB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM3.2.18
22.45
i
SkiveSkive17.2.18
21.76
w
Fayetteville, ARFayetteville, AR24.3.18+2.3
21.38
w
Fayetteville, ARFayetteville, AR14.4.18+3.5
21.91
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR4.5.18+0.7
21.84
w
FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+2.5
21.76
SB HvidovreHvidovre10.6.18+1.0
22.08
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18+0.8
21.62
SB KøbenhavnKøbenhavn2.8.18+0.3
22.14
w
DMOdenseDM, Odense26.8.18+3.3
21.73
DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.5
21.96
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+1.2
300 m  [1]
35.00
PB HvidovreHvidovre10.8.18
Længdespring  [14]
NM
i
Albuquerque, NMAlbuquerque, NM20.1.18
7.11A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM3.2.18
 
6.83 SB7.11 SB6.77
7.03
i
Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2.18
 
6.707.036.96
7.11
i
=SB DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
7.27
w
Fayetteville, ARFayetteville, AR27.4.18+2.8
 
7.21
 +3.0
7.27
 +2.8
7.22
 +2.1
7.37
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR4.5.18+1.6
 
7.20 SB
 +0.4
7.37 SB
 +1.6
6.18
 +0.9
5.79
 +0.3
6.69
 -1.2
5.33
 -0.2
6.86
KøbenhavnKøbenhavn12.6.180.0
7.52
SB KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+1.4
 
7.117.52 SBX7.367.227.51
7.38
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18+0.5
7.54
SB Ystad, SWEYstad, SWE22.7.18+0.1
7.29
Loughborough, GBRLoughborough, GBR25.7.18+0.1
 
7.297.247.167.217.297.20
7.25
w
HvidovreHvidovre10.8.18+3.7
7.14
KøbenhavnKøbenhavn19.8.180.0
7.45
DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.3
 
7.45X
4 x 100 m stafet  [1]
40.97
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen

2017

60 m  [1]
7.08
i
SB , SA, SA21.1.17
200 m  [1]
21.68
w
Waco, TXWaco, TX8.4.17+5.1
300 m  [1]
34.49
i
PB Fayetteville, ARFayetteville, AR9.12.16
Længdespring  [10]
7.64
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR27.1.17
7.80
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR10.2.17
 
7.607.80 SB6.41
7.71
i
SECNashville, TNSEC, Nashville, TN25.2.17
 
X7.567.477.517.637.71
7.83
i
SB (41)NCAACollege Station, TXNCAA, College Station, TX10.3.17
 
7.767.617.67X7.83 SB7.71
7.32
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR22.4.17+1.6
7.65
SB Baton Rouge, LABaton Rouge, LA28.4.17+1.1
7.59
Columbia, MOColumbia, MO12.5.17+0.7
7.65
w
SECColumbia, SCSEC, Columbia, SC12.5.17+2.4
7.53
WestAustin, TXWest, Austin, TX25.5.17+1.8
7.77
w
WestAustin, TXWest, Austin, TX25.5.17+5.3
 
X
 +3.0
7.53
 +1.8
7.77
 +5.3
7.62
NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR7.6.17+0.4

2016

60 m  [1]
7.04
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR15.1.16
100 m  [6]
10.86
SB Tx InvAustin, TXTx Inv, Austin, TX16.4.16+0.8
10.68
w
McDonnellFayetteville, ARMcDonnell, Fayetteville, AR23.4.16+2.5
10.85
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR6.5.16-1.1
10.69
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+2.6
10.74
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+2.3
11.07
AarhusAarhus25.6.16-0.7
200 m  [2]
21.83
w
Spring InvFayetteville, ARSpring Inv, Fayetteville, AR26.3.16+2.9
21.29
w
McDonnellFayetteville, ARMcDonnell, Fayetteville, AR23.4.16+3.0
Længdespring  [16]
7.55
i
SB RazorbackFayetteville, ARRazorback, Fayetteville, AR29.1.16
7.37
i
Tyson InvFayetteville, ARTyson Inv, Fayetteville, AR12.2.16
7.49
i
Fayetteville, ARFayetteville, AR19.2.16
7.87
i
PB (48)SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR27.2.16
 
7.87 PBXX
7.72
i
NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL11.3.16
 
7.637.61XX7.367.72
7.17
SB TexasRAustin, TXTexasR, Austin, TX2.4.16-1.9
7.64
SB McDonnellFayetteville, ARMcDonnell, Fayetteville, AR22.4.16+1.6
7.48
SECTuscaloosa, ALSEC, Tuscaloosa, AL13.5.160.0
7.58
WestLawrence, KSWest, Lawrence, KS27.5.16+0.6
7.58
NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR8.6.16-1.9
7.79
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+0.9
 
7.39
 -2.5
7.79 SB
 +0.9
7.687.21
 -0.8
7.43
 +1.6
7.63
Madrid, ESPMadrid, ESP23.6.16-0.1
7.65
w
Madrid, ESPMadrid, ESP23.6.16+2.7
 
7.65
 +2.7
7.46
 +0.7
7.37
 +2.6
7.63
 -0.1
7.36
 +2.7
7.50
 +3.4
7.45
AarhusAarhus25.6.16+0.9
7.57
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+0.9
7.26
Karlstad, SWEKarlstad, SWE27.7.16-0.2
7.46
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE27.7.16-1.3

2015

60 m  [2]
6.95
i
SB Storm Lake, IAStorm Lake, IA20.2.15
7.00
i
SB Storm Lake, IAStorm Lake, IA20.2.15
100 m  [9]
10.87
SB , ???, ???27.3.15+0.4
10.78
SB HvidovreHvidovre13.6.150.0
10.70
SB HvidovreHvidovre13.6.150.0
10.81
LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE27.6.15+0.7
10.93
LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE27.6.15+0.6
10.75
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+1.1
10.71
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+0.2
10.90
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15-0.7
10.90
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15-0.8
200 m  [1]
22.00
w
HvidovreHvidovre14.6.15+4.6
Længdespring  [19]
7.46
i
SB Holiday InnLincoln, NEHoliday Inn, Lincoln, NE16.1.15
7.58
i
SB SevigneLincoln, NESevigne, Lincoln, NE7.2.15
NM
i
Brookings, SDBrookings, SD13.2.15
7.52
i
Storm Lake, IAStorm Lake, IA20.2.15
7.68A
i
DUR-22 PB JUCOAlbuquerque, NMJUCO, Albuquerque, NM6.3.15
7.72
SB , ???, ???27.3.15
7.70
WoodmanWichita, KSWoodman, Wichita, KS11.4.15+1.8
 
7.70
 +1.8
7.29
 +1.5
X
 +3.5
7.66
KansasRLawrence, KSKansasR, Lawrence, KS16.4.15+0.9
7.54
DrakeRDes Moines, IADrakeR, Des Moines, IA24.4.15+0.4
7.86
w
Region XICouncil Bluffs, IARegion XI, Council Bluffs, IA1.5.15
7.44
JUCOHutchinson, KSJUCO, Hutchinson, KS16.5.15+0.6
7.29
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15-1.6
 
X7.247.267.29
7.56
FolksamUppsala, SWEFolksam, Uppsala, SWE7.6.15-0.6
7.58
Saarijärvi, FINSaarijärvi, FIN21.6.15-0.6
 
7.42
 +1.6
7.58
 -0.6
X
 0.0
X
 0.0
7.61
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+0.6
7.67
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST9.7.15+0.3
 
7.64
 +0.2
7.67
 +0.3
7.71
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST10.7.15+0.8
 
7.71
 +0.8
5.81
 0.0
7.46
 +0.9
7.67
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15+2.0
7.82
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15+2.2
 
7.67
 +2.0
7.82
 +2.2
7.76
 +2.4
XX7.61
 +1.0
7.67
DMAarhusDM, Aarhus9.8.150.0
4 x 100 m stafet  [1]
41.21
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Kasper Stærk, Nick Ekelund-Arenander
Andreas Trajkovski, Morten Jensen

2014

100 m  [5]
11.14
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.1
11.51
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14-3.9
10.80
SB LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE12.7.14+0.5
11.03
Halmstad, SWEHalmstad, SWE12.7.14-1.3
11.18
OdenseOdense2.8.14-0.5
200 m  [1]
22.53
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.4
Længdespring  [15]
7.35
i
SB Holiday InnLincoln, NEHoliday Inn, Lincoln, NE17.1.14
7.35
i
=SB ClassicLawrence, KSClassic, Lawrence, KS24.1.14
7.49
i
DUR-21 SB Tyson InvFayetteville, ARTyson Inv, Fayetteville, AR14.2.14
7.49
i
DUR-21 =SB JUCONew York, NYJUCO, New York, NY7.3.14
7.21
SB Wichita, KSWichita, KS9.4.14+1.7
7.43
w
WoodmanWichita, KSWoodman, Wichita, KS12.4.14+2.7
7.44
w
KansasRLawrence, KSKansasR, Lawrence, KS19.4.14+6.2
7.04
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE13.6.14+0.2
7.39
w
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE13.6.14+3.4
7.50
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.14-0.5
7.46
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE6.7.14+1.6
7.52
w
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE6.7.14+2.4
7.13
Halmstad, SWEHalmstad, SWE12.7.14+1.1
7.27
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE16.7.14+1.2
7.48
w
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE16.7.14+2.4
 
7.10
 +2.4
7.27
 +1.2
7.30
 +3.5
7.48
 +2.4
X
 +3.6
7.23
 +1.9
7.60
w
DMOdenseDM, Odense2.8.14+2.8
7.35
CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8.140.0

2013

60 m  [1]
7.41
i
SB SkiveSkive9.3.13
100 m  [7]
10.88
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.13+1.3
10.98
AalborgAalborg27.7.130.0
10.89
DMAalborgDM, Aalborg27.7.13+0.2
11.18
KøbenhavnKøbenhavn24.8.130.0
11.25
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.1
11.09
AarhusAarhus31.8.13+1.3
11.19
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-2.1
200 m  [3]
22.46
SB AalborgAalborg27.7.13-0.5
22.97
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.5
22.46
=SB AarhusAarhus31.8.13-0.8
300 m  [1]
35.36
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.13
Længdespring  [7]
7.31
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE27.1.13
7.37
SB ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE7.7.13+1.6
7.37
=SB LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE13.7.130.0
7.20
DMAalborgDM, Aalborg27.7.13+0.6
7.42
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København1.8.13+0.8
7.22
KøbenhavnKøbenhavn24.8.130.0
7.34
KøbenhavnKøbenhavn7.9.130.0
Spydkast 800 gram  [1]
49.49
PB KøbenhavnKøbenhavn7.9.13

2012

60 m  [5]
7.00
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.04
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
6.93
i
PB SkiveSkive25.2.12
6.92
i
PB (75)DMiSkiveDMi, Skive26.2.12
6.93
i
SkiveSkive3.3.12
100 m  [16]
10.77
SB TårnbyTårnby5.5.12+1.7
10.74
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.5
10.70
SB OdenseOdense13.5.12+1.6
10.69
SB HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12+1.2
10.74
HelsingørHelsingør2.6.12-0.1
11.13
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE14.6.12-2.3
11.08
LyngbyLyngby16.6.12-2.4
10.86
LyngbyLyngby16.6.12+0.7
10.66
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER23.6.12+1.4
10.85
Mannheim, GERMannheim, GER23.6.12-0.6
10.75
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+2.7
10.83
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.1
10.73
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE7.7.12+0.8
10.84
HvidovreHvidovre1.8.12+0.6
10.88
FolksamMölndal, SWEFolksam, Mölndal, SWE4.8.12+0.9
10.64
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.3
200 m  [5]
22.67
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
22.37
i
PB SkiveSkive3.3.12
21.97
SB Ljubljana, SLOLjubljana, SLO7.6.12-1.8
21.56
SB HvidovreHvidovre1.8.12-0.1
21.94
FolksamMölndal, SWEFolksam, Mölndal, SWE4.8.120.0
Længdespring  [23]
7.30
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE29.1.12
7.47
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.12
7.50
i
PB ASVÖWien, AUTASVÖ, Wien, AUT11.2.12
7.59
i
PB (14)DMiSkiveDMi, Skive25.2.12
7.55
i
SkiveSkive3.3.12
7.42
SB Maribo Maribo 29.4.12+1.9
7.34
TårnbyTårnby5.5.12+1.2
7.19
OdenseOdense13.5.12+1.1
7.44
w
OdenseOdense13.5.12+2.6
7.32
AtletissimaNamur, BELAtletissima, Namur, BEL16.5.12-0.4
7.63
SB HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12+1.1
7.46
HelsingørHelsingør2.6.12+0.4
7.58
w
DUR-19
DUR
ŠušteršičLjubljana, SLOŠušteršič, Ljubljana, SLO7.6.12+3.4
7.37
DUR LyngbyLyngby16.6.12+1.6
7.53
w
DUR-19
DUR
LyngbyLyngby16.6.12+2.1
7.68
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER24.6.12+1.8
7.43
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE1.7.12+0.8
7.56
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE7.7.120.0
7.72
w
VM U20Barcelona, ESPVM U20, Barcelona, ESP10.7.12+3.0
 
7.72
 +3.0
7.82
DUR
DUR-19
PB (8)
VM U20Barcelona, ESPVM U20, Barcelona, ESP11.7.12-0.4
 
7.53
 -0.2
7.56
 -1.2
X
 -0.8
7.48
 0.0
7.44
 +0.2
7.82 PB
 -0.4
7.57
w
FolksamMölndal, SWEFolksam, Mölndal, SWE4.8.12+2.2
7.68
w
NordicCVäxjö, SWENordicC, Växjö, SWE18.8.12+2.2
7.35
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12-1.3
Spydkast 800 gram  [1]
45.09
PB OdenseOdense13.5.12
4 x 100 m stafet  [4]
40.26
SB HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12
 Denmark
Andreas Trajkovski, Nicklas Hyde
Mike Kalisz, Frederik Thomsen
40.07
SB FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.6.12
 Denmark
Andreas Trajkovski, Frederik Thomsen
Nicklas Hyde, Mike Kalisz
41.10
DR22
DUR
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER23.6.12
 Denmark
Asger Gerrild, Andreas Trajkovski
Emil Strøm, Frederik Thomsen
40.60
DUR VM U20Barcelona, ESPVM U20, Barcelona, ESP13.7.12
 Denmark
Morten Dalgaard Madsen, Andreas Trajkovski
Emil Strøm, Frederik Thomsen

2011

60 m  [14]
7.11
i
AarhusAarhus8.1.11
7.04
i
SB AarhusAarhus8.1.11
7.12
i
HelsingørHelsingør15.1.11
7.10
i
HelsingørHelsingør15.1.11
7.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
7.05
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
6.99
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
7.03
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE12.2.11
7.04
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE12.2.11
7.14
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
7.12
i
SkiveSkive19.2.11
7.06
i
SkiveSkive19.2.11
7.11
i
SkiveSkive5.3.11
7.04
i
SkiveSkive5.3.11
100 m  [17]
11.04
TårnbyTårnby7.5.11-2.5
10.94
SB TårnbyTårnby7.5.11-0.5
11.03
KøbenhavnKøbenhavn14.5.11-1.0
10.66
PB KøbenhavnKøbenhavn3.6.11-0.4
10.62
PB KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+1.0
10.80
EM-Hold Div 2Novi Sad, SRBEM-Hold Div 2, Novi Sad, SRB18.6.11-0.6
10.81
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7.11+0.3
11.01
Mannheim, GERMannheim, GER2.7.11+0.1
10.91
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.3
10.86
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE9.7.11+1.2
10.68
DMKøbenhavnDM, København6.8.11+1.6
10.64
DMKøbenhavnDM, København6.8.11+1.0
10.96
KøbenhavnKøbenhavn11.8.11-2.0
10.60
PB OdenseOdense27.8.11+0.1
10.63
OdenseOdense27.8.11-0.3
10.83
NordicCKøbenhavnNordicC, København3.9.11-1.9
10.87
SkiveSkive10.9.11-2.1
200 m  [9]
22.76
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
22.43
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE12.2.11
22.53
i
SkiveSkive5.3.11
21.88
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-0.6
21.60
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE10.7.11+0.1
21.89
DMKøbenhavnDM, København7.8.11+1.6
21.84
DMKøbenhavnDM, København7.8.11+1.4
21.51
PB OdenseOdense27.8.11+0.9
21.79
NordicCKøbenhavnNordicC, København4.9.11-0.1
Længdespring  [18]
7.05
i
SB AarhusAarhus8.1.11
7.28
i
PB KronborgGHelsingørKronborgG, Helsingør15.1.11
7.06
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
7.39
i
PB Road to 2013Göteborg/FH, SWERoad to 2013, Göteborg/FH, SWE12.2.11
7.33
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
7.25
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.11
6.85
i
SkiveSkive19.2.11
7.49
i
DUR-18 PB (14)iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.11
7.23
SB TårnbyTårnby7.5.11+1.6
7.40
w
TårnbyTårnby7.5.11+5.0
7.35
SB KøbenhavnKøbenhavn14.5.11+1.2
7.35
=SB HillerødHillerød25.5.11-0.3
7.56
w
HillerødHillerød25.5.11+2.4
7.69
DUR
DUR-18
PB (26)
KøbenhavnKøbenhavn4.6.11+1.6
7.29
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE11.6.11+1.4
7.44
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER3.7.11-0.1
7.28
EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST21.7.11-1.1
7.50
EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST22.7.11+0.9
4 x 100 m stafet  [1]
39.71
DR PB EM-Hold Div 2Novi Sad, SRBEM-Hold Div 2, Novi Sad, SRB18.6.11
 Denmark
Andreas Trajkovski, Jesper Simonsen
Mike Kalisz, Morten Jensen

2010

60 m  [12]
6.96
i
PB AarhusAarhus9.1.10
7.00
i
AarhusAarhus9.1.10
6.98
i
BallerupBallerup24.1.10
7.06
i
BallerupBallerup24.1.10
7.03
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
7.02
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
7.09
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE14.2.10
7.18
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE14.2.10
7.12
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
7.09
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
7.05
i
SkiveSkive28.2.10
7.14
i
SkiveSkive7.3.10
100 m  [17]
11.11
TårnbyTårnby1.5.10+0.4
11.08
PB TårnbyTårnby1.5.10+1.3
11.05
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.10+1.6
10.89
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+5.0
10.91
PB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10+1.1
10.99
SB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10+0.7
11.11
FrederiksbergFrederiksberg24.6.10+0.3
10.93
OdenseOdense27.6.10+0.9
11.32
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-2.9
11.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-1.0
11.05
HolbækHolbæk15.7.10+0.9
10.90
PB DMOdenseDM, Odense7.8.10-0.3
10.90
=PB DMOdenseDM, Odense7.8.10+0.1
11.14
GlostrupGlostrup4.9.10-0.9
10.97
HvidovreHvidovre11.9.10+1.8
11.06
GreveGreve25.9.10+0.1
11.09
GreveGreve25.9.10+1.2
200 m  [8]
22.94
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
22.56
i
PB SkiveSkive28.2.10
22.55
i
PB SkiveSkive7.3.10
22.29
PB OdenseOdense27.6.10-0.1
22.35
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-0.2
22.16
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+1.2
22.42
OdenseOdense7.8.10+0.4
22.58
GlostrupGlostrup4.9.100.0
300 m  [1]
35.31
PB FrederiksbergFrederiksberg24.6.10
Længdespring  [15]
7.19
i
SB AarhusAarhus9.1.10
7.01
i
BallerupBallerup24.1.10
7.22
i
PallasSpMalmö/A, SWEPallasSp, Malmö/A, SWE31.1.10
7.25
i
DUR-17 PB (60) (5)PallasSpMalmö/A, SWEPallasSp, Malmö/A, SWE31.1.10
6.84
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE14.2.10
7.14
SB TårnbyTårnby1.5.10+0.9
7.16
SB EYOTMoskva, RUSEYOT, Moskva, RUS21.5.10+1.2
7.11
EYOTMoskva, RUSEYOT, Moskva, RUS22.5.10-1.0
7.13
KøbenhavnKøbenhavn5.6.10+1.2
6.98
Bydgoszcz, POLBydgoszcz, POL12.6.10+0.5
7.08
DMOdenseDM, Odense7.8.100.0
7.56
DUR-17 PB (50) (8)YOGSingapore, SGPYOG, Singapore, SGP17.8.10+0.7
7.33
DUR-17 YOGSingapore, SGPYOG, Singapore, SGP22.8.10+1.0
7.17
GlostrupGlostrup4.9.10+1.2
6.99
HvidovreHvidovre11.9.10-1.1

2009

50 m  [1]
6.19
i
DUR-15 PB ÅrhusÅrhus27.12.08
60 m  [13]
7.13
i
DUR-15 PB ÅrhusÅrhus27.12.08
7.19
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE10.1.09
7.31
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE10.1.09
7.27
i
BallerupBallerup23.1.09
7.28
i
BallerupBallerup23.1.09
7.22
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
7.27
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
7.29
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE14.2.09
7.31
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE14.2.09
7.28
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE22.2.09
7.22
i
Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE22.2.09
7.23
i
SkiveSkive28.2.09
7.18
i
SkiveSkive28.2.09
100 m  [12]
11.24
PB TårnbyTårnby4.5.09+0.1
11.37
SB TårnbyTårnby4.5.09-0.1
11.1h
OdenseOdense16.5.09-0.3
11.28
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE1.8.09-0.2
11.40
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE1.8.09+0.5
11.01
w
OdenseOdense30.8.09+2.5
11.09
w
OdenseOdense30.8.09+2.1
10.88
w
DMUEsbjergDMU, Esbjerg6.9.09+4.2
10.98
w
DMUEsbjergDMU, Esbjerg6.9.09+3.0
11.27
KøbenhavnKøbenhavn12.9.09+1.9
11.10
PB GreveGreve27.9.09+1.7
11.11
GreveGreve27.9.09+0.6
200 m  [9]
23.31
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.09
23.31
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
23.10
i
PB SkiveSkive28.2.09
23.28
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09-2.1
22.71
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09+1.2
22.73
OdenseOdense30.8.090.0
22.55
PB OdenseOdense30.8.090.0
22.73
DMUEsbjergDMU, Esbjerg6.9.090.0
22.58
GreveGreve27.9.09+2.0
Længdespring  [20]
6.86
i
PB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE10.1.09
7.10
i
PB HelsingørHelsingør17.1.09
7.14
i
PB BallerupBallerup23.1.09
7.21
i
DUR-16 PB (66) (7)PallaspMalmö/A, SWEPallasp, Malmö/A, SWE1.2.09
7.12
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE14.2.09
7.21
i
=PB KA2spKarlskrona, SWEKA2sp, Karlskrona, SWE21.2.09
7.14
i
DMUiSkiveDMUi, Skive28.2.09
7.12
PB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby4.5.09-1.0
6.86
OdenseOdense16.5.090.0
7.11
BIGBedford, GBRBIG, Bedford, GBR31.5.09-0.2
7.22
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER14.6.09-0.1
7.33
PB VM U18Bressanone, ITAVM U18, Bressanone, ITA8.7.09+1.0
7.32
VM U18Bressanone, ITAVM U18, Bressanone, ITA9.7.09+0.5
6.95
EYOFTampere, FINEYOF, Tampere, FIN21.7.090.0
7.37
PB EYOFTampere, FINEYOF, Tampere, FIN22.7.09+1.2
6.91
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE1.8.09+0.6
7.23
CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8.09+1.1
7.41
DUR-16 PB (22)DMOdenseDM, Odense29.8.09+0.9
6.98
DMUEsbjergDMU, Esbjerg6.9.09+0.9
7.04
KøbenhavnKøbenhavn12.9.090.0
Spydkast 700 gram  [1]
46.07
PB GreveGreve27.9.09

2008

60 m  [4]
7.53
i
PB BallerupBallerup19.1.08
7.55
i
BallerupBallerup19.1.08
7.50
i
PB SkiveSkive15.2.08
7.55
i
SkiveSkive15.2.08
100 m  [3]
11.82
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre14.9.08-3.1
11.38
PB GreveGreve27.9.08+1.1
11.35
w
GreveGreve27.9.08+3.9
200 m  [4]
24.12
i
PB SkiveSkive15.2.08
23.25
PB BagsværdBagsværd8.6.08+0.9
23.41
KøbenhavnKøbenhavn2.8.08+0.7
23.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre14.9.08-3.2
Længdespring  [12]
6.62
i
DUR-15 PB BallerupBallerup19.1.08
6.60
i
SkiveSkive15.2.08
6.99
PB DT AarhusDT , Aarhus10.5.08+1.7
6.71
OdenseOdense15.6.08-1.3
6.97
CoAGKøbenhavnCoAG, København26.6.08+0.1
6.89
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE27.6.08-0.5
6.97
DUR-15 DMKøbenhavnDM, København2.8.08-1.6
7.00
DUR-15 PB (97)DMKøbenhavnDM, København2.8.08-0.2
6.81
v3NatBergen, NORv3Nat, Bergen, NOR17.8.08+1.1
6.29
HvidovreHvidovre30.8.080.0
6.55
DMUHvidovreDMU, Hvidovre14.9.08
6.52
GreveGreve27.9.08+0.3
Spydkast 800 gram  [1]
37.55
PB OdenseOdense15.6.08

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
6.19
DUR-15
Århus27.12.0830 
60 m
Inde
6.89
Odense22.2.2030 
100 m
Ude
10.50
DR
Hvidovre11.6.22+1.6
200 m
Ude
21.51
Odense27.8.11+0.940 
Inde
21.63A
Albuquerque, NM3.2.1812 
Længdespring
Ude
7.91
DR
Inneringen, GER30.7.23+1.9
Inde
7.87
Fayetteville, AR27.2.16
Spydkast 800 gram
Ude
49.49
København7.9.13
4 x 100 m stafet
Ude
41.75
DR
Chorzów, POL21.6.23
Ude
41.76
Odense3.9.22
4 x 200 m stafet
Inde
1:28.60
Skive27.2.22
4 x 400 m stafet
Ude
3:20.59
Odense3.9.22

150 m
Ude
15.96
København22.5.22+1.4
300 m
Ude
34.97
Tårnby8.5.22
Inde
34.49
Fayetteville, AR9.12.16
Spydkast 700 gram
Ude
46.07
Greve27.9.09

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 602
Per disciplin:
50 m:1
60 m:91
100 m:160
150 m:6
200 m:71
300 m:9
Længdespring:244
Spydkast 700 gram:1
Spydkast 800 gram:3
4 x 100 m stafet:13
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2009
10.88
10.98
DM 2010 4
10.90 2
h2
10.90
DM 2011 1
10.64 1
h1
10.68
DM 2013 4
10.89
DM 2015 5
10.90 1
h4
10.90
DM 2018 3
10.66 1
h2
10.92
DM 2019 6
11.18 1
h3
11.10
DM 2020
1
h3
10.63
DM 2021 7
10.70 2
h1
10.72
200 m
DMU 2009
22.73
DM 2011 4
21.84 2
h3
21.89
DM 2018 1
21.73 1
h2
22.14
Længdespring
DM 2008 3
7.00 2
Q
6.97
DM 2009 2
7.41
DMU 2009
6.98
DM 2010 2
7.08
DM 2013 2
7.20
DM 2014 1
7.60
DM 2015 2
7.67
DM 2018 1
7.45
DM 2020 2
7.57
DM 2021 2
7.83
DM 2023 1
7.56
4 x 100 m stafet
DM 2020 5
43.93
Inde
60 m
DMi 2012 3
6.92
DMi 2018 6
7.01 2
h2
7.04
DMi 2019 3
6.92 2
h3
6.96
DMi 2020 3
6.89 1
h4
6.90
DMi 2021 4
6.93 2
h2
6.92
DMi 2022 5
6.90 4
h1
6.92
DMi 2023 6
6.93 2
h1
6.93
200 m
DMi 2019 1
22.33 1
h4
22.54
Længdespring
DMi 2011 2
7.25
DMi 2012 2
7.59
DMi 2018 4
7.11
DMi 2019 1
7.52
DMi 2020 2
7.28
DMi 2022 2
7.65
DMi 2023 2
7.52
DMi 2024 1
7.74

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2008 1
15
11.82
200 m
DMU 2008 1
15
23.68
Længdespring
DMU 2008 1
15
6.55
Inde
Længdespring
DMUi 2009 1
17
7.14
iDMU 2011 1
19
7.49

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 2 2011 5
10.80
EM-Hold Div 3 2023 5
10.81
Længdespring
EM-Hold Div 3 2023 1
7.73
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2011 1
39.71
EM-Hold Div 3 2023 5
41.75

Længdespring
EYOF 2009 1
17
7.37 6
17
Q
6.95
VM U18 2009 9
17
7.32 13
17
Q
7.33
YOG 2010 5
17
7.33 2
17
Q
7.56
EM U20 2011 7
19
7.50 11
19
Q
7.28
VM U20 2012 2
19
7.82 4
19
Q
7.72w
EM U23 2015 6
22
7.71 2
22
Q
7.67
4 x 100 m stafet
VM U20 2012
6
19
h2
40.60